Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cedule “Buy Bitcoin” se vydražila za neuvěřitelnou částku. Kolik za ni kdo dal?

Recese, která vydělala startupu 1 milion dolarů. Že nevíte, o co běží? Přečtěte si dnešní článek o Buy Bitcoin Sign a rekordní dražbě.

Publikováno
Cedule “Buy Bitcoin” se vydražila za neuvěřitelnou částku. Kolik za ni kdo dal?
Zdroj: twitter.com/BTC_Archive

Svět kryptoměn byl nedávno svědkem významné události, když se v aukci prodala ikonická cedule s nápisem “Buy Bitcoin“, která symbolizuje vstup Bitcoinu (BTC) do mainstreamového finančního proudu.

Příběh cedule “Buy Bitcoin”

Jednoduchý vzkaz načmáraný na žlutém papíře se stal ztělesněním převratného potenciálu Bitcoinu v rámci globálního měnového prostředí.

Nápis si získal širokou pozornost v červenci 2017, když byl během televizního slyšení ve Výboru pro finanční služby americké Sněmovny reprezentantů viditelně vystaven za tehdejší předsedkyní Federálního rezervního systému Janet Yellenovou.

Christian Langalis, který nápis držel, dnes známý také jako “Bitcoin Sign Guy“, se stal v kryptoměnové komunitě známým přes noc.

Pozoruhodné je, že cena Bitcoinu během vysílání vzrostla o 3,7 %, jak uvedla CNBC.

Rekordní dražba

A tento čtvrtek byla cedule prodána za neskutečných 16 BTC, což na základě současné ceny dělá něco málo přes 23 milionů korun.

Aukce pořádaná na platformě Scarce City specializující se na vzácné předměty související s Bitcoinem nejenže stanovila rekord pro aukční síň, ale vzhledem k virtuální povaze Bitcoinu také znamenala významný milník pro fyzické artefakty spojené s digitálními měnami.

Vítěznou nabídku učinil Justin používající pseudonym “Squirrekkywrath“.

Výtěžek z aukce je určen na podporu startupu Tirrel Corp, který vede sám Langalis (“Bitcoin Sign Guy”). Tirrel Corp se v současné době zaměřuje na vývoj bitcoinové peněženky zaměřené na Lightning network s cílem prosadit Bitcoin pro každodenní transakce.

Prodej nápisu “Buy Bitcoin” nejen podtrhuje trvalý odkaz virálního momentu, ale také poukazuje na výrazný růst hodnoty a vlivu Bitcoinu v průběhu let.

Z ceny kolem 2 700 USD v červenci 2017, kdy došlo k záběru na nadpis v TV vysílání, zažil Bitcoin raketový vzestup a minulý měsíc dosáhl maxima přes 73 000 USD.

Tuto vzestupnou trajektorii poháněly různé faktory, včetně významných rozhodnutí amerických regulačních orgánů, jako např. schválení spotových burzovně obchodovaných fondů (ETFs) na Bitcoin.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.