Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
amazon
AMZN
Akcie Amazon (AMZN) – Aktuální cena, graf, dividendy, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*

$183,2 (4 166 Kč)

-2,1 % za 7 dní

amazon

Akcie Amazon (AMZN) – Aktuální cena, graf, dividendy, kde koupit

Cena akcií Amazonu
Graf AMZN

$183,2 (4 166 Kč)

-2,1 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf akcií Amazon

Logo Amazon
Amazon/AMZN
Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Aktuální data pro společnost Amazon

Tržní kapitalizace $1,91 bil. EBITDA $96,61 mld.
Příští dividenda - P/B (Cena k účetní hodnotě) 9,59
Roční dividenda na akcii - P/E (Cena k zisku) 51,3
Dividendový výnos - Návratnost aktiv 5,95 %
Příjmy společnosti $590,7 mld. Návratnost vlastního kapitálu 20,31 %
Příjmy na akcii $57,13 Provozní marže 10,68 %
Účetní hodnota na akcii $20,83 Zisková marže 6,38 %
Hodnota podniku $1,98 bil. Cílová cena Wall Street $226,7

Informace o akciích Amazonu

Amazon je jednou z největších veřejně obchodovaných firem světa, jejíž tržní kapitalizace přesahuje jeden bilion, tedy jeden tisíc miliard, dolarů. Akcie Amazonu patří mezi jedny z nejoblíbenějších a to možná i proto, že v posledních zhruba 10 letech přinesly mimořádné zhodnocení (cca 1 500 %).

Cena akcií této rychle rostoucí společnosti patřila až do nedávna na světových burzách k těm nejvyšším. 6. června 2022 však došlo ke splitu akcií Amazon v poměru 20:1 – jedna stávající akcie byla rozdělena na 20 nových s dvacetinovou cenou. Díky tomu se staly akcie Amazon pro řadu investorů mnohem dostupnější.

Chcete vědět, jak můžete investovat do akcií Amazon a zda se investice do této rychle rostoucí společnosti vyplatí? Případně, jak může jednoduše nakupovat tyto akcie český investor? Čtěte dále.

Obsah článku

Představení společnosti Amazon

Zdroj: Thestreet.com

amazon akcie

Za úspěchem Amazonu stojí především jeden muž – ambiciózní vizionář Jeff Bezos. Zakladatel, do roku 2021 CEO, největší akcionář (drží 12,7% podíl) a od roku 2017 jeden z nejbohatších lidí planety (o pozici nejbohatšího člověka “bojuje” s Elonem Muskem).

V roce 1994 založil firmu v garáži jako jeden z prvních internetových obchodů. Z počátku prodával pouze knihy, ale brzy rozšířil svoji nabídku o další zboží a společnost postupně vypracoval až tam, kde je dnes – Amazon je největším online tržištěm světa a nejen to.

Bezos rád posouvá Amazon do dalších odvětví a oborů. V USA těžko najdete společnost rozkročenou do tolika oblastí. V současnosti jsou druhým pilířem společnosti cloudové služby. Jejich Amazon Web Services jsou nyní největším světovým cloudovým úložištěm.

Schopnost úspěšně vstupovat do nových oborů podnikání (robotika, umělá inteligence, média, zdravotnictví) patří k nejceněnějším rysům obchodní strategie Amazonu. Hlavně v posledních letech expanze Amazonu probíhá velice rychle a jelikož spolyká i mnoho peněz, Amazon negeneruje žádné závratné zisky.

Hlavním cílem této firmy není zisk, ale růst.

Pilíře podnikání společnosti Amazon

Amazon.com Inc. je největší internetový prodejce na světě, rychle roste v široké škále oblastí podnikání, včetně hlavních činností e-commerce, cloudových služeb a digitální reklamy. Prodává také produkty, jako je osobní asistent a ekosystém Alexa, elektronická čtečka Kindle, televize Fire TV a filmy a televizní pořady prostřednictvím platformy Amazon Prime Video. Mezi konkurenty společnosti Amazon patří také Walmart a Alibaba.

Zdroj: Amazon 8-K

amazon segmenty podnikani

Obchodní segmenty společnosti Amazon

Společnost Amazon dělí své podnikání do tří segmentů: Severní Amerika, Mezinárodní a AWS (Amazon Web Services). První dva z těchto segmentů, Severní Amerika a Mezinárodní, se týkají geografického členění maloobchodní činnosti společnosti Amazon. Vytvářejí příjmy z maloobchodního prodeje v Severní Americe a ve zbytku světa, jakož i z předplatného a exportního prodeje pro tyto oblasti.

Maloobchodní prodej lze dále rozdělit na internetové obchody, které tvoří většinu tržeb, a kamenné obchody. V rámci celé společnosti dosáhly internetové obchody ve 4. čtvrtletí roku 2021 tržeb ve výši 66,1 miliardy dolarů, což představuje přibližně 48 % čistých tržeb, zatímco fyzické obchody dosáhly tržeb ve výši 4,7 miliardy dolarů, což představuje přibližně 3 % čistých tržeb Amazonu.

Severní Amerika

Severoamerický segment společnosti Amazon dominuje z hlediska tržeb, které ve 4. čtvrtletí fiskálního roku 2021 činily 82,4 miliardy dolarů. To bylo o 9,3 % více než v předchozím čtvrtletí a tvoří přibližně 60 % tržeb společnosti. Segment vykázal v tomto čtvrtletí provozní ztrátu ve výši 206 milionů dolarů, což představuje výrazné zhoršení oproti provoznímu zisku ve výši 2,9 miliardy dolarů v předchozím čtvrtletí.

Vedle maloobchodu je dalším hlavním zdrojem příjmů pro Severní Ameriku předplatné, včetně služby Amazon Prime, která nabízí neomezenou dopravu zdarma a neomezené streamování filmů, televizních pořadů a dalšího obsahu.

Mezinárodní

Mezinárodní segment společnosti Amazon se skládá z maloobchodního prodeje spotřebního zboží Amazon a předplatného pro mezinárodně zaměřené internetové obchody. Zahrnuje také exportní prodeje z těchto obchodů, nikoli však prodeje z internetových obchodů zaměřených na Severní Ameriku.

Segment vykázal ve 4. čtvrtletí roku 2021 provozní ztrátu ve výši 1,6 miliardy dolarů, což představuje výrazné zhoršení oproti provoznímu zisku ve výši 363 milionů dolarů vykázanému v předchozím čtvrtletí. Čisté tržby segmentu Mezinárodní meziročně poklesly o téměř 1,0 % na 37,3 miliardy dolarů, což představuje přibližně 27 % celkových čistých tržeb.

Amazon Web Services (AWS)

Cloudová služba Amazon Web Services (AWS), která byla spuštěna v roce 2006, poskytuje služby podnikům, vládním agenturám a akademickým institucím pro ukládání informací a poskytování obsahu.

Amazon uvádí, že AWS poskytuje “infrastrukturní platformu v cloudu” pro různá “řešení”, jako je hostování aplikací a webových stránek, poskytování podnikových informačních technologií (IT) a doručování obsahu.

Segment AWS společnosti Amazon dosáhl ve 4. čtvrtletí roku 2021 tržeb ve výši 17,8 miliardy dolarů a provozního zisku 5,3 miliardy dolarů. Čisté tržby vzrostly o 39,5 % a provozní výnosy o 48,5 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Přestože čisté tržby segmentu AWS jsou nižší než čisté tržby segmentu Severní Amerika a mezinárodních segmentů, provozní výnosy AWS jsou podstatně vyšší. Segment AWS se na celkových čistých tržbách podílí přibližně 13 %. Vzhledem k tomu, že ostatní dva segmenty vykázaly ve čtvrtém čtvrtletí provozní ztráty, připadal v tomto období na AWS veškerý provozní zisk společnosti.

Amazon ovládá přibližně třetinu celosvětového trhu s cloudovými službami, což je podstatně více než jeho další nejbližší konkurent. Největšími konkurenty AWS jsou Azure společnosti Microsoft a Google Cloud společnosti Alphabet.

Zdroj: Macrotrends.net
Růst tržeb společnosti Amazon od roku 2010.

Jakým způsobem Amazon vydělává peníze v rámci segmentů “Severní Amerika” a “Mezinárodní”?

V rámci maloobchodu vydělává Amazon peníze hned 7 způsoby:

 • Maloobchodní prodej: V roce 2021 měl Amazon maloobchodní tržby přes 469 miliard dolarů, což představuje významnou část tržeb společnosti Amazon. Poplatky za maloobchodní prodej se liší dle geografické oblasti.
 • Předplatné služby Amazon Prime: Amazon Prime je služba předplatného prodávaná Amazonem. Poplatky lze platit měsíčně nebo ročně. Stojí 12,99 dolaru měsíčně nebo 119 dolarů ročně. S předplatným Prime členové ušetří za doručování, získají přístup ke službám Prime Music, Prime Reading a Prime Video a mají nárok na speciální nabídky. Tržby z prodeje služby Amazon Prime dosáhly v roce 2021 více než 30 miliard dolarů.
 • Chytré domácí systémy Alexa: Společnost prodává a provozuje systém chytré domácnosti Alexa. Chytré reproduktory Alexa stojí od 40 do 200 dolarů. Za používání zařízení s podporou Amazon Alexa se neplatí žádný měsíční poplatek. Odhaduje se, že Alexu charakterizuje přibližně 90% hrubá zisková marže.
 • Vydavatelství KDP: Amazon je jednou z největších platforem pro autory, kteří mohou sami vydávat a tisknout knihy na zakázku pomocí KDP. Amazon vydělává 30 % a více z každé vytištěné nebo prodané knihy, přičemž autoři dostávají honoráře mezi 35 % a 70 %. Nabízí knihy v papírové i pevné vazbě a také v digitální podobě.
 • Kindle: Amazon je se svými produkty Kindle lídrem v oblasti digitálních knižních platforem. I když se všeobecně uvádí, že prodává Kindle za cenu nákladů nebo se ztrátou, vydělává na reklamě a prodeji médií. Prodej médií představuje náklady na každou knihu, kterou na této platformě prodá. Čtenáři si mohou zakoupit předplatné Kindle unlimited za 9,99 dolarů měsíčně nebo platit za každou koupenou knihu, kde si Amazon ponechává 0,15 dolaru za každý megabajt (velikost souboru) knihy. U knih s cenou vyšší než 2,99 dolaru jsou účtovány také poplatky za doručení, které se liší podle země.
 • Amazon Video: Amazon Prime Video je další předplacená služba, kterou Amazon prodává za 9 dolarů měsíčně. Ta umožňuje předplatitelům sledovat filmy a televizní pořady. Knihovna se rozrůstá a údajně obsahuje více než 24 000 filmů a 2 100 televizních pořadů, přičemž některé z nich jsou původní pořady Amazonu.
 • Amazon Music: Služba Amazon Music stojí 7,99 dolaru měsíčně nebo 79 dolarů ročně. Kromě ceny předplatného Amazon vydělává na vydávání nezávislé hudby. Amazon platí hudebníkům zanedbatelnou částku za stream (0,00402 dolaru), což je uprostřed rozmezí, co platí za stream Spotify a YouTube.

Amazon vlastní také více než 40 dceřiných společností, mezi které patří Audible, Diapers.com, IMDb a Zappos.

Mezi největší konkurenty společnosti Amazon patří Walmart, eBay a Apple. Podle portálu Statista činil podíl společnosti Amazon na online maloobchodním trhu v roce 2021 38,7 %, zatímco její nejbližší konkurent Walmart měl pouze 5,3% podíl na trhu. Pokud jde o maloobchodní prodej online, je společnost Amazon zdaleka největší.

Ačkoli Amazon zůstává nejznámější jako maloobchodní prodejce, úspěšně se rozšířil i do oblasti vydavatelství a výroby. Vydělává na těchto předplatných, stejně jako si ponechává zisk za tvorbu obsahu.

O akciích Amazonu

Logo Amazon
Amazon/AMZN
Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie Amazonu se obchodují na burze v New Yorku už od roku 1997, kdy vstupovaly na burzu za cenu 18 dolarů za akcii. Dlouhodobě se slušně zhodnocují a vynikající růst zažívají hlavně od roku 2009, jak je dobře vidět na grafu níže. V srpnu 2022 se obchodují přibližně za cenu 150 dolarů za akcii. V průběhu své historie však prodělaly již 4 štěpení – splity:

 • června 1998: štěpení v poměru 2:1
 • ledna 1999: štěpení v poměru 3:1
 • září 1999: štěpení akcií v poměru 2:1
 • června 2022: štěpení akcií v poměru 20:1

To znamená, že jedna původní akcie emitovaná během IPO byla do dnešních dnů rozdělena na 240 současných akcií.

Kdo si koupil akcie v roce 2009, jeho investice má (13 let poté) přibližně 43krát větší hodnotu! A kdo akcie koupil již při IPO (vstupu na burzu) v roce 1997, zhodnotil své peníze 1800x!

Jádrem společnosti Amazon je tržiště s více než 1,7 milionu malých a středních podniků, které na platformě prodávají zboží. Spotřebitelé a firmy mohou prostřednictvím prodejců Amazonu najít téměř jakýkoli produkt. Spotřebitelé oceňují zvýhodněné ceny většiny produktů a snadné používání platformy a předplacených služeb.

Vývoj akcií Amazon v letech 2000 – 2021 Jen málo společností na světě bylo až do nedávné doby dražší než akcie Amazon, kdy se jediný cenný papír obchodoval za více než 3 000 dolarů. Po splitu v poměru 20:1 se samozřejmě cena akcií Amazon výrazně snížila, přesto může být i jejich aktuální cena pro některé investory vysoká. Nemusíte však věšet hlavu, existují hned dva způsoby, jak se lze vyhnout nákupu celé akcie. Prvním z nich je nákup frakčních akcií – pouze části akcie – což je benefit, který nabízí stále více retailových brokerů. Dalším způsoben, jak do Amazonu investovat i pokud máte méně peněz, než by bylo potřeba pro koupi vyššího počtu celých akcií je nákup prostřednictvím pákového CFD (viz níže).

Vysoká cena akcií Amazon byla způsobena také tím, že společnost, podobně jako Alphabet, dlouhodobě nepřistupovala ke štěpní – splitu – akcií, na rozdíl třeba od také rychle rostoucího Applu, který své akcie výrazně rozštěpil, aby je udržel atraktivní pro investory. V roce 2022 však Amazon, stejně jako technologický gigant Alphabet, ke splitu akcií přistoupily.

V srpnu 2022 se hodnota Amazonu pohybuje kolem 1 500 miliard dolarů, přičemž v roce 2018 se stal Amazon teprve druhou společností po Applu, která dokázala překonat tržní kapitalizaci bilion dolarů.

Je možné, že akcie Amazonu porostou dál a společnost se stane ještě hodnotnější?

Amazon a dividendy

Obchodní strategií Amazonu dosud vždy bylo nevyplácet žádné dividendy. Téměř celý zisk totiž firma reinvestuje, a proto také neustále roste.

Pokud máte zájem o akcie společností, které své akcionáře dividendami odměňují, poohlédněte se například po titulech jako jsou Coca-Cola, Moneta nebo ČEZ.

Investování do akcií Amazon

Nyní vám ukážeme dvě možnosti, jak do akcií Amazonu investovat. První možností je dlouhodobá investice formou nákupu akcií jako takových a druhou možnost představuje aktivní obchodování s těmito akciemi. Jaký je mezi tím rozdíl?

První možnost: nákup akcií Amazonu

Tento přístup je nejjednodušší, časově nenáročný a pro nezkušené investory mnohdy může být i nejúspěšnější.

V principu se jedná o prostý nákup fyzických akcií dané společnosti, po kterém se kupující stane akcionářem. Akcie jakékoliv společnosti samozřejmě nemůžete nakupovat slepě a bez rozmyslu. Před realizací jakékoliv investice je třeba provést minimálně fundamentální, případně i technickou analýzu. Dlouhodobé investování se však pro většinu investorů skutečně jeví, jako ten nejlepší přístup ke zhodnocování peněz.

Jak investice formou nákupu akcií funguje?

Zajímá vás, jak taková investice funguje? Co všechno k ní potřebujete a co z toho pro vás plyne? Podívejte se na názorný příklad níže.

Příklad: Dejme tomu, že cena akcií Amazonu je 150 dolarů, jak tomu bylo např. v srpnu 2022. Vy máte na investici připravených rovných 6 000 USD a můžete si tedy koupit přesně 40 akcií.

V případě, že po určité době cena akcií vzroste o 100 % na 300 USD, což je ale velmi výrazný růst, který může trvat i několik let, z prodeje vašich 40 akcií byste inkasovali celkem 12 000 USD.

Hodnotu svého obchodního účtu byste takovým obchodem zvýšili o 6 000 dolarů, které si ihned můžete vybrat na svůj bankovní účet.

V případě, že by se po dobu vašeho držení těchto akcií vedení Amazonu rozhodlo vyplácet dividendy, obdrželi byste další výnos. Zatím ale Amazon žádné dividendy nevyplácí a ani tomu nic nenasvědčuje.

Poznámka

TIP: Do akcií se vyplatí investovat dlouhodobě i z dalšího důvodu. Pokud je držíte alespoň 3 roky, splní vaše investice tzv. časový test a vy posléze nemusíte z prodeje těchto cenných papírů odvádět daně.

Kde můžete koupit akcie Amazonu?

Abyste mohli nákup provést, je potřeba mít obchodní účet u jednoho z brokerů. My jsme ty nejlepší brokery otestovali a ty odzkoušené naleznete v tabulce níže:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
 • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
 • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
 • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
 • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Druhá možnost: aktivní obchodování akcií Amazonu

Nyní se podíváme na 2. možnost, která má zásadní výhodu v tom, že “zlevňuje” a tím zpřístupňuje akcie Amazonu i méně movitým investorům. Respektive budete moci za stejnou částku nakoupit mnohem více akcií Amazon. Jak je to možné? Využijete finanční páky.

Obchodování CFD s finanční pákou v zásadě znamená, že můžete nakoupit více akcií, než na kolik máte momentálně dostupné prostředky.

Poznámka

Pro krátkodobé obchodování se kromě fundamentální analýzy určitě naučte také technickou analýzu.

CFD kontrakty přibližují akcie Amazonu vícero zájemcům. Vzhledem k jejich již zmíněné vysoké ceně, která pro menší investory nemusí být zanedbatelná, CFD kontrakty lze nakupovat díky finanční páce několikanásobně levněji. Podívejte se na příklad níže:

Příklad: Uvažujme, že je cena akcií Amazonu (stejně jako v předchozím příkladu) 150 USD a vy na obchodním účtu máte k dispozici 6 000 USD, s využitím pákového efektu 1:5 můžete disponovat s celkem 30 000 dolary (pětinásobkem).

Mohli byste si tedy koupit ne 40, ale rovnou 200 akcií Amazonu. Pokud budeme počítat se stejnou změnou ceny, tedy růst z 150 USD na 300, váš zisk by zde nečinil 6 000 USD, ale 30 000 USD.

Proč? Protože jste koupili 200 akcií a zhodnocení každé z nich je 150 USD. V případě uzavření obchodu (prodeji všech akcií) byste tedy na účtu měli celkem 36 000 USD (6 000 USD, se kterými jste začali, a 30 000 USD jako zisk z uskutečněného obchodu).

Na tomto příkladu je krásně vidět výhoda CFD obchodování a hlavně pak páky, kterou brokeři nabízí. Pozor ale! Ačkoliv finanční páka zvyšuje potenciální zisk, stejně tak i případnou ztrátu. Kromě toho jsou pak pákové obchody obvykle zatíženy poplatky za držení přes noc, proto se nevyplatí držet tyto obchody otevřené příliš dlouhou dobu. Pokud by však vzrostly akcie Amazon krátkodobě třeba jen o 10 %, stále by byl váš zisk díky využití finanční páky 50 %, což se leckomu může jevit zajímavě. Pozor však na rizika, která jsou s využitím finanční páky spojena.

Investujete poprvé?

Pokud vás Amazon zaujal a chcete do akcií této firmy investovat, je důležité si dopředu promyslet svoji strategii. Jsou dvě možnosti (jak jsme psali výše) – investovat dlouhodobě, nebo krátkodobě spekulovat.

Pokud věříte v budoucí růst cen akcií Amazonu, může být dlouhodobá investice dobrou volbou.

Pakliže považujete akcie firmy v současnosti za nadhodnocené, můžete se uchýlit ke spekulacím na jejich pokles, tedy akcie shortovat (jak funguje shortování akcií?).

Jste-li úplným nováčkem ve světě akcií, nahlédněte do naší akademie. Pro začátek, ať už hodláte investovat dlouhodobě nebo krátkodobě, byste rozhodně měli ovládat alespoň základy fundamentální analýzy.

Co sledovat jako potenciální investor v případě akcií Amazonu?

akcie trh amazonRozhodně se vyplatí sledovat makroekonomické zpravodajství. Klíčový byznys Amazonu – maloobchod – je citlivý na vývoj ekonomiky, především té americké. Neměly by vám uniknout zprávy z USA o růstu HDP, inflaci, spotřebě domácností, obchodní bilanci, zaměstnanosti nebo vývoji kurzu amerického dolaru.

Kromě ekonomických zpráv si všímejte také politických novinek – hlavně témat kolem centrální banky Fedu nebo mezinárodního obchodu. To vše může mít na vývoj akcií Amazonu vliv.

Dále pozorně čtěte také zprávy o hospodářských výsledcích, zaměřte se hlavně na vývoj prodejů a tržeb, sledujte i zisk, ale nezapomeňte – zisk není u Amazonu to hlavní, tím je růst. Nemělo by vám uniknout, když firma vstupuje nebo zvažuje vstup do nových odvětví.

Zaujaly vás akcie Amazonu a chtěli byste je zkusit obchodovat? Můžete to zkusit u jednoho z ověřených brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
 • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
 • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
 • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
 • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Níže se můžete podívat na video, které vám ukáže, v čem se liší klasický nákup akcií a obchodování akcií prostřednictvím CFD kontraktů. Obchody na videu jsou prováděny u brokera XTB.

Video: Vzorový nákup akcií ČEZ u brokera XTB

Poznámka

Pokud by se vám z nějakého důvodu broker XTB nezamlouval, je možné samozřejmě využít služeb jiných brokerů.

Proč obchodovat akcie Amazonu?

Pokud investujete dlouhodobě a věříte v další růst ceny akcií této firmy, nejste zdaleka jediní, podobný názor mají i mnozí profesionální analytici.

Leckdo ale považuje akcie za nadhodnocené, i tak lze ale při dobré znalosti fundamentů krátkodobě spekulovat.

Nezapomeňte, že Amazon:

 • Je jedna z největších společností světa
 • Je lídr internetového obchodu (ale zdaleka už firma nestojí jen na něm)
 • Rovněž se jedná o lídra v oblasti cloud-computingových technologií
 • Neustále expanduje do jiných oborů, v nichž se skýtá potenciál k dalšímu růstu
 • Od roku 2009 zažil mimořádný růst cen akcií

Máte osobní zkušenosti s akciemi Amazonu? Nenechávejte si je pro sebe a napište nám je do komentářů níže.

Další informace o Amazonu

Více informací o akciích Amazon (AMZN)

Název společnostiAmazon
TickerAMZN
Webové stránkyhttps://www.amazon.com/
Adresa sídla společnosti410 Terry Avenue North, Seattle, WA, United States, 98109-5210
Založeno5. července 1994
Datum IPO15. 5. 1997
SektorSpotřební zboží/služby - zbytné
PrůmyslInternetový a maloobchodní přímý prodej
Zaměstnanci1 525 000
Vedení společnostiPresident, CEO & Director: Mr. Andrew R. Jassy
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příští dividenda-
Datum výplaty dividendy-
Datum ex dividenda-
Roční dividenda na akcii-
Dividendový výnos-
Výplatní poměr-
Příjmy
Příjmy společnosti$590 739 996 672
Příjmy na akcii$57,13
Růst příjmů čtvrtletně R/R12,5 %
Valuace
Tržní kapitalizace$1 905 968 676 864
Hodnota podniku$1 981 459 857 408
P/B (Cena k účetní hodnotě)9,59
P/E (Cena k zisku)51,3
Očekávané P/E44,05
Účetní hodnota na akcii$20,83
Cílová cena Wall Street$226,7
Hodnota podniku k příjmům3,45
Hodnota podniku k EBITDA22,21
Cena k příjmům3,37
Rentabilita
EBITDA$96 609 001 472
Provozní marže10,68 %
Zisková marže6,38 %
Hrubý zisk$225 152 000 000
Zisk na akcii (EPS)$3,57
Zředěný zisk na akcii (EPS)$3,57
Očekávaný EPS (tento rok)$4,54
Očekávaný EPS (příští rok)$5,76
Očekávaný EPS (tento kvartál)$0,83
Očekávaný EPS (příští kvartál)$0,94
Růst zisků čtvrtletně R/R216,7 %
Výkonnost
Návratnost aktiv5,95 %
Návratnost vlastního kapitálu20,31 %
Názor analytiků
Cílová cena$160,6
Silně kupovat43
Kupovat14
Držet2
Prodat-
Silně prodávat-
Rozdělení
Faktor posledního rozdělení 20:1
Datum posledního rozdělení6. 6. 2022
Ohodnoťte akcie firmy Amazon
14
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Akcie, které by vás mohly zajímat