Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato akcie má 15% dividendový výnos. Vyplatí se do ní investovat?

Po výborných výsledcích za první čtvrtletí vstupuje AGNC Investment do druhého kvartálu s optimismem, vysokou hotovostní rezervou a Fedem v zádech.

Publikováno
Tato akcie má 15% dividendový výnos. Vyplatí se do ní investovat?
Zdroj: reminetwork.com

AGNC Investment, realitní investiční fond (REIT) zaměřený na cenné papíry kryté hypotékami, je jednou za společností, kterým vysoké úrokové sazby nevadí, ale naopak jim pomáhají.

Aktuálně nabízí pozoruhodný dividendový výnos ve výši 15,7 %, který 11násobně převyšuje průměrný dividendový výnos indexu S&P 500 ve výši 1,4 %.

Společnost předpokládá, že si tuto impozantní dividendu udrží i v dohledné budoucnosti.

Začátek roku byl skvělý

V prvním čtvrtletí vykázala AGNC solidní finanční výsledky, když zisk na akcii dosáhl 0,48 USD, což pohodlně převyšuje celkovou výplatu dividendy ve výši 0,36 USD na akcii za stejné období.

Tento přebytek umožnil společnosti zvýšit čistou účetní hodnotu o 0,14 USD na 8,84 USD na akcii.

REIT těžil z příznivého prostředí pro investice s pevným výnosem, které se vyznačovalo sníženou volatilitou úrokových sazeb, stabilními spready agenturních hypotečních cenných papírů (MBS) a signály z Federálního rezervního systému naznačujícími pravděpodobné ukončení procesu kvantitativního zpřísňování.

Obchodní strategie AGNC Investment zahrnuje využití pákového efektu k posílení výnosů z nízkorizikových agenturních MBS, což je taktika velice lukrativní za příznivých tržních podmínek.

Info

Agenturní MBS jsou dluhopisy emitované americkými vládními agenturami, které jsou vázány na americké hypotéky. Obvykle se obchodují s dodatečným spreadem oproti státním dluhopisům, protože podléhají riziku předčasného splacení.

Když úrokové sazby rostou, majitelé domů méně často předčasně splácejí své hypotéky, takže se prodlužuje doba trvání těchto dluhopisů.

Na druhou stranu, když úrokové sazby klesají, majitelé domů s větší pravděpodobností své hypotéky předčasně splatí, což zkracuje dobu splatnosti těchto cenných papírů.

V důsledku této dynamiky jsou spready agenturních MBS vůči státním dluhopisům vysoce korelovány s volatilitou úrokových sazeb.

Při průměrných nákladech na financování ve výši 1,58 % a průměrném výnosu aktiv ve výši 4,56 % byl zisk AGNC Investment v první čtvrtletí velmi solidní.

Emise 25,1 milionu akcií přinesla 241 milionů USD, které pak společnost využila k růstu portfolia na hodnotu 63,3 miliardy USD.

Aktuální vývoj ceny akcie AGNC

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AGNC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na výzvy druhého kvartálu si firma věří

Navzdory pozitivním výsledkům v prvním čtvrtletí přinesl nástup druhého čtvrtletí nové výzvy, včetně zvýšené volatility úrokových sazeb.

CEO společnosti Peter Federico poznamenal, že v dubnu se úrokové sazby a volatilita úrokových sazeb významně zvýšily, protože načasování a rozsah snížení sazeb v roce 2024 byly stále nejistější a konflikt na Blízkém východě eskaloval.

Zároveň se ale domnívá, že jim fundamenty agenturních MBS stále dávají důvod k optimismu. Tvrdí, že obchodní model společnosti ji staví do pozice, kdy může těžit z příznivé investiční dynamiky.

Finanční ředitelka společnosti Bernice Bellová zase uvedla, že ačkoli se v prvním čtvrtletí zvýšila míra zadlužení, společnost si udržuje “mimořádně silnou likviditu”.

Na konci prvního čtvrtletí disponovala hotovostí a agenturními MBS v souhrnné hodnotě 5,4 miliardy USD.

Ačkoli se takto vysoký dividendový výnos zřejmě nedá očekávat v dlouhodobém horizontu, aktuálně chrání vysokou dividendu Fed svou jestřábí politikou, jejíž konec je zatím v nedohlednu.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎