Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » Coinbase

Kryptoměnová burza Coinbase - Recenze, poplatky a naše i vaše zkušenosti

Základní informace o Coinbase

Možnost obchodovat

Přes 200 kryptoměn

Další poplatky

3,99 %

Minimální obchod

50 Kč

Coinbase je americká firma umožňující jednoduchý a rychlý nákup a prodej kryptoměn. Společnost byla založena už v roce 2012 a v roce 2022 už měla více než 100 miliónů uživatelů po celém světě, což z Coinbase dělá jednu z největších firem tohoto odvětví.

Pro svoji jednoduchost je funkce kryptoměnové směnárny na Coinbase oblíbená hlavně mezi začátečníky – nabízí totiž rychlý přístup k nákupu kryptoměn, a to i pomocí platební karty.

Je Coinbase důvěryhodná společnost? Jaké máme s Coinbase zkušenosti? To a ještě více se dozvíte v této recenzi Coinbase.

Obsah recenze Coinbase

1.Ve zkratce – Jak nakoupit kryptoměny přes Coinbase?2.Historie společnosti Coinbase3.Platforma CoinbaseSměnárna Coinbase – "Simple Trade"Burza Coinbase – "Advanced Trade"4.Další služby, které platforma Coinbase nabízí5.Poplatky u Coinbase6.Limity pro nákup a prodej7.Ověření totožnosti u Coinbase8.Vklady a výběry peněz u Coinbase9.CoinBase peněženky10.Dvoufaktorové ověření11.Jak je na tom Coinbase s bezpečností a spolehlivostí?12.Shrnutí recenze Coinbase13.Vaše zkušenosti s Coinbase

Ve zkratce – Jak nakoupit kryptoměny přes Coinbase?

Pokud chcete koupit či prodat kryptoměn, Coinbase je bezesporu jedna z nejlepších firem, u kterých to můžete provést. Oproti jiným burzám má Coinbase tu výhodu, že pro nákup můžete použít platební kartu a nemusíte tak čekat na bankovní převod, který mnohdy trvá i několik dní.

Nákup probíhá jednoduše:

 1. Stačí se zaregistrovat.
 2. Svůj účet následně verifikovat vyfocením na webkameru a naskenováním několika dokumentů.
 3. Poté si nahrát na svůj registrovaný účet peníze pomocí platební karty (ihned) či SEPA bankovního převodu v eurech (1-3 dny).

V případě, že zvolíte nákup platební kartou, můžete kryptoměny kupovat už opravdu během několika minut. Je ale potřeba počítat s tím, že vás takový nákup bude stát pár procent navíc. Jak Coinbase, tak i poskytovatel platební brány a také vaše banka si totiž za podobné karetní transakce účtují něco navíc.

Pojďme se nyní podívat na hlavní vlastnosti této kryptoměnové burzy a směnárny v jednom.

Historie společnosti Coinbase

Recenze Coinbase - Zakladatel Brian Armstrong
Brian Armstrong

Společnost Coinbase byla založena v roce 2012 podnikatelem Brianem Armstrongem, který kvůli svému nápadu opustil dobrou manažerskou pozici v dalším úspěšném start-upu (AirBNB).

Po první investici ve výši 150 000 dolarů si Armstrong mohl dovolit najmout a přizvat do své firmy i další zkušené manažery. A vyplatilo se – ani ne o rok později získala Coinbase investici ve výši 5 milionů dolarů a mohla se začít skutečně rozvíjet. O další dva roky později už Coinbase slavila první milion uživatelů a protože se jí dařilo, zajistila si na další rozvoj další investici, tentokrát však celých 75 milionů dolarů.

Z "malého" nápadu na vytvoření bitcoinové směnárny se tak během 3 let stala obrovská firma, která už nabízela i burzovní obchodování a to nejen Bitcoinu, ale i dalších kryptoměn, přičemž prvním přidaným altcoinem bylo Ethereum.

Od té doby získala Coinbase více než 103 milionů verifikovaných zákazníků z celého světa a jedná se tak o největší americkou kryptoměnovou směnárnu a zároveň i burzu.

V roce 2021 pokořila Coinbase jeden z velkých podnikatelských milníků a stala se veřejně obchodovatelnou společností s oceněním téměř 100 miliard dolarů, což bylo nejen kryptoměnovou komunitou přijato velmi kladně. Dnes může na otevřeném trhu akcie Coinbase obchodovat takřka každý.

Vývoj ceny akcií Coinbase za poslední rok
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Platforma Coinbase

Ačkoli Coinbase ani zdaleka nenabízí tolik možností, co například konkurenční Binance, stále se jedná o komplexní a pokročilou obchodní platformu. Je přeložena do 10 světových jazyků, čeština mezi nimi ale zatím není, a tak může být její prostředí zvlášť pro nováčka matoucí.

Jako první si je třeba uvědomit, že Coinbase nabízí pod jedinou značkou a platformou služby jak kryptoměnové směnárny, tak i burzy.

Hlavní rozcestník platformy Coinbase tvoří levý boční sloupec. Drtivá většina uživatelů z něj pak využije hlavně první 3 položky:

 • Home (Domů): ukáže vám hodnotu vašeho portfolia, váš watchlist (seznam oblíbených kryptoměn) a nejnovější zprávy,
 • Assets (Aktiva): zobrazí hodnotu a graf vašeho portfolia včetně seznamu jednotlivých kryptoměn a fiat měn, které držíte,
 • Trade (Obchodovat): odkáže vás na Coinbase kryptoměnovou směnárnu (Simple Trade) nebo burzu (Advanced Trade).
Hlavní stránka Coinbase
Hlavní stránka platformy Coinbase po přihlášení
Zdroj: coinbase.com/home

Směnárna Coinbase – "Simple Trade"

Hlavní předností směnárny Coinbase má být jednoduchost a uživatelská přívětivost. A skutečně, kryptoměny na ní nakoupíte na pár kliknutí. Pokud již máte ve své EUR wallet prostředky (vkladu a výběru EUR se věnujeme níže) a nacházíte se v prostředí směnárny (Menu → Trade → Simple), využijte pravý sloupec, a nakupujte (Buy) či prodávejte (Sell) kryptoměny.

Můžete se při tom řídit následující pomůckou, kterou jsme připravili:

Coinbase Simple směnárna
Ukázka a popis prostředí směnárny Coinbase – nákup
Zdroj: coinbase.com/trade

Po kliknutí na tlačítko Buy nebo Sell se vám objeví náhled objednávky (Order preview), který vám zrekapituluje vaši transakci a připočte poplatky (jejich výši se věnujeme níže). Nyní už zbývá jen obchod definitivně potvrdit.

Coinbase směnárna order preview
Náhled objednávky a potvrzení prodeje kryptoměny USDC za EUR
Zdroj: coinbase.com/trade

Pro směnu kryptoměn mezi sebou pak slouží poslední možnost vedle Buy a Sell a tou je Convert (Přeměnit). Funguje stejně jako Buy a Sell, jiná jsou jen aktiva, která mezi sebou směňujete, místo eura je zde další kryptoměna. Jedná se tedy o snadný způsob, jak například prodat bitcoiny za ethery nebo obráceně bez nutnosti provádět mezitransakci v dolarech či eurech.

Burza Coinbase – "Advanced Trade"

Pokud chcete využít více možností, jako například určit si konkrétní cenu, za kterou jste ochotni danou kryptoměnu koupit (tzv. limit order), klikněte na horní liště na tlačítko "Advanced" a dostanete se na Coinbase burzu.

Coinbase burza advanced trade
"Advanced Trade" – vstup na burzu Coinbase
Zdroj: coinbase.com/advanced-trade

Po vyhledání a rozkliknutí konkrétního obchodního páru se vám zobrazí prostředí burzy se vším všudy. My jsme si pro ilustraci vybrali pár BTC/EUR, na burze Coinbase ale můžete nakupovat kryptoměny i za stablecoiny USDT nebo DAI nebo právě za bitcoiny a ethery. Páry s ostatními fiat měnami jako americkým dolarem (USD) nebo britskou librou (GBP) jsou českým rezidentům nedostupné a ukáží se pouze v režimu "view-only".

Základem každé burzy jsou 2 druhy objednávek:

 • market order: nakupujete/prodáváte okamžitě za aktuální cenu s vyšším poplatkem, jste tzv. taker (příjemce) nejlepší nabídky, která se právě nachází v order booku (knize objednávek),
 • limit order: nakupujete/prodáváte v okamžik, kdy cena aktiva dosáhne vaší předem určené hodnoty, za kterou jste ochotni nakoupit; než se tak stane, je vaše nabídka na obchod zařazena do order booku (knihy objednávek) a čeká, než ji někdo přijme; jste tzv. market maker (tvůrce trhu) a platíte nižší poplatky než takeři.

Níže už vidíte prostředí burzy a připravenou market objednávku za 1 000 EUR:

Coinbase market order
Nákup 0,051 BTC při ceně 19 488 USD za 1 000 EUR + 6 EUR poplatek
Zdroj: coinbase.com/advanced-trade

Zadat limit objednávku už je trochu složitější, navíc totiž volíte cenu, za kterou chcete nakoupit, jakmile to bude možné. My jsme zvolili 19 000 EUR, za 1 000 EUR tedy nakoupíme o 0,0014 BTC víc, než kdybychom nakupovali okamžitě, a na poplatku zaplatíme 4 EUR místo 6 EUR. Může se nám ale stát, že Bitcoin na 19 000 EUR v následujících dnech nesestoupí a náš příkaz tak nebude (třeba nikdy) vyplněn. To je riziko, které je třeba zvážit.

Coinbase limit order
Ukázka objednávky typu limit
Zdroj: coinbase.com/advanced-trade

Posledním druhem objednávky je nejméně využívaný stop limit order. Funguje jako limit objednávka, ale příkaz je do knihy objednávek umístěn pouze v případě a až v okamžik, kdy cena aktiva dosáhne tzv. stopky. Stop limit objednávky využívají zejména profesionální tradeři k braní zisků a redukci ztrát z předem plánovaných swingových či scalpových obchodů.

Následující příkaz říká: "Jakmile cena Bitcoinu dosáhne 20 000 EUR, nastav nákupní limit objednávku v hodnotě 1 000 EUR na cenu 19 800 EUR."

Coinbase stop limit order
Ukázka objednávky typu stop limit
Zdroj: coinbase.com/advanced-trade

Další služby, které platforma Coinbase nabízí

Jak už jsme zmínili, jednoduchá funkce směnárny samozřejmě není jedinou funkcí, které Coinbase nabízí. Níže proto naleznete výčet dalších služeb, pro které uživatelé Coinbase využívají.

Coinbase Earn – Staking, Yielding

Služba Coinbase Earn umožňuje uživatelům získávat úrok několik jednotek procent za rok za držení jejich kryptoměn právě na Coinbase. Tyto kryptoměny pak služba používá při stakingu nebo DeFi yield farmingu.

Coinbase Earn Staking
Seznam kryptoměn, které lze na Coinbase Earn úročit
Zdroj: coinbase.com/earn

Coinbase Learning rewards

Jako learning rewards označuje Coinbase svůj vzdělávací projekt, v rámci kterého uživatelům představuje vybrané kryptoměny formou krátkých videí. Na konci každého videa čeká na diváky relevantní otázka a výběr ze čtyř odpovědí. Videa se dají přeskočit a pokusů na zodpovězení je neomezeně, propagace tedy není nikterak násilná a ten, kdo si například úplně nerozumí s angličtinou, se může kurzem jednoduše proklikat.

Za správné zodpovězení každé otázky dostane uživatel danou kryptoměnu v hodnotě 1 USD. Otázek je většinou 3 až 6 a kurzy zůstávají otevřeny po rozumně dlouhou dobu. Nově registrovaný uživatel tak může získat kryptoměny v hodnotě kolem 30 až 40 USD jen za zhlédnutí několika videí.

Coinbase Learning rewards
Menu programu Learning rewards
Zdroj: coinbase.com/learning-rewards

Coinbase Derivates

Nová derivátová platforma od Coinbase se omezí na nabídku kontraktů vázaných na cenu pouze 2 kryptoměn – Bitcoinu a Etherea. Dále je na ní možné obchodovat Bloomberg US Large Cap Index a ropu WTI. Prozatím ale jen pro uživatele registrované v USA (aktualizováno říjen 2022).

Coinbase NFT tržiště

V květnu 2022 spustila Coinbase své vlastní NFT tržiště, jehož vývoj společně s předběžným přístupem oznámila už v říjnu roku 2021. Uživatelé se k němu připojí skrze svoji kryptoměnou peněženku, nikoli přes hlavní Coinbase účet. Nákup NFTs je zdarma, při prodeji se pak platí tzv. royalties –⁠ poplatky tvůrcům NFT kolekce. Samotná Coinbase si poplatek neúčtuje.

Coinbase NFT tržiště má však velké problémy s likviditou. Uživatelé jej zkrátka nepoužívají a dávají přednost např. konkurenčnímu OpenSea. Coinbase NFT tržiště navíc neagreguje data z ostatních NFT tržišť, což vede k matení uživatelů, jelikož tzv. floor price se na Coinbase tržišti určuje podle nejníže zalistovaného NFT právě na Coinbase tržišti.

Vzhledem k tomu, že jsou na Coinbase NFT tržišti ale častokrát zalistovány jen jednotky obrázků z dané kolekce, je nejlevnější z nich častokrát o několik desítek procent dražší než například nejlevnější kousek na OpenSea.

Coinbase NFT tržiště
Ukázka Coinbase NFT tržiště
Zdroj: nft.coinbase.com

Poplatky u Coinbase

Na Coinbase na vás čeká 5 druhů poplatků:

 • směnárenské: obvyklá výše,
 • za přímý nákup platební kartou: spíše vyšší,
 • za obchodování na burze: patří k jedněm z nejvyšších,
 • za vklad a výběr fiat měn: obvyklá výše,
 • za vklad a výběr kryptoměn přes blockchain: patří k nižším.

Směnárna Coinbase rozlišuje fixní a variabilní poplatek. Několik úrovní fixních poplatků se použije při transakcích do 200 EUR, od této částky se k zaplacené částce přidává variabilní poplatek ve výši 1,49 %. Fixní poplatek se již neúčtuje. Při nákupu BTC např. za 1 000 EUR tak navíc zaplatíte 14,9 EUR.

Pokud na Coinbase prostředky ještě nemáte, nechcete čekat až vám přijde SEPA platba a chcete nakoupit okamžitě, Coinbase nabízí možnost nákupu kryptoměn platební kartou. Poplatek je už ale opravdu vysoký – 3,99 %.

Poplatky Coinbase směnárna
Poplatky na směnárně Coinbase

Poplatky za obchodování na burze Coinbase (Advanced Trade), jsou členěny podle objemu zobchodovaných aktiv za měsíc. Většina retailových a příležitostných investorů spadá do 1. nebo 2. úrovně.

Coinbase poplatky obchodování
Úrovně poplatků za obchodování na burze Coinbase
Zdroj: help.coinbase.com

Výjimkou jsou stablecoiny, poplatky za jejich směnu jsou pro všechny stejné a v porovnání s bitcoinem a altcoiny v podstatě nulové:

Coinbase poplatky stablecoiny
Poplatky za obchodování stablecoinů na burze Coinbase
Zdroj: help.coinbase.com

Při vkladu EUR do EUR wallet přes SEPA transfer si Coinbase strhne 0,15 EUR. Výběr EUR SEPA platbou je zpoplatněn stejnou částkou.

Zbývá vklad a výběr kryptoměn. Za vklad si Coinbase žádný poplatek neúčtuje, vaše mince a tokeny dorazí v takovém množství, v jakém jste je odeslali. Za výběr si už ale poplatky účtuje, sama totiž při odeslání transakce z burzy ven platí poplatky těžařům či validátorům ověřujícím transakce na blockchainu. Výše takového poplatku se liší dle sítě, po které danou kryptoměnu posíláte (BTC a ETH patří k dražším, např. LTC a SOL k levnějším). Obecně ale v tomto ohledu Coinbase vyniká a transakční poplatky požaduje zpravidla nižší než konkurenční burzy.

Limity pro nákup a prodej

Limity a omezení uživatele se snižují s množstvím informací, které o sobě platformě poskytne. Po dosažení maximální úrovně verifikace jsou následující:

Ověření a limity Coinbase
Ukázka ověření a některých limitů na Coinbase
Zdroj: coinbase.com

Ověření totožnosti u Coinbase

Stejně jako u většiny dalších burz a směnáren, kde nakládáte s fiat penězi, je i u Coinbase třeba provést verifikaci neboli tzv. KYC ověření totožnosti.

Poté, co se zaregistrujete a vyplníte pár základních informací o sobě, vás bude čekat nahrání dokumentů. Legitimovat se můžete pomocí pasu, občanského průkazu nebo řidičského průkazu.

Coinbase KYC ID, řidičský průkaz nebo pas
Ověření je možné provést několika způsoby

Po nahrání příslušných dokumentů po vás burza bude vyžadovat naskenování obličeje pomocí webkamery či kamery z telefonu. To může vyjít až na několikátý pokus, proto se nebojte, že se vaše fotka ověřovacímu software nebude líbit na první dobrou.

Je také možné, že po vás Coinbase bude požadovat ověření vaší adresy pobytu. K tomu se společnost může uchýlit, pokud o vás z vámi dosud poskytnutých informací nemá jistotu.

Pokud po vás Coinbase vyžaduje ověření rezidenční adresy při vytváření účtu, bez tohoto ověření vám do platformy neudělí přístup.

Aby platforma vaší adresu úspěšně ověřila, vyžaduje po vás dokument prokazující, že na adrese skutečně přebýváte – třeba účet za topení nebo bankovní výpis.

Ověření adresy pobytu
Ověření adresy pobytu

Po odeslání posledního dokumentu vám přijde vyrozumění o tom, jestli je pro účely ověření dostačující. Může se stát, že platformě z nějakého důvodu vyhovovat nebude.

coinbase proof of address neúspěšný
Pokud se ověření dokumentu nepodaří, ověřte si, že splňuje vše potřebné

Pokud se tak stane, zkuste jiný dokument a ujistěte se, že splňuje veškerá kritéria – musí se jednat o přesný typ, který zvolíte, a vaše jméno, adresa a datum vystavení dokumentu musí být někde na jeho prvních 7 stránkách. Stáří dokumentu zároveň nesmí být vyšší než 3 měsíce.

Vklady a výběry peněz u Coinbase

Jak už bylo zmíněno výše, vklad, respektive nákup můžete provádět platební kartou. Druhou možností je pak nákup provést bankovním převodem, který však trvá až několik dnů.

Za vklad nebo výběr pomocí bankovního převodu je poplatek minimální, dá se říci, že téměř nulový. Konkrétně je to 0,15 EUR. Pokud vám tedy nevadí v případě vkladu pomocí bankovního převodu pár dnů počkat, můžete tak nějakou tu korunu ušetřit.

Z naší zkušenosti jsou vklady pomocí SEPA bankovního převodu na účet připsány krátce po 24 hodinách. Počítejte s tím, že eura se připíšou do vaší EUR Wallet.

Pokud tedy budete po převodu chtít bitcoiny nakoupit, zvolte platební metodu EUR Wallet.

Pozor na to, že při vkladu je nutné, aby byl odesílán z bankovního účtu vedeného na stejné jméno, jako je jméno uživatele Coinbase. Tím se Coinbase snaží zamezit podvodům a praní špinavých peněz. V případě, že se jméno neshoduje, budou vaše peníze po několika dnech automaticky vráceny (pokud se tak nestane ani do 14 dní, doporučujeme kontaktovat zákaznickou podporu, aby transakci urychlila).

Pokud nechcete kryptoměny kupovat, nýbrž prodávat, a poté si peníze nechat poslat, pravděpodobně budete nejprve muset vlastnictví daného účtu ověřit prvním vkladem. Např. ve výši 10 EUR. Peníze si můžete ale také nechat poslat přes PayPal.

Jak fungují jednotlivé peněženky (portfolio) u Coinbase

Princip zákaznických peněženek v Coinbase je snadný. Prakticky máte na svém účtu v sekci "Portfolio" přístup k několika peněženkám. Ať už se jedná o peněženku na BTC, ETH, LTC či jiné kryptoměny, vždy fungují stejně.

Na tyto peněženky můžete posílat kryptoměny z jiné peněženky, z jiné směnárny, z bitcoinového automatu, prostě odkudkoli. Poté můžete kryptoměny u směnárny Coinbase buď držet, poslat je někomu jinému, prodat je za fiat měny dle návodu výše (eura či dolary) a nebo směnit na jiné kryptoměny.

Portfolio u Coinbase
Sekce Portfolio u Coinbase

Ačkoli je držení kryptoměn u směnáren či burz poměrně praktické, není to doporučováno z bezpečnostních důvodů. Kdyby někdo uhádl vaše heslo, mohl by váš účet vykrást. Proto radši na tomto účtu nedržte kryptoměny déle, než je nezbytně nutné.

Mnohem bezpečnější variantou je mít všechny své kryptoměny uložené v kryptoměnové peněžence, ideálně v hardwarové. Hardwarové peněženky poskytují tu nejvyšší úroveň bezpečnosti, příkladem je např. Trezor nebo Ledger.

Favorit redakce
 • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktivujte si dvoufaktorové ověření

Pro dosažení maximální bezpečnosti doporučujeme aktivovat některou z variant dvoufaktorového ověření (2FA).

Princip dvoufaktorového ověření spočívá ve dvojím potvrzení identity uživatele při přihlašování do systému. Obvykle se jedná o kombinaci něčeho, co znáte (hesla) a něčeho, co vlastníte (např. kódu na vašem telefonu nebo hardwarového klíče).

Pro většinu uživatelů Coinbase poskytuje dvoufaktorové ověření pomocí generátoru kódu z externího systému (např. Google Authenticator nebo Duo), v tomto případě se jedná o tzv. TOTP dvoufaktorové ověření. Další možností je využití SMS odeslané na vaše telefonní číslo.

Novinkou je také ověření pomocí samotné mobilní aplikace Coinbase. Pokud si tento způsob ověření zapnete, bude Coinbase vyžadovat potvrzení každého přihlášení na jiném zařízení přes mobilní aplikaci – vyskočí vám upomínka s dotazem, zdali se do vašeho účtu přihlašujete skutečně vy.

Yubikey 5Ci
Yubikey 5Ci
Zdroj: yubico.com

Nejvyšší úrovní dvoufaktorového zabezpečení je využití tzv. bezpečnostních hardware klíčů, což Coinbase umožňuje od září roku 2021. Hardwarové klíče, např. YubiKey 5Ci, se dají vložit i do mobilního telefonu.

Mějte však na paměti, že ani hardware klíč pro přístup k vašemu zákaznickému účtu nechrání vaše kryptoměny tak, jako speciální hardwarová kryptoměnová peněženka.

Jak je na tom Coinbase s bezpečností a spolehlivostí?

Úroveň bezpečnosti burzy je bezesporu velmi důležitá. Protože si na našem portálu dáváme záležet na aktuálnosti a správnosti informací, prověřili jsme si Coinbase za vás. A můžeme říci, že vzhledem k rozsahu a historii platformy se jedná o relativně bezpečnou společnost, v branži kryptoměnových burz rozhodně nadprůměrně.

Pro tak velkou společnost, jako je Coinbase, je téměř nemožné mít netknutou pověst. Za svou existenci si Coinbase prošla několika hackerskými útoky, žádný z nich však nedosahoval rozsahu, který by existenci platformy ohrozil či úplně zničil. K tomu všemu jsme si prověřili, kde a jak je platforma Coinbase pojištěná a jaký máte nárok na kompenzaci v případě ztráty vašich fiat měn či kryptoměn, ať už vaší vinou, či skrze hack platformy.

Legitimita směnárny

Jako společnost působící na území USA je Coinbase povinna postupovat v souladu se všemi zákony a vyhláškami platnými jak na federální úrovni, tak na úrovni jednotlivých států USA. Povinnosti společnosti v oblasti legislativy a regulace jsou následující:

 • Být registrována orgánem FinCEN jako společnost působící v oblasti peněžních služeb.
 • Postupovat v souladu s ustanoveními zákona Bank Secrecy Act.
 • Postupovat v souladu s ustanoveními zákona USA Patriot Act.
 • Dodržovat platné zákony a vyhlášky týkající se peněžních převodů.

Výše uvedená zákonná opatření zvyšují odpovědnost společnosti, kterou můžeme postrádat u jiných společností spadajících do jurisdikce zemí s benevolentnější legislativou.

Ostatně podobná opatření by nebyla k ničemu, pokud by společnosti nedůvěřovali samotní investoři. V případě Coinbase mezi ně patří např. Alexis Ohanian, jeden ze spoluzakladatelů Redditu, Bank Of Tokyo, Blockchain Capital nebo Digital Currency Group.

Bezpečná úschova financí

Společnost Coinbase odděluje finance zákazníka od provozních financí využívaných firmami. Firemní finance jsou uloženy na speciálních svěřeneckých účtech. Pro nás to znamená, že naše vložené peníze nebudou použity k různým podnikovým transakcím.

Společnost Coinbase dále prohlašuje: "V případě, že by se společnost dostala do finančních problémů a čelila insolvenci, peníze uložené na speciálních svěřeneckých účtech by si společnost sama ani její věřitelé nemohli nárokovat. Peníze uložené na těchto účtech by byly navráceny zákazníkům společnosti.”

Peníze v podobě kryptoměn u 98 % zákazníků jsou uloženy v zabezpečených hardwarových peněženkách. Fyzické peněženky kryptoměn jsou následně uloženy v trezorech a sejfech v různých částech světa. Tato opatření chrání zákazníka před útoky hackerů a případnými krádežemi či ztrátou.

Jak je Coinbase pojištěná? A zažila už někdy nějaký hack?

Co se týče peněžního zůstatku, Coinbase vklady zákazníků pojišťuje až do 250 000 dolarů na jednoho. Fiat měny vložené zákazníky Coinbase uchovává u pěti bank pojištěných vládní agenturou FDIC, mezi které patří např. JPMorgan Chase nebo Silvergate Bank.

U kryptoměn už to tak růžové není. Společnost Coinbase sama upozorňuje, že není bankou a kryptoměny nejsou zákonným platidlem, což jinými slovy znamená, že nejsou automaticky pojištěny americkými vládními agenturami FDIC a SPIC jako v případě fiatu.

V češtině to znamená, že pokud se někdo dostane do vašeho zákaznického účtu vaší vinou (např. kvůli ztrátě přístupových údajů či slabému heslu), je to pouze váš problém a z legislativního hlediska vám Coinbase nic nedluží.

Za druhé, pokud bude Coinbase hacknuta a o část prostředků klientů přijde, ani v tom momentě vám nic vracet nemusí. Uvádí ale, že se na část kryptoměnových prostředků klientů vztahuje pojištění proti bezpečnostním incidentům. Dle oficiálního vyjádření se společnost během takových incidentů "bude co nejvíce snažit vám krádež finančních prostředků kompenzovat", neuvádí ale, do jaké výše a za jakých přesných okolností.

Ani z bezpečnostního hlediska nemá Coinbase čistou pověst. V minulosti už si nějakými hackerskými útoky prošla, z větší části však většinu prostředků jejím klientům navrátila. Nikdy se ale nejednalo o masivní ztráty, které by společnost takových rozměrů skutečně zasáhly.

Shrnutí recenze Coinbase

Myslíme si, že je tato směnárna skvělým výchozím bodem pro všechny kryptoměnové nováčky. Rozhraní platformy je velmi příjemné a intuitivní, poplatky v rozsahu směnárny, tedy za směnu a za vklad, jsou celkem průměrné a v případě burzy vyšší. Platformu můžeme určitě doporučit – nabízí spoustu funkcí a je relativně důvěryhodná. Výběrem Coinbase tedy určitě neprohloupíte.

Pokud vás však Coinbase neoslovila, ať už z důvodu absence češtiny či vyšších poplatků za obchodování na burze, nabízí se řada alternativ. Pokud jste zkušeným obchodníkem a hledáte burzu s levnějšími poplatky, nabízí se Binance s rozhraním kompletně v češtině.

Pokud je vaším záměrem pouhý nákup kryptoměn a hledáte pouze výhodnou a uživatelsky přívětivou směnárnu, je Coinbase přesně pro vás. Pro zájemce vyžadující češtinu a obchodování s českou společností je ze zdejších směnáren dostupný např. Anycoin, kde můžete provést nákup i za koruny.

Přívětivost pro Čechy 50%
Přívětivost platformy 80%
Poplatky 85%
Dostupné možnosti 100%
Registrace a verifikace 90%
Důvěryhodnost značky 95%
83 %
9. místo
Coinbase
Spolehlivá a důvěryhodná směnárna a burza v jednom. Umožňuje nákup kryptoměn pomocí platební karty a podporuje již více než 200 různých kryptoměn. Jedná se o vhodnou kryptoměnovou směnárnu pro nováčky, kteří v rámci Coinbase mají i možnost vyzkoušet si burzovní obchodování, to je ovšem za mírně vyšší poplatky.
 • Možnost nakoupit kryptoměny rychle pomocí kreditní (platební) karty
 • Jednoduchost nákupu
 • Propojení s burzou
 • 10 dolarů zdarma!
 • Při nákupu kartou poplatek cca 3.99 %
 • Coinbase se v historii stala obětí několika hackerských útoků

Více informací o Coinbase

Jméno firmyCoinbase
Hlavní výhoda10 USD zdarma!
Webová stránkawww.coinbase.com
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiSan Francisco, Kalifornie, USA
Minimální vklad250 Kč
Minimální obchod50 Kč
Počet aktiv220
PákaNemá páku
Další poplatky3,99 %
Metody vkladuKryptoměny, platební karty, SEPA platba
Metody výběruKryptoměny, bankovní převod
Měna účtuDolary/Eura
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovatPřes 200 kryptoměn
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Bitcoin Satoshi Vision, Ethereum classic, 0x, BAT, Zcash, USDC, EOS, Augur, Stellar Lumens, DAI, Chainlink, a další...

Ohodnoťte společnost Coinbase


Diskuze k článku 231
Hana Mokrošová

Dobrý den, prosím o radu. Na coinbase mám STG, včera zastavili obchodování, že přejdou z V1 na V2, ale coinbase napsali, že tuto změnu nepodporují. Nabízí mi to jen koupit na coinbase wallet, když chci s STG něco udělat v Coinbase. Může mi někdo poradit jak získat peníze zpět? Děkuji.

Petr Mahdal

Dobrý den, chci se zeptat na platformu Definitearea. com Jestli se jedná o onen podvod, kdy z lidí vylákají peníze a pak když je chcete vybrat, tak to nelze? Co dělat v případě, že se člověk nechá chytit?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr Mahdal

Dobrý den, Petře. S touto platformou nemáme žádné zkušenosti, ještě jsme ji nikdy dříve neviděli a zatím nevíme nic o jejich fungování, nemůžeme je tedy na “první dobrou” označit za podvodníky. Pomohlo by nám, kdybyste nám mohl říct, jakou cestou jste na ně narazil, příp. co Vám nabízí nebo co slibují. Kdybychom se však my sami měli rozhodnout, nevyužívali bychom žádných jejich inzerovaných služeb, protože se jedná o no-name platformu a když na trhu existuje taková spousta ověřených společností, radši bychom využili je.

MacaPys

Dobrý den. Poradil by mi prosím někdo, jak si mám v aplikaci Coinbase odstranit svůj účet? Vzhledem k tomu, že jsem tam kdysi zadával při registraci svoji ID kartu, tak to chci mít bezpečně odstraněné. Děkuji za rady

honzacsenkyr

Zdravím, sem úplně blbej ale nevím jak převést peníze zpátky na svůj účet. Prodal jsem všechno krypto. Peníze mám v euro wallet a dál se nedokážu dostat. Poradí mi někdo nejjednodušší řešení? Já prostě nevím.

Portál Finex.cz
Odpověď na honzacsenkyr

Dobrý den, pokud máte ověřený svůj bankovní účet v EUR Wallet (je třeba provést alespoň 1 vklad z účtu, na který si chcete eura nechat poslat, klidně 10 €), pak byste měl mít možnost výběru eur na svůj účet (tlačítko Withdrawal).

Aleš Zlamšidlo

Dobrý den, rád bych si převedl nějakou sumu na Coinbase peněženku, ale potřebuji vědět “Adresu peněženky” … nevíte kde ji najdu? Začínám s obchodováním a raději si nechám poradit, děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Aleš Zlamšidlo

Dobrý den, Aleši, máte namysli Coinbase jako směnárnu, kde můžete kryptoměny kupovat? K její recenzi jste totiž přidal komentář. Nebo máte namysli Coinbase Wallet (kryptoměnovou peněženku)?

Vlasta Kouřilová

Dobrý den,
když Vám Coinbase posílala na Váš osobní účet peníze z kryptoměn v jaké formě jste je obdrželi??
Mně nejprve chtěli identifikovat a posléze mi poslali e-mail, že mi je po 00.02 připíší, ale je tomu již týden a stále nic nemám připsáno na účtě.
Poradce mi tvrdí, že jsou připisovány v podobě ,,kreditu”, ale moje banka je vidí v podobě ,,úvěru”.
Když mi jedna banka přeposílá peníze do druhé, tak jen podle kurzu přepočítají EURa na Kč nebo USD, podle toho v jaké mněně účet je vedený.

Krypto Policajt
Odpověď na Vlasta Kouřilová

Ježiši dejte si bacha!!!!! Tihle poradci jsou většinou podvodníci, nejedná se o opravdové Coinbase, ale jen o podvodníky co se za ně vydávají, ještě řekněte že jste si pro ně stáhla nějaké programy do PC na základě jejich rady po telefonu “že budete mít hodně peněz”.. Tak snad si na vás nevzali půjčku a neposlali si vaše peníze sami sobě… Ihned bych být vámi šel do banky zeptat se, co se u vás na účtě teda děje!! Píší o tom např. zde: https://finex.cz/nejcastejsi-podvody-s-bitcoinem-na-toto-si-dejte-pozor/

Portál Finex.cz
Odpověď na Vlasta Kouřilová

Dobrý den, Vlasto. Jak už zmiňuje komentář výše, určitě si dejte pozor, protože dle zmíněných informací to vypadá, že nekomunikujete s Coinbase, ale s podvodníky, kteří se za Coinbase pouze vydávají.

Martina Bendová

Dobrý den, chci si otevřít účet u coinbase. Mám možnost zaslat na ni jako fiat USD. Dočetla jsem se o možnosti převodu SEPA platbou v EUR, ale nikde o možnosti platby v USD. Je možná? A pokud není, je povolena platba kartou v USD? Výše poplatku je pak vždy 3,99 USD (ne 3,99 USD + ještě poplatek dle výše transakce) pokud to dobře chápu…
Existuje jiná (bezpečná) směnárna, kde lze provést platbu v USD?
Děkuji A.

Portál Finex.cz
Odpověď na Martina Bendová

Dobrý den, Annie. Dle našich informací mohou USD vkládat pouze uživatelé ze Spojených států, stejně jako eura mohou vkládat pouze uživatelé z Evropské unie a libry uživatelé z Anglie. Vklad v USD je dle našich informací možné USD provést např. na Kraken.

TenConNicNevi

Dobrý deň . Mám otázku pozval som kamoša cez link a mal by som dostať niečo za to tuším cca 8dollaru bitocinu. Kamarát tam už aj vložil peniaze a aj kúpil krypta v hodnote viac ako 100eur takže podmienky splnené boli. Dávajú to nejako časovo?Do nejakých dní či len to je jeich tach nalákať ľudí?

Portál Finex.cz
Odpověď na TenConNicNevi

Dobrý den, za předpokladu, že jsou všechny podmínky splněny, tak dle oficiálních informací od Coinbase by mohlo trvat až 4 dny, než vstupní bonus obdržíte.

Karel

Jo jo, coinbase, to jsou pěkní zloději. Nákupy fungují v pořádku, ale zkuste krypto prodat. Nasadí minimálně o 20% nižší prodejní cenu než tržní plus samozřejmě ty svoje poplatky, které jsou ale samozřejmě v porovnání s tou super sníženou cenou marginální.

Portál Finex.cz
Odpověď na Karel

Dobrý den, Karle. To by se stávat rozhodně nemělo, můžete nám říci více informací? Coinbase je velká firma s dostatečnou likviditou, dokonce se jedná o veřejně obchodovanou společnost, takže podobné renoncy by nastávat opravdu neměly.

Filip

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně Coinbase. Pokud dostanu zdarma od Coinbase nějaký krypto a to následně směním třeba za bitcoin musím něco danit nebo jak to je?
Děkuji za odpověď

Pavel

Dobry den,
z penezenky Coinbase wallet chci odeslat zpet na Coinbase platformu.
Poplatek za prevod je vyssi nez prevadene mnozstvi .
Nez potvrdim prevod ,je tam moznost nastavit hodnoty Network Fee. Jak spravne nastavit pro snizeni poplatku, Ikdyz snizim prevadenou castku pro sitovy poplatek tak zbyvajici castka je velmi nizka. Mam na mysli prevod do 1000kc.
Dekuji za info.
Pavel

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. Bohužel nevíme, jakou kryptoměnu chcete převádět, takže se špatně radí. Pokud je to bitcoin, který chcete poslat, mrkněte se na náš článek, který vám s nastavení poplatků poradí Poplatky u kryptoměnových transakcí – jak fungují? Kolik se za převody bitcoinů platí?. Pokud se jedná o Ethereum nebo jiné ERC20 tokeny, pak jsou poplatky za jejich převod mnohdy opravdu vysoké. Poradit by vám měl náš článek Poplatky v síti Ethereum: Jak funguje Gas fee, jak se poplatky platí a kolik stojí?.

Lukáš

Dobrý den , už nechci dále obchodovat s kryptoměnama a chtěl bych si smazat účet na coinbase , poradíte mi prosím Vás, jak se to dělá. Mám to v angličtině a moc si nevím rady . Mám strach například z poplatků za účet do budoucna atd. Děkuji mockrát

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

Dobrý den, Lukáši. Žádné poplatky, které by Vám za neaktivitu nebo vedení účtu byly strhávány, Coinbase neúčtuje. Pokud ale i přesto chcete svůj Coinbase účet smazat, pak můžete jít do nastavení svého účtu, zvolit možnost Close Account a pokračovat v zobrazeném formuláři.

Petr

Dobrý den, chtěl jsem se zaptat.. Mám problém s verifikací na Coinbase. Když dám settings a dále Accoun limits, ukáže se mi že mám zelene odfajfknuto
verifield level 1 :
verifi phone number
verifi photo ID
verified level 2 :
verify personal information
a když chci přidat platební metodu tak se mi ukážeupozorneni ze nemam ověřený učet. A po každém přihlášení do Coinbase mě to upozorňuje že se mě učet pořád ověřuje. a to trvá už déle jak měsíc. Můžete mi nekdo poradit zda jsem nekde udelal chybu nebo jestli jde z novu ověřit identitu a jak? Díky Petr

lubo
Odpověď na Petr

z Coinbase sa nedaju poslat eura na bankovy ucet klasickym prevodom

Vítek

Dobrý den
Mám problém co se týče prodej kryptoměn. Nejde mi to poslat na účet.Jediná možnost ,kterou tam mám je EURO wallet. Jak bych tohle měl řešit? Děkuji!

Portál Finex.cz
Odpověď na Vítek

Dobrý den, Vítku. Kryptoměny u Coinbase stačí prodat do právě zmíněné EURO wallet, to je standardní postup. Po dokončeném prodeji budete mít na účtě eura, která budete moci poslat na svůj bankovní účet. :-)

Vítek
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,dekuji za Vasi reakci.
Jenže me to nejde poslat zpet na muj účet na debetní kartu ,pise to,ze touhle platebni metodou to nejde a kdyz to zkousim pres EURO wallet SEPA tak tam nejdem zmenit adresa,IBAN…proste nic.Dekuji mnohokrát

Vladimir Salon
Odpověď na Vítek

Prosim Vas pomozte mi som zufaly.Pred mesiacom sa mi rozbil telefon tak som si kupil novy.Na coinbase som sa zalogoval ale uz nemohol veryfikovat google authenticator z prveho telefonu lebo je rozbity.Tak som postupoval podla pokynov coinbase a znova veryfikoval konto odfotil svoje ID aj svoju tvar.Problem je v tom ze uz mesiac ked sa nalogujem mi pise na konte account under review a z coinbase support mi vzdy automaticky pride email ked im napisem ze veryfikacia trva 48 hodin a ja uz cakam mesiac.Co mam robit?

Alica

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, je možné že po prevode cryptomeny na účet coinbase bude coinbase vyžadovať nejaký vklad pre overenie bankového účtu? Po prevode z inej trading stránky mi na účte coinbase neukazuje žiadnu prevedenu čiastku môže to byt tým ze vyžadujú vklad? Ďakujem za pomoc.

Portál Finex.cz
Odpověď na Alica

Dobrý den, Alice. V případě, že jste opravdu na stránkách Coinbase.com a ne u podvodné společnosti, která se za Coinbase vydává (viz tento článek) tak to možné je. Pro ověření bankovního účtu by ale vždy měla stačit malá platba, maximálně do 10 €. Pokud po Vás firma chce vložit větší částku, rozhodně bych doporučoval zkontrolovat si autenticitu stránek, zda-li se skutečně nenacházíte na stránkách podvodníka.

David

Dobrý den,
provedl jsem již pár nákupů kryptoměny Litecoin a Ethereum na Coinbase Pro. Prosím, kde přesně naleznu informaci o tom, jaký byl kurz dané kryptoměny během nákupu?
Předem děkuji za odpověď.
David

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. U Coinbase Pro se k těmto informacím dostanete přes záložky OrdersFilled.

Tomáš

Zdravim, chcem sa opytat ze ci je pravda ze ak mi niekto chce poslat bitcoiny do mojej coinbase wallet tak musim si najprv musim kupit btc v hodnote asi $150? Pretoze narazail som na jedneho chlapca ktory je vraj milionar (overoval som si ho a vyzera ze hovori pravdu) a chce mi tam poslat 0.051 btc co je asi $2000 ale povedal ze najprv musim mat na mojej coinbase wallet btc v $150 je to pravda?

Jorge
Odpověď na Tomáš

Ne! V zadnym pripade! Uricte je to podvod, co si asi myslis? Ze ti da jen tak nekdo penize zadarmo? hahahah to by me teda zajimalo “podle čeho” sis ho teda ověřil

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš

Dobrý den, Tomáši. To rozhodně pravda není – určitě bychom si být Vámi na tohoto “milionáře” dali velký pozor.

Ondřej

Dobrý den chci se Vás zeptat. Mám problém s registrací u Coinbase. Nelze mi ověřit doklad totožnosti. Doklad je nafocen. A všechny údaje jsou čitelné. Nevíte kde je problém. Děkuji za odpověď.

Richard
Odpověď na Ondřej

Doklad vyfocený mobilem mi neprosel, ale doklad naskenovaný skenerem ano, zkuste to.

Martin

nemá nekdo zkušenost s obnovou hesla na coinbase??heslo jsem změnil ale nedaří se přihlásit mají nejakou delší dobu na ověření hesla??diky

Ladislav

Dobry den nevite proc mam coinbase porad v rustine dela mi to velky problem se zaregistrovat a prohlize mi na nektere okna vubec nenabizi translate a take je opravdu v poradku ze coinbase podrebuje tolik prukazu totoznosti_ diky za odpoved

Honza

Jak to funguje s daněma? Jestli nakoupím kryptoměnu za 1,000 EUR a náhodou mi to vynese 10,000 EUR, tak když si to pak převedu na můj český účet, musím ten příjem nějak “zlegalizovat” před českým státem, že jo? Jak se to prakticky dělá, abych neměl oplétačky s berňákem?

Shannara78sk
Odpověď na Honza

Jednoduše, výpisy z účtu jak u vkladu tak i u výběru použijete jako doklad k určení výše zisku, t.j. odečtete nálady (vklad) od výnosu (výběr).
Zisk zdaníte normální cestou stejně jako ostatní příjmy v daném roce

Lucia
Odpověď na Shannara78sk

Dobrý den,

Mna by zaujimalo ci sa kurzy nejako priemeruju. Ked som kupila btc za 30 000 a potom dokupila dalsi ked bol v cene 35 000. Dostanem priemer obidvoch alebo ako to je?

Dakujem pekne

Portál Finex.cz
Odpověď na Lucia

Dobrý den, Lucie. Pokud jste koupila BTC na ceně 30 000 USD, pak jste dostala v tu chvíli pouze určitou část BTC. Tedy pokud jste k nákupu použila například 1000 USD, pak byste dostala 1/30 BTC, což je zhruba 0.0333 BTC. A poté, pokud jste znovu nakoupila BTC v hodnotě 1000 USD na ceně 35 000 USD, dostat byste měla už pouze 0.0285 BTC. Celkem byste tedy měla mít zhruba (0.0333+0.0285)= 0.0618 BTC.

Zobrazit další odpovědi (1)
Tom
Odpověď na Honza

Takovéto věci je ideální řešit s účetním ne na fóru. Případně není nic lehčího než si přečíst zákon. Finanční úřad dostane info přímo od burzy. Na vás je jen jako podklad donést výpis. Částka (rozdíl příjmu a výdajů) tedy zisk se v Česku daní bezpodmínečně od jakékoliv částky jako ostatní příjmy z prodejů a je to příjemnými 15%

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo. Mrkněte se na náš článek o danění kryptoměn, mělo by Vám to tuto problematiku trochu vysvětlit.

Marek

Článek super, děkuji!
Jen technická. Pokud na coinbase dosáhnu v hodnotě krypta vytyčeného stropu a převedu na eura, můžu posléze po poklesu dané měny opět za tato eura nakoupit větší množství? Nebo jakmile převedu krypto na eura, musím si je už poslat na běžný účet? Případně, musel bych to takto řešit v coinbase pro (obchodování na burze) a v samotné coinbase platí, že co jednou směníte na eura, uz musí jit na běžný účet? Děkuji ;)

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, Marku. Ano, pokud prodáte kryptoměny na eura, můžete poté zase kryptoměny za tyto eura nakoupit (a to jak na Coinbase, tak i na Coinbase Pro), není potřeba si je ihned vybrat na bank. účet. :-)

mikke
Odpověď na Portál Finex.cz

Ahoj,

neví někdo, jak převést portfolio z coinbase na coinbase pro? Chtěl bych si zkusit obchodovat s tím co mám na coinbase :-D

Portál Finex.cz
Odpověď na mikke

Dobrý den, Mikke. Mělo by stačit se přihlásit do svého účtu na Coinbase Pro a tam zvolit Deposit pomocí převodu z běžného účtu na Coinbase. Bohužel se přesné kroky občas mění podle toho, jak Coinbase svoji platformu vyvíjí, ale mělo by to vždy být na pár kliknutí. :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Honza
Odpověď na Marek

Zdravim, mohli byste mi prosím poradit přesný návod jak poslat z Coinbase směnárny eura na česky bankovní účet ? Na mastercard, kterou jsem tam poslal peníze, nejde peníze poslat zpět. Je potřeba verifikace? Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo. Pokud už jste tam kryptoměny kartou nakoupil, pravděpodobně jste verifikovaný. Teď už by mělo jen stačit kryptoměny zase prodat a poté z Vaší EUR peněženky na Coinbase eura vybrat (tlačítko Withdrawal) na Váš bank. účet.

Lukas21
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, chci se zeptat lze se registrovat ověřit účet na coinbase pouze občanským průkazem + výpis z banky stačí nahrát pdf výpis nebo sreen v PNG? Já totiž nevlastním řidičák ani cestovní pas. Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukas21

Dobrý den, Lukáši. Občanský průkaz a výpis v PDF by pro ověření účtu měly stačit. Kdyby PDF verze výpisu nestačila, systém by Vás na to měl upozornit a mělo by to pak jít obejít tím, že si ho doma sám vytisknete a zpětně vyfotíte.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Milan

Nevím, jestli jsem něco přehlédl, ale je to tak, že Coinbase přijímá poue Euro ?? To je pak nešikovné, ptže hodnoty krypto se uvádějí v UDS

Portál Finex.cz
Odpověď na Milan

Dobrý den, Milane. Jako občan Evropské unie opravdu můžete na Coinbase vkládat pouze EUR. Nicméně není problém u Coinbase kryptoměny kupovat za eura. Ve výsledku to vyjde víceméně nastejno, jako kupovat kryptoměny za dolary.

Martin H.

Zdravím všechny. Z Coinbase Pro jsem si poslal na peněženku BTC a ETH. Poté jsem na zkoušku zkusil poslat nějaké drobné BTC a ETH zpět na Coinbase. Ale u obou jsem nastavil nízký poplatek za transakci. Po 5 dnech jsou obě transakce stále neuzavřené. U ETH se změnil status z dropped na pending a po třech dnech zpět na dropped. Mám čekat nebo co s tím? Díky

Ladislav

Dobrý deň, dnes som zo svojej banky poslal eura do coinbase ,ale zabudol som dať referenia pre platitela. Prídu mi na moj účet v Coinbase ? (predtým sa mi to nestalo, a všetko fungovalo-btc,etherum..)Aké mám možnosti ? volal som ihneď do mojej banky,ale povedali mi,že oni nemajú možnosť platbu stornovať,ani nič dopísať) (vložil som tam moje úspory..)
Ďakujem za odpoveď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Ladislav

Dobrý den, Ladislave. S tímto Vám bohužel nemůžeme pomoci. Je třeba kontaktovat zákaznickou podporu Coinbase.

Jiří

To jsem tu jediný ,kdo nemá s coinbase jediný problém ???uplne koukám co tu všichni píší !?!

Josef Halaxa
Odpověď na Jiří

Zdravím, dnes to zkouším úplně poprvé a nemám jediný problém… Verifikace dokladů chvíli trvala, pokusný nákup šel v klidu, hned se vše zobrazí v portfoliu.

Martin

Dobrý den investoval jsem do coinbase a pořád se nic neukazuje a píše mi to že pro můj účet je koupě zakázana můžete mi prosím poradit

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Máte svůj účet ověřený zasláním dokladů potvrzující Vaši totožnost?

JardazOder

Zdravím, převod mezi jednotlivým portfoliem například bitcoin na litecoin je 100% bez poplatku?Dekuji

Portál Finex.cz
Odpověď na JardazOder

Dobrý den, Jardo. Dle oficiálních informací k dnešnímu dni jsou takové transakce zpoplatněny blíže nespecifikovanou výší poplatku, která může dosahovat “až 2 %” (zdroj).

Dodo

Zdravím,
Na skúšku som kúpil Ethereum za 20 € na Coinbase, ale ked som ich poslal do penaženky Coinomi, tak mi to stiahlo 8,39 €. Je to ok? Prečo prečo ma to stalo tak veľa?

Jaroslav
Odpověď na Dodo

Eth má teď šílený poplatky a nevyplatí se posílat malé částky což je třeba teď i u btc ale eth je extrém

Portál Finex.cz
Odpověď na Dodo

Dobrý den, Dodo. Bohužel je v posledních dnech síť ETH opravdu velmi vytížená a poplatky jsou opravdu takto vysoké. Popravdě můžete být za 8€ ještě rád, jsou i dny, kdy za transakci s ETH uživatelé platí i desítky EUR. A u takto malé transakce je to pak hodně znát. 8€ z 20 je hodně. Na druhou stranu kdybyste převáděl 10 000 €, pak už 8€ není tolik.

Tomáš

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda-li je možné že by firma dokumenty nějak zneužila např. pro půjčku a zda-li je možné nějaké informace třeba rodné číslo pro zachování bezpečí zamazat.

Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš

Dobrý den, Tomáši, obávám se, že takto upravený dokument by v Coinbase k ověření neakceptovali. Můžete to ale zkusit a dát nám vědět. Nicméně podvodu se bát nemusíte, své citlivé dokumenty jim tam takto posílají statisíce lidí měsíčně a Coinbase si rozhodně musí být jisti praktikami, které pro bezpečnost těchto dokumentů praktikují. Samozřejmě – nic není 100% jisté, vždy se něco může stát… ale kdyby to tak člověk bral, tak by nemohl ani přecházet ulici, protože to také není 100%…

Jana MM.

Dobrý den,

mám účet u coinbase, nákup zcela bez problémů. Chtěla jsem vyzkoušet i výběr, zadala jsem požadované údaje o mém bankovním účtu, pro ověřění jsem 19.2 odeslala podle pokynů z tohoto účtu 1 euro. Napsalo mi to, že můj bankovní účet bude ověřen, po připsání platby. Platba 1 euro mi byla 26.2. vrácena s tímto označením:

Return of payment 622FD78CD974EB11A 2D0001DD8B71C02. Not Specified Reas on Agent Generated EUR 1.00 @25,225

Můj bankovní účet ale dosus nebyl ověřen, takže nemám žádnou možnost výběru. Prosím o radu.

Petr Lapčík
Odpověď na Jana MM.

U Coinbase ani nenakupuj, nestojí za nic, zákaznická podpora 0, skryté poplatky, ušetříš si peníze, čas i nervy, bohužel vlastní zkušenost

Portál Finex.cz
Odpověď na Jana MM.

Dobrý den, Jano. Bohužel s tímto Vám nedokážeme pomoci, proto se, prosím, obraťte přímo na podporu Coinbase.

Jana M.

Dobrý večer, prosím co dělat, když jsem 23.2. Nakoupila bitcoin, peníze se mi odecetly z účtu ale nepripsaly se mi na coinbase? Prosím jak postupovat?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jana M.

Dobrý den, Jano. Je nám líto, že máte s vkladem problém, ale bohužel my Vám nejsme schopni pomoci. Prosíme, využijte oficiální podpory na stránkách Coinbase.

Petr S

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s peněženkou Coinbase wallet? Díky moc!

Peter

Dobrý deň, rád by som sa opýtal ako môže investovať na Coinbase firma? Pri pokuse cez Coinbase business account bolo potrebne mat 500k USD ako min. zostatok. Pre uctovovnictvo potrebujem aby bol na vypise nazov firmy. Je cesta vytvorit ucet na konatela a prepisat potom meno na nazov firmy? Alebo mi niečo uchádza? Ďakujem.

Marián
Odpověď na Peter

Zdravím Peter, už ste prosím vyriešili túto otázku? Tiež riešim rovnakú vec. Ďakujem.

Jana M.

Dobrý den, na začátku tohoto týdne jsem si chtěla nakoupit BTC. Částka mi odešla z účtu, ale doteď se mi nepripsala na coinbase a nevidím ji ani v transakcich, ale z účtu odešla. Prosím jak ppstupovatv takovém případě? Děkuji

Vili S.W
Odpověď na Jana M.

Zdravím, měl jsem stejný problém, nakonec peníze asi po 3 dnech dorazily na Coinbase a byly vidět i v transakcích.

Jana M.
Odpověď na Vili S.W

Dobrý den, no bohužel je to od 23.2. A stále nic. Nešlo ani o malé peníze, na které bych mohla zapomenout :(

Lukáš K.

Dobrý den.

Mám po letech používání Coinbase problém s opětovným ověřením adresy. Bez předchozího upozornění mi z ničeho nic přestaly fungovat automatické nákupy kryptoměn. V mobilní aplikaci, kterou používám, jsem neviděl žádná upozornění. Po připojení z počítače jsem zjistil, že Coinbase začala vyžadovat opětovné ověření adresy. Problém je v tom, že v oficiálních dokladech (občanský průkaz, řidičský průkaz, pas, …) mám adresu trvalého bydliště, ale žiji jinde, takže ve většině aktuálních dokumentů (výpisy z banky, výpisy ke kreditní kartě, účty za energie, …) mám adresu přechodného bydliště (nebo korespondenční adresu, jak chcete). Coinbase nyní pro ověření identity vyžaduje jiný doklad než původně použitý řidičský průkaz, ale bohužel mi nedává na výběr žádný z dokladů, ve kterých mám adresu trvalého bydliště. Když jsem tedy použil adresu přechodného bydliště, ověření prošlo až do bodu, kde Coinbase chce potvrdit, že “zadaná adresa souhlasí s adresou v řidičském průkazu A na účtech za energie”. To bohužel není pravda, protože bohužel zvolili kombinaci dokladů, ve kterých mám různé adresy. Řešil někdo z vás takový problém?

czechmum
Odpověď na Lukáš K.

To je přesně to, co trápí i mě – trvalé bydliště x adresa pronájmu, už jsem měla upozornění. Prý pokud si neověřím místo pobytu, tak mi omezí služby pouze na withdrawal. Co s tím? Poslala jsem výpis z banky, ten samozřejmě zamítli – adresa neseděla. Co teď?
Je tu někdo, komu se to podařilo vyřešit? Help :-(

Ondřej

Dobrý den,
Je nutné posílat na Coinbase peníze z účtu vedeného na stejné jméno?
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondřej

Dobrý den, Ondřeji. Ano, jedná se o jednu z podmínek.

Ondrej

Dobry den,
Omylem jsem na coinbase poslal Sepa platbu ale bohuzel USD ( nasledne jsem zjistil ze coinbase podporuje pouze euro)
Vrati se penize automaticky a kdy? Nebo co je potreba udelat?

Kristian

Dobrý den, před měsícem jsem na Coinbase prodal ETH a požádal o výběr SWIFT převodem na účet. Od Coinbase mi přišlo potvrzení, kde uvádí připsání prostředků během tří dní. Od obdržení potvrzení je to již měsíc a peníze nejsou ani u mě na účtu, ani na účtu Coinbase, kde je zároveň vidět “uskutečněný výběr”. Od té doby jsem jim zaslal několik ticketů, bohužel bez reakce, jejich podpora očividně absolutně nefunguje, podobné situace popisuje na internetu spoustu dalších zákazníků. Tuto platformu tedy musím zásadně nedoporučit a budu moc rád za radu, jak tuto situaci řešit? Děkuji

david

Dobrý den, mám dotaz coinbase mi napsal: You recently attempted to sign into your Coinbase account from a new device or in a new location. As a security measure, we require additional confirmation before allowing access to your Coinbase account.
Location: Czechia
IP Address: 2001:1ae9:22d:2d00:2944:25e:dce0:c2cd
Browser: Chrome (Windows)
If this was legitimate activity, you can authorize your new device below.

Note that you need to access this email with the same device that you are confirming.

Ale já prohlížeč chrome nepouživám. Mám to chápat tak, že muj učet byl napaden? momentalně k nemu nemám přístup ale trochu me to znervoznuje. ověřují adresu

Díky za info

Portál Finex.cz
Odpověď na david

Dobrý den, Davide. Dejte si pozor, aby se nejednalo Phishing! Pokud jsou email i odkazy v něm důvěryhodné, pak bych radši změnil svoje heslo. Rovněž musíme doporučit také využívání 2FA autentizace!

Petr
Odpověď na Portál Finex.cz

Obdobný mail mi chodí skoro po každém přihlášení. Chrome ale já používám (2FA autentizaci též). Klikám na něj pokaždé, účet mi ještě vykraden nebyl. Toto tázací vlákno ale u mě vzbudilo paniku. Jak to tedy je?

Martin

Dobrý den, když si chci poslat třeba 200kc z peněženky Coinomi na Coinbase, tak se mi účtuje cca 170kc za transakci. Je to standardní poplatek?
Děkuji za odpověď.

Tomáš
Odpověď na Martin

Dobrý den,

záleží o jakou kryptoměnu se jedná a jak rychle potřebujete transakci zpracovat.
Ve vašem případě s takto malým peněžním přesunem je možné že narážíte na minimální poplatek stanovený pro danou kryptoměnu a zvolenou rychlost transakce.

Martin
Odpověď na Tomáš

Dobrý den, jedná se o BTC. Chtěl jsem si vyzkoušet jak se posílají BTC na Coinbase, tak jsem zvolil takto malou částku, ale odradila mě výše poplatku. Nyní jsem zkusil poslat z Coinomi na Trezor ONE cca 3800kc a účtuje mi to poplatek při normální prioritě 414kč. To jsou vždy ty poplatky tak vysoké? Děkuji Martin

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, poplatky si můžete zvolit sám a pokud na transakci nespěcháte, můžete nastavit pár jednotek satoshi na byte. Transakce bude trvat několik dní, ale poplatek může být i pod 20 Kč. Pokud na transakci spěcháte, pak jsou bohužel poplatky v tuto chvíli opravdu celkem vysoké. Neodvíjí se ale od výše transakce, takže byste v zásadě měl zaplatit stejný poplatek za převod 200 Kč i za převod 200 000 Kč.

Tereza

Dobrý den, před měsícem jsem si zakládala účet na Coinbase, poslala jsem fotku výpisu z účtu (adresa i jméno tam bylo), ale nepřišel mi do teď žádný e-mail, ať už s odmítnutím dokumentu nebo s potvrzením registrace, nevíte si s tím prosím někdo rady, budu vděčná za pomoc. Děkuji

Tomáš
Odpověď na Tereza

Dobrý den,

Ověřování u Coinbase múže teď trochu trvat kvůli zvýšenému zájmu o kryptoměny.
Avšak čekat již měsíc je příliš dlouhá doba. Doporučil bych napsat na jejich support.

Petr

Dobrý den,

přítelkyně si založila coinbase a chtěla si z Revolut pomoci SEPA platby poslat peníze, ale vždy ji to Revolut zatrhl. Takže jsem to zkoušel poslat ze svého účtu na Revolutu a peníze prošly, ale nepřipsali se ji zatím.
Název banky, IBAN i Reference Number přepisujeme přesně.

Když si posílám sobě z Revolutu na coinbase, tak není žádný problém a peníze mi přijdou během několika minut.

Nevíte kde je chyba, jestli u Revolutu nebo na jejím účtu Coinbase? Hledali jsme rady i na supportu, ale tam jsme nic nenašli.

Děkuji

Tomáš
Odpověď na Petr

Dobrý den,

jméno držitele Revolutu musí být shodné s jménem oveřeným u Coinbase.
Následně bych překontroloval zda vyplňujete všechny údaje správně.

Kdyby toto nepomohlo, obraťte se na Revolut.

Andrea
Odpověď na Petr

Dobrý den,
chci se zeptat, jak situace dopadla? Ocitla jsem se ve stejné situaci.
Děkuji

Ondřej Daněk
Odpověď na Petr

Revolut neumožňuje platbu kartou u obchodníka s kryptoměnou.

Martin

Dobrý den.
Mám problém na coinbasu , nejdou mi nakupovat kryptoměny , ale jdou jenom tradovat. Nevíte jak to změnit ?

Děkuji za odpověd.

Tomáš
Odpověď na Martin

Dobrý den,

pro nakupování kryptomě bude nejdříve zapotřebí ověřit vaší identitu. Tzn ofotit občanku/pas a zaslat dokument s vašim jménem a trvalým bydlištěm.

Martin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li jako ověřovací adresa postačí sken/foto účtu za telefonní služby, kde samozřejmě bude mé jméno a adresa schodné s údaji, které jsem na Coinbase zadával. Děkuji

Marek Cichovsky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je nutné na coinbase provést v každém měsíci transakci do nějaké určité cenové výše? např. 500 kč? Nebo si mohu nakoupit krypto. jednou za 4 měsíce? Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek Cichovsky

Dobrý den, ne, Coinbase po svých zákaznících nepožaduje žádné měsíční transakce.

Daniel

Zdravím, žiju ve Švýcarsku a založil si Coinbase po založení jsem si přidal kartu od České spořitelny s kterou jsem nakupupoval a jednoho dne my ji odebrali. Po snaze přidání karty mi to píše, že je zablokovaná, nevím z jakého důvodu. Mám tu bankovní učet u Raiffeisen bank zkoušel jsem už několikrát SEPA platbu čekal několik dní a banka nebyla nikdy potvrzena. Co mám dělat?

Portál Finex.cz
Odpověď na Daniel

Dobrý den, Danieli. Bohužel pokud je mi známo, obě tyto banky jsou proti kryptoměnám celkem vysazeny a transakce na Coinbase často tímto stylem blokují. Zkuste nějakou jinou burzu, třeba Binance – snad by měly problémy zmizet. :-)

Martin

Zdravím,
mám problém a nastavením platební karty na Coinbase. Mám verifikovaný účet, vše potřebné jsem nahrál, ale pořád mi po zadání údajů karty vyskakuje hláška “Please check the card information and try again or contact your card issuer for further help.”. Nevíte, kde by mohl být problém? Díky moc za případné info.

Tomáš
Odpověď na Martin

Dobrý den,

jak hláška napovídá obraťte se na vydavatele karty, tedy vaši banku. Je dost možné že nemáte povolené SEPA platby a pod…

Adina

Po zkušenosti co jsem si založila coin base na prijeti platby super rychly provedla jsem kartou zahy jsem se pak pred vyberem dozvedela ze to nejde poslat zpet na kartu kdyz po prevedeni videla na koik vyjde prevod z eth na eura to jsou poplatky ze bych zvracela zase dalsi smenarna rejzujici na poplatcich podpora nefunguje mam tam x tisic cekam ctvrty den jestli se tam pripise jedno euro zatim nic no hned jak se mi to podari vytahnout uz nikdy nechci zlatej kraken daleko levnejsi vse jak nakupy tak prodeje prevody bez problemu do druheho dne a to jsou jeste uz mimo eu fakt jsem zklamana a coinbase nedoporucuji nikomu!!!!!

Tomáš
Odpověď na Adina

Dobrý den,

před vstupem do světa investic je třeba si předem zjistit poplatky a podmínky. Nikdy neposílejte peníze nikam bez předchozí rešerše.

Ve vašem případě bych chvíli počkal na zlepšení kurzu a následně provedl směnu s již předem vypočítaným poplatkem za směnu.

Pro výběr fiat měn bude potřeba zadat do Coinbase váš bankovní účet a ověřit vaši identitu.

Ivo

Zdravím,coinbase asi neumožňuje převod měny do Kryptopeněženky, že? Děkuji za odpověď…

Portál Finex.cz
Odpověď na Ivo

Dobrý den, Ivo. Coinbase převod na Vaši vlastní peněženku umožňuje – naleznete jej po rozkliknutí zůstatku Vašeho účtu a poté hledejte tlačítko Withdrawal.

Martin Čarek

Dobrý den,
Před 2 dny jsem si založil účet na coinbase.com a následně tam zaslal 2 eura, tento depozit se na účet připsal po 2 hodinách. Poté jsem si uvědomil, že se mohu registrovat přes odkaz a získat při vložení peněz na coinbase.com navíc 10 dolarů. Založil jsem proto znovu účet se stejným obč. průkazem a stejnou kreditní kartou. Na tento účet jsem následně zaslal 200 euro z aplikace Revolut a poté znovu dalších 10 euro z mého bankovního účtu. Zatím se na účtu nepřipsali žádné peníze ani po 2 dnech. Je možné, že převod trvá déle?
Předem děkuji za pomoc.

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin Čarek

Dobrý den, ano je možné, že převod trvá déle. Pokud jste peníze odesílal například ve čtvrtek, mohou dorazit až pondělí. Záleží na mnoha faktorech.

Pokud peníze nedorazily, kontaktujte podporu.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Přeju hezký den.

Pavel

Dobrý den, je Coinbase softwarová peněženka? A doporučujete mi bitcoiny nakoupené přes Coinbase odeslat na jinou SW peněženku nebo je můžu s klidem nechat na Coinbase? Hodlám bitcoin držet delší dobu určitě nemám v plánu s ním manipulovat na denní, týdenní, měsíční bázi, ale zase na Coinbase nemám tak velkou část abych kupoval HW peněženku.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, ano Coinbase wallet je softwarová peněženka.

Vždy je ale lepší mít kryptoměny “u sebe” a nemít je na stránkách třetích stran. Ačkoli je držení kryptoměn u směnáren, kde se vám objeví hned po jejich nákupu poměrně praktické, není to doporučováno z bezpečnostních důvodů. Kdyby někdo odhadl vaše heslo, mohl by váš účet vykrást. Proto radši na tomto účtu nedržte kryptoměny déle, než je nezbytně nutné.

Mnohem bezpečnější variantou je mít všechny své bitcoiny (a jiné kryptoměny) uložené v kryptoměnové peněžence. Například takové hardware peněženky Trezor nebo Ledger Nano patří mezi nejbezpečnější peněženky na trhu. Pokud do budoucna plánujete do kryptoměn investovat více, rozhodně se vyplatí si HW peněženku pořídit.

Pokud nechcete aktuálně investovat do HW peněženek, můžete využít třeba velice známou SW peněženku Coinomi nebo Trustwallet.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Přeji hezký den.

Ondra

Dobrý den, prosím o radu. Nemůžu nakupovat, prodávat, odesílat krypto. Mám zprávu o omezení účtu. Na podporu jsem psal a bez reakce. Mám tam poměrně hodně peněz a začínám být nervózní. Díky.

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondra

Dobrý den, z podobných důvodů bývá většinou doporučováno nenechávat své kryptoměny na burzách či směnárnách. Říká se “not your keys, not your bitcoins”.. Nicméně abych Vám pomohl – nebylo po Vás vyžadováno znovu-doplnění KYC informací? Tedy aktualizace Vaší adresy, datu narození apod? Když se přihlásíte, vidíte někde možnost znovu projít verifikací? Jaký uvedl důvod pro omezení Vašeho účtu?

Patrik
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, mám stejný problém, ale žádné doplňující nebo ověřující informace směnárna nevyžaduje.

Pavel.D
Odpověď na Ondra

Taky mám ten samý problém nemohu vkládat ani konvertovat pouze výběr funguje. Chtějí po mne novou verifikaci dokladu která nefunguje stále dokola píšou že doklad není totožný který jsem dával před rokem a jejich podpora bohužel bez odezvy a to jsem zkoušel všechny varianty vložení dokladu vždy perfektní foto čitelné

Petr
Odpověď na Pavel.D

Dobrý den,
mám úplně stejný problém jako Vy.
Proto se Vás chci zeptat, zda se Vám už podařilo problém vyřešit.

S pozdravem
Petr

Tomáš

Je u coinbase nějaký poplatek, když nevyužívám jejich služby?

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš

Dobrý den, Tomáši. V oficiálních informacích (zde) se o žádném poplatku za neaktivitu nepíše a ani z naší zkušenosti jsme zatím žádný takový poplatek nezaznamenali.

Lukas
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den
Mám dotaz na změnu čísla u peněženky coinbase.
Potřeboval bych změnit číslo, mám všechny přihlašovací údaje ,ale nemam přístup k telefonu kde jsem měl nainstalovanou peněženku coinbase a bohužel nemám i staré číslo, tak nemohu nijak přečíst zaslanou sms s kódem.
Jak mám změnit číslo?
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukas

Dobrý den, bohužel s tímto Vám nepomůžeme a budete muset kontaktovat zákaznickou podporu Coinbase.

Zobrazit další odpovědi (1)
Pavel

Ahoj,
pri overeni bankovniho uctu jsem bohuzel dvakrat odeslal 10 euro bez referencniho cislo, az na treti pokus jsem to provedl spravne.
Hned jsem psal na helpdesk, ma nekdo stejnou zkusenost? Prijdou penize zpet, nebo je po overeni pripisou i bez referencniho cisla?
Pripadne jsem prisel o 20 euro?

Jsem blbec a splet jsem si radek

Diky

Petr
Odpověď na Pavel

Zdravím,
mám stejný problém. Platbu jsem prováděl už několikrát a nevím na co jsem myslel při odesílaní poslední platby, ale taky jsem odeslal peníze bez referenčního čísla. Chtěl bych se zeptat jestli se Vám peníze už vrátili.
Předem děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, osobně si myslím, že by zde neměl být problém a po nějaké komunikaci nebo podle IBANU by měli vaši platbu lehce spárovat s vašim účtem.

Pokud problém stále přetrvává určitě kontaktuje podporu. Napište nám pak prosím, zda jste problém vyřešili.

Přeji hezký den.

Karel

Dobrý den,

30.11.2020 kolem 13:30 jsem si ze své peněženky Coinomi poslal zlomek Bitcoinu na Coinbase. V účtu Coinbase mám tuto transakci zaznamenanou, nicméně jako status tam má stále Pending.
Je chyba někde na mé straně, nebo je nutné prostě jen vyčkat na potvrzení transakce?
Jak dlouho může případné potvrzení trvat?
Díky moc za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Karel

Dobrý den, záleží, jaké jste nastavil poplatky síti. Na tom se odvíjí rychlost zpracování transakce. Více info naleznete např. v našem článku o potvrzeních transakcí. Potvrzení může trvat několik minut, nebo také několik dní.

Jarda

Dobrý den,nemáte nějaké informace o Stakingu na Coinbase ? Kdy bude možné i u nás ? Na slovensku to jde třeba jde. Děkuji.

silvo

Dobrý deň,
viete mi pomôcť s nasledovným problémom:
Minulý mesiac som kúpil KM Loopring. Po pár dňoch som ju chcel zmeniť na inú KM ale transakcia je stále zamietnutá.. Skúšal som aj previesť KM na €,
ale vždy mi je transakcia zamiestnutá.. Viď hlásenie:
On October 6, 2020, you attempted to sell 42,887.33132091 LRC for €…. on Coinbase. However, this transaction was canceled. There are a variety of reasons why a transaction might be canceled. Please feel free to try again.
If the transaction continues to be canceled, please visit our Help Center for support.
We apologize for any inconvenience!

Ďakujem za pomoc

Portál Finex.cz
Odpověď na silvo

Dobrý den, bohužel takto z hlavy neznáme přesnou odpověď, problémů může být řada. Zkoušel jste kontaktovat zákaznickou podporu Coinbase? Ti mají kompletní přístup k informacím o Vašem účtu a měli by být schopni pomoci lépe.

silvo
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď. Písal som na support a ich odpoveď bola dosť zvláštna viď nižšie.
Thanks for contacting Coinbase Support. While Coinbase offers many cryptocurrency conversion pairs, we’re not able to offer direct conversions between every supported cryptocurrency on our platform.
If you’d like additional information, please feel free to visit the Coinbase Help Center.
Nerozumiem, prečo sa nedá urobiť konverzia aspoň medzi najznámejšími KM napr. btc, eth atď a už vôbec nerozumiem prečo sa nedá LRC preniesť na €…???
Skôr mi to pripadá na problém v programe, ale ako to mám ja odstrániť..??

Pavel
Odpověď na silvo

Dobrý den,
taky mě to nejde. Loopring nejde ani prodat ani konvertovat. Psal jsem na support, ale zatím bez odpovědi.

Silvo
Odpověď na Pavel

Zdravím Pavel,
dostali ste už dáku správu zo supportu? Zaujímalo by ma, čo Vám poradili..
Dajte vedieť, keď budete mať nové info.
Vďaka

Peter

Dobrý deň,
v prípade že si pošlem peniaze z Bitcoinu na účet, musím plať daň z príjmu?

Portál Finex.cz
Odpověď na Peter

Dobrý den, Petere. Doporučuji se podívat na náš článek o danění kryptoměn. Je ale možné, že na Slovensku to bude fungovat trochu jinak. Abych ale odpověděl na Vaši otázku: daň z příjmu platíte ve chvíli, kdy máte nějaký příjem (zisk). Pokud koupíte bitcoiny za 100 € a prodáte je za 50 €, samozřejmě vám žádný příjem (zisk) nevznikl a tedy jednoduše není co danit. Kdybyste ale v bitcoinech dostal třeba zaplaceno za zboží, které jste prodal zákazníkovi, pak samozřejmě musíte zdanit vše. Je to tedy poměrně individuální a doporučujeme to řešit s daňovým poradcem. :)

Dave

Dobrý den, chystám se verifikovat účet na Coinbase a chci se zeptat, zda mám na fotografii dokladu (Řidičský průkaz) rozmazat své foto/podpis ?

Děkuji. D

Portál Finex.cz
Odpověď na Dave

Dobrý den, některé firmy takto upravené fotografie ani nepřijmou, u jiných to projde bez problému. Jak to je přímo s Coinbase, to si nejsem jist. Můžete to zkusit. :-)

Martin

Dobrý den,při registraci na Coinbase,se mi podařilo verifikovat občanku,dále chtejí nejaký dokument potvrzující adresu,spokojí se prý s nějakým výpisem z banky,apod.Nic však neakceptují.Sledoval jsem i ruzná videa celého postupu registrace,a k mému užasu na žádném z videí nebyl kromě občanky,pasu,řidičáku potřeba verifikovat další dokument,jako v mém připadě.Napadlo mě,jestli jsem neudělal chybu už na začátku,a místo individualního nezadal verzi bussines.Nevím jak se vrátit nazpět,případně učet zrušit a začít znovu.Muže mi někdo poradit?Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. U většiny směnáren, kde se verifikujete jako “individuál” je opravdu potřeba dokládat i dokument potvrzující adresu (tzv. proof of address). Minimálně v našem EU rybníčku… :-) Mně vždy u všech brokerů/burz/směnáren (a to jsem verifikací dělal již desítky) postačil jednoduchý výpis z bankovního účtu. Pokud si chcete být extra jistý, zajděte si pro něj na pobočku Vaší banky v tištěné formě a ještě s podpisem/razítkem bankéře. Pokud se shoduje adresa na tomto výpisu a adresa, kterou jste v Coinbase uvedl, neměl by tam být žádný problém. Vojtěch, Finex.cz

Arnošt Petrů
Odpověď na Portál Finex.cz

Po mně žádný výpis nepožadovali. Bylo to ale komplikované a zavádějící. Nakonec jsem se musel fotit webcamerou s papírem s nápisem “For Coinabase Trading a datum”. Nyní bych si chtěl poslat SEPA platbou peníze na účet, ale nabízí se mi pouze dobití kartou. Děkuji za případnou radu. Arne

Portál Finex.cz
Odpověď na Arnošt Petrů

Dobrý den, díky za zprávu. Pravděpodobně tento proces Coinbase v průběhu času mění a ladí a za půl roku by to znovu mohlo být jinak..

Zobrazit další odpovědi (1)
Peter
Odpověď na Martin

Dobrý den, ja mám rovnaký problém ako vy. Pýta odomna ten bankový výpis a uz som im to tam poslal 4x a stale mi to vyhodnotí ako chybné. Rozmýšlal som aj nad vymazaním mojho uctu ale nechce ma pustit fo akplikácii len po overení vypisu. Preto ma zaujíma či ste to vyriesili?

Portál Finex.cz
Odpověď na Peter

Dobrý den, z našich zkušeností z posledních dnů je dobré vyzkoušet tuto verifikaci provést na počítači a ne v jejich aplikaci. Může to fungovat lépe – zkuste to.

Marketa

Dobrý den, nedaří se mi nikde nalézt, co znamená v přehledu portfolia v náhledu “balance” u jednotlivých převodů ta menší suma? Je tam vždy tučně suma odpovídající převáděným penězům nebo BTC a pod tím tenkým písmem suma v EURech, která se ale mění. Proč se mění, přestože převod již proběhl?

Portál Finex.cz
Odpověď na Marketa

Dobrý den, Coinbase i další společnosti svůj systém neustále mění a vylepšují a upřímně si nejsem 100% jistý, co zrovna v tuto chvíli daná hodnota znamená. Vypadá to, že se jedná o hodnotu dané transakce vyjádřenou v EUR (nebo jiné zvolené fiat měně).

Marketa
Odpověď na Portál Finex.cz

Ok, děkuji, tak nějak jsem si to myslela. Krásný den!

Monika

Pěkný den, ráda bych se zeptala, zda-li je SEPA platba stále možná? Bohužel tento způsob nemůžu na coinbase najít, pouze rychlou transakci. Děkuji :)

Portál Finex.cz
Odpověď na Monika

Dobrý den. Ano, je to možné. Stačí přejít na záložku PortfolioEuroDeposit, a tam už pokračujete dle insturkcí. :-)

Daniel

Zdravim, rad bych se zeptal, zdali coinbase podpobruje vybery penez na transwervise nebo revolut? díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Daniel

Dobrý den, ačkoli jsme na internetu zaznamenali několik případů, kdy platba na Revolut nebo z Revolut neprošla, obecně by to neměl být problém. Více info např. v návodu zde.

Petr Janka

Dobrý den, založil jsem si na Coinbase učet, po uspěšné varifikaci jsem si zaslal přes SEPA platbu peníze na učet,ale ani po 5ti pracovních dnech stále nic, proto jsem si zadal novou platbu, a pak ješte jednu přes kreditku, ta přišla ihned,ale sepa stále nic.
Na zprávu přes Coinbase support mi stálě neodpoveděli.
Máte zkušenosti co s takovou situací dál ,nebo jsem o svých pár drobných na této penežence přišel? :)

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr Janka

Dobrý den, o jakou částku se jedná? Na webu píšou minimální první vklad 6 €, je možné, že jste posílal méně?

Zbyšek

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem lze poslat peníze z EURO Wallet zpět na účet ?
Vložit peníze z karty nebyl problém, ale nikde mi nenabízí možnost peníze poslat zpět.
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Zbyšek

Dobrý den, stačí se do Coinbase přihlásit a využít možnosti PortfolioEURWithdraw a tam zadat info o vašem bankovním účtu.

Pavel

Dobrý den,

Coinbase mi znemožnila úplně obchodovat. Nemohu kupovat ani prodávat. Četl jsem že to je kvůli změně kreditní karty, kterou jsem změnil, ale už jsem se nedočetl jak mohu vše napravit. Coinbase support bot mě odkazuje na telefonní číslo, volání bych se radši vyhnul, a nebo mě odkazuje na emailovou komunikaci ale zde jen naklikám své problémy a dále se nic už neděje, žádný email se nezobrazí. Hodně jsem četl že tenhle problém zůstává jen v řešení a účet se tím zablokuje. Doufám že mi vnesete nějaké pozitivní info.

Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. Bohužel podle Vámi uvedených informací nemůžeme momentálně poradit nijak. Nepřišel Vám žádný email o pozastavení obchodování (klidně do SPAMu)? Nebo píše platforma nějaký error? Můžete alespoň provádět výběry? Jedná se o zablokování obchodování na Coinbase nebo Coinbase Pro?

Pavel
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, jedná se o Coinbase. Moje chyba, výběry jdou ale nemohu nakupovat. Když chci nakoupit tak to píše “buys currently disabled”. Žádný e-mail jsem nedostal ani platforma neukazuje žádný error.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den. V tom případě asi, bohužel, nezbývá nic jiného, než čekat, nebo si peníze převést na jinou burzu.

Zobrazit další odpovědi (1)
Andrea

Zdravím snazila som si zalozit ucet na coinbase ale pri verifikaci s pouzitim nafotit doklady cez mobil to po mne este chcelo,, Scan a proof of address,, a na vyber tie 3 moznosti , poradite mi prosim co dalej ?co tam mam poslat ?nejaky priklad,? lebo som tam poslala vypis z uctu v PDF a neakceptovalo to :-/ . Dakujem pekne .

Portál Finex.cz
Odpověď na Andrea

Dobrý den, Andreo. Bohužel je třeba nahrát i tento dokument. Proof of address může být např. výpis z účtu v bance (můžete si nechat vyjet v bance i s razítkem, nebo stáhnout (a vytisknout) z internetového bankovnictví v PDF). Také je nejlepší, když je výpis čerstvý, max. 3 měs. starý.

Jindřich

Zdravím, mám také problém se verifikovat na Level 2, abych využil možnost na Earn crypto. Vyzkoušel jsem snad všechno v jejich dotazníku. Psal jsem si i s podporou a jejich odpověď vždy byla jen, ať se pokouším dělat změny v interpunkci, měnit detaily v adrese atd. Výsledek nic. Případ uzavřeli. A já uzavřel Coinbase :-) Teda né doslova. Jen jsem začal od té doby nakupovat jen přes Coinmate.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jindřich

Dobrý den, Jindřichu. Bohužel Coinbase jsou pravděpodobně přehlceni dotazy a jednoduše nezvládají všechny dobře zpracovat a už vůbec ne pro zahraniční klienty. Asi jste udělal dobře, že jste přešel ke Coinmate. Myslím si, že tam je to jednodušší, navíc máte možnost kupovat přímo za CZK.

Petr

Dobrý den,
při nákupu BTC za Eura z kreditní karty uvádíte poplatek 3,8 %. Reálně však dnes při nákupu za 10 Eur bylo strženo 0,99 Eura což je 9,9 %. Můžete tuto transakci upřesnit?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Zdravím Petře, objasním níže. Výňatek z officiálních stránek (předpokládám že u EUR transakcí je to stejné):

Pokud kupujete kryptoměny za použití kreditní nebo debetní karty, je účtován poplatek 3,99%.

Ale zároveň:

 • Pokud je celková částka transakce menší nebo rovna 10 $, je poplatek 0,99 $.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 10 $, ale menší než nebo rovná 25 $, je poplatek 1,49 $.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 25 $, ale menší než nebo rovna 50 $, je poplatek 1,99 $.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 50 $, ale menší nebo rovna 200 $, je poplatek 2,99 $.

Jenže platíte vždy ten vyšší z poplatků, ve Vašem případě tedy 0,99 EUR, což se bohužel opravdu rovná téměř 10 %. Snad je Vám to teď jasnější.

Trochu jsem to tedy upravil i v recenzi výše, aby to bylo zřejmé, omlouvám se za problémy. :-)

Více info: https://support.coinbase.com/customer/en/portal/articles/2109597-coinbase-pricing-fees-disclosures

Vehicle

Dobrý den,

na počátku roku jsem jsem se úspěšně registroval na coinbase. Nakoupil jsem nějaké BTC. Bohužel se mi stránky již cca měsíc nezobrazují a já jsem tak bez přístupu do své peněženky. Poradíte, co s tím? Vyzkoušel jsem již různé prohlížeče a vždy se zobrazí jen komplet bílá plocha…….

Vojtěch Machek
Odpověď na Vehicle

Dobrý den,
tento problém sice sám nezaznamenávám, mně vše funguje, slyšel jsem ale o tom několik lidí mluvit. Bohužel nevím, čím to je, ale když si stáhnete oficiální Coinbase mobilní appku, vše by tam mělo fungovat. Vím, není to řešení, ale dočasně by se to dalo vydržet.

Vehicle
Odpověď na Vojtěch Machek

Díky za radu. Pokud by se Vám podařilo zjistit, jak na nezobrazující se stránku coinbase, budu opravdu vděčný.

Mirek
Odpověď na Vehicle

Ahoj,mám ten samí problém.Po příhlášeni na Coinbase se mi zobrazí jen bíla obrazovka.Jestli jsi už vyřešil tento problém mohl bys poradit?
Nebo třeba někdo jiný,hlavně at to funguje.
Mobilní aplikace funguje bez problému. Ale chci ovládat přes Pc

Vehicle
Odpověď na Mirek

Bohužel. Stále nefunguje. Opravdu bych ocenil radu, jak na to. Možná jde jen o nějaké nastavení ve Windows nebo v prohlížeči. Nemám ale páru, jak na to….;o(

Jiri
Odpověď na Mirek

Nemáte náhodou zapnutý AdBlock či podobný sw? Pokud ano, lze lokálně vypnout.

Zobrazit další odpovědi (2)
Zobrazit další odpovědi (1)
Mirek

Zdravím, mám problém s verifikací na Coinbase. Řidičák mě to úspěšně verifikovalo, ale teď to chce dokončit verifikaci zadáním osobních údajů. A tam mě to pořád vyhazuje, že verification failed, důvod to nenapíše. Nejsem si jistý, jak vyplnit ty kolonky. Jméno a narození je snad jasné, nejsem si jistý zadáním adresy. Adresu mám pouze název vesnice + číslo popisné (ulici nemám), ale co do kterého řádku napsat jsem moc nepochopil. Vyzkoušel jsem několik kombinací, ale pokaždé mě to vyfakovalo a nakonec na 24 hodin zakázalo další pokusy. Nejhorší na tom je, že vůbec nevím, co se tomu nelíbí. Máte někdo nějaký zaručený postup?

Portál Finex.cz
Odpověď na Mirek

Zdravím Mirku. Bohužel vůbec nevím, kde by mohl být problém. Já verifikaci provedl už před lety a už si 100% nevybavuji, jak to vypadalo. Můžete nám na email [email protected] poslat screenshot toho formuláře? Zkusíme to vymyslet. :-)
Vojtěch, Finex.cz

ERIK
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobry den.
Jak dopadl pán s tim problemem s verifikací na Coinbase.
Mám uplne stejny problem.Poslal sem vypis poslednich 3.mesícu z banky a stejne nic …..uz fakt nevim :(

Petr
Odpověď na ERIK

Zdravím,
jsem na tom zcela stejně – verifikace dle dokumentu mne nepustí dál. Zkusil jsem několik výpisů z banky, mám 2účty v cz – zkusil jsem výpisy z obou bank, zkoušel jsem i třeba účet za elektřinu, plyn (což tam taky uvádí jako možnost) a NIC. Někdy mi jejich systém odpoví ihned, jindy odpoví třeba za 3hodiny. Už na ně nemám nervy. Svůj čas vložím do jiné směnárny.

Zobrazit další odpovědi (1)
Portál Finex.cz

Před pár dny byla na Coinbase i burzu CoinBase Pro přidána měna Chainlink. Cena od té doby vzrostla o více než 150 %.

Jaromir

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak se muže vybrat hotovost přímo na stánku Geko (tabák). Je potřeba mi nějaký pin kód nebo jak to funguje.

Děkuji.

Vojtěch Machek
Odpověď na Jaromir

Dobrý den, Jaromíre.
Osobně jsem nikdy v Geco kryptoměny neprodával ani nekupoval, každopádně předpokládám, že to bude fungovat jako u klasického krypto bankomatu. Vy tedy pošlete kryptoměnu pomocí vaší mobilní peněženky na adresu, kterou vám dá obsluha trafiky (naskenujete QR kód). Pár minut po odeslání transakce by měla být přijatá a Vy dostanete hotovost.

Tellmemore

Zdravicko, jeden dotazek k celkovym poplatkum, se kteryma se vlastne musi pocitat v pripade mezinarodniho prevodu: 1) poplatek za odchozi mezinarodni platbu (Raiffka min 300,- nebo 1% z castky, max 1200,-; SEPA pro USA nelze vyuzit), 2) konverze CZK > EUR (dle aktualniho kurzu), 3) 1,49% z castky za konverzi EUR > BTC u Coinbase; a dale pro stazeni prostredku 4) opet 1,49% konverze BTC > EUR (?), 5) poplatek za prichozi mezinarodni platbu (viz. bod 1), 6) konverze EUR > CZK (dle aktualniho kurzu). Je to tak spravne? Diky za potvrzení.

Portál Finex.cz
Odpověď na Tellmemore

Zdravím, Tellmemore. V případě platby kartou je to jednoduché, tam je poplatek cca 3.9 % (+směna měn bankou) a víc už ne.

V případě platby převodem je to už složitější, jak říkáte. Coinbase má i bankovní účty v Evropě, takže tam je možné poslat i SEPA platbu, která je levnější a rychlejší. Ve skutečnosti ale zaplatíte poplatek za SEPA (u Fio je to 20 Kč), poplatek (rozdíl mezi nstředovým a nákupním kurzem) za konverzi měn z Kč na EUR. Pak máte na Coinbase účtu EURa a za takový nákup už je poplatek pouze 0.99 – 2.99 dolaru (více zde).

A v případě prodeje krypta pak ano, znovu ten samý poplatek, znovu poplatek za (nyní příchozí) SEPA + poplatek za konverzi měn Vaší bankou.

Portál Finex.cz

Dnes byl Coinbase zalistován token EOS, který je tak možné si koupit.

Evžen

Zdravím, chci se zeptat jak funguje ten Trezor, nemám s ním žádné zkušenosti. Na Coinbase mám nějaké BTC a ETH a teď mi prosím poraďte jak je dám do toho Trezoru? popřípadě z Trezoru zpět na coinbase k prodeji…. Předem díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Evžen

Dobrý den Evžene,
pokud Trezor už máte, připojte ho k počítači a postupujte podle instrukcí, které dostanete v krabičce s Trezorem. Nejdříve je třeba nainstalovat si do počítače software a poté pomocí internetového prolížeče můžete Trezor ovládat. Funguje podobně jako všechny ostatní peněženky. Můžete si generovat adresy pro příjem kryptoměn (BTC i ETH), kryptoměny odesílat, atp.

Pro příjem kryptoměny (když posíláte z Coinbase na Trezor) je třeba v levém horním rohu zvolit danou kryptoměnu (BTC/LTC/ETH,..) a pak kliknout na záložku Receive. Bude Vám vygenerována adresa, na kterou kryptoměnu odešlete. V případě odesílání z Trezoru na Coinbase znovu vlevo nahoře zvolíte kryptoměnu, přejdete na záložku Send, tam vložíte adresu, kterou Vám vygeneruje Coinbase a potvrdíte.

Poměrně dobrý návod najdete třeba zde (ve formě videa).

Vojtěch, Finex.cz

Saga

Jsem s touto směnárnou naprosto spokojen děkuji za doporučení, kupuji přes kreditku, škoda toho poplatku

Portál Finex.cz
Odpověď na Saga

Dobrý den a díky za komentář Saga. Ten 3.5% poplatek je účtován pouze v případě, že kupujete přes platební kartu, jak říkáte. Pokud ale pošlete na svůj coinbase účet peníze pomocí SEPA bankovního převodu, pak je poplatek za transakci pouze 1 dolar. Trvá to většinou pod 24h.

Portál Finex.cz

V minulých dnech celkově ceny kryptoměn víceméně padaly, ale XLM (Stellar Lumens) rostl. Hlavním důvodem byly pravděpodobně uniklé inside informace z Coinbase. Ti totiž před pár hodinami oznámili zalistování právě tohoto tokenu na jejich burze Coinbase Pro + směnárnu CoinBase.

František Pohara

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli obchodování probíhá pouze na Coinbase Pro, nebo můžu obchodovat i na Coinbase. Nerad bych využíval 2 platformy naráz. A taky jsem se chtěl zeptat, když si vložím peníze na coinbase, budu je mít na Coinbase Pro? A funguje to i naopak? Děkuji za pomoc.

Portál Finex.cz
Odpověď na František Pohara

Dobrý den Františku,
kupovat a prodávat kryptoměny můžete rychle přímo v rámci Coinbase. Obchodovat s dalšími aktivy, využívat order book a pokročilejší nástroje můžete až v rámci Coinbase Pro. Brzy vydáme recenzi i platformy Pro, takže určitě sledujte naše stránky.

Přihlášení funguje na obě platformy stejně, nicméně jsou tam oddělené obchodní účty a jejich zůstatky. V penězmi či kryptoměnami na Coinbase účtu tedy nebudete moci obchodovat na Coinbase Pro a naopak. Lze prostředky ale jednoduše převádět.

Vojtěch,
Finex.cz

Ocitám

zdar je těch 10 dolarů opravdu zdarma, nebo tam je nějaký chyták? Nerad bych se nechal nějak napálit.

Portál Finex.cz
Odpověď na Ocitám

Ahoj Ocitám, po registraci přes tento link je bonus 10 dolarů opravdu aktivní. Chyták tam není, jen je třeba pro získání bonusu nakoupit krypto min. za 100 USD. :-)
Jiří, Finex

Erik

čau, mám jen jednu otázku. Je lepší coinmate nebo coinbase? V šem se liší a co pro mě bude lepší na nákup kryptomen? Díky.

Portál Finex.cz
Odpověď na Erik

Ahoj Eriku. Coinbase bych doporučil v případě, že chceš kryptoměnu koupit a platit kartou. V případě že chceš provést platbu převodem, doporučil bych CoinMate. Pokud chceš platit hotovostí, pak ti zbývá buď domluvit se s někým na localbitcoin a nebo využít bitcoinového bankomatu.

Dan

Mám tam celkem slušný obnos kryptoměn za tu dobu co si pravidelně kupuji a už to nechci tam jen tak nechat ležet, přemyšlím, jakou peněženku využít a kam si kryptoměny z coinbase poslat.. máte pro mě prosím nějaké doporučení z vlastní zkušenosti? Díky moc

Portál Finex.cz
Odpověď na Dan

Dane, za mě je určitě dobré využít Trezor. Jedná se o velice bezpečnou hardware peněženku. Je to navíc český produkt a spousta lidí v ČR ho má. Když pak máš nějakou otázku, napíšeš na FB do nějaké kryptoměnové skupiny a vždy se najde někdo, kdo ti poradí. Navíc i já i mí přátelé Trezory máme, takže i zde na webu ti můžeme poradit.
Vojtěch, Finex.cz

Kaja

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je to s tím bonusem u coinbase? Je to opravdu reálné ho dostat, nebo je to jenom další podvod. Ráda bych toho využila a nechci se spálit… máte s tím někdo zkušenost, dostali jste ty peníze? Budu rád za každou radu.

Portál Finex.cz
Odpověď na Kaja

Kajo, bonus je připisovaný automaticky a nejedná se o žádný podvod. CoinBase je legitimní a dlouho fungující společnost, bát se není třeba. :-)

Ig
Odpověď na Portál Finex.cz

Ma zkusenost je ta, ze mi bonus ani po cca 3 tydnech vyplacen nebyl. A ano, odpoved podpory byla ta, ze je vse automartizovano a ze nemaji moznost toto nijak overit. nasmerovali mne pouze na vypisy z uctu, pripadne na cloveka, pres jehoz referral link jsem se registroval.
Napada mne nasledujici:
1) na ucet jsem prevedl 88Eur, ktere jsem chtel smenit. diky poplatku 2.99Eur jsem vsak smenil pouze 85Eur – nebylo tedy dosazeno limitu pro vyplaceni bonusu
druhy nakup jsem provedl v hodnote 235Eur. opet nic.
2) penize jsem nemenil na coinbase, ale na jejich burze coinbase pro (gdax).
=> znamena to tedy, ze nakup musi byt presne v hodnote 88Eur/100usd a pouze na coinbase, nikoliv v ramci jejich burzy coinbase pro (gdax)?
jine vysvetleni pro nevyplaceni bonusu mne nenapada.

Portál Finex.cz
Odpověď na Ig

Ig, podle mě se opravdu jedná pouze o klasickou směnárnu CoinBase a ne CoinBase Pro. To je totiž, pokud vím, úplně oddělený produkt, i když v rámci jedné firmy. Jinak vzhledem k automatizaci by opravdu mělo vše proběhnout samo a není tam žádný prostor pro nějakou “manipulaci” ze strany coinbase.

Zobrazit další odpovědi (1)
Peta

Mám otázku, když vložím peníze ke coinbase kartou, budou tam hned jako když vkládám na coinmate přes fio banku, nebo to trvá dýl? Díky za info.

Portál Finex.cz
Odpověď na Peta

Peto, vklad kartou (pokud Vaše banka podporuje platby na CoinBase) je instantní.

Gabriel

Četl jsem, že tam můžu vkládat kreditní kartou, což je fajn, funguje to ale bez problému? A jaké jsou tam poplatky, když bych chtěl vložit nebo vybrat kartou?

Portál Finex.cz
Odpověď na Gabriel

Gabrieli, směna pomocí kreditní či platební karty na CoinBase ve své podstatě funguje. Některé banky ale transakce bohužel zamítají. Pak je možné vyzkoušet i další směnárnu, která kartu podporuje – Changelly. A nebo peníze převést převodem z účtu.

Marťas

Ahoj, vím že coinbase funguje jako směnárna ale můžu tam kryptoměny normálně obchodovat, nebo to nejde? Chtěl bych si něco nakoupit a zároven s tím trochu i obchodovat a vydělat si něco, díky.

Portál Finex.cz
Odpověď na Marťas

Marťas, na coinbase lze kryptoměny obchodovat pomocí jejich platformy CoinBase Pro. Brzy o tom budeme psát samostatný článek, takže určitě sleduj naše stránky. Jinak na klasické CoinBase bych nedoporučoval dělat více obchodů, protože na každý je zbytečně moc velký poplatek ve výši až několika procent. Naopak kdybys kryptoměny z CoinBase přesunul třeba na Binance, tak tam je o dost větší výběr kryptoměn a poplatky jsou ve výši 0.1 %.

Portál Finex.cz

Dnes byla na burzu CoinBase Pro přidána měna Zcash. Cena od rána vzrostla o více než 15 % a následě zase trochu klesla.

Portál Finex.cz
Odpověď na Portál Finex.cz

Od 5. 12. 2018 je též možné ZEC (Zcash) nakoupit na běžné směnárně CoinBase, ne pouze CoinBase Pro, jako tomu bylo doposud.

Evžen Strnulý

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli tu někdo v poslední době přidával debetni kartu od České spořitelny na Coinbase. Mám s tím problém a potřeboval bych najít řešení.
Děkuji

pavel
Odpověď na Evžen Strnulý

Ahoj. Má karta od ERA hlásí taky error… zkoušeno včera.

Portál Finex.cz
Odpověď na pavel

Bohužel je pravda, že některé banky v ČR blokují všechny transakce na známé účty kryptoměnových směnáren. Pavle, doporučuji vyzkoušet Changelly či Simplecoin.

Karel

Tenhle návod https://finex.cz/nakup-kryptomen-u-coinbase/ je super, moc mi pomohl, díky za 10 dolarů. Víc takových věcí.

E. Nois

Dobrý den… řekněme, že si chci poslat více peněz a koupit nějaké kryptoměny, jakou směnárnu byste mi doporučili? Chtěl bych tam pak s tím i obchodovat, poskytuje coinbase obchodování kryptoměn?

Portál Finex.cz
Odpověď na E. Nois

Pokud chcete nakupovat s větší částkou než jen pár set či pár tisíc korun, jednoznačně doporučuji CoinMate. Poplatky tam jsou s většími částkami nejnižší, rozhodně nižší, než na CoinBase. Je třeba však převádět peníze z českého bankovního účtu a nelze to udělat platební kartou. Poté je u coinmate možné také obchodovat a to BTC, LTC, BCH a to v párech s CZK, EUR a BTC.

Na CoinBase jde obchodovat také a to s využitím jejich služby CoinBase Pro. Na to plánujeme udělat detailní recenzi, takže určitě sledujte náš web.

Vojtěch, Finex.cz

Stanislav

Dobrý den.
Chci se zeptat, kolik kryptoměn na koupi momentálně coinbase nabízí a plánují přidat nějaké nové?
Díky Chudoba

Portál Finex.cz
Odpověď na Stanislav

Zdravím Stanislave, díky za dotaz. Momentálně lze na coinbase koupit, jak uvádíme v recenzi výše, 7 kryptoměn. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, 0x a BAT. Do budoucna podle nejnovějších zpráv chtějí přidat desítky až stovky dalších kryptoměn.

Sofie

Zdravím je coinbase v češtině, nebo ne? A berou CZK? Moc anglicky neumím, takže by se mi hodila směnárna/burza, která poskytuje český jazyk.

Portál Finex.cz
Odpověď na Sofie

Zdravím, Sofie. CoinBase bohužel v češtině není. Co se týče měny, které podporují, tak pokud chcete kryptoměny kupovat za Kč přes kartu, není to problém, banka konverzi automaticky provede. Pokud ale chcete provést bankovní převod, tak musíte převést částku v EURech z vašeho účtu a to přes SEPA převod. Konverze by znovu měla automaticky proběhnout u banky, kde máte účet.

Lukáš

Dobrý den, jelikož chci prodat, jak to mám udělat, abych je dostal na můj bankovní účet, nebo vybral peníze.

Děkuji

Štěpán Petřivý
Odpověď na Lukáš

Ahoj Lukáši, doporučuji prodávat přes CoinMate, protože mají nižší poplatky. Z tohoto důvodu jsem taky sám nikdy přes CoinBase neprodával. Ale mělo by stačit jít na https://www.coinbase.com/sell stránku, zadat počet BTC/LTC k prodeji a potvrdit. Po provedení transakce přejít na https://www.coinbase.com/accounts/ (dole) a pomocí “Withdrawal” poslat peníze na bank. účet.

TIP: Pokud peníze ihned zrovna nepotřebuješ, ještě bych na tvém místě s prodejem chvíli počkal. Z doslechu vím, že následující týdny a měsíce bychom měli vidět solidní růst alespoň o desítky procent, čemuž také nasvědčuje technická analýza. Ale samozřejmě je rozhodnutí na tobě – můžu se mýlit – hodně štěstí! :-)

petr

Ahoj, jak dlouho může trvat převod peněz přes bankovní učet. Je možné že to může trvat déle než 5 dní? díky za odpověd.

Jara

S kreditni kartou funguji bez problemu.

ALE POZOR na prevod SEPA platbou v EUR. Hodne lidi si stezuje a dodnes nemaji penize na Coinbase uctu.
Bohuzel i ja jsem takto prisel o 100euro. Prohledejte zahranicni recenze…

Vytvoreno part support ticketu, komunikace s coinbase, dodani vsech dokladu o platbe a nikam jsem se nedostal. Vzdy to skoncilo bez reseni, odpovedi.

Takze s kreditkou ano, SEPA urcite ne!!!

Jara

E. Nois
Odpověď na Jara

Járo už ti to našli?? Dík za odpověď rád bych poslal taky přes SEPA

Marek

Dobrý den, pokud nakupuji BTC pomocí platby přes účet, je možné poslat české koruny a oni už si to převedou automaticky? Díky :)

Štěpán Petřivý
Odpověď na Marek

Ahoj Marku, bohužel jsem to nezkoušel, ale každopádně pokud to jde, určitě bych poslal stejnou měnu, kterou oni po tobě vyžadují, resp. ve které je tvůj účet. Vyhneš se tím případným problémům (které nastat můžou, ale nemusí) Při platbě přes účet doporučuji ale spíše směnárnu coinmate.

Restovski

Díky, koupil jsem u coinbase bitcoiny za 5 000 Kč, když teď cena tak klesla. A dostal jsem díky vám těch 10 dolarů (200 Kč) zdarma ;-) Tak snad se mi zhodnotí alespoň na 500 Kč :-D

Štěpán Petřivý

Máte nějaké zkušenosti s platformou coinbase? Dejte nám vědět!

Stana
Odpověď na Štěpán Petřivý

Zdravím, před 14 dny jsem zaslala peníze ze spořitelny a do dnešního dne mně nebylo připsáno nic. Nemohu se dostat na žádnou podporu, kde bych požádala o prověření platby. Můžete mi prosím poradit, co mohu udělat?

Štěpán Petřivý
Odpověď na Stana

Ahoj Stano, napiš mi na email prosím na jaký účet jsi peníze poslala, jakým příkazem a jaké jsi uvedla poznámky pro platbu, případně var. symbol. Zkusím na to mrknout. :-)

Kristýna
Odpověď na Štěpán Petřivý

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti s tím, že coinbase bezdůvodně zablokoval učet. Píše mi to už přes měsíc měsíc “ Your ability to trade and transact is disabled
Your recent purchase of digital assets has failed. As a result, the ability to trade and transact is disabled. In 5 days, we will proactively initiate an automatic recovery.“
Podpora nekomunikuje. Tak jestli někdo měl podobný problém a vyřešilo se to děkuji.

Zobrazit celou diskuzi (231)
Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo