Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Kryptoměnová peněženka Coinomi – Recenze, stažení, návod

Kryptoměnová peněženka Coinomi – Recenze, stažení, návod

Základní informace o Coinomi

Podporované kryptoměny

Více než 1500

Cena

Zdarma

V češtině?

Kryptoměnová peněženka Coinomi je jednou z nejoblíbenějších mobilních kryptoměnových peněženek. Její hlavní výhodou je podpora jak prostředí v českém jazyce, tak i podpora více kryptoměn, jako třeba Bitcoin, Ethereum a Ripple.

Peněženka schraňuje vaše privátní klíče přímo ve vašem zařízení, což je velká bezpečnostní výhoda. Je také obnovitelná pomocí seedu, což vám může zachránit spoustu problémů, jako je ztráta či odcizení telefonu.

Obsah recenze peněženky Coinomi

1.Coinomi je peněženka pro každého2.Jak Coinomi funguje?3.Bezpečnost peněženky Coinomi4.Coinomi: Zkušenosti uživatelů5.Vaše zkušenosti s Coinomi (komentáře)

Coinomi je peněženka pro každého

Coinomi vznikla jako jedna z prvních mobilních kryptoměnových peněženek už v roce 2014. Coinomi je uživateli oblíbená hlavně protože protože uživatelské prostředí je velmi jednoduché. Musíme vytknout, že by mohlo být o něco více intuitivní a moderní.

Na druhou stranu však jen co se rozkoukáte, tak tato peněženka funguje skvěle a možná ani není třeba nic měnit. Jen si stačí během pár dní zvyknout.

Jak Coinomi funguje?

Kromě toho, že je Coinomi velice jednoduchá, má oproti ostatním peněženkám ještě jedno obrovské plus – uživateli dává 100% kontrolu nad jeho privátními klíči, přičemž k celkovému zabezpečení Bitcoinů a dalších kryptoměn přispívá ještě možnost nastavení privátního PIN kódu nebo zabezpečí pomocí otisku prstu či Face ID.

Kvůli principu, na kterém peněženka Coinomi funguje, nepodporuje webové rozhraní, což znamená, že ji lze používat pouze ve vašem mobilním zařízení. Absence webového rozhraní však není vůbec na škodu a nelze ji rozhodně považovat za její nedostatek.

Pokud byste totiž měli mobilní peněženku, kterou zároveň můžete používat na více zařízeních včetně počítače (jako např. Wirex), vaše privátní klíče by byly uloženy někde na cloudu a ve skutečnosti by až tak privátní nebyly. Zkrátka riskovali byste tak zabezpečení svých kryptoměn v případě hackerského útoku.

Bezpečnost peněženky Coinomi

Jeden z nejdůležitějších aspektů kryptopeněženek je samozřejmě jejich zabezpečení. Myšlenka zabezpečení mobilní peněženky se na první pohled může zdát tak trochu alarmující. Ve své podstatě totiž peněženku nosíte neustále u sebe ve vaší kapse. A vzhledem k tomu, že je v mobilu, riziko ztráty nebo krádeže peněženky rozhodně existuje.

Zloděj či případný nálezce by se ale do peněženky neměl jak dostat.

Aby se dokázal do peněženky dostat, musel by znát jak PIN kód vašeho telefonu, tak i PIN kód, který nastavíte pro používání peněženky. Naše rada tedy zní: nevolte si PIN 1234.

Zabezpečení pomocí PIN kódu a seedu

Aplikace Coinomi má ve výbavě standardní zabezpečení pomocí PIN kódu, který je potřeba k tomu, abyste si mohli aplikaci otevřít, posílat peníze a exportovat privátní klíče. Díky PIN kódu se tak dá mnohým bezpečnostním nepříjemnostem zabránit.

V tomto případě se jedná o hierarchicky deterministickou peněženku, což znamená, že záloha peněženky spočívá v generování náhodných 24 slov, která si přepíšete rukou na obyčejný papír. Těmto 24 slovům se říká seed, který byste měli mít schovaný někde doma na bezpečném místě, ke kterému máte přístup jenom vy.

V žádném případě jej nesmíte screenovat do telefonu a už vůbec ne ukládat někde na internetu do cloudu, jinak byste velice snadno mohli o své peníze přijít.

Coinomi: Zkušenosti uživatelů

Když se podíváte například do recenzí aplikace Coinomi na CryptoCompare.com, zjistíte, že 93 % uživatelů je s Coinomi zcela spokojeno – dali aplikaci 5 hvězdiček z 5. A co na Coinomi říkají recenze uživatelů na App Store a Google Play?

I tyto recenze jsou v naprosté většině pozitivní. Aplikace pro Android se dá snadno stáhnout na Google Play Store, kde má velmi příznivé hodnocení 4,6 hvězdiček z 5, a to na základě více než 20 tisíc hodnocení od uživatelů z celého světa.

Osobně tuto aplikaci moc nevyužívám (využívám spíše Trust Wallet) ale vím o několika podnicích, kde lze kryptoměnami platit a kde využívají právě tuto peněženku.

Peněženka Coinomi má totiž jednu zásadní výhodu – obshluha podniku může vyžádat platbu přímo určitého množství Kč, které aplikace podle aktuálního kurzu přepočítá na počet tokenů dané kryptoměny a vytvoří speciální QR kód, který zákazník jen naskenuje.

stars
94 %
2. místo
Skvělá peněženka
Mobilní kryptoměnová peněženka Coinomi umožňuje bezpečné držení nejen bitcoinů, ale více než 1500 kryptoměn přímo v telefonu. Transakce není možné provádět z počítače, což je nevýhoda, ale na druhou stranu jsou privátní klíče vždy ve vašich rukou.
  • Mobilní peněženka v češtině
  • Podporuje více než 125 kryptoměn
  • Vysoce bezpečná peněženka
  • Zálohovatelná pomocí seedu
  • Aplikace by mohla být přehlednější

✅ Jméno firmyCoinomi
✅ Webová stránkahttps://www.coinomi.com/
✅ V češtině?
✅ Demo účet
✅ Minimální vkladLibovolný
✅ Typ peněženkyMobilní peněženka
✅ Počet aktiv1500
✅ Metody vkladuSpousta kryptoměn
✅ Metody výběruSpousta kryptoměn
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Podporované kryptoměnyVíce než 1500
✅ Možnost předčasného splacení

Diskuze k tomuto článku: 10 komentářů
josef

dobry den jiz vloni jsem koupil balicek rypply od best vuchers a do dnesniho dnese nemuzu dopatrat co jsem vlastne koupil nevim co s tim je nejaka rada

Magazín Finex

Dobrý den, Josefe, podívejte se, prosím, na tento článek, kde je vše vysvětleno: ripple balíček.

Michal

Dobrý den,

pokud budete chtít směnit nebo přeposlat třeba ZRX, potřebujete mít nějaké ethereum jako poplatek. Už čekám 2 dny na ethereum a dával jsem střední poplatek za transakci. Oni vám to bloknou a ethereum vám nepřijde. Pak nemůžete směnit zpět ZRX. Buďte opatrní a vždy si nechte část etherea na poslední směnu. Já se zbavil etherea jako první, to je velká chyba. Bez etherea nemám prostředky na směnu a nové ethereum už mi nepřichází. Jen čekám na potvrzení transakce už několik dní. Je to podvod

Michal

Tak prý to podvod není. Ale 525 Kč v Ethereu stále nepřichází, 50 hodin čeká na potvrzení transakce (střední poplatek, vše aktualizováno a peněženka je online). Zkouším teď poslat 1100 Kč v Btc. A to následně převézt na Ethereum. A po té vybrat prostředky. Uvidíme….

Michal

Vyřešeno. Problém byl v tom že je minimálně musíte odeslat z peněženky na peněženku kolem víc než 1000 Kč v Ethereu. Aby to peněženka přijmula. Já odesílal poprvé jen 25 Kč a pak 520 Kč v Ethereu. To je málo. Teď už jen malinký problém, jak zrušit dvě nepotvrzené transakce.

Magazín Finex

To se mi zdá zvláštní, peněženka by měla přijmout všechny transakce, klidně i 0,01 Kč. Ale pokud se to už vyřešilo, tak to je dobře. Ohledně zrušení nepotvrzené transakce se podívejte na tuto diskuzi.

Honza

Zdravím,
přidal jsem si do přehledu peněženky Bitcoin, Litecoin a LitecoinCash. Když vlezu do BTC nebo LTC, kliknu na záložku Přijmout, objeví se mi tři moje adresy: Výchozí, Kompatibilita, Starší. A tomu nerozumím, jsem úplný začátečník. Můžete vysvětlit k čemu jsou ty tři adresy? U LCC je jen jedna. Děkuji.

Vojtěch Machek

Dobrý den Honzo. Prakticky můžete používat libovolnou z těchto adres. Některé systémy Vám ale některé nebudou chtít přijmout a budete muset zvolit jinou. Jednoduše se jedná o to, jaká “generace adres” to je. Nejstarší adresy začínaly na “1”, poté na “3” a ty nejnovější začínají na “bc1”. Rozdíl je v tom, jak jsou transakce NA a Z těchto adres zpracovávány, pro vás jako začínajícího uživatele tam ale žádný rozdíl nebude. Více info můžete najít např. v diskuzi zde.

ondra

Dobrý den,
prosím vás a jak vlastně probíhá výběr nebo převod peněz z peněženky na běžnej b. účet? děkuji

Magazín Finex

Dobrý den Ondro. Na tom není nic těžkého – pokud máte bitcoiny a chcete je směnit na klasické koruny a to z jakéhokoli důvodu, máte dokonce hned několik možností. Celý seznam i s konkrétními způsoby a výhodami nalezente v našem článku zde: Jak prodat bitcoin.

Vojtěch, Finex.cz

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Načítání obrázku...
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo