Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
creditas banka logo
Creditas termínovaný vklad
Recenze, úroky, podmínky
creditas banka logo
Banka Creditas termínovaný vklad
creditas banka logo

Creditas termínovaný vkladRecenze, úroky, podmínky

Veronika Kubalová
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Poslední aktualizace
12. 7. 2024
creditas banka logo

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
76 %
Poslední aktualizace
12. 7. 2024

Termínované vklady s neomezeným počtem vkladů

Termínovaný vklad od Banky Creditas nabízí celkem zajímavou úrokovou sazbu. Úrokové výnosy banka připisuje každý měsíc, přičemž umožňuje také automatické opakování vkladu. Minimální výše vkladu činí 5 000 Kč. Podmínkou pro sjednání je nejprve zřídit si běžný účet.

creditas banka logo

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
76 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, vklady/výběry hotovosti, převody peněz a další.

80%

Úrok
Hodnocena je výše minimální úrokové sazby a maximální úrokové sazby. Dále jsou hodnoceny podmínky pro získání daného úroku.

80%

Flexibilita
Hodnoceny jsou možnosti přístupu k penězům bez ztráty úroku a podmínky pro vklady a výběry.

70%

Digitalizace a přívětivost
Hodnocena je zde přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost). Dále se do hodnocení promítá možnost spořicí účet sjednat a ovládat pohodlně online bez nutnosti chodit na pobočku.

75%

Základní informace o Banka Creditas termínovaný vklad

Maximální úrok 4,20 % p.a.
Minimální vklad 5 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ano

Banka CREDITAS nabízí termínovaný vklad s úrokovou sazbou garantovanou po celou dobu vkladu. Pokud své finance uložíte na 1 měsíc, získáte maximální úrokovou sazbu 4,20 % p.a. Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat online, v mobilní aplikaci nebo na pobočce. Vybrat si můžete jednorázový nebo opakovaný termínovaný vklad. Podmínkou je sjednat si nejprve běžný účet. Banka také nabízí vedení vkladu v měně EUR, přičemž termínovaný vklad na 1 a 2 roky v měně EUR je úročen 2,75 % p.a.

Poznámka

U Banky CREDITAS potřebujete k termínovanému vkladu mít také běžný účet od CREDITAS. Ten nejen, že nabízí vedení zdarma bez podmínek, ale také výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

Recenze banky Creditas

Creditas banka vznikla v roce 1996. Tehdy se jmenovala 1. Třebíčská záložna “spořitelní a úvěrní družstvo” a poskytovala své služby hlavně v Třebíči a okolí. V roce 2010 došlo k velké změně, kdy se změnil název na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a společnost se začala zaměřovat na celý český trh. V roce 2015 požádala Creditas o bankovní licenci. Získala ji v roce 2016 a 1. ledna 2017 mohla vzniknout oficiální banka Creditas.

Banka se orientuje především na služby platebního styku, spoření, termínované vklady a financování projektů českých firem. Vlastní více jak 35 poboček po celé ČR a je součástí investiční skupiny UNICAPITAL.

Zajímají vás produkty nabízené u Creditas? Jaké má výhody a nevýhody a další podrobné informace? Všechno najdete pěkně přehledně v naší recenzi banky Creditas.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může termínovaný vklad od CREDITAS nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Úroková sazba je určena pouze na základě doby trvání vašeho vkladu. Banka CREDITAS nabízí 5 možností, na jak dlouho svůj vklad můžete uložit: a to na 6 měsíců, 12 měsíců, 3 roky, 5 let a 10 let. Pokud si uložíte peníze na termínovaný vklad po dobu 1 měsíc, získáte maximální úrokovou sazbu 4,20 % p.a.

Při vložení peněz na 12 měsíců získáte úrokovou sazbu 3,20 % p.a. Vklady na 3 roky se úročí sazbou 2,25 % p.a. a vklady na 5 let jsou úročené 2,25 % p.a.

Počet termínovaných vkladů není omezen. Minimální výše termínovaného vkladu je 5 000 Kč. Úroky jsou na běžný účet převáděné každý měsíc, klient s nimi tak může nakládat podle svých potřeb. Pro vybrané doby vkladu banka umožňuje připisování úroků na konci vkladu, díky čemuž nabízí vyšší zhodnocení.

 • Úrok pro termínovaný vklad na 1 měsíc: 4,20 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 3 měsíce: 4,10 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců: 3,80 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců: 3,20 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 3 roky: 2,25 % p.a.

U vkladu na 1 rok v měně EUR činí úroková sazba 2,75 % p.a. Pro vklady uložené na 1 měsíc činí úrok 2,25 % p.a., vklady na 3 měsíce mají úrok 2,45 % p.a. a vklady na 6 měsíců se úročí 2,55 % p.a. Vklady na 2 roky se dokonce úročí úrokovou sazbou 2,75 % p.a. Minimální vklad pro měnu EUR činí 250 EUR.

Banka CREDITAS také nabízí Spořicí účet +, který nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 4,00 % p.a.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení, vedení ani zrušení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také převod vkladu z běžného účtu CREDITAS i převod úroků a vkladu na běžný účet CREDITAS.

Zdarma je také elektronický výpis zaslaný e-mailem nebo prostřednictvím internetového bankovnictví. Výpis poštou je zpoplatněný částkou 25 Kč.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasný výběr 20 % z termínovaného vkladu s převodem na navázaný Běžný účet je zdarma, ale je platný pouze pro Termínované vklady založené do 31. 5. 2020.

Předčasné ukončení termínovaného vkladu s převodem na navázaný běžný účet stojí 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč, ale je možné jen u termínovaných vkladů uzavřených do 31. 3. 2022.

 • Zřízení účtu: 0 Kč
 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Elektronický výpis: 0 Kč
 • Fyzický výpis poštou: 25 Kč
 • Předčasný výběr vkladu: 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč

Do aktuálního ceníku Banky CREDITAS můžete nahlédnout na stránkách creditas.cz.

Založení a přehled o vkladu

K založení termínovaného vkladu je podmínkou mít běžný účet Banky CREDITAS. Nový klient si proto nejprve musí sjednat běžný účet (což je možné online, na pobočce nebo v mobilní aplikaci). Poté si lze založit termínovaný vklad.

Stávající klienti s běžným účtem Banky CREDITAS si mohou termínovaný vklad založit hned v internetovém nebo mobilním bankovnictví CREDITAS Banking.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 5 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu cca 2,5 milionu korun.

Termínovaný vklad lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví CREDITAS Banking nebo v mobilní aplikaci CREDITAS Banking pro mobily. Přihlásit se můžete pomocí QR kódu nebo přihlašovacího jména, hesla a SMS kódu.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínované vklady jsou jednorázovým vkladem, na kterém se vám po dobu uložení peníze zhodnocují garantovanou úrokovou sazbou. Minimální výše vkladu u Banky CREDITAS je 5 000 Kč nebo 250 EUR.

Vklady jsou pojištěné, a to až do souhrnné výše odpovídající 100 000 EUR. Počet termínovaných vkladů není omezen, můžete si jich sjednat kolik chcete.

Vklady nejsou určené pro běžný platební styk a s uloženými penězi nelze po sjednané období volně disponovat.

Další produkty od Banky Creditas

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od Banky CREDITAS?

Termínovaný vklad od Banky CREDITAS si sjednáte jednoduše na pobočce, online, v internetovém bankovnictví nebo také v mobilní aplikaci. Podmínkou však je disponovat běžným účtem od této banky.

Následně si pohodlně založíte termínovaný vklad. Vybrat si můžete jednorázový nebo opakovaný. Výhodou je garantovaná úroková sazba při jakékoliv výši vkladu.

Nevýhodou je podmínka minimálního vkladu, který však oproti jiným bankám není tolik vysoký. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat. To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Za předčasný výběr u Banky CREDITAS zaplatíte poplatek, banka navíc v současné době předčasný výběr neumožňuje. Předčasné ukončení je možné jen u termínovaných vkladů uzavřených do 31. 3. 2022.

Ve srovnání s ostatními bankami je sazba u termínovaného vkladu od CREDITAS průměrná. Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od Banky CREDITAS? Podívejte se například na termínovaný vklad od banky UniCredit Bank, který nabízí maximální úrokovou sazbu 4,00 % p.a.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad od Banky CREDITAS

Obecné informace o produktu
Jméno produktuBanka Creditas termínovaný vklad
PoskytovatelCreditas
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK, EUR
Sjednání online
Minimální vklad 5 000 Kč
Maximální úrok 4,20 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Internet banking
Zabezpečení bankingu QR kód / Přihlašovací jméno + heslo + SMS kód
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsíc4,20 % p.a.
3 měsíce4,10 % p.a.
6 měsíců3,80 % p.a.
12 měsíců3,20 % p.a.
2 roky2,25 % p.a.
3 roky2,25 % p.a.
4 rokyNeposkytuje.
5 let 2,25 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na1 měsíc
Typ úrokové míryFixní
Běžný účet podmínkou
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ bankyNeposkytuje.
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 1 měsíc.
Maximální výše spořeníNeomezená výše vkladu.
Připisování úroků Úroky jsou připisovány na běžný účet každý měsíc.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/dokumenty-sazby-a-ceny/
Sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/terminovane-vklady/#poplatky
Ohodnoťte produkt Banka Creditas termínovaný vklad
10
4

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat