Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Intel zvýšil zisk, ale také dosáhl nedostatečných tržeb. Má tajnou zbraň proti Nvidii!

Intel překonal očekávání Wall Street v zisku na akcii, ale nedosáhl na odhadované tržby, což způsobilo smíšené reakce na trhu a pokles akcií o 8%.

Publikováno
Intel zvýšil zisk, ale také dosáhl nedostatečných tržeb. Má tajnou zbraň proti Nvidii!
Zdroj: cnews.cz

Intel, přední výrobce procesorů, ve čtvrtek oznámil výsledky za první čtvrtletí, které překonaly očekávání Wall Street ohledně zisku na akcii, ale nedosáhly na odhadované tržby.

Za čtvrtletí končící v březnu vykázala společnost upravený zisk na akcii ve výši 18 centů, čímž překonala konsenzuální očekávání ve výši 14 centů.

Tržby společnosti však mírně zaostaly za předpokládanou hodnotou, když dosáhly 12,72 miliardy dolarů oproti očekávaným 12,78 miliardy dolarů.

V meziročním srovnání ale byly tržby o 9 % vyšší.

Výhledově se prognóza Intelu pro druhé čtvrtletí jeví jako zdrženlivá. Společnost předpokládá zisk na akcii ve výši 10 centů při předpokládaných tržbách ve výši 13 miliard dolarů.

Výhled hrubě zaostává za předpověďmi analytiků, kteří očekávali zisk na akcii ve výši 25 centů při tržbách, které odhadli na 13,57 miliardy dolarů, což způsobilo, že akcie Intel klesly o 8 % v poobchodní fázi obchodování.

Vývoj ceny akcií Intel za poslední týden

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Intel Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Slévárenský byznys Intelu

Čtvrteční zpráva o výsledcích byla první po vyčlenění jejího podniku na fyzickou výrobu čipů, Intel Foundry Services (IFS), do samostatného subjektu s vlastním finančním výkaznictvím.

V tomto čtvrtletí vykázala IFS tržby ve výši 4,4 miliardy dolarů, což je 10% pokles oproti předchozímu roku.

Rovněž vykázala provozní ztrátu ve výši 2,5 miliardy dolarů, která navazuje na značnou provozní ztrátu slévárny ve výši 7 miliard dolarů za rok 2023.

Během hovoru k výsledkům generální ředitel Intelu, Pat Gelsinger, zdůraznil jedinečné postavení společnosti jako jednoho ze 3 globálních subjektů schopných rozvíjet technologie čipů nové generace a vyzval investory, aby zvážili její dlouhodobé vyhlídky.

Dvě zásadní divize společnosti

Navzdory problémům zůstává hlavní činnost Intelu spočívající ve výrobě procesorů pro osobní počítače a notebooky silná – tržby v tomto segmentu vzrostly o 31 % na 7,5 miliardy dolarů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Divizi Client Computing se tedy daří.

Intel bojuje také na trhu umělé inteligence (AI) prostřednictvím své divize Data Center and AI, která vykázala 5% nárůst tržeb na 3 miliardy dolarů.

Společnost aktivně soupeří s konkurenty, jako je Nvidia, o podíl na serverovém trhu, zejména v rozvíjející se oblasti čipů pro umělou inteligenci.

V rámci strategického kroku, který má posílit její konkurenční pozici, oznámil Intel blížící se uvedení nového procesoru pro AI servery a datová centra s názvem Gaudi 3, který má konkurovat široce používaným grafickým procesorům společnosti Nvidia.

Očekává se, že čipy Gaudi 3 budou dodány koncem letošního roku, přičemž společnost předpokládá, že v druhé polovině roku dosáhnou tržby z těchto čipů více než 500 milionů dolarů.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎