Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Bitcoin

Bitcoin (BTC) – Kurz, graf ceny, těžba, peněženka, nákup

Graf kurzu Bitcoin

Kurz BTC
CZK
USD
EUR

Kalkulačka: BTC to CZK

BTC
Převod jednotek
CZK
USD
CZK
EUR

Informace o Bitcoinu

Bitcoin je vůbec první virtuální měnou – kryptoměnou. Měnou, která nepatří žádné zemi, nepodléhá regulaci, ale přesto je nadstandardně bezpečná. Možná je vám již jasné, proč popularita a cena bitcoinů poslední dobou tak roste.

Chcete ale vědět víc? Jak to celé funguje? Lze kryptoměnám skutečně věřit? A jak na popularitě Bitcoinu vydělat? To a ještě mnohem více informací se dozvíte na této stránce, proto čtěte dál!

Obsah článku o BTC

1.Co je to Bitcoin?2.Historie Bitcoinu3.Jak fungují Bitcoinové transakce?4.Bitcoin nákup: Jak získat bitcoiny?5.Bitcoin: kde provést nákup6.Jak na Bitcoinu vydělat?7.Nevýhody Bitcoinu a jeho úskalí8.Kurz Bitcoinu - Co ho určuje?9.Regulace Bitcoinu (kryptoměn)10.Často kladené otázky a odpovědi (FAQ)11.Diskuze o Bitcoinu

Co je to Bitcoin?

Jak už asi tušíte, Bitcoin je digitální měna (kryptoměna), která se snaží odstranit regulatorní pravidla a zjednodušit tak přesun hodnoty mezi lidmi po celém světě.

Smysl, se kterým byla původně tato digitální měna vyvíjena, se týkal především plateb a jejich ransparentnosti a bezpečnosti. Celý systém je vytvořen tak, že nikdo (ani samotný zakladatel) nemůže tuto měnu ovlivnit.

Nikdo (banka, vláda, atd…) vám nemůže na vaše bitcoiny sáhnout a nikdo se nedozví, kolik jich máte. Pokud tedy budete opatrní.

Vzhledem k tomu, že bitcoinů existuje omezený počet, ale roste zájem o něj a jeho části, tak jeho cena dlouhodobě již od jeho vzniku roste. Proto se o Bitcoinu dá přemýšlet nejen jako o platidle, ale i jako o dobré investici.

Historie Bitcoinu

Samotná síť Bitcoinu funguje již od roku 2009. Stojí za ní jedinec, nebo skupina lidí, s pseudonymem Satoshi Nakamoto (Kdo je Satoshi Nakamoto?). Oficiálně se k tvorbě měny a základního softwarového řešení zatím nikdo průkazně nepřihlásil.

To, že nikdo Satoshiho nezná ovšem vůbec nevadí, protože celý systém je založen na peer-to-peer open source síti a základní ověření, plynulost a hladkost průběhu zajišťuje decentralizovaná síť uživatelů. To byla věta plná cizích slov, takže jednoduše: co to znamená pro vás jako uživatele Bitcoinu?

Všechny pohyby z účtu na účet probíhají sice anonymizovaně, ale zároveň o nich vědí všichni uživatelé sítě.

Představte si, že v bance uvidíte všechny převody, které probíhají. “Marie poslala své dceři 1 500 Kč. Jirka dostal výplatu 27 500 Kč.” – Všechny tyto informace, pouze zakódované do zdánlivě nesmyslných číslic a písmen, mají k dispozici všichni uživatelé měny Bitcoin.

Vše je navíc vysoce zabezpečené a neexistuje jediný server, který by někdo mohl zničit a tak vypnout Bitcoinu. Dalo by se říci, že systém Bitcoinu je rozmístěn doslova na tisících počítačích po celém světě. Možnost ovlivnit tuto měnu, nebo samotnou cenu bitcoinu, je tedy značně nepravděpodobná, v zásadě nemožná.

Proč Bitcoin?

Posílali jste někdy peníze do zahraničí? Vadí vám délka přeshraničních i vnitrostátních transakcí? Chcete být při platbách téměř anonymní? Trápí vás vysoké poplatky, hrozba inflace, regulatorní opatření a mnohá další omezení?

Pokud jste si aspoň na jednu z otázek výše odpověděli ano, pak znáte důvod k vytvoření této virtuální měny a v zásadě i smysl Bitcoinu.

Pojďme se podívat na největší výhody Bitcoin kryptoměny.

Výhody kryptoměny Bitcoin:

 • Nikdo ho neovládá – Bitcoin nemá žádnou centrální autoritu, což znamená, že ho nikdo neovládá a nemůže s ním tak manipulovat, jako se může dít s klasickými penězi.
 • Bitcoin je téměř anonymní. Při odesílaní a přijímání plateb se používají BTC adresy, což je 34 místný kód, který v sobě nemá žádné informace o vlastníkovi účtu, jako například jméno, nebo adresu. Ačkoli jsou tedy všechny transakce veřejné v tzv. blockchainu, nikdo nepozná skutečné vlastníky adres, které mezi sebou bitcoiny přesouvají.
 • Transakce se provádějí v řádech desítek minut (a to i v případě plateb přes celý svět). Nemusíte čekat, až vaše banka po víkendu nebo svátcích otevře. S Bitcoinem můžete platit 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
 • Bitcoin můžete používat prakticky po celém světě a je směnitelný za klasické peníze. Na celém světě naleznete síť bankomatů, kam pošlete své bitcoiny (např. z mobilní peněženky) a ony vám vydají potřebnou hotovost v místní měně.
 • Transakční náklady jsou velice nízké. Poplatky u Bitcoinu obecně dlouhodobě s přibývajícím množstvím denních transakcí rostou a mohou dosahovat i stovek korun. Jste-li ale šikovní, nezaplatíte více než pár korun. To je ostatně také důvod, proč se na trh dostaly také jiné kryptoměny, jako např. Litecoin, které mají transakce ještě rychlejší a levnější.
 • Bitcoin ve svém smyslu nepodléhá inflaci. Bitcoinů je přesně daný počet a nikdo nemůže rozhodnout, že se například “natisknou” nové, jako to je u klasických peněz.
 • Nedá se zfalšovat jako klasické peníze, které si teoreticky můžete doma vytisknout na inkoustové tiskárně. Celý systém je pod kontrolou těžařů a tak je zde šance na nějaký podvod naprosto mizivá, ne-li nulová. Jediným možným problémem, který se však neděje, je problém dvojité útraty a šance na 51% útok.

Existují i další výhody a důvody, proč se Bitcoin stále více dostává do života běžných lidí, ty zmíněné výše jsou však asi nejpodstatnější. Právě kvůli těmto vlastnostem je kryptoměna Bitcoin tak diskutovaná.

Jak fungují Bitcoinové transakce?

těžení bitcoinu v počítači

Transakce stojí na takzvaných těžařích (miners) a těžení (mining), kteří v síti Bitcoin ověřují transakce. Těžba kryptoměn zjednodušeně funguje tak, že uživatelům na jejich počítači běží program, který sleduje síť Bitcoinu. Pokud se objeví nějaká nová transakce, tedy někdo někomu chce nějaké bitcoiny poslat, těžaři na to jsou upozorněni.

Těžaři zkontrolují, zda je vše OK a eventuelně transakci potvrdí a ta se zapíše do blockchainu.

Aby byli uživatelé motivováni takto transakce potvrzovat (kryptoměnu těžit) – jsou za to odměňováni. Každá transakce, která na Bitcoinové síti proběhne, totiž zahrnuje malý poplatek, který získají těžaři jako odměnu za svoji práci.

Dříve to ještě byli samotní uživatelé, kteří poskytovali svůj hardware (počítač) k ověření plateb za každou ověřenou platbu dostali malý obnos bitcoinů. Dnes to jsou už obrovská výpočetní centra, protože nároky na výkon rostou a běžnému uživateli by výtěžek z těžby sotva pokryl náklady na elektřinu.

Za tuto těžbu dostanou těžaři kromě již zaplaceného poplatku i další bitcoiny navíc, čímž se počet bitcoinů neustále zvyšuje. Toto zvyšování počtu existujících bitcoinů se však zpomaluje a přibližně okolo roku 2140 skončí a nové bitcoiny už nikdy nevzniknou.

Jakmile počet existujících bitcoinů v oběhu dovrší 21 milionů, následně se již žádné nové vytvářet nebudou a vše poběží pouze díky poplatkům.

Bitcoin nákup: Jak získat bitcoiny?

Pokud vás toto všechno zaujalo, určitě se ptáte, jak získat bitcoin. Pokud se zrovna nerozhodnete bitcoiny těžit, je možné si bitcoiny jednoduše koupit. A pokud o kryptoměnách ani bitcoinu ještě nic nevíte, rozhodně nedoporučujeme se do těžby pouštět – ta může být riskantní i pro velmi znalé uživatele.

Bitcoin je volně směnitelný za jakoukoliv měnu, nejčastěji je ovšem jeho hodnota udávána k dolaru. V době, kdy jsme poprvé psali tento článek, byl kurz bitcoinu $ 2 800. Dnes je to ale celých $13 587.

Vyměnit reálné peníze za bitcoiny je snadné – a stejně tak i nazpátek. Ve větších městech k tomu poslouží Bitcoinové automaty, které jsou pro nováčka ideální. Koupit si bitcoin ale můžete i online a to na řadě jak českých, tak i zahraničních směnárnách. Směna většinou probíhá rychle a jednoduše – pokud si vyberete dobrou směnárnu. Chcete tip na dobrou směnárnu? Čtěte dále!

Ano, je pravda, že jeden BTC vyjde na 316 514 Kč. Nemusíte se ale bát, že byste na něj neměli peníze, nebo že se vám tolik riskovat nechce. I když je jeden bitcoin poměrně drahý, není nutností si kupovat bitcoiny celé.

Nejmenší jednotka bitcoinu se podle svého tvůrce nazývá 1 satoshi a rovná se . Prakticky si můžete koupit kousek bitcoinu už doslova za pár korun. Třeba 0.0001 BTC.

Každý, kdo používá Bitcoin, musí mít nějakou peněženku, kde bude bitcoiny uchovávat. Peněženku a její adresu si můžete představit jako takové číslo účtu, ale anonymizované, tedy běžným smrtelníkem nepochopitelné. Např: 3C2McBicWzrNDmDp3VtSaTjkyvbzpVRotE.

S takovým kódem (adresou peněženky) je sice spárován účet a všechny transakce účtu, ale jak již bylo řečeno výše, samotná adresa peněženky nemá žádnou další spojitost s uživatelem – jako je jméno, adresa ověřená občanským průkazem či další údaje. Nikdo tedy neví, komu daný kód zrovna patří.

Pokud se rozhodnete si nějaké bitcoiny koupit, měli byste si je umět někde uschovat. Ať už se jedná o peněženku v mobilu (např. peněženka Coinomi), papírovou peněženku či opravdu bezpečnou peněženku Trezor.

Bitcoin: kde provést nákup

Takže jak získat Bitcoin? Jednoduchá odpověď zní: kupte si ho. Bitcoiny je možné zakoupit na řadě kryptoměnových směnáren. My máme ozkoušeny zejména tyto:

 • Směnárna Finex.cz: Ideální volba pro začátečníky. Rychlý a jednoduchý nákup buď pomocí klasického bankovního převodu, nebo platební kartou. Nakoupíte zde přes internet, v češtině a za české koruny. Není nutné se zde registrovat.
 • SimpleCoin: Česká firma s českými stránkami akceptující české koruny. Funguje již od roku 2013 a za tu dobu proces směny Kč -> Krypto zdokonalila na maximum. Není třeba se registrovat a stačí provést objednávku, zaplatit pomocí bankovního převodu a nechat si tak hned po zpracování platby převést BTC přímo do vaší peněženky.
 • Coinbase: CoinBase je americká firma na nákup a prodej kryptoměn, která působí i v Evropě. Na rozdíl od výše zmíněných burz můžete u Coinbase kromě bankovního převodu použít i platební kartu a koupit tak kryptoměny tedy ihned po registraci. Bohužel mají ale o něco větší poplatky. Holt za pohodu a rychlost se platí.

Video: Jak provést svůj první nákup Bitcoinu u směnárny

Jak tedy začít s Bitcoinem a kryptoměnami?

Pokud si stále pokládáte otázku, jak začít, doporučujeme postupovat následovně:

 1. Vyberte si nějakou peněženku, kam si kryptoměny uschováte. Pokud preferujete hlavně bezpečí a nevadí vám za kvalitu připlatit, kupte si již zmíněný Trezor. Pokud chcete mobilní peněženku, která je zdarma a k dispozici ihned ke stažení, je tu pro vás Coinomi, BreadWallet, Trust Wallet či Mycelium. Více o peněženkách si přečtěte v tomto článku.

Máte peněženku?

 1. Nakupte kryptoměny. Chcete vše naprosto jednoduše? Sáhněte po kryptoměnových směnárnách jako třeba naše Finex směnárna.

Máte nakoupeno?

 1. Kryptoměny si bezpečně uložte do svých peněženek, což provedete jednoduše běhěm pár kliků v systému směnárny, kde jste se zaregistrovali.

Máte uschováno?

Pokud ano, váš nákup kryptoměn je u konce. Jednoduché, že? Vítejte ve světě kryptoměn!

A teď co s mými bitcoiny?

Teď máte prakticky několik možností, co se svými bitcoiny dělat.

 1. Můžete je používat pro platby. Za bitcoiny si můžete koupit snad vše: oblečení, jídlo, elektroniku, cokoliv. Pokud máte chuť na kávu, tak tu si můžete koupit například zde: Paralelní Polis v Holešovicích, večeři a pivo si můžete dát v Decadě a všemožnou elektroniku za bitcoiny koupíte i na Alze: V Alze plaťte bitcoiny. A to je jen pár z mnoha podniků po celém světě, které bitcoiny berou jako platbu.

Zajímává vás jak na Bitcoinu vydělat? Čtěte dále! 

 1. Můžete je držet. Asi by vás to napadlo také, ale je vhodné to zmínit. S bitcoiny prakticky nemusíte dělat nic. Můžete je držet ve své peněžence klidně měsíc, rok, nebo do konce života. Držení je navíc úplně zdarma a žádné poplatky neplatíte. Držení bitcoinů (někdy nazýváno HODL) je zajímavé hlavně z jednoho důvodu – jejich cena dlouhodobě stoupá.
  Například si tedy můžete koupit bitcoin za 1 000 Kč a za měsíc může ve vaší peněžence být sice to samé množství bitcoinů, ale s vyšší hodnotou. A to klidně 2 000 Kč.

Pokud by vás měna snad již nebavila a chtěli byste ji prodat, snadno si můžete peníze převést zpět na fiat měnu (např. koruny, dolary či eura). Stačí jednoduše znovu využít služeb jedné ze směnáren.

 

graf ceny bitcoinu

Graf stoupajícího kurzu bitcoinu z roku 2017

Jak na Bitcoinu vydělat?

obchodník vydělává penízeV dobách začátku jste skutečně mohli využít osobní hardware, poskytnout jej jako síť k ověřování plateb a být výdělečným těžařem. Nyní byste k této strategii potřebovali profesionální hardware v ohromném množství a podstatně velkou investici.

Konkurence je neúprosná a existují společnosti, které vlastní několik pater podobných zařízení a propůjčují je pro ověřování Bitcoin operací. Buďme k sobě upřímní: v této oblasti tedy již příliš šancí nemáte.

Bitcoin je ale volně směnitelný a tváří se jako měna. To znamená, že je i obchodovatelný. Způsoby, jak na Bitcoinu vydělat, jsou v zásadě tyto:

1. způsob: Kupte si bitcoin a držte ho

bitcoin

Kdybyste si 18. 7. 2017 koupili 1 BTC, zaplatili byste za něj něco okolo 50 000 Kč. A ten samý bitcoin, kdybyste o měsíc později prodali, obdrželi byste 95 000 Kč. To je téměř dvojnásobné zhodnocení za jeden měsíc!

Kdybyste se ho ale rozhodli prodat až 14. 12. 2017, získali byste za něj 350 000 Kč! Prvním způsobem tedy zní: bitcoin koupit a počkat, kam až se cena vyšplhá a následně ho prodat.

Koupit samozřejmě můžete i jeho části, tudíž 0.5 BTC za polovinu ceny, 0.01 BTC za 1% ceny anebo i mnohem méně. Není tedy třeba mít statisíce, pokud chcete nějaké bitcoiny vlastnit. Nakupovat můžete prakticky už za pár stovek.

I když se kryptoměnám a především pak bitcoinu předpovídá slibná budoucnost, nikdo neví, zda se cena opravdu bude do budoucna pouze zvedat. Cena totiž může znovu i klesnout a vaše investice by tedy přišla vniveč. Je třeba se před nákupem opřít o pořádnou analýzu.

Pokud nakoupíte bitcoin online nebo v bitcoinmatu, prakticky nikdy nemůžete přijít o všechny peníze, protože i kdyby cena klesla o 90% (což se velice pravděpodobně nestane) vždy bude aspoň pro někoho mít nějakou hodnotu, za kterou mu BTC můžete prodat.

Avšak ani zisky už do budoucna pravděpodobně nebudou nijak extrémní. Extrémy už si Bitcoin prošel, když během prvních 8 let své existence jeho cena vzrostla zhruba o 3 miliony procent.

Když si koupíte si půl bitcoinu a cena jedné mince se zvedne o 10 000 Kč, váš zisk je pouze 5 000 Kč, ale za BTC jste zaplatili desítky, nebo stovky tisíc. Člověk by na to měl koukat jako na dlouhodobou investici a být trpělivý. Nemůžete očekávat, že cena vašich bitcoinů za první týden vzroste o 50% a vy budete boháči. Chce to čas a s nohami v teple koukat do budoucnosti.

Výhledy jsou však skvělé a řada analytiků předpovídá v nadcházejících letech nárůst ceny jednoho bitcoinu i na více než jeden milion korun.

predikce bitcoin milion kč

Jedna z predikcí vývoje ceny jednoho bitcoinu založená na modelu stock to flow.

Nyní je bitcoin kurz 316 514 Kč

Pokud byste nevěděli, jak s obchodováním začít a potřebovali byste poradit, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme.

3. způsob: Bitcoin mining

A asi posledním, ale neméně důležitým, ze základních způsobů, je těžba Bitcoinu. O té jste si mohli přečíst výše. To však zmiňujeme až jako poslední variantu a to z toho důvodu, že těžba Bitcoinu není úplně levná a už vůbec ne snadná záležitost.

Navíc už se těžba malým “domácím” těžařům rozhodně nevyplatí. Bitcoin minery jsou drahé, protože po nich neustále roste poptávka, ale drahé je také elektřina, které při těžbě spálíte opravdu hodně.

Více na toto téma se můžete dozvědět v následujícím článku: Těžba bitcoinu.

Nevýhody Bitcoinu a jeho úskalí

Zdá se vám celý koncept Bitcoinu a kryptoměn až moc dobrý, aby to byla pravda? Možná máte pravdu. Pojďme se na závěr podívat na téma regulace kryptoměn a také několik “nevýhod Bitcoinu”. Ukážeme si, že vše není až tak růžové, jak se může zdát.

 • Volatilita: Kurz bitcoinu (cena) se neustále mění a ani zkušení tradeři nedokáží přesně určit, kde bude za pár měsíců, neboť často porušuje všechna dosud známá pravidla.
 • Internet: Bez připojení na internet žádnou transakci neuděláte. Takže v místech, kde není internet, kryptoměny bohužel nevyužijete.
 • Krádež: Burzy i obyčejní lidé čelí neustálému útoku hackerů a stejně tak nejsou v bezpečí i různé online peněženky. Ani dostatečně silné heslo není žádnou zárukou. Důležité je využívat kryptoměnové peněženky, které vám poskytnou vaše privátní klíče – jako právě hardware peněženky Trezor či Ledger.
Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 100 %

 • Bezpečná hardware peněženka
 • Česká firma
 • Dražší než ostatní peněženky
 • Pro začátečníky může působit složitě

Existují ale i další nevýhody a úskalí, které mohou Bitcoin a kryptoměny potka. Více se dozvíte v našem článku: Bitcoin – výhody a nevýhody.

Kurz Bitcoinu – Co ho určuje?

Aktuální cena bitcoinu v dolarech je $13 587. Víte ale, jak je tento kurz bitcoinu určován? Je Bitcoin něčím krytý? Pojďme se trochu více podívat na tyto a další otázky.

Je důležité zmínit, že Bitcoin je na tradičních měnách zcela nezávislý, zatímco světové ekonomiky jsou na těchto měnách závislé. Nezávislost Bitcoinu na ostatních měnách a fakt, že nejde padělat, jej činí samo o sobě hodnotným platidlem a dává mu tak hodnotu.

Nelze tvrdit, že by přímo díky těmto důvodům rostla jeho hodnota, ale rozhodně mu to přidává na důvěře, která posiluje jeho hodnotu (cenu). A to tím, že lidé více nakupují.

Popravdě: cena Bitcoinu není ničím krytá.

Ve skutečnosti ale ničím není krytá žádná z měn, takže ani americký dolar, české koruny nebo eura. Je až s podivem, když zjistíte, kolik lidí se pořád mylně domnívá, že dolary a koruny jsou kryté zlatem. Nejsou. Již téměř 50 let tomu tak není. Od roku 1971 není ani dolar kryt ničím jiným než důvěrou lidí, kteří jím platí a kteří věří, že jim budou platit i v budoucnu.

Hodnota Bitcoinu stojí na důvěře lidí, to je její “krytí”. A že vy osobně třeba Bitcoinu nedůvěřujete? To s jeho cenou vůbec nic neudělá. Závisí to totiž spíše na důvěře investorů a velkých institucí. A ty se čím dál více k Bitcoinu obrací čelem.

Co určuje cenu bitcoinu?

Cena jednoho bitcoinu, stejně tak jako hodnota všech ostatních světových měn, je tvořena jednoduchým tržním mechanismem, tedy poptávkou a nabídkou na trhu.

Pozor! Bitcoin kurz není odvislý od výkonu anebo počtu těžařů, jak by si někdo mohl myslet. Je tomu totiž přesně naopak. Právě v okamžiku, kdy se zvýší hodnota bitcoinu, zvýší se i výkon těžařů, kteří budou na jeho zvyšující ceně chtít vyělat a vytěžit bitcoinů co nejvíce. Nikdy tomu není obráceně.

Těžaři skutečně nemají moc určovat hodnotu Bitcoinu. Tu určuje poměr mezi nabídkou a poptávkou na trhu.

Je to jednoduché: Čím více lidí chce bitcoin koupit, tím více roste jeho cena.

Proč cena Bitcoinu tak kolísá?

Když se podíváte na kurz bitcoinu (např. z prosince 2018), neunikne vám fakt, že jeho cena prudce kolísá. Někdo mluví o další “bitcoin bublině”.

Je důležité si ale uvědomit, že kurz bitcoinu kolísá v krátkodobém časovém úseku. Podíváte-li se na jeho cenu ze střednědobého a dlouhodobého horizontu, zjistíte, že vykazuje trvalý růst.

Pojďme se podívat o rok nazpět. Dne 28. 11. 2017 přesáhla cena bitcoinu 10 000 USD, tehdy to na české koruny dělalo nějakých 215,000 Kč za 1 bitcoin.

Co nárůst ceny bitcoinu vyvolal? Větší zájem. Více lidí, kteří si ho chtěli koupit.

Pro zajímavost: na druhý den Coinbase, jedna z největších bitcoinových platforem světa, oznámila, že počet otevřených účtů přesáhl počet 13,3 milionů.

kurz bitcoin graf

Vývoj ceny bitcoinu v čase – graf

Pravda, historie Bitcoinu není dlouhá, ale zato je velmi dynamická. Obchodování s bitcoiny se tak dá rozdělit do tří klíčových období.

 • Bitcoin vznikl v roce 2009 a tehdy byl pouze fenoménem IT specialistů, matematiků a kryptografů.
 • Takto to bylo až do roku 2013, kdy si kryptoměn začali všímat profesionální investoři. Netrvalo dlouho a Bitcoin se ocitl v platformách obchodníků s deriváty.
 • Rok 2017 se pak stal rokem bitcoinu, kdy s ním opravdu ve velkém začala obchodovat široká veřejnost a začalo se o něm masově psát.
 • … a jak to bude zítra?

Hodnota Bitcoinu roste a padá z různých příčin. Například v roce 2013 cenu bitcoinu určovala dostupnost technologií a vytěžené množství kryptoměny. Do roku 2017 závisela jeho cena na akceptaci obchodníky, regulaci kryptoměn či na zákazech kryptoměn anebo bankrotech bitcoinových burz.

Cena bitcoinu se neustále odvíjí od nabídky a poptávky, tak tomu je a bude. Důvěra v další růst bitcoinu a zájem nových obchodníků, to bude pravděpodobně v budoucnosti s jeho hodnotou hýbat.

Regulace Bitcoinu (kryptoměn)

Regulace kryptoměn, tedy i Bitcoinu se zatím moc neřeší. V každé zemi na to koukají trochu jinak. Jsou země, kde je Bitcoin nezákonný, nebo omezený a pak tu jsou země, kde je zas naprosto povolený. Např. v některých amerických státech nebo městech ve Švýcarsku můžete BTC používat pro platbu daní.

Je ale i spoustu zemí, které se k jeho užívání zatím ještě nijak nevyjádřili. Ve spoustě zemí se také liší status kryptoměn a vůbec výklad toho, jestli se jedná o měnu, komoditu, nebo movitý nehmotný majetek.

Zákony a legislativa ohledně kryptoměn v Česku stále chybí a nikdo netuší, jak to s kryptoměnami bude v budoucnosti. To však nemění nic na tom, že se zisky z kryptoměn musí danit. Zisky se daní 15%, více v článku: jak na zdanění kryptoměn.

Jak již bylo zmíněno výše, každá země na kryptoměny nahlíží jinak. Například americká komise pro komoditní obchody, oficiálně v roce 2015 označila Bitcoin, za komoditu, což znamená nutnost licencí a registrací pro bitcoinové burzy. Určité obavy z přísnějšího přístupu státu vůči kryptoměnám ale stále panují, což také přispělo začátkem roku 2018 k propadu bitcoinu a dalších kryptoměn.

Nikdo neví, co přinese regulace kryptoměn v budoucnu. Už teď je jasné, že nějaké regulace budou a to především pro burzy, směnárny, atp… Kryptoměny je možné regulovat, ale jak a kdy se to stane, na to si budeme muset počkat. Pokud vás zajímají regulace kryptoměn v určitých zemích, doporučuji tento článek.

.

Jsme rádi, že jste si tento dlouhý článek přečetli až sem.

Hodně štěstí s Bitcoinem i dalšími kryptoměnami! Kdybyste potřebovali s čímkoliv poradit, tak neváhejte a obraťte se na nás.

Často kladené otázky a odpovědi (FAQ)

Kde je možné bitcoiny koupit?
Bitcoin a další kryptoměny je nejlehčí koupit na online kryptoměnových směnárnách. Mezi takové směnárny patří např. české stránky SimpleCoin či ccShop. Nákup většinou probíhá jednoduše a rychle – online. Bitcoin je také možno koupit na kryptoměnových burzách, které však většinou požadují ověření totožnosti obchodníka např. pomocí výpisu z účtu nebo fotografií dokladu prokazující totožnost. Pro více info se můžete podívat na návod zde: Jak a kde koupit bitcoin.
Je možné bitcoin i prodat?
Samozřejmě, že ano. K prodeji kryptoměn je stejně jako v případě jejich nákupu vhodné využít služeb kryptoměnových směnáren či burz. Mezi takové směnárny patří např. české stránky SimpleCoin či ccShop. Prodej měn je většinou ještě snazší, než jejich nákup. Nemusíte totiž čekat na mezibankovní převod – rozhodující je zde rychlost převodu dané kryptoměny. Máte strach, že si vaše bitcoiny za aktuální cenu nikdo nekoupí? Ve skutečnosti se opravdu nemusíte bát, likvidita na tomto trhu je veliká a pokud nechcete v jeden moment prodat virtuální mince v hodnotě několika milionů korun, protistranu pro svůj obchod najdete do několika sekund.
Jaký je kurz bitcoinu?
Momentálně je kurz bitcoinu něco okolo 316 514 Kč ($13 587). Kurz se ale v jeden moment na všech směnárnách a burzách liší z důvodu různých poplatků, ale také z důvodu různé poptávky.

Celý princip je jednoduchý. Hodnota (cena) bitcoinu se vytváří stejně jako hodnota zlata, akcií, nebo jakéhokoli jiného produktu. Důležitá je tedy nabídka a poptávka. To, kolik jsou lidé za bitcoin ochotni zaplatit, tvoří jeho cenu. Popularita, potenciální využití do budoucna, akceptace kryptoměn – to vše a ještě více má na vývoj ceny kryptoměn vliv.

Kde můžu najít graf vývoje ceny bitcoinu?
Vývoj bitcoinu vyobrazený v grafu naleznete na této stránce. Kromě toho zde také naleznete seznam ověřených kryptoměnových směnáren a burz a detailní popis dalších kryptoměn.

Důležité shrnutí

 • Bitcoin se opírá o těžaře (řetězení digitálních podpisů jednotlivých převodů, peer-to-peer sítě a decentralizaci), je tak extrémně bezpečná.
 • Můžete směnit bitcoin online nebo v automatech ve větších městech. Bitcoin CZ automaty jsou např. v Praze, Brně, ale i jiných městech.
 • Hlavní výhodou Bitcoinu (oproti bankovním transakcím, ne však ostatním kryptoměnám) jsou nízké poplatky za transakce, rychlost převodů, anonymita a necenzurovatelnost. Např. Monero, Litecoin nebo forky Bitcoinu (Bitcoin Gold, Bitcoin Cash) jsou ale mnohem rychlejší a levnější.
 • Za bitcoiny si můžete koupit jídlo, elektroniku, automobil, nebo i služby – stačí, když prodejce bude BTC akceptovat jako platební metodu. Seznam takových podniků naleznete např. zde: Coinmap.org
 • Je bitcoin hrozba, či „pouze“ alternativa? (Jaroslav Průcha a Jan Berka, Roklen24, 2017)
 • Druhá strana mince: Proč do BTC neinvestovat? (v angličtině)

Další zdroje informací ohledně Bitcoinu:

stars
90.1
Baserank rating™
Bitcoin
Nejstarší, nejrozšířenější a nejhodnotnější kryptoměna Bitcoin nabízí nový způsob placení a přijímání plateb na internetu, který je přímo v rukou jeho uživatelů a tzv. těžařů. Celý systém tedy nepotřebuje žádného prostředníka, jako jsou např. banky a jiné instituce.
 • Bitcoinová síť se neustále vyvíjí
 • Bez problému zvládne statisíce transakcí denně
 • Transakční poplatky až v řádu dolarů.

KryptoměnaBitcoin
Vytvořeno3. 1. 2009
Webové stránkyhttps://bitcoin.org/
ZakladatelSatoshi Nakamoto
JednotkaBTC
Lze těžit?
Typ těžbyProof-of-Work, Sha256d
Tvorba blokuKaždých 10 minut
Aktuální počet tokenů18 530 106
Maximální počet tokenů21 000 000
Tržní kapitalizace$251 767 437 441

Kurz kryptoměny Bitcoin za poslední 2 týdny

Datum Hodnota Jednotka
30. 10. 2020 $13 587 BTC
29. 10. 2020 $13 468 BTC
28. 10. 2020 $13 289 BTC
27. 10. 2020 $13 663 BTC
26. 10. 2020 $13 084 BTC
25. 10. 2020 $13 045 BTC
24. 10. 2020 $13 126 BTC
23. 10. 2020 $12 944 BTC
22. 10. 2020 $12 969 BTC
21. 10. 2020 $12 819 BTC
20. 10. 2020 $11 923 BTC
19. 10. 2020 $11 756 BTC
18. 10. 2020 $11 505 BTC
17. 10. 2020 $11 376 BTC
16. 10. 2020 $11 336 BTC

Ohodnoťte tuto kryptoměnu


Diskuze k tomuto článku: 55 komentářů
Mirek

Dobrý den,dají se přes vás bitcoiny i prodat? když ano,jaký je postup.Děkuju za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, Mirku. Děkujeme za Vaši důvěru. Samozřejmě! Prodat kryptoměny u nás můžete zde a kompletní návod i s dalšími způsoby naleznete zde. :-)

Tomas

Dobrý den,
nevíte kde bych našel kalkulator hodnoty btc vs czk/usd kde lze zadat historicky datum a přesný čas. Grafu je spousty ale zajímá mě hodnota btc na minuty, historicky.
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, abychom mohli co nejlépe odpovědět, řekněte nám, prosím, k jakému účelu tyto ceny potřebujete a za jaké období? Bylo by to např. i do roku 2012, nebo bude stačit od roku 2017? Proč nevyzkoušíte minutový graf přímo ve Vámi používané platformě, nebo historii Vašeho obchodního účtu a provedených příkazů?

Jakub

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možno si nějak vyzkoušet zdarma jak vypadá když nakoupím btc a pak vidím nějaký výsledek

Magazín Finex

Dobrý den, Jakube. Nejsme si 100% jisti, na co se ptáte. Pokud chcete vyzkoušet CFD obchodování s bitcoiny, můžete si otevřít demo účet u XTB. Pokud chcete získat nějaké bitcoiny zdarma, podívejte se na článek zde: bitcoiny zdarma. Pokud je naše odpověď nedostatečná, prosíme, napište svůj dotaz trochu podroběji. :-)

Dobes

Dobry den, chtel bych si koupit Bitcoin, je to jeste dobry napad? Nebo jsem svoji sanci propasl?? A kde bych ho mel koupit pripadne?

Magazín Finex

Dobrý den. Zda je to dobrý nápad, to si musíte odpovědět Vy sám.. :-) My na Finexu ale Bitcoinu dlouhodobě věříme a věříme také v růst jeho adopce a technologický pokrok, což rozhodně půjde ruku v ruce i s růstem jeho ceny. Zajímavé názory na jeho vývoj naleznete pěkně shrnuté např. v našem článku Bitcoin – Predikce na rok 2020. Také proto jsme již v květnu roku 2019 vzali 100 000 Kč a koupili za ně kryptoměny – nyní tuto investici v rámci našeho seriálu Investice 100 000 Kč do kryptoměn každý měsíc veřejně monitorujeme. A abychom odpověděli na otázku, kde bitcoiny koupit? Způsobů je hned několik – podívejte se na náš článek: kde a jak koupit bitcoiny. Držíme palce.

Petrous

Jak bitcoin prodám co nejvýhodněji? Kupoval jsem před rokem, zhodnocení dobré, to mi stačí, končím. Stačilo.

Magazín Finex

Dobrý den Petrousi, na toto téma máme na stránkách článek: Kde a jak prodat bitcoin. Doporučujeme si ho přečíst a v případě dotazů napsat do komentářů pod článkem.

Alex

To ja teda nekoncim, ja budu prodavat nejdrive na 100 000 dolarech za 1 BTC. A jestli se tam do 2 let nedostaneme, tak budu dokupovat dokupovat, dokud tam nebudem

DonPapa

Zdravííčko… je nějaká možnost, jak si spořit do BTC měsíčně? Jasně, můžu si to sám nakupovat každý měsíc, ale to nechci. Existuje nějaká služba/banka, nebo prostě něco co nabízí spoření do kryptoměn na měsíční bázi? Rád bych něčeho takového využil.

Magazín Finex

Done, směnárna Coinbase tuto funkcionalitu má. Musíte si na svou EUR peněženku u nich poslat XY EUR a pak nastavit tzv. Recurring purchases, které každý den, týden, měsíc (jak si zvolíte) provede nákup za Vámi určenou částku. Je tam ale poplatek, tuším, 1 dolar za každou takovou platbu. Takže je lepší dát si ten rozestup trochu větší – kdybyste každý den kupoval za 2 eura, tak Vám z toho 1 euro sežerou poplatky. Pozor na to. :-)

Bit

Jak můžu získat bitcoin? Nemam moc penez na nakup je nejaka stranka ktera je da zdarma?

Magazín Finex

Dobrý den, podívejte se na náš návod Jak získat bitcoin zdarma – nějaké satoshi si tam vyklikáte. :-)

Vítězslav

Ahoj je někdo v Ostravě kdo mi může poradit ohledně kryptoměn ať mi napište na email kresta.vitezslav@gmail.com děkuji za odpověď a ochotu.

Vlastik

Včera celkem zajímavý den pro cenu bitcoinu. Abych pravdu řekl, fandil jsem tomu ještě o trochu více, než 18 jsem viděl jako reálných. Ale nevadí – myslím, že se jich brzo dočkáme a ATH je taky na cestě.

Lenka Chalupová

Ahoj… ráda bych se zeptala na jednu věc – jak někde zaplatit bitcoinem? Co k tomu abych někde, například v Paralelní Polis, mohla zaplatit bitcoinem, potřebuji? A jak takový nákup probíhá? Také by mě zajímalo, jaké tam jsou zhruba poplatky a jak je “co nejvíce snížit”, třeba výběrem peněženky, nebo tak? Díky.

Magazín Finex

Ahoj Lenko, Bitcoinem zaplatíte na spoustě místech. Ať už je to Vámi zmiňovaná Paralelní Polis, Cafe Decada, nebo např. internetový obchod Alza. Bližší info o tom, jak transakci provádět z mobilní peněženky, Vám dá např. toto názorné video. Poplatek se neustále mění v závislosti na vytíženosti sítě a také podle Vaší peněženky (jaký poplatek transakci přiřadí) ale často to bývá okolo 20 Kč. Může to být méně, ale může to být i více.

Filip Koftun

Dobrý den, zajímal by mě váš názor na Bitcoin z technologického hlediska. Konkrétně mám na mysli jeho využívání v budoucnosti pro placení malých transakcí v obchodech.

Má Bitcoin reálnou šanci být využíván v obchodech, kavárnách, restauracích a podobných zařízení, nebo jsou zde lepší a vhodnější adepti? Viděl jsem na internetu nějaké video (není to tak dávno), myslím, že bylo od Washington Post, nebo NY Times, prostě nějaký takovýto velký deník a redaktor zkoušel platit Bitcoinem pizzu a abych pravdu řekl, byl jsem nemile překvapen.

Za transakci zaplatil poplatek asi 2x větší, než byla samotná cena pizzy a ještě na pizzu čekal asi hodinu, než se vůbec transakce s obchodem potvrdila, no prostě šílenost.

A právě, když jsem viděl tohle video, začal jsem nad Bitcoinem jako platebním řešením přemýšlet. Co vy si o tom myslíte?

Magazín Finex

Dobrý den Filipe, díky za otázku. V tomto momentě jsou na poli kryptoměn určitě daleko lepší adepti pro platby menších částek v obchodech – mluvím např. o Litecoinu. Důležité ale je, že mluvíme o aktuální situaci. Bitcoin se totiž stále vyvíjí a není možné se na něj v dlouhodobém horizontu dívat jako na pomalé a drahé platidlo (kterým momentálně oproti určitým jiným měnám skutečně je). Ať už se jedná o rozšíření jako např. Lightning Network, nebo vývoj samotného zdrojového kódu – pracuje na něm momentálně nejvíce lidí v historii a jejich cílem samozřejmě je ho posouvat dále a zlepšovat. Jinak pokud jste někdy zavítal např. do Paralelní Polis, tak tam lze Bitcoinem platit také. Platba je vždy připsána rychle (do minuty, ale nepotvrzena), ale poplatky tam opravdu jsou. Záleží však vždy na tom, jaký software používá odesílatel i příjemce transakce.
To, zda v budoucnu budou Bitcoinem platit všichni, radši odhadovat nebudu. :-)
Vojtěch, Finex.cz

Vojtěch, Finex.cz

Karlos

Super díky za článek :)

KryptoLáďa

To je neskutečný co se zase děje … miluju krypto. Doufám, že se bude opakovat rok 2K17 a všem to zavře huby. Tak se na to těším …. polez nahoru.

Milan

Tak co říkáte na ten kurz bitcoinu? :D :D Půjdeme ještě vejš, nebo to spadne jak šiška na zem? Já osobně doufám, že už jen poletíme vzhůru.

Magazín Finex

Milane, kurz Bitcoinu opravdu posledních několik dní pěkně stoupá. Díky tomu se naše portfolio 16 kryptoměn pořádně rozrostlo :-). Osobně očekávám mírnou korekci alespoň o 15-20 % před dalším růstem, ale znáte kryptoměny – dost často si dělají, co chtějí. Nemyslím si však, že bychom už z “bear marketu” byli nenávratně venku, dejte si tedy pozor na FOMO.
Vojtěch, Finex.cz

Kamila Těťková

Zdravím redaktory i všechny ostatní, měla bych pár dotazů s kterými bych potřebovala pomoci. Předem děkuji.

O kryptoměnách a především bitcoinu si čtu asi 2 měsíce, ale stále jsem sen neodhodlala nějaké peníze investovat. Hrozně se bojím. Zajímají mě alternativní způsoby investování a chci investovat jen se prostě bojím toho, že bitcoin nakoupím a najednou kurz bitcoinu spadne a já přijdu o svoje peníze. Myslíte, že je aktuálně dobrý čas investovat? A pokud ano, mám investovat pouze do bitcoinu, nebo i jiných kryptoměn? Děkuji za rady. Vím, že jsem asi až moc histerická, ale to jsem celá já.

Magazín Finex

Dobrý den Kamilo, pokud se bojíte, ale i přesto byste do kryptoměn nějaké peníze vložit chtěla, není nic jednoduššího, než začít s malou částkou. Zkuste si např. u Simplecoinu koupit bitcoiny za 300 Kč, převést si je do nějaké peněženky a pak s nimi v Paralelní polis zaplatit kávu. Až toto všechno bez problému zvládnete, můžete se pustit do nějaké větší investice třeba i do dalších měn. :-)

Co se týče ceny – ta ještě určitě spadnout může. Ostatně i my si to myslíme (viz naše predikce ceny Bitcoinu v roce 2019) ale také nemusí. V minulých měsících došlo k pádu o více než 80 % a historicky to byl takový moment, kdy už většinou k dalšímu pádu nedošlo. Přečtěte si třeba rozhovor se zakladatelem největší české smenárny Pavlem Niedobou – možná tomu trochu lépe porozumíte.

Vojtěch, Finex.cz

BitcoinMaster

Bitcoin je nej :D

Eduard Obořil

Chci si nakoupit nějaké kryptoměny, vyčlenil jsem si na to 50.000 Kč v jakém poměru a jaké kryptoměny byste vy na mém mistě nakoupili? Přemejšlel jsem, že bych koupil třeba 70%BTC, 20% Monera a 10% Ripple, co myslíte?

Díky za radu

Magazín Finex

Eduarde, díky za otázku.
Nechci Vám radit, co a jak udělat. Řeknu ale, co bych na Vašem místě udělal já a zda mne poslechnete je pouze na Vás. Nejjednodušší se jeví nákup tzv. Cryptocurrency bundle, který nabízí CoinBase. Tento bundle (balíček) obsahuje všechny kryptoměny, které coinbase nabízí a to ve stejném poměru, jako je jejich tržní kapitalizace. Ovšem chcete-li kryptoměny kupovat zvlášť, tak bych určitě vložil těch zmiňovaných 60-70 % do BTC a zbytek rozdělil mezi ETH, LTC a XMR. Myslím si, že tím neuděláte chybu. XRP osobně rád nemám a také žádné tokeny nedržím. Jinak chcete-li trochu experimentovat, mrkněte třeba na Stellar Lumens či ADA – zajímavé projekty.
Vojtěch, Finex.cz

Monča

Zdravíčko, kde dostanu nejlepší kurz na bitcoin, na jaké burze? Je to právě ten coinmate, nebo jiná burza?

Magazín Finex

Ahoj Mončo,
pokud plánuješ nakupovat za částku stokorun či tisícikorun, rozdíl pár procent v ceně bych nepovažoval za úplně významný a šel bych radši tou nejjednodušší cestou, kterou momentálně nabízí SimpleCoin. Nejjednodušší cestou se rozumí nákup bez registrace, bez papírování, převodem z účtu. Pokud chceš ale nakupovat za desítky tisíc korun nebo více, určitě bych zvolil CoinMate, jelikož jejich poplatky jsou v řádu desetin procenta. Na druhou stranu jsou jejich stránky v angličtině a je potřeba svůj účet verifikovat. Vše popisujeme v recenzi CoinMate u nás na webu.

Ladislav Kovář

Dobrý den, mám stranou nějaké peníze, něco okolo 100.000 Kč a rád bych to investoval do kryptoměn a konkrétně především do bitcoinu. Trošku se ale bojím že bitcoin cena bude ještě padat a nerad bych nakoupil kdy je nevýhodný kurz. Nebo, jaký názor na to máte vy? Myslíte si, že je teď dobrý kurz bitcoinu a že je vhodný čas nakoupit?

Rád bych se také zeptal, kde byste mi doporučili si kryptoměny uschovat po jejich nakoupení, děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den Ladislave,
pokud jste ještě nikdy žádné kryptoměny nekupoval a nevíte jak na to, budu se Vám snažit pomoci. Začal bych určitě buď u SimpleCoin (jednoduchá směnárna bez registrace s českou podporou) nebo CoinMate (směnárna/burza na které je třeba se registrovat a ověřit identitu, má však nižší poplatky.) Pro začátek bych koupil pouze BTC a to jen třeba 0.01 nebo 0.1 BTC. Je důležité si vyzkoušet, jak to všechno funguje. Jak probíhají platby, převody, jak fungují peněženky. Až to budete mít trochu “osahané” teprve pak bych dokoupil za vyšší částky nebo nějaké jiné kryptoměny. Uchovat je doporučuji hlavně v bezpečné hardware peněžence Trezor. Menší částky ale můžete mít klidně na mobilní peněžence Wirex.

Osobně si momentálně myslím, že se cena bitcoinu dostane ještě o trochu níže, tedy cca na 2500-3000 USD. Tam bych tedy být vámi nakoupil za nějakou vyšší část z těch 100.000 Kč, které máte k dispozici. Důležité je však slovo momentálně. Situace se totiž rychle mění.
Vojtěch, Finex.cz

Josef Novotný

Dobrej, chtěl bych se zeptat, kde je pro mě nejlepší nakoupit bitcoiny? Nechci kupovat žádný extra obnos, jen tak něco málo. Vůbec netuším, kde to koupit… díky za info.

Magazín Finex

Zdravím Josefe, pokud chceš opravdu nakoupit jen tak “na zkoušku”, myslím že pro tebe bude vhodné využít služeb směnárny SimpleCoin. Dej si ale pozor, už při objednávce budeš potřebovat adresu své peněženky. Být tebou bych si stáhl nějakou z mobilních kryptoměnových peněženek, které zde na webu doporučujeme – všechny máme odzkoušené.

Vojtěch, Finex.cz

Honza

Je hrozný, co se s tím bitcoinem a obecně kryptoměnama poslední dobou děje. Nejvíc jsem nakupoval když byl na 15.000 USD a ťed? Jestli to takhle půjde dál, tak nevím tvl. Prodávat se mi to ale nechce, to už ani moc nemá smysl, musím si prostě uvědomit, že je to dlouhodobá investice a tak k tomu přistupovat.

Magazín Finex

Honzo, takový růst, jaký kryptoměny zažily v roce 2017, nebyl absolutně přirozený a ani normální. Korekce přijít musela a věděli to všichni, jen si to často lidé nepřipouštěli. Každopádně podobnou korekcí (80 % dolů) už samotný bitcoin prošel minimálně 3x a ze všech těchto pádů se po letech dostal ještě výše, než byl. Proto je dle mého názoru teď super čas pro nákup. Ale jak říkáš – bude trvat déle než pár týdnů či měsíců, než se bitcoin i další kryptoměny vrátí na svá maxima. Věřím ale, že se tak ještě stane.
Vojtěch, Finex.cz

Patrik Vrba

Nakoupil jsem nějaký bitcoiny, tak jsem zvědavej, jak to poletí :D :D doufám, že na tom něco zarobím

Vasyl

Rád bych investoval nějaké peníze do kryptoměn, ale netuším kde začít a nerad bych o peníze díky nějakému podvodu přišel. Jakou směnárnu byste mi pro začátek doporučili a jakou peněženku, abych si mohl kryptoměny uschovat, děkuji.

Magazín Finex

Vasyle,
momentálně chystáme článek, který bude vhodný právě pro úplné začátečníky v kryptoměnovém světě. Zatím ho sice nemáme, ale pokud už o kryptoměnách něco víte, doporučil bych pro nákup kryptoměn asi směnárnu SimpleCoin či CoinMate a pro uchování kryptoměn mobilní peněženku Wirex.
Vojtěch, Finex.cz

honzal

Ahoj Romane, chtěl bych se zeptat, jestli mi někde např v Praze nebo Brně pomůžou se založením účtu, a nákupem Bitcoinů.. Jelikož su naprostej začátečník, a v angličtině taky nejsu zrovna kovanej, takže bych potřeboval trošku řekněme pomoct a poradit… Dík za případnou odpověď Honza

Štěpán Petřivý

Ahoj, v Praze ti možná pomůžou v Alze nebo Paralelní Polis, kde mají bitcoinové automaty. Ale když si přečteš naší recenzi na CoinMate tak bys to taky mohl zvládnout.

Momentálně jsme ve stádiu připravování recenze na jiné služby, kde se dá BTC koupit a jsou česky.

Krokodýl

Bitcoin teď frčí, slyšel jsem, že do konce roku 2018 může být i na 100 000 USD… Klidně bych tomu věřil, už tomu věří i špičkoví obchodníci a dá se to obchodovat na burze v Chicagu a brzy přijde New York. To natáhne velké hráče a ty cenu vyšponují “jako prase” :-) Na tom coinmate jsem si díky vám koupil nějakou tu část bitcoinu na “držení” jak popisujete a teď ještě chci zkusit na IQ OPTION nebo PLUS 500 obchodovat i krátkodobě… Můžete mi pomoci se rozhodnout? Děkuji Dan. Krok

Štěpán Petřivý

Ahoj,

mezi těmito dvěmi bych osobně volil IQ Option, protože kromě obchodování kryptoměn má i binární opce a digitální opce. Minimální vklad a i minimální velikost obchodu jsou nižší. Jinak ale je pouze v angličtině a je složitější projít zakládáním účtu.

Alois

Nadšení z BTC beru, ale co si za to koupíš? Rohlík, nebo chleba? Je BTC akceptovanou měnou? Je ilegální tak, jako ostatní měny. Přijde regulace a bublina splaskne. Ti nahoře to nebudou dále akceptovat.

Štěpán Petřivý

Ahoj Alois. Díky za reakci. Popravdě ano – Bitcoin není nejlepší kryptoměna, já osobně přeji hlavně Litecoinu a IOTA. Jsou to kryptoměny s lepším využitím při malých transakcích.

Sojka

Já se k obchodování u IQ Option dostal právě přes kryptoměny, pořád mi na to něco skáče jako reklama…. Zatím mi to celkem jde, ale jsem jen na demo účtu, brzy budu přestupovat na reál.. Můžu vás poprosit o nějaké strategie? Díky

Martin

Bitcoin u IQ je dobrej, dostanete zadarmo OTN coin :D

Ferda

Kdo obchodujete u iqoption? Mne prijde ze ta cena se tam nejak hejbe :D trochu sileny

Štěpán Petřivý

Ano je to tak, Ferdo. Bitcoin je velice volatilní a během pár hodin se může cena změnit i o 10%

BitCoinMaster

Bitcoin je prostě pecka a dá se na tom dost vydělat. Asi před 3 rokama jsem chtěl koupit 5 bitcoinů ale pak jsem si říkal, že bitcoiny stejnak nepojedou a že je to nějaký nesmysl, teď toho dost lituju :D :D Ale tak radost jsem si udělal stejně, minulý měsíc jsem si koupil 3 bitcoiny, tak doufám, že to trošku pofrčí nahoru ted a neprodělám na bitcoinech kalhoty

Štěpán Petřivý

Novinka: Bitcoin je nyní již přes 100.000 Kč a stále roste. Rok 2017 je ve znamení bitcoinu. V lednu nebyla jeho cena ani 1000 dolarů. Nyní je to téměř 5000.

Roman Dráždil

Nazdar Štěpáne, chtěl jsem se tě zeptat co ty a bitcoin? Máš ně jaké bitcoiny nakoupené? Díky za info.

Štěpán Petřivý

Ahoj Romane, nějaké BTC mám nakoupené už poměrně dlouho, uvidím co se s ním stane. Spousta lidí mu věří, že pujde až na 5000, 10 000 USD… Sleduji dění okolo BTC, ale už nepřikupuji ani neprodávám. Spíš si občas na IQ Option nebo BitFinex zascalpuji.

Zobrazit celou diskuzi (55)

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo