Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Recenze kryptoměnové burzy Kraken – Obchodování Bitcoinu

Recenze kryptoměnové burzy Kraken – Obchodování Bitcoinu

Otevřít účet
Základní informace o Kraken

Počet aktiv

20

Páka

Až 1:50

Poplatky

0 - 0.2 %

Americká kryptoměnová burza Kraken patří mezi jednu z nejstarších kryptoměnových obchodních platofrem na světě. Vznikla z iniciativy Jesse Powella a jeho společnosti Payward, Inc. a světlo světa spatřila po dvouletém vývoji v září 2013. V současnosti umožňuje Kraken obchodování s dvacítkou předních kryptoměn. Díky dennímu obchodovanému objemu v rozmezí 100 až 130 milionů dolarů se řadí mezi mezi platformu s dobrou likviditou.

ICORating Agency zařadila Kraken mezi jednu z nejbezpečnějších kryptoměnových burz světa. Obchodní platforma má za sebou celou řadu akvizic menších burz a směnáren – např. digitálního tržiště CaVirtEx, CleverCoin nebo CryptoWatch.

Obsah recenze burzy Kraken

1.Platforma Kraken2.Obchodování na Kraken3.Typy účtů na burze Kraken4.Burza Kraken zabezpečení5.Poplatky na burze Kraken6.Výhody a nevýhody burzy7.Vaše zkušenosti s burzou Kraken (komentáře)

Platforma Kraken

Obchodní platformu Kraken naleznete na trade.kraken.com. Prostředí nabízí order book, nechybí ani řada příkazů (limit orders) pro obchodování (stop loss, stop order, take profit a další).

Mezi jednotlivými páry aktiv můžete přepínat v levém horním rohu, ale je to celkem zmatečné. Nevyjede vám žádný srovnaný seznam, ale rozházené páry po celé obrazovce. Samotné obchodování a zadávání příkazů probíhá v pravém sloupci.

kraken bitcoin - obchodní platforma burzy

Náhled na obchodní platformu burzy Kraken

Do grafu, který vypadá jako hodně upravený TradingView, si můžete zanášet poznámky, linie supportu a rezistence nebo Fibonacciho linie. Není problém změnit měřítko osy y na logaritmické či procentuální a využít lze i řadu pokročilých analytických nástrojů.

Na obchodní platformě můžete zadávat také skryté příkazy (hidden orders), ovšem pouze bez pákového efektu.

V současnosti bohužel Kraken nemá žádnou mobilní aplikaci. Platforma dříve nabízela aplikaci pro Android i iOS, po jejím odstranění z App Store ji přestal Kraken nadále vyvíjet a utnul její podporu.

Obchodování na burze Kraken

V době psaní článku (červen 2019) umožňuje Kraken obchodování s 20 předními kryptoměnami; chybí zde ale známé kryptoměny, jako např. IOTA či NEO. V dubnu 2019 provozovatelé z burzy vyřadili Bitcoin SV na protest proti chování Craiga Wrighta, zakladatele nechvalně známého forku BTC SV.

Velkou výhodou na Krakenu je podpora fiat transakcí. Burza podporuje nákup i prodej digitálních tokenů nejen za stablecoin USDT, ale i za fiat měny USD, GBP, EUR, CAD a JPY. Ty můžete ostatně na svůj obchodní účet i vkládat bankovním převodem.

Obchodovat můžete i margin pozice a využívat pákový efekt. Jeho velikost se liší podle obchodovaného aktiva. U některých párů (XRP/EUR) je možné využít až 5násobnou páku. Detailní seznam kryptoměn obchodovatelných skrze margin naleznete zde.

Prostřednictvím hidden orders dovoluje Kraken obchodování BTC a ETH – obchodovat je můžete mezi sebou nebo za klasické měny. Využít můžete pouze limit orders (otevření margin pozice burza nedovoluje) a minimální vklad činí dolarový ekvivalent 50 BTC nebo 2 500 ETH.

Prostřednictvím futures je pak možné obchodovat s vysokým, až 50násobným pákovým efektem.

Platforma nepodporuje přijímání tokenů z ICOs ani hard forků.

Typy účtů na burze Kraken

typy účtů na bitcoin burze kraken

Typy účtů u Kraken (klikněte pro zvětšení)

Pokud chcete vkládat, vybírat či obchodovat s fiat měnami, obchodování na Krakenu je – jako u většiny seriózních kryptoměnových burz – podmíněné prokázáním totožnosti. Podle úrovně identifikace se liší denní a měsíční limity pro vklad a výběr, obchodníkům a také obchodní nástroje.

Základní účet (Starter) vám po vyplnění pouze vašeho jména, data narození, e-mailové adresy a telefonního čísla umožní obchodovat s kryptoměnovými páry. Měsíčně můžete vybrat BTC v hodnotě max. 5 000 $.

S Intermediate účet se vám po verifikaci pomocí trvalého bydliště a dvou dokladů totožnosti otevírá možnost obchodování pomocí fiat měn a futures. Na této úrovni se denní a měsíční limity pro vklad a výběr pohybují v řádu nižších stovek tisíc dolarů.

Účet Pro nabízí osobního brokera, vysoké limity pro margin obchodování a měsíční výběr od 100 milionů dolarů výše. Asi netřeba dodávat, že tento účet využijí jen opravdu velcí hráči – minimální objem objednávky je 100 000 $ a registrace podmiňuje Kraken podrobným auditem finančních účtů a osvědčením, že své finance nechcete „vyprat“ (AML verifikace).

Zabezpečení kryptoměnové burzy Kraken

V lednu 2019 agentura ICORating zařadila (v hodnocení více než 130 platforem) Kraken mezi trojici nejbezpečnějších kryptoměnových burz světa. O důkladném zabezpečení platformy svědčí fakt, že úspěšný hackerský útok se jí – na rozdíl např. od burz Mt. Gox nebo nově i Binance – zatím vyhýbá.

Základem zabezpečení je dvoufázová autentizace (2FA), kterou uživatelé provádějí přes autentizační aplikace na smartphonu: provozovatelé burzy doporučují např. Google Authenticator (dostupný v Google Play i App Store) nebo hardwarové zařízení YubiKey.

Důležitou bezpečnostní funkcí je Global Setting Lock (GSL). V případě, že hacker dokáže dvoufázovou autentizací pronikout, znemožní mu GSL změnit heslo a e-mail, vybrat peníze nebo vypnout 2FA. Trvání GSL je omezené časově, tzn. po určitém počtu dní (lze nastavit) se všechny tyto funkce zpřístupní.

Potřebujete-li např. změnit heslo ihned, můžete využít tzv. Master Key, se kterým lze 2FA i GSL ochranu obejít.

Kraken umožňuje krátkodobé uložení kryptoměn, osobní softwarovou peněženku v klasickém slova smyslu ale neposkytují. Samotný provozovatel doporučuje využít hardwarové peněženky. Uložení všech kryptoměn obchodovatelných na Krakenu podporuje např. Trezor.

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 100 %

  • Bezpečná hardware peněženka
  • Česká firma
  • Dražší než ostatní peněženky
  • Pro začátečníky může působit složitě

Poplatky na burze Kraken

Poplatky na burze se liší podle objemu obchodovaných aktiv v posledních 30 dnech. Kraken vychází z přepočtu kurzu jednotlivých kryptoměn na americké dolary; poplatky pro makers i takers jsou totožné:

Obchodované množství v USD za posledních 30 dní Poplatek z transakce
0 – 50 000 $ 0,2 %
50 001 – 100 000 $ 0,16 %
100 001 – 250 000 $ 0,12 %
250 001 – 500 000 $ 0,08 %
500 001 – 1 000 000 $ 0,04 %
1 000 000 $ a více 0 %

Při využívání hidden orders se poplatky zvyšují o 0,2 %. V závislosti na obchodovaném objemu se tedy pohybují v hodnotách 0,2 – 0,36 %.

Zpoplatněná je i většina metod vkladu a výběru peněz. Poplatek se liší podle měny a způsobu převodu. Kraken podporuje výhradně elektronické transakce.

Měna Metoda vkladu/výběru Minimální vklad/výběr Poplatek za vklad Poplatek za výběr
EUR SEPA převod 1 € zdarma 0,09 €
EUR Mezinárodní převod 50 € 5 € nelze
USD FedWire/ACH převod 20 $ 5 $ 5 $
USD Vysokolimitní mezinárodní převod 50 000 $ 5 $ 5 $

Swap ani spread poplatky na Krakenu nejsou; vybraná částka dorazí na účet zpravidla během 1 až 5 pracovních dní.

Výhody a nevýhody burzy

Mezi hlavní výhody burzy patří důkladné zabezpečení a vysoká důvěryhodnost – Kraken byl vůbec první kryptoměnovou burzou, která provedla nezávislý audit svých finančních rezerv a zveřejnila jeho výsledky. Díky auditu je tak možné spoléhat na dostatečnou kapitalizaci burzy.

Vysoká likvidita předurčuje Kraken pro obchodování s vysokými částkami, levný vklad (zejména EUR) jde zase na ruku začínajícím obchodníkům. Nováčci mohou využít i propracovanou nápovědu, která navíc praktických příkladech vysvětluje burzovní terminologii.

Samozřejmě i Kraken má své nevýhody. Mezi ty hlavní patří nízké množství podporovaných kryptoměn nebo relativně špatná zákaznická podpora; podle mnoha uživatelů je třeba na odpověď počkat dny, výjimkou ale prý není ani několik týdnů.

Provozovatelé burzy navíc disponují privátními klíči k uživatelským účtům. Sami ale svým klientům doporučují co nejrychlejší přesun prostředků na zabezpečenou aplikaci.

stars
93 %
5. místo
Dobrá burza
Kraken doporučujeme pokročilým obchodníkům i nováčkům ve světě kryptoměn – především kvůli nízkým poplatkům, vysoké míře zabezpečení a dostupným edukativním materiálům.
  • Vysoký stupeň zabezpečení
  • Možnost vkladu EUR převodem
  • Vysoká likvidita
  • Málo podporovaných kryptoměn
  • Nenabízí mobilní aplikaci

✅ Jméno firmyKraken
✅ Webová stránkahttps://www.kraken.com/
✅ V češtině?
✅ Demo účet
✅ Zákaznická podporaFAQ, Live chat, Emailem v angličtině
✅ Počet aktiv20
✅ PákaAž 1:50
✅ Poplatky0 - 0.2 %
✅ Metody vkladuKryptoměny, Bankovní převod
✅ Metody výběruKryptoměny, Bankovní převod
✅ Měna účtuUSDT, EUR, USD, GBP, CAD, JPY
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Možnost obchodovatKryptoměny
✅ Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Ethereum, Quantum, Bitcoin Cash, Monero, EOS, ADA (Cardano), Dash, Dogecoin, XRP, Cosmos, Zcash, Stellar Lumens, Melon, Ethereum Classic, Tezos, Augur, Gnosis

Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 97 %
eToro logo
eToro★ 93 %
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %

Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC