Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Coinomi

Kryptoměnová peněženka Coinomi – Recenze, stažení, návod

Základní informace o Coinomi

Podporované kryptoměny

Více než 1500

Cena

Zdarma

V češtině?

Kryptoměnová peněženka Coinomi je jednou z nejoblíbenějších mobilních kryptoměnových peněženek. Její hlavní výhodou je podpora jak prostředí v českém jazyce, tak i podpora více kryptoměn, jako třeba Bitcoin, Ethereum a Ripple.

Peněženka schraňuje vaše privátní klíče přímo ve vašem zařízení, což je velká bezpečnostní výhoda. Je také obnovitelná pomocí seedu, což vám může zachránit spoustu problémů, jako je ztráta či odcizení telefonu.

Obsah recenze peněženky Coinomi

1.Coinomi je peněženka pro každého2.Jak Coinomi funguje?3.Bezpečnost peněženky Coinomi4.Coinomi: Zkušenosti uživatelů5.Vaše zkušenosti s Coinomi (komentáře)

Coinomi je peněženka pro každého

Coinomi vznikla jako jedna z prvních mobilních kryptoměnových peněženek už v roce 2014. Coinomi je uživateli oblíbená hlavně protože protože uživatelské prostředí je velmi jednoduché. Musíme vytknout, že by mohlo být o něco více intuitivní a moderní.

Na druhou stranu však jen co se rozkoukáte, tak tato peněženka funguje skvěle a možná ani není třeba nic měnit. Jen si stačí během pár dní zvyknout.

Jak Coinomi funguje?

Kromě toho, že je Coinomi velice jednoduchá, má oproti ostatním peněženkám ještě jedno obrovské plus – uživateli dává 100% kontrolu nad jeho privátními klíči, přičemž k celkovému zabezpečení Bitcoinů a dalších kryptoměn přispívá ještě možnost nastavení privátního PIN kódu nebo zabezpečí pomocí otisku prstu či Face ID.

Kvůli principu, na kterém peněženka Coinomi funguje, nepodporuje webové rozhraní, což znamená, že ji lze používat pouze ve vašem mobilním zařízení. Absence webového rozhraní však není vůbec na škodu a nelze ji rozhodně považovat za její nedostatek.

Pokud byste totiž měli mobilní peněženku, kterou zároveň můžete používat na více zařízeních včetně počítače (jako např. Wirex), vaše privátní klíče by byly uloženy někde na cloudu a ve skutečnosti by až tak privátní nebyly. Zkrátka riskovali byste tak zabezpečení svých kryptoměn v případě hackerského útoku.

Bezpečnost peněženky Coinomi

Jeden z nejdůležitějších aspektů kryptopeněženek je samozřejmě jejich zabezpečení. Myšlenka zabezpečení mobilní peněženky se na první pohled může zdát tak trochu alarmující. Ve své podstatě totiž peněženku nosíte neustále u sebe ve vaší kapse. A vzhledem k tomu, že je v mobilu, riziko ztráty nebo krádeže peněženky rozhodně existuje.

Zloděj či případný nálezce by se ale do peněženky neměl jak dostat.

Aby se dokázal do peněženky dostat, musel by znát jak PIN kód vašeho telefonu, tak i PIN kód, který nastavíte pro používání peněženky. Naše rada tedy zní: nevolte si PIN 1234.

Zabezpečení pomocí PIN kódu a seedu

Aplikace Coinomi má ve výbavě standardní zabezpečení pomocí PIN kódu, který je potřeba k tomu, abyste si mohli aplikaci otevřít, posílat peníze a exportovat privátní klíče. Díky PIN kódu se tak dá mnohým bezpečnostním nepříjemnostem zabránit.

V tomto případě se jedná o hierarchicky deterministickou peněženku, což znamená, že záloha peněženky spočívá v generování náhodných 24 slov, která si přepíšete rukou na obyčejný papír. Těmto 24 slovům se říká seed, který byste měli mít schovaný někde doma na bezpečném místě, ke kterému máte přístup jenom vy.

V žádném případě jej nesmíte screenovat do telefonu a už vůbec ne ukládat někde na internetu do cloudu, jinak byste velice snadno mohli o své peníze přijít.

Coinomi: Zkušenosti uživatelů

Když se podíváte například do recenzí aplikace Coinomi na CryptoCompare.com, zjistíte, že 93 % uživatelů je s Coinomi zcela spokojeno – dali aplikaci 5 hvězdiček z 5. A co na Coinomi říkají recenze uživatelů na App Store a Google Play?

I tyto recenze jsou v naprosté většině pozitivní. Aplikace pro Android se dá snadno stáhnout na Google Play Store, kde má velmi příznivé hodnocení 4,6 hvězdiček z 5, a to na základě více než 20 tisíc hodnocení od uživatelů z celého světa.

Osobně tuto aplikaci moc nevyužívám (využívám spíše Trust Wallet) ale vím o několika podnicích, kde lze kryptoměnami platit a kde využívají právě tuto peněženku.

Peněženka Coinomi má totiž jednu zásadní výhodu – obshluha podniku může vyžádat platbu přímo určitého množství Kč, které aplikace podle aktuálního kurzu přepočítá na počet tokenů dané kryptoměny a vytvoří speciální QR kód, který zákazník jen naskenuje.

stars
94 %
2. místo
Skvělá peněženka
Mobilní kryptoměnová peněženka Coinomi umožňuje bezpečné držení nejen bitcoinů, ale více než 1500 kryptoměn přímo v telefonu. Transakce není možné provádět z počítače, což je nevýhoda, ale na druhou stranu jsou privátní klíče vždy ve vašich rukou.
  • Mobilní peněženka v češtině
  • Podporuje více než 125 kryptoměn
  • Vysoce bezpečná peněženka
  • Zálohovatelná pomocí seedu
  • Aplikace by mohla být přehlednější

Jméno firmyCoinomi
Webová stránkahttps://www.coinomi.com/
V češtině?
Minimální vkladLibovolný
Typ peněženkyMobilní peněženka
Počet aktiv1500
Metody vkladuSpousta kryptoměn
Metody výběruSpousta kryptoměn
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyVíce než 1500

Diskuze k tomuto článku: 35 komentářů
Tereza

Dobrý den, prosím o radu. Začala jsem s peněženkou Coinomi, na kterou jsem si zakoupila svoje první bitcoiny. Teď jsem si koupila Ledger Nano S, který jak jsem pochopila je bezpečnější a ze seedu coinomi jsem si v něm obnovila přístup. A teď. Jak se “zbavím” coinomi? Stačí odinstalovat apku v mobilu? Předem děkuji za odpověď, Tereza

Petros

Dobrý den,
můžu používat používat peněženku Coinomi na dvou telefonech nebo třeba tabletu(stažené aplikace) současně,nebo vždy jen na jednom zařízení. Přirovnám to k např. normální české bance,kdy jedna určitá internetové bankovnictví na více zařízeních povoluje,čili umí ale druhá nikoliv (vždy jen na jednom zařízeni).
děkuji

Magazín Finex

Dobrý den. Ano, to je samozřejmě možné. A klidně můžete na jednom zařízení vytvořit novou peněženku a na druhé zařízení přepsat seed a tak vlastně mít opravdu 2 identické penženky, které budou sdílet proběhlé transakce. :-)

Libor Smutny

Dobry den, zalozil jsem si bitcoin penezenku – coinomi a chtel bych si do ni prevest bitcoin z jine coinomi penezenky. Muzete mi prosim poradit jak ? Dekuji moc.
L.

Magazín Finex

Dobrá den – to je snadné. Stačí na té peněžence, DO které chcete bitcoiny převádět, rozkliknout položku Bitcoin a zvolit záložku Přijmout. Zde máte buď adresu pro příjem, nebo QR kód. Na té peněžence ZE které chcete převádět zvolíte Bitcoin a záložku Odeslat. Pak buď naskenujete QR kód ze záložky přijmout v první peněžence, nebo překopírujete adresu, která je zobrazena v horní části. Pak zvolíte množství a potvrdíte. :-)

Jaroslav

Dobrý den, na smartfonu mi Coinomi funguje bez problémů, ale když jsem chtěl peněženku převést do tabletu, tak tam mi Coinomi nejde ani nainstalovat. Jaká je požadovaná verze OS na zařízení, aby šel Coinomi nainstalovat a používat? Na tabletu mám verzi Android 4.4.2.
Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Jaroslave. Coinomi vyžaduje minimálně Android Marshmallow 6.0, který je z roku 2015. Můžete systém Android na svém tabletu aktualizovat na novější? Neměl by to být problém.

Jan

Hezký večer, poprosim o radu, stáhl jsem si aplikaci Coinomi, kde mam přidělenou adresu, jak jí změnim na svou?
Předem díky za radu.

Magazín Finex

Dobrý den, Honzo. Jak to myslíte, “jak změním adresu na svou?” Máte namysli, že už máte nějakou adresu v jiné peněžence, kde máte nějaké mince a chcete ji použít i v nově stažené aplikaci Coinomi? Mohl byste ten problém trochu blíže popsat? Díky

Jan

Ano dá se to tak říct, koupil jsem měnu, a adresu mi přiřadili, teď když jsem si stáhl Coinomi, tak tam je také adresa, ovšem jiná, a změnit nejde. Je tu pouze zda-li chci zakoupit ethereum kartou.

Magazín Finex

Mohu se zeptat, o jakou měnu se jedná a kde jste ji koupil? Můžeme to řešit i přes email, nechcete-li vše psát takto veřejně. Můžete nás kontaktovat zde.

Miloš

Dobrý den , chtěl jsem si stáhnout peněženku coinami verzi pro android a píše to , že mi to může poškodit zařízení.mám Xiaomi redmi7.je to vhodné stahovat?.děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, oficiální peněženka Coinomi (odkaz zde) by měla být v naprostém pořádku.

Michal

Dobrý den,
chtěl bych se prosím zeptat, jak je to s veškerýma poplatkama v této peněžence. Za co všechno poplatky jsou a jak jsou velké?
Děkuji za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Coinomi si žádné polpatky neúčtuje. Jediné poplatky, které budete za její používání platit, jsou poplatky kryptoměnovým sítím, které byste ale zaplatil u každé peněženky. Ty se liší kryptoměnu od kryptoměny a také čas od času dle vytížení sítě. Např. u LTC je to pod 20 haléřů za jednu transakci, u Bitcoinu to může být okolo 1-5 Kč.

Pepa

Dobrý den. Rád bych si již existující peněženku převedl no nově koupeného mobilu. Jak prosím postupovat? Mám řešit přes seed? Předem děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Pepo, je to přesně tak, jak říkáte. Stačí si na novém telefonu nainstalovat aplikaci Coinomi a při prvním spuštění nevolit možnost vytvoření nové peněženky, ale obnovy peněženky pomocí seedu. :-)

petr

dobrý den ,založil jsem si peněženku coinomi,ale česky tam není ani slovo .
co s tím ?

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Pokud půjdete do nastavení aplikace, můžete si pod volbou “Language” jazyk na češtinu nastavit.

Jakub

Dobrý den, v peněžence mám určitý počet BTC jak se prodají tak aby peníze přišli na účet , děkuji

Magazín Finex

Hezký den, Jakube. Podívejte se na náš návod zde: Jak co nejvýhodněji prodat bitcoin. To by mělo pomocit vyjasnit všechny otázky. :-)

Zuzana

Dobrý den
jsem úplný nováček. Založila jsem si peněženku a chci si na ní poslat peníze. Jak se to dělá?
díky za radu

Magazín Finex

Dobrý den, podívejte se na náš návod kde koupit bitcoin – tam naleznete vše i s obrázky a videem.

Martin

Dobrý den, jak mohu v peněžence přeposlat bitcoin na litecoin? Nějak se mi to nedaří.
Moc děkuji Martin

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Bitcoin nelze na litecoin směnit pouhým převodem mezi peněženkami. Nedělejte to, o bitcoiny byste přišel, kdyby Vás to náhodou pustilo! Pro směnu mezi měnami je třeba využít služeb burzy nebo směnárny. Např. pro tento typ převodu je vhodná směnárna Changelly. Přejděte na jejich stránky (zde) a vytvořte “prodejní objednávku” na určitý počet BTC. Kalkulačka Vám spočítá, kolik LTC dostanete, potvrdíte to, pak zadáte adresu LTC (!) peněženky a odešlete BTC na adresu, kterou vám vygenerovali. Během pár desítek minut směna proběhne a vy v peněžence budete mít směněné LTC.

josef

dobry den jiz vloni jsem koupil balicek rypply od best vuchers a do dnesniho dnese nemuzu dopatrat co jsem vlastne koupil nevim co s tim je nejaka rada

Magazín Finex

Dobrý den, Josefe, podívejte se, prosím, na tento článek, kde je vše vysvětleno: ripple balíček.

Michal

Dobrý den,

pokud budete chtít směnit nebo přeposlat třeba ZRX, potřebujete mít nějaké ethereum jako poplatek. Už čekám 2 dny na ethereum a dával jsem střední poplatek za transakci. Oni vám to bloknou a ethereum vám nepřijde. Pak nemůžete směnit zpět ZRX. Buďte opatrní a vždy si nechte část etherea na poslední směnu. Já se zbavil etherea jako první, to je velká chyba. Bez etherea nemám prostředky na směnu a nové ethereum už mi nepřichází. Jen čekám na potvrzení transakce už několik dní. Je to podvod

Michal

Tak prý to podvod není. Ale 525 Kč v Ethereu stále nepřichází, 50 hodin čeká na potvrzení transakce (střední poplatek, vše aktualizováno a peněženka je online). Zkouším teď poslat 1100 Kč v Btc. A to následně převézt na Ethereum. A po té vybrat prostředky. Uvidíme….

Michal

Vyřešeno. Problém byl v tom že je minimálně musíte odeslat z peněženky na peněženku kolem víc než 1000 Kč v Ethereu. Aby to peněženka přijmula. Já odesílal poprvé jen 25 Kč a pak 520 Kč v Ethereu. To je málo. Teď už jen malinký problém, jak zrušit dvě nepotvrzené transakce.

Magazín Finex

To se mi zdá zvláštní, peněženka by měla přijmout všechny transakce, klidně i 0,01 Kč. Ale pokud se to už vyřešilo, tak to je dobře. Ohledně zrušení nepotvrzené transakce se podívejte na tuto diskuzi.

Honza

Zdravím,
přidal jsem si do přehledu peněženky Bitcoin, Litecoin a LitecoinCash. Když vlezu do BTC nebo LTC, kliknu na záložku Přijmout, objeví se mi tři moje adresy: Výchozí, Kompatibilita, Starší. A tomu nerozumím, jsem úplný začátečník. Můžete vysvětlit k čemu jsou ty tři adresy? U LCC je jen jedna. Děkuji.

Vojtěch Machek

Dobrý den Honzo. Prakticky můžete používat libovolnou z těchto adres. Některé systémy Vám ale některé nebudou chtít přijmout a budete muset zvolit jinou. Jednoduše se jedná o to, jaká “generace adres” to je. Nejstarší adresy začínaly na “1”, poté na “3” a ty nejnovější začínají na “bc1”. Rozdíl je v tom, jak jsou transakce NA a Z těchto adres zpracovávány, pro vás jako začínajícího uživatele tam ale žádný rozdíl nebude. Více info můžete najít např. v diskuzi zde.

ondra

Dobrý den,
prosím vás a jak vlastně probíhá výběr nebo převod peněz z peněženky na běžnej b. účet? děkuji

Magazín Finex

Dobrý den Ondro. Na tom není nic těžkého – pokud máte bitcoiny a chcete je směnit na klasické koruny a to z jakéhokoli důvodu, máte dokonce hned několik možností. Celý seznam i s konkrétními způsoby a výhodami nalezente v našem článku zde: Jak prodat bitcoin.

Vojtěch, Finex.cz

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Lazyloaded image
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo