Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo BitBox
Recenze kryptoměnové peněženky BitBox
Logo BitBox
BitBox
Logo BitBox

Recenze kryptoměnové peněženky BitBox

Poslední aktualizace recenze 22. 3. 2024 | Redakce Finex
Hodnocení Finex.cz
78 %

Základní informace o BitBox

Podporované kryptoměny V základu pouze pár kryptoměn
Typ peněženky Hardware peněženka
V češtině? Ne

BitBox je jednou z několika typů hardware kryptoměnových peněženek na trhu. První verze peněženky BitBox01 byla vyvinuta v roce 2016 ve Švýcarsku, dnes už se však prodává pouze novější verze BitBox02.

Jaký je ale rozdíl mezi BitBoxem a dalšími hardware peněženkami, jako je Trezor nebo Ledger? To se dozvíte v naší nezávislé recenzi peněženky BitBox, takže čtěte dál!

kryptoměnová peněženka bitbox
Krabička s kryptoměnovou peněženkou BitBox02

Obsah recenze BitBoxu

Obsah balení BitBox

obsah balení peněženky BitBoxPeněženka BitBox je trochu specifičtější, než peněženky Ledger a Trezor, na které jsme zvyklí. Hned po rozbalení krabičky si všimnete několika zásadních odlišností.

K BitBoxu například dostanete micro SD paměťovou kartu, na kterou je potřeba při prvním spuštění peněženky zálohovat seed tohoto zařízení.

Obsah balení:

 • Samotné zařízení BitBox (s USB-C konektorem)
 • 8 GB microSD paměťová karta
 • Konektor USB-C -> USB
 • USB-C prodlužovací kabel
 • Přiručka getting started
 • Přívěšky a samolepky

Jak používat peněženku BitBox?

Jak už jsme zmínili, samotná aktivace a první spuštění peněženky je o něco odlišná od používání dobře známých peněženek Trezor a Ledger.

V čem se ale liší?

Bohužel je celý software včetně přiložených návodů v angličtině.

První aktivace peněženky

Aktivací vás provede návod v balíčku, nebo na stránkách https://shiftcrypto.ch/start/. Pro zájemce ale samotný návod přidáváme i níže.

 1. Jako první je třeba stáhnout si do počítače program, z odkazu, který naleznete v krabičce (nebo výše v textu). Tento program bude se zařízením komunikovat a budete přes něj zařízení ovládat. Stejně jako Ledger, i BitBox se tedy ovládá aplikací, která je dostupná na zařízení s operačním systémem Windows, Mac OS, Android a Linux.
 2. Program je samozřejmě třeba nainstalovat a spustit.
 3. Po prvním spuštění programu je třeba ihned zařízení připojit k počítači a upgradovat software v něm.

upgrade firmware

 1. Po upgradování přichází první kontakt se zařízením. Možná jste si už všimli, že BitBox nemá žádná tlačítka. Ovládá se totiž jednduchým dotekem jedné z jeho hran. Nyní je tedy třeba dotknout se hrany, kterou máte momentálně orientovanou směrem dolů, aby nebyl text na zařízení vzhůru nohama.
Přiložený návod pro ovládání zařízení BitBox
Přiložený návod pro ovládání zařízení BitBox
 1. Pokud jste zatím vše udělali správně, nyní se vám na displeji zařízení ukáže párovací kód. Stejný kód by se měl zobrazit i ve spuštěném programu na vašem počítači. Pokud je kód na obou zařízeních shodný, zvolte ANO.
 1. Nyní, pokud jste zařízení spustili poprvé, je třeba zvolit Create (Vytvořit a nastavit novou peněženku). V případě, že jste o své minulé zařízení přišli a nyní ho chcete obnovit, zvolte Restore. Tím se ale v tomto návodu nebudeme zabývat.
Vytvořit novou peněženku
Vytvořit novou peněženku
 1. Nyní přichází na řadu paměťová karta, kterou jste obdrželi v balení s peněženkou. Vložte ji do zařízení ze strany a zvolte OK.
 2. Teď je třeba zařízení pojmenovat. Zvolte tedy třeba Můj BitBox, nebo tak něco. Je to na vás.
 3. Po pojmenování zařízení je důležité nastavit si heslo, které budete využívat vždy, když svůj BitBox připojíte k počítači. Zadávání hesla je zvláštní proces, která je na první pohled složitý, ale jakmile zadáte prvních pár písmenek, přijdete mu na kloub.Pro více info se podívejte na video níže.Heslo potvrdíte stisknutím obou stran zařízení naráz. Pak heslo zadejte znovu.

 1. Pak se ověřením dnešního datumu vytvoří záloha, která se automaticky uloží na vloženou paměťovou SD kartu. BitBox tedy nevyužívá klasický seed, který jistě znáte od u ostatních peněženek. Seed si ale poté můžete nechat vygenerovat v nastavení zařízení v aplikace.
 2. Asi není třeba připomínat, že kartu se seedem v žádném případě nemějte uloženou u svého BitBoxu!

Tímto je úvodní aktivace peněženky dokončena.

Používání peněženky BitBox

Přijímání a odesílání kryptoměn z peněženky pak už probíhá standardně. Po zvolení konkrétního účtu v pravém horním rohu stisknete buď tlačítko pro příjem (Receive) které vám ukáže adresu vaší peněženky a QR kód, a nebo tlačítko Send pro odeslání.

Zobrazení adresy nebo potvrzení odchozí transakce se znovu potvrzuje stisknutím zařízení z obou stran

BitBox – Podporované kryptoměny

BitBox bohužel zatím ve své vlastní peněžence nepodporuje velké množství kryptoměn. Podporované kryptoměny (a jejich zobrazení) si můžete zvolit v nastavení aplikace.

Momentálně (březen 2020) jsou dostupné kryptoměny: Bitcoin, Litecoin, USDT, USDC, Chainlink, BAT, Maker, 0x, Sai a Dai.

bitbox podporované kryptoměny
Nastavení aplikace – výběr podporovaných kryptoměn

V BitBox můžete ale uchovávat všechny ERC-20 tokeny – ne jen ty zobrazené na obrázku výše. Jak na to? Postup je následující:

 1. Nejprve je třeba mít nainstalovaný program propojující BitBox zařízení a prohlížeč, tzv. Bridge. Jedná se o jiný program než pro klasické používání peněženky.
 2. Otevřete si rozhraní peněženky My Ether Wallet a zvolte Access (přístup).
 3. Na další stránce vyberte přístup přes hardware peněženku a ze seznamu vyberte BitBox. Heslo zadáte na zařízení obvyklým způsobem.
 4. Poté potvrdíte přístup a máte hotovo. Dostanete se tak do rozhraní, kde můžete spravovat všechny ERC-20 tokeny, přičemž privátní klíče k nim jsou zašifrovány v BitBoxu.
bitbox erc-20 tokeny
Rozhraní MyEtherWallet napojené na Bitbox podporuje všechny ERC-20 tokeny

Bezpečnost peněženky BitBox

Jak jistě víte, kryptoměnové peněženky obecně slouží k bezpečnému uchovávání kryptoměn. Přeci jenom kryptoměny mají svoji hodnotu a tak byste si je měli držet v bezpečí.

Ať už používáte peněženku mobilní, počítačovou nebo právě tu hardwarovou, všechny mají za úkol to samé – zabezpečit vaše kryptoměny.

Hardwarové peněženky patří k těm nejbezpečnějším typům uschování kryptoměn. Ale jak se BitBox o bezpečnost vašich kryptoměn stará a je vůbec sám o sobě bezpečný?

V případě první verze, peněženky BitBox1, byla několikrát byla zařízení profesionálními hackery prolomena. To se však nikdy nestalo u reálných uživatelů – vždy to bylo pouze v rámci “testování”. Všechny záznamy o prolomení naleznete zde. Je však třeba říct, že i peněženky Ledger a Trezor byly prolomeny, nejedná se tedy vyloženě o nevýhodu pouze BitBoxu.

Naopak u nové verze peněženky BitBox2 k prolomení nedošlo ještě nikdy, ačkoli byli tito profesionální hackeři na test pozváni také, žádnou bezpečnostní mezeru však nenašli.

Hodnocení Finex.cz

3. místo
Hardware peněženka
78 %
2024

BitBox

Inovativní HW peněženka se zajímavým vzhledem, ovládáním a zabezpečením. Bohužel však nedisponuje její aplikace češtinou

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

70%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

80%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

70%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta nejen celková bezpečnost peněženky, ale také jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, nebo zda měla tato peněženka v minulosti nějaké problémy.

80%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

90%

Více informací o BitBox

Jméno firmyBitBox
Typ peněženkyHardware peněženka
Podporované kryptoměnyV základu pouze pár kryptoměn
Sekundární trh
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://shiftcrypto.ch/
Sídlo brokeraAdliswil, Švýcarsko
Počet aktiv2000
Důležité informace pro investora
Dohled ČNB
Demo účet
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
V češtině
V češtině
Výplaty odměn
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Rozšíření do prohlížeče
Zákaznická podpora
Internetové peněženky
Ohodnoťte společnost BitBox
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.