Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Coinomi
Softwarová peněženka Coinomi
Logo Coinomi
Coinomi
Logo Coinomi

Softwarová peněženka CoinomiRecenze a návod 2024

Autor recenze
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
Logo Coinomi

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
90 %
Poslední aktualizace
15. 5. 2024

Skvělá peněženka

Mobilní kryptoměnová peněženka Coinomi umožňuje bezpečné držení nejen bitcoinů, ale více než 1500 kryptoměn přímo v telefonu. Transakce není možné provádět z počítače, což je nevýhoda, ale na druhou stranu jsou privátní klíče vždy ve vašich rukou.

Logo Coinomi

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
90 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky brokera v České republice.

90%

Obchodní platforma
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu. V hodnocení je kladen velký důraz také na mobilní aplikaci.

90%

Dostupné instrumenty a aktiva
Hodnocení zahrnuje počet dostupných obchodních instrumentů, tříd aktiv, celkový počet aktiv a možnost obchodovat české akcie.

90%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení daného brokera, velikost jeho uživatelské základny, kvalita zákaznické podpory, názory našich čtenářů, prohřešky brokera v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

95%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta nejen celková bezpečnost peněženky, ale také jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, nebo zda měla tato peněženka v minulosti nějaké problémy.

85%

Základní informace o Coinomi

Vznik 2014
V češtině Ano
Typ úschovy (zabezpečení) Self-custodial
Počet kryptoměn Miliony
Cena peněženky Zdarma
Možnost nákupu kryptoměn Ano

Kryptoměnová peněženka Coinomi je jednou z nejoblíbenějších mobilních kryptoměnových peněženek. Její hlavní výhodou je podpora jak prostředí v českém jazyce, tak i podpora více kryptoměn, jako třeba Bitcoin, Ethereum a Ripple.

Peněženka schraňuje vaše privátní klíče přímo ve vašem zařízení, což je velká bezpečnostní výhoda. Je také obnovitelná pomocí seedu, což vám může zachránit spoustu problémů, jako je ztráta či odcizení telefonu.

Obsah recenze peněženky Coinomi

Coinomi je peněženka pro každého

Coinomi vznikla jako jedna z prvních mobilních kryptoměnových peněženek už v roce 2014. Coinomi je uživateli oblíbená hlavně protože protože uživatelské prostředí je velmi jednoduché. Musíme vytknout, že by mohlo být o něco více intuitivní a moderní.

Na druhou stranu však jen co se rozkoukáte, tak tato peněženka funguje skvěle a možná ani není třeba nic měnit. Jen si stačí během pár dní zvyknout.

Jak Coinomi funguje?

Kromě toho, že je Coinomi velice jednoduchá, má oproti ostatním peněženkám ještě jedno obrovské plus – uživateli dává 100% kontrolu nad jeho privátními klíči, přičemž k celkovému zabezpečení Bitcoinů a dalších kryptoměn přispívá ještě možnost nastavení privátního PIN kódu nebo zabezpečí pomocí otisku prstu či Face ID.

Kvůli principu, na kterém peněženka Coinomi funguje, nepodporuje webové rozhraní, což znamená, že ji lze používat pouze ve vašem mobilním zařízení. Absence webového rozhraní však není vůbec na škodu a nelze ji rozhodně považovat za její nedostatek.

Pokud byste totiž měli mobilní peněženku, kterou zároveň můžete používat na více zařízeních včetně počítače (jako např. Wirex), vaše privátní klíče by byly uloženy někde na cloudu a ve skutečnosti by až tak privátní nebyly. Zkrátka riskovali byste tak zabezpečení svých kryptoměn v případě hackerského útoku.

VIDEO: Jak založit peněženku Coinomi?

Nejdříve si aplikaci Coinomi stáhněte a nainstalujte. Poté si v nastavení aplikace můžete zvolit český jazyk a se vším se v klidu seznámit.

Instalaci Coinomi ale neberte na lehkou váhu. Zálohování tzv. seedu, které budete muset provést hned při instalaci, je alfou a omegou zabezpečení vašich kryptoměn.

Není to však nic složitého, zálohou vás sama aplikace provede
krůček po krůčku.

Na vás je, abyste si při prvním spuštění peněženky pečlivě přepsali na kus papíru několik náhodně vygenerovaných anglických slov.

Ano, seed si napište hezky ručně na papír. Tento papír si pak bezpečně uschovejte!

Nikdy si tato slova nefoťte do mobilu a ani neukládejte do počítače. Váš počítač nikdy nebude 100% zabezpečený proti záludným hackerům, kdežto papír někde doma pečlivě schovaný naopak ano.

Jen nesmíte zapomenout, kam jste si ho založili.

Seed složený ze 12 slov může vypadat například takto:

1. pool, 2. fresh, 3. lamp, 4. coin, 5. real, 6. gamma, 7. bull, 8.rain, 9. lean, 10. forward, 11. silver, 12. music

Poté znovu přepíšete test do aplikace – pro kontrolu, že jste si ho správně zaznamenali, a jste uvnitř!

Jak na Coinomi přijmout kryptoměny?

Když už máte peněženku Coinomi nainstalovanou a chcete své první kryptoměny přijmout, postupujte následovně:

 1. Otevřete aplikaci
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete přijmout (např. Bitcoin či Etheruem)
 3. V dolní části aplikace zvolte Přijmout
 4. V horní části vidíte adresu vaší peněženky. Tu si zkopírujte a pošlete ji někomu, kdo vám má peníze poslat. Ať už je to kamarád, kryptoměnová burza nebo směnárna
jak na coinomi přijmout platbu
Jak na coinomi přijmout platbu?

Pro jistotu ještě připíšeme pár tipů, které by vám mohly pomoci. Občas se totiž ve světě kryptoměn najde něco, co by vás mohlo zmást:

 • Pro přijetí platby od kamaráda můžete využít QR kód. Kamarád poté QR kód jen naskenuje svojí peněženkou a adresu hned uvidí. Do tohoto kódu lze rovněž připsat i hodnotu kryptoměny, která by měla být převedena.
 • Vaše adresa může být typu Výchozí, Kompatibilita nebo Starší. Jedná se pouze o typy adres a prakticky mezi nimi není velký rozdíl. Starší adresy začínají číslem “1”, Kompatibilní adresy číslem “3” a nejnovější typ adres začíná na “bc1”. Nějaké nástroje ale nejnovější typy adres nepodporují a proto si zde můžete přepnout na starší typ, kdybyste měli s přijetím platby problém.
 • Vaše adresa se bude čas od času měnit. To je normální, není třeba se ničeho bát. I když se adresa změní, stále můžete minulé adresy používat (naleznete je po kliknutí na tlačítko Předchozí adresy). A nebo můžete používat na každou platbu jinou adresu – je to výhodnější pro trochu větší soukromí.

Jak do aplikace Coinomi přidat další kryptoměny?

Nevystačíte si už jen s Bitcoinem a chcete přijmout další měny, jako třeba Litecoin nebo Ethereum? Do aplikace Coinomi si můžete přidat i jakési složky pro další kryptoměny.

Jak na to?

 1. Otevřete aplikaci
 2. Klikněte na tlačítko (+)
 3. Zvolte Přidat mince nebo Přidat tokeny
 4. Vyberte si ze seznamu kryptoměnu, kterou chcete přidat a používat (pro rychlejší hledání můžete použít lupu vpravo nahoře)
 5. Po potvrzení se nová měna objeví v seznamu kryptoměn ve vaší aplikaci
Návod jak přidat kryptoměny do aplikace Coinomi
Návod jak přidat kryptoměny do aplikace Coinomi

Bezpečnost peněženky Coinomi

Jeden z nejdůležitějších aspektů kryptopeněženek je samozřejmě jejich zabezpečení. Myšlenka zabezpečení mobilní peněženky se na první pohled může zdát tak trochu alarmující. Ve své podstatě totiž peněženku nosíte neustále u sebe ve vaší kapse. A vzhledem k tomu, že je v mobilu, riziko ztráty nebo krádeže peněženky rozhodně existuje.

Zloděj či případný nálezce by se ale do peněženky neměl jak dostat.

Aby se dokázal do peněženky dostat, musel by znát jak PIN kód vašeho telefonu, tak i PIN kód, který nastavíte pro používání peněženky. Naše rada tedy zní: nevolte si PIN 1234.

Zabezpečení pomocí PIN kódu a seedu

Aplikace Coinomi má ve výbavě standardní zabezpečení pomocí PIN kódu, který je potřeba k tomu, abyste si mohli aplikaci otevřít, posílat peníze a exportovat privátní klíče. Díky PIN kódu se tak dá mnohým bezpečnostním nepříjemnostem zabránit.

V tomto případě se jedná o hierarchicky deterministickou peněženku, což znamená, že záloha peněženky spočívá v generování náhodných 24 slov, která si přepíšete rukou na obyčejný papír. Těmto 24 slovům se říká seed, který byste měli mít schovaný někde doma na bezpečném místě, ke kterému máte přístup jenom vy.

V žádném případě jej nesmíte screenovat do telefonu a už vůbec ne ukládat někde na internetu do cloudu, jinak byste velice snadno mohli o své peníze přijít.

Coinomi: Zkušenosti uživatelů

Když se podíváte například do recenzí aplikace Coinomi na CryptoCompare.com, zjistíte, že 93 % uživatelů je s Coinomi zcela spokojeno – dali aplikaci 5 hvězdiček z 5. A co na Coinomi říkají recenze uživatelů na App Store a Google Play?

I tyto recenze jsou v naprosté většině pozitivní. Aplikace pro Android se dá snadno stáhnout na Google Play Store, kde má velmi příznivé hodnocení 4,6 hvězdiček z 5, a to na základě více než 20 tisíc hodnocení od uživatelů z celého světa.

Osobně tuto aplikaci moc nevyužívám (využívám spíše Trust Wallet) ale vím o několika podnicích, kde lze kryptoměnami platit a kde využívají právě tuto peněženku.

Peněženka Coinomi má totiž jednu zásadní výhodu – obshluha podniku může vyžádat platbu přímo určitého množství Kč, které aplikace podle aktuálního kurzu přepočítá na počet tokenů dané kryptoměny a vytvoří speciální QR kód, který zákazník jen naskenuje.

Poznámka

TIP: Nezaujala vás Coinomi kryptoměnová peněženka? Třeba vás zaujme opravdu bezpečná hardware peněženka Trezor nebo Ledger Nano S.

Více informací o Coinomi

Jméno firmyCoinomi
Kryptoměnové peněženky
Základní informace o peněžence
Vznik2014
Počet klientů1 milion+ aktivních uživatelů
Webová stránkahttps://www.coinomi.com/
V češtině
ProvozovatelCoinomi Ltd.
Sídlo společnostiBritské Panenské ostrovy
Základní charakteristika peněženky
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Typ úschovy (zabezpečení)Self-custodial
Cena peněženkyZdarma
Další poplatkyBez poplatků
Počet kryptoměn Miliony
Nástroje a funkce peněženky
Možnost nákupu kryptoměn
Poplatek za nákup 15 až 28 % při nákupu platební kartou
Pravidelné investice (DCA)
Vlastní token
Staking (earn)
Coinjoin
NFT a dApps
Další funkceMobilní aplikace nemá integrovaný prohlížeč, lze však využít WalletConnect
Vklad a výběr peněz
Vklad penězKryptoměny, platební karta
Výběr penězKryptoměny
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová verze
Rozšíření do prohlížeče
Vícefaktorová autentizace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Chat, E-mail
Email[email protected]
Telefonní kontaktNeuvádí
Ohodnoťte společnost Coinomi
6
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (319 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Pavel Hubený

Dobrý den, proč nejde nainstalovat peněženka na verzi android 14?
V obchod play, když dám vyhledat Coinomi peněženku, tak mi to napíše:
Tato aplikace není pro vaše zařízení k dispozici, protože byla vytvořena pro starší verzi systému Android.

Jitka Kupková

Dobrý den, mám peněženku coinomi asi 2 roky a na ní mám vklad v BTC. Nyní jsem si pořídila nový mobil a pomocí app. Smart Switch jsem přeinstalovala celkové nastavení (tj. všechny aplikace, kontakty, fotky atd.) ze starého mobilu do nového. Oba telefony jsou Samsung. Vše proběhlo bezproblémově, coinomi se objevila, včetně ostatních aplikací, souborů a nastavení, na novém mobilu, ale po otevření byla prázdná. Žádné BTC, ani žádné adresy, nic. Peněženku coinomi jsem odinstalovala, opět nainstalovala – obnovila pomocí seedu a hesla, ale znovu se mi na ní nic neobjevilo, žádný BTC. Zkusila jsem to ještě 2x, bez výsledku. Prosím poraďte, kde dělám chybu a jestli je ještě jiný způsob, jak se ke svým bitcoinům dostat? Seed i heslo znám. Děkuji

Zdeněk Řehák

dobry den, mam penezenku coinomi. jaky je spravny postup pri vymene telefonu – jak prevest BTC do noveho telefonu. Diky

Redakce Finex

Dobrý den, pokud máte uloženou svoji bezpečnostní frázi (seed) pak stačí jednoduše v novém telefonu nainstalovat Coinomi a při prvním spuštění zvolit možnost “Obnovit”, kam seed zadáte, a vše by mělo být přeneseno.

Štěpán Paumer

Dobrý den, zapomněl jsem zámek obrazovky do peněženky Coinomi. Seed mám zapsán, musím si stáhnout novou peněženku a do ní vložit tento seed, nebo to lze udělat jiným způsobem? Děkuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, dost pravděpodobně by to měl být jediný možný přístup. :-) Pokud máte seed, neměl byste mít žádný problém.

Ondřej Bartůšek

Dobrý den,

v mobilní aplikaci peněženky mám určité množství Monera. Když otevřu peněženku a zadám Monero, píše mi to zůstatek 0,00 XMR – odemknutý zůstatek 0,00XMR – Žádné připojení. Vaše prostředky jsou v bezpečí.

Dokážete poradit, jak se k zůstatku dostat? Moc děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Ondro. Zkuste postupovat podle tohoto návodu.

Vasyl Rizak

Dobrý den.Dneska nám zmizel bitcoin z Coinomi. Co teď z tím ?Seed za celou dobu ne sdílely a ne fotily?Nejsou ani v počítače ani v mobilu?

Redakce Finex

Dobrý den, je v Coinomi vidět nějaká odchozí transakce, která by bitcoiny přeposílala pryč? Pokud ne, znamená to, že by se mohlo jednat jen o chybu spojení. Tu můžete vyřešit dle návodu v tomto článku.

Tráva a Kašel

Dobrý den!
Dá se přes Coinomi nakupovat BTC i v prodejnách Geco? Myslím to tak, že v peněžence dám “přijmout”, vyplním částku v BTC a prodavačce dám naskenovat vzniklý QR kód a transakci pak zaplatím v korunách.
Funguje to takto?

Díky za odpověď!

Matouš Vondrák

Dobrý den,

nakoupit bitcoiny na prodejnách Geco a odeslat si je na peněženku Coinomi můžete, ale ne tímto způsobem. Geco totiž úzce spolupracuje se směnárnou Bit.plus (původně Bitstock), pomocí níž obchody vyřizuje. Nejdříve tedy zavítejte na hlavní stránku směnárny Bit.plus, a zde vyberte nákup BTC s platbou hotově (nemusíte se registrovat). Zvolte, za kolik korun chcete bitcoiny nakoupit a pak klikněte na “Převést hned”, na dalším dialogu Vás Bit.plus vyzve k zadání adresy bitcoinové peněženky, na kterou vám bitcoiny odešle, a e-mailu, kam vám pošle potvrzení. Zde zadejte adresu vaší peněženky Coinomi. Po odkliknutí Vám Bit.plus ukáže transakční kód, který si uložte do telefonu či vytiskněte. Tento kód pak ukažte na prodejně Geco a objednávku zaplaťte, Geco toto vyřídí směnárně Bit.plus a ta poté odešle bitcoiny na Vaší adresu peněženky Coinomi. :)

Aleš Camfrla

Dobrý den,
BTC od Vás v pořádku doručeny, transakci jsem rovněž dohledal i přes https://www.blockchain.com/explorer, avšak nezobrazuje se mi v zůstatku v Coinomi peněžence (mobil, Android). Poradíte, prosím?
Děkuji. AC

Redakce Finex

Dobrý den, Aleši. Děkujeme za zprávu. Zkusil jste aplikaci vypnout a zapnout? Je možné, že jen není synchronizovaná. V komentářích níže by měl být i návod, jak synchronizaci/aktualizaci vynutit. Svítí Vám u počtu BTC (0) zelené kolečko, které ukazuje aktuálnost?

Aleš Camfrla

Při zapnutí svítí červené, po chvilce pouze šedé…

Redakce Finex

Dobrý den, Aleši. Už jste problém vyřešil? Pokud ne, právě jsme publikovali nový článek, který přesně popisuje, jak na to. Více naleznete zde: https://finex.cz/chybna-synchronizace-penezenky-coinomi-proc-se-to-deje-a-jak-situaci-vyresit/

Pavel Vacek

Dobrý den,
v coinomi peněžence se přestaly zobrazovat aktuální směnné kurzy v CZK. V nastavení nelze měna změnit. Obnovení peněženky nepomohlo. Zůstatky množství krypta vidět jsou. Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, mluvíte o peněžence Coinomi na počítači nebo na telefonu? Pokud na počítači, jedná se o počítač od Apple nebo klasický Windows? Pokud na telefonu, máte iPhone nebo telefon s operačním systémem Android? Pomůže odinstalování peněženky a její zpětné nainstalování a obnovení peněženky pomocí seedu?

stepsasa

Ještě mám doplnění k peněžence coinomi že mám seed o 24 slovech, a ta bezpečnostní fráze nemá nic společného se seedem, nebo ano? Zadaná klávesnice mně neumožňuje zadat tyto slova po sobě. Omlouvám se za tyto mé příspěvky, ale já opravdu nevím, jak pokračovat dál v obnově peněženky. Pokud bych požádal o novou, tak na stávající bych bez zapomenutého hesla přišel o krypta, co tam mám. Děkuji za pomoc.

stepsasa

Dobrý den, používám i peněženku Coinomi, nemám ale už pin, seed mám uložený. Chtěl jsem si obnovit novou, nepustilo mně to dále u bezpečnostní fráze, kde u klávesnice se postupně ztrácely písmenka a vždy vyskakovala informace, že musí být uvedeny 3 slova, ale nepustilo mně to dále. V čem je problém, nebo nebylo z čeho vytvořit frázi. Děkuji za informaci a pomoc.

Redakce Finex

Dobrý den, pokud si jste jistý, že seed máte uložený správně, pak doporučujeme aplikaci odinstalovat a smazat její data. Poté znovu nainstalovat a peněženku pomocí seedu obnovit.

Jan Beneš

Dobrý den,
mám dotaz po změně tel se mě nepodařilo obnovit peněženku, respektive podařilo… ale zůstatek 0. Seed mám 100% správně, i v peněžence je popřípadě vidět fázové ověření stejné které jsem zadával při recovery. Na Blockchainu adresu s btc vidím. Nevím jak dále postupovat, něco dělám špatně… díky moc za radu 😊👍

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Máte Vaši peněženku plně synchronizovanou? Pokud ne, to by mohla být právě ta chyba. Pak doporučujeme postupovat podle návodu zde: https://finex.cz/chybna-synchronizace-penezenky-coinomi-proc-se-to-deje-a-jak-situaci-vyresit/

Jiří Matocha

Dobry den, mám dotaz v peněžence jsem dál směnit kryptomeny směna selhala a mě se vklad nevrátil. Čekám jeden den.

Stanislav Tichý

Dobrý den.
Můžete mi, prosím, trochu objasnit na konkrétních číslech, jak je to s těmi poplatky, když nejsou pevně dané a závisí na velikosti souboru? Jakých částek ten poplatek může dosahovat? Jak zjistím při odeslání platby, kolik mám přidat na poplatek, aby do peněženky příjemce přišla přesně požadovaná částka?
Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, objasnění můžete nalézt v našich článcích, viz např.: Jak fungují poplatky u Bitcoinu nebo Jak fungují poplatky u Etherea.

Ladislav Hovan

Dobrý deň, včera som Vám písal chcem Vás poprosiť ešte raz o radu.
Zabudol som heslo a neviem preposlať kryptomeny do zmenárne.
SEED mám zapísané a neviem či mi to pomôže bez hesla.Potrebujem súrne vybrať hotovosť. Keby ste boli takí dobrý a navigovali ma nejakým spôsobom.Za radu vopred ďakujem.

Redakce Finex

Dobrý den, Ladislave. Pokud nemáte heslo, ale máte seed, mělo by stačit obnovit si peněženku pomocí seedu. Poté bude možné heslo resetovat.

Robert Mandik

Zdravím,
platební kartou jsem v Coinomi připsal ETH, placenou kartou z EUR učtu odečteno 3650EUR, připsalo se mi v peněžence 3467USD (1,17ETH) to je poplatek který nemá obdoby. :-(
cca 500USD

Michal Machek

Dobrý den,
instaloval jsem Coinomi na PC a poté v iPhonu. Při instalaci v iPhonu jsem zvolil obnovit starou peněženku a zadal stejné seed, jako při instalaci v PC. Ale na každém z obou zařízení se zobrazuje jiná adresa peněženky. Nechám-li si tedy zaslat měnu na každou z těchto adres a později peněženku obnovím, načtou se tam měny z obou původních peněženek?
Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, pokud byste opsal slova úplně identicky (i vč. malých/velkých písmen apod.) pak by se měly kryptoměny bez problému zobrazit znovu. Ať už na mobilu, nebo na počítači.

Martin Stolař

Kdyz jsem si pri prihlaseni do aplikace neopsal seed, mohu to udelat pozdeji nebo jak se k nemu dostanu? Diky za radu

Redakce Finex

Dobrý den, seed (bezpečnostní frázi) byste měl mít možnost si znovu zobrazit v nastavení aplikace po potvrzení heslem.

Michael Ivanov

Dobrý den, jsem úplný začátečník prosím o radu a návod jak poslat z peněženky CZK na bankovní účet v Česku. Děkuji Michael.

Tomáš Ráček

Dobrý den, chtěl bych převést BTC z peněženky Coinami na svůj BTC účet u Anycoin, ale při odeslání platby Coinami mohu zadat pouze IBAN, ale Anycoin mi nabízí pouze číslo peněženky. Je možné nějak tento převod realizovat? Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, to je velmi zvláštní. Můžete nám napsat více informací? Např. kde jste si aplikaci stáhl (zda nemáte nějakou neaktuální či podvrženou verzi), zda vám s tím někdo pomáhal (např. poradce na telefonu) případně jaká přesně tlačítka v aplikaci Coinomi mačkáte? Při odesílání BTC z peněženky by mělo stačit zadat pouze adresu příjemce, nikoliv IBAN.

Redakce Finex

Dobrý den. Jasně, to je samozřejmě možné, nejprve je ale nutné kryptoměny prodat. Více informací naleznete např. v našem článku o prodeji kryptoměn.

Petr Hoffmann

Dobrý den, desktopová peněženka pro Windows mi bohužel nenabízí češtinu, lze ji tam nějak dodatečně nainstalovat? Mohu vybrat z pěti jazyků, ale čeština mezi nimi není. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, v tuto chvíli to bohužel možné není.

Monika

Dobrý den, chtěla bych se na Vás obrátit s prosbou o pomoc. V coinomi peněžence se mi ukazuje, když kliknu na zůstatek, částka zůstatku ETH, ale pod tím hláška, že “Ještě nebyly přijaty žádné mince” – koupila jsem vůbec ETH správně, když je tam tato hláška? Je tam od počátku koupě. A dále je zde červený vykřičník s hláškou – “Please only send funds using Eth or Erc20 networks to this wallet. Bsc is not yet supported.” Tato hláška se objevila nedávno. Děkuji za pomoc, Monika

Redakce Finex

Dobrý den, kde a jak jste ETH kupovala? Pokud přímo v peněžence pomocí platební karty, byla transakce dokončena úspěšně a byly vám peníze z účtu strženy?

Kama Maka

Dobrý den,

Mám ten samý problém. Koupil jsem eth za hotové v bitcoinmatu. Peníze se strhli. Jak píše paní, zůstatek coinomi ukazuje,ale po rozkliknuti je tam ta hláška a napsáno žádné mince.
Děkuji za pomoc Karel

Redakce Finex

Dobrý den, bohužel takto na dálku se špatně radí a proto doporučujeme najít si někoho ve vašem okolí, komu můžete důvěřovat a mohl by vám s tím pomoci. A nebo, máme-li vám poradit my, tak bychom potřebovali více informací (ideálně i screenshoty toho, co v peněžence vidíte). Můžete nám je poslat na e-mail.

Ondrej

Dobrý den, mám možná pro někoho hlouý dotaz, ale přesto se zeptám. Jsem v tomto zažátečník. Koupil jsem si Bitcoin za pár kaček v jedné směnárně. Pokud si ho pošlu do peněženky, tak se mi odečte i ze směnárny a jeho cena už zůstane konstatní a nebude se měnit ? Předem děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Ondřeji. To je jasné, pokud si bitcoiny ze směnárny/burzy pošlete do vlastní peněženky, musí vám ho směnárna z účtu na burze odečíst. Jinak byste si ho mohl poslat do vlastní peněženky a zároveň ho prodat. Směnárna či burza by tak přišla na buben. Jeho cena se však neustále mění, a to i když ho máte v peněžence. A když ho poté budete chtít prodat, budete ho muset na burzu znovu poslat.

Petr

Dobrý den.
V peněžence Coinomi, detailech transakce přijaté platby mám u položky STAV celkem (a asi zatím…) 37 potvrzení. Chtěl by vědět, co to vlastně ono navyšující číslo potvrzení znamená. Předem děkuji za odpověď a přeji příjemné svátky.
Petr.

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. To je správně. Více informací o tom, co jsou to potvrzení transakcí a jak fungují, se dočtete v našem článku: Potvrzení kryptoměnových transakcí: Co to je a proč transakce čekají na potvrzení?

Aleš Žamlička

Dobrý den
Ohledně potvrzení platí stejné pravidlo i při směně? Při požadavku na směnu se mi v peněžence neustále a znovu objevuje žádost o potvrzení a zadání hesla a směna se stále neuskutečnuje.
Díky AŽ

Redakce Finex

Dobrý den, Aleši. S přímou směnou a nákupem kryptoměn v aplikaci Coinomi bohužel nemáme aktuální zkušenosti z posledních týdnů, takže si nejsme 100% jisti, jak to nyní funguje. Nicméně pokud nákup úspěšně dokončíte (pravděpodobně vč. KYC ověření), pak by mělo stačit vyčkat na přijetí kryptoměn do vaší peněženky a opravdu by i v tomto případě nemělo být nutné přijetí nijak manuálně potvrzovat. Potvrzení transakce na blockchainu jsou automatizované.

Miloslav

Mám Coinomi, peněženka vygeneruje adresu pro Shiba inu, bohužel zakoupená kryptoměna nelze ze směnárny zaslat, protože jim to hlásí, nezprávná adresa, co s tím, děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, Miloslave. Bez konkrétnějších informací bohužel nemůžeme moc poradit. Můžeme se zeptat, na jakých 5 znaků začíná adresa, kterou se pokoušíte použít? A také na jaké burze/směnárně obchodujete?

Jaroslav

Dobrý den, jde někde nastavit měna, chci vidět hodnotu peněženky v Kč ne v USD.
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Jaroslave. Ano, stačí přejít do nastavení peněženky (ikonka ozubeného kolečka) a pod položkou Směnné kurzy (máte-li aplikaci v češtině) zvolit CZK.

Petra

Dobrý den, prosím vás pořadí mi někdo jak dostanu peníze z Coinomi na svůj bankovní účet? Dekuji

Redakce Finex

Dobrý den, Petro. Mělo by stačit kryptoměny, které v Coinomi máte, prodat. Pro více informací se podívejte na náš článek Návod: Jak prodat bitcoin a jiné kryptoměny? + Seznam dostupných způsobů.

Jarda Kraka

Dobrý den
Potřebuji autorizovat převod krytoměny z Coinomi a zapomněl jsem heslo pro autorizaci. Následně rovněž neznám bezpečnostní frázi. Co dělat? děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Jardo. Pokud nemáte ani heslo, ani bezpečnostní frázi, pak máte bohužel problém. Tyto dva faktory peněženka využívá právě proto, aby předešla neautorizovanému převedení mincí. Např. kdyby vám někdo vzal telefon a chtěl vaše bitcoiny ukrást. Pokud ani vy tyto údaje nemáte s mincemi nehnete ani vy. Zkuste se proto ještě jednou zamyslet, zda jste si seed (bezpečnostní frázi) někam nezapsal a neuložil. A nebo vyzkoušejte nějaká hesla, která používáte častěji. Někdy také Coinomi automaticky nastaví heslo “coinomi” – zkuste také to. PS: Dejte si pozor, heslo je citlivé na velikost písmen.

Jiří