CoinBase – Recenze, poplatky, návod

Celkové hodnocení:
91/100
Základní informace o CoinBase

Možnost obchodovat

Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ethereum classic, Ripple, 0x, BAT, Zcash, USDC

Spread

Od 1.49%

Metody vkladu

Kryptoměny, platební karty

CoinBase je americká firma zprostředkovávající prodej a nákup kryptoměn za FIAT peníze (v tuto chvíli Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash a Ethereum a to za dolary a eura). Tato firma je velice důležitá právě pro začátečníky ve světě kryptoměn. Proč? Čtěte dál.

Pokud chcete koupit či prodat nějaké z výše uvedených kryptoměn, coinbase je jedna z TOP firem, u kterých tak můžete provést. Nákup probíhá velice jednoduše. Stačí se zaregistrovat, svůj účet verifikovat jednoduchým vyfocením na webkameru a poté nahrát na svůj registrovaný účet peníze pomocí platební karty (ihned) či bankovního převodu (2-5 dní). Během pár vteřin můžete provést nákup kryptoměn.

Klady

 • Možnost nakoupit kryptoměny rychle pomocí kreditní (platební) karty
 • Jednoduchost nákupu
 • 10 dolarů zdarma!

Zápory

 • Při nákupu kartou poplatek cca 4 %
 • Platforma neumožňuje limitní příkazy, umožňuje však opakující se nákupy

Oproti naší oblíbené firmě CoinMateCoinBase tu výhodu, že pro nákup můžete použít platební kartu a nemusíte tedy čekat na bankovní převod, který mnohdy trvá dny. Kromě toho můžete koupit i jiné kryptoměny přímo a nemusíte převádět peníze na bitcoin a pak až na jinou kryptoměnu.

TIP: Návod krok za krokem: Jak koupit kryptoměny na CoinBase.

Platforma CoinBase

CoinBase nenabízí k dispozici žádnou sofistikovanou obchodní platformu. Naopak – jejich platforma je tak jednoduchá, že její použití zvládne snad každý se základními znalostmi angličtiny. Níže najdete screenshot jejich systému.

nákup kryptoměn coinbase
Takto probíhá nákup kryptoměn pomocí platební karty u CoinBase.

Spread u brokera coinbase je velice nízký a to přibližně 1 %. Ovšem při nákupu kryptoměn pomocí platební karty musíme zaplatit malý poplatek coinbase. Na obrázku výše vidíte, že při nákupu bitcoinů v hodnotě 500 € je poplatek asi 3.8 %.

Když se ale podíváme do historie, kdy se např. za rok 2017 zvedla cena BTC o více než 1000 %, je coinbase poplatek v řádech procent stále zanedbatelná částka. Hodnota vašich kryptoměn se totiž i za jeden den může zvednout až o desítky procent, což poplatky zdaleka předčí.

Jak fungují peněženky (accounts) u CoinBase

Směnárna CoinBase funguje jednoduše. Prakticky máte na svém účtě přístup k několika peněženkám. Ať už se jedná o peněženku na BTC, ETH či LTC, vždy fungují stejně.

Na tyto peněženky můžete posílat kryptoměny z jiné peněženky, z jiné směnárny (např. CoinMate), z bitcoinového automatu, prostě odkudkoli. Poté můžete kryptoměny u směnárny CoinBase buď držet, poslat je někomu jinému, nebo si je směnit na fiat (eura) a nebo jiné kryptoměny.

Pokud chcete naopak kryptoměny koupit a ne prodat, není nic snazšího, než se v horním řádku přesunout pod záložku “Buy/Sell”. Tam si přidáte svoji preferovanou platební metodu (pravděpodobně platební karta) a vyberete částku, kterou chcete do kryptoměny vašeho výběru investovat.

account coinbase
Výpis účtů u brokera CoinBase

Ač je držení kryptoměn právě v peněženkách u směnáren, jako je např. coinbase, poměrně praktické, není to doporučováno z bezpečnostních důvodů. Proto radši na tomto účtě nedržte kryptoměny déle, než je nezbytně nutné. Avšak ve skutečnosti na toto pravidlo moc lidí nedbá.

Kromě bitcoinu můžete u této firmy koupit i Litecoin či Ethereum, které získalo svoji popularitu hlavně tím, že bylo používáno pro financování tzv. ICOs. Více o tom zjistíte zde: Co je to ICO? Dalšími kryptoměnami, které lze u CoinBase koupit jsou Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Ripple, 0x a BAT.

Bonus u CoinBase

CoinBase nabízí zajímavý bonus. Pokud se registrujete kliknutím na tlačítko níže a nakoupíte kryptoměny za minimálně 100 dolarů (2100 Kč) získáte na účet zdarma bitcoiny v hodnotě 10 dolarů.

Proč CoinBase tento bonus nabízí? Samozřejmě proto, aby nalákali nové obchodníky na jejich platformu. Jak jsme zmínili výše, účtují si malé poplatky a moc dobře vědí, že se jim to vyplatí. Ovšem pro nás je to také malá odměna. 🙂

Je směnárna Coinbase bezpečná?

Otázka, kterou si asi položíte právě při čtení této coinbase recenze. Pokud bych měl stručně odpovědět, řekl bych, ANO je bezpečná. My jsme však nezůstali u této stručné odpovědi a podívali jsme se na celou věc poněkud detailněji z několika hledisek.

Legitimita směnárny

Jako společnost působící na území USA je Coinbase povinna postupoval v souladu se všemi zákony a vyhláškami platnými jak na federální úrovni, tak na úrovni jednotlivých států USA. Povinností společnosti v oblasti legislativy a regulace jsou následující:

 • Být registrována orgánem FinCEN jako společnost působící v oblasti peněžních služeb.
 • postupovat v souladu s ustanoveními zákona Bank Secrecy Act
 • postupovat v souladu s ustanoveními zákona USA Patriot Act
 • dodržovat platné zákony a vyhlášky týkající se peněžních převodů.

Výše uvedená zákonná opatření zvyšují odpovědnost společnosti, kterou můžeme postrádat u jiných společností spadajících do jurisdikce zemí s benevolentnější legislativou.

USA jsou jedinou zemí, v nichž společnost Coinbase působí, která vyžaduje licenci k provozování obchodů s kryptoměnami.

Ostatně podobná opatření by nebyla k ničemu, pokud by společnosti nedůvěřovali samotní investoři. V případě Coinbase mezi ně patří např. Alexis Ohanian (jeden ze spoluzakladatelů spol. Reddit), Bank Of Tokyo, Blockchain Capital nebo Digital Currency Group.

Bezpečná úschova financí

Společnost Coinbase odděluje finance zákazníka od provozních financí využívaných firmami. Firemní finance jsou uloženy na speciálních svěřeneckých účtech. Pro nás to znamená, že naše vložené peníze nebudou použity k různým podnikovým transakcím.

Společnost Coinbase dále prohlašuje: “V případě, že by se společnost dostala do finančních problémů a čelila insolvenci, peníze uložené na speciálních svěřeneckých účtech by si společnost sama ani její věřitelé nemohli nárokovat. Peníze uložené na těchto účtech by byly navráceny zákazníkům společnosti.”

Peníze v podobě kryptoměn u 98% zákazníků jsou uloženy v zabezpečených off-lineových depozitářích. Jednotlivé měny jsou zajištěny v různých hardwarových peněženkách popř. v papírové podobě. Fyzické peněženky kryptoměn jsou následně uloženy v trezorech a sejfech v různých částech světa. Tato opatření chrání zákazníka před útoky hackerů a případnými krádežemi či ztrátou.

Zbývající část kryptoměn, uložená v podobě online spadá plně pod ochranu syndikátu banky Lloyd’s of London.

Občané s trvalým pobytem v USA využívající peněženky společnosti v dolarech jsou navíc chráněni pojištěním FDIC až do výše 250.000 amerických dolarů.

Zde je důležité uvést, že zákazníci přesto nesou určitou odpovědnost v případě narušení jejich osobních účtů. Proto se běžně doporučuje ukládat kryptoměny do off-lineových peněženek, které má zákazník pod kontrolou. Seznam našich doporučovaných peněženek naleznete zde.

Zabezpečení osobních účtů

Směnárna Coinbase nabízí uživatelům řadu funkcí k zabezpečení svých osobních účtů. Bezpečí je zajištěno použitím silného jedinečného hesla.

K větší bezpečnosti účtu napomáhá vícenásobná tzv. 2faktorová autentizace (metoda 2FA). V základní variantě se realizuje v podobě zaslání SMS, nicméně my doporučujeme nastavit si aplikaci od externího subjektu. Zde je možno využít autentizace např. od společností Google nebo Authy.

Dalším kladem v oblasti zabezpečení je možnost sledovat činnosti probíhající na našem účtu a, v případě pokusu o připojení dalšího zařízení či IP adresy k účtu, být na podobné pokusy upozorněn.

Limity pro nákup a prodej

Jednotlivé limity, které se mohou lišit podle místa platební metody či stavu verifikace, jsou kdykoli k nahlédnutí na příslušných webových stránkách. Pokud patříte mezi verifikované (viz níže) obchodníky, jistě pro vás nebude problémem získat následující týdenní limity:

 • k nákupům ve výši 5 000 US dolarů prostřednictvím bankovního účtu.
 • k nákupům ve výši 50 US dolarů prostřednictvím kreditní/debetní karty
 • k prodejům ve výši 50 000 US dolarů.

Pokud by vám uvedené limity nestačily k pokrytí vašich potřeb, můžete zažádat o jejich navýšení. Musíte však počítat i s tím, že limity pro okamžité nákupy prováděné kreditní kartou nemusí být dále navýšeny.

Verifikace u CoinBase

Stejně jako u většiny dalších burz a směnáren je i u coinbase třeba provést verifikaci. U CoinBase vše probíhá velice jednoduše a rychle. Stačí zvolit tlačítko Start Verification a stránka nám otevře webkameru. Na tu namíříte váš občanský průkaz z obou stran – nejdříve z jedné, poté z druhé a kliknete na OK.

Do pár hodin, max. dní vám přijde email, zda se ověření podařilo. Pokud ne, nevadí – zkuste to znovu a snažte se, aby na fotografii byly k přečtení všechny informace. Pokud se to nepodaří ani na druhý pokus, můžete si zkusit stáhnout jejich mobilní aplikaci a vyfotit doklady právě pomocí ní. To by mělo fungovat vždy. Doufáme, že se vám naše coinbase recenze líbila a pokud byste ohledně tohoto brokera měli nějaké otázky – tak se nás zeptejte!

Další články na toto téma

Jméno firmy CoinBase
Hlavní výhoda 10 USD zdarma!
Webová stránka www.coinbase.com
V češtině?
Sídlo společnosti San Francisco, Kalifornie, USA
Demo účet
Minimální vklad 10 USD
Počet aktiv 5
Páka Nenabízí páku
Spread Od 1.49%
Poplatky Cca 3.5%
Metody vkladu Kryptoměny, platební karty
Metody výběru Kryptoměny, bankovní převod
Měna účtu Dolary/Eura
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ethereum classic, Ripple, 0x, BAT, Zcash, USDC

Otevřít účet

Hodnocení
Hodnoceno dne
Broker
CoinBase
Hodnocení
51star1star1star1star1star

37 KOMENTÁŘE

 1. čau, mám jen jednu otázku. Je lepší coinmate nebo coinbase? V šem se liší a co pro mě bude lepší na nákup kryptomen? Díky.

 2. Mám tam celkem slušný obnos kryptoměn za tu dobu co si pravidelně kupuji a už to nechci tam jen tak nechat ležet, přemyšlím, jakou peněženku využít a kam si kryptoměny z coinbase poslat.. máte pro mě prosím nějaké doporučení z vlastní zkušenosti? Díky moc

  • Dane, za mě je určitě dobré využít Trezor. Jedná se o velice bezpečnou hardware peněženku. Je to navíc český produkt a spousta lidí v ČR ho má. Když pak máš nějakou otázku, napíšeš na FB do nějaké kryptoměnové skupiny a vždy se najde někdo, kdo ti poradí. Navíc i já i mí přátelé Trezory máme, takže i zde na webu ti můžeme poradit.
   Vojtěch, Finex.cz

 3. Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je to s tím bonusem u coinbase? Je to opravdu reálné ho dostat, nebo je to jenom další podvod. Ráda bych toho využila a nechci se spálit… máte s tím někdo zkušenost, dostali jste ty peníze? Budu rád za každou radu.

   • Ma zkusenost je ta, ze mi bonus ani po cca 3 tydnech vyplacen nebyl. A ano, odpoved podpory byla ta, ze je vse automartizovano a ze nemaji moznost toto nijak overit. nasmerovali mne pouze na vypisy z uctu, pripadne na cloveka, pres jehoz referral link jsem se registroval.
    Napada mne nasledujici:
    1) na ucet jsem prevedl 88Eur, ktere jsem chtel smenit. diky poplatku 2.99Eur jsem vsak smenil pouze 85Eur – nebylo tedy dosazeno limitu pro vyplaceni bonusu
    druhy nakup jsem provedl v hodnote 235Eur. opet nic.
    2) penize jsem nemenil na coinbase, ale na jejich burze coinbase pro (gdax).
    => znamena to tedy, ze nakup musi byt presne v hodnote 88Eur/100usd a pouze na coinbase, nikoliv v ramci jejich burzy coinbase pro (gdax)?
    jine vysvetleni pro nevyplaceni bonusu mne nenapada.

    • Ig, podle mě se opravdu jedná pouze o klasickou směnárnu CoinBase a ne CoinBase Pro. To je totiž, pokud vím, úplně oddělený produkt, i když v rámci jedné firmy. Jinak vzhledem k automatizaci by opravdu mělo vše proběhnout samo a není tam žádný prostor pro nějakou “manipulaci” ze strany coinbase.

 4. Mám otázku, když vložím peníze ke coinbase kartou, budou tam hned jako když vkládám na coinmate přes fio banku, nebo to trvá dýl? Díky za info.

 5. Četl jsem, že tam můžu vkládat kreditní kartou, což je fajn, funguje to ale bez problému? A jaké jsou tam poplatky, když bych chtěl vložit nebo vybrat kartou?

  • Gabrieli, směna pomocí kreditní či platební karty na CoinBase ve své podstatě funguje. Některé banky ale transakce bohužel zamítají. Pak je možné vyzkoušet i další směnárnu, která kartu podporuje – Changelly. A nebo peníze převést převodem z účtu.

 6. Ahoj, vím že coinbase funguje jako směnárna ale můžu tam kryptoměny normálně obchodovat, nebo to nejde? Chtěl bych si něco nakoupit a zároven s tím trochu i obchodovat a vydělat si něco, díky.

  • Marťas, na coinbase lze kryptoměny obchodovat pomocí jejich platformy CoinBase Pro. Brzy o tom budeme psát samostatný článek, takže určitě sleduj naše stránky. Jinak na klasické CoinBase bych nedoporučoval dělat více obchodů, protože na každý je zbytečně moc velký poplatek ve výši až několika procent. Naopak kdybys kryptoměny z CoinBase přesunul třeba na Binance, tak tam je o dost větší výběr kryptoměn a poplatky jsou ve výši 0.1 %.

 7. Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli tu někdo v poslední době přidával debetni kartu od České spořitelny na Coinbase. Mám s tím problém a potřeboval bych najít řešení.
  Děkuji

 8. Dobrý den… řekněme, že si chci poslat více peněz a koupit nějaké kryptoměny, jakou směnárnu byste mi doporučili? Chtěl bych tam pak s tím i obchodovat, poskytuje coinbase obchodování kryptoměn?

  • Pokud chcete nakupovat s větší částkou než jen pár set či pár tisíc korun, jednoznačně doporučuji CoinMate. Poplatky tam jsou s většími částkami nejnižší, rozhodně nižší, než na CoinBase. Je třeba však převádět peníze z českého bankovního účtu a nelze to udělat platební kartou. Poté je u coinmate možné také obchodovat a to BTC, LTC, BCH a to v párech s CZK, EUR a BTC.

   Na CoinBase jde obchodovat také a to s využitím jejich služby CoinBase Pro. Na to plánujeme udělat detailní recenzi, takže určitě sledujte náš web.

   Vojtěch, Finex.cz

 9. Dobrý den.
  Chci se zeptat, kolik kryptoměn na koupi momentálně coinbase nabízí a plánují přidat nějaké nové?
  Díky Chudoba

  • Zdravím Stanislave, díky za dotaz. Momentálně lze na coinbase koupit, jak uvádíme v recenzi výše, 7 kryptoměn. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, 0x a BAT. Do budoucna podle nejnovějších zpráv chtějí přidat desítky až stovky dalších kryptoměn.

 10. Zdravím je coinbase v češtině, nebo ne? A berou CZK? Moc anglicky neumím, takže by se mi hodila směnárna/burza, která poskytuje český jazyk.

  • Zdravím, Sofie. CoinBase bohužel v češtině není. Co se týče měny, které podporují, tak pokud chcete kryptoměny kupovat za Kč přes kartu, není to problém, banka konverzi automaticky provede. Pokud ale chcete provést bankovní převod, tak musíte převést částku v EURech z vašeho účtu a to přes SEPA převod. Konverze by znovu měla automaticky proběhnout u banky, kde máte účet.

 11. Dobrý den, jelikož chci prodat, jak to mám udělat, abych je dostal na můj bankovní účet, nebo vybral peníze.

  Děkuji

  • Ahoj Lukáši, doporučuji prodávat přes CoinMate, protože mají nižší poplatky. Z tohoto důvodu jsem taky sám nikdy přes CoinBase neprodával. Ale mělo by stačit jít na tuto stránku, zadat počet BTC/LTC k prodeji a potvrdit. Po provedení transakce přejít na EUR Wallet (dole) a pomocí “Withdrawal” poslat peníze na bank. účet.

   TIP: Pokud peníze ihned zrovna nepotřebuješ, ještě bych na tvém místě s prodejem chvíli počkal. Z doslechu vím, že následující týdny a měsíce bychom měli vidět solidní růst alespoň o desítky procent, čemuž také nasvědčuje technická analýza. Ale samozřejmě je rozhodnutí na tobě – můžu se mýlit – hodně štěstí! 🙂

 12. Ahoj, jak dlouho může trvat převod peněz přes bankovní učet. Je možné že to může trvat déle než 5 dní? díky za odpověd.

 13. S kreditni kartou funguji bez problemu.

  ALE POZOR na prevod SEPA platbou v EUR. Hodne lidi si stezuje a dodnes nemaji penize na Coinbase uctu.
  Bohuzel i ja jsem takto prisel o 100euro. Prohledejte zahranicni recenze…

  Vytvoreno part support ticketu, komunikace s coinbase, dodani vsech dokladu o platbe a nikam jsem se nedostal. Vzdy to skoncilo bez reseni, odpovedi.

  Takze s kreditkou ano, SEPA urcite ne!!!

  Jara

 14. Dobrý den, pokud nakupuji BTC pomocí platby přes účet, je možné poslat české koruny a oni už si to převedou automaticky? Díky 🙂

  • Ahoj Marku, bohužel jsem to nezkoušel, ale každopádně pokud to jde, určitě bych poslal stejnou měnu, kterou oni po tobě vyžadují, resp. ve které je tvůj účet. Vyhneš se tím případným problémům (které nastat můžou, ale nemusí) Při platbě přes účet doporučuji ale spíše směnárnu coinmate.

 15. Díky, koupil jsem u coinbase bitcoiny za 5 000 Kč, když teď cena tak klesla. A dostal jsem díky vám těch 10 dolarů (200 Kč) zdarma 😉 Tak snad se mi zhodnotí alespoň na 500 Kč 😀

  • Zdravím, před 14 dny jsem zaslala peníze ze spořitelny a do dnešního dne mně nebylo připsáno nic. Nemohu se dostat na žádnou podporu, kde bych požádala o prověření platby. Můžete mi prosím poradit, co mohu udělat?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.