Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » Coinbase – Recenze, poplatky, bonus

Coinbase – Recenze, poplatky, bonus

Základní informace o Coinbase

Možnost obchodovat

Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ethereum classic, Ripple, 0x, BAT, Zcash, USDC, EOS, Augur, Stellar Lumens, DAI, Chainlink

Spread

Od 1.49%

Metody vkladu

Kryptoměny, platební karty

Coinbase je americká firma umožňující prodej a nákup několika kryptoměn za fiat peníze (dolary a eura). Tato firma měla na konci roku 2018 více než 25 miliónů uživatelů a je velice oblíbená a důležitá právě pro začátečníky ve světě kryptoměn. Proč? Čtěte dál.

Obsah recenze Coinbase:

1.Platforma Coinbase2.Coinbase Poplatky3.Vklady a výběry peněz u Coinbase4.Bonus u Coinbase (10 USD)5.CoinBase peněženky6.Obchodování u CoinBase Pro7.Verifikace u Coinbase8.Bezpečnost CoinBase9.Naše zkušenosti s Coinbase10.Vaše zkušenosti s Coinbase (komentáře)

Pokud chcete koupit či prodat nějaké ze základních kryptoměn, Coinbase je bezesporu jedna z TOP firem, u kterých tak můžete provést. Nákup probíhá jednoduše:

Stačí se zaregistrovat, svůj účet verifikovat jednoduchým vyfocením na webkameru a poté nahrát na svůj registrovaný účet peníze pomocí platební karty (ihned) či bankovního převodu (2-5 dní). Během pár vteřin pak můžete provést nákup kryptoměn.

Oproti Čechy velice oblíbené firmě CoinMate měl Coinbase dříve tu výhodu, že pro nákup jste mohli použít platební kartu a nemuseli jste tedy čekat na bankovní převod, který mnohdy trvá dny. Nyní ale už můžete nakupovat kryptoměny pomocí karty i na Coinmate a to za české koruny.

Pojďme se tedy podívat hlavní vlastnosti této kryptoměnové směnárny.

Platforma Coinbase

Coinbase vás nenutí k použití žádné sofistikované obchodní platformy. Naopak – jejich platforma je tak jednoduchá, že její použití zvládne snad každý se základními znalostmi angličtiny a právě proto, je Coinbase vhodný pro začátečníky. Níže najdete screenshot jejich systému.

bitcoin recenze coinbase nakup kryptomen

Takto probíhá nákup kryptoměn pomocí platební karty u Coinbase

Platforma je opravdu jednoduchá a intuitivní, ale i přesto se občas najdou lidé, kteří si stěžují na její rychlost. Další a asi nejčastější výhrady mají lidé ohledně zákaznické podpory, která mnohdy odepisuje až za několik dní či týdnů.

Coinbase Poplatky

Spread u brokera coinbase je nízký a to přibližně 1.49 %. Výše poplatků se liší podle typu nákupu a i podle země. Při nákupu kryptoměn pomocí platební karty musíme ještě zaplatit relativně malý poplatek navíc. Na obrázku výše vidíte, že při nákupu bitcoinů v hodnotě 500 € je poplatek asi 3.9 %.

Spousta lidí tvrdí, že poplatky na Coinbase jsou vysoké, nicméně když se podíváme do historie, kdy se např. za rok 2017 zvedla cena BTC o více než 1000 %, je coinbase poplatek v řádech procent stále zanedbatelná částka. Hodnota vašich kryptoměn se totiž i za jeden den může zvednout až o desítky procent, což poplatky zdaleka předčí.

Vklady a výběry peněz u Coinbase

Jak už bylo zmíněno výše, vklad, respektive nákup můžete provádět platební kartou (s poplatkem). Druhou možností je pak nákup provést bankovním převodem, který však trvá až několik dnů.

Za vklad, nebo výběr pomocí bankovního převodu je poplatek minimální, dá se říci, že spíš nulový. Konkrétně je to 0.15 EUR. Pokud vám tedy nevadí v případě vkladu pomocí bankovního převodu pár dnů počkat, můžete ušetřit nějakou tu korunu. Náš vklad pomocí SEPA bankovního převodu byl na účet připsán krátce po 24 hodinách.

Pokud byste se rozhodli vložit svoje prostředky v kryptoměnách a ty pak prodat za fiat měnu, tak v takovém případě je poplatek 1.49 %.

Limity pro nákup a prodej

Jednotlivé limity, které se mohou lišit podle místa platební metody či stavu verifikace jsou kdykoli k nahlédnutí na příslušných webových stránkách. Pokud patříte mezi verifikované (viz níže) obchodníky, jistě pro vás nebude problémem získat následující týdenní limity:

 • nákupy ve výši 25 000 dolarů měsíčně;
 • prodeje ve výši 25 000 dolarů měsíčně.

Pokud by vám uvedené limity nestačily k pokrytí vašich potřeb, můžete zažádat o jejich navýšení. Musíte však počítat i s tím, že limity pro okamžité nákupy prováděné kreditní kartou nemusí být dále navýšeny a budete muset doložit původ vašich peněz/kryptoměn.

Bonus u Coinbase (10 USD)

Směnárna Coinbase má oproti jiným směnárnám něco navíc. Nabízí zajímavý bonus. Pokud se registrujete kliknutím na tlačítko níže (nebo přes tento odkaz) a nakoupíte kryptoměny za minimálně 100 dolarů (2100 Kč) získáte na účet zdarma bitcoiny v hodnotě 10 dolarů.

Proč Coinbase tento bonus nabízí? Samozřejmě proto, aby nalákali nové obchodníky na jejich platformu. A vcelku se jim to daří, což dokazuje i fakt, že mají momentálně více jak 25 milonů účtů.

Jak jsme zmínili výše, Coinbase si účtuje poplatky a moc dobře ví, že se jim to vyplatí. Ovšem pro nás je to také malá odměna. :-)

Jak fungují peněženky (accounts) u Coinbase

Jak už bylo řečeno, princip směnárny Coinbase je prostý. Prakticky máte na svém účtu přístup k několika peněženkám. Ať už se jedná o peněženku na BTC, ETH, LTC či jiné kryptoměny, vždy fungují stejně.

Na tyto peněženky můžete posílat kryptoměny z jiné peněženky, z jiné směnárny (např. CoinMate), z bitcoinového automatu, prostě odkudkoli. Poté můžete kryptoměny u směnárny Coinbase buď držet, poslat je někomu jinému, nebo si je směnit na fiat (eura či dolary) a nebo na jiné kryptoměny.

Pokud chcete naopak kryptoměny koupit a ne prodat, není nic snazšího, než se v horním řádku přesunout pod záložku “Buy/Sell”. Tam si přidáte svoji preferovanou platební metodu (pravděpodobně platební karta) a vyberete částku, kterou chcete do kryptoměny vašeho výběru investovat.

coinbase - recenze platformy

Zobrazení jednotlivých účtů u Coinbase

Ač je držení kryptoměn právě v peněženkách u směnáren, jako je např. coinbase, poměrně praktické, není to doporučováno z bezpečnostních důvodů. Proto radši na tomto účtu nedržte kryptoměny déle, než je nezbytně nutné. Také byste na burzách a ve směnárnách neměli držet nějaký větší obnos kryptoměn.

Je mnohem bezpečnější mít veškeré krypto uložené v kryptoměnové peněžence. Například Trezor, nebo Ledger Nano S, které patří mezi nejbezpečnější peněženky na trhu. Avšak i přes všechna naše doporučení ohledně držení kryptoměn, na toto pravidlo moc lidí nedbá.

Kromě Bitcoinu můžete u této firmy koupit i Litecoin či Ethereum, které získalo svoji popularitu hlavně tím, že bylo používáno pro financování tzv. ICOs. Více o tom zjistíte zde: Co je to ICO? Dalšími kryptoměnami, které lze u Coinbase koupit jsou Bitcoin Cash, Ethereum Classic, XRP (Ripple), 0x, BAT, Zcash, Augur, EOS, Chainlink a několik dalších.

Obchodování u Coinbase (Coinbase Pro)

Platforma Coinbase sama o sobě obchodování s kryptoměnami nenabízí a je potřeba k tomu využívat sesterskou platformu Coinbase pro, která pro obchodování kryptoměn slouží. Jedná se o společnost pod společností Coinbase. Coinbase pro je tedy burza, kde můžete prodávat a nakupovat kryptoměny. Mezi tyto kryptoměny patří o Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a další…

Coinbase a Coinbase Pro jsou, co se týče vašich obchodních účtů totožné. Pokud jste tedy již registraci na Coinbase provedli (pokud ne, udělat jí můžete zde), nebudete muset znova procházet registrací a verifikací na Coinbase Pro a naopak. Prostě máte jeden účet.

Největší výhodou této burzy jsou nízké poplatky (z obchodů prakticky nic neplatíte) a možnost nakupovat za fiat měny jsou hlavní přednosti Coinbase Pro. A v neposlední řadě je určitě výhodou přehledná a jednoduchá platforma.

coinbase pro

Uživatelské rozhraní burzy Coinbase Pro

Verifikace u Coinbase

Stejně jako u většiny dalších burz a směnáren je i u coinbase třeba provést verifikaci. U Coinbase vše probíhá jednoduše a rychle. Poté, co na hlavní stránce Coinbase vyplníte pár základních informací, vás bude čekat nahrání dokumentů. Legitimovat se může pomocí pasu, občanského průkazu, nebo řidičského průkazu.

Dále si zvolíte způsob verifikace, což může být pomocí web kamery, nebo nahrání dokumentů ze souboru. Pokud si zvolíte jednoduché ověření pomocí web kamery, začnete tlačítkem “Start Verification” a stránka vám otevře webkameru. Na tu namíříte váš občanský průkaz z obou stran – nejdříve z jedné, poté z druhé a kliknete na OK.

Do pár desítek minut, max. hodin vám přijde email, zda se ověření podařilo. Pokud ne, nevadí – zkuste to znovu a snažte se, aby na fotografii byly k přečtení všechny informace. Pokud se to nepodaří ani na druhý pokus, můžete si zkusit stáhnout jejich mobilní aplikaci a vyfotit doklady právě pomocí ní. To by mělo fungovat vždy.

Je směnárna Coinbase bezpečná?

Otázka, kterou si asi položíte právě při čtení této coinbase recenze a která zajímá spoustu obchodníků. I přestože se po internetu šíří určité názory, že tato směnárna již není to, co bývala a že nenakládá s osobními daty tak, jak by měla.

Pokud bychom měli stručně odpovědět ohledně bezpečnosti, řekli bychom, ANO, je bezpečná. My jsme však nezůstali u této stručné odpovědi a podívali jsme se na celou věc poněkud detailněji z několika hledisek.

Legitimita směnárny

Jako společnost působící na území USA je Coinbase povinna postupoval v souladu se všemi zákony a vyhláškami platnými jak na federální úrovni, tak na úrovni jednotlivých států USA. Povinností společnosti v oblasti legislativy a regulace jsou následující:

 • Být registrována orgánem FinCEN jako společnost působící v oblasti peněžních služeb.
 • postupovat v souladu s ustanoveními zákona Bank Secrecy Act
 • postupovat v souladu s ustanoveními zákona USA Patriot Act
 • dodržovat platné zákony a vyhlášky týkající se peněžních převodů.

Výše uvedená zákonná opatření zvyšují odpovědnost společnosti, kterou můžeme postrádat u jiných společností spadajících do jurisdikce zemí s benevolentnější legislativou.

USA jsou jedinou zemí, v nichž společnost Coinbase působí, která vyžaduje licenci k provozování obchodů s kryptoměnami.

Ostatně podobná opatření by nebyla k ničemu, pokud by společnosti nedůvěřovali samotní investoři. V případě Coinbase mezi ně patří např. Alexis Ohanian (jeden ze spoluzakladatelů spol. Reddit), Bank Of Tokyo, Blockchain Capital nebo Digital Currency Group.

Bezpečná úschova financí

Společnost Coinbase odděluje finance zákazníka od provozních financí využívaných firmami. Firemní finance jsou uloženy na speciálních svěřeneckých účtech. Pro nás to znamená, že naše vložené peníze nebudou použity k různým podnikovým transakcím.

Společnost Coinbase dále prohlašuje: “V případě, že by se společnost dostala do finančních problémů a čelila insolvenci, peníze uložené na speciálních svěřeneckých účtech by si společnost sama ani její věřitelé nemohli nárokovat. Peníze uložené na těchto účtech by byly navráceny zákazníkům společnosti.”

Peníze v podobě kryptoměn u 98 % zákazníků jsou uloženy v zabezpečených off-lineových depozitářích. Jednotlivé měny jsou zajištěny v různých hardwarových peněženkách popř. v papírové podobě. Fyzické peněženky kryptoměn jsou následně uloženy v trezorech a sejfech v různých částech světa. Tato opatření chrání zákazníka před útoky hackerů a případnými krádežemi či ztrátou.

Zbývající část kryptoměn, uložená v podobě online spadá plně pod ochranu syndikátu banky Lloyd’s of London.

Občané s trvalým pobytem v USA využívající peněženky společnosti v dolarech jsou navíc chráněni pojištěním FDIC až do výše 250 000 amerických dolarů.

Zde je důležité uvést, že zákazníci přesto nesou určitou odpovědnost v případě narušení jejich osobních účtů. Proto se běžně doporučuje ukládat kryptoměny do off-lineových peněženek, které má zákazník pod kontrolou. Seznam našich doporučovaných peněženek naleznete zde.

Zabezpečení osobních účtů

Směnárna Coinbase nabízí uživatelům řadu funkcí k zabezpečení svých osobních účtů. Bezpečí je zajištěno použitím silného jedinečného hesla.

K větší bezpečnosti účtu napomáhá vícenásobná tzv. 2faktorová autentizace (metoda 2FA). V základní variantě se realizuje v podobě zaslání SMS, nicméně my doporučujeme nastavit si aplikaci od externího subjektu. Zde je možno využít autentizace např. od společností Google nebo Authy.

Dalším kladem v oblasti zabezpečení je možnost sledovat činnosti probíhající na našem účtu a, v případě pokusu o připojení dalšího zařízení či IP adresy k účtu, být na podobné pokusy upozorněn.

Naše zkušenosti s Coinbase

Myslíme si, že je tato směnárna skvělým výchozím bodem pro všechny krypto nováčky. Sami jsme u nich provedli desítky nákupů i prodejů. Platforma je jednoduchá a poplatky (v případě převodu) jsou minimální. Další věc navíc je 10 USD bonus, kterého můžete u Coinbase využít.

Směnárnu i burzu (Coinbase Pro) využíváme už poměrně dlouhou dobu a nikdy jsme neměli jediný problém a to i přestože se na internetu objevují různé negativní názory.

V tuto chvíli se jedná o jednu z nejlepších, nejjednodušších a nejbezpečnějších způsobů, jak nakoupit kryptoměny.

Doufáme, že se vám naše coinbase recenze líbila a pokud byste ohledně tohoto brokera měli nějaké otázky, nebo byste s námi chtěli sdílet vaše zkušenosti, dejte nám vědět dole do komentářů. Děkujeme.

Další informace ohledně Coinbase

stars
93 %
3. místo
Skvělá směnárna
Skvělá směnárna podporující nákup kryptoměn pomocí platební karty. Nabízí hned několik kryptoměn, účtuje si však několik procent poplatek.
 • Možnost nakoupit kryptoměny rychle pomocí kreditní (platební) karty
 • Jednoduchost nákupu
 • 10 dolarů zdarma!
 • Při nákupu kartou poplatek cca 3.8 %
 • Platforma neumožňuje limitní příkazy, umožňuje však opakující se nákupy

✅ Jméno firmyCoinbase
✅ Webová stránkawww.coinbase.com
✅ V češtině?
✅ Sídlo společnostiSan Francisco, Kalifornie, USA
✅ Demo účet
✅ Minimální vklad10 USD
✅ Počet aktiv13
✅ PákaNenabízí páku
✅ SpreadOd 1.49%
✅ PoplatkyCca 3.8%
✅ Metody vkladuKryptoměny, platební karty
✅ Metody výběruKryptoměny, bankovní převod
✅ Měna účtuDolary/Eura
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Možnost obchodovatBitcoin, Litecoin, Ethereum, Ethereum classic, Ripple, 0x, BAT, Zcash, USDC, EOS, Augur, Stellar Lumens, DAI, Chainlink

Diskuze k tomuto článku: 61 komentářů
Petr

Dobrý den,
při nákupu BTC za Eura z kreditní karty uvádíte poplatek 3,8 %. Reálně však dnes při nákupu za 10 Eur bylo strženo 0,99 Eura což je 9,9 %. Můžete tuto transakci upřesnit?

Vehicle

Dobrý den,

na počátku roku jsem jsem se úspěšně registroval na coinbase. Nakoupil jsem nějaké BTC. Bohužel se mi stránky již cca měsíc nezobrazují a já jsem tak bez přístupu do své peněženky. Poradíte, co s tím? Vyzkoušel jsem již různé prohlížeče a vždy se zobrazí jen komplet bílá plocha…….

Vojtěch Machek

Dobrý den,
tento problém sice sám nezaznamenávám, mně vše funguje, slyšel jsem ale o tom několik lidí mluvit. Bohužel nevím, čím to je, ale když si stáhnete oficiální Coinbase mobilní appku, vše by tam mělo fungovat. Vím, není to řešení, ale dočasně by se to dalo vydržet.

Vehicle

Díky za radu. Pokud by se Vám podařilo zjistit, jak na nezobrazující se stránku coinbase, budu opravdu vděčný.

Mirek

Ahoj,mám ten samí problém.Po příhlášeni na Coinbase se mi zobrazí jen bíla obrazovka.Jestli jsi už vyřešil tento problém mohl bys poradit?
Nebo třeba někdo jiný,hlavně at to funguje.
Mobilní aplikace funguje bez problému. Ale chci ovládat přes Pc

Vehicle

Bohužel. Stále nefunguje. Opravdu bych ocenil radu, jak na to. Možná jde jen o nějaké nastavení ve Windows nebo v prohlížeči. Nemám ale páru, jak na to….;o(

Mirek

Zdravím, mám problém s verifikací na Coinbase. Řidičák mě to úspěšně verifikovalo, ale teď to chce dokončit verifikaci zadáním osobních údajů. A tam mě to pořád vyhazuje, že verification failed, důvod to nenapíše. Nejsem si jistý, jak vyplnit ty kolonky. Jméno a narození je snad jasné, nejsem si jistý zadáním adresy. Adresu mám pouze název vesnice + číslo popisné (ulici nemám), ale co do kterého řádku napsat jsem moc nepochopil. Vyzkoušel jsem několik kombinací, ale pokaždé mě to vyfakovalo a nakonec na 24 hodin zakázalo další pokusy. Nejhorší na tom je, že vůbec nevím, co se tomu nelíbí. Máte někdo nějaký zaručený postup?

Magazín Finex

Zdravím Mirku. Bohužel vůbec nevím, kde by mohl být problém. Já verifikaci provedl už před lety a už si 100% nevybavuji, jak to vypadalo. Můžete nám na email info@finex.cz poslat screenshot toho formuláře? Zkusíme to vymyslet. :-)
Vojtěch, Finex.cz

ERIK

Dobry den.
Jak dopadl pán s tim problemem s verifikací na Coinbase.
Mám uplne stejny problem.Poslal sem vypis poslednich 3.mesícu z banky a stejne nic …..uz fakt nevim :(

Magazín Finex

Před pár dny byla na Coinbase i burzu CoinBase Pro přidána měna Chainlink. Cena od té doby vzrostla o více než 150 %.

Jaromir

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak se muže vybrat hotovost přímo na stánku Geko (tabák). Je potřeba mi nějaký pin kód nebo jak to funguje.

Děkuji.

Vojtěch Machek

Dobrý den, Jaromíre.
Osobně jsem nikdy v Geco kryptoměny neprodával ani nekupoval, každopádně předpokládám, že to bude fungovat jako u klasického krypto bankomatu. Vy tedy pošlete kryptoměnu pomocí vaší mobilní peněženky na adresu, kterou vám dá obsluha trafiky (naskenujete QR kód). Pár minut po odeslání transakce by měla být přijatá a Vy dostanete hotovost.

Tellmemore

Zdravicko, jeden dotazek k celkovym poplatkum, se kteryma se vlastne musi pocitat v pripade mezinarodniho prevodu: 1) poplatek za odchozi mezinarodni platbu (Raiffka min 300,- nebo 1% z castky, max 1200,-; SEPA pro USA nelze vyuzit), 2) konverze CZK > EUR (dle aktualniho kurzu), 3) 1,49% z castky za konverzi EUR > BTC u Coinbase; a dale pro stazeni prostredku 4) opet 1,49% konverze BTC > EUR (?), 5) poplatek za prichozi mezinarodni platbu (viz. bod 1), 6) konverze EUR > CZK (dle aktualniho kurzu). Je to tak spravne? Diky za potvrzení.

Magazín Finex

Zdravím, Tellmemore. V případě platby kartou je to jednoduché, tam je poplatek cca 3.9 % (+směna měn bankou) a víc už ne.

V případě platby převodem je to už složitější, jak říkáte. Coinbase má i bankovní účty v Evropě, takže tam je možné poslat i SEPA platbu, která je levnější a rychlejší. Ve skutečnosti ale zaplatíte poplatek za SEPA (u Fio je to 20 Kč), poplatek (rozdíl mezi nstředovým a nákupním kurzem) za konverzi měn z Kč na EUR. Pak máte na Coinbase účtu EURa a za takový nákup už je poplatek pouze 0.99 – 2.99 dolaru (více zde).

A v případě prodeje krypta pak ano, znovu ten samý poplatek, znovu poplatek za (nyní příchozí) SEPA + poplatek za konverzi měn Vaší bankou.

Magazín Finex

Dnes byl Coinbase zalistován token EOS, který je tak možné si koupit.

Evžen

Zdravím, chci se zeptat jak funguje ten Trezor, nemám s ním žádné zkušenosti. Na Coinbase mám nějaké BTC a ETH a teď mi prosím poraďte jak je dám do toho Trezoru? popřípadě z Trezoru zpět na coinbase k prodeji…. Předem díky

Magazín Finex

Dobrý den Evžene,
pokud Trezor už máte, připojte ho k počítači a postupujte podle instrukcí, které dostanete v krabičce s Trezorem. Nejdříve je třeba nainstalovat si do počítače software a poté pomocí internetového prolížeče můžete Trezor ovládat. Funguje podobně jako všechny ostatní peněženky. Můžete si generovat adresy pro příjem kryptoměn (BTC i ETH), kryptoměny odesílat, atp.

Pro příjem kryptoměny (když posíláte z Coinbase na Trezor) je třeba v levém horním rohu zvolit danou kryptoměnu (BTC/LTC/ETH,..) a pak kliknout na záložku Receive. Bude Vám vygenerována adresa, na kterou kryptoměnu odešlete. V případě odesílání z Trezoru na Coinbase znovu vlevo nahoře zvolíte kryptoměnu, přejdete na záložku Send, tam vložíte adresu, kterou Vám vygeneruje Coinbase a potvrdíte.

Poměrně dobrý návod najdete třeba zde (ve formě videa).

Vojtěch, Finex.cz

Saga

Jsem s touto směnárnou naprosto spokojen děkuji za doporučení, kupuji přes kreditku, škoda toho poplatku

Magazín Finex

Dobrý den a díky za komentář Saga. Ten 3.5% poplatek je účtován pouze v případě, že kupujete přes platební kartu, jak říkáte. Pokud ale pošlete na svůj coinbase účet peníze pomocí SEPA bankovního převodu, pak je poplatek za transakci pouze 1 dolar. Trvá to většinou pod 24h.

Magazín Finex

V minulých dnech celkově ceny kryptoměn víceméně padaly, ale XLM (Stellar Lumens) rostl. Hlavním důvodem byly pravděpodobně uniklé inside informace z Coinbase. Ti totiž před pár hodinami oznámili zalistování právě tohoto tokenu na jejich burze Coinbase Pro + směnárnu CoinBase.

František Pohara

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli obchodování probíhá pouze na Coinbase Pro, nebo můžu obchodovat i na Coinbase. Nerad bych využíval 2 platformy naráz. A taky jsem se chtěl zeptat, když si vložím peníze na coinbase, budu je mít na Coinbase Pro? A funguje to i naopak? Děkuji za pomoc.

Magazín Finex

Dobrý den Františku,
kupovat a prodávat kryptoměny můžete rychle přímo v rámci Coinbase. Obchodovat s dalšími aktivy, využívat order book a pokročilejší nástroje můžete až v rámci Coinbase Pro. Brzy vydáme recenzi i platformy Pro, takže určitě sledujte naše stránky.

Přihlášení funguje na obě platformy stejně, nicméně jsou tam oddělené obchodní účty a jejich zůstatky. V penězmi či kryptoměnami na Coinbase účtu tedy nebudete moci obchodovat na Coinbase Pro a naopak. Lze prostředky ale jednoduše převádět.

Vojtěch,
Finex.cz

Ocitám

zdar je těch 10 dolarů opravdu zdarma, nebo tam je nějaký chyták? Nerad bych se nechal nějak napálit.

Magazín Finex

Ahoj Ocitám, po registraci přes tento link je bonus 10 dolarů opravdu aktivní. Chyták tam není, jen je třeba pro získání bonusu nakoupit krypto min. za 100 USD. :-)
Jiří, Finex

Erik

čau, mám jen jednu otázku. Je lepší coinmate nebo coinbase? V šem se liší a co pro mě bude lepší na nákup kryptomen? Díky.

Magazín Finex

Ahoj Eriku. Coinbase bych doporučil v případě, že chceš kryptoměnu koupit a platit kartou. V případě že chceš provést platbu převodem, doporučil bych CoinMate. Pokud chceš platit hotovostí, pak ti zbývá buď domluvit se s někým na localbitcoin a nebo využít bitcoinového bankomatu.

Dan

Mám tam celkem slušný obnos kryptoměn za tu dobu co si pravidelně kupuji a už to nechci tam jen tak nechat ležet, přemyšlím, jakou peněženku využít a kam si kryptoměny z coinbase poslat.. máte pro mě prosím nějaké doporučení z vlastní zkušenosti? Díky moc

Magazín Finex

Dane, za mě je určitě dobré využít Trezor. Jedná se o velice bezpečnou hardware peněženku. Je to navíc český produkt a spousta lidí v ČR ho má. Když pak máš nějakou otázku, napíšeš na FB do nějaké kryptoměnové skupiny a vždy se najde někdo, kdo ti poradí. Navíc i já i mí přátelé Trezory máme, takže i zde na webu ti můžeme poradit.
Vojtěch, Finex.cz

Kaja

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je to s tím bonusem u coinbase? Je to opravdu reálné ho dostat, nebo je to jenom další podvod. Ráda bych toho využila a nechci se spálit… máte s tím někdo zkušenost, dostali jste ty peníze? Budu rád za každou radu.

Magazín Finex

Kajo, bonus je připisovaný automaticky a nejedná se o žádný podvod. CoinBase je legitimní a dlouho fungující společnost, bát se není třeba. :-)

Ig

Ma zkusenost je ta, ze mi bonus ani po cca 3 tydnech vyplacen nebyl. A ano, odpoved podpory byla ta, ze je vse automartizovano a ze nemaji moznost toto nijak overit. nasmerovali mne pouze na vypisy z uctu, pripadne na cloveka, pres jehoz referral link jsem se registroval.
Napada mne nasledujici:
1) na ucet jsem prevedl 88Eur, ktere jsem chtel smenit. diky poplatku 2.99Eur jsem vsak smenil pouze 85Eur – nebylo tedy dosazeno limitu pro vyplaceni bonusu
druhy nakup jsem provedl v hodnote 235Eur. opet nic.
2) penize jsem nemenil na coinbase, ale na jejich burze coinbase pro (gdax).
=> znamena to tedy, ze nakup musi byt presne v hodnote 88Eur/100usd a pouze na coinbase, nikoliv v ramci jejich burzy coinbase pro (gdax)?
jine vysvetleni pro nevyplaceni bonusu mne nenapada.

Magazín Finex

Ig, podle mě se opravdu jedná pouze o klasickou směnárnu CoinBase a ne CoinBase Pro. To je totiž, pokud vím, úplně oddělený produkt, i když v rámci jedné firmy. Jinak vzhledem k automatizaci by opravdu mělo vše proběhnout samo a není tam žádný prostor pro nějakou “manipulaci” ze strany coinbase.

Peta

Mám otázku, když vložím peníze ke coinbase kartou, budou tam hned jako když vkládám na coinmate přes fio banku, nebo to trvá dýl? Díky za info.

Magazín Finex

Peto, vklad kartou (pokud Vaše banka podporuje platby na CoinBase) je instantní.

Gabriel

Četl jsem, že tam můžu vkládat kreditní kartou, což je fajn, funguje to ale bez problému? A jaké jsou tam poplatky, když bych chtěl vložit nebo vybrat kartou?

Magazín Finex

Gabrieli, směna pomocí kreditní či platební karty na CoinBase ve své podstatě funguje. Některé banky ale transakce bohužel zamítají. Pak je možné vyzkoušet i další směnárnu, která kartu podporuje – Changelly. A nebo peníze převést převodem z účtu.

Marťas

Ahoj, vím že coinbase funguje jako směnárna ale můžu tam kryptoměny normálně obchodovat, nebo to nejde? Chtěl bych si něco nakoupit a zároven s tím trochu i obchodovat a vydělat si něco, díky.

Magazín Finex

Marťas, na coinbase lze kryptoměny obchodovat pomocí jejich platformy CoinBase Pro. Brzy o tom budeme psát samostatný článek, takže určitě sleduj naše stránky. Jinak na klasické CoinBase bych nedoporučoval dělat více obchodů, protože na každý je zbytečně moc velký poplatek ve výši až několika procent. Naopak kdybys kryptoměny z CoinBase přesunul třeba na Binance, tak tam je o dost větší výběr kryptoměn a poplatky jsou ve výši 0.1 %.

Magazín Finex

Dnes byla na burzu CoinBase Pro přidána měna Zcash. Cena od rána vzrostla o více než 15 % a následě zase trochu klesla.

Magazín Finex

Od 5. 12. 2018 je též možné ZEC (Zcash) nakoupit na běžné směnárně CoinBase, ne pouze CoinBase Pro, jako tomu bylo doposud.

Evžen Strnulý

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli tu někdo v poslední době přidával debetni kartu od České spořitelny na Coinbase. Mám s tím problém a potřeboval bych najít řešení.
Děkuji

pavel

Ahoj. Má karta od ERA hlásí taky error… zkoušeno včera.

Magazín Finex

Bohužel je pravda, že některé banky v ČR blokují všechny transakce na známé účty kryptoměnových směnáren. Pavle, doporučuji vyzkoušet Changelly či Simplecoin.

Karel

Tenhle návod https://finex.cz/nakup-kryptomen-u-coinbase/ je super, moc mi pomohl, díky za 10 dolarů. Víc takových věcí.

E. Nois

Dobrý den… řekněme, že si chci poslat více peněz a koupit nějaké kryptoměny, jakou směnárnu byste mi doporučili? Chtěl bych tam pak s tím i obchodovat, poskytuje coinbase obchodování kryptoměn?

Magazín Finex

Pokud chcete nakupovat s větší částkou než jen pár set či pár tisíc korun, jednoznačně doporučuji CoinMate. Poplatky tam jsou s většími částkami nejnižší, rozhodně nižší, než na CoinBase. Je třeba však převádět peníze z českého bankovního účtu a nelze to udělat platební kartou. Poté je u coinmate možné také obchodovat a to BTC, LTC, BCH a to v párech s CZK, EUR a BTC.

Na CoinBase jde obchodovat také a to s využitím jejich služby CoinBase Pro. Na to plánujeme udělat detailní recenzi, takže určitě sledujte náš web.

Vojtěch, Finex.cz

Stanislav

Dobrý den.
Chci se zeptat, kolik kryptoměn na koupi momentálně coinbase nabízí a plánují přidat nějaké nové?
Díky Chudoba

Magazín Finex

Zdravím Stanislave, díky za dotaz. Momentálně lze na coinbase koupit, jak uvádíme v recenzi výše, 7 kryptoměn. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, 0x a BAT. Do budoucna podle nejnovějších zpráv chtějí přidat desítky až stovky dalších kryptoměn.

Sofie

Zdravím je coinbase v češtině, nebo ne? A berou CZK? Moc anglicky neumím, takže by se mi hodila směnárna/burza, která poskytuje český jazyk.

Magazín Finex

Zdravím, Sofie. CoinBase bohužel v češtině není. Co se týče měny, které podporují, tak pokud chcete kryptoměny kupovat za Kč přes kartu, není to problém, banka konverzi automaticky provede. Pokud ale chcete provést bankovní převod, tak musíte převést částku v EURech z vašeho účtu a to přes SEPA převod. Konverze by znovu měla automaticky proběhnout u banky, kde máte účet.

Lukáš

Dobrý den, jelikož chci prodat, jak to mám udělat, abych je dostal na můj bankovní účet, nebo vybral peníze.

Děkuji

Štěpán Petřivý

Ahoj Lukáši, doporučuji prodávat přes CoinMate, protože mají nižší poplatky. Z tohoto důvodu jsem taky sám nikdy přes CoinBase neprodával. Ale mělo by stačit jít na https://www.coinbase.com/sell stránku, zadat počet BTC/LTC k prodeji a potvrdit. Po provedení transakce přejít na https://www.coinbase.com/accounts/ (dole) a pomocí “Withdrawal” poslat peníze na bank. účet.

TIP: Pokud peníze ihned zrovna nepotřebuješ, ještě bych na tvém místě s prodejem chvíli počkal. Z doslechu vím, že následující týdny a měsíce bychom měli vidět solidní růst alespoň o desítky procent, čemuž také nasvědčuje technická analýza. Ale samozřejmě je rozhodnutí na tobě – můžu se mýlit – hodně štěstí! :-)

petr

Ahoj, jak dlouho může trvat převod peněz přes bankovní učet. Je možné že to může trvat déle než 5 dní? díky za odpověd.

Jara

S kreditni kartou funguji bez problemu.

ALE POZOR na prevod SEPA platbou v EUR. Hodne lidi si stezuje a dodnes nemaji penize na Coinbase uctu.
Bohuzel i ja jsem takto prisel o 100euro. Prohledejte zahranicni recenze…

Vytvoreno part support ticketu, komunikace s coinbase, dodani vsech dokladu o platbe a nikam jsem se nedostal. Vzdy to skoncilo bez reseni, odpovedi.

Takze s kreditkou ano, SEPA urcite ne!!!

Jara

E. Nois

Járo už ti to našli?? Dík za odpověď rád bych poslal taky přes SEPA

Marek

Dobrý den, pokud nakupuji BTC pomocí platby přes účet, je možné poslat české koruny a oni už si to převedou automaticky? Díky :)

Štěpán Petřivý

Ahoj Marku, bohužel jsem to nezkoušel, ale každopádně pokud to jde, určitě bych poslal stejnou měnu, kterou oni po tobě vyžadují, resp. ve které je tvůj účet. Vyhneš se tím případným problémům (které nastat můžou, ale nemusí) Při platbě přes účet doporučuji ale spíše směnárnu coinmate.

Restovski

Díky, koupil jsem u coinbase bitcoiny za 5 000 Kč, když teď cena tak klesla. A dostal jsem díky vám těch 10 dolarů (200 Kč) zdarma ;-) Tak snad se mi zhodnotí alespoň na 500 Kč :-D

Štěpán Petřivý

Máte nějaké zkušenosti s platformou coinbase? Dejte nám vědět!

Stana

Zdravím, před 14 dny jsem zaslala peníze ze spořitelny a do dnešního dne mně nebylo připsáno nic. Nemohu se dostat na žádnou podporu, kde bych požádala o prověření platby. Můžete mi prosím poradit, co mohu udělat?

Štěpán Petřivý

Ahoj Stano, napiš mi na email prosím na jaký účet jsi peníze poslala, jakým příkazem a jaké jsi uvedla poznámky pro platbu, případně var. symbol. Zkusím na to mrknout. :-)

Zobrazit celou diskuzi (61)
RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC