Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
max banka logo
Max Banka termínovaný vklad IQ MAXI
max banka logo
IQ Maxi termínovaný vklad
max banka logo

Max Banka termínovaný vklad IQ MAXIRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
12. 7. 2024
max banka logo

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
78 %
Poslední aktualizace
12. 7. 2024

Termínovaný vklad se zajímavým úročením

Termínovaný vklad od Max Banky lze založit online za předpokladu, že máte u banky sjednaný NEO účet. Úroková sazba je celkem zajímavá, navíc je na výběr několik dob splatnosti. Nevýhodou je vysoký minimální vklad.

max banka logo

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
78 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, vklady/výběry hotovosti, převody peněz a další.

85%

Úrok
Hodnocena je výše minimální úrokové sazby a maximální úrokové sazby. Dále jsou hodnoceny podmínky pro získání daného úroku.

80%

Flexibilita
Hodnoceny jsou možnosti přístupu k penězům bez ztráty úroku a podmínky pro vklady a výběry.

70%

Digitalizace a přívětivost
Hodnocena je zde přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost). Dále se do hodnocení promítá možnost spořicí účet sjednat a ovládat pohodlně online bez nutnosti chodit na pobočku.

75%

Základní informace o IQ Maxi termínovaný vklad

Maximální úrok 4,20 % p.a.
Minimální vklad 100 000 Kč / 3 700 EUR / 4 500 USD
Poplatek za předčasný výběr 0 Kč
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ano

Bezpečné zhodnocení finančních úspor poskytují termínované vklady a jedním z nich je právě termínovaný vklad od banky Max Banka. Založit si jej můžete ve třech měnách: v korunách, euru a americkém dolaru.

Termínovaný vklad kombinuje spoření a klasické termínované vklady. Banka garantuje pevnou úrokovou sazbu po celou dobu trvání vkladu, klient si může zvolit dobu splatnosti: 1, 3, 6 měsíců, 1 rok, 2 roky, 3 roky, 4 roky či 5 let. Maximální výše vkladu není omezená. Dobu trvání vkladu si můžete vybrat podle své volby.

Pozor! Neplatí zde, čím delší období, tím výhodnější úroková sazba. K výběru financí lze přistoupit dříve, než uplyne stanovená doba, ale přijdete o připsané úroky.

Recenze Max Banka

Max Banka je česká banka, která patří do skupiny CREDITAS. Banka 4. října 2022 nahradila v České republice původní Expobank, která na českém trhu působí již od roku 1991. Předtím jste ji mohli znát pod značkami Interbanka, a.s.; BAWAG Bank CZ a.s.; LBBW Bank CZ a.s. a zmíněná Expobank CZ a.s.

Konceptem Max Banky je stát se digitální a moderní online bankou pro retailové klienty. V nabídce jsou v plánu výhodné běžné účty, spořicí produkty i jednoduché online hypotéky a spotřebitelské úvěry, které byly v portfoliu původně pouze ve formě refinancování.

Zajímá vás, co všechno má Max Banka ve své nabídce? Pak vám nesmí ujít naše podrobná recenze.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může IQ MAXI vklad od Max Banky nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí IQ MAXI vklad?

IQ MAXI vklad umožňuje klientům uložení větších částek peněz, které nechtějí mít na běžném účtu a nepotřebují je vybírat ihned. Tyto finance nemají sloužit jako krátkodobá rezerva, protože přístup k penězům je omezený.

U Max Banky existuje hned několik možných termínů, na jak dlouho můžete peníze uložit. Zvolit můžete období 1, 3, 6 měsíců, 1 rok, 2, 3, 4 a 5 let. Minimální vklad činí 100 000 Kč / 3 700 EUR / 4 500 USD, což se nám zdá jako opravdu vysoká částka pro minimální vklad.

Počet termínovaných vkladů není omezen, můžete si jich sjednat kolik chcete. Stejně tak maximální vklad není omezen. Úroky banka připisuje v době splatnosti.

Vklady na termínovaném účtu musí být podle zákona pojištěné do výše odpovídající 100 000 EUR na jednu oprávněnou osobu u jedné banky. Pojištěné jsou vklady v českých korunách i v cizí měně. Banka úroky převede na váš účet společně s uloženým vkladem ke dni splatnosti vašeho vkladu. Díky tomu se vám úroky neztratí.

Termínovaný vklad u Max Banky nemůžete vlastnit samostatně ale pouze s NEO účtem. Maximální úroková sazba aktuálně činí 4,20 % p.a. Tato sazba platí pro vklady na 1 měsíc.

V tabulce pod recenzí jsou uvedeny úrokové sazby při vkladu 100 000 Kč / 3700 EUR / 4500 USD, pro další možné doby trvání vkladu. Od 1 měsíce až po dobu 5 let. V cizí měně se úročení pohybuje od 2,80 % p.a. – 3,00 % p.a. v EUR a od 0,40 % p.a. – 1 % p.a. v USD.

Poznámka

Váháte nad termínovaným vkladem a nevíte, který je pro vás nejlepší? Podívejte se na naše velké srovnání termínovaných vkladů.

Sazebník poplatků

Založení i vedení termínovaného vkladu je zdarma. Ani za předčasný výběr banka neúčtuje poplatky, ale ztrácíte nárok na vyplácení úroku.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky: 0 Kč
  • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
  • Měsíční výpis poštou: 50 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: 0 Kč

Veškeré informace o aktuálních poplatcích a úrokových sazbách naleznete v aktuálním ceníku banky.

Založení vkladu IQ MAXI

Pro založení termínovaného vkladu IQ MAXI je podmínkou si nejprve sjednat NEO účet, pokud ho již nevlastníte. Bez něj mít u Max Banky termínovaný vklad nemůžete. Jakmile běžný účet máte, je založení velmi jednoduché. Přihlásíte se do internetového bankovnictví na www.maxbanka.eu.

Přímo v něm snadno založíte svůj termínovaný vklad a vložíte na něj minimálně 100 000 Kč / 3 700 EUR / 4 500 USD, podle toho, v jaké měně ho chcete mít. Termínovaný vklad lze založit na pobočce.

Max Banka přihlášení k účtu IQ MAXI

Samotný vklad nemá své vlastní internetové bankovnictví, ale je součástí běžného účtu NEO. Stačí se přihlásit a kliknout na příslušnou kolonku. Tam se vám zobrazí momentální stav účtu a doba, která ještě zbývá, než budete moci vybrat své peníze. Na jednom místě máte veškeré informace kdykoliv k dispozici.

Další produkty od Max Banky

Pro koho je termínovaný vklad IQ MAXI vhodný?

Termínovaný vklad IQ MAXI se hodí pro každého, kdo chce dlouhodobě uložit své úspory na bezpečné místo a získat zajímavé zhodnocení. Výhodou je určitě to, že přesně víte, jaké peníze můžete po stanovené lhůtě očekávat. Velmi dobrá je také možnost si peníze vybrat dříve, pokud byste nutně potřebovali, ovšem získáte jen svůj vklad bez úroků.

Neoslovil vás vklad IQ MAXI? Možná by vás zajímala nabídka od Fio banky, u které si můžete zřídit termínovaný vklad s obnovou. To znamená, že dokud není vklad zcela zrušen, obnovuje se za podmínek, které platí ke dni obnovy.

Přehled poplatků a parametrů pro IQ MAXI vklad od Max Banky

Obecné informace o produktu
Jméno produktuIQ Maxi termínovaný vklad
PoskytovatelMax Banka
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Sjednání online
Minimální vklad 100 000 Kč / 3 700 EUR / 4 500 USD
Maximální úrok 4,20 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 0 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis50 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo + autentizační SMS
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsíc4,20 % p.a.
3 měsíce4,10 % p.a.
6 měsíců3,80 % p.a.
12 měsíců3,20 % p.a.
2 roky2,25 % p.a.
3 roky2,25 % p.a.
4 roky2,25 % p.a.
5 let2,50 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na 1 měsíc
Typ úrokové míryFixní
Pásmové úročení
Běžný účet podmínkou
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokMaximální úrokovou sazbu 4,20 % p.a. klient získá při uložení vkladu v měně CZK na dobu 1 měsíce.
Maximální výše spořeníMaximální výše vkladu není omezena.
Připisování úrokůNa konci vkladu.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.maxbanka.eu/dulezite-dokumenty#tab-uroky
Sazebník poplatkůhttps://www.maxbanka.eu/dulezite-dokumenty#tab-sazebnik
Ohodnoťte produkt IQ Maxi termínovaný vklad
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat