Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » 📈 Kryptoměny » Ethereum

Ethereum (ETH) – Kurz, graf ceny, peněženka, těžba

Uvedená cena a graf jsou pouze orientační

Graf kurzu Ethereum

Graf ceny ETH
CZK
USD
EUR
BTC
Normální osa
Logaritmická osa

Kalkulačka: ETH to CZK

ETH
CZK
USD
CZK
EUR

Novinky o Ethereu

Informace o Ethereum

Ethereum (ETH) je hned po Bitcoinu nejhodnotnější kryptoměnou – a to navzdory jejímu relativně pozdnímu vzniku (červenec 2015). O vznik se postaral programátor a vývojář Vitalik Buterin, který se mimo jiné podílel i na vývoji Bitcoinu. Do světa kryptoměn přineslo Ethereum koncept chytrých kontraktů a decentralizovaných aplikací a iniciovalo prudký rozvoj ICOs.

Technické řešení blockchainu je natolik elegantní, že je (ke konci srpna 2019) základem téměř tisícovky kryptoměn. Tokenem Etherea je ether; jeho těžba probíhá skrze algoritmus proof-of-work, kvůli problémům se škálováním pracují vývojáři (v rámci projektu Ethereum 2.0) na přechodu na proof-of-stake algoritmus. Kryptoměna je částečně ASIC-rezistentní a do jisté míry poskytuje anonymní transakce.

Virtuálních měn (kryptoměn) existuje opravdu mnoho – doslova tisíce. Většina lidí ale stále kryptoměnám moc nerozumí a pod slovem "kryptoměna" si představí pouze Bitcoin.

To je ale chyba, protože Bitcoin rozhodně není jediným hráčem na trhu a možná není ani tím nejlepším.

Proč se o kryptoměnu Ethereum zajímat? V čem je lepší než Bitcoin? To a mnohem více se dozvíte v naši recenzi.

Obsah článku o Ethereu

1.Co je Ethereum a k čemu slouží?2.Ethereum: Výhody a nevýhody3.Historie Etherea4.Ethereum Mining (těžení)5.Kde získat Ethereum?Ethereum: kde provést nákupPeněženka pro Ethereum6.Jak obchodovat Ethereum7.Bitcoin vs. Ethereum – Hlavní rozdíly8.Ethereum – vývoj ceny9.Ethereum kurz10.Diskuze o ETH

Co je Ethereum a k čemu slouží?

Ethereum vzniklo s úmyslem vytvořit systém pro provoz decentralizovaných aplikací (dapps) a chytrých kontraktů. Jedním z hlavních cílů kryptoměny je decentralizace služeb, které dnes podléhají centrálním autoritám a jsou tak zranitelné a zneužitelné – namátkou jmenujme bankovnictví, realitní trh nebo investiční fondy.

Zavedením smart contracts přišlo Ethereum s revolučním konceptem pro využití blockchainu. Chytré kontrakty jsou decentralizované aplikace, které zajišťují splatnost určité dohody, pokud dojde k naplnění naprogramovaných podmínek.

Každý smart contract je integrovaný do blockchainu, je tedy snadno dohledatelný a prakticky jej nelze upravit (tuto možnost nemá ani jeho tvůrce). Chytré kontrakty využívají tzv. Contract Accounts (CA), které slouží jako úložiště pro tokeny. Ke Contract Accounts neexistují privátní klíče – pohyb tokenů na účtu podléhá naprogramování kontraktu.

Běžnou výměnu a uchovávání tokenů zajišťují Externally Owned Accounts (EOA), ke kterým mají vlastníci přístup skrze privátní klíče. Skrze EOA je možné chytré kontrakty vytvářet a spouštět, nikoliv ale kontrolovat.

ethereum wallet vs contracts
Rozdíl mezi Ethereum peněženkami a kontrakty

Teoreticky bychom mohli říct, že do blockchainu etherea může kdokoli naprogramovat cokoli, pokud to bude mít smysl.

Pokud už Ethereum nějakou dobu sledujete, jistě jste sami byli svědky toho, kdy blockchain kryptoměny Ethereum zaplavily roztomilé kočičky. Díky tomu se masivně zvedla cena etherea, počet transakcí a poplatky za využívání sítě etherea. Pokud o těchto kočičkách nevíte, přečtěte si více zde: Kreslené kočičky zaplavily blockchain a prodávají se až za tisíce dolarů

Tento fenomén s názvem NFT však nezůstal jen u kočiček za pouhé tisíce. V roce 2021 narostly obchody s roztomilými zvířátky do rozměrů, kdy např. jeden tučňák či kreslená postavička vyšly už na miliony!

Fungování chytrých kontraktů (a decentralizovaných aplikací obecně) zajišťuje Ethereum Virtual Machine – virtuální zařízení, které využívá výpočetní sílu všech nodes Etherea a mj. chrání blockchain před DDoS útoky.

Prevencí proti přetěžování blockchainu nesmyslnými kontrakty a příkazy je poplatek za integraci a provozování dapps, ve formě tzv. Gas jednotek. Poplatky za zprostředkování určitých služeb jsou konstantní a odpovídají objemu výpočetní síly, které je pro danou operaci třeba odvést – např. provedení transakce stojí 21 000 jednotka Gas, za exekuci jednoho řádku kódu se platí 1 jednotka Gas.

Každý chytrý kontrakt a převod musí být vybaven odpovídajícím počtem Gas. V opačném případě hrozí, že během exekuce příkazu (např. transferu) dojde k vyčerpání všech jednotek Gas ještě před dokončením operace. K převodu tokenů nedojde a zadavatel příkazu navíc o dané Gas jednotky nenávratně přijde.

Cena 1 Gas jednotky je 1 Wei, tedy 1*10 -18 etheru. Výše poplatku je určena kurzem ETH; při ceně 189,35 $/ETH tak základní transakční poplatek činí 3,97*10-10 centu. Podobně jako u jiných kryptoměn, i u Etherea je možné nabídku ostatních uživatelů blockchainu přeplatit.

Ke konci srpna 2019 se tak průměrná výše ETHER transakčního poplatku pohybovala okolo 0,12 dolaru.

VIDEO: Jak funguje GAS, jeho limit a cena

Ethereum: Výhody a nevýhody

Mezi hlavní výhody této kryptoměny patří zcela transparentní a velmi dobře nastavený systém s jasným zabezpečením. To vedlo i ke vzniku aliance EEA (Enterprise Etherum Aliance), jehož členy jsou například Microsoft nebo i americká finanční korporace JPMorgan Chase.

Silnou pozici si Ethereum drží i díky průkopnické práci s chytrými kontrakty, které mohou vývojáři programovat v původním skriptovacím jazyce Solidity. K dispozici jsou i další vývojářské aplikace, např. Serpent či LLL.

Největší boom etherea nastal ve chvíli, kdy se ve velkém začalo používat jako jedna z hlavních měn a systémů, na kterých fungovaly tzv. ICO. Ty už jsou ale téměř historií.

Technologie chytrých kontraktů se rychle stala oborovým standardem. Díky jeho open-sourcové povaze dnes na protokolu ERC-20, vyvinutém původně pro Ethereum, vzniká řada kryptoměn. Na ERC-20 je jich dnes (srpen 2019) postaveno 961.

Těžba etherů je částečně ASIC-rezistentní. Přestože střednědobým cílem komunity je přesun na algoritmus proof-of-stake (viz dále), pracují vývojáři na dočasném přechodu na algoritmus programmatic proof-of-work (ProgPoW), který má srovnat šance GPU na úspěšnou těžbu tokenů na úroveň ASIC zařízení.

Při použití speciálních nástrojů (Tornado Mixer, Ethereum Mixer) můžete na blockchainu Etherea provádět anonymní transakce.

Se smart contracts se však pojí i negativa. Kvůli nemožnosti jejich pozdějších úprav stačí k odcizení milionů dolarů jediná chyba v kódu. Taková situace nastala v červnu 2016, kdy kvůli špatně naprogramovanému kontraktu zmizely z účtu investiční společnosti The DAO ethery v hodnotě 50 milionů dolarů.

Určité obavy budí i neomezená emise tokenů. Za ověření bloku náleží těžaři odměna 2 ETH, přičemž její výše neklesá a tvůrci Etherea nestanovili ani konečné množství tokenů. Ozývají se hlasy, že postupem času dojde k devalvaci kryptoměny.

Nevýhodou je malá transakční „propustnost“ a na to navázané poplatky. Blockchain Etherea zvládne jen okolo 25 transakcí za sekundu – při enormní poptávce tak cena převodu závratně roste. Během bull-runu v zimě 2017/18 dosáhl transakční poplatek své rekordní hodnoty: 5,528 dolaru za převod.

Kritici kryptoměně vyčítají i obrovskou energetickou spotřebu. Odhady pro rok 2019 hovoří o „spálení“ 7,18 TWh. Stejné množství energie ročně spotřebuje např. Bolívie. Pro srovnání – energetická spotřeba Bitcoinu se pro letošní rok odhaduje na 73,12 terawatthodin.

energetická náročnost sítě ethereum
Energetická náročnost sítě Etherea

Historie Etherea

Tvůrcem Etherea je Vitalij Dmitrijevič (Vitalik) Buterin, který práci na kryptoměně započal dva roky před oficiálním spuštěním, v roce 2013. Jeho původní záměr, vytvoření skriptovacího jazyka pro tvorbu decentralizovaných aplikací na Bitcoinu, zhatil nezájem bitcoinové komunity. Na vývoji Buterin spolupracoval mj. s Gavinem Woodem, který měl na starosti vývoj technologie Ethereum Virtual Machine (EVM).

Na počátku roku 2014 představili zakladatelé Etherea v tzv. yellow paperu (teoretické základy EVM), později přibyl white paper. Vývoj probíhal od počátku pod záštitou Ethereum Switzerland GmbH, později v rámci společnosti Ethereum Foundation. Financování vývoje zajistila jedna z vůbec prvních ICO; během července a srpna 2014 vybrali tvůrci kryptoměny bitcoiny v hodnotě 16 milionů dolarů.

Ke spuštění Etherea došlo 30. července 2015. Pro investory a provoz obou zaštiťujících společností předtěžili vývojáři 72 milionů tokenů.

Důležitým milníkem bylo založení organizace Enterprise Ethereum Alliance v březnu 2017. V rámci EEA se vývojáři kryptoměny – ve spolupráci s technologickými společnostmi – snaží o implementaci platformy do průmyslu a obchodu. Mezi členy EEA patří mj. Toyota Research Institute, Samsung SDS, Microsoft, Intel, Cisco Systems nebo Sberbank.

Z Etherea se odštěpila řada kryptoměn. Nejvýznamnějším hard forkem je Ethereum Classic (ETC), které vzniklo v reakci na zmíněné odcizení tokenů v hodnotě 50 milionů dolarů v červnu 2016. 97 % držitelů etherů následně odhlasovalo jejich vrácení tzv. reverzním forkem, kdy se stav blockchainu vrátil do doby před krádeží. Část komunity, která s tímto krokem nesouhlasila, pokračovala na původním blockchainu. Ethereum Classic je tedy pokračováním původního Etherea, zatímco Ethereum jako takové je fakticky hard forkem.

Existuje i řada dalších forků, ty jsou ale z hlediska tržní kapitalizace a obchodovaného objemu absolutně nezajímavé (Ethereum Gold, Ethereum Cash a další).

K dalšímu možnému odštěpení se schyluje s blížícím se přechodem blockchainu na algoritmus ProgPoW, který komunita odhlasovala v lednu 2019.

VIDEO: Vysvětlené ProgPOW

Nízkou transakční rychlost i energetické nároky verifikace má vyřešit Ethereum 2.0, které vývojáři spustí 3. ledna 2020. Jeho součástí bude přechod na algoritmus proof-of-stake; cílem je, aby blockchain za sekundu vyřídil miliony transakčních požadavků.

Verifikace transakcí má probíhat probíhat simultánně v mnoha blocích tzv. shardingem (koncept má určité rysy Tangle sítě kryptoměny IOTA). Energetická náročnost na provoz blockchainu by s přechodem na Ethereum 2.0 měla klesnout až o 99 %.

Verifikace transakcí u Ethereum 2.0
Verifikace transakcí u Ethereum 2.0 (Zdroj: Hsiao-Wei Wang a Ethereum Team)

 

Ethereum Mining (těžení)

Těžení kryptoměn obecně už není to, co bývalo a člověk musí být opravdu opatrný, do čeho investuje svoje peníze. Jak je to ale s těžením ETH? Stejně tak jako u Bitcoinu, tak i těžení kryptoměny Ethereum má význam hlavně v tom, že se při procesu těžby kontrolují a potvrzují transakce, bez čehož by síť nemohla fungovat.

Ethereum jako většina měn, jen decentralizovaná digitální měna a proto transakce musí potvrzovat sami uživatelé (těžaři), nemůže to dělat nikdo jiný.

Kde získat Ethereum?

Pokud víte, že se cena tokenů ether neustále mění a v minulých letech vyrostla na několikanásobek, víte, že kdo si tehdy Ethereum koupil, vydělal slušné peníze.

Určitě se teď ptáte, jak lze Ethereum získat. Ethereum, stejně jako naprostá většina ostatních kryptoměn, je volně směnitelné a koupit lze buď na kryptoměnových směnárnách, nebo na naprosté většině, ne-li všech, burzách.

Ethereum: kde provést nákup

Takže jak získat Ethereum? Koupit si ho. A kde? Ethereum je možné zakoupit na řadě kryptoměnových směnáren či burzách. My máme ozkoušeny tyto:

 • CoinBase: CoinBase je americká firma na nákup a prodej kryptoměn. Pro nákup etheru můžete použít i platební kartu a koupit tak kryptoměny ihned po registraci. Bohužel mají ale poplatky okolo 3-5 %.
 • SimpleCoin: Simplecoin je česká firma s českými stránkami a akceptující české koruny. Funguje již od roku 2013 a za tu dobu proces směny Kč -> Krypto zdokonalila na maximum. Není třeba se registrovat a stačí provést objednávku, zaplatit pomocí bankovního převodu a nechat si tak hned po zpracování platby převést LTC přímo do peněženky.

Námi doporučené kryptoměnové směnárny

Favorit redakce
 • Rychlý nákup kryptoměn
 • Platby platební kartou i přes účet v Kč
 • Při větších objednávkách nutnost prokázání totožnosti
CoinBank logo

CoinBank

★ 90 %

Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.

Peněženka pro Ethereum

Máte už ethery nakoupené? Teď byste měli si je měli umět někde uschovat. Ano, můžete si je nechat na účtu na burze či směnárně, ale to nedoporučujeme z hlediska bezpečnosti. Proto doporučujeme využít některou kryptoměnovou peněženku. Ať už se jedná o peněženku v mobilu, či opravdu bezpečný Trezor.

Pro uložení tokenů doporučuje oficiální stránka řadu tzv. lehkých peněženekMetaMask (Chrome, Firefox), MyCrypto (desktop) nebo Trust Wallet (Android a iOS).

Využít můžete i tzv. smart contracts wallets, které kromě transferu tokenů umožňují i převod dat (např. pro integraci chytrých kontraktů). Patří sem např. MyEtherWallet nebo Jaxx Wallet,

Uložení etherů (a dalších tzv. ERC-20 tokenů, které jsou na systému Etherea založené) podporují také hardwarové peněženky Ledger a Trezor, které rozhodně doporučujeme.

Otestované hardware peněženky

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

 • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky

Jak obchodovat Ethereum

Kromě nakupování a pozdějšího možného prodávání Etherea je ještě další způsob, jak na něm vydělat peníze. Tímto způsobem je jeho krátkodobé obchodování a spekulace.

Jestli nechcete Ethereum využít k nakupování zboží a služeb, tak jej můžete obchodovat jako CFD. Většina brokerů jej nabízí v poměru ku americkému dolaru. Pokud je vaše obchodní strategie dostatečně robustní, tak by měla fungovat i na Ethereu, což si však je nejlepší nejdříve vyzkoušet na historických datech. Obchodovat Ethereum můžete například u XTB.

Favorit redakce
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
 • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
 • Dobrá zákaznická podpora v češtině
 • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Bitcoin vs. Ethereum – Hlavní rozdíly

bitcoin vs ethereum

Bitcoin je největší kryptoměna na světě a Ethereum je hned druhá v závěsu a to s tržní kapitalizací zhruba o 70% menší. I když obě kryptoměny fungují na decentralizované databázi (blockchain), transakce potvrzují samotní uživatelné (těžaři), tak přesto se ve finále hodně odlišují. Liší se hlavně svým smyslem a "posláním".

Zatímco Bitcoin byl vytvořen se smyslem stát se novodobou internetovou platební sítí, Ethereum kryptoměna byla primárně vytvořena za účelem zdokonalení a používaní chytrých kontraktů (chytrých smluv). Pokud by se tyto chytré kontakty rozšířily mohli by nahradit klasické smlouvy a kontrakty. Navíc Ethereum také disponuje vlastním programovacím jazykem, který umožňuje vytvářet daaps, což jsou decentralizované aplikace.

Pár faktů pro zajímavost:

 • Ethereum bylo "spuštěno" v roce 2015, což je o 6 let později než Bitcoin
 • Autor Etherea je na rozdíl od autora Bitcoinu znám
 • Výhodou kryptoměny Ethereum je nadace Ethereum Foundation. Mezi členy této organizace (na podporu ETH) patří desítky největších firem z IT oborů.

Ethereum – vývoj ceny

Během ICO byly ethery dostupné za 0,31 $/ETH. Po uvedení na trh jejich cena stoupla na 3,54 dolaru (7. 8. 2015). Dalšího vrcholu dosáhla digitální měna 12. července 2017 (414,76 $/ETH) – tedy v období, kdy se Ethereum stalo hlavní platformou pro vývoj nových kryptoměn a spouštění kryptoměnových ICOs.

Na další rekordní hodnotu si Ethereum sáhlo 13. 1. 2018, kdy se obchodovalo za 1 433 dolarů, za 4 622krát vyšší cenu než při ICO. 27. srpna 2019 měly ETH tokeny cenu 189 dolarů. Zde ale růst neskončil a v roce 2021 se jeho cena zastavila až na zhruba 4 000 dolarech.

Ethereum kurz

Kurz etherea zažíval největšího vzestupu na přelomu roku 2017/2018, kdy rostly prakticky všechny kryptoměny a trh na tom byl velice dobře. Cena etherů se v polovině ledna 2018 pohyboval zhruba okolo 1 300 USD, kdežto rok potom zhruba na 10x menší hodnotě.

ethereum kurz graf
Vývoj ceny Etherea v čase

Ethereum má oproti jiným kryptoměnám tu výhodu, že za ním stojí obrovské IT firmy a také, že má reálné využití a řeší reálné problémy. Spousta kryptoměn neřeší žádný problém a reálně nemají žádnou hodnotu. Často právě tyto kryptoměny také zanikají.

Uvidíme, jaký to bude mít na cenu etherea vliv do budoucnosti. Aktuální vývoj ceny Etherea můžete sledovat na grafu výše.

88.9
Baserank rating™
Ethereum (ETH)
Jedna z nejznámějších kryptoměn, která svou valuací poráží většinu svých konkurentů. Silný vývojářský tým, inovativní technologie a vysoký počet uživatelů dělají z ETH úspěšný projekt, který se vyplatí sledovat.
 • Možnost využití smart-contracts
 • Vysoký počet uživatelů i vývojářů
 • Celé ETH do značné míry stojí na jménu Vitalik Buterin
 • ETH uhlo z cesty oddělením od původního blockchainu po DAO hacku

KryptoměnaEthereum
Vytvořeno30. 7. 2015
Webové stránkyhttps://www.ethereum.org/
ZakladatelVitalik Buterin, Gavin Wood, Joseph Lubin
JednotkaETH
Typ těžbyAlgoritmus Ethash (Proof-of-work)
Tvorba blokuCca 20 sekund
Aktuální počet tokenů118 086 217
Maximální počet tokenůNeomezeno
Tržní kapitalizace$503 131 004 374

Kurz kryptoměny Ethereum za poslední 2 týdny

Datum Hodnota Jednotka
26. 10. 2021 $4 271 ETH
25. 10. 2021 $4 184 ETH
24. 10. 2021 $4 095 ETH
23. 10. 2021 $4 093 ETH
22. 10. 2021 $3 994 ETH
21. 10. 2021 $4 097 ETH
20. 10. 2021 $4 106 ETH
19. 10. 2021 $3 821 ETH
18. 10. 2021 $3 746 ETH
17. 10. 2021 $3 853 ETH
16. 10. 2021 $3 840 ETH
15. 10. 2021 $3 875 ETH
14. 10. 2021 $3 789 ETH
13. 10. 2021 $3 597 ETH
12. 10. 2021 $3 490 ETH

Ohodnoťte tuto kryptoměnu


Diskuze k tomuto článku: 29 komentářů
Jirka

Mám Ethereum, co nastane po spuštění Ethereum 2.0?

Magazín Finex

Dobrý den, Jirko. Více informací o průběhu spuštění Ethereum 2.0 si můžete přečíst náš článek Co je Ethereum 2.0: Jaké změny přinese přechod na další verzi Etherea?

Jirka

Dobrý den, proč nemohu zaplatit Ethereum bankovním převodem?

karel

řekl bych že záleží jak to chceš nakupovat..já jsem se zaregistroval na binance a tam to jde platit kartou anebo platbou SEPA – což je podle mě bankovní převod.. je tam denní limit objemu nákupu..

Magazín Finex

Dobrý den, Jirko. Ethereum si můžete bankovním převodem koupit např. u české směnárny Simplecoin, nebo u největší kryptoměnové burzy světa Binance. Ačkoli má burza Binance nižší poplatky, proces nákupu je tam o něco složitější.

Jirka

Dobrý den, chtěl bych investovat do etherea, ale vůbec nevím, jak to funguje, pošlu někam peníze a kam mi přijde ta kryptoměna, musím mít nějaký virtuální trezor? Jak jí potom směním zase za peníze? Není to moc složité? Děkuji.

karel

můžeš to nechat na té burze..v peněžence na svým účtu..až tam budeš mít majetek ve stovkách tisíc Kč tak je lepší to přesypat do HW peněženky..

Magazín Finex

Dobrý den, Jirko. Podrobnější vysvětlení najdete např. v tomto článku: jak koupit bitcoiny. Jedná se sice o článek o nákupu bitcoinů, ale v případě etherů je postup prakticky totožný, jen s jinou kryptoměnou.

Jakub

Ahoj, nemá někdo navod na zrušení Ethereum platby?

Díky.

Martin

Škoda že jsem nakoupil ethereum před nedávnem na 220 dolarech když se to odrazilo a teď to zas spadlo.. Kupoval jsem na binance za bitcoiny. Chtěl bych to zase prodat tak přemýšlím zda tam nebo třeba na coinmate je to lepší, když je to české? Děkuji za radu

Magazín Finex

Martine, Binance je dobrá burza. Pokud chcete prodat ETH za bitcoiny a nechcete využít nějakou DEX, rozhodně bych šel tam. Kdybyste ale chtěl prodat ETH za koruny, šel bych ke Coinmate – jen je třeba počítat s tím, že budete muset ověřit svůj účet osobními údaji, výpisem z účtu a videohovorem s operátorkou.

Roland Barta

Chel by som sa spytat keby som kupil za 10000 eur cca 30 eth …kolko by som zarabal mesacne? Za skoru odpoved vopred dakujem

Magazín Finex

Dobrý den, Rolande. Takto to nelze říct. Na Ethereum samotném o sobě nelze vydělávat – nevyplácí žádné dividendy a nijak za vás „nepracuje“. Je ale možné, že jeho cena poroste. V tom případě byste svoji investici zhodnotil o: počet vlastněných ETH * změna ceny v EUR od doby vašeho nákupu. Samozřejmě ale může cena i klesnout a pak byste tato ETH prodal za nižší cenu, než byla cena nákupní.

Martin

Dneska byste z toho mel cca 45 000 eur ….

Svatek

Dobry den je nekde mozne najit kurzy kryptoměn všech? Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, podívejte se např. na naši stránku zde: Kurzy kryptoměn.

Pert Har

Obchodujete někdo kryptoměny u XTB?

Investor

Dobrý den všem u Finex. Plánujeme s manželkou nákup kryptoměn tak za 70-100 tisíc korun. Místo spoření, určitě to má lepší budoucnost. :-) Chceme se do toho trochu opřít a zainventovat do budoucnosti. A když to pujde dobře, ještě budeme kupovat dál. Jakou byste mi doporučili směnárnu, případně burzu, kde pro mě bude nákup kryptoměn výhodný a bezpečný?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Investore.
Podobnými otázkami se to tu posledních pár dní jen hemží. Naše odpověď bude podobná jako v minulých případech. Nejjednodušší se nám jeví nákup tzv. Cryptocurrency bundle (kryptoměnového balíčku) který nabízí CoinBase. Tento balíček obsahuje všechny kryptoměny, které člověk na směnárně coinbase najde a to ve stejném poměru, jako je jejich tržní kapitalizace.
Vojtěch, Finex.cz

Magazín Finex

Ve středu ráno, 2. 1. 2019 se kryptoměna ethereum dostala zpět na druhou pozici v žebříčku kryptoměn podle tržní kapitalizace. Předehnala tak XRP, který ethereum z druhého místa sesadil v polovině listopadu minulého roku. Jednalo se o nejdelší období, kdy byl XRP na druhém místě od 9. února 2016.

Ondrej

Zdravím, rád bych se trochu ponořil do kryptoměn ale bohužel vůbec nevím kde začít a co si studovat, čím bych měl podle vás začít? Nějaké strategie, nebo studovat trh? Děkuji za radu

Magazín Finex

Dobrý den Ondřeji, momentálně připravujeme rychlý seznam právě pro začátečníky jako Vy. Bude se jednat o jednu stránku, která kompletně v krátkých krocích shrne důležité věci, které jsou na začátku potřebné pochopit a začátečníka odkáže na příslušné další stránky, kde je možné se dozvědět více.

Až bude stránka spuštěna, určitě dáme vědět.

Vojtěch, Finex.cz

Petra

Prosím,jestli uz mate stránku pro začátečníky hotovou,pošlete mi odkaz. Děkuji. Petra

Magazín Finex

Dobrý den Petro, bohužel ještě ne, ale pracujeme na tom! Brzy to bude, sledujte náš web.

Vojtěch, Finex.cz

Franta

Dobrý den,
kde mohu zmiňovanou stránku pro začátečníky najít ?
Děkuji za odpověď.
Franta

Gabriel

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je coinmate spolehlivý? Nemusím se bát tam investovat svoje peníze a koupit tam Ethery? Jaká je podle vás nejbezpečnější směnárna? Děkuji

Magazín Finex

Gabrieli, máte štěstí. CoinMate totiž do své nabídky Ethereum přidali teprve před pár týdny, teď už to tedy možné je. Sám na CoinMate nakupuji i prodávám pravidelně a stejně tak i spousta mých známých a můžeme pouze doporučit.
Vojtěch, Finex.cz

Lukas

,.. prý „kvalita“.. a v čem tu kvalitu bitcoinu jako vidíte.. ? v rychlosti transakcí? .. ta super „drahá“, že NIKDO s ní neplatí (= to byl její JEDINY a PRVOTNI ucel – sloužit pro digitální transakce).. neplatí, protože by kdokoliv AUTOMATICKY prodělal – buď kvůli rychlé změně kurzu nebo neskutčně vysokým poplatkům za transakci, běžně přes 40 USD a pak čekat 20-30h na zúčtování..

Štěpán Petřivý

Ahoj Lukasi, vypadá to, že jsi chtěl psát ke článku o Bitcoinu, ne Ethereu. Každopádně ale je to, co říkáš, pravda jen z části. :-)

Připojte se k diskuzi

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo