Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Coinbase Wallet

Mobilní peněženka Coinbase Wallet – Recenze, návod

Základní informace o Coinbase Wallet

Typ peněženky

Mobilní peněženka

V češtině?

Ne

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Ethereum a mnoho dalších

Coinbase Wallet je mobilní kryptoměnová peněženka, která funguje na principu self-custody, což v jednoduchosti znamená, že privátní klíče a seed nejsou uloženy online na žádném vzdáleném server či u firmy, která za peněženkou stojí, nýbrž přímo v zařízení uživatele.

Společnost Coinbase, založená v roce 2012, je jednou z nejznámějších směnáren a burz, která zpřístupnila investování do kryptoměn mnoha nováčkům, a to zejména v USA. Skoro každý jejich směnárnu zná, a to i v České republice. Dávalo jim tedy smysl do svého produktového portfolia přidat i vlastní peněženku – pojďme se podívat na to, zda je Coinbase Wallet dobrou volbou.

Coinbase Wallet recenze
Zdroj: Coinbase.com

Obsah recenze Coinbase Wallet

1.Jak Coinbase Wallet funguje?2.Prostředí peněženky3.Je Coinbase Wallet bezpečná?4.Jak používat Coinbase Wallet1) Založení peněženky3) Jak kryptoměny v Coinbase Wallet přijmout a odeslat?5.Napojení na Coinbase burzu a poplatky6.Použití NFT a DApps (decentralizovaných aplikací)7.Diskuze o Coinbase Wallet (komentáře)

Jak Coinbase Wallet funguje?

Jak už jsme zmínili, jedná se o tzv. self-custody wallet, tedy peněženku, jejíž bezpečnost stojí a padá na jejím samotném uživateli. U této peněženky si tedy nemůžete "založit účet" pomocí e-mailu a hesla a předpokládat, že Coinbase vaše kryptoměny udrží v bezpečí.

V principu jsou vaše jednotlivé tokeny a digitální mince uloženy pouze v blockchainu, a pokud s nimi chcete nakládat, potřebujete ověřit jejich vlastnictví, respektive vlastnictví privátních klíčů korespondujícím k daným adresám.

To je automatický proces, který probíhá na pozadí této peněženky. Pro vás je pouze důležité vědět, že tato peněženka vám přidělí seed, což je 12 či 24 anglický slov, který slouží k obnovení peněženky v případě jejího smazání nebo zničení či ztráty zařízení, na kterém je peněženka nainstalována. Pokud seed k této peněžence ztratíte, efektivně ztratíte také přístup ke svým kryptoměnám. Nevratně!

Z jedné strany se jedná o velké vylepšení zabezpečení, neboť vaše klíče nedrží žádná cizí společnost. Z jiného úhlu pohledu to ale také přenáší všechnu odpovědnost na uživatele. Pokud se někomu podaří kompromitovat zařízení, může být v nebezpečí i seed. Máte-li tedy v telefonu kryptoměnovou peněženku, a to jakoukoli, dejte si pozor na aplikace, které stahujete!

Ve stejném smyslu může selhat uživatel – například naletí-li na nějaký druh podvodu.

Pokud si ale uživatel dává pozor a používá trochu selského rozumu, držení privátních klíčů ve vlastních rukou je velkou výhodou.

Prostředí peněženky

Designu snad není co vytknout. Minimalistické provedení je skvělé a po pár minutách se v něm zorientuje snad každý. Nikde nic nepřebývá ani nechybí, vše je velmi přehledné a lehko dostupné.

Úvodní obrazovka aplikace Coinbase Wallet
Úvodní obrazovka po nainstalování aplikace Coinbase Wallet

Krok směrem k uživatelům počítačů

I když je peněženka v první řadě mobilní aplikací, vývojáři nezapomněli ani na uživatele počítačů. Vytvořili proto rozšíření do prohlížeče Google Chrome, které je možné na kryptoměnovou peněženku Coinbase Wallet napojit.

Pokud následně chcete pracovat například s některými decentralizovanými aplikacemi, nemusíte nutně využívat svůj smartphone, ale můžete to dělat ze svého počítače.

Rozšíření do google chrome coinbase wallet
Takto vypadá rozšíření do prohlížeče Google Chrome. Jakmile si ho stáhnete a otevřete (z lišty, ve které máte rozšíření – uvnitř Google Chrome), zobrazí se vám QR kód. V mobilní aplikaci kliknete na políčko QR kódu v pravém horním rohu úvodní obrazovky a naskenujete plochu počítače. Na mobilu potvrdíte souhlas a peněženka je napojená. Když následně půjdete například na směnárnu Uniswap, v možnostech "Připojit k peněžence" zvolíte Coinbase Wallet a systém vás automaticky připojí k rozšíření v Google Chromu.

Je Coinbase Wallet bezpečná?

Coinbase Wallet má v podstatě vše, co bychom mohli po kryptoměnové peněžence z pohledu zabezpečení chtít.

 • Seed je uložen na zařízení. Tím se přenáší odpovědnost na uživatele, nicméně mizí hrozba, kdy hacker napadne data externí firmy.
 • Aplikace má spoustu bezpečnostních prvků. Při nastavování peněženky se uživatel potká s prvním z nich. Na výběr je buď zabezpečení pomocí pinu či biometrických údajů (otisk prstu či sken obličeje).
 • Coinbase Wallet také dává možnost uložit a zašifrovat seed na cloud pod správou Coinbase a obnovit ho v případě ztráty. To se sice trochu vylučuje s výše zmíněnou výhodou, ale přináší to jistou pojistku. Pokud ale nechcete, není nutné tuto funkci využívat.

V tomto smyslu asi není co vytknout.

Jak používat Coinbase Wallet

Není se čeho bát. Pokud jste si už někdy nějakou peněženku (např. starší Coinomi) zakládali, je postup v zásadě stejný. Pokud ale se zakládáním peněženky zkušenosti nemáte, celý proces naleznete níže. Samotná aplikace ale dělá vše pro to, aby to zvládl každý.

1) Založení peněženky

Prvním krokem je samozřejmě stažení z obchodu. Jak už jsme zmiňovali výše, peněženka je dostupná pro zařízení s Androidem i iOS.

Jakmile si aplikaci otevřete, začne krátké uvítání, odškrtnutí souhlasu s podmínkami a volba mezi vytvořením nové peněženky či obnovou té již existující. Pro účely tohoto návodu ale klikněte na tvorbu nové peněženky.

Následně si vyberete způsob zabezpečení. Jsou zde dvě možnosti – PIN a biometrické zabezpečení. Každá z nich má nějaké výhody a nevýhody, s žádnou ale nešlápnete vedle.

Další okno vás navede k záloze seedu.

Vždy si zálohujte svůj seed! Nejlepší je k tomu využít propisku a kousek papíru, který si někam schováte.
Vždy si zálohujte svůj seed! Nejlepší je k tomu využít propisku a kousek papíru, který si někam schováte.

Seed si vždy přepište a uložte (na toto nejde dát dostatečný důraz – je to snad nejdůležitější věc v celém světě kryptoměn). Rychlým řešením je prostá propiska a papír. Jakákoliv digitální kopie (přepis do počítače či fotografie) je mnohem náchylnější k potenciální krádeži či zneužití.

Seed slouží také jako obnovovací fráze. Je to ale dvojité ostří (ostatně jako všechno). Pro uživatele, který o svoji peněženku přijde, je to možnost, jak se dostat zpět ke svým prostředkům. To stejné ale může udělat i zloděj. Jakmile se seed dostane do rukou komukoli jinému než vám, může si vaši peněženku obnovit a celou jí vykrást. Dejte si na svůj seed tedy velký pozor.

Tím uvítací proces končí, peněženka je aktivována a můžete se vrhnout na její samotné používání.

Různé kryptoměny a tokeny, které je možné držet na peněžence Coinbase Wallet
Různé kryptoměny a tokeny, které je možné na peněžence Coinbase Wallet držet
Zdroj: wallet.coinbase.com

2) Obnovení peněženky

Pokud už nějakou peněženku máte a chcete ji obnovit, bude nutné mít po ruce seed. Namísto tlačítka "Create a new wallet" proto kliknete na možnost "I already have a wallet". Aplikace se vás následně zeptá na způsob obnovy. První možnost je z cloudového úložiště. Toto bude fungovat jen v případě, že už jste peněženku Coinbase měli a udělali jste si zálohu na cloud.

Pro všechny ostatní bude platit obnova pomocí seedu. Aplikace vám ukáže políčko, kam budete zapisovat slova seedu ve správném pořadí. Je to vcelku riziková záležitost, neboť pokud máte ve smartphonu virus, který například odposlouchává vaše doteky, může poměrně lehce odhalit váš seed. Doporučujeme proto riziko trochu minimalizovat a vždy napsat jen první písmeno. Vaše slovo už si vyhledáte v kolonce pod rámečkem.

Poslední krok spočívá v nastavení zabezpečení – pinu či biometrického skenu. Nyn je vaše peněženka je obnovena!

3) Jak kryptoměny v Coinbase Wallet přijmout a odeslat?

Kryptoměn, které v této peněžence můžete držet, je celá řada. Samozřejmě zde najdete přihrádku pro nejznámější kryptoměny, jako jsou Bitcoin, Ethereum či Litecoin.

Díky Ethereu se vám však otevírá celý svět ERC-20 tokenů a nabídka se tak rozrůstá na stovky, ne-li tisíce, dalších. Kromě toho se na peněžence dají ukládat i NFT tokeny.

Jestliže chcete kryptoměny na Coinbase Wallet přijmout, postup je následující:

 1. Otevřete aplikaci nebo přejděte na úvodní stránku peněženky
 2. Klepněte na tlačítko Receive
 3. V nabídce si vyberte kryptoměnu, kterou chcete přijmout
 4. Řekněme, že chcete svoji peněženku nabít bitcoinem. Systém vám zobrazí pole s QR kódem a pod ním uvidíte samotnou adresu. Na výběr je v horní liště také SegWit a Legacy – jedná se o typ adres
 5. V případě, že má druhá strana smartphone, stačí kód ukázat a oskenovat. Pokud ne, je potřeba jednoduše okopírovat a poslat odesilateli adresu pod QR kódem
 • Můžete si zvolit různé druhy adres. Prakticky mezi nimi není velký rozdíl. Starší adresy začínají číslem "1", novější číslem "3" a ten nejnovější typ adres začíná na "bc1". Čím novější adresu zvolíte, tím méně zaplatíte na poplatcích při odesílání kryptoměn pryč.
 • Vaše adresa se bude čas od času měnit. To je normální, není třeba se ničeho bát. I když se adresa změní, stále můžete minulé adresy používat. A nebo můžete používat na každou platbu jinou adresu – to je výhodnější pro trochu větší soukromí, ale při odesílání kryptoměn pryč zaplatíte větší poplatek síti.

Jestliže chcete kryptoměny z Coinbase Wallet odeslat, postup je následující:

 1. Nejprve potřebujete mít nějaké kryptoměny na peněžence uložené. Pokud nemáte, pošlete si je tam (viz návod výše)
 2. Pokud chcete kryptoměnu odeslat, klepněte na její ikonu na úvodní obrazovce
 3. Zvolte odesílané množství
 4. Následně máte tři možnosti:
  – Tou první je vyhledání další Coinbase peněženky. Jedna z voleb při tvorbě peněženky byla "Public či Private". Každou public Coinbase peněženku je možné vyhledat dle jména. Jestliže tedy příjemce také vlastní Coinbase peněženku a má ji nastavenou jako Public, stačí se ho zeptat na jméno peněženky a to zadat do vyhledávací lišty.
  – Druhá možnost je oskenovat QR kód adresy, kam chcete kryptoměny bitcoiny poslat, a to uděláte klepnutím na ikonu QR kódu ve vyhledávací liště
  – Třetí možností je adresu ručně zadat nebo překopírovat, např. z e-mailu nebo jiné komunikační aplikace
 5. Po zadání adresy vám aplikace ukáže připravenou transakci a poplatky, které bude třeba u této transakce zaplatit
 6. Teď už jen stačí klepnout na tlačítko Send

Napojení na Coinbase burzu a poplatky

Peněženka jako taková je celá zdarma a za její používání se neplatí žádné poplatky. Prosté a jednoduché. Je však potřeba počítat s placením poplatků kryptoměnové síti ve chvíli, kdy chcete kryptoměny z této peněženky odeslat. Tomu se nevyhnete nikdy. Pro více informací o těchto poplatcích si můžete přečíst následující články:

Je zde ale také jedna věc, kterou je nutné zmínit, a to je možnost napojení na účet Coinbase. Po takovém napojení můžete ze svého účtu na směnárně posílat kryptoměny do této peněženky nebo naopak.

Možnost je to pěkná, avšak podle recenzí se zdá, že způsobuje spíše zmatení uživatelů. V hodnoceních se dá dočíst, že uživatelé platí "nehorázné" poplatky za převedení z peněženky na burzu a že je to chyba a zlodějna Coinbase. Avšak chyba a nepochopení je na straně recenzentů.

Každý převod kryptoměn funguje jako on-chain transakce. Musí se zaplatit poplatky těžařům při každém pohybu (zvlášť Ethereum mělo s vysokými poplatky problém). Napojení na Coinbase účet tuto vlastnost neodstraňuje. Stále se jedná o self-custody peněženku, která funguje jako každá jiná.

Zkrácený překlad - poplatky jsou udávané stavem sítě. Slouží k zabezpečení kryptoměny a Coinbase si je nebere.
Zkrácený překlad – poplatky jsou udávané stavem sítě. Slouží k zabezpečení kryptoměny a Coinbase si je nebere.
Zdroj: play.google.com

Aplikace má průměrné hodnocení 4,5 hvězdiček z 5 a jde tak z pohledu hodnocení o jednu z těch lepších .

Většina slovních recenzí je také pozitivních, nicméně jak už jsme si ukázali výše, občas se nějaký ten problém najde.

Použití NFT a DApps (decentralizovaných aplikací)

Systém peněženky Coinbase Wallet kromě vlastnění bitcoinů, litecoinů, etherů a ERC-20 tokenů umožňuje i napojení na decentralizované aplikace a vlastnictví NFT.

Skvělým příkladem jsou v tomto ohledu decentralizované burzy jako Uniswap. V nich se dají směňovat tokeny bez jakékoliv třetí strany, stakovat či využívat funkci liquidity poolů.

Celkové hodnocení Coinbase Wallet

Coinbase Wallet je jednoznačně jednou z těch lepších peněženek na trhu, ale nutno přiznat, že všechny "moderní peněženky" mají víceméně stejné funkce, pouze jiný kabát.

Velkým plusem Coinbase Wallet je velké množství možností zabezpečení. Minimalistický design je také perfektní a čisté prostředí je skvělé především pro nováčky, na které může být celá kryptoměnová "hatmatilka" příliš matoucí.

Co by se dalo aplikaci trochu vytknout je lehké "tlačení" směnárny Coinbase uživatelům peněženky. To se ale dá čekat a není to nic zvláštního – proč by si společnost Coinbase neudělala reklamu na jejich hlavní službu.

Přívětivost pro Čechy 68%
Přívětivost platformy 93%
Dostupné možnosti 95%
Bezpečnost peněženky 95%
Důvěryhodnost značky 98%
90 %
2. místo
Dobrá mobilní peněženka
Coinbase Wallet je bezpečnou a jednoduchou mobilní kryptoměnovou peněženkou z dílny jedné z největších směnáren a burz západního světa.
 • Podpora spousty kryptoměn a tokenů
 • Podpora práce s NFT
 • Privátní klíče ve vašich rukou
 • Možnost zašifrované zálohy seedu na cloudu Coinbase
 • Pouze v angličtině

Více informací o Coinbase Wallet

Jméno firmyCoinbase Wallet
Webová stránkahttps://wallet.coinbase.com/
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiWilmington, Delaware, USA
Typ peněženkyMobilní peněženka
Počet aktiv2000
Poplatky za vklad/výběrPoplatky síti za odesílání
Další poplatkyPoplatky kryptoměnovým sítím
Metody vkladuPouze kryptoměny
Metody výběruPouze kryptoměny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Ethereum a mnoho dalších

Ohodnoťte společnost Coinbase Wallet


Diskuze k článku 7
Lubos

Dobrý deň. Na Coinbase wallet som z Coinbase zmenárne previedol krypto. Potom som sa odhlásil, následne som obnovil pomocou seed. Krypto som už nenašiel. Viete poradiť?

Portál Finex.cz
Odpověď na Lubos

Dobrý den, pokud jste seed zadal 100% správně, pak by se kryptoměny měly objevit. Jestli se tak nestalo, zkuste seed zadat např. do peněženky Trust Wallet, která by to měla přechroustat také. A pokud ani tam své kryptoměny nenaleznete, kontaktovali bychom podporu Coinbase a co nejdetailněji jim problém popsali.

Daniel

Pokud nemáte ETH na této peněžence , tak se s tím nedá nic dělat. Poslal jsem si na tuto peněženku AMP a pokud si tam nepošlu ETH ,tak tam zůstane navěky. Pokud máte někdo zkušenosti , jak dostat své crypto z této peněženky , dejte vědět . Diky

Portál Finex.cz
Odpověď na Daniel

Dobrý den, Danieli. Pro nakládání s ERC-20 tokeny je nutné zaplatit síti Ethereum poplatek, a ten je nutné vždy hradit v etherech. Tzn. je nutné na takovou peněženku poslat drobné množství ETH, abyste AMP mohl přeposlat jinam, nebo s ním jakkoli naložit.

Ondra

Ahoj, chtěl bych si založit walletku od Coinbase ale narážím na problém s přednastaveným zavináčem a nejde mi dostat text před @ zkoušel jsem různé prohlížeče i na různých telefonech a všude stejná situace jediný formát který jsem schopen tam dostat je @[email protected] což je samozřejmě špatně a peněženka mě dal nepustí, nemáte pro mě radu jak to překonat? Díky.

Petr
Odpověď na Ondra

Podle mě chce v tomto kroku Coinbase wallet aby jsi pojmenoval svoji peněženku (nechce to emailovou adresu). Je to pro případ, že pokud zvolíš aby tato peněženka byla veřejná, může tě podle toho jména vyhledat někdo, kdo ti chce poslat krypto to peněženky.
Samozřejmě by mohl přijmout tvoje jméno ve formě emailu, ale pravděpodobně se mu nelíbí ten zavináč ve jméně (ten před jménem je tam povinný, nejde smazat).
Ve finále by to tedy mělo být @jméno a nic víc.

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondra

Dobrý den, Ondro. Souhlasíme s komentářem Petra výše. K založení Coinbase Wallet by nemělo být nutné e-mail zadávat vůbec a pravděpodobně se tedy jedná o uvedení jména peněženky, takové přezdívky, podobně jako např. na Instagramu či Twitteru.

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo