Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Coinomi

Kryptoměnová peněženka Coinomi – Recenze, stažení, návod

Základní informace o Coinomi

Podporované kryptoměny

Více než 1500

Cena

Zdarma

V češtině?

Kryptoměnová peněženka Coinomi je jednou z nejoblíbenějších mobilních kryptoměnových peněženek. Její hlavní výhodou je podpora jak prostředí v českém jazyce, tak i podpora více kryptoměn, jako třeba Bitcoin, Ethereum a Ripple.

Peněženka schraňuje vaše privátní klíče přímo ve vašem zařízení, což je velká bezpečnostní výhoda. Je také obnovitelná pomocí seedu, což vám může zachránit spoustu problémů, jako je ztráta či odcizení telefonu.

Obsah recenze peněženky Coinomi

1.Coinomi je peněženka pro každého2.Jak Coinomi funguje?3.VIDEO: Jak založit peněženku Coinomi?4.Návod: Jak použít peněženku Coinomi?5.Bezpečnost peněženky Coinomi6.Coinomi: Zkušenosti uživatelů7.Vaše zkušenosti s Coinomi (komentáře)

Coinomi je peněženka pro každého

Coinomi vznikla jako jedna z prvních mobilních kryptoměnových peněženek už v roce 2014. Coinomi je uživateli oblíbená hlavně protože protože uživatelské prostředí je velmi jednoduché. Musíme vytknout, že by mohlo být o něco více intuitivní a moderní.

Na druhou stranu však jen co se rozkoukáte, tak tato peněženka funguje skvěle a možná ani není třeba nic měnit. Jen si stačí během pár dní zvyknout.

Jak Coinomi funguje?

Kromě toho, že je Coinomi velice jednoduchá, má oproti ostatním peněženkám ještě jedno obrovské plus – uživateli dává 100% kontrolu nad jeho privátními klíči, přičemž k celkovému zabezpečení Bitcoinů a dalších kryptoměn přispívá ještě možnost nastavení privátního PIN kódu nebo zabezpečí pomocí otisku prstu či Face ID.

Kvůli principu, na kterém peněženka Coinomi funguje, nepodporuje webové rozhraní, což znamená, že ji lze používat pouze ve vašem mobilním zařízení. Absence webového rozhraní však není vůbec na škodu a nelze ji rozhodně považovat za její nedostatek.

Pokud byste totiž měli mobilní peněženku, kterou zároveň můžete používat na více zařízeních včetně počítače (jako např. Wirex), vaše privátní klíče by byly uloženy někde na cloudu a ve skutečnosti by až tak privátní nebyly. Zkrátka riskovali byste tak zabezpečení svých kryptoměn v případě hackerského útoku.

VIDEO: Jak založit peněženku Coinomi?

Nejdříve si aplikaci Coinomi stáhněte a nainstalujte. Poté si v nastavení aplikace můžete zvolit český jazyk a se vším se v klidu seznámit.

Instalaci Coinomi ale neberte na lehkou váhu. Zálohování tzv. seedu, které budete muset provést hned při instalaci, je alfou a omegou zabezpečení vašich kryptoměn.

Není to však nic složitého, zálohou vás sama aplikace provede
krůček po krůčku.

Na vás je, abyste si při prvním spuštění peněženky pečlivě přepsali na kus papíru několik náhodně vygenerovaných anglických slov.

Ano, seed si napište hezky ručně na papír. Tento papír si pak bezpečně uschovejte!

Nikdy si tato slova nefoťte do mobilu a ani neukládejte do počítače. Váš počítač nikdy nebude 100% zabezpečený proti záludným hackerům, kdežto papír někde doma pečlivě schovaný naopak ano.

Jen nesmíte zapomenout, kam jste si ho založili.

Seed složený ze 12 slov může vypadat například takto:

1. pool, 2. fresh, 3. lamp, 4. coin, 5. real, 6. gamma, 7. bull, 8.rain, 9. lean, 10. forward, 11. silver, 12. music

Poté znovu přepíšete test do aplikace – pro kontrolu, že jste si ho správně zaznamenali, a jste uvnitř!

Jak na Coinomi přijmout kryptoměny?

Když už máte peněženku Coinomi nainstalovanou a chcete své první kryptoměny přijmout, postupujte následovně:

 1. Otevřete aplikaci
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete přijmout (např. Bitcoin či Etheruem)
 3. V dolní části aplikace zvolte Přijmout
 4. V horní části vidíte adresu vaší peněženky. Tu si zkopírujte a pošlete ji někomu, kdo vám má peníze poslat. Ať už je to kamarád, kryptoměnová burza nebo směnárna
jak na coinomi přijmout platbu

Jak na coinomi přijmout platbu?

Pro jistotu ještě připíšeme pár tipů, které by vám mohly pomoci. Občas se totiž ve světě kryptoměn najde něco, co by vás mohlo zmást:

 • Pro přijetí platby od kamaráda můžete využít QR kód. Kamarád poté QR kód jen naskenuje svojí peněženkou a adresu hned uvidí. Do tohoto kódu lze rovněž připsat i hodnotu kryptoměny, která by měla být převedena.
 • Vaše adresa může být typu Výchozí, Kompatibilita nebo Starší. Jedná se pouze o typy adres a prakticky mezi nimi není velký rozdíl. Starší adresy začínají číslem “1”, Kompatibilní adresy číslem “3” a nejnovější typ adres začíná na “bc1”. Nějaké nástroje ale nejnovější typy adres nepodporují a proto si zde můžete přepnout na starší typ, kdybyste měli s přijetím platby problém.
 • Vaše adresa se bude čas od času měnit. To je normální, není třeba se ničeho bát. I když se adresa změní, stále můžete minulé adresy používat (naleznete je po kliknutí na tlačítko Předchozí adresy). A nebo můžete používat na každou platbu jinou adresu – je to výhodnější pro trochu větší soukromí.

Jak do apliace Coinomi přidat další kryptoměny?

Nevystačíte si už jen s Bitcoinem a chcete přijmout další měny, jako třeba Litecoin nebo Ethereum? Do aplikace Coinomi si můžete přidat i jakési složky pro další kryptoměny.

Jak na to?

 1. Otevřete aplikaci
 2. Klikněte na tlačítko (+)
 3. Zvolte Přidat mince nebo Přidat tokeny
 4. Vyberte si ze seznamu kryptoměnu, kterou chcete přidat a používat (pro rychlejší hledání můžete použít lupu vpravo nahoře)
 5. Po potvrzení se nová měna objeví v seznamu kryptoměn ve vaší aplikaci
Návod jak přidat kryptoměny do aplikace Coinomi

Návod jak přidat kryptoměny do aplikace Coinomi

Bezpečnost peněženky Coinomi

Jeden z nejdůležitějších aspektů kryptopeněženek je samozřejmě jejich zabezpečení. Myšlenka zabezpečení mobilní peněženky se na první pohled může zdát tak trochu alarmující. Ve své podstatě totiž peněženku nosíte neustále u sebe ve vaší kapse. A vzhledem k tomu, že je v mobilu, riziko ztráty nebo krádeže peněženky rozhodně existuje.

Zloděj či případný nálezce by se ale do peněženky neměl jak dostat.

Aby se dokázal do peněženky dostat, musel by znát jak PIN kód vašeho telefonu, tak i PIN kód, který nastavíte pro používání peněženky. Naše rada tedy zní: nevolte si PIN 1234.

Zabezpečení pomocí PIN kódu a seedu

Aplikace Coinomi má ve výbavě standardní zabezpečení pomocí PIN kódu, který je potřeba k tomu, abyste si mohli aplikaci otevřít, posílat peníze a exportovat privátní klíče. Díky PIN kódu se tak dá mnohým bezpečnostním nepříjemnostem zabránit.

V tomto případě se jedná o hierarchicky deterministickou peněženku, což znamená, že záloha peněženky spočívá v generování náhodných 24 slov, která si přepíšete rukou na obyčejný papír. Těmto 24 slovům se říká seed, který byste měli mít schovaný někde doma na bezpečném místě, ke kterému máte přístup jenom vy.

V žádném případě jej nesmíte screenovat do telefonu a už vůbec ne ukládat někde na internetu do cloudu, jinak byste velice snadno mohli o své peníze přijít.

Coinomi: Zkušenosti uživatelů

Když se podíváte například do recenzí aplikace Coinomi na CryptoCompare.com, zjistíte, že 93 % uživatelů je s Coinomi zcela spokojeno – dali aplikaci 5 hvězdiček z 5. A co na Coinomi říkají recenze uživatelů na App Store a Google Play?

I tyto recenze jsou v naprosté většině pozitivní. Aplikace pro Android se dá snadno stáhnout na Google Play Store, kde má velmi příznivé hodnocení 4,6 hvězdiček z 5, a to na základě více než 20 tisíc hodnocení od uživatelů z celého světa.

Osobně tuto aplikaci moc nevyužívám (využívám spíše Trust Wallet) ale vím o několika podnicích, kde lze kryptoměnami platit a kde využívají právě tuto peněženku.

Peněženka Coinomi má totiž jednu zásadní výhodu – obshluha podniku může vyžádat platbu přímo určitého množství Kč, které aplikace podle aktuálního kurzu přepočítá na počet tokenů dané kryptoměny a vytvoří speciální QR kód, který zákazník jen naskenuje.

stars
94 %
2. místo
Skvělá peněženka
Mobilní kryptoměnová peněženka Coinomi umožňuje bezpečné držení nejen bitcoinů, ale více než 1500 kryptoměn přímo v telefonu. Transakce není možné provádět z počítače, což je nevýhoda, ale na druhou stranu jsou privátní klíče vždy ve vašich rukou.
 • Mobilní peněženka v češtině
 • Podporuje více než 125 kryptoměn
 • Vysoce bezpečná peněženka
 • Zálohovatelná pomocí seedu
 • Aplikace by mohla být přehlednější

Jméno firmyCoinomi
Webová stránkahttps://www.coinomi.com/
V češtině?
Minimální vkladLibovolný
Typ peněženkyMobilní peněženka
Počet aktiv1500
Metody vkladuSpousta kryptoměn
Metody výběruSpousta kryptoměn
Mobilní verze?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyVíce než 1500

Diskuze k tomuto článku: 57 komentářů
Jana

Zdravím,kde najdu adresu peněženku coinomi prosím,děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Jano. Jak už píšeme v recenzi výše – pokud už máte peněženku Coinomi nainstalovanou a chcete své první kryptoměny přijmout, postupujte následovně:

1) Otevřete aplikaci
2) Zvolte kryptoměnu, kterou chcete přijmout (např. Bitcoin či Etheruem)
3) V dolní části aplikace zvolte Přijmout
4) V horní části displeje vidíte adresu vaší peněženky. Tu si zkopírujte a pošlete ji někomu, kdo vám má peníze poslat. Ať už je to kamarád, kryptoměnová burza nebo směnárna.

Snad jsem pomohl. Kdybyste stále měla otázky, neváhejte se zeptat. :-)

Jana

Dobrý večer,děkuji,ale moc tomu nerozumím,právě že se mi tam místo peněženky objevilo Cryptoeddu.com tak nevím co s tím.

Petra

Dobrý den, chtěla bych si koupit Chainlink, ale v peněžence Coinomi ho nemůžu najít. Jsem začátečník a mám v tom zmatek. Můžete mi prosím poradit?

Magazín Finex

Dobrý den, stačí si peněženku otevřít, poté zvolit Přidat tokeny > Ethereum (protože se jedná o ERC-20 token) > Chainlink. A je to! :-)

Petra

Moc děkuji, sama bych na to nepřišla 😃

Vladimír

Mám peněženku Coinomi v mobilu i v notebooku. Nakupoval jsem Ripple i Ethereum. Potom jsem si nainstaloval peněženku do notebooku. Všechno OK. Předevčírem jsem opět nakupoval Ethereum a tento nákup se mě v peněžence v NB sice v celkovém součtu objevil, ale transakce se nezapsala. Jsou tam pouze transakce předešlé. (před nainstalováním do NB). Aplikace v mobilu bez problému. Jak postupovat?
Otázka 2.
v peněžence na NB je pouze angličtina. To není problém, ale je tam také možnost směny jedné měny za druhou. Jak tato směna funguje?
Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Vladimíre. Občas chvíli trvá, než jsou transakce na blockchainu potvrzeny a než se v peněžence objeví. Je to již teď, po pár dnech, v pořádku? Co se týče směny jedné měny za druhou v notebooku – s tím bohužel nemám zkušenost. Pro takovou směnu vždy používám Changelly, kteří si účtují 0,5 %. Již pár let bez problému.

michal

Dobrý den,
prosím vás, mám v peněžence tři měny – bitcoin, litecoin a ethereum. V posledních dvou dnech peněženka nezobrazuje stav u měny ethereum – zůstatek je 0, není vidět pohyb a ikonka není zelená. Když zvolím ruční aktualizaci, napíše mi to, žádné připojení a hned potom – ještě nebyly přijaty žádné mince. Připojená je, zaslané mince tam byly vidět ještě před dvěma dny a ostatní mince se zobrazují normálně. Na stránce přehledu neustále běhá modrý proužet jako kdyby se peněženka snažila o nějaké načítání. Nevíte v čem by mohl být problém?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, je-li připojená, jak říkáte, pak nevím, co by tam mohlo být za problém. Pokud máte seed, můžete zkusit celou peněženku smazat (vč. aplikace) a poté ji znovu obnovit pomocí seedu. Jednou jsme takto už podobný problém jednomu ze čtenářů pomohli vyřešit. :-)

Petra

Dobrý den,
zkousim první obchod na Coinomi a chtěla bych se zeptat na jednu věc. Všimla jsem si, že adresa peněženky se mění sama od sebe (mám jen bitcoin, nic jiného). Co kdyby mi například ukradli mobil? V takovém případě mám sice napsaný v bezpečí seed, ale nebudu znát aktuální číslo peněženky. Půjde aplikace nainstalovat do nového zařízení i bez toho?
A jak je to vlastně s ověřením uživatele? Při přijímání vkladu zadávám jen číslo peněženky, ne heslo ani seed. Jsou potřeba alespoň pro výběr? Jinak by to nemělo nic moc zabezpečení. Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Petro, není se čeho bát. Všechny adresy se generují právě na základě seedu. Ve chvíli, kdy obnovujete peněženku pomocí seedu, aplikace projede všechny adresy a měla by vám ukázat všechny Vaše mince na všech adresách, i kdyby jich bylo 150. :-) Při odesílání peněz z peněženky po Vás je požadováno heslo, které jste si nastavila. Seed nikdy nikam nezadávejte – jen v případě obnovy peněženky. Jinak pro Vás seed svatý a nikdo ho nikdy nesmí vidět!

Petra

Děkuji!

Lukáš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli kryptopěneženka Coinomi podporuje kryptoměnu Stellar (XLM) nedaří se mi jí totiž najít v seznamu mincí.
děkuji za odpověd.

Magazín Finex

Dobrý den. XLM bohužel Coinomi zatím nepodporuje.

Milan

Ahoj,mám na androide coinomi ,nadstavenu iba na btc,ako pridám ďalšie kryptomeny?dakujem

Magazín Finex

Dobrý den, v pravém rohu by mělo být tlačítko +. Na něj klikněte a zvolte Přidat mince.

Hana

Dobrý den,
založila jsem si peněženku COINOMI. Stránky DEXFIN požadují zadání její adresy. Chtěla bych se proto zeptat, jak zjistím adresu své peněženky? Je v aplikaci peněženka COINOMI někde uvedena? Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, samozřejmě je tam adresa. Ale záleží na tom, jakou měnu chcete přijmout – adresy se liší, takže pozor na to. Stačí otevřít peněženku, zvolit ze seznamu příslušnou měnu (např. Bitcoin) a zvolit Přijmout. V horní části obrazovky uvidíte adresu Vaší peněženky.

Tereza

Dobrý den, prosím o radu. Začala jsem s peněženkou Coinomi, na kterou jsem si zakoupila svoje první bitcoiny. Teď jsem si koupila Ledger Nano S, který jak jsem pochopila je bezpečnější a ze seedu coinomi jsem si v něm obnovila přístup. A teď. Jak se “zbavím” coinomi? Stačí odinstalovat apku v mobilu? Předem děkuji za odpověď, Tereza

Magazín Finex

Dobrý den, pokud se vše z Coinomi na Ledgeru obnovilo v pořádku a Coinomi se chcete zbavit, pak bude stačit přejít do nastavení a zvolit “Smazat peněženku”. Poté odinstalovat aplikaci. A je to :-)

Petros

Dobrý den,
můžu používat používat peněženku Coinomi na dvou telefonech nebo třeba tabletu(stažené aplikace) současně,nebo vždy jen na jednom zařízení. Přirovnám to k např. normální české bance,kdy jedna určitá internetové bankovnictví na více zařízeních povoluje,čili umí ale druhá nikoliv (vždy jen na jednom zařízeni).
děkuji

Magazín Finex

Dobrý den. Ano, to je samozřejmě možné. A klidně můžete na jednom zařízení vytvořit novou peněženku a na druhé zařízení přepsat seed a tak vlastně mít opravdu 2 identické penženky, které budou sdílet proběhlé transakce. :-)

Libor Smutny

Dobry den, zalozil jsem si bitcoin penezenku – coinomi a chtel bych si do ni prevest bitcoin z jine coinomi penezenky. Muzete mi prosim poradit jak ? Dekuji moc.
L.

Magazín Finex

Dobrá den – to je snadné. Stačí na té peněžence, DO které chcete bitcoiny převádět, rozkliknout položku Bitcoin a zvolit záložku Přijmout. Zde máte buď adresu pro příjem, nebo QR kód. Na té peněžence ZE které chcete převádět zvolíte Bitcoin a záložku Odeslat. Pak buď naskenujete QR kód ze záložky přijmout v první peněžence, nebo překopírujete adresu, která je zobrazena v horní části. Pak zvolíte množství a potvrdíte. :-)

Jaroslav

Dobrý den, na smartfonu mi Coinomi funguje bez problémů, ale když jsem chtěl peněženku převést do tabletu, tak tam mi Coinomi nejde ani nainstalovat. Jaká je požadovaná verze OS na zařízení, aby šel Coinomi nainstalovat a používat? Na tabletu mám verzi Android 4.4.2.
Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Jaroslave. Coinomi vyžaduje minimálně Android Marshmallow 6.0, který je z roku 2015. Můžete systém Android na svém tabletu aktualizovat na novější? Neměl by to být problém.

Jan

Hezký večer, poprosim o radu, stáhl jsem si aplikaci Coinomi, kde mam přidělenou adresu, jak jí změnim na svou?
Předem díky za radu.

Magazín Finex

Dobrý den, Honzo. Jak to myslíte, “jak změním adresu na svou?” Máte namysli, že už máte nějakou adresu v jiné peněžence, kde máte nějaké mince a chcete ji použít i v nově stažené aplikaci Coinomi? Mohl byste ten problém trochu blíže popsat? Díky

Jan

Ano dá se to tak říct, koupil jsem měnu, a adresu mi přiřadili, teď když jsem si stáhl Coinomi, tak tam je také adresa, ovšem jiná, a změnit nejde. Je tu pouze zda-li chci zakoupit ethereum kartou.

Magazín Finex

Mohu se zeptat, o jakou měnu se jedná a kde jste ji koupil? Můžeme to řešit i přes email, nechcete-li vše psát takto veřejně. Můžete nás kontaktovat zde.

Miloš

Dobrý den , chtěl jsem si stáhnout peněženku coinami verzi pro android a píše to , že mi to může poškodit zařízení.mám Xiaomi redmi7.je to vhodné stahovat?.děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, oficiální peněženka Coinomi (odkaz zde) by měla být v naprostém pořádku.

Michal

Dobrý den,
chtěl bych se prosím zeptat, jak je to s veškerýma poplatkama v této peněžence. Za co všechno poplatky jsou a jak jsou velké?
Děkuji za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Coinomi si žádné polpatky neúčtuje. Jediné poplatky, které budete za její používání platit, jsou poplatky kryptoměnovým sítím, které byste ale zaplatil u každé peněženky. Ty se liší kryptoměnu od kryptoměny a také čas od času dle vytížení sítě. Např. u LTC je to pod 20 haléřů za jednu transakci, u Bitcoinu to může být okolo 1-5 Kč.

Pepa

Dobrý den. Rád bych si již existující peněženku převedl no nově koupeného mobilu. Jak prosím postupovat? Mám řešit přes seed? Předem děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Pepo, je to přesně tak, jak říkáte. Stačí si na novém telefonu nainstalovat aplikaci Coinomi a při prvním spuštění nevolit možnost vytvoření nové peněženky, ale obnovy peněženky pomocí seedu. :-)

petr

dobrý den ,založil jsem si peněženku coinomi,ale česky tam není ani slovo .
co s tím ?

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Pokud půjdete do nastavení aplikace, můžete si pod volbou “Language” jazyk na češtinu nastavit.

Jakub

Dobrý den, v peněžence mám určitý počet BTC jak se prodají tak aby peníze přišli na účet , děkuji

Magazín Finex

Hezký den, Jakube. Podívejte se na náš návod zde: Jak co nejvýhodněji prodat bitcoin. To by mělo pomocit vyjasnit všechny otázky. :-)

Zuzana

Dobrý den
jsem úplný nováček. Založila jsem si peněženku a chci si na ní poslat peníze. Jak se to dělá?
díky za radu

Magazín Finex

Dobrý den, podívejte se na náš návod kde koupit bitcoin – tam naleznete vše i s obrázky a videem.

Martin

Dobrý den, jak mohu v peněžence přeposlat bitcoin na litecoin? Nějak se mi to nedaří.
Moc děkuji Martin

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Bitcoin nelze na litecoin směnit pouhým převodem mezi peněženkami. Nedělejte to, o bitcoiny byste přišel, kdyby Vás to náhodou pustilo! Pro směnu mezi měnami je třeba využít služeb burzy nebo směnárny. Např. pro tento typ převodu je vhodná směnárna Changelly. Přejděte na jejich stránky (zde) a vytvořte “prodejní objednávku” na určitý počet BTC. Kalkulačka Vám spočítá, kolik LTC dostanete, potvrdíte to, pak zadáte adresu LTC (!) peněženky a odešlete BTC na adresu, kterou vám vygenerovali. Během pár desítek minut směna proběhne a vy v peněžence budete mít směněné LTC.

Robert

Dobrý den, zakoupil jsem bitcoiny a teď bych chtěl peníze zpět na účet, jak to provést? Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, pokud máte bitcoiny ve své peněžence (např. právě v Coinomi na telefonu) tak není nic jednoduššího, než je prodat na směnárně. Podívejte se na návod zde: jak prodat bitcoin.

josef

dobry den jiz vloni jsem koupil balicek rypply od best vuchers a do dnesniho dnese nemuzu dopatrat co jsem vlastne koupil nevim co s tim je nejaka rada

Magazín Finex

Dobrý den, Josefe, podívejte se, prosím, na tento článek, kde je vše vysvětleno: ripple balíček.

Michal

Dobrý den,

pokud budete chtít směnit nebo přeposlat třeba ZRX, potřebujete mít nějaké ethereum jako poplatek. Už čekám 2 dny na ethereum a dával jsem střední poplatek za transakci. Oni vám to bloknou a ethereum vám nepřijde. Pak nemůžete směnit zpět ZRX. Buďte opatrní a vždy si nechte část etherea na poslední směnu. Já se zbavil etherea jako první, to je velká chyba. Bez etherea nemám prostředky na směnu a nové ethereum už mi nepřichází. Jen čekám na potvrzení transakce už několik dní. Je to podvod

Michal

Tak prý to podvod není. Ale 525 Kč v Ethereu stále nepřichází, 50 hodin čeká na potvrzení transakce (střední poplatek, vše aktualizováno a peněženka je online). Zkouším teď poslat 1100 Kč v Btc. A to následně převézt na Ethereum. A po té vybrat prostředky. Uvidíme….

Michal

Vyřešeno. Problém byl v tom že je minimálně musíte odeslat z peněženky na peněženku kolem víc než 1000 Kč v Ethereu. Aby to peněženka přijmula. Já odesílal poprvé jen 25 Kč a pak 520 Kč v Ethereu. To je málo. Teď už jen malinký problém, jak zrušit dvě nepotvrzené transakce.

Magazín Finex

To se mi zdá zvláštní, peněženka by měla přijmout všechny transakce, klidně i 0,01 Kč. Ale pokud se to už vyřešilo, tak to je dobře. Ohledně zrušení nepotvrzené transakce se podívejte na tuto diskuzi.

Honza

Zdravím,
přidal jsem si do přehledu peněženky Bitcoin, Litecoin a LitecoinCash. Když vlezu do BTC nebo LTC, kliknu na záložku Přijmout, objeví se mi tři moje adresy: Výchozí, Kompatibilita, Starší. A tomu nerozumím, jsem úplný začátečník. Můžete vysvětlit k čemu jsou ty tři adresy? U LCC je jen jedna. Děkuji.

Vojtěch Machek

Dobrý den Honzo. Prakticky můžete používat libovolnou z těchto adres. Některé systémy Vám ale některé nebudou chtít přijmout a budete muset zvolit jinou. Jednoduše se jedná o to, jaká “generace adres” to je. Nejstarší adresy začínaly na “1”, poté na “3” a ty nejnovější začínají na “bc1”. Rozdíl je v tom, jak jsou transakce NA a Z těchto adres zpracovávány, pro vás jako začínajícího uživatele tam ale žádný rozdíl nebude. Více info můžete najít např. v diskuzi zde.

ondra

Dobrý den,
prosím vás a jak vlastně probíhá výběr nebo převod peněz z peněženky na běžnej b. účet? děkuji

Magazín Finex

Dobrý den Ondro. Na tom není nic těžkého – pokud máte bitcoiny a chcete je směnit na klasické koruny a to z jakéhokoli důvodu, máte dokonce hned několik možností. Celý seznam i s konkrétními způsoby a výhodami nalezente v našem článku zde: Jak prodat bitcoin.

Vojtěch, Finex.cz

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo