Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Coinbase Wallet
Softwarová peněženka Coinbase Wallet
Recenze a návod 2026
Logo Coinbase Wallet
Coinbase Wallet
Logo Coinbase Wallet

Softwarová peněženka Coinbase WalletRecenze a návod 2026

Martin Doležal
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Tomáš Hrůza
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
29. 9. 2026
Logo Coinbase Wallet

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
88 %
Poslední aktualizace
29. 9. 2026

Softwarová peněženka s přístupem do světa DeFi a Web3!

Coinbase Wallet patří mezi nejznámější a nejpoužívanější softwarové kryptoměnové peněženky na světě, přičemž je dostupná pro mobilní telefony i jako rozšíření do webového prohlížeče. Podporuje 10 předních sítí a více než milion různých tokenů, samozřejmostí je správa NFT i swapování přes decentralizované burzy.

Uživatele potěší plná kontrola nad privátními klíči, přehledný minimalistický design nebo možnost propojení s hardwarovou peněženkou Ledger. Peněženka je bezpečná a stojí za ní společnost Coinbase, která podléhá přísnému dohledu amerických finančních regulátorů.

V současnosti však Coinbase Wallet nedisponuje uživatelským rozhraním v českém jazyce ani možností přímého nákupu kryptoměn bankovním převodem či kartou, což může méně zkušeným českým uživatelům zkomplikovat první kroky.

Logo Coinbase Wallet

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
88 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je dostupnost českého jazyka a kvalita uživatelské podpory či nápovědy.

70%

Poplatky a náklady na pořízení
Hodnocenu jsou poplatky spojené s nákupem (směnou) kryptoměn a cena za pořízení peněženky samotné.

90%

Nástroje a funkce
Hodnoceny jsou nástroje a funkce, jako např: možnost nákupu kryptoměn, pravidelné investice (DCA), coinjoin, NFT, staking, podpora lightning networku, dApps aj.

80%

Podporované kryptoměny
Hodnocení zahrnuje počet dostupných kryptoměn a různých kryptoměnových sití.

100%

Uživatelská přívětivost
Hodnocena je rychlost a přívětivost aplikace, její logické uspořádání a moderní design.

100%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta celková bezpečnost peněženky a jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, shamir backup aj. Hodnotíme také kvalitu zákaznické podpory, prohřešky v minulosti, hodnocení a názory našich čtenářů.

90%

Základní informace o Coinbase Wallet

Vznik 2016
V češtině Ne
Typ úschovy (zabezpečení) Self-custodial
Počet kryptoměn Miliony
Cena peněženky Zdarma
Možnost nákupu kryptoměn Ne

Coinbase Wallet je známá a hojně používaná softwarová kryptoměnová peněženka, která je dostupná jako aplikace pro mobilní telefony nebo rozšíření do prohlížeče na počítači.

Coinbase Wallet aktuálně podporuje 10 předních sítí včetně Bitcoinu, Etherea, Solany či Base, lze v ní držet více než milion různých tokenů a většinu z nich také přímo v peněžence směňovat.

Nabízí širokou škálu různých funkcí, které rozhodně nejsou u ostatních peněženek samozřejmostí – swapování přes decentralizované burzy, NFT peněženku, přístup k DeFi i Web3 a možnost propojení s hardwarovou peněženkou Ledger.

Pojďme se tedy níže podívat na to, zda je pro vás Coinbase Wallet správnou volbou.

Obsah recenze Coinbase Wallet

Coinbase Wallet

Coinbase Wallet je kryptoměnová peněženka, která funguje jako mobilní aplikace pro operační systémy iOS a Android, a zároveň jako webové rozšíření pro internetové prohlížeče na desktopu.

Uživatelské rozhraní v současnosti není v češtině, takže veškerá orientace na platformě a komunikace s podporou probíhá v angličtině.

Peněženka podporuje 10 předních sítí, mezi které patří Ethereum, Solana, Bitcoin, Polygon, Avalanche nebo Base, a umožňuje uložení více než milion různých tokenů.

Díky Ethereu se vám totiž otevírá celý svět ERC-20 tokenů a nabídka se tak rozroste. Kromě toho se na peněžence dají ukládat i NFT tokeny.

Poznámka

Příkladem ERC-20 tokenu je například USDT (Tether). Takové tokeny fungují na ethereové síti a mají tak dvě vcelku matoucí charakteristiky.

Jedna ethereová adresa slouží pro všechny tokeny zároveň a poplatky se platí v etheru. Pokud tedy chcete s nějakým ERC-20 tokenem pracovat, je třeba na peněžence zároveň držet i nějaké ty ETH.

Aplikace v sobě obsahuje funkci pro přímý swap, k níž využívá propojení s decentralizovanými burzami.

Při odesílání kryptoměn hradí uživatel síťové poplatky, zatímco při využití swapu si společnost účtuje poplatek ve výši až 1 % z hodnoty obchodu.

Tato peněženka je vhodná pro začátečníky i pokročilé uživatele, kteří chtějí mít plnou kontrolu nad svými privátními klíči a hledají pohodlný přístup k DeFi, NFT a Web3.

Jak Coinbase Wallet funguje?

Jak už jsme zmínili, jedná se o tzv. self-custody wallet, tedy peněženku, jejíž bezpečnost stojí a padá na jejím samotném uživateli.

Varování

U této peněženky si tedy nemůžete “založit účet” pomocí e-mailu a hesla a předpokládat, že Coinbase vaše kryptoměny udrží v bezpečí.

V principu jsou vaše jednotlivé tokeny a digitální mince uloženy pouze v blockchainu, a pokud s nimi chcete nakládat, potřebujete ověřit jejich vlastnictví, respektive vlastnictví privátních klíčů korespondujícím k daným adresám.

To je automatický proces, který probíhá na pozadí této peněženky.

Pro vás je pouze důležité vědět, že tato peněženka vám přidělí seed, což je 12 či 24 anglických slov, který slouží k obnovení peněženky v případě jejího smazání nebo zničení či ztráty zařízení, na kterém je peněženka nainstalována.

Pokud seed k této peněžence ztratíte, efektivně ztratíte také přístup ke svým kryptoměnám. Nevratně!

Pokud se někomu podaří kompromitovat zařízení, může být v nebezpečí i seed. Máte-li tedy v telefonu kryptoměnovou peněženku, a to jakoukoli, dejte si pozor na aplikace, které stahujete!

Ve stejném smyslu může selhat uživatel – například naletí-li na nějaký druh podvodu. Pokud si ale uživatel dává pozor a používá trochu selského rozumu, držení privátních klíčů ve vlastních rukou je velkou výhodou.

Instalace Coinbase Wallet

Není se čeho bát. Pokud jste si už někdy nějakou peněženku (např. starší Coinomi) zakládali, je postup v zásadě stejný.

Pokud ale se zakládáním peněženky zkušenosti nemáte, celý proces naleznete níže.

Mobilní aplikace

Po stažení aplikace z internetového obchodu App Store nebo Google Play je třeba registrace v peněžence, která spočívá v poskytnutí emailové adresy a zaslaného potvrzovacího kódu na email.

Zdroj: coinbase.com
Prostředí Coinbase Wallet
Prostředí Coinbase Wallet

Jakmile projdete registrací, ocitnete se v prostředí peněženky, kterou můžete navíc propojit s účtem u Coinbase.

Designu snad není co vytknout. Minimalistické provedení je skvělé a po pár minutách se v něm zorientuje snad každý. Nikde nic nepřebývá ani nechybí, vše je velmi přehledné a lehko dostupné.

Rozšíření do prohlížeče

I když je peněženka v první řadě mobilní aplikací, vývojáři nezapomněli ani na uživatele počítačů. Vytvořili proto rozšíření do prohlížeče Google Chrome, které je možné na kryptoměnovou peněženku Coinbase Wallet napojit.

Pokud následně chcete pracovat například s některými decentralizovanými aplikacemi, nemusíte nutně využívat svůj smartphone, ale můžete to dělat ze svého počítače.

Zdroj: coinbase.com
Rozhraní Coinbase wallet při rozšíření v prohlížeči
Rozhraní Coinbase wallet při rozšíření v prohlížeči

Po instalaci se vás peněženka zeptá, zda chcete importovat nebo vytvořit novou peněženku. V případě importu je na výběr propojení s peněženkou Ledger nebo vyplnění seedu či privátního klíče.

Při vytvoření peněženky je třeba si bezpečně zaznamenat seed a posléze vyplněné heslo. Následně již můžete s peněženkou Coinbase pracovat.

Používání Coinbase Wallet

Samotná aplikace je navržena jednoduše a dělá vše pro to, aby její funkce mohl využívat doslova každý.

Obnovení peněženky

Pokud už nějakou peněženku máte a chcete ji obnovit, bude nutné mít po ruce seed. Namísto tlačítka “Create a new wallet” proto kliknete na možnost “I already have a wallet“.

Následně zvolíte obnovu pomocí seedu. Aplikace vám ukáže políčko, kam budete zapisovat slova seedu ve správném pořadí.

Varování

Je to vcelku riziková záležitost, neboť pokud máte ve smartphonu virus, který například odposlouchává vaše doteky, může poměrně lehce odhalit váš seed.

Doporučujeme proto riziko trochu minimalizovat a vždy napsat jen první písmeno. Vaše slovo už si vyhledáte v kolonce pod rámečkem.

Poslední krok spočívá v nastavení zabezpečení – pinu či biometrického skenu. Nyní je vaše peněženka obnovena!

Odesílání a přijímání kryptoměn

Jestliže chcete kryptoměny na Coinbase Wallet přijmout, postup je následující:

  1. Otevřete aplikaci nebo přejděte na úvodní stránku peněženky
  2. Klepněte na tlačítko Receive
  3. V nabídce si vyberte kryptoměnu, kterou chcete přijmout
  4. Řekněme, že chcete svoji peněženku nabít Bitcoinem. Systém vám zobrazí pole s QR kódem a pod ním uvidíte samotnou adresu. Na výběr je v horní liště také SegWit a Legacy – jedná se o typ adres
  5. V případě, že má druhá strana smartphone, stačí kód ukázat a oskenovat. Pokud ne, je potřeba jednoduše okopírovat a poslat odesilateli adresu pod QR kódem
  • Můžete si zvolit různé druhy adres. Prakticky mezi nimi není velký rozdíl. Starší adresy začínají číslem “1”, novější číslem “3” a ten nejnovější typ adres začíná na “bc1”. Čím novější adresu zvolíte, tím méně zaplatíte na poplatcích při odesílání kryptoměn pryč.
  • Vaše adresa se bude čas od času měnit. To je normální, není třeba se ničeho bát. I když se adresa změní, stále můžete minulé adresy používat. A nebo můžete používat na každou platbu jinou adresu – to je výhodnější pro trochu větší soukromí, ale při odesílání kryptoměn pryč zaplatíte větší poplatek síti.

Jestliže chcete kryptoměny z Coinbase Wallet odeslat, postup je následující:

  1. Nejprve potřebujete mít nějaké kryptoměny na peněžence uložené. Pokud nemáte, pošlete si je tam (viz návod výše)
  2. Pokud chcete kryptoměnu odeslat, klepněte na její ikonu na úvodní obrazovce
  3. Zvolte odesílané množství
  4. Následně máte tři možnosti:
    – První je vyhledání další Coinbase peněženky. Jedna z voleb při tvorbě peněženky byla “Public či Private”. Každou public Coinbase peněženku je možné vyhledat dle jména. Jestliže tedy příjemce také vlastní Coinbase peněženku a má ji nastavenou jako Public, stačí se ho zeptat na jméno peněženky a to zadat do vyhledávací lišty.
    – Druhá možnost je oskenovat QR kód adresy, kam chcete kryptoměny poslat, a to uděláte klepnutím na ikonu QR kódu ve vyhledávací liště
    – Třetí možností je adresu ručně zadat nebo překopírovat, např. z e-mailu nebo jiné komunikační aplikace
  5. Po zadání adresy vám aplikace ukáže připravenou transakci a poplatky, které bude třeba u této transakce zaplatit
  6. Teď už jen stačí klepnout na tlačítko Send

Napojení na burzu Coinbase a poplatky

Peněženka jako taková je zcela zdarma a za její používání se neplatí žádné poplatky. Prosté a jednoduché.

Je však potřeba počítat s placením poplatků kryptoměnové síti ve chvíli, kdy chcete kryptoměny z této peněženky odeslat. Tomu se nevyhnete nikdy.

Je zde ale také jedna věc, kterou je nutné zmínit, a to je možnost napojení na účet Coinbase. Po takovém napojení můžete ze svého účtu na směnárně posílat kryptoměny do této peněženky nebo naopak.

Možnost je to pěkná, avšak podle recenzí se zdá, že způsobuje spíše zmatení uživatelů.

Varování

V hodnoceních se dá dočíst, že uživatelé platí “nehorázné” poplatky za převedení z peněženky na burzu a že je to chyba a zlodějna Coinbase. Avšak chyba a nepochopení je na straně recenzentů.

Každý převod kryptoměn funguje jako on-chain transakce. Musí se zaplatit poplatky těžařům při každém pohybu (zvlášť Ethereum mělo s vysokými poplatky problém).

Napojení na Coinbase účet tuto vlastnost neodstraňuje. Stále se jedná o self-custody peněženku, která funguje jako každá jiná.

Favorit redakce

Výhody
  • Jednoduchá, intuitivní a plynulá platforma
  • Směnárna i burza v jednom
Nevýhody
  • Vyšší obchodní poplatky na burze (0,5 % pro běžné uživatele)
  • Ostatní burzy nabízí více altcoinů i jejich rychlejší zalistování

NFT, DApps a predikční trhy

Systém peněženky Coinbase Wallet kromě vlastnění bitcoinů, litecoinů, etherů a ERC-20 tokenů umožňuje i napojení na decentralizované aplikace a vlastnictví NFT.

Zdroj: coinbase.com
Další možnosti v peněžence Coinbase
Další možnosti v peněžence Coinbase

Skvělým příkladem jsou v tomto ohledu decentralizované burzy jako Uniswap. V nich se dají směňovat tokeny bez jakékoliv třetí strany, stakovat či využívat funkci liquidity poolů.

Kromě toho přes funkci objevit můžete obchodovat perpetual futures, sázet na predikčních trzích a obchodovat akcie nebo komodity.

Bezpečnost Coinbase Wallet

Coinbase Wallet má v podstatě vše, co bychom mohli po kryptoměnové peněžence z pohledu zabezpečení chtít.

Seed je uložen na zařízení. Tím se přenáší odpovědnost na uživatele, nicméně mizí hrozba, kdy hacker napadne data externí firmy.

TIP

Coinbase Wallet navíc patří pod kryptoměnovou burzu Coinbase, která je kótovaná na americké akciové burze.

Z tohoto důvodu se společnost nachází pod neustálým drobnohledem jak investorů, tak finančních regulátorů, což zaručuje vysoký standard dodržování předpisů.

Shrnutí Coinbase Wallet

Coinbase Wallet je jednoznačně jednou z těch lepších peněženek na trhu, ale nutno přiznat, že všechny “moderní peněženky” mají víceméně stejné funkce, pouze jiný kabát.

Minimalistický design je také perfektní a čisté prostředí je skvělé především pro nováčky, na které může být celá kryptoměnová “hatmatilka” příliš matoucí.

Co v peněžence naopak chybí, je přímá možnost nákupu a prodeje kryptoměn platební kartou nebo bankovním převodem a širší možnosti zhodnocení pomocí služby earn.

Více informací o Coinbase Wallet

Jméno firmyCoinbase Wallet
Kryptoměnové peněženky
Základní informace o peněžence
Vznik2016
Počet klientů3 mil.+
Webová stránkawallet.coinbase.com
V češtině
ProvozovatelCoinbase Global, Inc.
Sídlo společnostiUSA
Základní charakteristika peněženky
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Typ úschovy (zabezpečení)Self-custodial
Cena peněženkyZdarma
Další poplatkyBez poplatků
Počet kryptoměnMiliony
Nástroje a funkce peněženky
Možnost nákupu kryptoměn
Pravidelné investice (DCA)
Vlastní token
Staking (earn)
Coinjoin
NFT a dApps
Další funkce Jedná se o odlišnou aplikaci než je burza Coinbase a lze používat bez registrace a bez KYC
Vklad a výběr peněz
Vklad penězKryptoměny
Výběr penězKryptoměny
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová verze
Rozšíření do prohlížeče
Vícefaktorová autentizace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Chat
Email [email protected]
Ohodnoťte společnost Coinbase Wallet
0
1

Autoři

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Analytik specializující se na investování, akciové trhy a kryptoměny. Je absolventem bakalářského studia na Vysoké škole ekonomické v Praze a v současnosti zde pokračuje v navazujícím magisterském studiu.

Na finančních trzích se pohybuje již více než deset let a dlouhodobě se věnuje analýze tradičních i kryptoměnových trhů. Ve Finexu působí jako šéfredaktor a zaměřuje se na investování, makroekonomii a aktuální dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek