Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Kraken

Recenze kryptoměnové burzy Kraken - Obchodování Bitcoinu

Základní informace o Kraken

Počet aktiv

122

Páka

Až 1:50

Další poplatky

0 – 0.2 %

Americká kryptoměnová burza Kraken patří mezi jednu z nejstarších kryptoměnových obchodních platofrem na světě. Vznikla z iniciativy Jesse Powella a jeho společnosti Payward, Inc. a světlo světa spatřila po dvouletém vývoji v září 2013. V současnosti umožňuje Kraken obchodování s dvacítkou předních kryptoměn. Díky dennímu obchodovanému objemu v rozmezí 100 až 130 milionů dolarů se řadí mezi mezi platformu s dobrou likviditou.

ICORating Agency zařadila Kraken mezi jednu z nejbezpečnějších kryptoměnových burz světa. Obchodní platforma má za sebou celou řadu akvizic menších burz a směnáren – např. digitálního tržiště CaVirtEx, CleverCoin nebo CryptoWatch.

Obsah recenze burzy Kraken

1.Platforma Kraken2.Obchodování na Kraken3.Typy účtů na burze Kraken4.Burza Kraken zabezpečení5.Poplatky na burze Kraken6.Výhody a nevýhody burzy7.Vaše zkušenosti s burzou Kraken (komentáře)

Platforma Kraken

Obchodní platformu Kraken naleznete na trade.kraken.com. Prostředí nabízí order book, nechybí ani řada různých příkazů pro obchodování (stop loss, stop order, take profit a další).

Mezi jednotlivými páry aktiv můžete přepínat v levém horním rohu, ale je to celkem zmatečné. Nevyjede vám žádný srovnaný seznam, ale rozházené páry po celé obrazovce. Samotné obchodování a zadávání příkazů probíhá v pravém sloupci.

kraken bitcoin - obchodní platforma burzy
Náhled na obchodní platformu burzy Kraken

Do grafu, který vypadá jako hodně upravený TradingView, si můžete zanášet poznámky, linie supportu a rezistence nebo Fibonacciho linie. Není problém změnit měřítko osy y na logaritmické či procentuální a využít lze i řadu pokročilých analytických nástrojů.

Na obchodní platformě můžete zadávat také skryté příkazy (hidden orders), ovšem pouze bez pákového efektu.

Kraken také nabízí svoji oficiální mobilní aplikaci, která působí velmi jednoduchým a rychlým dojmem.

Kraken mobilní aplikace
Náhled na mobilní aplikaci burzy Kraken

Obchodování na burze Kraken

V době psaní článku (červen 2019) umožňuje Kraken obchodování s 20 předními kryptoměnami; chybí zde ale známé kryptoměny, jako např. IOTA či NEO. V dubnu 2019 provozovatelé z burzy vyřadili Bitcoin SV na protest proti chování Craiga Wrighta, zakladatele nechvalně známého forku BTC SV.

Velkou výhodou na Krakenu je podpora fiat transakcí. Burza podporuje nákup i prodej digitálních tokenů nejen za stablecoin USDT, ale i za fiat měny USD, GBP, EUR, CAD a JPY. Ty můžete ostatně na svůj obchodní účet i vkládat bankovním převodem.

Obchodovat můžete i margin pozice a využívat pákový efekt. Jeho velikost se liší podle obchodovaného aktiva. U některých párů (XRP/EUR) je možné využít až 5násobnou páku. Detailní seznam kryptoměn obchodovatelných skrze margin naleznete zde.

Prostřednictvím hidden orders dovoluje Kraken obchodování BTC a ETH – obchodovat je můžete mezi sebou nebo za klasické měny. Využít můžete pouze limit orders (otevření margin pozice burza nedovoluje) a minimální vklad činí dolarový ekvivalent 50 BTC nebo 2 500 ETH.

Prostřednictvím futures je pak možné obchodovat s vysokým, až 50násobným pákovým efektem.

Platforma nepodporuje přijímání tokenů z ICOs ani hard forků.

Typy účtů na burze Kraken

typy účtů na bitcoin burze kraken
Typy účtů u Kraken (klikněte pro zvětšení)

Pokud chcete vkládat, vybírat či obchodovat s fiat měnami, obchodování na Krakenu je – jako u většiny seriózních kryptoměnových burz – podmíněné prokázáním totožnosti. Podle úrovně identifikace se liší denní a měsíční limity pro vklad a výběr, obchodníkům a také obchodní nástroje.

Základní účet (Starter) vám po vyplnění pouze vašeho jména, data narození, e-mailové adresy a telefonního čísla umožní obchodovat s kryptoměnovými páry. Měsíčně můžete vybrat BTC v hodnotě max. 5 000 $.

S Intermediate účet se vám po verifikaci pomocí trvalého bydliště a dvou dokladů totožnosti otevírá možnost obchodování pomocí fiat měn a futures. Na této úrovni se denní a měsíční limity pro vklad a výběr pohybují v řádu nižších stovek tisíc dolarů.

Účet Pro nabízí osobního brokera, vysoké limity pro margin obchodování a měsíční výběr od 100 milionů dolarů výše. Asi netřeba dodávat, že tento účet využijí jen opravdu velcí hráči – minimální objem objednávky je 100 000 $ a registrace podmiňuje Kraken podrobným auditem finančních účtů a osvědčením, že své finance nechcete "vyprat" (AML verifikace).

Zabezpečení kryptoměnové burzy Kraken

V lednu 2019 agentura ICORating zařadila (v hodnocení více než 130 platforem) Kraken mezi trojici nejbezpečnějších kryptoměnových burz světa. O důkladném zabezpečení platformy svědčí fakt, že úspěšný hackerský útok se jí – na rozdíl např. od burz Mt. Gox nebo nově i Binance – zatím vyhýbá.

Základem zabezpečení je dvoufázová autentizace (2FA), kterou uživatelé provádějí přes autentizační aplikace na smartphonu: provozovatelé burzy doporučují např. Google Authenticator (dostupný v Google Play i App Store) nebo hardwarové zařízení YubiKey.

Důležitou bezpečnostní funkcí je Global Setting Lock (GSL). V případě, že hacker dokáže dvoufázovou autentizací pronikout, znemožní mu GSL změnit heslo a e-mail, vybrat peníze nebo vypnout 2FA. Trvání GSL je omezené časově, tzn. po určitém počtu dní (lze nastavit) se všechny tyto funkce zpřístupní.

Potřebujete-li např. změnit heslo ihned, můžete využít tzv. Master Key, se kterým lze 2FA i GSL ochranu obejít.

Kraken umožňuje krátkodobé uložení kryptoměn, osobní softwarovou peněženku v klasickém slova smyslu ale neposkytují. Samotný provozovatel doporučuje využít hardwarové peněženky. Uložení všech kryptoměn obchodovatelných na Krakenu podporuje např. Trezor.

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Poplatky na burze Kraken

Poplatky na burze se liší dle objemu obchodovaných aktiv v posledních 30 dnech. Kraken vychází z přepočtu kurzu jednotlivých kryptoměn na americké dolary, viz tabulka níže. Obecně je možné poplatky u burzy Kraken shrnout jako velmi nízké i v porovnání s konkurencí.

Obchodované množství v USD za posledních 30 dní Maker Fee Taker Fee
0 – 100,000 0.0200% 0.0500%
100,001 – 1,000,000 0.0150% 0.0400%
1,000,001 – 5,000,000 0.0125% 0.0300%
5,000,001 – 10,000,000 0.0100% 0.0250%
10,000,001 – 20,000,000 0.0075% 0.0200%
20,000,001 – 50,000,000 0.0050% 0.0150%
50,000,001 – 100,000,000 0.0025% 0.0125%
100,000,001 + 0.0000% 0.0100%

Zpoplatněná je i většina metod vkladu a výběru peněz. Poplatek se liší podle měny a způsobu převodu. Kraken podporuje výhradně elektronické transakce.

Měna Metoda vkladu/výběru Minimální vklad/výběr Poplatek za vklad Poplatek za výběr
EUR SEPA převod 1 € zdarma 0,09 €
EUR Mezinárodní převod 50 € 5 € nelze
USD FedWire/ACH převod 20 $ 5 $ 5 $
USD Vysokolimitní mezinárodní převod 50 000 $ 5 $ 5 $

Swap ani spread poplatky na Krakenu nejsou; vybraná částka dorazí na účet zpravidla během 1 až 5 pracovních dní.

Výhody a nevýhody burzy

Mezi hlavní výhody burzy patří důkladné zabezpečení a vysoká důvěryhodnost – Kraken byl vůbec první kryptoměnovou burzou, která provedla nezávislý audit svých finančních rezerv a zveřejnila jeho výsledky. Díky auditu je tak možné spoléhat na dostatečnou kapitalizaci burzy.

Vysoká likvidita předurčuje Kraken pro obchodování s vysokými částkami, levný vklad (zejména EUR) jde zase na ruku začínajícím obchodníkům. Nováčci mohou využít i propracovanou nápovědu, která navíc praktických příkladech vysvětluje burzovní terminologii.

Samozřejmě i Kraken má své nevýhody. Mezi ty hlavní patří nízké množství podporovaných kryptoměn nebo relativně špatná zákaznická podpora; podle mnoha uživatelů je třeba na odpověď počkat dny, výjimkou ale prý není ani několik týdnů.

Provozovatelé burzy navíc disponují privátními klíči k uživatelským účtům. Sami ale svým klientům doporučují co nejrychlejší přesun prostředků na zabezpečenou aplikaci.

Přívětivost pro Čechy 50%
Přívětivost platformy 85%
Poplatky 95%
Dostupné možnosti 85%
Registrace a verifikace 85%
Důvěryhodnost značky 92%
82 %
6. místo
Dobrá burza
Kraken doporučujeme pokročilým obchodníkům i nováčkům ve světě kryptoměn – především kvůli nízkým poplatkům, vysoké míře zabezpečení a dostupným edukativním materiálům.
  • Vysoký stupeň zabezpečení
  • Možnost vkladu EUR převodem
  • Poměrně nízké obchodní poplatky
  • Málo podporovaných kryptoměn
  • Menší likvidita než u konkurenčních burz

Více informací o Kraken

Jméno firmyKraken
Webová stránkahttps://www.kraken.com/
V češtině?
Dohled ČNB
Minimální obchod0.002 BTC
Zákaznická podporaFAQ, Live chat, Emailem v angličtině
Počet aktiv122
PákaAž 1:50
Další poplatky0 - 0.2 %
Metody vkladuKryptoměny, Bankovní převod
Metody výběruKryptoměny, Bankovní převod
Měna účtuEUR, USD, Kryptoměny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovatKryptoměny
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Ethereum, Quantum, Bitcoin Cash, Monero, EOS, ADA (Cardano), Dash, Dogecoin, XRP, Cosmos, Zcash, Stellar Lumens, Melon, Ethereum Classic, Tezos, Augur, Gnosis

Ohodnoťte společnost Kraken


Diskuze k článku 23
Filip

Dobrý den,
je možné převést crypto ( příklad ADA)z jednoho účtu Krakenu na druhý účet Krakenu ? Bohužel se mi to zatím nedaří a nevím proč, děkuji předem za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Filip

Dobrý den, Filipe. Praktickou zkušenost přímo s tímto konkrétním typem problému nemáme, ale pravděpodobně by to mělo být možné pomocí funkcí výběru a vkladu. Na účtu, na který chcete ADA přesouvat, zvolte Deposit > ADA, zkopírujte adresu a tu vložte na účtu, ze kterého chcete ADA poslat pryč, do kolonky pro ni určené, a to na stránce Withdrawal > ADA.

ultra-guru
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, asi jsem úplně na hlavu, ale abych SEPA převodem dostal eura z Krakenu, musím si založit účet ve FIDOR Bank? Nebo mohu převod pomocí těch menu v Krakenu poslat přímo do nějaké české banky? Koukal jsem na stránky FIDOR Bank, ale žádalo to rezidenci v Německu (ovšem možná jen pro nějaký typ účtu, protože ve FAQ byla i zmínka o EU, či Rusech). Děkuji za reakci.

Portál Finex.cz
Odpověď na ultra-guru

Dobrý den. Jste si jistý, že komunikujete opravdu s Krakenem? Dle zaslaných informací to vypadá spíše na podvodníka (viz tento článek). Rozhodně by nemělo být nutné zřizovat si účet u nové banky.

Zobrazit další odpovědi (1)
Vaclav

Dobry den,
banka nechce poslat penize do Krakenu. Chce po mne smlouvu, muzu nekde najit smlouvu s Krakenem abychom jim, to poslal?

Portál Finex.cz
Odpověď na Vaclav

Dobrý den, Václave. S tímto problémem jsme se popravdě ještě nesetkali. Smlouvu jako takovou na webových stránkách Krakenu asi nenaleznete, ale možná by mohlo stačit jim zaslat obchodní podmínky (?). Viz https://www.kraken.com/en-us/legal.

dan

zdravím, mám problém poslať peniaze na kraken aj keď platba zo strany mojej banky vub je verifikovana. Je táto banka vôbec podporovaná zo strany kraken?

Portál Finex.cz
Odpověď na dan

Dobrý den, Dane. Bohužel my nejsme schopni Vám dát bližší informace. Kontaktovali bychom tedy zákaznickou podporu Krakenu i Vaší banky – abyste zjistil, jak to s převodem je.

Patrik

Ahoj mobilní aplikace je ,mám ji. jasně chápu že je těžké udržovat informace aktuální v tom množství. Mám jiný problém, nejde mi tam poslal peníze i když mám účet verifikován . Můžu poslat jen kryptoměny. Je v tom nějaká technická chyba které nerozumím. A rozhodně si nebudu otvírat účet u bank které mají v seznamu doporučených

Portál Finex.cz
Odpověď na Patrik

Dobrý den, Patriku. Děkujeme za upozornění na nepřesnost – opravili jsme. :-) Co se týče zmíněného problému, tak můžete se na to podívat znovu? Právě jsme to kontrolovali a systém vypadá, že již vklady EUR přijímá bez problémů. Pravděpodobně se tedy jednalo opravdu o dočasný technický problém.

Jiří

Dobrý den, setkal jsem se na Krakenu s vyššími poplatky než píšete. Když na horní liště zvolím Koupit Crypto a navolím cenu, tak mi vyjde poplatek 1,5%. Čím to může být?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiří

Dobrý den, Jiří. Poplatky, které v recenzi uvádíme, platí pro obchodování na spotovém burzovním trhu. Je možné (a pravděpodobné), že tato funkce “rychlého nákupu”, kterou uvádíte, má poplatky o něco vyšší.

Tomáš
Odpověď na Portál Finex.cz

zdravím. mám rovnaký problém ako Jiří – poplatky 1,5% .. čo je to “spotový burzový trh” ?

Petr

dobrý den,je možné sem posílat i krypto z jiné burzy,např. z Binance nebo se musí fundovat jen ve fiat měně .?Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Vklad na Kraken samozřejmě můžete provést i v kryptoměnách z vlastní peněženky nebo z jiných burz.

Ondrei

Dobrý den,
provedl jsem zkušební vklad malého obnosu na čerstvě založený účet u Kraken přes SEPA platbu a ani po týdnu se mi peníze na účet u Krakenu nepřipsaly. Víte jak dlouho to běžně trvá a jak si případně ověřit kde nastal problém?

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondrei

Dobrý den, Ondřeji. Určitě by to mělo být max. do pár pracovních dní, týden už je dlouhá doba. Kontroloval jste, zda jste všechny informace vč. účtu příjemce, adresy, apod. přepsal správně? Pokud ano, kontaktoval bych zákaznickou podporu Kraken – ti Vám řeknou více info o Vašem konkrétním případu

Kate

Dobrý den,
jsem začátečník – když si otevřu účet Kraken, potřebuji ho nejprve nabít – jak to udělám? Převodem peněz z účtu?
Poté když nakoupím jakoukoli kryptoměnu tak ji potřebuji převést do nějaké peněženky? nebo držet na účtu u Kraken?
Děkuji velmi za informace, K.

Portál Finex.cz
Odpověď na Kate

Dobrý den, velkou výhodou na Krakenu je podpora fiat transakcí. Burza podporuje nákup i prodej digitálních tokenů nejen za stablecoin USDT, ale i za fiat měny USD, GBP, EUR, CAD a JPY. Ty můžete ostatně na svůj obchodní účet i vkládat bankovním převodem. Veškeré informace ohledně poplatků a doby trvání převodu pro různě měny naleznete na této stránce. Můžete vložit i prostřednictvím svého CZK účtu, banka si ale naúčtuje poplatek za směnu.

Kryptoměny si můžete samozřejmě nechat přímo na Krakenu, ale za nás je lepší držet je v bezpečné kryptoměnové peněžence, jako je například Trezor. Nikdy nevíte, co se s burzou stane, takže je lepší si tam nechávat pouze nezbytné množství a zbytek mít bezpečně uložený.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Přeji hezký den.

Novák

Chtěl bych se zeptat, jak to funguje, když chci na Krakenovi provést vklad z účtu, který je v CZK.

Portál Finex.cz
Odpověď na Novák

Dobrý den, pane Nováku. Na Kraken je třeba zasílat EURa, tudíž je třeba si buď založit EUR účet u Vaší banky, nebo třeba Revolut. Nejjednodušší je využít Váš účet vedený v CZK pro odeslání SEPA platby. Takto by měla Vaše banka CZK na EUR převést automaticky ve chvíli odeslání platby.

Coiner

Kdysi byla Kraken spí, nyní je nahrazena aplikaci KrakenPRO, funguje super.

Johan

Velice zajímavým způsobem zde fungují a nefungují příkazy Stop-loss. Bez těchto příkazů se nedá obchodovat. Když se obrátíte na podporu dostanete slabou kompenzaci v jejich Krakencoinu. Díky jejich výpadkům přijdete o peníze !!!!!!!

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo