Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
creditas banka logo
Banka Creditas termínovaný vklad – Recenze, úroky, podmínky
creditas banka logo
Banka Creditas termínovaný vklad
creditas banka logo

Banka Creditas termínovaný vklad – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 31. 8. 2023 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Banka Creditas termínovaný vklad

Maximální úrok 5,80 % p.a.
Minimální vklad 5 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ano

Banka CREDITAS nabízí termínovaný vklad s úrokovou sazbou garantovanou po celou dobu vkladu. Pokud své finance uložíte na 6 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 5,80 % p.a. Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat online, v mobilní aplikaci nebo na pobočce. Vybrat si můžete jednorázový nebo opakovaný termínovaný vklad. Podmínkou je sjednat si nejprve běžný účet. Pro vklady s dobou uložení 1 rok nebo delší banka také nabízí vedení v měně EUR, přičemž termínovaný vklad na 1 rok v měně EUR je od 1. srpna 2023 úročen 3 % p.a. namísto původních 0,1 % p.a.

Banka Creditas také nabízí klasický spořicí vklad 1M s maximální úrokovou sazbou 6,00 % p.a.

Poznámka

TIP: U Banky CREDITAS potřebujete k termínovanému vkladu mít také běžný účet od CREDITAS. Ten nejen, že nabízí vedení zdarma bez podmínek, ale také výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

Recenze banky Creditas

Creditas banka vznikla v roce 1996. Tehdy se jmenovala 1. Třebíčská záložna “spořitelní a úvěrní družstvo” a poskytovala své služby hlavně v Třebíči a okolí. V roce 2010 došlo k velké změně, kdy se změnil název na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a společnost se začala zaměřovat na celý český trh. V roce 2015 požádala Creditas o bankovní licenci. Získala ji v roce 2016 a 1. ledna 2017 mohla vzniknout oficiální banka Creditas.

Banka se orientuje především na služby platebního styku, spoření, termínované vklady a financování projektů českých firem. Vlastní více jak 35 poboček po celé ČR a je součástí investiční skupiny UNICAPITAL.

Zajímají vás produkty nabízené u Creditas? Jaké má výhody a nevýhody a další podrobné informace? Všechno najdete pěkně přehledně v naší recenzi banky Creditas.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může termínovaný vklad od CREDITAS nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Úroková sazba je určena pouze na základě doby trvání vašeho vkladu. Banka CREDITAS nabízí 5 možností, na jak dlouho svůj vklad můžete uložit: a to na 6 měsíců, 12 měsíců, 3 roky, 5 let a 10 let. Pokud si uložíte peníze na termínovaný vklad po dobu 6 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 5,80 % p.a.

Při vložení peněz na 12 měsíců získáte úrokovou sazbu 5,20 % p.a. Vklady na 3 roky se úročí sazbou 3,50 % p.a. a vklady na 5 let jsou úročené 3,25 % p.a.

Počet termínovaných vkladů není omezen. Minimální výše termínovaného vkladu je 5 000 Kč nebo 250 EUR v případě cizoměnového vkladového účtu. Úroky jsou na běžný účet převáděné každý měsíc, klient s nimi tak může nakládat podle svých potřeb. Pro vybrané doby vkladu banka umožňuje připisování úroků na konci vkladu, čímž nabízí vyšší zhodnocení.

  • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců: 5,80 % p.a.
  • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců: 5,20 % p.a.
  • Úrok pro termínovaný vklad na 3 roky: 3,50 % p.a.

Pro vklady na 1 rok delší než rok banka nabízí vedení v měně EUR. U vkladu na 1 rok v měně EUR činí úroková sazba 3 % p.a. Pro vklady uložené na 1 měsíc činí úrok 2,5 % p.a., vklady na 3 měsíce mají úrok 2,7 % p.a. a vklady na 6 měsíců se úročí 2,8 % p.a. Minimální vklad pro měnu EUR činí 250 EUR.

Banka CREDITAS také nabízí Spořicí účet +, který nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 5,60 % p.a.

Poznámka

TIP: Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2023!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení, vedení ani zrušení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také převod vkladu z běžného účtu CREDITAS i převod úroků a vkladu na běžný účet CREDITAS.

Zdarma je také elektronický výpis zaslaný e-mailem nebo prostřednictvím internetového bankovnictví. Výpis poštou je zpoplatněný částkou 25 Kč.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasný výběr 20 % z termínovaného vkladu s převodem na navázaný Běžný účet je zdarma, ale je platný pouze pro Termínované vklady založené do 31. 5. 2020.

Předčasné ukončení termínovaného vkladu s převodem na navázaný běžný účet stojí 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč, ale je možné jen u termínovaných vkladů uzavřených do 31. 3. 2022.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Elektronický výpis: 0 Kč
  • Fyzický výpis poštou: 25 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč

Do aktuálního ceníku Banky CREDITAS můžete nahlédnout na stránkách creditas.cz.

Založení a přehled o vkladu

K založení termínovaného vkladu je podmínkou mít běžný účet Banky CREDITAS. Nový klient si proto nejprve musí sjednat běžný účet (což je možné online, na pobočce nebo v mobilní aplikaci). Poté si lze založit termínovaný vklad.

Stávající klienti s běžným účtem Banky CREDITAS si mohou termínovaný vklad založit hned v internetovém nebo mobilním bankovnictví CREDITAS Banking.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 5 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu cca 2,5 milionu korun.

Termínovaný vklad lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví CREDITAS Banking nebo v mobilní aplikaci CREDITAS Banking pro mobily. Přihlásit se můžete pomocí QR kódu nebo přihlašovacího jména, hesla a SMS kódu.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínované vklady jsou jednorázovým vkladem, na kterém se vám po dobu uložení peníze zhodnocují garantovanou úrokovou sazbou. Minimální výše vkladu u Banky CREDITAS je 5 000 Kč nebo 250 EUR.

Vklady jsou pojištěné, a to až do souhrnné výše odpovídající 100 000 EUR. Počet termínovaných vkladů není omezen, můžete si jich sjednat kolik chcete.

Vklady nejsou určené pro běžný platební styk a s uloženými penězi nelze po sjednané období volně disponovat.

Další produkty od Banky Creditas

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od Banky CREDITAS?

Termínovaný vklad od Banky CREDITAS si sjednáte jednoduše na pobočce, online, v internetovém bankovnictví nebo také v mobilní aplikaci. Podmínkou však je disponovat běžným účtem od této banky.

Následně si pohodlně založíte termínovaný vklad. Vybrat si můžete jednorázový nebo opakovaný. Výhodou je garantovaná úroková sazba při jakékoliv výši vkladu.

Nevýhodou je podmínka minimálního vkladu, který však oproti jiným bankám není tolik vysoký. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat. To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Za předčasný výběr u Banky CREDITAS zaplatíte poplatek, banka navíc v současné době předčasný výběr neumožňuje. Předčasné ukončení je možné jen u termínovaných vkladů uzavřených do 31. 3. 2022.

Ve srovnání s ostatními bankami je sazba u termínovaného vkladu od CREDITAS průměrná. Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od Banky CREDITAS? Podívejte se například na termínovaný vklad od banky UniCredit Bank, který nabízí maximální úrokovou sazbu 4,65 % p.a.

Hodnocení Finex.cz

Termínované vklady s neomezeným počtem vkladů

Termínovaný vklad od Banky CREDITAS nabízí zajímavý úrok při době trvání vkladu 6 měsíců. Úroková sazba je sice mírně nadprůměrná, avšak stále není schopna pokrýt současnou inflaci. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, podmínkou pro založení je sjednání běžného účtu, který lze založit pohodlně online. Další podmínkou je minimální vklad 5 000 Kč, který však není zas tak vysoký ve srovnání s ostatními bankami. Tento termínovaný vklad je pro vás vhodný, pokud chcete mít na určitou dobu garantovaný úrok, máte naspořeno a chcete peníze dále zhodnocovat. Výhodou je, že počet vkladů není omezen, můžete si tedy založit vkladů kolik chcete. Chcete-li však získat zajímavější úrokovou sazbu, doporučujeme se poohlédnout po jiném způsobu zhodnocování financí, například investování.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad od Banky CREDITAS

Obecné informace o produktu
Jméno produktuBanka Creditas termínovaný vklad
PoskytovatelCreditas
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK, EUR
Sjednání online
Minimální vklad 5 000 Kč
Maximální úrok 5,80 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Internet banking
Zabezpečení bankingu QR kód / Přihlašovací jméno + heslo + SMS kód
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsícNeposkytuje.
3 měsíceNeposkytuje.
6 měsíců5,80 % p.a.
12 měsíců5,20 % p.a.
2 roky3,75 % p.a.
3 roky3,50 % p.a.
4 rokyNeposkytuje.
5 let3,25 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na6 měsíců
Typ úrokové míryFixní
Běžný účet podmínkou
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ bankyNeposkytuje.
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 6 měsíců.
Maximální výše spořeníNeomezená výše vkladu.
Připisování úroků Úroky jsou připisovány na běžný účet každý měsíc.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/dokumenty-sazby-a-ceny/
Sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/terminovane-vklady/#poplatky
Ohodnoťte produkt Banka Creditas termínovaný vklad
6
4

Autor

Ráda píši o bankách a bankovních produktech. Zaměřuji se zejména na běžné účty, spořicí účty i recenze jednotlivých bank. Baví mě prozkoumávat oblast financí, protože se vždy dozvím nové a přínosné informace, které poté využiji nejen v pracovním, ale také v osobním životě.

Když zrovna nesedím u počítače a nepíšu texty, věnuji se svým zálibám, mezi které patří jízda na koni, různé sportovní aktivity, čtení knih nebo cestování.

Práce v týmu Finex má pro mě obrovský smysl, protože je to práce pro vás, čtenáře, které se snažíme srozumitelně edukovat v oblasti financí, podávat důkladně prověřené informace a předávat i osobní zkušenosti.

Díky tomu všemu se tak můžeme podílet na zlepšení finanční gramotnosti a zvýšit zájem jak o oblast financí, tak o investování celkově.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat