Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Hledáte akcie s více než 6% dividendovým výnosem? My je pro vás našli

Dividendové akcie mohou v portfoliu fungovat jako stabilizační prvek snižující volatilitu. Jaké akcie mohou být v tomto směru zajímavé, se dočtete v článku.

Publikováno
Hledáte akcie s více než 6% dividendovým výnosem? My je pro vás našli
Zdroj: depositphotos.com

V době tržní nejistoty, ale také v době býčího trhu, je dobré mít v portfoliu konzervativnější akcie, které třeba negenerují výrazný kapitálový zisk, ovšem zajišťují pasivní příjem.

Právě proto si v tomto článku představíme 2 dividendové akcie, které nabízejí investorům více jak 6% dividendový výnos.

Korelační graf akcií AT&T a Altria Group

Aktuální cena
Změna
AT&T / T
Načítání
Načítání
Načítání
Altria Group / MO
Načítání
Načítání
Načítání

Dividendové akcie jsou mezi investory ceněné především díky jejich schopnosti generovat pasivní příjem. Průměrná akcie, vyplácející dividendy, v benchmarkovém indexu S&P 500 nabízí velmi nízký výnos 1,39 %, takže akcie, která nabízí vyšší výnosy je potenciálně cennější.

Na dalších řádcích si představíme dvě akcie, jejichž cena sice klesá, ale to právě může být příležitost je pořídit do portfolia za dobrou cenu.

Z pohledu technické analýzy akcie čeká v blízké budoucnosti výzva v podobě průrazu klesající trendové čáry, která může zcela změnit jejich tržní sentiment.

1) AT&T

Tato telekomunikační a technologická společnost vykázala meziroční nárůst tržeb 1,4 % s tím, že tržby se pohybují od roku 2022 na konstantní úrovni, a tak by to mělo být i do budoucna.

Tržby společnosti se pohybují okolo 124 miliard USD. Společnost nabízí investorům 6,81% dividendový výnos, což reflektuje kvartální dividendu v hodnotě 0,28 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie AT&T od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie AT&T od analytiků z Wall Street

Pohled analytiků z Wall Street na akcie AT&T je pozitivní. Devět analytiků z patnácti očekává dosažení hodnoty 29 USD za akcii v nadcházejících dvanácti měsících.

Šest analytiků je v cenovém cíli konzervativnější a očekávají růst na 21 USD za akcii. Žádný analytik neočekává cenový pokles.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti AT&T
Měsíční akciový graf společnosti AT&T

Akcie AT&T se obchodují pod hodnotou klesající trendové čáry s tím, že již bylo vytvořeno prozatímní swingové low.

Pokud by trh prorazil hodnotu trendové čáry, může se jednat o změnu sentimentu a trh může růst na hodnotu nejbližší rezistence na ceně 24 USD. Pokles pod swingové low nejspíše bude znamenat pokračování down trendu.

2) Altria Group

Tržby této tabákové společnosti jsou v čase konstantní, nicméně vykazují velmi mírný pokles. Meziročně se jedná o -0,9 % a mírný pokles by měl být zachován i v nadcházejících letech.

Pro rok 2024 a 2025 by se tržby měly pohybovat okolo 20,5 miliardy USD. Společnost nabízí 9,21% dividendový výnos, což představuje kvartální dividendu v hodnotě 0,98 USD za akcii.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Altria group od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Altria group od analytiků z Wall Street

Cenové cíle analytiků jsou hodně rozdílné. Z celkového počtu osmi analytiků z Wall Street, tři očekávají cenový růst na hodnotu 50 USD, další tři očekávají růst ceny pouze na hodnotu 43,44 USD za akcii a dokonce dva analytici očekávají cenový pokles na hodnotu 36,5 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Altria group
Měsíční akciový graf společnosti Altria group

I akcie Altria group se obchodují pod hodnotou klesající trendové čáry. Pokud by měly být naplněny velmi pozitivní cenové cíle analytiků, bude muset trh prorazit jak trendovou čáru, tak i nejbližší rezistenci na hodnotě 47 USD, kde se také nachází nejsilnější volume.

Naopak pokles akcií pod hodnotu 40 USD může znamenat další pokles jejich hodnoty.

Závěr

V tomto článku jsme se zaměřili na cenovou predikci akcií AT&T a Altria Group, které se dlouhodobě obchodují v klesajícím trendu, ovšem s možností na změnu sentimentu.

Obě společnosti očekávají stabilní tržby v nadcházejících letech a analytici věří ve dvanáctiměsíční akciový růst.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎