Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
creditas banka logo
Creditas Spořící účet+
creditas banka logo
Creditas Spořící účet+
creditas banka logo

Creditas Spořící účet+Recenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
creditas banka logo

Hodnocení Finex.cz

- - -
90 %
Poslední aktualizace
11. 5. 2024

Spořicí účet s výhodnou sazbou

Spořicí účet u Creditas máte kompletně zdarma. Neplatíte nic za založení a vedení účtu. Nabízí výhodnou úrokovou sazbu a moderní internetové bankovnictví. Samozřejmostí je přehledná mobilní aplikace. Lákadlem pro klienty je také to, že si spolu se spořením nemusí zakládat běžný účet Creditas. Není stanoven žádný minimální vklad a ke svým penězům máte neustálý přístup.

creditas banka logo

Hodnocení Finex.cz

- - -
90 %

Základní informace o Creditas Spořící účet+

Běžný úrok 5,20 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5,20 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ne

Spořicí účet+ od Creditas je vhodný k ukládání finančních prostředků, které mohou posloužit jako rezerva peněz a máte k nim kdykoliv přístup. Výše a četnost vkladů není nijak omezena. Za založení, vedení nebo zrušení účtu nic neplatíte. Není k němu dostupná platební karta, nelze nastavovat trvalé příkazy, platby SIPO apod.

V soutěži Finanční produkt roku 2022 serveru Finparáda získal Spořicí účet + Cenu veřejnosti.

Účet je vedený pouze v českých korunách. Jiné měny, včetně eura nebo dolarů, nejsou podporovány. Další podmínkou je využití pouze k osobním účelům. K podnikatelským účelům tento účet určený není. Každý klient má možnost mít u Creditas jen jeden spořicí účet.

Poznámka

Chcete začít spořit svým dětem? Creditas pro ně nabízí speciální dětský účet se zajímavou úrokovou sazbou s názvem Richee Junior spořící účet pro děti.

Recenze banky Creditas

Creditas banka vznikla v roce 1996. Tehdy se jmenovala 1. Třebíčská záložna “spořitelní a úvěrní družstvo” a poskytovala své služby hlavně v Třebíči a okolí. V roce 2010 došlo k velké změně, kdy se změnil název na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a společnost se začala zaměřovat na celý český trh. V roce 2015 požádala Creditas o bankovní licenci. Získala jí v roce 2016 a 1. ledna 2017 mohla vzniknout oficiální banka Creditas.

Banka se orientuje především na služby platebního styku, spoření, termínované vklady a financování projektů českých firem. Vlastní více jak 35 poboček po celé ČR a je součástí investiční skupiny UNICAPITAL.

Zajímají vás produkty nabízené u Creditas? Jaké má výhody a nevýhody a další podrobné informace? Všechno najdete pěkně přehledně v naší recenzi banky Creditas.

Teď už k recenzi spořicího účtu od Creditas. Co všechno nabízí? Jak účet založit, pro koho je vhodný a stojí nějaké peníze? Pokračujte ve čtení.

Co nabízí spořicí účet od Creditas?

Spořící účet nabízí úrokovou sazbu u vkladů do výše 500 000 Kč 5,20 % p.a. Výnosy z úroku se na účet připisují vždy na konci měsíce. Výše vkladů není nijak stanovena a není nutné ani spořit pravidelně. Kolik a kdy budete spořit je pouze na vás. Taktéž není žádná výpovědní lhůta. Ke svým penězům máte kdykoliv přístup.

Od srpna 2020 mohou klienti banky využívat nové internetové bankovnictví. Je přehledné, moderní, a především mnohem lépe zabezpečené. Bankovnictví umožňuje různě nastavovat domovskou obrazovku. Platby se automaticky třídí do kategorií, takže vždy poznáte, za co utrácíte. V Creditas Banking si můžete propojit účty jiných bank a řešit své finance jen na jednom místě.

Poznámka

Zajímají vás podrobné informace o spořicích účtech? Mrkněte na velké srovnání pro rok 2024.

Sazebník poplatků

Spořící účet u Creditas je v podstatě celý zdarma. Platíte pouze za zasílání informačních SMS a výpisy poštou.

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Podrobnější informace o poplatcích najdete v aktuálním ceníku banky.

Založení Spořícího účtu+

Spořící účet+ od Creditas je určen dospělým od 18 let a lze jej sjednat hned čtyřmi způsoby. Klienti banky mohou účet otevřít přes své internetové bankovnictví nebo přes mobilní aplikaci. Ti, kdo v současné době nejsou klienti banky, podávají žádost přes webové stránky Creditas.

Stačí se zaregistrovat a získat přístup do online bankovnictví. V něm poté dokončíte celou registraci a založíte vybraný produkt. Stejný postup lze aplikovat i přes mobilní aplikaci. Ta je ke stažení na Google Pay i na App Store.

Další produkty od Banky Creditas

Banka Creditas přihlášení ke spořicímu účtu

Do internetového bankovnictví se přihlásíte prostřednictvím svých přihlašovacích údajů nebo přes QR kód. Své peníze můžete spravovat také v mobilní aplikaci Creditas Banking. Tam se přihlásíte pomocí hesla, přes Touch ID nebo Face ID.

Pro koho je Spořicí účet+ vhodný?

Spořicí účet+ banky Creditas je vhodný pro žadatele, kteří nechtějí mít u banky vedený běžný účet, není zde podmínkou. Předností je i výhodná úroková sazba a moderní internetové bankovnictví.

Nezaujal vás Spořicí účet+? Možná by se vám líbil spořicí účet Výhoda+ Skvělý účet, se kterým můžete získat maximální úrokovou sazbu 5,58 % p.a.

Přehled poplatků a parametrů pro Spořicí účet+

Obecné informace o produktu
Jméno produktuCreditas Spořící účet+
PoskytovatelCreditas
Typ účtu Spořicí účet
Měna účtuCZK
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu QR kód / Přihlašovací jméno + heslo + SMS kód
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 5,20 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5,20 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokSazbu 5,20 % p.a. získá klient u vkladů do 500 000 Kč.
Další podmínkyNejsou.
VkladyDo 500 000 Kč 5,20 % p.a.
VkladyNad 500 000 Kč 2,50 % p.a.
Maximální výše spořeníNeuvádí
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/
Sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/
Ohodnoťte produkt Creditas Spořící účet+
60
13

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat