Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » BitBox

Recenze kryptoměnové peněženky BitBox

Základní informace o BitBox

Podporované kryptoměny

V základu pouze pár kryptoměn

Typ peněženky

Hardware peněženka

V češtině?

Ne

BitBox je jednou z několika typů hardware kryptoměnových peněženek na trhu. První verze peněženky BitBox01 byla vyvinuta v roce 2016 ve Švýcarsku, dnes už se však prodává pouze novější verze BitBox02.

Jaký je ale rozdíl mezi BitBoxem a dalšími hardware peněženkami, jako je Trezor nebo Ledger? To se dozvíte v naší nezávislé recenzi peněženky BitBox, takže čtěte dál!

kryptoměnová peněženka bitbox
Krabička s kryptoměnovou peněženkou BitBox02

Obsah recenze BitBoxu

1.Obsah balení BitBox2.Jak používat peněženku BitBox?3.BitBox – Podporované kryptoměny4.Bezpečnost peněženky BitBox5.Vaše zkušenosti s peněženkou BitBox (komentáře)

Obsah balení BitBox

obsah balení peněženky BitBoxPeněženka BitBox je trochu specifičtější, než peněženky Ledger a Trezor, na které jsme zvyklí. Hned po rozbalení krabičky si všimnete několika zásadních odlišností.

K BitBoxu například dostanete micro SD paměťovou kartu, na kterou je potřeba při prvním spuštění peněženky zálohovat seed tohoto zařízení.

Obsah balení:

 • Samotné zařízení BitBox (s USB-C konektorem)
 • 8 GB microSD paměťová karta
 • Konektor USB-C -> USB
 • USB-C prodlužovací kabel
 • Přiručka getting started
 • Přívěšky a samolepky

Jak používat peněženku BitBox?

Jak už jsme zmínili, samotná aktivace a první spuštění peněženky je o něco odlišná od používání dobře známých peněženek Trezor a Ledger.

V čem se ale liší?

Bohužel je celý software včetně přiložených návodů v angličtině.

První aktivace peněženky

Aktivací vás provede návod v balíčku, nebo na stránkách https://shiftcrypto.ch/start/. Pro zájemce ale samotný návod přidáváme i níže.

 1. Jako první je třeba stáhnout si do počítače program, z odkazu, který naleznete v krabičce (nebo výše v textu). Tento program bude se zařízením komunikovat a budete přes něj zařízení ovládat. Stejně jako Ledger, i BitBox se tedy ovládá aplikací, která je dostupná na zařízení s operačním systémem Windows, Mac OS, Android a Linux.
 2. Program je samozřejmě třeba nainstalovat a spustit.
 3. Po prvním spuštění programu je třeba ihned zařízení připojit k počítači a upgradovat software v něm.

upgrade firmware

 1. Po upgradování přichází první kontakt se zařízením. Možná jste si už všimli, že BitBox nemá žádná tlačítka. Ovládá se totiž jednduchým dotekem jedné z jeho hran. Nyní je tedy třeba dotknout se hrany, kterou máte momentálně orientovanou směrem dolů, aby nebyl text na zařízení vzhůru nohama.
Přiložený návod pro ovládání zařízení BitBox
Přiložený návod pro ovládání zařízení BitBox
 1. Pokud jste zatím vše udělali správně, nyní se vám na displeji zařízení ukáže párovací kód. Stejný kód by se měl zobrazit i ve spuštěném programu na vašem počítači. Pokud je kód na obou zařízeních shodný, zvolte ANO.
 1. Nyní, pokud jste zařízení spustili poprvé, je třeba zvolit Create (Vytvořit a nastavit novou peněženku). V případě, že jste o své minulé zařízení přišli a nyní ho chcete obnovit, zvolte Restore. Tím se ale v tomto návodu nebudeme zabývat.
Vytvořit novou peněženku
Vytvořit novou peněženku
 1. Nyní přichází na řadu paměťová karta, kterou jste obdrželi v balení s peněženkou. Vložte ji do zařízení ze strany a zvolte OK.
 2. Teď je třeba zařízení pojmenovat. Zvolte tedy třeba Můj BitBox, nebo tak něco. Je to na vás.
 3. Po pojmenování zařízení je důležité nastavit si heslo, které budete využívat vždy, když svůj BitBox připojíte k počítači. Zadávání hesla je zvláštní proces, která je na první pohled složitý, ale jakmile zadáte prvních pár písmenek, přijdete mu na kloub.Pro více info se podívejte na video níže.Heslo potvrdíte stisknutím obou stran zařízení naráz. Pak heslo zadejte znovu.

 1. Pak se ověřením dnešního datumu vytvoří záloha, která se automaticky uloží na vloženou paměťovou SD kartu. BitBox tedy nevyužívá klasický seed, který jistě znáte od u ostatních peněženek. Seed si ale poté můžete nechat vygenerovat v nastavení zařízení v aplikace.
 2. Asi není třeba připomínat, že kartu se seedem v žádném případě nemějte uloženou u svého BitBoxu!

Tímto je úvodní aktivace peněženky dokončena.

Používání peněženky BitBox

Přijímání a odesílání kryptoměn z peněženky pak už probíhá standardně. Po zvolení konkrétního účtu v pravém horním rohu stisknete buď tlačítko pro příjem (Receive) které vám ukáže adresu vaší peněženky a QR kód, a nebo tlačítko Send pro odeslání.

Zobrazení adresy nebo potvrzení odchozí transakce se znovu potvrzuje stisknutím zařízení z obou stran

BitBox – Podporované kryptoměny

BitBox bohužel zatím ve své vlastní peněžence nepodporuje velké množství kryptoměn. Podporované kryptoměny (a jejich zobrazení) si můžete zvolit v nastavení aplikace.

Momentálně (březen 2020) jsou dostupné kryptoměny: Bitcoin, Litecoin, USDT, USDC, Chainlink, BAT, Maker, 0x, Sai a Dai.

bitbox podporované kryptoměny
Nastavení aplikace – výběr podporovaných kryptoměn

V BitBox můžete ale uchovávat všechny ERC-20 tokeny – ne jen ty zobrazené na obrázku výše. Jak na to? Postup je následující:

 1. Nejprve je třeba mít nainstalovaný program propojující BitBox zařízení a prohlížeč, tzv. Bridge. Jedná se o jiný program než pro klasické používání peněženky.
 2. Otevřete si rozhraní peněženky My Ether Wallet a zvolte Access (přístup).
 3. Na další stránce vyberte přístup přes hardware peněženku a ze seznamu vyberte BitBox. Heslo zadáte na zařízení obvyklým způsobem.
 4. Poté potvrdíte přístup a máte hotovo. Dostanete se tak do rozhraní, kde můžete spravovat všechny ERC-20 tokeny, přičemž privátní klíče k nim jsou zašifrovány v BitBoxu.
bitbox erc-20 tokeny
Rozhraní MyEtherWallet napojené na Bitbox podporuje všechny ERC-20 tokeny

Bezpečnost peněženky BitBox

Jak jistě víte, kryptoměnové peněženky obecně slouží k bezpečnému uchovávání kryptoměn. Přeci jenom kryptoměny mají svoji hodnotu a tak byste si je měli držet v bezpečí.

Ať už používáte peněženku mobilní, počítačovou nebo právě tu hardwarovou, všechny mají za úkol to samé – zabezpečit vaše kryptoměny.

Hardwarové peněženky patří k těm nejbezpečnějším typům uschování kryptoměn. Ale jak se BitBox o bezpečnost vašich kryptoměn stará a je vůbec sám o sobě bezpečný?

V případě první verze, peněženky BitBox1, byla několikrát byla zařízení profesionálními hackery prolomena. To se však nikdy nestalo u reálných uživatelů – vždy to bylo pouze v rámci "testování". Všechny záznamy o prolomení naleznete zde. Je však třeba říct, že i peněženky Ledger a Trezor byly prolomeny, nejedná se tedy vyloženě o nevýhodu pouze BitBoxu.

Naopak u nové verze peněženky BitBox2 k prolomení nedošlo ještě nikdy, ačkoli byli tito profesionální hackeři na test pozváni také, žádnou bezpečnostní mezeru však nenašli.

Přívětivost pro Čechy 70%
Přívětivost platformy 80%
Dostupné možnosti 70%
Bezpečnost peněženky 80%
Důvěryhodnost značky 90%
78 %
3. místo
BitBox
Inovativní HW peněženka se zajímavým vzhledem, ovládáním a zabezpečením. Bohužel však nedisponuje její aplikace češtinou
 • Inovativní design a možnost ovládání
 • Nativní podpora pouze 11 kryptoměn
 • Aplikace peněženky není v češtině
 • Bezpečnost peněženky BitBox byla v minulosti několikrát prolomena

Více informací o BitBox

Jméno firmyBitBox
Webová stránkahttps://shiftcrypto.ch/
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiAdliswil, Švýcarsko
Zákaznická podporaNa emailu
Email[email protected]
Typ peněženkyHardware peněženka
Počet aktiv2000
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyV základu pouze pár kryptoměn
Sekundární trh

Ohodnoťte společnost BitBox


Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo