Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » Coinbase

Recenze směnárny Coinbase – Poplatky, zkušenosti

Základní informace o Coinbase

Možnost obchodovat

24 kryptoměn

Další poplatky

Cca 3.8%

Minimální obchod

25 Kč

Coinbase je americká firma umožňující jednoduchý nákup a prodej několika hlavních kryptoměn. Coinbase měl v polovině roku 2019 více než 30 miliónů uživatelů a pro svoji jednoduchost je oblíbený hlavně začátečníky. Coinbase totiž nabízí rychlý přístup k nákupu kryptoměn, a to pomocí platební karty.

Chcete o Coinbase vědět více? Přečtěte si tuto recenzi.

Obsah recenze Coinbase

1.Platforma Coinbase2.Vklady a výběry peněz u Coinbase3.CoinBase peněženky4.Poplatky u Coinbase5.Verifikace u Coinbase6.Bezpečnost CoinBase7.Obchodování u CoinBase Pro8.Naše zkušenosti s Coinbase9.FAQ ohledně Coinbase10.Vaše zkušenosti s Coinbase (komentáře)

Pokud chcete koupit či prodat nějaké ze základních kryptoměn, Coinbase je bezesporu jedna z nejlepších firem, u kterých tak můžete provést. Oproti jiným směnárnám má Coinbase tu výhodu, že pro nákup můžete použít platební kartu a nemusíte tak čekat na bankovní převod, který mnohdy trvá i několik dní.

Nákup probíhá jednoduše:

Stačí se zaregistrovat, svůj účet verifikovat jednoduchým vyfocením na webkameru a poté nahrát na svůj registrovaný účet peníze pomocí platební karty (ihned) či SEPA bankovního převodu v eurech (1-3 dny).

V případě že zvolíte nákup platební kartou, kryptoměny můžete kupovat už během pár vteřin. Bude vás to ale stát pár procent navíc.

Pojďme se podívat hlavní vlastnosti této kryptoměnové směnárny.

Platforma Coinbase

Coinbase vás nenutí k použití žádné sofistikované obchodní platformy. Naopak – jejich platforma je tak jednoduchá, že její použití zvládne snad každý se základními znalostmi angličtiny a právě proto je Coinbase vhodný pro začátečníky.

bitcoin recenze coinbase nakup kryptomen

Takto probíhá nákup kryptoměn pomocí platební karty u Coinbase

Jak vidíte na obrázku výše, nákupní platforma je celkem intuitivní. Jak nákup probíhá?

 1. Nejdříve zvolíte kryptoměnu, kterou chcete koupit – například všem známý Bitcoin.
 2. Poté vyberete metodu, kterou chcete za danou kryptoměnu zaplatit. Buď zadáte číslo platební karty, nebo zvolíte SEPA bankovní převod v eurech.
 3. Na závěr si navolíte množství dané kryptoměny.
 4. Pak už jen zbývá zkontrolovat detaily obchodu na pravé straně obrazovky (viz výše) a obchod potvrdit.

Vklady a výběry peněz u Coinbase

Jak už bylo zmíněno výše, vklad, respektive nákup můžete provádět platební kartou. Druhou možností je pak nákup provést bankovním převodem, který však trvá až několik dnů.

Za vklad nebo výběr pomocí bankovního převodu je poplatek minimální, dá se říci, že téměř nulový. Konkrétně je to 0,15 EUR. Pokud vám tedy nevadí v případě vkladu pomocí bankovního převodu pár dnů počkat, můžete tak nějakou tu korunu ušetřit.

Náš testovací vklad pomocí SEPA bankovního převodu byl na účet připsán krátce po 24 hodinách.

Pokud ale nechcete kryptoměny kupovat, nýbrž prodávat, budete muset svoje prostředky vložit v kryptoměnách. V takovém případě je poplatek za vklad nulový

Limity pro nákup a prodej

Bohužel mají uživatelé Coinbase nastaveny určité limity. Pokud patříte mezi verifikované uživatele (viz níže) obchodníky, jistě pro vás nebude problémem získat následující týdenní limity:

 • nákupy ve výši až 25 000 dolarů měsíčně (cca 500 000 Kč);
 • prodeje ve výši 25 000 dolarů měsíčně (cca 500 000 Kč).

Pokud by vám uvedené limity nestačily k pokrytí vašich potřeb, můžete zažádat o jejich navýšení. Musíte však počítat i s tím, že limity pro okamžité nákupy prováděné kreditní kartou nemusí být dále navýšeny a budete muset doložit původ vašich peněz/kryptoměn.

Jak fungují peněženky (accounts) u Coinbase

Princip směnárny Coinbase je prostý. Prakticky máte na svém účtu v sekci “Portfolio” přístup k několika peněženkám. Ať už se jedná o peněženku na BTC, ETH, LTC či jiné kryptoměny, vždy fungují stejně.

Na tyto peněženky můžete posílat kryptoměny z jiné peněženky, z jiné směnárny, z bitcoinového automatu, prostě odkudkoli.

Poté můžete kryptoměny u směnárny Coinbase buď držet, poslat je někomu jinému, nebo si je směnit na fiat (eura či dolary) a nebo na jiné kryptoměny.

Pokud chcete naopak kryptoměny koupit a ne prodat, není nic snazšího, než se v horním řádku přesunout pod záložku “Buy/Sell”. Tam si přidáte svoji preferovanou platební metodu (pravděpodobně platební karta) a vyberete částku, kterou chcete do kryptoměny vašeho výběru investovat.

Zobrazení jednotlivých účtů u Coinbase (Portfolio)

Zobrazení jednotlivých účtů u Coinbase (Portfolio)

Ačkoli je držení kryptoměn u směnáren, kde se vám objeví hned po jejich nákupu poměrně praktické, není to doporučováno z bezpečnostních důvodů. Kdyby někdo odhadl vaše heslo, mohl by váš účet vykrást. Proto radši na tomto účtu nedržte kryptoměny déle, než je nezbytně nutné.

Mnohem bezpečnější variantou je mít všechny své bitcoiny uložené v kryptoměnové peněžence.

Například takové hardware peněženky Trezor nebo Ledger Nano patří mezi nejbezpečnější peněženky na trhu.

Přečtěte si recenze těchto peněženek

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 100 %

 • Bezpečná hardware peněženka
 • Česká firma
 • Dražší než ostatní peněženky
 • Pro začátečníky může působit složitě

I přes všechna naše doporučení ohledně držení kryptoměn na toto pravidlo ale moc lidí nedbá. Pokud i vy jste jedním z těch, kdo své kryptoměny radši bude držet u směnárny, protože je to praktické, nastavte si alespoň velmi složité heslo, které nepoužíváte nikde jinde. Zároveň ho ale nezapomeňte!

Další důležitý zabezpečovací prvek, který naprosto doporučujeme, je tzv. dvoufaktorovou autentizaci (2FA).

Princip dvoufaktorové autentizace spočívá ve dvojím potvrzení identity uživatele při přihlašování do systému. Obvykle se jedná o kombinaci něčeho, co znáte (hesla) a něčeho, co vlastníte (např. kódu na vašem telefonu).

Aplikace Google Authenticator, která se pro 2FA používá, generuje jednorázové přístupové kódy, které je nutné opsat ještě po zadání hesla. To znamená, že aby se hacker do vašeho účtu dostal, potřeboval by nejen vaše heslo, ale i přístup k vašemu telefonu.

Poplatky u Coinbase

poplatky coinbaseCoinbase si bohužel účtuje různé poplatky a jejich výše se liší podle typu nákupu, nakupované částky i podle země, ve které se nacházíte.

Při nákupu kryptoměn pomocí platební karty pak musíte ještě ještě zaplatit další poplatek navíc.

Na obrázku vpravo vidíte, že při nákupu bitcoinů v hodnotě 1 000 € je poplatek zhruba 3,8 %.

Spousta lidí tvrdí, že poplatky na Coinbase jsou vysoké, nicméně když se podíváme do historie, kdy se např. jen za rok 2017 zvedla cena BTC o více než 1 000 %, je coinbase poplatek v řádech nižších procent stále zanedbatelná částka.

Hodnota vašich kryptoměn se totiž i za jeden den může zvednout až o desítky procent, což poplatky zdaleka předčí.

Poplatky za nákup u Coinbase

 • Pokud je celková částka transakce menší nebo rovna 10 $, je poplatek 0,99 $.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 10 $, ale menší než nebo rovná 25 $, je poplatek 1,49 $.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 25 $, ale menší než nebo rovna 50 $, je poplatek 1,99 $.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 50 $, ale menší nebo rovna 200 $, je poplatek 2,99 $.

Ale zároveň:

Pokud kupujete kryptoměny u Coinbase za použití kreditní nebo debetní karty, je účtován poplatek 3,99%. Vy vždy platíte pouze 1 poplatek, a to ten vyšší z poplatků zmíněných výše.

Verifikace u Coinbase

Coinbase verifikace

Coinbase verifikační proces

Stejně jako u většiny dalších burz a směnáren, kde nakládáte s fiat penězi, je i u Coinbase třeba provést verifikaci.

Poté, co se zaregistrujete a vyplníte pár základních informací o sobě, vás bude čekat nahrání dokumentů. Legitimovat se může pomocí pasu, občanského průkazu nebo řidičského průkazu.

Dále si zvolíte způsob verifikace, což může být pomocí web kamery, nebo nahrání dokumentů ze souboru. Pokud si zvolíte jednoduché ověření pomocí web kamery, začnete tlačítkem “Start Verification” a stránka vám otevře webkameru.

Vy na kameru namíříte váš občanský průkaz z obou stran – nejdříve z jedné, poté z druhé a kliknete na OK.

Do pár hodin vám přijde email, zda se ověření podařilo. Pokud ne, nevadí – zkuste to znovu a snažte se, aby na fotografii byly všechny informace k přečtení. Pokud se to nepodaří ani na druhý pokus, můžete si zkusit stáhnout jejich mobilní aplikaci a vyfotit doklady právě pomocí ní. To by mělo fungovat vždy.

Je směnárna Coinbase bezpečná?

Otázka, kterou si asi položíte právě při čtení této recenze a která zajímá spoustu obchodníků. Je směnárna Coinbase bezpečná?

I přestože se po internetu šíří určité názory, že tato směnárna již není to, co bývala a že nenakládá s osobními daty tak, jak by měla, pokud bychom měli stručně odpovědět ohledně bezpečnosti, řekli bychom, ANO, je bezpečná.

My jsme však nezůstali u této stručné odpovědi a podívali jsme se na celou věc poněkud detailněji z několika hledisek.

Legitimita směnárny

Jako společnost působící na území USA je Coinbase povinna postupoval v souladu se všemi zákony a vyhláškami platnými jak na federální úrovni, tak na úrovni jednotlivých států USA. Povinností společnosti v oblasti legislativy a regulace jsou následující:

 • Být registrována orgánem FinCEN jako společnost působící v oblasti peněžních služeb.
 • postupovat v souladu s ustanoveními zákona Bank Secrecy Act
 • postupovat v souladu s ustanoveními zákona USA Patriot Act
 • dodržovat platné zákony a vyhlášky týkající se peněžních převodů.

Výše uvedená zákonná opatření zvyšují odpovědnost společnosti, kterou můžeme postrádat u jiných společností spadajících do jurisdikce zemí s benevolentnější legislativou.

USA jsou jedinou zemí, v nichž společnost Coinbase působí, která vyžaduje licenci k provozování obchodů s kryptoměnami.

Ostatně podobná opatření by nebyla k ničemu, pokud by společnosti nedůvěřovali samotní investoři. V případě Coinbase mezi ně patří např. Alexis Ohanian (jeden ze spoluzakladatelů spol. Reddit), Bank Of Tokyo, Blockchain Capital nebo Digital Currency Group.

Bezpečná úschova financí

Společnost Coinbase odděluje finance zákazníka od provozních financí využívaných firmami. Firemní finance jsou uloženy na speciálních svěřeneckých účtech. Pro nás to znamená, že naše vložené peníze nebudou použity k různým podnikovým transakcím.

Společnost Coinbase dále prohlašuje: “V případě, že by se společnost dostala do finančních problémů a čelila insolvenci, peníze uložené na speciálních svěřeneckých účtech by si společnost sama ani její věřitelé nemohli nárokovat. Peníze uložené na těchto účtech by byly navráceny zákazníkům společnosti.”

Peníze v podobě kryptoměn u 98 % zákazníků jsou uloženy v zabezpečených off-line depozitářích, tzv. cold wallet. Jednotlivé měny jsou zajištěny v různých hardwarových peněženkách popř. v papírové podobě.

Fyzické peněženky kryptoměn jsou následně uloženy v trezorech a sejfech v různých částech světa. Tato opatření chrání zákazníka před útoky hackerů a případnými krádežemi či ztrátou.

Zbývající část kryptoměn, uložená v podobě online, spadá plně pod ochranu syndikátu banky Lloyd’s of London.

Občané s trvalým pobytem v USA využívající peněženky společnosti v dolarech jsou navíc chráněni pojištěním FDIC až do výše 250 000 amerických dolarů.

Zde je důležité uvést, že zákazníci přesto nesou určitou odpovědnost v případě narušení jejich osobních účtů. Proto se běžně doporučuje ukládat kryptoměny do hardware peněženek, které má zákazník pod kontrolou.

Dalším kladem v oblasti zabezpečení je možnost sledovat činnosti probíhající na našem účtu a, v případě pokusu o připojení dalšího zařízení či IP adresy k účtu, být na podobné pokusy upozorněn.

Obchodování u Coinbase (Coinbase Pro)

Je třeba rozlišovat mezi nákupem a prodejem kryptoměn a jejich obchodováním. Platforma Coinbase sama o sobě obchodování s kryptoměnami nenabízí – k tomu je potřeba využívat sesterskou platformu Coinbase Pro (GDAX), která pro obchodování kryptoměn slouží. Jedná se o dceřinou společnost Coinbase.

Coinbase Pro je burza, kde můžete obchodovat kryptoměny s nižším poplatkem. Coinbase a Coinbase Pro jsou, co se týče vašich obchodních účtů totožné. Pokud jste tedy již registraci na Coinbase provedli (pokud ne, udělat ji můžete zde), nebudete muset znova procházet registrací a verifikací na Coinbase Pro a naopak. Prostě máte jeden účet.

Největší výhodou této burzy jsou oproti “klasické směnárně Coinbase” nízké poplatky. Z obchodů platíte pouze poplatek cca 0,25 %, což je několikanásobně méně, než na samotné směnárně Coinbase. Je tedy dobré si směnárnu a burzu neplést.

coinbase pro

Uživatelské rozhraní burzy Coinbase Pro

Naše zkušenosti s Coinbase

Myslíme si, že je tato směnárna skvělým výchozím bodem pro všechny krypto nováčky. Sami jsme u nich provedli desítky nákupů i prodejů. Platforma je jednoduchá a poplatky (v případě využití bankovního převodu) jsou minimální.

Směnárnu i burzu (Coinbase Pro) využíváme už poměrně dlouhou dobu a nikdy jsme neměli jediný problém a to i přestože se na internetu objevují různé negativní názory.

V tuto chvíli se jedná o jednu z nejlepších, nejjednodušších a nejbezpečnějších způsobů, jak nakoupit kryptoměny.

Doufáme, že se vám naše Coinbase recenze líbila a pokud byste ohledně tohoto brokera měli nějaké otázky, nebo byste s námi chtěli sdílet vaše zkušenosti, dejte nám vědět níže do komentářů.

Často kladené otázky ohledně Coinbase (FAQ)

Níže nalezente seznam často kladených otázek a odpovědí ohledně Coinbase.

⭐️ Jaké kryptoměny lze u Coinbase nakupovat?
Coinbase nabízí více než 15 kryptoměn. Koupit zde můžete samozřejmě známé měny jako Bitcoin, Ethereum, Litecoin či Bitcoin Cash. Kromě nich ale u Coinbase koupíte i méně známé kryptoměny jako jsou Tezos či Basic Attention Token a nebo stablecoiny USDC a Dai.
⭐️ Jak za kryptoměny u Coinbase mohu platit?
U Coinbase můžete za koupené kryptoměny platit SEPA bankovním převodem, nebo platební kartou. Platba kartou je okamžitá, bohužel se na ni ale vztahují poplatky ve výši cca 3,5 %. SEPA bankovní převod je nutné provádět v EUR a pak je poplatek za nákup cca 1 €.
⭐️ Jaký je minimální obnos, za který u Coinbase mohu nakoupit?
Nejmenší částka, za kterou je u Coinbase možné provést nákup kryptoměn, je 2 €. Doporučujeme ale kupovat za větší obnos, protože při nákupu za 2 € zaplatíte 0,99 € (50 %!) na poplatcích.
⭐️ Je Coinbase směnárna nebo je Coinbase burza?
Tato společnost nabízí jak funkce směnárny, tak i burzy. Směnárnu nalezente na adrese coinbase.com a burzu na adrese pro.coinbase.com.

Další informace ohledně Coinbase

stars
94 %
4. místo
Skvělá směnárna
Skvělá směnárna podporující nákup kryptoměn pomocí platební karty. Nabízí hned několik kryptoměn, účtuje si však několik procent poplatek.
 • Možnost nakoupit kryptoměny rychle pomocí kreditní (platební) karty
 • Jednoduchost nákupu
 • 10 dolarů zdarma!
 • Při nákupu kartou poplatek cca 3.8 %
 • Platforma neumožňuje limitní příkazy, umožňuje však opakující se nákupy

Jméno firmyCoinbase
Webová stránkawww.coinbase.com
V češtině?
Sídlo společnostiSan Francisco, Kalifornie, USA
Demo účet
Minimální vklad250 Kč
Minimální obchod25 Kč
Počet aktiv24
PákaNenabízí páku
Další poplatkyCca 3.8%
Metody vkladuKryptoměny, platební karty
Metody výběruKryptoměny, bankovní převod
Měna účtuDolary/Eura
Mobilní verze?
Webová verze?
Možnost obchodovat24 kryptoměn
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Satoshi Vision, Ethereum classic, Ripple, 0x, BAT, Zcash, USDC, EOS, Augur, Stellar Lumens, DAI, Chainlink, a další...

Diskuze k tomuto článku: 91 komentářů
Peter

Dobrý deň,
v prípade že si pošlem peniaze z Bitcoinu na účet, musím plať daň z príjmu?

Magazín Finex

Dobrý den, Petere. Doporučuji se podívat na náš článek o danění kryptoměn. Je ale možné, že na Slovensku to bude fungovat trochu jinak. Abych ale odpověděl na Vaši otázku: daň z příjmu platíte ve chvíli, kdy máte nějaký příjem (zisk). Pokud koupíte bitcoiny za 100 € a prodáte je za 50 €, samozřejmě vám žádný příjem (zisk) nevznikl a tedy jednoduše není co danit. Kdybyste ale v bitcoinech dostal třeba zaplaceno za zboží, které jste prodal zákazníkovi, pak samozřejmě musíte zdanit vše. Je to tedy poměrně individuální a doporučujeme to řešit s daňovým poradcem. :)

Dave

Dobrý den, chystám se verifikovat účet na Coinbase a chci se zeptat, zda mám na fotografii dokladu (Řidičský průkaz) rozmazat své foto/podpis ?

Děkuji. D

Magazín Finex

Dobrý den, některé firmy takto upravené fotografie ani nepřijmou, u jiných to projde bez problému. Jak to je přímo s Coinbase, to si nejsem jist. Můžete to zkusit. :-)

Martin

Dobrý den,při registraci na Coinbase,se mi podařilo verifikovat občanku,dále chtejí nejaký dokument potvrzující adresu,spokojí se prý s nějakým výpisem z banky,apod.Nic však neakceptují.Sledoval jsem i ruzná videa celého postupu registrace,a k mému užasu na žádném z videí nebyl kromě občanky,pasu,řidičáku potřeba verifikovat další dokument,jako v mém připadě.Napadlo mě,jestli jsem neudělal chybu už na začátku,a místo individualního nezadal verzi bussines.Nevím jak se vrátit nazpět,případně učet zrušit a začít znovu.Muže mi někdo poradit?Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. U většiny směnáren, kde se verifikujete jako “individuál” je opravdu potřeba dokládat i dokument potvrzující adresu (tzv. proof of address). Minimálně v našem EU rybníčku… :-) Mně vždy u všech brokerů/burz/směnáren (a to jsem verifikací dělal již desítky) postačil jednoduchý výpis z bankovního účtu. Pokud si chcete být extra jistý, zajděte si pro něj na pobočku Vaší banky v tištěné formě a ještě s podpisem/razítkem bankéře. Pokud se shoduje adresa na tomto výpisu a adresa, kterou jste v Coinbase uvedl, neměl by tam být žádný problém. Vojtěch, Finex.cz

Arnošt Petrů

Po mně žádný výpis nepožadovali. Bylo to ale komplikované a zavádějící. Nakonec jsem se musel fotit webcamerou s papírem s nápisem “For Coinabase Trading a datum”. Nyní bych si chtěl poslat SEPA platbou peníze na účet, ale nabízí se mi pouze dobití kartou. Děkuji za případnou radu. Arne

Magazín Finex

Dobrý den, díky za zprávu. Pravděpodobně tento proces Coinbase v průběhu času mění a ladí a za půl roku by to znovu mohlo být jinak..

Marketa

Dobrý den, nedaří se mi nikde nalézt, co znamená v přehledu portfolia v náhledu “balance” u jednotlivých převodů ta menší suma? Je tam vždy tučně suma odpovídající převáděným penězům nebo BTC a pod tím tenkým písmem suma v EURech, která se ale mění. Proč se mění, přestože převod již proběhl?

Magazín Finex

Dobrý den, Coinbase i další společnosti svůj systém neustále mění a vylepšují a upřímně si nejsem 100% jistý, co zrovna v tuto chvíli daná hodnota znamená. Vypadá to, že se jedná o hodnotu dané transakce vyjádřenou v EUR (nebo jiné zvolené fiat měně).

Marketa

Ok, děkuji, tak nějak jsem si to myslela. Krásný den!

Monika

Pěkný den, ráda bych se zeptala, zda-li je SEPA platba stále možná? Bohužel tento způsob nemůžu na coinbase najít, pouze rychlou transakci. Děkuji :)

Magazín Finex

Dobrý den. Ano, je to možné. Stačí přejít na záložku PortfolioEuroDeposit, a tam už pokračujete dle insturkcí. :-)

Daniel

Zdravim, rad bych se zeptal, zdali coinbase podpobruje vybery penez na transwervise nebo revolut? díky

Magazín Finex

Dobrý den, ačkoli jsme na internetu zaznamenali několik případů, kdy platba na Revolut nebo z Revolut neprošla, obecně by to neměl být problém. Více info např. v návodu zde.

Petr Janka

Dobrý den, založil jsem si na Coinbase učet, po uspěšné varifikaci jsem si zaslal přes SEPA platbu peníze na učet,ale ani po 5ti pracovních dnech stále nic, proto jsem si zadal novou platbu, a pak ješte jednu přes kreditku, ta přišla ihned,ale sepa stále nic.
Na zprávu přes Coinbase support mi stálě neodpoveděli.
Máte zkušenosti co s takovou situací dál ,nebo jsem o svých pár drobných na této penežence přišel? :)

Magazín Finex

Dobrý den, o jakou částku se jedná? Na webu píšou minimální první vklad 6 €, je možné, že jste posílal méně?

Zbyšek

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem lze poslat peníze z EURO Wallet zpět na účet ?
Vložit peníze z karty nebyl problém, ale nikde mi nenabízí možnost peníze poslat zpět.
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, stačí se do Coinbase přihlásit a využít možnosti PortfolioEURWithdraw a tam zadat info o vašem bankovním účtu.

Pavel

Dobrý den,

Coinbase mi znemožnila úplně obchodovat. Nemohu kupovat ani prodávat. Četl jsem že to je kvůli změně kreditní karty, kterou jsem změnil, ale už jsem se nedočetl jak mohu vše napravit. Coinbase support bot mě odkazuje na telefonní číslo, volání bych se radši vyhnul, a nebo mě odkazuje na emailovou komunikaci ale zde jen naklikám své problémy a dále se nic už neděje, žádný email se nezobrazí. Hodně jsem četl že tenhle problém zůstává jen v řešení a účet se tím zablokuje. Doufám že mi vnesete nějaké pozitivní info.

Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Pavle. Bohužel podle Vámi uvedených informací nemůžeme momentálně poradit nijak. Nepřišel Vám žádný email o pozastavení obchodování (klidně do SPAMu)? Nebo píše platforma nějaký error? Můžete alespoň provádět výběry? Jedná se o zablokování obchodování na Coinbase nebo Coinbase Pro?

Pavel

Dobrý den, jedná se o Coinbase. Moje chyba, výběry jdou ale nemohu nakupovat. Když chci nakoupit tak to píše “buys currently disabled”. Žádný e-mail jsem nedostal ani platforma neukazuje žádný error.

Magazín Finex

Dobrý den. V tom případě asi, bohužel, nezbývá nic jiného, než čekat, nebo si peníze převést na jinou burzu.

Andrea

Zdravím snazila som si zalozit ucet na coinbase ale pri verifikaci s pouzitim nafotit doklady cez mobil to po mne este chcelo,, Scan a proof of address,, a na vyber tie 3 moznosti , poradite mi prosim co dalej ?co tam mam poslat ?nejaky priklad,? lebo som tam poslala vypis z uctu v PDF a neakceptovalo to :-/ . Dakujem pekne .

Magazín Finex

Dobrý den, Andreo. Bohužel je třeba nahrát i tento dokument. Proof of address může být např. výpis z účtu v bance (můžete si nechat vyjet v bance i s razítkem, nebo stáhnout (a vytisknout) z internetového bankovnictví v PDF). Také je nejlepší, když je výpis čerstvý, max. 3 měs. starý.

Jindřich

Zdravím, mám také problém se verifikovat na Level 2, abych využil možnost na Earn crypto. Vyzkoušel jsem snad všechno v jejich dotazníku. Psal jsem si i s podporou a jejich odpověď vždy byla jen, ať se pokouším dělat změny v interpunkci, měnit detaily v adrese atd. Výsledek nic. Případ uzavřeli. A já uzavřel Coinbase :-) Teda né doslova. Jen jsem začal od té doby nakupovat jen přes Coinmate.

Magazín Finex

Dobrý den, Jindřichu. Bohužel Coinbase jsou pravděpodobně přehlceni dotazy a jednoduše nezvládají všechny dobře zpracovat a už vůbec ne pro zahraniční klienty. Asi jste udělal dobře, že jste přešel ke Coinmate. Myslím si, že tam je to jednodušší, navíc máte možnost kupovat přímo za CZK.

Petr

Dobrý den,
při nákupu BTC za Eura z kreditní karty uvádíte poplatek 3,8 %. Reálně však dnes při nákupu za 10 Eur bylo strženo 0,99 Eura což je 9,9 %. Můžete tuto transakci upřesnit?

Magazín Finex

Zdravím Petře, objasním níže. Výňatek z officiálních stránek (předpokládám že u EUR transakcí je to stejné):

Pokud kupujete kryptoměny za použití kreditní nebo debetní karty, je účtován poplatek 3,99%.

Ale zároveň:

 • Pokud je celková částka transakce menší nebo rovna 10 $, je poplatek 0,99 $.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 10 $, ale menší než nebo rovná 25 $, je poplatek 1,49 $.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 25 $, ale menší než nebo rovna 50 $, je poplatek 1,99 $.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 50 $, ale menší nebo rovna 200 $, je poplatek 2,99 $.

Jenže platíte vždy ten vyšší z poplatků, ve Vašem případě tedy 0,99 EUR, což se bohužel opravdu rovná téměř 10 %. Snad je Vám to teď jasnější.

Trochu jsem to tedy upravil i v recenzi výše, aby to bylo zřejmé, omlouvám se za problémy. :-)

Více info: https://support.coinbase.com/customer/en/portal/articles/2109597-coinbase-pricing-fees-disclosures

Vehicle

Dobrý den,

na počátku roku jsem jsem se úspěšně registroval na coinbase. Nakoupil jsem nějaké BTC. Bohužel se mi stránky již cca měsíc nezobrazují a já jsem tak bez přístupu do své peněženky. Poradíte, co s tím? Vyzkoušel jsem již různé prohlížeče a vždy se zobrazí jen komplet bílá plocha…….

Vojtěch Machek

Dobrý den,
tento problém sice sám nezaznamenávám, mně vše funguje, slyšel jsem ale o tom několik lidí mluvit. Bohužel nevím, čím to je, ale když si stáhnete oficiální Coinbase mobilní appku, vše by tam mělo fungovat. Vím, není to řešení, ale dočasně by se to dalo vydržet.

Vehicle

Díky za radu. Pokud by se Vám podařilo zjistit, jak na nezobrazující se stránku coinbase, budu opravdu vděčný.

Mirek

Ahoj,mám ten samí problém.Po příhlášeni na Coinbase se mi zobrazí jen bíla obrazovka.Jestli jsi už vyřešil tento problém mohl bys poradit?
Nebo třeba někdo jiný,hlavně at to funguje.
Mobilní aplikace funguje bez problému. Ale chci ovládat přes Pc

Vehicle

Bohužel. Stále nefunguje. Opravdu bych ocenil radu, jak na to. Možná jde jen o nějaké nastavení ve Windows nebo v prohlížeči. Nemám ale páru, jak na to….;o(

Jiri

Nemáte náhodou zapnutý AdBlock či podobný sw? Pokud ano, lze lokálně vypnout.

Mirek

Zdravím, mám problém s verifikací na Coinbase. Řidičák mě to úspěšně verifikovalo, ale teď to chce dokončit verifikaci zadáním osobních údajů. A tam mě to pořád vyhazuje, že verification failed, důvod to nenapíše. Nejsem si jistý, jak vyplnit ty kolonky. Jméno a narození je snad jasné, nejsem si jistý zadáním adresy. Adresu mám pouze název vesnice + číslo popisné (ulici nemám), ale co do kterého řádku napsat jsem moc nepochopil. Vyzkoušel jsem několik kombinací, ale pokaždé mě to vyfakovalo a nakonec na 24 hodin zakázalo další pokusy. Nejhorší na tom je, že vůbec nevím, co se tomu nelíbí. Máte někdo nějaký zaručený postup?

Magazín Finex

Zdravím Mirku. Bohužel vůbec nevím, kde by mohl být problém. Já verifikaci provedl už před lety a už si 100% nevybavuji, jak to vypadalo. Můžete nám na email info@finex.cz poslat screenshot toho formuláře? Zkusíme to vymyslet. :-)
Vojtěch, Finex.cz

ERIK

Dobry den.
Jak dopadl pán s tim problemem s verifikací na Coinbase.
Mám uplne stejny problem.Poslal sem vypis poslednich 3.mesícu z banky a stejne nic …..uz fakt nevim :(

Petr

Zdravím,
jsem na tom zcela stejně – verifikace dle dokumentu mne nepustí dál. Zkusil jsem několik výpisů z banky, mám 2účty v cz – zkusil jsem výpisy z obou bank, zkoušel jsem i třeba účet za elektřinu, plyn (což tam taky uvádí jako možnost) a NIC. Někdy mi jejich systém odpoví ihned, jindy odpoví třeba za 3hodiny. Už na ně nemám nervy. Svůj čas vložím do jiné směnárny.

Magazín Finex

Před pár dny byla na Coinbase i burzu CoinBase Pro přidána měna Chainlink. Cena od té doby vzrostla o více než 150 %.

Jaromir

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak se muže vybrat hotovost přímo na stánku Geko (tabák). Je potřeba mi nějaký pin kód nebo jak to funguje.

Děkuji.

Vojtěch Machek

Dobrý den, Jaromíre.
Osobně jsem nikdy v Geco kryptoměny neprodával ani nekupoval, každopádně předpokládám, že to bude fungovat jako u klasického krypto bankomatu. Vy tedy pošlete kryptoměnu pomocí vaší mobilní peněženky na adresu, kterou vám dá obsluha trafiky (naskenujete QR kód). Pár minut po odeslání transakce by měla být přijatá a Vy dostanete hotovost.

Tellmemore

Zdravicko, jeden dotazek k celkovym poplatkum, se kteryma se vlastne musi pocitat v pripade mezinarodniho prevodu: 1) poplatek za odchozi mezinarodni platbu (Raiffka min 300,- nebo 1% z castky, max 1200,-; SEPA pro USA nelze vyuzit), 2) konverze CZK > EUR (dle aktualniho kurzu), 3) 1,49% z castky za konverzi EUR > BTC u Coinbase; a dale pro stazeni prostredku 4) opet 1,49% konverze BTC > EUR (?), 5) poplatek za prichozi mezinarodni platbu (viz. bod 1), 6) konverze EUR > CZK (dle aktualniho kurzu). Je to tak spravne? Diky za potvrzení.

Magazín Finex

Zdravím, Tellmemore. V případě platby kartou je to jednoduché, tam je poplatek cca 3.9 % (+směna měn bankou) a víc už ne.

V případě platby převodem je to už složitější, jak říkáte. Coinbase má i bankovní účty v Evropě, takže tam je možné poslat i SEPA platbu, která je levnější a rychlejší. Ve skutečnosti ale zaplatíte poplatek za SEPA (u Fio je to 20 Kč), poplatek (rozdíl mezi nstředovým a nákupním kurzem) za konverzi měn z Kč na EUR. Pak máte na Coinbase účtu EURa a za takový nákup už je poplatek pouze 0.99 – 2.99 dolaru (více zde).

A v případě prodeje krypta pak ano, znovu ten samý poplatek, znovu poplatek za (nyní příchozí) SEPA + poplatek za konverzi měn Vaší bankou.

Magazín Finex

Dnes byl Coinbase zalistován token EOS, který je tak možné si koupit.

Evžen

Zdravím, chci se zeptat jak funguje ten Trezor, nemám s ním žádné zkušenosti. Na Coinbase mám nějaké BTC a ETH a teď mi prosím poraďte jak je dám do toho Trezoru? popřípadě z Trezoru zpět na coinbase k prodeji…. Předem díky

Magazín Finex

Dobrý den Evžene,
pokud Trezor už máte, připojte ho k počítači a postupujte podle instrukcí, které dostanete v krabičce s Trezorem. Nejdříve je třeba nainstalovat si do počítače software a poté pomocí internetového prolížeče můžete Trezor ovládat. Funguje podobně jako všechny ostatní peněženky. Můžete si generovat adresy pro příjem kryptoměn (BTC i ETH), kryptoměny odesílat, atp.

Pro příjem kryptoměny (když posíláte z Coinbase na Trezor) je třeba v levém horním rohu zvolit danou kryptoměnu (BTC/LTC/ETH,..) a pak kliknout na záložku Receive. Bude Vám vygenerována adresa, na kterou kryptoměnu odešlete. V případě odesílání z Trezoru na Coinbase znovu vlevo nahoře zvolíte kryptoměnu, přejdete na záložku Send, tam vložíte adresu, kterou Vám vygeneruje Coinbase a potvrdíte.

Poměrně dobrý návod najdete třeba zde (ve formě videa).

Vojtěch, Finex.cz

Saga

Jsem s touto směnárnou naprosto spokojen děkuji za doporučení, kupuji přes kreditku, škoda toho poplatku

Magazín Finex

Dobrý den a díky za komentář Saga. Ten 3.5% poplatek je účtován pouze v případě, že kupujete přes platební kartu, jak říkáte. Pokud ale pošlete na svůj coinbase účet peníze pomocí SEPA bankovního převodu, pak je poplatek za transakci pouze 1 dolar. Trvá to většinou pod 24h.

Magazín Finex

V minulých dnech celkově ceny kryptoměn víceméně padaly, ale XLM (Stellar Lumens) rostl. Hlavním důvodem byly pravděpodobně uniklé inside informace z Coinbase. Ti totiž před pár hodinami oznámili zalistování právě tohoto tokenu na jejich burze Coinbase Pro + směnárnu CoinBase.

František Pohara

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli obchodování probíhá pouze na Coinbase Pro, nebo můžu obchodovat i na Coinbase. Nerad bych využíval 2 platformy naráz. A taky jsem se chtěl zeptat, když si vložím peníze na coinbase, budu je mít na Coinbase Pro? A funguje to i naopak? Děkuji za pomoc.

Magazín Finex

Dobrý den Františku,
kupovat a prodávat kryptoměny můžete rychle přímo v rámci Coinbase. Obchodovat s dalšími aktivy, využívat order book a pokročilejší nástroje můžete až v rámci Coinbase Pro. Brzy vydáme recenzi i platformy Pro, takže určitě sledujte naše stránky.

Přihlášení funguje na obě platformy stejně, nicméně jsou tam oddělené obchodní účty a jejich zůstatky. V penězmi či kryptoměnami na Coinbase účtu tedy nebudete moci obchodovat na Coinbase Pro a naopak. Lze prostředky ale jednoduše převádět.

Vojtěch,
Finex.cz

Ocitám

zdar je těch 10 dolarů opravdu zdarma, nebo tam je nějaký chyták? Nerad bych se nechal nějak napálit.

Magazín Finex

Ahoj Ocitám, po registraci přes tento link je bonus 10 dolarů opravdu aktivní. Chyták tam není, jen je třeba pro získání bonusu nakoupit krypto min. za 100 USD. :-)
Jiří, Finex

Erik

čau, mám jen jednu otázku. Je lepší coinmate nebo coinbase? V šem se liší a co pro mě bude lepší na nákup kryptomen? Díky.

Magazín Finex

Ahoj Eriku. Coinbase bych doporučil v případě, že chceš kryptoměnu koupit a platit kartou. V případě že chceš provést platbu převodem, doporučil bych CoinMate. Pokud chceš platit hotovostí, pak ti zbývá buď domluvit se s někým na localbitcoin a nebo využít bitcoinového bankomatu.

Dan

Mám tam celkem slušný obnos kryptoměn za tu dobu co si pravidelně kupuji a už to nechci tam jen tak nechat ležet, přemyšlím, jakou peněženku využít a kam si kryptoměny z coinbase poslat.. máte pro mě prosím nějaké doporučení z vlastní zkušenosti? Díky moc

Magazín Finex

Dane, za mě je určitě dobré využít Trezor. Jedná se o velice bezpečnou hardware peněženku. Je to navíc český produkt a spousta lidí v ČR ho má. Když pak máš nějakou otázku, napíšeš na FB do nějaké kryptoměnové skupiny a vždy se najde někdo, kdo ti poradí. Navíc i já i mí přátelé Trezory máme, takže i zde na webu ti můžeme poradit.
Vojtěch, Finex.cz

Kaja

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je to s tím bonusem u coinbase? Je to opravdu reálné ho dostat, nebo je to jenom další podvod. Ráda bych toho využila a nechci se spálit… máte s tím někdo zkušenost, dostali jste ty peníze? Budu rád za každou radu.

Magazín Finex

Kajo, bonus je připisovaný automaticky a nejedná se o žádný podvod. CoinBase je legitimní a dlouho fungující společnost, bát se není třeba. :-)

Ig

Ma zkusenost je ta, ze mi bonus ani po cca 3 tydnech vyplacen nebyl. A ano, odpoved podpory byla ta, ze je vse automartizovano a ze nemaji moznost toto nijak overit. nasmerovali mne pouze na vypisy z uctu, pripadne na cloveka, pres jehoz referral link jsem se registroval.
Napada mne nasledujici:
1) na ucet jsem prevedl 88Eur, ktere jsem chtel smenit. diky poplatku 2.99Eur jsem vsak smenil pouze 85Eur – nebylo tedy dosazeno limitu pro vyplaceni bonusu
druhy nakup jsem provedl v hodnote 235Eur. opet nic.
2) penize jsem nemenil na coinbase, ale na jejich burze coinbase pro (gdax).
=> znamena to tedy, ze nakup musi byt presne v hodnote 88Eur/100usd a pouze na coinbase, nikoliv v ramci jejich burzy coinbase pro (gdax)?
jine vysvetleni pro nevyplaceni bonusu mne nenapada.

Magazín Finex

Ig, podle mě se opravdu jedná pouze o klasickou směnárnu CoinBase a ne CoinBase Pro. To je totiž, pokud vím, úplně oddělený produkt, i když v rámci jedné firmy. Jinak vzhledem k automatizaci by opravdu mělo vše proběhnout samo a není tam žádný prostor pro nějakou “manipulaci” ze strany coinbase.

Peta

Mám otázku, když vložím peníze ke coinbase kartou, budou tam hned jako když vkládám na coinmate přes fio banku, nebo to trvá dýl? Díky za info.

Magazín Finex

Peto, vklad kartou (pokud Vaše banka podporuje platby na CoinBase) je instantní.

Gabriel

Četl jsem, že tam můžu vkládat kreditní kartou, což je fajn, funguje to ale bez problému? A jaké jsou tam poplatky, když bych chtěl vložit nebo vybrat kartou?

Magazín Finex

Gabrieli, směna pomocí kreditní či platební karty na CoinBase ve své podstatě funguje. Některé banky ale transakce bohužel zamítají. Pak je možné vyzkoušet i další směnárnu, která kartu podporuje – Changelly. A nebo peníze převést převodem z účtu.

Marťas

Ahoj, vím že coinbase funguje jako směnárna ale můžu tam kryptoměny normálně obchodovat, nebo to nejde? Chtěl bych si něco nakoupit a zároven s tím trochu i obchodovat a vydělat si něco, díky.

Magazín Finex

Marťas, na coinbase lze kryptoměny obchodovat pomocí jejich platformy CoinBase Pro. Brzy o tom budeme psát samostatný článek, takže určitě sleduj naše stránky. Jinak na klasické CoinBase bych nedoporučoval dělat více obchodů, protože na každý je zbytečně moc velký poplatek ve výši až několika procent. Naopak kdybys kryptoměny z CoinBase přesunul třeba na Binance, tak tam je o dost větší výběr kryptoměn a poplatky jsou ve výši 0.1 %.

Magazín Finex

Dnes byla na burzu CoinBase Pro přidána měna Zcash. Cena od rána vzrostla o více než 15 % a následě zase trochu klesla.

Magazín Finex

Od 5. 12. 2018 je též možné ZEC (Zcash) nakoupit na běžné směnárně CoinBase, ne pouze CoinBase Pro, jako tomu bylo doposud.

Evžen Strnulý

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli tu někdo v poslední době přidával debetni kartu od České spořitelny na Coinbase. Mám s tím problém a potřeboval bych najít řešení.
Děkuji

pavel

Ahoj. Má karta od ERA hlásí taky error… zkoušeno včera.

Magazín Finex

Bohužel je pravda, že některé banky v ČR blokují všechny transakce na známé účty kryptoměnových směnáren. Pavle, doporučuji vyzkoušet Changelly či Simplecoin.

Karel

Tenhle návod https://test.finex.cz/nakup-kryptomen-u-coinbase/ je super, moc mi pomohl, díky za 10 dolarů. Víc takových věcí.

E. Nois

Dobrý den… řekněme, že si chci poslat více peněz a koupit nějaké kryptoměny, jakou směnárnu byste mi doporučili? Chtěl bych tam pak s tím i obchodovat, poskytuje coinbase obchodování kryptoměn?

Magazín Finex

Pokud chcete nakupovat s větší částkou než jen pár set či pár tisíc korun, jednoznačně doporučuji CoinMate. Poplatky tam jsou s většími částkami nejnižší, rozhodně nižší, než na CoinBase. Je třeba však převádět peníze z českého bankovního účtu a nelze to udělat platební kartou. Poté je u coinmate možné také obchodovat a to BTC, LTC, BCH a to v párech s CZK, EUR a BTC.

Na CoinBase jde obchodovat také a to s využitím jejich služby CoinBase Pro. Na to plánujeme udělat detailní recenzi, takže určitě sledujte náš web.

Vojtěch, Finex.cz

Stanislav

Dobrý den.
Chci se zeptat, kolik kryptoměn na koupi momentálně coinbase nabízí a plánují přidat nějaké nové?
Díky Chudoba

Magazín Finex

Zdravím Stanislave, díky za dotaz. Momentálně lze na coinbase koupit, jak uvádíme v recenzi výše, 7 kryptoměn. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, 0x a BAT. Do budoucna podle nejnovějších zpráv chtějí přidat desítky až stovky dalších kryptoměn.

Sofie

Zdravím je coinbase v češtině, nebo ne? A berou CZK? Moc anglicky neumím, takže by se mi hodila směnárna/burza, která poskytuje český jazyk.

Magazín Finex

Zdravím, Sofie. CoinBase bohužel v češtině není. Co se týče měny, které podporují, tak pokud chcete kryptoměny kupovat za Kč přes kartu, není to problém, banka konverzi automaticky provede. Pokud ale chcete provést bankovní převod, tak musíte převést částku v EURech z vašeho účtu a to přes SEPA převod. Konverze by znovu měla automaticky proběhnout u banky, kde máte účet.

Lukáš

Dobrý den, jelikož chci prodat, jak to mám udělat, abych je dostal na můj bankovní účet, nebo vybral peníze.

Děkuji

Štěpán Petřivý

Ahoj Lukáši, doporučuji prodávat přes CoinMate, protože mají nižší poplatky. Z tohoto důvodu jsem taky sám nikdy přes CoinBase neprodával. Ale mělo by stačit jít na https://www.coinbase.com/sell stránku, zadat počet BTC/LTC k prodeji a potvrdit. Po provedení transakce přejít na https://www.coinbase.com/accounts/ (dole) a pomocí “Withdrawal” poslat peníze na bank. účet.

TIP: Pokud peníze ihned zrovna nepotřebuješ, ještě bych na tvém místě s prodejem chvíli počkal. Z doslechu vím, že následující týdny a měsíce bychom měli vidět solidní růst alespoň o desítky procent, čemuž také nasvědčuje technická analýza. Ale samozřejmě je rozhodnutí na tobě – můžu se mýlit – hodně štěstí! :-)

petr

Ahoj, jak dlouho může trvat převod peněz přes bankovní učet. Je možné že to může trvat déle než 5 dní? díky za odpověd.

Jara

S kreditni kartou funguji bez problemu.

ALE POZOR na prevod SEPA platbou v EUR. Hodne lidi si stezuje a dodnes nemaji penize na Coinbase uctu.
Bohuzel i ja jsem takto prisel o 100euro. Prohledejte zahranicni recenze…

Vytvoreno part support ticketu, komunikace s coinbase, dodani vsech dokladu o platbe a nikam jsem se nedostal. Vzdy to skoncilo bez reseni, odpovedi.

Takze s kreditkou ano, SEPA urcite ne!!!

Jara

E. Nois

Járo už ti to našli?? Dík za odpověď rád bych poslal taky přes SEPA

Marek

Dobrý den, pokud nakupuji BTC pomocí platby přes účet, je možné poslat české koruny a oni už si to převedou automaticky? Díky :)

Štěpán Petřivý

Ahoj Marku, bohužel jsem to nezkoušel, ale každopádně pokud to jde, určitě bych poslal stejnou měnu, kterou oni po tobě vyžadují, resp. ve které je tvůj účet. Vyhneš se tím případným problémům (které nastat můžou, ale nemusí) Při platbě přes účet doporučuji ale spíše směnárnu coinmate.

Restovski

Díky, koupil jsem u coinbase bitcoiny za 5 000 Kč, když teď cena tak klesla. A dostal jsem díky vám těch 10 dolarů (200 Kč) zdarma ;-) Tak snad se mi zhodnotí alespoň na 500 Kč :-D

Štěpán Petřivý

Máte nějaké zkušenosti s platformou coinbase? Dejte nám vědět!

Stana

Zdravím, před 14 dny jsem zaslala peníze ze spořitelny a do dnešního dne mně nebylo připsáno nic. Nemohu se dostat na žádnou podporu, kde bych požádala o prověření platby. Můžete mi prosím poradit, co mohu udělat?

Štěpán Petřivý

Ahoj Stano, napiš mi na email prosím na jaký účet jsi peníze poslala, jakým příkazem a jaké jsi uvedla poznámky pro platbu, případně var. symbol. Zkusím na to mrknout. :-)

Zobrazit celou diskuzi (91)

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo