Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Která investiční platforma je nejlepší? Pravidelně do nich investujeme, abychom to zjistili!

Když jsme pro vás zde na Finex.cz zpracovávali recenze investičních platforem, sami sebe jsme se museli ptát, která z nich je skutečně ta nejlepší a zaručí investorům nejvyšší výnosy?

Abychom si mohli na tuto otázku odpovědět, rozhodli jsme se do všech z nich začít investovat své vlastní (skutečné) peníze a reálný vývoj našich investic sledovat.

Aby bylo srovnání skutečně co nejobjektivnější, peníze do platforem posíláme vždy jednou měsíčně, a to vždy v ten stejný den a do těch nejvíce rizikově nastavených profilů.

Tyto profily by nejen že měly přinést nejvyšší zhodnocení, ale ze statistik a online diskuzí vyplývá, že tyto profily volí naprostá většina uživatelů (nehledě na své zkušenosti a investiční cíle). Kdybychom zvolili různé úrovně rizika, nebylo srovnání objektivní.

Poznámka

Pokud jste v investování nováček a nejste si jistí, jak přesně riziko u dlouhodobého investování funguje, jak jej vnímat a jak s ním pracovat, přečtěte si také náš samostatný článek o investičním riziku.

Co dělat, než se dáte do dalšího čtení?

Jestliže nevíte, o čem je řeč, když mluvíme o investičních platformách, zavítejte nejdříve do naší samostatné rubriky. Tam jsme recenzovali ty nejznámější a nejzajímavější z nich.

Jakmile se s nimi seznámíte, vraťte se sem a sledujte společně s námi vývoj našich reálných investic do těchto finančních produktů.

Do kterých platforem investujeme?

Momentálně máme aktivní investice v těchto 5 investičních platformách:

Jak investujeme?

Detaily ohledně investování, vstupní parametry, proces zakládání i další informace, které z počátku tohoto projektu vyplynuly, jsme vám představili v úvodním článku.

Pokud jste jej ještě nečetli, doporučujeme vám si jej prohlédnout, abyste se seznámili se všemi podrobnostmi a byli jste v obraze.

Pak už stačí jen sledovat nejnovější příspěvky níže na této stránce.

Líbil se vám tento článek?
110
9

Autor

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Články v kategorii Která investiční platforma je nejlepší? Pravidelně do nich investujeme, abychom to zjistili!

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.