Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Coinomi

Kryptoměnová peněženka Coinomi - Recenze, stažení, návod

Základní informace o Coinomi

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Ethereum a mnoho dalších

Cena

Zdarma

V češtině?

Ano

Kryptoměnová peněženka Coinomi je jednou z nejoblíbenějších mobilních kryptoměnových peněženek. Její hlavní výhodou je podpora jak prostředí v českém jazyce, tak i podpora více kryptoměn, jako třeba Bitcoin, Ethereum a Ripple.

Peněženka schraňuje vaše privátní klíče přímo ve vašem zařízení, což je velká bezpečnostní výhoda. Je také obnovitelná pomocí seedu, což vám může zachránit spoustu problémů, jako je ztráta či odcizení telefonu.

Obsah recenze peněženky Coinomi

1.Coinomi je peněženka pro každého2.Jak Coinomi funguje?3.VIDEO: Jak založit peněženku Coinomi?4.Návod: Jak použít peněženku Coinomi?5.Bezpečnost peněženky Coinomi6.Coinomi: Zkušenosti uživatelů7.Vaše zkušenosti s Coinomi (komentáře)

Coinomi je peněženka pro každého

Coinomi vznikla jako jedna z prvních mobilních kryptoměnových peněženek už v roce 2014. Coinomi je uživateli oblíbená hlavně protože protože uživatelské prostředí je velmi jednoduché. Musíme vytknout, že by mohlo být o něco více intuitivní a moderní.

Na druhou stranu však jen co se rozkoukáte, tak tato peněženka funguje skvěle a možná ani není třeba nic měnit. Jen si stačí během pár dní zvyknout.

Jak Coinomi funguje?

Kromě toho, že je Coinomi velice jednoduchá, má oproti ostatním peněženkám ještě jedno obrovské plus – uživateli dává 100% kontrolu nad jeho privátními klíči, přičemž k celkovému zabezpečení Bitcoinů a dalších kryptoměn přispívá ještě možnost nastavení privátního PIN kódu nebo zabezpečí pomocí otisku prstu či Face ID.

Kvůli principu, na kterém peněženka Coinomi funguje, nepodporuje webové rozhraní, což znamená, že ji lze používat pouze ve vašem mobilním zařízení. Absence webového rozhraní však není vůbec na škodu a nelze ji rozhodně považovat za její nedostatek.

Pokud byste totiž měli mobilní peněženku, kterou zároveň můžete používat na více zařízeních včetně počítače (jako např. Wirex), vaše privátní klíče by byly uloženy někde na cloudu a ve skutečnosti by až tak privátní nebyly. Zkrátka riskovali byste tak zabezpečení svých kryptoměn v případě hackerského útoku.

VIDEO: Jak založit peněženku Coinomi?

Nejdříve si aplikaci Coinomi stáhněte a nainstalujte. Poté si v nastavení aplikace můžete zvolit český jazyk a se vším se v klidu seznámit.

Instalaci Coinomi ale neberte na lehkou váhu. Zálohování tzv. seedu, které budete muset provést hned při instalaci, je alfou a omegou zabezpečení vašich kryptoměn.

Není to však nic složitého, zálohou vás sama aplikace provede
krůček po krůčku.

Na vás je, abyste si při prvním spuštění peněženky pečlivě přepsali na kus papíru několik náhodně vygenerovaných anglických slov.

Ano, seed si napište hezky ručně na papír. Tento papír si pak bezpečně uschovejte!

Nikdy si tato slova nefoťte do mobilu a ani neukládejte do počítače. Váš počítač nikdy nebude 100% zabezpečený proti záludným hackerům, kdežto papír někde doma pečlivě schovaný naopak ano.

Jen nesmíte zapomenout, kam jste si ho založili.

Seed složený ze 12 slov může vypadat například takto:

1. pool, 2. fresh, 3. lamp, 4. coin, 5. real, 6. gamma, 7. bull, 8.rain, 9. lean, 10. forward, 11. silver, 12. music

Poté znovu přepíšete test do aplikace – pro kontrolu, že jste si ho správně zaznamenali, a jste uvnitř!

Jak na Coinomi přijmout kryptoměny?

Když už máte peněženku Coinomi nainstalovanou a chcete své první kryptoměny přijmout, postupujte následovně:

 1. Otevřete aplikaci
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete přijmout (např. Bitcoin či Etheruem)
 3. V dolní části aplikace zvolte Přijmout
 4. V horní části vidíte adresu vaší peněženky. Tu si zkopírujte a pošlete ji někomu, kdo vám má peníze poslat. Ať už je to kamarád, kryptoměnová burza nebo směnárna
jak na coinomi přijmout platbu
Jak na coinomi přijmout platbu?

Pro jistotu ještě připíšeme pár tipů, které by vám mohly pomoci. Občas se totiž ve světě kryptoměn najde něco, co by vás mohlo zmást:

 • Pro přijetí platby od kamaráda můžete využít QR kód. Kamarád poté QR kód jen naskenuje svojí peněženkou a adresu hned uvidí. Do tohoto kódu lze rovněž připsat i hodnotu kryptoměny, která by měla být převedena.
 • Vaše adresa může být typu Výchozí, Kompatibilita nebo Starší. Jedná se pouze o typy adres a prakticky mezi nimi není velký rozdíl. Starší adresy začínají číslem "1", Kompatibilní adresy číslem "3" a nejnovější typ adres začíná na "bc1". Nějaké nástroje ale nejnovější typy adres nepodporují a proto si zde můžete přepnout na starší typ, kdybyste měli s přijetím platby problém.
 • Vaše adresa se bude čas od času měnit. To je normální, není třeba se ničeho bát. I když se adresa změní, stále můžete minulé adresy používat (naleznete je po kliknutí na tlačítko Předchozí adresy). A nebo můžete používat na každou platbu jinou adresu – je to výhodnější pro trochu větší soukromí.

Jak do aplikace Coinomi přidat další kryptoměny?

Nevystačíte si už jen s Bitcoinem a chcete přijmout další měny, jako třeba Litecoin nebo Ethereum? Do aplikace Coinomi si můžete přidat i jakési složky pro další kryptoměny.

Jak na to?

 1. Otevřete aplikaci
 2. Klikněte na tlačítko (+)
 3. Zvolte Přidat mince nebo Přidat tokeny
 4. Vyberte si ze seznamu kryptoměnu, kterou chcete přidat a používat (pro rychlejší hledání můžete použít lupu vpravo nahoře)
 5. Po potvrzení se nová měna objeví v seznamu kryptoměn ve vaší aplikaci
Návod jak přidat kryptoměny do aplikace Coinomi
Návod jak přidat kryptoměny do aplikace Coinomi

Bezpečnost peněženky Coinomi

Jeden z nejdůležitějších aspektů kryptopeněženek je samozřejmě jejich zabezpečení. Myšlenka zabezpečení mobilní peněženky se na první pohled může zdát tak trochu alarmující. Ve své podstatě totiž peněženku nosíte neustále u sebe ve vaší kapse. A vzhledem k tomu, že je v mobilu, riziko ztráty nebo krádeže peněženky rozhodně existuje.

Zloděj či případný nálezce by se ale do peněženky neměl jak dostat.

Aby se dokázal do peněženky dostat, musel by znát jak PIN kód vašeho telefonu, tak i PIN kód, který nastavíte pro používání peněženky. Naše rada tedy zní: nevolte si PIN 1234.

Zabezpečení pomocí PIN kódu a seedu

Aplikace Coinomi má ve výbavě standardní zabezpečení pomocí PIN kódu, který je potřeba k tomu, abyste si mohli aplikaci otevřít, posílat peníze a exportovat privátní klíče. Díky PIN kódu se tak dá mnohým bezpečnostním nepříjemnostem zabránit.

V tomto případě se jedná o hierarchicky deterministickou peněženku, což znamená, že záloha peněženky spočívá v generování náhodných 24 slov, která si přepíšete rukou na obyčejný papír. Těmto 24 slovům se říká seed, který byste měli mít schovaný někde doma na bezpečném místě, ke kterému máte přístup jenom vy.

V žádném případě jej nesmíte screenovat do telefonu a už vůbec ne ukládat někde na internetu do cloudu, jinak byste velice snadno mohli o své peníze přijít.

Coinomi: Zkušenosti uživatelů

Když se podíváte například do recenzí aplikace Coinomi na CryptoCompare.com, zjistíte, že 93 % uživatelů je s Coinomi zcela spokojeno – dali aplikaci 5 hvězdiček z 5. A co na Coinomi říkají recenze uživatelů na App Store a Google Play?

I tyto recenze jsou v naprosté většině pozitivní. Aplikace pro Android se dá snadno stáhnout na Google Play Store, kde má velmi příznivé hodnocení 4,6 hvězdiček z 5, a to na základě více než 20 tisíc hodnocení od uživatelů z celého světa.

Osobně tuto aplikaci moc nevyužívám (využívám spíše Trust Wallet) ale vím o několika podnicích, kde lze kryptoměnami platit a kde využívají právě tuto peněženku.

Peněženka Coinomi má totiž jednu zásadní výhodu – obshluha podniku může vyžádat platbu přímo určitého množství Kč, které aplikace podle aktuálního kurzu přepočítá na počet tokenů dané kryptoměny a vytvoří speciální QR kód, který zákazník jen naskenuje.

Přívětivost pro Čechy 90%
Přívětivost platformy 90%
Dostupné možnosti 90%
Bezpečnost peněženky 85%
Důvěryhodnost značky 95%
90 %
3. místo
Skvělá peněženka
Mobilní kryptoměnová peněženka Coinomi umožňuje bezpečné držení nejen bitcoinů, ale více než 1500 kryptoměn přímo v telefonu. Transakce není možné provádět z počítače, což je nevýhoda, ale na druhou stranu jsou privátní klíče vždy ve vašich rukou.
 • Mobilní peněženka v češtině
 • Podporuje více než 125 kryptoměn
 • Vysoce bezpečná peněženka
 • Zálohovatelná pomocí seedu
 • Aplikace by mohla být přehlednější

Více informací o Coinomi

Jméno firmyCoinomi
Webová stránkahttps://www.coinomi.com/
V češtině?
Dohled ČNB
Minimální vkladLibovolný
Typ peněženkyMobilní peněženka
Počet aktiv1500
Metody vkladuSpousta kryptoměn
Metody výběruSpousta kryptoměn
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Ethereum a mnoho dalších

Ohodnoťte společnost Coinomi


Diskuze k článku 309
Tráva a Kašel

Dobrý den!
Dá se přes Coinomi nakupovat BTC i v prodejnách Geco? Myslím to tak, že v peněžence dám “přijmout”, vyplním částku v BTC a prodavačce dám naskenovat vzniklý QR kód a transakci pak zaplatím v korunách.
Funguje to takto?

Díky za odpověď!

Matouš Vondrák
Odpověď na Tráva a Kašel

Dobrý den,

nakoupit bitcoiny na prodejnách Geco a odeslat si je na peněženku Coinomi můžete, ale ne tímto způsobem. Geco totiž úzce spolupracuje se směnárnou Bit.plus (původně Bitstock), pomocí níž obchody vyřizuje. Nejdříve tedy zavítejte na hlavní stránku směnárny Bit.plus, a zde vyberte nákup BTC s platbou hotově (nemusíte se registrovat). Zvolte, za kolik korun chcete bitcoiny nakoupit a pak klikněte na “Převést hned”, na dalším dialogu Vás Bit.plus vyzve k zadání adresy bitcoinové peněženky, na kterou vám bitcoiny odešle, a e-mailu, kam vám pošle potvrzení. Zde zadejte adresu vaší peněženky Coinomi. Po odkliknutí Vám Bit.plus ukáže transakční kód, který si uložte do telefonu či vytiskněte. Tento kód pak ukažte na prodejně Geco a objednávku zaplaťte, Geco toto vyřídí směnárně Bit.plus a ta poté odešle bitcoiny na Vaší adresu peněženky Coinomi. :)

Aleš Camfrla

Dobrý den,
BTC od Vás v pořádku doručeny, transakci jsem rovněž dohledal i přes https://www.blockchain.com/explorer, avšak nezobrazuje se mi v zůstatku v Coinomi peněžence (mobil, Android). Poradíte, prosím?
Děkuji. AC

Portál Finex.cz
Odpověď na Aleš Camfrla

Dobrý den, Aleši. Děkujeme za zprávu. Zkusil jste aplikaci vypnout a zapnout? Je možné, že jen není synchronizovaná. V komentářích níže by měl být i návod, jak synchronizaci/aktualizaci vynutit. Svítí Vám u počtu BTC (0) zelené kolečko, které ukazuje aktuálnost?

Aleš Camfrla
Odpověď na Portál Finex.cz

Při zapnutí svítí červené, po chvilce pouze šedé…

Portál Finex.cz
Odpověď na Aleš Camfrla

Dobrý den, Aleši. Už jste problém vyřešil? Pokud ne, právě jsme publikovali nový článek, který přesně popisuje, jak na to. Více naleznete zde: https://finex.cz/chybna-synchronizace-penezenky-coinomi-proc-se-to-deje-a-jak-situaci-vyresit/

Zobrazit další odpovědi (1)
Pavel Vacek

Dobrý den,
v coinomi peněžence se přestaly zobrazovat aktuální směnné kurzy v CZK. V nastavení nelze měna změnit. Obnovení peněženky nepomohlo. Zůstatky množství krypta vidět jsou. Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel Vacek

Dobrý den, mluvíte o peněžence Coinomi na počítači nebo na telefonu? Pokud na počítači, jedná se o počítač od Apple nebo klasický Windows? Pokud na telefonu, máte iPhone nebo telefon s operačním systémem Android? Pomůže odinstalování peněženky a její zpětné nainstalování a obnovení peněženky pomocí seedu?

stepsasa

Ještě mám doplnění k peněžence coinomi že mám seed o 24 slovech, a ta bezpečnostní fráze nemá nic společného se seedem, nebo ano? Zadaná klávesnice mně neumožňuje zadat tyto slova po sobě. Omlouvám se za tyto mé příspěvky, ale já opravdu nevím, jak pokračovat dál v obnově peněženky. Pokud bych požádal o novou, tak na stávající bych bez zapomenutého hesla přišel o krypta, co tam mám. Děkuji za pomoc.

stepsasa

Dobrý den, používám i peněženku Coinomi, nemám ale už pin, seed mám uložený. Chtěl jsem si obnovit novou, nepustilo mně to dále u bezpečnostní fráze, kde u klávesnice se postupně ztrácely písmenka a vždy vyskakovala informace, že musí být uvedeny 3 slova, ale nepustilo mně to dále. V čem je problém, nebo nebylo z čeho vytvořit frázi. Děkuji za informaci a pomoc.

Portál Finex.cz
Odpověď na stepsasa

Dobrý den, pokud si jste jistý, že seed máte uložený správně, pak doporučujeme aplikaci odinstalovat a smazat její data. Poté znovu nainstalovat a peněženku pomocí seedu obnovit.

Jan Beneš

Dobrý den,
mám dotaz po změně tel se mě nepodařilo obnovit peněženku, respektive podařilo… ale zůstatek 0. Seed mám 100% správně, i v peněžence je popřípadě vidět fázové ověření stejné které jsem zadával při recovery. Na Blockchainu adresu s btc vidím. Nevím jak dále postupovat, něco dělám špatně… díky moc za radu 😊👍

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan Beneš

Dobrý den, Honzo. Máte Vaši peněženku plně synchronizovanou? Pokud ne, to by mohla být právě ta chyba. Pak doporučujeme postupovat podle návodu zde: https://finex.cz/chybna-synchronizace-penezenky-coinomi-proc-se-to-deje-a-jak-situaci-vyresit/

Jiří Matocha

Dobry den, mám dotaz v peněžence jsem dál směnit kryptomeny směna selhala a mě se vklad nevrátil. Čekám jeden den.

Stanislav Tichý

Dobrý den.
Můžete mi, prosím, trochu objasnit na konkrétních číslech, jak je to s těmi poplatky, když nejsou pevně dané a závisí na velikosti souboru? Jakých částek ten poplatek může dosahovat? Jak zjistím při odeslání platby, kolik mám přidat na poplatek, aby do peněženky příjemce přišla přesně požadovaná částka?
Děkuji.

Ladislav Hovan

Dobrý deň, včera som Vám písal chcem Vás poprosiť ešte raz o radu.
Zabudol som heslo a neviem preposlať kryptomeny do zmenárne.
SEED mám zapísané a neviem či mi to pomôže bez hesla.Potrebujem súrne vybrať hotovosť. Keby ste boli takí dobrý a navigovali ma nejakým spôsobom.Za radu vopred ďakujem.

Portál Finex.cz
Odpověď na Ladislav Hovan

Dobrý den, Ladislave. Pokud nemáte heslo, ale máte seed, mělo by stačit obnovit si peněženku pomocí seedu. Poté bude možné heslo resetovat.

Robert Mandik

Zdravím,
platební kartou jsem v Coinomi připsal ETH, placenou kartou z EUR učtu odečteno 3650EUR, připsalo se mi v peněžence 3467USD (1,17ETH) to je poplatek který nemá obdoby. :-(
cca 500USD

Michal Machek

Dobrý den,
instaloval jsem Coinomi na PC a poté v iPhonu. Při instalaci v iPhonu jsem zvolil obnovit starou peněženku a zadal stejné seed, jako při instalaci v PC. Ale na každém z obou zařízení se zobrazuje jiná adresa peněženky. Nechám-li si tedy zaslat měnu na každou z těchto adres a později peněženku obnovím, načtou se tam měny z obou původních peněženek?
Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal Machek

Dobrý den, pokud byste opsal slova úplně identicky (i vč. malých/velkých písmen apod.) pak by se měly kryptoměny bez problému zobrazit znovu. Ať už na mobilu, nebo na počítači.

Martin Stolař

Kdyz jsem si pri prihlaseni do aplikace neopsal seed, mohu to udelat pozdeji nebo jak se k nemu dostanu? Diky za radu

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin Stolař

Dobrý den, seed (bezpečnostní frázi) byste měl mít možnost si znovu zobrazit v nastavení aplikace po potvrzení heslem.

Michael Ivanov

Dobrý den, jsem úplný začátečník prosím o radu a návod jak poslat z peněženky CZK na bankovní účet v Česku. Děkuji Michael.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michael Ivanov

Dobrý den. Jasně, to je samozřejmě možné, nejprve je ale nutné kryptoměny prodat. Více informací naleznete např. v našem článku o prodeji kryptoměn.

Tomáš Ráček
Odpověď na Michael Ivanov

Dobrý den, chtěl bych převést BTC z peněženky Coinami na svůj BTC účet u Anycoin, ale při odeslání platby Coinami mohu zadat pouze IBAN, ale Anycoin mi nabízí pouze číslo peněženky. Je možné nějak tento převod realizovat? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš Ráček

Dobrý den, to je velmi zvláštní. Můžete nám napsat více informací? Např. kde jste si aplikaci stáhl (zda nemáte nějakou neaktuální či podvrženou verzi), zda vám s tím někdo pomáhal (např. poradce na telefonu) případně jaká přesně tlačítka v aplikaci Coinomi mačkáte? Při odesílání BTC z peněženky by mělo stačit zadat pouze adresu příjemce, nikoliv IBAN.

Petr Hoffmann

Dobrý den, desktopová peněženka pro Windows mi bohužel nenabízí češtinu, lze ji tam nějak dodatečně nainstalovat? Mohu vybrat z pěti jazyků, ale čeština mezi nimi není. Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr Hoffmann

Dobrý den, v tuto chvíli to bohužel možné není.

Monika

Dobrý den, chtěla bych se na Vás obrátit s prosbou o pomoc. V coinomi peněžence se mi ukazuje, když kliknu na zůstatek, částka zůstatku ETH, ale pod tím hláška, že “Ještě nebyly přijaty žádné mince” – koupila jsem vůbec ETH správně, když je tam tato hláška? Je tam od počátku koupě. A dále je zde červený vykřičník s hláškou – “Please only send funds using Eth or Erc20 networks to this wallet. Bsc is not yet supported.” Tato hláška se objevila nedávno. Děkuji za pomoc, Monika

Portál Finex.cz
Odpověď na Monika

Dobrý den, kde a jak jste ETH kupovala? Pokud přímo v peněžence pomocí platební karty, byla transakce dokončena úspěšně a byly vám peníze z účtu strženy?

Kama Maka
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,

Mám ten samý problém. Koupil jsem eth za hotové v bitcoinmatu. Peníze se strhli. Jak píše paní, zůstatek coinomi ukazuje,ale po rozkliknuti je tam ta hláška a napsáno žádné mince.
Děkuji za pomoc Karel

Portál Finex.cz
Odpověď na Kama Maka

Dobrý den, bohužel takto na dálku se špatně radí a proto doporučujeme najít si někoho ve vašem okolí, komu můžete důvěřovat a mohl by vám s tím pomoci. A nebo, máme-li vám poradit my, tak bychom potřebovali více informací (ideálně i screenshoty toho, co v peněžence vidíte). Můžete nám je poslat na e-mail.

Zobrazit další odpovědi (1)
Ondrej

Dobrý den, mám možná pro někoho hlouý dotaz, ale přesto se zeptám. Jsem v tomto zažátečník. Koupil jsem si Bitcoin za pár kaček v jedné směnárně. Pokud si ho pošlu do peněženky, tak se mi odečte i ze směnárny a jeho cena už zůstane konstatní a nebude se měnit ? Předem děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondrej

Dobrý den, Ondřeji. To je jasné, pokud si bitcoiny ze směnárny/burzy pošlete do vlastní peněženky, musí vám ho směnárna z účtu na burze odečíst. Jinak byste si ho mohl poslat do vlastní peněženky a zároveň ho prodat. Směnárna či burza by tak přišla na buben. Jeho cena se však neustále mění, a to i když ho máte v peněžence. A když ho poté budete chtít prodat, budete ho muset na burzu znovu poslat.

Petr

Dobrý den.
V peněžence Coinomi, detailech transakce přijaté platby mám u položky STAV celkem (a asi zatím…) 37 potvrzení. Chtěl by vědět, co to vlastně ono navyšující číslo potvrzení znamená. Předem děkuji za odpověď a přeji příjemné svátky.
Petr.

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. To je správně. Více informací o tom, co jsou to potvrzení transakcí a jak fungují, se dočtete v našem článku: Potvrzení kryptoměnových transakcí: Co to je a proč transakce čekají na potvrzení?

Aleš Žamlička
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den
Ohledně potvrzení platí stejné pravidlo i při směně? Při požadavku na směnu se mi v peněžence neustále a znovu objevuje žádost o potvrzení a zadání hesla a směna se stále neuskutečnuje.
Díky AŽ

Portál Finex.cz
Odpověď na Aleš Žamlička

Dobrý den, Aleši. S přímou směnou a nákupem kryptoměn v aplikaci Coinomi bohužel nemáme aktuální zkušenosti z posledních týdnů, takže si nejsme 100% jisti, jak to nyní funguje. Nicméně pokud nákup úspěšně dokončíte (pravděpodobně vč. KYC ověření), pak by mělo stačit vyčkat na přijetí kryptoměn do vaší peněženky a opravdu by i v tomto případě nemělo být nutné přijetí nijak manuálně potvrzovat. Potvrzení transakce na blockchainu jsou automatizované.

Zobrazit další odpovědi (1)
Miloslav

Mám Coinomi, peněženka vygeneruje adresu pro Shiba inu, bohužel zakoupená kryptoměna nelze ze směnárny zaslat, protože jim to hlásí, nezprávná adresa, co s tím, děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Miloslav

Dobrý den, Miloslave. Bez konkrétnějších informací bohužel nemůžeme moc poradit. Můžeme se zeptat, na jakých 5 znaků začíná adresa, kterou se pokoušíte použít? A také na jaké burze/směnárně obchodujete?

Jaroslav

Dobrý den, jde někde nastavit měna, chci vidět hodnotu peněženky v Kč ne v USD.
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Jaroslav

Dobrý den, Jaroslave. Ano, stačí přejít do nastavení peněženky (ikonka ozubeného kolečka) a pod položkou Směnné kurzy (máte-li aplikaci v češtině) zvolit CZK.

Petra

Dobrý den, prosím vás pořadí mi někdo jak dostanu peníze z Coinomi na svůj bankovní účet? Dekuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Petra

Dobrý den, Petro. Mělo by stačit kryptoměny, které v Coinomi máte, prodat. Pro více informací se podívejte na náš článek Návod: Jak prodat bitcoin a jiné kryptoměny? + Seznam dostupných způsobů.

Jarda Kraka

Dobrý den
Potřebuji autorizovat převod krytoměny z Coinomi a zapomněl jsem heslo pro autorizaci. Následně rovněž neznám bezpečnostní frázi. Co dělat? děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Jarda Kraka

Dobrý den, Jardo. Pokud nemáte ani heslo, ani bezpečnostní frázi, pak máte bohužel problém. Tyto dva faktory peněženka využívá právě proto, aby předešla neautorizovanému převedení mincí. Např. kdyby vám někdo vzal telefon a chtěl vaše bitcoiny ukrást. Pokud ani vy tyto údaje nemáte s mincemi nehnete ani vy. Zkuste se proto ještě jednou zamyslet, zda jste si seed (bezpečnostní frázi) někam nezapsal a neuložil. A nebo vyzkoušejte nějaká hesla, která používáte častěji. Někdy také Coinomi automaticky nastaví heslo “coinomi” – zkuste také to. PS: Dejte si pozor, heslo je citlivé na velikost písmen.

Jiří

Dobrý den. Dnes jsem chtěl zakoupit BTC, ale automaticky mi to převádí na BTCdirect. Nikdy předtím mi to nedělalo. Nemohu koupit kryptoměnu na Coinomi ani kartou, ani převodem, co s tím?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiří

Dobrý den, Jiří. Bohužel sami takovou zkušenost nemáme a můžeme pouze doporučit provést nákup u některé z jiných směnáren. Do své peněženky Coinomi si poté můžete BTC nechat poslat a ve výsledku ani nepoznáte rozdíl (ano, sice je to o pár kroků složitější, ale na druhou stranu pravděpodobně zaplatíte menší poplatek). :-) Držíme palce, ať se vše podaří.

Martin

Dobrý den,

aplikace mi normálně funguje, ale měl bych dotaz, pokud nemohu najít svůj opsaný seed, tak jestli se dá znovu nějak vygenerovat. Nebo sim mám raději založit peněženku novou a coiny převést?

díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Pokud jste ztratil svůj seed, ale stále máte funkční Coinomi a máte heslo k aplikaci, pak bychom neotáleli a ihned se snažili seed získat. V případě problému se bude hodit. Udělat to můžete tak, že v Coinomi přejdete do Nastavení, zvolíte Spravovat peněženky a u své peněženky klepnete na možnost Bezpečnostní fráze.

Ladislav
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den udělal jsem si peněženku a koupil ve směnárně bitcoin v peněžence se objevuje ale v penězích mám stále o píše mi čeká na potvrzení transakce a když zmáčknu přijmout nedělá to nic děkuji Samek

Portál Finex.cz
Odpověď na Ladislav

Dobrý den, více informací o tom, co jsou to potvrzení transakcí a jak fungují, se dočtete v našem článku: Potvrzení kryptoměnových transakcí: Co to je a proč transakce čekají na potvrzení?

Zobrazit další odpovědi (1)
Tomáš

Dobrý den,
peněženka mi při pokusu o odeslání LTC hlásí tuto hlášku “Default bitcoin hash 160 is not allowed” a nedaří se LTC vůbec odeslat…nevíte co by s tím mohlo být?
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš

Dobrý den, Tomáši. Osobní zkušenost s tímto problémem nemáme, ale dle informací dostupných na internetu by mělo stačit Re-synchronizovat aplikaci Coinomi a poté zkusit poslat částku o pár haléřů či korun menší, než je původní zamýšlená částka. Více informací ale nemáme.

Robert

Dobry den. Mam na burze Etoro Btc, Eth, nainstaloval som si Coinomi penazenku, mam aj trezor t, je mozny priamy prevod z Etora do aspon jednej penazenky? Bez nutnosti v Etro menit mice, coiny na USD a tym stratit aktualne mnozstvo krypto mien. Dakujem.

Portál Finex.cz
Odpověď na Robert

Dobrý den, Roberte. Mělo by být možné převést si kryptoměny do aplikace eToro Wallet, a to když přejdete na stránku svého portfolia, rozkliknete jednotlivou pozici u kryptoměn (např. tedy BTC) a zvolíte možnost Transfer to wallet (Převést do peněženky). Poté byste v této aplikaci měl mít možnost poslat BTC/ETH/.. na jakoukoli jinou peněženku, třeba tedy Coinomi.

Robert
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobry den. Dakujem za odpoved. Funguje to! Sice prevod trva 1 den z portfolia, ale to je ok. Este raz srdecna vdaka za napovedu. Robert.

Petr K.

Dobrý den,
Již delší dobu mám nainstalovanou peněženku v telefonu.
Včera jsem nainstaloval peněženku COinomi do svého PC.
Bohužel se mi nezobrazila stejná částka v Btc, kterou mám v mobilu.
Je nahrána pouze první. Můžete mi prosím poradit co s tím nebo nějaký názor?
Děkuji

Patrik Novák

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu nebo zda s tím máte někdo zkušenost. Mám nainstalovanou p Coinomi v telefonu a ve chvíli, když chci přidat další coiny nebo cokoliv si odeslat do jiné peněženky, mi to napíše při potvrzení zadejte heslo. Heslo které mám do peněženky to není, seed je nesmysl a žádné jiné heslo si neuvědomuji, že bych si tam dával. Nevíte jak to zjistit nebo eventuelně jak na to heslo přijít. Díky moc za radu Patrik

Portál Finex.cz
Odpověď na Patrik Novák

Dobrý den, zkuste defaultní heslo, které bylo dříve uživatelům automaticky přiřazováno: “coinomi”. A nebo aplikaci smažte, obnovte peněženku pomocí seedu znovu, a poté si nastavte nové heslo.

Jiří

Dobrý den, mám na Coinomi nějaké Komodo, nevím jak to převést na něco jiného (ETH, BTC..) Nemáte zkušenosti přes jaké coiny to jde převést?

Děkuji za radu.
Jirka

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiří

Dobrý den, Jiří. Doporučujeme založit si obchodní účet na burze (např. Binance), tam Komodo poslat jako vklad (deposit) a poté ho můžete směnit za cokoliv budete chtít.

Ivoš

Zdravím, prosím poradí mi nekdo? Na mém telefonu došlo omylem ke smazání aplikace Coinomi, zkusil jsem ji znovu nainstalovat a obnovit pomocí seedu, ale BTC ,které tam byly dřív uložené se tam neobjevily, když jsem zkusil znovu naskenování zmizelých btc z QR kodu z papírové peněženky, tak mi to hlásilo,že tam nejsou žádné prostředky. Znamená to,že je to už nenávratně pryč? Neví si s tím někdo rady? Děkuji moc.

Portál Finex.cz
Odpověď na Ivoš

Dobrý den, Ivoši. Pokud si jste jistý, že seed zadáváte správně a přesto Coinomi žádné bitcoiny neukazuje, tak v tomto případě bychom Vám doporučili vyzkoušet zvolit možnost “Aktualizovat”. Pokud ani to nepomůže, pak bychom zkusili stáhnoust si jinou peněženku, např. TrustWallet, a seed zadat do ní.

Vlastimil

Dobrý den, chci se zeptat,jak postupovat ,když chci do peněženky Coinomi vložit Ethereum,které jsem dříve zakoupil a mám ho na papírové peněžence, není tam totiž možnost zvolit volbu “naplnit peněženku” , jako je to možné vložit u Bitcoinu. Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Vlastimil

Dobrý den, mělo by být možné k tomuto využít například konvertor privátního klíče (z papírové peněženky) na seed. Protože je to ale trochu složitější téma, nemáme prostor to zde rozebrat v komentářích. Více info proto naleznete např. v tomto videu.

Michal

Dobrý den.Prosim Vás,Mám peněženku Coinomi a na těžbu Etherea jsem zadal Coinomi peněženku.Za jak dlouho mi přijde nějaká vytěžená castka Etherea?Předem děkuji za odpověď.

Lumír

Dobrý den, při obnovení coinomi peněženky v novém mobilu mám zadat svou bezpečnostní frázi – marně na nějakou vzpomínám ani nemám nikde zapsanou. Díky za info

Portál Finex.cz
Odpověď na Lumír

Dobrý den, Lumíre. Pravděpodobně mluvíte o seedu. Pokud jste si ho při aktivaci peněženky nezapsal, bohužel pravděpodobně nebudete mít možnost peněženku obnovit. Proto vás na dobré zaznamenání bezpečnostní fráze upozorňují všechny návody, ale také samotná aplikace při prvním spuštění.

Monika

Dobry den, nemohu v penezence najit Cardano, muzete mi prosim poradit. Dekuji Monika

Portál Finex.cz
Odpověď na Monika

Dobrý den, Moniko. Bohužel peněženka Coinomi v tuto chvíli uchování kryptoměny ADA (Caradno) neumožňuje.

Roman Krejcar
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, ve starém telefonu jsem měl nainstalovanou peněženku Trust Wallet. Píšete o převodu do nového telefonu jako že novou instalaci a obnovení pomocí seedu. Co když v novém telefonu nainstalují Coinomi a ze starého telefonu jednotlivé altkoiny prostě pošlu do nově nainstalované peněženky. Můžu takto odeslat vše, nebo musím ve staré peněžence nechat nějakou zálohu?

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman Krejcar

Dobrý den, v případě, že budete jednotlivé mince a tokeny přeposílat zvlášť, budete zbytečně platit poplatky kryptoměnové síti. V případě, že Váš seed tedy není žádným způsobem kompromitován, bychom spíše doporučili pouze zadat ho do nově nainstalované aplikace. Oba způsoby jsou ale možné.

Zobrazit další odpovědi (1)
Petr.B

Dobrý den,
můžu mít v jednom telefonu dvě penězenky coinomi?Chtěl sem si stáhnout
druhou ale aplikace mi otevírá stále tu první.Děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr.B

Dobrý den, Petře. Standardně tato možnost neexistuje, pokud nemáte nějaký “hacknutý” operační systém v telefonu. Dvě stejné aplikace si nenainstalujete. Co ale udělat můžete, je rozdělit si jednu aplikaci Coinomi na více pod-peněženek. Stačí po spuštění aplikace klepnout na tlačítko “více” (tři tečky v pravém horním rohu), poté zvolit možnost Spravovat peněženky a pomocí tlačítka (+) přidat novou peněženku. Mezi nimi poté můžete libovolně přepínat a mít tak své kryptoměny uložené odděleně.

Roman

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat v Coinomi mám 22XRP. Z toho 20XRP tam je jako vyhrazený zůstatek. Je možné je vybrat, převést?
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman

Dobrý den, Romane. Bohužel je to tak, že 20 XRP ze své adresy již nedostanete. Jedná se o tzv. “minimum reserve requirement”, který je potřeba na každé XRP peněžence uzamknout, aby se peněženka aktivovala.

Jirka

Prosím poradte mi ,potřebuji poslat RIPPLE z mé peněženky Coinomi na externí adresu peněženky, ale musím zadat napřed 20 RIPPLU poplatek ,/ zůstatek na účtu /…jak to zadat ? . Support/ živá podpora / není v češtině. Děkuji

Jaroslav B

Dobrý den,

prosím o vysvětlení: Nakoupil jsem Ethereum za 50 000 Kč přes mobilní peněženku Coinomi a spárovanou Crypto (Simplex). Platba kartou. Při dnešním dolarovém kurzu cca 21,60, mi vychází, že by se mi měl realizovat nákup za 2315 dolarů. Do peněženky se mi ale přičetla poměrná část ETH za 2017 dolarů. Chápu, že se nějaké poplatky strhávají, ale zde se bavíme o 300 dolarech, což je cca 6400 Kč, tedy 13% investované částky. Dokáže mi někdo vysvětlit, kde je ten rozdíl, popř. kde jsem udělal chybu ve výpočtu? :-D Díky

Honza

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli Coinomi umožňuje zadávání požadované výše poplatků za transakci při prodeji BTC a kde se nastavuje. Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo. Ano, u Coinomi je možné zvolit si vlastní výši poplatku – to uděláte jako poslední krok před potvrzením odeslání transakce.

Tomas

Dobrý den, chci se zeptat k Trezoru One vs. Coinomi. Je lepší při převodu BTC v Trezor One založit stávající peněženku tj. pomocí SEED co mám v Coinimi nebo založit novou a pak převest BTC do Trezor One na danou adresu.
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomas

Dobrý den, z bezpečnostního hlediska je určitě lepší založit novou peněženku. Pokud ale budete chtít přeposílat kryptoměny z Coinomi na novou peněženku, zaplatíte o něco navíc za poplatky.

Pavel Černý
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, stáhnul jsem si do mobilu peněženku coinomi a na PC se nemůžu přihlásit. Můžete prosím poradit? Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel Černý

Dobrý den, chcete-li využívat peněženku Coinomi jak na telefonu, tak i na počítači, pak budete muset po instalaci na počítači peněženku obnovit pomocí seedu, který jste získal při instalaci mobilní aplikace. Poté byste na obou zařízeních měl mít přístup k téže peněžence.

Zobrazit další odpovědi (1)
Milan

Dobrý den.
Dá sa stornovat transakcia pokial este iba caka na schvalenie?

Miroslav

podporuje peněženka coinomi kryptoměnu Stellar?
a kde bych našel seznam kryptoměn s kterými peněženka pracuje-než si ji stáhnu-děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Miroslav

Dobrý den, Miroslave. Seznam podporovaných kryptoměn a tokenů naleznete zde. Stellar (XLM) mezi nimi ale bohužel v tuto chvíli není.

Lukáš

Dobrý den, mám problémy se směnou některých cryptoměn v peněžence coinomi , např. teď se snažím směnit již druhý den ripple na dogecoin a vždy mi to napíše ( služba je dočasně nedostupná). Měním to v peněžence coinomi přes changelly. V čem může být problém? Děkuji

Alena
Odpověď na Lukáš

Zdravím. Mám jeden dotaz. je možné Vám někde napsat?

Petr

Dobrý den, nainstaloval jsem si p. COINOMI na laptop. Je pravda, že nabízí default měnu v CZK, ale kromě angličtiny pouze 6 jazykových verzí jako jsou řečtina, portugalština arabština….Češtinu nenabízí. Je možné, že by čeština byla pouze v mobilní aplikaci??
A pokud si p. COINOMI stáhnu do mobilu, budu ji moci aktivovat již existujícím seedem?? Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Je to tak, v tuto chvíli je bohužel český jazyk dostupný pouze v mobilní aplikaci. A co se týče Vašeho dotazu – ano, pokud do obou programů (na telefonu i PC) zadáte stejný seed, budete z obou zařízení ovládat stejnou peněženku.

Josef
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,
Nevíte někdo, jak vygenerovat na Mobilni aplikaci coinomi, privátní klíč?

Portál Finex.cz
Odpověď na Josef

Dobrý den, Josefe. Peněženka Coinomi bohužel neumožňuje export privátních klíčů. Můžete si pouze vyexportovat svoji obnovovací frázi (recovery seed) a tu pomocí různých nástrojů na priv. klíč přepočítat. Dejte si ale pozor, jaké nástroje k tomu použijete, protože se jedná o velmi citlivou operaci, která (když je provedena nesprávně) může mít katastrofické důsledky – např. že Vaši peněženku někdo vykrade. :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Karel

Zdravím ,jen podotýkám ,že na oficiálních stránkách je už i verze pro Win ,MacOS,a Linux ….Chtěl bych se zeptat ,obnovil jsem si peněženku pomocí Seedu a načetla se mi bez uložených kryptoměn …Zkoušel jsem to jak na Androidu ta na Win 10….Na Win 10 jsem použil i synchronizaci a pořád nic. Je tam nějaká časová prodleva kdy se mi tam kryptoměny načtou ? Popŕípadě co jsem udělal ˇ´špatně při obnově ? Předem dík za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Karel

Dobrý den, Karle. Bohužel nejsme autoři této peněženky, takže nemůžeme poradit blíže… Co bychom ale zkusili, je: stáhnout si peněženku Trust Wallet do telefonu a tam dát seed. To by mělo načíst všechny coiny.

Richard
Odpověď na Karel

Dobrý deň, mal som tento istý problém, na PC (Windows) mi krypto nenačitalo vobec ale ked som to spravil na smarfóne (IOS) tak BTC mi nabehol takmer hned a Etherum trvalo cca 1-2 dni…. takze odpoved je ze tam je nejaký časový limit… nenabehne to hned treba počkať….

Marcel

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, včera v noci jsem si odesílal LTC z Coinomi na Binance. Při odesílání mi ale stále vyskakovala hláška s nějakou chybou. Nešlo tedy převod provést. Zkoušel jsem i zvýšit poplatek ale ani to nepomohlo, šlo zadat pouze výchozí nastavení. Tento postup jsem opakoval několikrát a pak jsem zkušel kliknout na Aktualizaci Coinomi. Najednou se coiny ztratili z peněženky a na Binance také nejsou. Dáčkám se jich? Adresu jsem zadával přes QR kód, takže tam určitě chyba nebyla, děkuji za odpověď.

Lenka
Odpověď na Marcel

Dobrý den. Stalo se mi něco podobného. Všechny coiny pryč z peněženky. Tu aktualizaci jste provedl tak, že jste klikl úplně vpravo nahoře na tu rozklikávací nabídku u jednotlivé měny? Já jsem k tomu přišla takto. Podařilo se vám to nějak vyřešit?

Portál Finex.cz
Odpověď na Marcel

Dobrý den, Marceli a Lenko. Bohužel nejsme schopni blíže poradit, když neznáme přesný popis problému. Nicméně zkusili bychom aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat a obnovit pomocí seedu. To by mělo jít. A nebo si zkuste stáhnout jinou aplikaci (např. Trust Wallet) a tam zadat seed, který máte od Coinomi. I to by mohlo pomoci.

Jana

Dobrý den, mám peněženku, ale nejde mi v češtině. Nevím jak to přepnout, Děkuji za info.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jana

Dobrý den, Jano. Jak už jsme zmiňovali v komentářích níže, přepnout do češtiny jde pouze mobilní aplikace Coinomi. Stačí najet do Nastavení (Settings) a zvolit si češtinu v nastavení Jazyka (Language). Pokud máte program na počítači, tam zatím čeština dostupná není.

Simona Plachá

Dobrý den,
prosím o radu. Jak můžu přeposlat svoje kryptoměny ze software peněženky Coinomi do Trezoru? A je možné mít je na obou místech zároveň? Můžou být tyto peněženky nějak propojené?
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Simona Plachá

Dobrý den, propojit tyto dvě peněženky by nemělo být složité. Stačí při aktivaci Trezoru nedělat novou peněženku, ale obnovit ji ze seedu. V případě, že byste peněženky propojené mít nechtěla (což ani nedoporučujeme z bezpečnostního hlediska), mělo by stačit v Trezoru zkopírovat přijímací adresu a na tu z Vaší aplikace Coinomi kryptoměny přeposlat.

Jindřich

Zdravim, poradí mi někdo nějaký nejlepší způsob, jak vybrat případně kam poslat tokeny Wings a SmartCash? Držím je už dlouho a chtěl bych prodat do fiat měny, ale nevím jak na to, děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Jindřich

Dobrý den, Jindřichu. Wings prodáte např. na Bittrexu, SmartCash potom např. na HitBTC.

Osman
Odpověď na Jindřich

Pane Jindřichu mohl by jste mi napsat zda se Vám operace převodu podařila?
Já držím na Coinomi Ripple a chtěl bych je převést na Eurový nebo korunový účet . Pokud to vůbec jde. A jak takovou operaci provést. Prosím o pomoc. Předem děkuji.

Michal

Dobrý den. Chtěl jsem z peněženky odeslat Digibyte na Binance ale při odesílání mi to píše “podepsat transakci a odeslat” ale standartní pin který se přihlašuji nefunguje. Píše nesprávné heslo. Děkuji za pomoc.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Pokud aplikace píše hlášku “Nesprávné heslo“, pak bych předpokládal, že zadáváte nesprávné heslo. Řešení je snadné, aplikaci můžete smazat a poté znovu nainstalovat. V tuto chvíli byste peněženku obnovil pomocí Vašeho původního seedu a vytvořil nové heslo, které již budete 100% znát.

honza

Jak to udělat a převést si peníze z coinomi zpět na svůj běžný účet?

David
Odpověď na honza

Asi nejjednodušší varianta je , stáhnout a založit si účet na Coinbase a pokud budeš chtit vybrat tak si jednoduše prevedes peníze na Coinbase a z Coinbase na číslo účtu popr. kreditní kartu

David
Odpověď na David

Zdravím.Taky mám stejný problém.Coinbase mám ale kde tam najdu,co mam zadat v Coinomi v kolonce odeslat?
Dekuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. Pokud chcete poslat kryptoměny z peněženky Coinomi na Váš účet u Coinbase, stačí po přihlášení do svého Coinbase účtu zvolit měnu, kterou chcete odeslat, poté zvolit možnost Deposit a do Coinomi zkopírovat přijímací adresu (nebo naskenovat zobrazený QR kód).

Zobrazit další odpovědi (1)
Petr
Odpověď na honza

Lze převézt z peněženky coinomi obnos dohrdverove peněženky děkuji za odp.

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Ano, z Coinomi samozřejmě své bitcoiny můžete na hardware peněženku převést. Není to problém, jedná se o standardní kryptoměnovou operaci.

Portál Finex.cz
Odpověď na honza

Dobrý den, Honzo. Stačí kryptoměny, které v peněžence máte, prodat. To můžete udělat u kryptoměnových směnáren nebo kryptoměnových burz. Celý návod naleznete zde.

Martin

Dobrý den, jak se postupuje při změně telefonu , apple aplikaci přenese do nového telefonu a lze dále používat ? nebo se musí znovu stáhnout a obnovit dekuji za odpoved

M
Odpověď na Martin

Pokud se app stahne tak stejně budete muset zadat 12/24 slov a potom heslo..

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Stačí si aplikaci stáhnout a nainstalovat znovu a obnovit peněženku pomocí seedu, který jste si zálohoval při první instalaci peněženky.

Josef
Odpověď na Martin

Dobrý den můžu ze zeptat jak je možné ze mi nejde eth poslat z coinomi zpět na Coinbase děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Josef

Dobrý den, Josefe. Takto na dálku se špatně radí – můžete nám říci, co máte za problém? Např. je nějaká chybová hláška, kterou Coinomi ukazuje?

David

Dobrý den,
Když nakoupím Btc v zahraničí za Eura, jaký je kurz?
Dekuji David

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. Není možné Vám říci, jaký kurz dostanete. To se samozřejmě liší v závislosti na aktuální tržní situaci a také např. na poplatcích, které bude mít společnost, kde BTC budete kupovat.

Jiří

Dobrý den v peněžence Coinomi jsem najel na Tron zustatek a rozkliknul ikonu vpravo nahoře objevila se možnost Aktualizace a když jsem ji zvolil zmizely mi z učtu všechny Trony tj za 50 dolaru.Poradte prosim.Děkuji.

Jiří
Odpověď na Jiří

Tak hlásim ,že se mi tokeny zase objevily .Ještě že tak

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiří

Dobrý den, Jiří. Zkuste návod, který jsme již zmiňovali v diskuzi níže. Pokud máte bezpečně uložený seed, který jste si opisoval při zakládání peněženky, pak zkuste aplikaci smazat a znovu nainstalovat a peněženku obnovit ze seedu. Všechny kryptoměny by se v ní měly znovu obnovit.

Lenka
Odpověď na Portál Finex.cz

Stalo se mi to samé, jako už mnohým zde. Aplikaci jsem smazala a znovu obnovila ze seedu. Avšak u mě to bohužel nepomohlo a zůstatky mám stále nula…Jedině pak ještě zkusím nějakou jinou peněženku, zda by vzala můj seed…

Portál Finex.cz
Odpověď na Lenka

Dobrý den, Lenko. Ano, to určitě zkuste, za nás můžeme doporučit např. Trust Wallet.

Zobrazit další odpovědi (1)
Petr

Dobrý den, mám nakoupené Cardano a chtěl bych ho zaslat na Coinomi, co znamenají ty “tokeny”, v mincích to není, ale mezi tokeny ADA pod “BNB” je, již se mi podařilo přeposlat 10 ADA jen na zkoušku. Znamená to něco jiného ? Mám k tomu přístup pouze já ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Přímo tokeny ADA jako takové není možné do Coinomi poslat. To, co jste tam pravděpodobně poslal Vy, je reprezentace ADA na blockchainu Binance Smart Chain. Pokud si nejste jistý, co to znamená, nedoporučoval bych to využívat. Momentálně pracujeme na návodu, jak s tokeny na různých blockchainech zacházet, ale bohužel nejsme schopni to shrnout takto rychle v jednom komentáři. Pro držení ADA tedy doporučujeme jejich oficiální peněženku Daedalus Wallet.

Honza

Dobrý den, zakoupil sem token BTT držím ho v peněžence Coinomi pod tokeny tron a nevím jak převést na jinou peněženku protože jako tron se to nezobrazuje..děkuji

Štěpán Dvořák

Dobrý den.
Jsou možné v aplikaci Coinomi off-chain transakce? Mám tam víc peněženek, který bych rád sloučil bez poplatků do jedné.
Děkuji.

Anna

Dobrý den. Mám peněženku Coinomi v mobilu, chtěla jsem uskutečnit prodej, ale když zadám heslo, nereaguje. Musím peněženku obnovit?

Portál Finex.cz
Odpověď na Anna

Dobrý den, Anno. Bohužel takhle na dálku s omezenými informacemi není úplně snadné přesně odhadnout, co je tam asi za problém. Nicméně být Vámi bych zkusil aplikaci smazat a obnovit s pomocí seedu, jak říkáte. A uvidíte, třeba to pomůže. :-)

Jan

Zdravím. Mám p.Coinomi.Píše se že,Coinomi má v seznamu až 1500 kryptoměn. V režimu přidat mince se mi ale zobrazí pouze zhruba 60 kryptoměn. . Chci si nechat poslat Stellar a nemůžu ho tam najít. Díky za info.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, Jane. Jde o to, že naprostá většina kryptoměn lze přidat jako token nějaké jiné měny, tedy např. ERC-20 tokeny na blockchainu Ethereum. Stellar, bohužel, myslím do Coinomi přidat nelze.

Jakub

Dobrý den nechal jsem si poslat na tuto peneženku nějaký obnos v LTC z binance, bohužel jsem omylem zadal adresu v BTC na místo LTC a nic mi nepřišlo. Od binance mi přišel mail že je transakce potvrzena

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Dobrý den, Jakube. Naštěstí je s trochou snahy a hledání možné Vaše litecoiny zaslané na BTC adresu obnovit. Bohužel ale nemáme kapacitu na to Vám s tím pomoci. Můžeme Vám ale poradit, abyste ve vyhledavačích hledal videa a návody pomocí klíčových slov jako např. “recover ltc sent to btc address“.

David

Dobrý den, nainstaloval jsem si coinomi do mobilu a převedl z Finexu bankovním převodem do coinomi peněženky 4000 Kč.
V peněžence se mi následně objevilo pouho pouhých 3500, Kč. Kam se poděla ta pětistovka? Jedna osmina z transakce jako poplatek? To snad ne.

Jaroslava
Odpověď na David

Dobrý den, taky se mi to stalo, ale někde jsem četla, že síť si bere za převod kartou 500,-.

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. V info o naší směnárně naše poplatky uvádíme. Nicméně ještě musíme zmínit 2 věci: coinomi ukazuje středový kurz z EUR/USD přepočtený dle směnného kurzu dané měny, není možné tam zobrazit nákupní/prodejní kurz v CZK. Takže v coinomi nikdy reálně neuvidíte kurz odpovídající tržnímu prostředí, bral bych ho tedy pouze orientačně. Další věcí také je, že součástí poplatku za nákup u kryptoměnových směnáren je i určitá fixní částka nutná k provedení převodu kryptoměny do Vaší peněženky (u nás 100 Kč, u jiných směnáren i přes 200 Kč) která je stejná jak u nákupů za 4000 Kč, tak i u nákupů za 400 000 Kč. Je tedy potom jasné, že u menších objednávek to v celkovém kontextu vypadá procentuelně vyjádřeno jako velký poplatek – ten se ale nemění s velikostí nákupu a čím větší nákup je, zákonitě tím i procentuelní vyjádření poplatku klesá.

Martina

Dobrý den, mám dotaz, dnes jsem si převedla menší část btc z coinmatu do coinomi peněženky. Píše mi to čekání na potvrzení transakce v coinomi, ale když ji chci potvrdit, tak to nejde a nic se neděje. Co mám udělat? Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Martina

Dobrý den, Martino. Transakci není nutné nijak potvrzovat, to proběhne automaticky. Jedná se o potvrzení transakce v BTC síti, více info naleznete např. zde.

Jaroslava

Dobrý den, nakoupila jsem na coinomi ethereum, platba kartou, už je to tři dny, a nic mi nepřišlo. Můžete mi poradit prosím? Nebo už jsem o ně přišla? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Jaroslava

Dobrý den, Jaroslavo. Bohužel takto bez více informací (např. kde jste platila, přes jakého poskytovatele, atd..) nejsme schopni pomoci. Zkuste se obrátit přímo na podporu Coinomi.

Rajny

Dobrý den, nevíte prosím proč nejde z coinomi poslat Monero na burzu ? Podařilo se mi odeslat jen půlku Monera ale druhá půlka nejde.
Předem děkuji za odpověď.

Patrik Pech

Peněženka odmítá odeslat kryptoměnu chainlink, píše, že jí chybí peníze na poplatek přibližně 0.0011 eth, přitom je to transakce za 500 dolarů, prosím poraďte.

Portál Finex.cz
Odpověď na Patrik Pech

Dobrý den, Patriku. Pro odeslání kryptoměny na ETH blockchainu potřebujete v té samé peněžence držet i nějaké ETH jako takové, abyste pomocí nich mohl uhradit poplatek za zpracování transakce. Máte v této peněžence i ETH? :-)

Petr
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den , bude se v budoucnu rozšiřovat výběr kryptoměn k obchodování?

Libor

Dobrý den jak se dá odstranit z peněženky měna kterou tam už nechci.Dekuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Libor

Dobrý den, mělo by stačit danou měnu označit a poté zvolit možnost “Odstranit” nebo ikonku popelnice.

Dana

Provedla jsem převod BTC k Finex, už 2 dny ale čekám na potvrzení transakce. Za jak dlouho se peníze vrátí zpět pokud transakce nedostane Confirmation?

Portál Finex.cz
Odpověď na Dana

Dobrý den, Dano, transakci bez potvrzení nemůžeme vrátit zpět. V systému ale vidím, že už prošla a měla byste mít peníze na svém účtě. :-)

Richard

Dobry deň mam kratko penazenku Coinomi. Chcel som si prehodit kryptomeny v penazenke cez challengy skusal som aj coin switch. No nepodarilo da. Menil som XEM za XRP . Viete mi prosim poradit kde robim chybu? Dakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Richard

Dobrý den, Richarde. Bohužel bez více informací nejsme schopni poradit, kde děláte chybu. Budete se muset obrátit přímo na Changelly a popsat Váš případ konkrétněji, např. jakou chybovou hlášku platforma ukazuje.

Michal

Dobrý den, založil jsem si peněženku Coinomi a chtěl bych najít ceník služeb (transakce atd.). Kde ho najdu?

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Coinomi své služby poskytuje zdarma, žádné poplatky za založení nebo zrušení peněženky nejsou. A poplatky za transakce se platí Bitcoinové síti, nikoliv Coinomi. Takže je v žádném ceníku nenaleznete – navíc se každou vteřinou mohou měnit. :-) Průměrnou výši poplatků za BTC transakce můžete nalézt zde, nicméně je důležité podotknout, že budete-li manuálně nastavovat poplatky menší a pokud na transakce vyloženě nespěcháte, dostanete se třeba na pětinu uvedené průměrné výše poplatků.

Ondřej

Dobrý den,
dnes jsem si stáhnul peněženku Coinomi a chtěl jsem jí vyzkoušet. Poslal jsem na ni 0,01 ETH z Binance a přišlo mi jen 0,005 ETH. Je možné, že má Coinomi tak vysoké poplatky nebo si to strhává Binance? Máte s tím někdo zkušenosti?

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondřej

Dobrý den, Coinomi při příjmu kryptoměn žádné poplatky nemá. Pravděpodobně si 0,005 ETH strhla Binance za zpracování výběru a pro uhrazení poplatku síti – u Binance ale vždy poplatky vidíte předem ještě před potvrzením výběru. Poplatky u kryptoměn jsou v posledních dnech bohužel velmi vysoké a bohužel se jim není možné nijak vyvarovat.

RaK

Dobrý den.
Mám peněženku v mobilní aplikaci Mycelium. Mohu ji přenést do Coinomi tím, že zadám seed, a pak si aplikaci Mycelium odinstalovat? Fungují tyto aplikace jako “správci” peněženek nebo jsou jednou založené peněženky vázané na aplikaci, ve které byly založeny? Je mi jasné, že si mohu založit peněženku v Coinomi a BTC si převést, ale to něco stojí.

RaK
Odpověď na RaK

Odpovím si tedy sám :-). Ano mobilní aplikace jsou jen správci peněženky. Můžu si nainstalovat jakoukoliv aplikaci a v ní si pomocí seed obnovit peněženku, samozřejmě i s jejím obsahem. Jen je zřejmě si předem ověřit, jestli ta nová aplikace podporuje v obnovované peněžence uložené kryptoměny.

Portál Finex.cz
Odpověď na RaK

Dobrý den, Raku. Ano, seed by měl fungovat v obou peněženkách, protože obě by měly využívat seedy na základě standardu BIP39.

Jirka

Zdravím,Mám p.Coinomi.Píše se že,Coinomi má v seznamu až 1500 kryptoměn. V režimu přidat mince se mi ale zobrazí pouze zhruba 60 kryptoměn. Je možnost tam přidat další kryptoměny nebo je seznam integrovaný a nedá se už nic přidat. Mám zájem o EOS. Díky za info.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirka

Dobrý den, Jirko. Dle oficiálních stránek bohužel EOS momentálně do Coinomi poslat nelze.

brouk

Peněženka COINOMI-instalace nové bez problému.Koupil jsem BTC,poslal jsem to na adresu peněženky.Jenže než jsem stačil udělat kontrolu zda to došlo,kleknul telefon.Na novém jsem chtěl peněženku obnovit,ale ať dělám co dělám,nechce mi to vzít jedno slovo,nepustí mě to dál.Takže sem přišel o 1000,-kč. – paráda.ZDRAVÍM

Portál Finex.cz
Odpověď na brouk

Dobrý den, Brouku. Váš problém nás mrzí, nicméně určitě to není tak, že by Vás Coinomi chtěla okrást. Spíše to vypadá, že jste udělal chybu v přepisování seedu. Mrkněte se na tento seznam slov, které se v seedech používají. Třeba tam to slovo, ve kterém jste udělal chybu, najdete, a budete moci si to opravit.

brouk
Odpověď na Portál Finex.cz

Bohužel,chybu při psaní seedu jsem neudělal.Při slově – liguid – mě klávesnice na telefonu pustí na – lig -v tomto momentě se zablokuje a nepustí mě dál.A tím to končí.Ani dole není možnost slovo potvrdit,je tam uplně jiné slovo,jedidé.Jinak při psaní ostatních slov se vždy správné slovo načte a já ho jen potvrdím,aniž bych ho musel na klávesnici dopsat.Takže obnova peněženky prostě nefunguje.Na počítači jsem také neuspěl.Doufám že s TREZOREM v případě potřeby tento problém nebude,zatím funguje k plné spokojenosti.

Portál Finex.cz
Odpověď na brouk

Dobrý den, Brouku. Přeci jen je tam chybka. :-) Slovo LIGUID v seznamu slov, který jsem posílal, není. Pravděpodobně ani neexistuje. Zkuste místo toho napsat slovo LIQUID a dejte vědět, zda to pomohlo.

Zobrazit další odpovědi (1)
Lukáš Mrkva

Dobrý den, mam kryptopeněženku coinomi a všechno funguje dobře jen u BCH mam poznámku “No Replay Protection. your BCH/BCHA are NOT split. Transactions will be replayed on the BCHA network. Transacting now may cause irreversible loss of BCHA funds.” prosím můžete mě vysvětlit co to přesně znamená a jestli nemuže dojít ke ztraně BCH co jsem si tam poslal. Děkuji.

Tom
Odpověď na Lukáš Mrkva

Mám tam stejnou hlášku. Muži tam převést BCH nebo o mě prijdu?

Ferd

Ahoj,
založil jsem si Coinomi, uložil seed. Při zakládání chtěla peněženka heslo ale při dalších spuštěních jej již nevyžaduje. Jaký je jeho smysl? Nainstaloval jsem si ji i na PC (vloži seed a synchronizoval) -opět chtěla heslo při instalaci ale již jej nevyžaduje při dalším spuštění. Tedy může jí otevřít každý pokud se dostane k odemčenému počítači/mobilu???

Portál Finex.cz
Odpověď na Ferd

Dobrý den, čistě teoreticky ano, ale pak by takový člověk neměl mít možnost kryptoměny odesílat pryč – protože k odesílání je už heslo vyžadováno.

Zdeněk

Dobrý den, vážně je v češtině a podporuje 1500 kryptoměn jak píšete ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Zdeněk

Dobrý den, Zdeňku. Mobilní aplikace Coinomi opravdu do češtiny přepnout jde a opravdu tam můžete poslat velké množství kryptoměn a jiných tokenů.

Pavel

Dobry den trosku me zmatlo pokud prijimam BTC pres QR kod u penezenky coinomi tak nad QR je adresa v poradku ale pod QR kodem je pred adresou napsano ( bitcoin: )a pak ta adresa, a QR to nacte komplet i s tim slovem bitcoin: je to nejaka chyba nebo je to v poradku ? U jinych penezenek se mi to nestalo jeste. Dekuji za odpoved

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. To je z toho důvodu, aby po načtení telefon hned věděl, o co se jedná. Zda se k naskenovanému QR kódu má postavit jako k webové adrese, prostému textu, telefonnímu číslu, nebo o co vlastně jde a co by s naskenovanou informací měl dělat. Adresa jako taková v sobě samozřejmě slovo bitcoin: nemá.

Renda

Dobrý den,

mám 2 dotazy.

1) mám v mobilu peněženku Coinomi. Když si koupím např. Trezor T, tak je možné pak tento seed vložit do trezoru a moje btc se mi tam klasicky už zobrazí?

2) můžu používat zároveň Coinomi a Trezor? Nebudou se obě aplikace mezi sebou prát?

Děkuji

R.

Zbynek

Dobrý den,
Jsem úplný nováček. Dnes jsem naistaloval na iOS tuto peněženku a následně u vás zakoupil trosku bitcoinu. Peníze z mého účtu byly strženy, prošel jsem verifikací, vše by mělo být OK, ale nepřišel mi žádný e-mail a v peněžence svítí stále nula, ačkoli mělo být připsáno během 15-60 minut. Mám teď trochu strach, ze se něco nepovedlo. Díky za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Zbynek

Dobrý den, v systému vidím, že byla vaše objednávka úspěšně realizována.

Bitcoin byste tak měl mít ve své peněžence. Prosím o potvrzení.

Děkuji.

Hezký den.

Petr

Dobrý den, nemohu v peněžence Coinomi najít Cardano (Ada), v případě, ze ji Coinomi zatím nepodporuje, kde muzu zjistit, kdy ji podporovat bude? Díky Petr

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Cardano do Coinomi bohužel momentálně uložit nejde. Ohledně toho, kdy to bude možné, bych zkusil hledat na internetu, hlavně na oficiálních stránkách nebo např. na Redditu.

ld

dobry den,
mam dotaz:
1/ coinomi funguje jen pres usd?
2/ nakup kryptomeny pres finex.cz ma nejake limity? napr. kdyz jsem na zkousku chtel nakoupit kryptomenu v hodnote 500 ci 1 000 czk, neslo to…
diky.
ld

Portál Finex.cz
Odpověď na ld

Dobrý den. V coinomi v telefonu by mělo být v nastavení možné změnit měnu na jakoukoli, třeba eura nebo koruny. Co se týče limitů naší směnárny, podívejte se na recenzi zde, kde je vše popsáno.

Kateřina Matoušková

Dobrý den, dnes jsem přes Vaší směnárnu nakoupila část bitcoinu právě do peněženky Coinomi, ale výhledově bych si ráda pořídila nějakou hardwarovou peněženku, je převod možný? Funguje to tak, co jedna peněženka to jedna adresa? Nebo můžu mít v rámci jedné peněženky více adres? Jsem v kryptu začátečník, tak se v tom všem ještě úplně nevyznám.. Děkuji za odpověď ??

Portál Finex.cz
Odpověď na Kateřina Matoušková

Dobrý den. Jistě, převod mezi Coinomi a Trezorem je možný, a dokonce je celkem snadný. Stačí v Trezoru zvolit Přijmout, což vám ukáže QR kód s adresou. Na telefonu v Coinomi zvolíte Odeslat, naskenujete tento QR kód, vyberete množství, které chcete odeslat a potvrdíte. Co se týče další otázky, tak není pravda, že co jedna peněženka, to jedna adresa. Ve skutečnosti Vám většinou jak Trezor, tak i Coinomi, pro každou přijatou platbu vytvoří novou adresu. To z důvodu větší anonymity. Ale nemusíte se bát, adresu můžete používat buď vždy jen jednou, nebo několikrát, je to jedno. Adresa už je s Vaší peněženkou spojená a bude fungovat navždy. Navíc v Trezoru můžete vytvářet i jednotlivé “přihrádky”, kam si kryptoměny budete posílat, takže tam můžete mít např. jeden účet pro sebe a druhý pro manžela. :-)

erik
Odpověď na Portál Finex.cz

jak v peněžence coinomi mohu btc prodat?

Portál Finex.cz
Odpověď na erik

Dobrý den, Eriku. Na tuto otázku se v posledních pár dnech ptalo několik lidí v komentářích pod Vámi. Podívejte se na článek jak prodat bitcoiny.

Zobrazit další odpovědi (1)
Ondřej
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,
u coinomi je asi něco špatně, do Trezoru chci viz výše dle návodu odeslat BTC, zadám QR kod, množství a když kliknu dál tak se zobrazí poplatky ale odesílané množství BTC je 0 a nejde to změnit. Kde je chyba? dík

Marek

Dobrý den,

skrze vaši směnárnu jsem chtěl zakoupit BTC, bohužel jsem svým nedopatřením nevyplnil zprávu pro příjemce. Platbu jsem odeslal, obratem mi přišel email s informacemi, že bez zprávy nemůže být platba akceptována a byla vrácena zpět. Jak dlouho zhruba trvá, než bude částka vrácena zpět na můj účet? Obj. #2101031802

Díky za odpověd

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, v tomto případě už záleží jen na Vaší bance, jak rychle Vám platbu připíše. Většinou je to do 1 pracovního dne.

Arnye
Odpověď na Marek

Dobrý den,

můžete mně prosím poradit s odesíláním bitcoinu? Když zadám příjemce, částku kolik chci odeslat a dám potvrdit, tak mě to hodí chybu. Zkoušel jsem to víckrát, ale nijak se mě to nepodařilo odeslat.

Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Arnye

Dobrý den, Arnye. Jakou částku chcete odesílat? (Ptám se porto, abyste v peněžence měl dostatek prostředků i na zaplacení poplatku) A jakou chybovou zprávu peněženku ukazuje?

Eva

Nainstalovala jsem si cionomi, ale je v angličtině. V Settings není možnost přepnout na češtinu. Co poradíte? :)

Portál Finex.cz
Odpověď na Eva

Dobrý den, Evo. Tlačítko pro změnu jazyka by mělo být na úplném spodku lišty Settings/Nastavení. Máte aplikaci pro Android nebo iPhone?

Portál Finex.cz
Odpověď na Eva

Dobrý den, v tom případě si bohužel nejsem jistý, jak změny jazyka dosáhnout. Sám mám počítač s MacOS, ne s Windows – a na něm je peněženka bohužel pouze v angličtině a pár dalších jazyků, ale čeština mezi nimi bohužel není.

Eva
Odpověď na Portál Finex.cz

A když si nainstaluji Coinomi na mobil (Android), budu mít novou , jinou peněženku? Nebo bude nějak spojená s tou, co už mám na ntb?

Portál Finex.cz
Odpověď na Eva

Dobrý den, Evo. Pokud na počítači máte Coinomi a máte pečlivě opsaný seed, pak si ji můžete i nainstalovat do mobilu a ten samý seed použít při prvním nastavení. Pak budete peněženku sdílet na obou zařízeních. Kdybyste si ale nechala na telefonu vygenerovat seed nový, pak budete mít 2 separátní peněženky.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Stepan

Dobrý den mám peněženku Coinomi a už jsem si tam vydal peníze z bitcoinu jak mám poslat peníze na účet?dekuju

Portál Finex.cz
Odpověď na Stepan

Dobrý den, Stepane. Podívejte se na náš článek Jak prodat bitcoin – tam se vše dozvíte.

Jan

Mám od společnosti Bestvoschers zakoupené 3 kryptoměny Bitcoin, XRP a Bitcoin casch.
Podle vašeho návodu bych chtěl peníze vrátit. Než však tak učiním, tak se ptám, asi mne vrátí zpět jen částku, pokud vůbec, kterou jsem zaplatil.
Poraďte mi prosím, jak postupovat, abych část současného výnosu v Bitconech získal a zaslal do peněženky a část tam ponechal pro další zhodnocení ?
Lze tuto transakci uskutečnit.
Mám zakoupenou peněženku Ledger Nano S – zatím nenainstalovanou. Mohl bych však využít vaši nabídky na mobilní peněženku Coinomi, kterou bych si nainstaloval stáhnutím.
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, bohužel nemohůžeme odpovědět obecně platně pro všechny případy, protože takové informace neznáme. Případy, které jsme ale viděli, tak bylo lidem vráceno zhruba 70-80 % jimi investované částky (ne tedy aktuální hodnoty). Ale jak říkáme, nemusí to platit vždy. Nicméně důrazně doporučujeme vybrat si od CryptoEddu všechny kryptoměny, které u nich máte. Zhodnocovat se Vám budou i ve Vaší peněžence – ale s jedním rozdílem – že je máte u sebe a můžete si s nimi dělat co chcete.

Lenka

Dobrý den,
Dnes jsem si od vás koupila btc a zatím mi nepřišlo potvrzení a ani se mi btc nepřipsal na peněženku.
Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lenka

Dobrý den, Vaše objednávka je již od včerejška zpracována. Své BTC byste na peněžence měla mít.

Tomáš

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, zda už Vám funguje platba kartou přes peněženku coinomi, jedná se mi o nákup crypto měny.
Děkuji .

Petr

Dobrý den, před hodinou mi z této peněženky zmizelo 2.700 Kč a to poté co jsem dal ,,aktualizovat,, které se nabízí vpravo nahoře na stránce. O peníze jsem přišel ? Byl jsem ,,hacktnutý,, nebo jsou někde v peněžence. Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, o jaké stránce mluvíte, kde jste dal aktualizovat? Máte bezpečně uložený seed, který jste si opisoval při zakládání peněženky? Pokud ano, můžete zkusit aplikaci smazat a znovu obnovit ze seedu. Kdyby byla chyba jen v připojení, mělo by to pomoci.

Martina
Odpověď na Petr

Dobrý den,

Zkoušela jsem přes svou kreditní kartu zakoupit svou první část Bitcoinu do peněženky Coinomi a pořád se mi během platby objevoval error. Když se mi platbu podařilo úspěšně dokončit (aspoň mi to tak Simplex hlásil), nepřišel mi žádný potvrzovací e-mail o přijetí platby, nic. Ani žádné Bitcoiny mi nebyly připsány na účet. Poradíte mi, jak v takovém případě postupovat? Podporu Coinomi i Simplexu jsem již kontaktovala a tvrdí, že by to mohlo být kartou.

Děkuji a přeji hezký den.

Tomáš
Odpověď na Petr

Dobrý den,stalo se mi to samé!Dal jsem aktualizovat aplikaci,aby se mi načetli nové kryptoměny a po aktualizaci mi zmizeli všechny mé kryptoměny krom jedne,celkem asi 20000,-.Nevíte prosím kde je chyba?Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš

Dobrý den, Tomáši. Máte bezpečně uložený seed, který jste si opisoval při zakládání peněženky? Pokud ano, moje rada by byla zkusit aplikaci smazat a znovu nainstalovat a peněženku obnovit ze seedu.

Martin

Dobrý den, učím se pracovat s Coinomi peněženkou, koupil jsem se nějaké BTC a je to ve stavu “čekání na potvrzení transakce” – jak dlouho to trvá? mám něco aktivně dělat? díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, čekání na potvrzení je v kryptoměnovém blockchainu úplně standardní, není z Vaší strany třeba nic dělat. Více informací naleznete v našem článku o potvrzování bitcoinových transakcí.

Filip
Odpověď na Martin

Dobrý den, mám stejný problém chtěl bych se zeptat jestli se vám to podařilo nějak vyřešit, Dekuju

Rob

Dobrý den, jak mohu vybrat peníze zpět, tedy směnit Bitcoin zase na CZK? Díky moc,s pozdravem, hezký svátky, Rob

Portál Finex.cz
Odpověď na Rob

Dobrý den, Robe. Možností je hned několik, pro jejich shrnutí se podívejte na náš článek jak prodat bitcoin. Přejeme hezký den!

Martin

Dobrý deň, nainštaloval som si Coinomi na PC……adresu wallet penaženky nájdem pod Account Details……Public Key…….to je adresa wallet penaženky ??

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Nene, tento Public Key (tzv. XPUB) nikomu neposílejte. Vaši adresu pro příjem kryptoměn naleznete když zvolíte danou kryptoměnu a stisknete tlačítko Receive. Tam byste měl vidět QR kód a pod ním adresu Vaší peněženku. Bude začínat buď na “1”, “3” nebo “bc1”. :-)

Lenka
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,
Adresa je ta výchozí, kompabilita nebo starší?
Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lenka

Dobrý den, jak píšeme v naší recenzi Coinomi, je to jedno. Všechny tři adresy pro Vás fungují víceméně stejně. :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, pokud chcete využívat Coinomi jako peněženku pro XRP (Ripple), pak je adresa začínající na “r” v pořádku. Výše zmíněné bylo míněno pro příjem BTC.

Zobrazit další odpovědi (1)
Josef

Dobrý den,
ztratil jsem heslo do Coinomi, lze nějak toto heslo obnovit?
Případně jakým způsobem.
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Josef

Dobrý den, Josefe. Pokud se bavíme pouze o hesle do aplikace, tak máte-li dobře zálohovaný seed, stačí aplikaci vymazat a znovu obnovit ze seedu. Pak budete mít možnost vytvořit si nové heslo.

PavelR

Dobrý den,

řeším s cryptoeddu.com převedení mých zakoupených XRP na moji peněženku Coinomi. Adresu peněženky jsem již poslal, ale chtějí po mě ještě TAG číslo. Prosím o radu, kde takové číslo najdu.

Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na PavelR

Dobrý den, pokud používáte Coinomi, stačí jim napsat, že TAG nemáte. :-)

Marek

Dobrý den, rád bych poslal XRP se své kryptopeněženky Conomi na svůj účet u CoinMate, ze kterého bych následně chtěl provést směnu XRP za CZK. Pro autorizaci transakce je v posledním kroku převodu XRP z Coinomi nutné zadat heslo, které si bohužel nepamatuji. Jak je možné toto heslo obnovit, případně vytvořit si nové. Předem děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, pokud máte zapsaný svůj seed, pak je možné peněženku obnovit pomocí seedu a heslo si vytvořit nové.

Radek

Dobrý den, prosím o radu, prodávám z peněženky ETH, ale peněženka mi nechce příjmout heslo, když žádám o obnovu hesla, tak mě peněženka opět žádá o heslo a tak stále dokola.Když chci zobrazit bezpečnostní frázi, tak to po mě chce opět heslo. Můžete mi prosím poradit jak si mám vygenerovat nové heslo abych mohl odeslat ETH?

Portál Finex.cz
Odpověď na Radek

Dobrý den, máte svoji bezpečnostní frázi (seed) někde zapsanou? Pokud ano, stačí peněženku smazat a nainstalovat nanovo s Vaším seedem.

Pavel
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,založil jsem si peněženku Coinomi a nakoupil přes vás bitcoiny .. Ale mám problém s tím, že se mi bitcoiny nezobrazují v peněžence.. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, stále se tam BTC nezobrazují? V naší evidenci vidíme, že Vaše objednávka byla bez problému odbavena a BTC byste na peněžence měl již od včerejška mít.

Zobrazit další odpovědi (1)
Roman

Dobry den. Mám penazenku Coinomi, ale zabudol som heslo a na seed mi chyba jedno slovo. Mam vsetko stratene, alebo sa to da este zachranit. Dakujem za odpoved. Roman

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman

Dobrý den, protože se seed skládá z 2048 slov, tak pokud víte, na které pozici dané slovo je, šanci na obnovu ještě máte. Stačí vyzkoušet všechna slova z tohoto seznamu a dříve nebo později ho naleznete. :-)

ondra

Dobrý večer, při aktualizaci peněženky se mi nezobrazuje v aplikaci etherum, po další aktualizaci zmizely i ostatní mince a aplikace ukazuje zůstatek 0. Kde by mohl být problém?

Portál Finex.cz
Odpověď na ondra

Dobrý den, Ondro. Bohužel takto na dálku není možné jednoduše problém odhalit. Co můžeme doporučit je aplikaci celou vynulovat a vymazat a nainstalovat ji znovu se zadáním původního seedu. Z naší zkušenosti to při problémech mnohdy pomůže.

Michal

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak se navišuje poplatet za transakci jde mi o to že mi tam visí a i po opetovnem zadani s 0 a přepsanim na původní nonce se transakce nechce i s viším fee odeslat

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. To je téma spíše na vlastní článek, než jeden komentář. A bohužel takový článek zatím zde na Finexu nemáme. Můžeme Vás tedy odkázat např. na tento návod pro urychlení bitcoinové transakce s malým poplatkem (v angličtině).

Osman

Vážený pane Vojtěchu,děkuji za Vaši odpověď.Já jsem ten co má nekončící problemi z Thebestvouchers. Na Vaší radu jsem si zřídil kryptopeněženku u Coinomi.První platbu v Ripplech jsem obdržel v pořádku sice málo ale přeci. Druhou nikoli,odepsali mi že zmíněná adresa neprošla ověřením.Peněženka mi nenabídla jiný účet tak jsem poslal ten první,a zase neprošel.Ze záhadných důvodů se před účtem objevil nápis :BCH-Bitkoin Casch ale až v jejich odpovědi. Nevím jak získat jiný účet od Coinomi .Prosím o pomoc pokud to bude možné. Děkuji Turek

Portál Finex.cz
Odpověď na Osman

Dobrý den, Osmane. V Coinomi je třeba vždy vybrat měnu, kterou chcete obdržet. Ať se jedná o Bitcoin Cash, Bitcoin, nebo třeba Ripple, vždy je třeba v seznamu měn v aplikaci Coinomi zvolit správnou měnu. Zaslat XRP na BCH adresu není možné.

PavelR
Odpověď na Osman

Dobrý den,

poýadovali po Vás TAG číslo pro zaslání kryptoměny na vaší peněženku Coinomi? Pokud ano, kde to číslo najdu? Děkuji.

rucklu

Dobrý den,

v aplikaci Coinomi se mi v záložce Přijmout zobrazuje na QR kódu malá ikonka Bitcoinu. Je to v pořádku? Chci se jen ujistit, že to nebude vadit při skenování. Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na rucklu

Dobrý den, to není žádný problém. Jedná se o pouze takovou malou “designovou vychytávku”, a ničemu to nevadí. :-) Můžete si adresu zkusit naskenovat a porovnat s adresou v textové podobě, neměl by tam být žádný rozdíl.

David

Dobrý den, kde najdu privatni klíč v Coinomi ?

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. Stačí otevřít aplikaci, poté přejít do nastavení a na spodu nastavení zvolit možnost Zobrazit bezpečnostní frázi (což Vám ukáže seed). Z tohoto seedu už privátní klíč můžete jednoduše odvodit pomocí nástrojů, které můžete nalézt on-line. Nedoporučoval bych ale nikomu se do toho pouštět, pokud si není 100% jistý tím, co dělá.

David
Odpověď na Portál Finex.cz

Dekuji za odpověď, jedná se mi o to, že všude čtu, že je třeba mít PK napsaný někde na papíře nebo je potřeba jej znát , tak se chci zeptat, jestli tohle platí i u Coinomi nebo stačí mít k ověřování atd. Jen ten seed. Nebo při čem potřebuju privátní klíč, díky moc za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den ještě jednou, Davide. Pravděpodobně mluvíte o seedu. Ten by měl být jen Váš, tajný, pečlivě poznačený a ukrytý. Privátní klíč je ze seedu možné odvodit (dělají to peněženky za Vás). Tedy není třeba nikde ukládat privátní klíč jako takový, postačí Vám pouze seed. :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Jana

Zdravím,kde najdu adresu peněženku coinomi prosím,děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jana

Dobrý den, Jano. Jak už píšeme v recenzi výše – pokud už máte peněženku Coinomi nainstalovanou a chcete své první kryptoměny přijmout, postupujte následovně:

1) Otevřete aplikaci
2) Zvolte kryptoměnu, kterou chcete přijmout (např. Bitcoin či Etheruem)
3) V dolní části aplikace zvolte Přijmout
4) V horní části displeje vidíte adresu vaší peněženky. Tu si zkopírujte a pošlete ji někomu, kdo vám má peníze poslat. Ať už je to kamarád, kryptoměnová burza nebo směnárna.

Snad jsem pomohl. Kdybyste stále měla otázky, neváhejte se zeptat. :-)

Jana
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý večer,děkuji,ale moc tomu nerozumím,právě že se mi tam místo peněženky objevilo Cryptoeddu.com tak nevím co s tím.

vojta
Odpověď na Jana

Dobrý den, s obchodováním začínám tak se chci zeptat na důležitou věc, jak vyberu – proměnim kryptomeny na peníze a jak si je mohu zaslat na účet nebo to možné není a je jiný způsob? děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na vojta

Dobrý den, kryptoměny je možné na peníze převést poměrně snadno. Stačí je prodat. :-) Velký návod s výčtem několika metod i jejich výhodami/nevýhodami naleznete v tomto článku: jak prodat bitcoin a jiné kryptoměny.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Petra

Dobrý den, chtěla bych si koupit Chainlink, ale v peněžence Coinomi ho nemůžu najít. Jsem začátečník a mám v tom zmatek. Můžete mi prosím poradit?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petra

Dobrý den, stačí si peněženku otevřít, poté zvolit Přidat tokeny > Ethereum (protože se jedná o ERC-20 token) > Chainlink. A je to! :-)

Petra
Odpověď na Portál Finex.cz

Moc děkuji, sama bych na to nepřišla ?

Vladimír

Mám peněženku Coinomi v mobilu i v notebooku. Nakupoval jsem Ripple i Ethereum. Potom jsem si nainstaloval peněženku do notebooku. Všechno OK. Předevčírem jsem opět nakupoval Ethereum a tento nákup se mě v peněžence v NB sice v celkovém součtu objevil, ale transakce se nezapsala. Jsou tam pouze transakce předešlé. (před nainstalováním do NB). Aplikace v mobilu bez problému. Jak postupovat?
Otázka 2.
v peněžence na NB je pouze angličtina. To není problém, ale je tam také možnost směny jedné měny za druhou. Jak tato směna funguje?
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Vladimír

Dobrý den, Vladimíre. Občas chvíli trvá, než jsou transakce na blockchainu potvrzeny a než se v peněžence objeví. Je to již teď, po pár dnech, v pořádku? Co se týče směny jedné měny za druhou v notebooku – s tím bohužel nemám zkušenost. Pro takovou směnu vždy používám Changelly, kteří si účtují 0,5 %. Již pár let bez problému.

michal

Dobrý den,
prosím vás, mám v peněžence tři měny – bitcoin, litecoin a ethereum. V posledních dvou dnech peněženka nezobrazuje stav u měny ethereum – zůstatek je 0, není vidět pohyb a ikonka není zelená. Když zvolím ruční aktualizaci, napíše mi to, žádné připojení a hned potom – ještě nebyly přijaty žádné mince. Připojená je, zaslané mince tam byly vidět ještě před dvěma dny a ostatní mince se zobrazují normálně. Na stránce přehledu neustále běhá modrý proužet jako kdyby se peněženka snažila o nějaké načítání. Nevíte v čem by mohl být problém?
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na michal

Dobrý den, je-li připojená, jak říkáte, pak nevím, co by tam mohlo být za problém. Pokud máte seed, můžete zkusit celou peněženku smazat (vč. aplikace) a poté ji znovu obnovit pomocí seedu. Jednou jsme takto už podobný problém jednomu ze čtenářů pomohli vyřešit. :-)

Petra

Dobrý den,
zkousim první obchod na Coinomi a chtěla bych se zeptat na jednu věc. Všimla jsem si, že adresa peněženky se mění sama od sebe (mám jen bitcoin, nic jiného). Co kdyby mi například ukradli mobil? V takovém případě mám sice napsaný v bezpečí seed, ale nebudu znát aktuální číslo peněženky. Půjde aplikace nainstalovat do nového zařízení i bez toho?
A jak je to vlastně s ověřením uživatele? Při přijímání vkladu zadávám jen číslo peněženky, ne heslo ani seed. Jsou potřeba alespoň pro výběr? Jinak by to nemělo nic moc zabezpečení. Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Petra

Dobrý den, Petro, není se čeho bát. Všechny adresy se generují právě na základě seedu. Ve chvíli, kdy obnovujete peněženku pomocí seedu, aplikace projede všechny adresy a měla by vám ukázat všechny Vaše mince na všech adresách, i kdyby jich bylo 150. :-) Při odesílání peněz z peněženky po Vás je požadováno heslo, které jste si nastavila. Seed nikdy nikam nezadávejte – jen v případě obnovy peněženky. Jinak pro Vás seed svatý a nikdo ho nikdy nesmí vidět!

Lukáš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli kryptopěneženka Coinomi podporuje kryptoměnu Stellar (XLM) nedaří se mi jí totiž najít v seznamu mincí.
děkuji za odpověd.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

Dobrý den. XLM bohužel Coinomi zatím nepodporuje.

Milan

Ahoj,mám na androide coinomi ,nadstavenu iba na btc,ako pridám ďalšie kryptomeny?dakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Milan

Dobrý den, v pravém rohu by mělo být tlačítko +. Na něj klikněte a zvolte Přidat mince.

Hana

Dobrý den,
založila jsem si peněženku COINOMI. Stránky DEXFIN požadují zadání její adresy. Chtěla bych se proto zeptat, jak zjistím adresu své peněženky? Je v aplikaci peněženka COINOMI někde uvedena? Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Hana

Dobrý den, samozřejmě je tam adresa. Ale záleží na tom, jakou měnu chcete přijmout – adresy se liší, takže pozor na to. Stačí otevřít peněženku, zvolit ze seznamu příslušnou měnu (např. Bitcoin) a zvolit Přijmout. V horní části obrazovky uvidíte adresu Vaší peněženky.

Tereza

Dobrý den, prosím o radu. Začala jsem s peněženkou Coinomi, na kterou jsem si zakoupila svoje první bitcoiny. Teď jsem si koupila Ledger Nano S, který jak jsem pochopila je bezpečnější a ze seedu coinomi jsem si v něm obnovila přístup. A teď. Jak se “zbavím” coinomi? Stačí odinstalovat apku v mobilu? Předem děkuji za odpověď, Tereza

Portál Finex.cz
Odpověď na Tereza

Dobrý den, pokud se vše z Coinomi na Ledgeru obnovilo v pořádku a Coinomi se chcete zbavit, pak bude stačit přejít do nastavení a zvolit “Smazat peněženku”. Poté odinstalovat aplikaci. A je to :-)

Petros

Dobrý den,
můžu používat používat peněženku Coinomi na dvou telefonech nebo třeba tabletu(stažené aplikace) současně,nebo vždy jen na jednom zařízení. Přirovnám to k např. normální české bance,kdy jedna určitá internetové bankovnictví na více zařízeních povoluje,čili umí ale druhá nikoliv (vždy jen na jednom zařízeni).
děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Petros

Dobrý den. Ano, to je samozřejmě možné. A klidně můžete na jednom zařízení vytvořit novou peněženku a na druhé zařízení přepsat seed a tak vlastně mít opravdu 2 identické penženky, které budou sdílet proběhlé transakce. :-)

Libor Smutny

Dobry den, zalozil jsem si bitcoin penezenku – coinomi a chtel bych si do ni prevest bitcoin z jine coinomi penezenky. Muzete mi prosim poradit jak ? Dekuji moc.
L.

Portál Finex.cz
Odpověď na Libor Smutny

Dobrá den – to je snadné. Stačí na té peněžence, DO které chcete bitcoiny převádět, rozkliknout položku Bitcoin a zvolit záložku Přijmout. Zde máte buď adresu pro příjem, nebo QR kód. Na té peněžence ZE které chcete převádět zvolíte Bitcoin a záložku Odeslat. Pak buď naskenujete QR kód ze záložky přijmout v první peněžence, nebo překopírujete adresu, která je zobrazena v horní části. Pak zvolíte množství a potvrdíte. :-)

Jaroslav

Dobrý den, na smartfonu mi Coinomi funguje bez problémů, ale když jsem chtěl peněženku převést do tabletu, tak tam mi Coinomi nejde ani nainstalovat. Jaká je požadovaná verze OS na zařízení, aby šel Coinomi nainstalovat a používat? Na tabletu mám verzi Android 4.4.2.
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jaroslav

Dobrý den, Jaroslave. Coinomi vyžaduje minimálně Android Marshmallow 6.0, který je z roku 2015. Můžete systém Android na svém tabletu aktualizovat na novější? Neměl by to být problém.

Jan

Hezký večer, poprosim o radu, stáhl jsem si aplikaci Coinomi, kde mam přidělenou adresu, jak jí změnim na svou?
Předem díky za radu.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, Honzo. Jak to myslíte, “jak změním adresu na svou?” Máte namysli, že už máte nějakou adresu v jiné peněžence, kde máte nějaké mince a chcete ji použít i v nově stažené aplikaci Coinomi? Mohl byste ten problém trochu blíže popsat? Díky

Jan
Odpověď na Portál Finex.cz

Ano dá se to tak říct, koupil jsem měnu, a adresu mi přiřadili, teď když jsem si stáhl Coinomi, tak tam je také adresa, ovšem jiná, a změnit nejde. Je tu pouze zda-li chci zakoupit ethereum kartou.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Mohu se zeptat, o jakou měnu se jedná a kde jste ji koupil? Můžeme to řešit i přes email, nechcete-li vše psát takto veřejně. Můžete nás kontaktovat zde.

Zobrazit další odpovědi (1)
Miloš
Odpověď na Jan

Dobrý den , chtěl jsem si stáhnout peněženku coinami verzi pro android a píše to , že mi to může poškodit zařízení.mám Xiaomi redmi7.je to vhodné stahovat?.děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Miloš

Dobrý den, oficiální peněženka Coinomi (odkaz zde) by měla být v naprostém pořádku.

Michal

Dobrý den,
chtěl bych se prosím zeptat, jak je to s veškerýma poplatkama v této peněžence. Za co všechno poplatky jsou a jak jsou velké?
Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Coinomi si žádné polpatky neúčtuje. Jediné poplatky, které budete za její používání platit, jsou poplatky kryptoměnovým sítím, které byste ale zaplatil u každé peněženky. Ty se liší kryptoměnu od kryptoměny a také čas od času dle vytížení sítě. Např. u LTC je to pod 20 haléřů za jednu transakci, u Bitcoinu to může být okolo 1-5 Kč.

Pepa

Dobrý den. Rád bych si již existující peněženku převedl no nově koupeného mobilu. Jak prosím postupovat? Mám řešit přes seed? Předem děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pepa

Dobrý den, Pepo, je to přesně tak, jak říkáte. Stačí si na novém telefonu nainstalovat aplikaci Coinomi a při prvním spuštění nevolit možnost vytvoření nové peněženky, ale obnovy peněženky pomocí seedu. :-)

petr

dobrý den ,založil jsem si peněženku coinomi,ale česky tam není ani slovo .
co s tím ?

Portál Finex.cz
Odpověď na petr

Dobrý den, Petře. Pokud půjdete do nastavení aplikace, můžete si pod volbou “Language” jazyk na češtinu nastavit.

Jakub

Dobrý den, v peněžence mám určitý počet BTC jak se prodají tak aby peníze přišli na účet , děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Hezký den, Jakube. Podívejte se na náš návod zde: Jak co nejvýhodněji prodat bitcoin. To by mělo pomocit vyjasnit všechny otázky. :-)

Zuzana

Dobrý den
jsem úplný nováček. Založila jsem si peněženku a chci si na ní poslat peníze. Jak se to dělá?
díky za radu

Portál Finex.cz
Odpověď na Zuzana

Dobrý den, podívejte se na náš návod kde koupit bitcoin – tam naleznete vše i s obrázky a videem.

Martin

Dobrý den, jak mohu v peněžence přeposlat bitcoin na litecoin? Nějak se mi to nedaří.
Moc děkuji Martin

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Bitcoin nelze na litecoin směnit pouhým převodem mezi peněženkami. Nedělejte to, o bitcoiny byste přišel, kdyby Vás to náhodou pustilo! Pro směnu mezi měnami je třeba využít služeb burzy nebo směnárny. Např. pro tento typ převodu je vhodná směnárna Changelly. Přejděte na jejich stránky (zde) a vytvořte “prodejní objednávku” na určitý počet BTC. Kalkulačka Vám spočítá, kolik LTC dostanete, potvrdíte to, pak zadáte adresu LTC (!) peněženky a odešlete BTC na adresu, kterou vám vygenerovali. Během pár desítek minut směna proběhne a vy v peněžence budete mít směněné LTC.

Robert
Odpověď na Martin

Dobrý den, zakoupil jsem bitcoiny a teď bych chtěl peníze zpět na účet, jak to provést? Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Robert

Dobrý den, pokud máte bitcoiny ve své peněžence (např. právě v Coinomi na telefonu) tak není nic jednoduššího, než je prodat na směnárně. Podívejte se na návod zde: jak prodat bitcoin.

josef

dobry den jiz vloni jsem koupil balicek rypply od best vuchers a do dnesniho dnese nemuzu dopatrat co jsem vlastne koupil nevim co s tim je nejaka rada

Portál Finex.cz
Odpověď na josef

Dobrý den, Josefe, podívejte se, prosím, na tento článek, kde je vše vysvětleno: ripple balíček.

Michal

Dobrý den,

pokud budete chtít směnit nebo přeposlat třeba ZRX, potřebujete mít nějaké ethereum jako poplatek. Už čekám 2 dny na ethereum a dával jsem střední poplatek za transakci. Oni vám to bloknou a ethereum vám nepřijde. Pak nemůžete směnit zpět ZRX. Buďte opatrní a vždy si nechte část etherea na poslední směnu. Já se zbavil etherea jako první, to je velká chyba. Bez etherea nemám prostředky na směnu a nové ethereum už mi nepřichází. Jen čekám na potvrzení transakce už několik dní. Je to podvod

Michal
Odpověď na Michal

Tak prý to podvod není. Ale 525 Kč v Ethereu stále nepřichází, 50 hodin čeká na potvrzení transakce (střední poplatek, vše aktualizováno a peněženka je online). Zkouším teď poslat 1100 Kč v Btc. A to následně převézt na Ethereum. A po té vybrat prostředky. Uvidíme….

Michal
Odpověď na Michal

Vyřešeno. Problém byl v tom že je minimálně musíte odeslat z peněženky na peněženku kolem víc než 1000 Kč v Ethereu. Aby to peněženka přijmula. Já odesílal poprvé jen 25 Kč a pak 520 Kč v Ethereu. To je málo. Teď už jen malinký problém, jak zrušit dvě nepotvrzené transakce.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

To se mi zdá zvláštní, peněženka by měla přijmout všechny transakce, klidně i 0,01 Kč. Ale pokud se to už vyřešilo, tak to je dobře. Ohledně zrušení nepotvrzené transakce se podívejte na tuto diskuzi.

Honza

Zdravím,
přidal jsem si do přehledu peněženky Bitcoin, Litecoin a LitecoinCash. Když vlezu do BTC nebo LTC, kliknu na záložku Přijmout, objeví se mi tři moje adresy: Výchozí, Kompatibilita, Starší. A tomu nerozumím, jsem úplný začátečník. Můžete vysvětlit k čemu jsou ty tři adresy? U LCC je jen jedna. Děkuji.

Vojtěch Machek
Odpověď na Honza

Dobrý den Honzo. Prakticky můžete používat libovolnou z těchto adres. Některé systémy Vám ale některé nebudou chtít přijmout a budete muset zvolit jinou. Jednoduše se jedná o to, jaká “generace adres” to je. Nejstarší adresy začínaly na “1”, poté na “3” a ty nejnovější začínají na “bc1”. Rozdíl je v tom, jak jsou transakce NA a Z těchto adres zpracovávány, pro vás jako začínajícího uživatele tam ale žádný rozdíl nebude. Více info můžete najít např. v diskuzi zde.

ondra

Dobrý den,
prosím vás a jak vlastně probíhá výběr nebo převod peněz z peněženky na běžnej b. účet? děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na ondra

Dobrý den Ondro. Na tom není nic těžkého – pokud máte bitcoiny a chcete je směnit na klasické koruny a to z jakéhokoli důvodu, máte dokonce hned několik možností. Celý seznam i s konkrétními způsoby a výhodami nalezente v našem článku zde: Jak prodat bitcoin.

Vojtěch, Finex.cz

Zobrazit celou diskuzi (309)
Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo