Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo iShares Core S&P500 UCITS
CSPX
iShares Core S&P500 UCITS
Váš kapitál může být ohrožen*

$571,3 (13 189 Kč)

+1,19 % za 7 dní

Logo iShares Core S&P500 UCITS

iShares Core S&P500 UCITS

Aktuální cena CSPX
Graf CSPX

$571,3 (13 189 Kč)

+1,19 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny fondu iShares Core S&P500 UCITS

Informace o fondu iShares Core S&P500 UCITS

ETF iShares Core S&P 500 UCITS (CSPX) nabízí investorům podobnou výkonnost jako všem jistě známý akciový index S&P 500. Tu zajišťuje investicemi do více než 500 velkých amerických společností v různých odvětvích od technologií po zdravotnictví.

Krátká historie fondu iShares Core S&P500

V květnu 2010 emitovala toto ETF v Irsku společnost iShares (pod vedením společnosti BlackRock) za účelem nabídnout svým klientům možnost spekulovat na vývoj akcií zahrnutých v indexu S&P 500.

Během své historie si vysloužila vysokou oblibu mezi investory a patří tak mezi jedny z nejlépe hodnocených ETF založených na tomto americkém benchmarkovém indexu.

Hodnota fondu už od jeho založení zaznamenává meziroční růst, přičemž s menším náskokem vždy kopíruje vývoj indexu S&P 500.

Co ovlivňuje cenu tohoto ETF?

Vzhledem k tomu, že ETF CSPX je určené především k tomu, aby kopírovalo hodnotu indexu S&P500, jde jak jinak než o indexové ETF.

Vše tedy záleží na výkonnosti společností, které jsou v tomto fondu zahrnuty. Většina z nich má však pevné místo na trhu a můžeme mezi nimi najít známá jména jako například Microsoft, Apple, Facebook nebo i Johnson & Johnson.

Jak obchodovat toto ETF?

Vzhledem k tomu, že toto ETF nabízí investorům tzv. reinvestující dividendy, je investice do něj vhodná především pro dlouhodobé investory s rozmezím od deseti let a více.

Fond má navíc oproti jiným ETF poměrně nízkou volatilitu a dá se u něj ve většině případů spoléhat na jeho stabilitu.

Obchodní hodiny iShares Core S&P500

Toto ETF bylo emitováno na anglické burze London Stock Exchange, jejíž obchodní hodiny jsou 8:00 – 16:30 londýnského času. V současnosti je ale zalistována i na dalších šesti burzách, a to například na Deutsche Boerse Xetra, Euronext Amsterdam a SIX Swiss Exchange.

Shrnutí k iShares Core S&P500

Pokud hledáte dlouhodobou investici v rozmezí deseti a více let, je toto ETF to pravé pro vás. Vzhledem k již zmíněnému nabízenému reinvestování dividend totiž nejde počítat s pravidelným pasivním příjmem, který dividendy většinou přináší.

Toto ETF se navíc řadí mezi jedny z nejlepších ETF navázaných na index S&P 500 s dobře nastaveným portfoliem těch nejsilnějších a největších společností v USA.

Více info o tomto ETF

Více informací o iShares Core S&P500 UCITS

JménoiShares Core S&P500 UCITS
TickerCSPX
Emitováno2010
Investiční společnostiShares by BlackRock
ISINIE00B5BMR087
TER0,07 %
Ohodnoťte ETF iShares Core S&P500 UCITS
26
4

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (6 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jiří David

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kde tedy koupit toto ETF, pokud bych chtěl pravidelnou investici 2000/kč za měsíc? Co jsem zatím zjistil, XTB neumožňuje nakupovat frakční akcie, degiro také ne, etoro ano, ale toto etf nemá v nabídce. Tak snad trading 212? Případně podobné akumulační etf na dlouhodobou investici…Díky!

Pavel B

Dobrý den, řešil jsem to stejné a nakonec jsem přes výše uvedené neúspěšné pokusy skončil u Portu, kde je pravidelné investování do frakčních ETF možné a uživatelsky přívětivé. Nastavil jsem trvalý příkaz na svůj Portu účet a tam se mi každý měsíc automaticky nakupuje toto ETF za 4000 Kč. V případě zájmu kód pro 3 měsíce na Portu bez poplatku – https://www.portu.cz/?pozvanka=bednarikp7B6D

Redakce Finex

Dobrý den, Jiří. Dle oficiálně uvedených informací by Trading212 opravdu měl umožňovat frakční obchodování tohoto ETF. Osobní zkušenost s tím ale bohužel nemáme.

Adam

Dobrý den, pokud je ETF kumulační, jak je to s daněním dividend? Je to stále 35% u XTB nebo se nedaní, pokud se reinvestují?

Redakce Finex

Dobrý den, Adame, v tomto případě záleží na mnoha věcech. Např. na právním řádu domicilu fondových aktiv, na právním řádu domicilu fondu, atp. Obecná odpověď neexistuje, ale pokud máme správné informace, tak konkrétně u iShares Core S&P500 UCITS by správce ETF měl dividendy před reinvesticí zdanit 15% sazbou.

Zdeněk

Ahoj, tuším že Dividenda se zdání a následně reinvestuje.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další ETF, které by vás mohly zajímat