Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo fio banka
Fio běžný účet
logo fio banka
Fio běžný účet
logo fio banka

Fio běžný účetRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
logo fio banka

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
94 %
Poslední aktualizace
14. 5. 2024

Běžný osobní účet bez poplatků, který založíte kompletně online

Osobní účet Fio vyniká přehledným bankovnictvím, službami zdarma a možností vybrat si své vlastní číslo bankovního účtu. Samozřejmě při dodržení podmínek banky. Nechybí výběr z několika druhů karet, neomezené výběry z bankomatů Fio zdarma a účet, který můžete mít zdarma v 15 měnách. Plus je také to, že v internetovém bankovnictví lze založit další účty k rozdělení financí. Ty si nazvete podle účelu například jako Dovolená, Auto, Výdaje apod. Účet zařídíte kompletně online, pokud vám bylo 18 let, ale jde to i na pobočce nebo prostřednictvím kurýra.

logo fio banka

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
94 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

90%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

95%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

90%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Základní informace o Fio běžný účet

Typ účtu Běžný účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Aktuální bonus: Za každé 4 000 Kč, které v jednom měsíci zaplatíte kartou, získáte 1 výběr navíc z bankomatu cizí banky zdarma. Více informací o bonusu najdete na stránkách banky.

Akce není časově omezena. 

Osobní účet od Fio banky je další z řady účtů, kde nic neplatíte za založení, vedení nebo zrušení účtu. Velkou výhodou je možnost rozdělení financí na vícero účtů podle účelu. Jeden může být určený rodinným financím, další osobním, na dovolenou apod. Zdarma dostanete dvě bezkontaktní platební karty. Účet můžete otevřít v korunách a dalších 14 cizích měnách.

Bankovní účet je možné zřídit i pro mladé do 15 let a od 15 do 18 let s limity pro platby a výběry z bankomatu, které jim nastavíte v internetovém bankovnictví. Mobilní aplikace pro internetové bankovnictví měla o něco horší hodnocení, ovšem po poslední aktualizaci se její pověst rapidně zvýšila, což dokazuje i hodnocení v Google Play.

Recenze Fio banky

Fio banka vznikla v roce 1993 a byla původně zaměřená na obchodování s cennými papíry. O tři roky později se z ní stala družstevní záložna a teprve až v roce 2010 se stala bankou. Jedná se o ryze českou banku s českými majiteli. Svým klientům nabízí běžné bankovní produkty pro osobní i firemní finance. A jejich počet neustále roste. V roce 2015 měla 500 000 klientů, ke konci roku 2022 už se ale pyšnila 1 250 000 klientů.

Ve Fio bance se soustředí především na poskytování kvalitní bankovních služeb a zároveň zprostředkovávají obchod s cennými papíry. Jelikož poskytují účty zdarma, jejich zisk plyne především z úroků z hypoték, podnikatelských úvěrů nebo ze zprostředkování obchodů na burzách.

O kvalitě banky dostatečně hovoří pravidelně získaná ocenění. V roce 2022 si dokonce vydobyla trojnásobné nejvyšší umístění v soutěži Zlatá koruna 2022. První místo si odnesl osobní účet, podnikatelský úvěr a investiční aplikace e-Broker. Stříbrnou korunu pak získal účet pro podnikatele.

Fio banka se zaměřuje na různé finanční oblasti a výčet jejich aktivit je velmi obsáhlý. Veškeré informace o bance si můžete přečíst v naší podrobné recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co nabídne běžný účet od Fio banky? Jak jej založit? A skutečně vás nic nestojí?

Co nabízí osobní účet od Fio banky?

Za základní služby se u Fio banky neplatí, ať už jde o vklady na pobočce, výběry z bankomatů Fio banky nebo tuzemské platby. K účtu dostanete platební kartu, k jednomu účtu až dvě karty zdarma (např. pro manželku, manžela). Každá další už stojí 99 Kč.

U obou účtů jsou výběry z bankomatů Fio banky zdarma a neomezené výběry zdarma z libovolného bankomatu v ČR i v zahraničí s kartou Visa. Máte-li platební kartu MasterCard, získáte dva výběry měsíčně zdarma. Další výběry zdarma můžete získat za každé celé 4 000 Kč v součtu vyúčtované prostřednictvím platebních terminálů nebo internetových platebních bran za jeden uzavřený kalendářní měsíc.

Počet výběrů zdarma je omezen na pět v jednom měsíci. Pokud vyčerpáte počet výběrů zdarma, u karty MasterCard platíte 25 Kč za jeden výběr. Součástí účtu jsou také všechny odchozí i příchozí tuzemské platby v CZK zdarma.

Velmi povedené u Fio účtu je dozajista internetové bankovnictví. Vypadá skvěle po grafické stránce, ale zároveň je jednoduché pro uživatele a přehledné. V internetbankingu lze požádat o kontokorent, kreditní kartu, debetní kartu, sjednat si spořící účet, cestovní pojištění ke kartě nebo pojištění krádeže a ztráty karty. Banka umožňuje platit také mobilem pomocí Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

I když lze u Fio banky vyřešit drtivou většinu věcí online, stále je mnoho lidí, kteří potřebují mít jistotu v podobě pobočky. V České republice jich je aktuálně kolem 90.

Poznámka

TIP: Máte volné prostředky, které byste rádi někam uložili mimo běžný účet? Vyzkoušejte spořicí účet Fio konto s bezkontaktní platební kartou a maximální úrokovou sazbou 5,00 % p.a.

Sazebník poplatků

Jaké poplatky vás čekají u Fio běžného účtu? Moc jich naštěstí není. Přesvědčte se sami.

 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Příchozí platby v ČR: 0 Kč
 • Odchozí platby v ČR: 0 Kč
 • Výběry z bankomatů Fio banky: 0 Kč
 • Výběry z cizích bankomatů v ČR i v zahraničí: 0 Kč / 25 Kč

Podrobné a pravidelně aktualizované informace o cenách najdete v sazebníku banky.

Založení Fio osobního účtu

Založení běžného účtu u Fio banky je velmi jednoduché. Možnosti máte hned tři. Můžete si dojít na pobočku, vyřídit vše přes kurýra nebo si sjednat účet online. Poslední varianta je možná jen pro osoby nad 18 let.

 • Připravte si dva doklady totožnosti a vyfoťte mobilem.
 • Nahrajte doklad, který potvrzuje, že máte jiný účet.
 • Pomocí krátkého videa se ověřte.
 • Zvolte si své uživatelské jméno a další údaje.
 • V posledním kroku vám přijde SMS s autorizačním kódem. Tím potvrdíte žádost a autorizujete Rámcovou smlouvu.
 • Dále přichází na řadu ověřovací platba. Instrukce přijdou na e-mail.
 • Na svůj nový Fio účet pošlete ověřovací platbu. Její výše není stanovena. Na váš účet následně přijde platba 1 haléř s aktivačním kódem ve zprávě pro příjemce.
 • Na e-mail přijde internetový odkaz, na kterém můžete aktivovat svou smlouvu vložením aktivačního kódu.
 • Přijde vám SMS s oznámením o dokončení procesu založení účtu spolu s heslem do Internetbankingu.
Poznámka

Upozornění: Osobní účet lze online založit pouze fyzickou osobou, která je starší 18 let. Pokud měl klient nějaký produkt u banky v minulosti nebo chce podnikatelský účet, online si ho založit také nemůže.

Fio banka přihlášení k účtu

Na stránkách www.fio.cz kliknete pod nadpisem Internetbanking na kolonku “Přihlásit se”. Vyskočí vám obrazovka s přihlášením. Zadejte své přihlašovací údaje, ověřte kódem z SMS zprávy a je hotovo. Mobilní aplikaci nejdříve musíte aktivovat přes internetové bankovnictví v PC.

Posléze se už můžete přihlašovat podle potřeby zadáním autorizačního hesla. Pro přihlašování a podepisování plateb můžete využít také otisk prstu nebo sken obličeje. Pokud si chcete bankovnictví jen vyzkoušet, můžete se přihlásit do dema, které Fio nabízí.

Další účty od Fio banky 

Pro koho je vhodný Fio účet?

Účet u Fio banky ocení všichni, kdo chtějí moderní banku s dostatkem služeb a pevným zázemím. Je vhodná také pro klienty, kteří dávají přednost českým firmám a nechtějí za účet platit žádné nesmyslné poplatky.

Nezaujal vás běžný účet Fio? Možná by pro vás byl vhodnější variantou Tom Plus účet od Moneta Money Bank. Nabízí spoustu bankomatů a poboček, výběry zdarma a oceňovanou mobilní aplikaci pro internetové bankovnictví.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt běžný účet Fio

Obecné informace o produktu
Jméno produktuFio běžný účet
PoskytovatelFio banka
Typ účtu Běžný účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, SEK, USD
Účet je určený proFyzické osoby
Sjednání online
Minimální vklad 100 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 0 Kč / 30 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ 0 Kč / 25 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč / 25 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU 0 Kč / 25 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 9 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis120 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 200 Kč
Zahraniční platba příchozí 100 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba29 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVisa, MasterCard
Platební karta k účtu Bezkontaktní Visa Classic nebo MasterCard Debit
Poplatek za kartu 0 Kč / 99 Kč každá další
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 99 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo / bankovní identita
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu6 000 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Ohodnoťte produkt Fio běžný účet
4
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat