Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Coinbase Wallet
Softwarová peněženka Coinbase Wallet
Recenze a návod 2024
Logo Coinbase Wallet
Coinbase Wallet
Logo Coinbase Wallet

Softwarová peněženka Coinbase WalletRecenze a návod 2024

Martin Doležal
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Matěj Bajer
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
26. 8. 2024
Logo Coinbase Wallet

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
88 %
Poslední aktualizace
26. 8. 2024

SW peněženka od přední americké burzy

Coinbase Wallet je bezpečná, přehledná a jednoduchá peněženka vyvíjená přední americkou burzou Coinbase. Tam však spojitost mezi peněženkou a burzou končí. Coinbase Wallet vám otevře dveře do neregulovaného světa decentralizovaných aplikací i milionů tokenů a NFTs, s tím však přichází také řada nástrah, čehož hojně využívají kryptoměnoví podvodníci, kteří těží z toho, že si nezkušení uživatelé burzu Coinbase a peněženku Coinbase Wallet, na níž se není třeba nikterak registrovat, pletou. Nepomáhá ani to, že ani jedna z obou služeb není v češtině.

Logo Coinbase Wallet

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
88 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je dostupnost českého jazyka a kvalita uživatelské podpory či nápovědy.

70%

Poplatky a náklady na pořízení
Hodnocenu jsou poplatky spojené s nákupem (směnou) kryptoměn a cena za pořízení peněženky samotné.

90%

Nástroje a funkce
Hodnoceny jsou nástroje a funkce, jako např: možnost nákupu kryptoměn, pravidelné investice (DCA), coinjoin, NFT, staking, podpora lightning networku, dApps aj.

80%

Podporované kryptoměny
Hodnocení zahrnuje počet dostupných kryptoměn a různých kryptoměnových sití.

100%

Uživatelská přívětivost
Hodnocena je rychlost a přívětivost aplikace, její logické uspořádání a moderní design.

100%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta celková bezpečnost peněženky a jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, shamir backup aj. Hodnotíme také kvalitu zákaznické podpory, prohřešky v minulosti, hodnocení a názory našich čtenářů.

90%

Základní informace o Coinbase Wallet

Vznik 2016
V češtině Ne
Typ úschovy (zabezpečení) Self-custodial
Počet kryptoměn Miliony
Cena peněženky Zdarma
Možnost nákupu kryptoměn Ano

Coinbase Wallet je mobilní kryptoměnová peněženka, která funguje na principu self-custody, což v jednoduchosti znamená, že privátní klíče a seed nejsou uloženy online na žádném vzdáleném server či u firmy, která za peněženkou stojí, nýbrž přímo v zařízení uživatele.

Společnost Coinbase, založená v roce 2012, je jednou z nejznámějších směnáren a burz, která zpřístupnila investování do kryptoměn mnoha nováčkům, a to zejména v USA. Skoro každý jejich směnárnu zná, a to i v České republice. Dávalo jim tedy smysl do svého produktového portfolia přidat i vlastní peněženku – pojďme se podívat na to, zda je Coinbase Wallet dobrou volbou.

Zdroj: Coinbase.com

Coinbase Wallet recenze

Obsah recenze Coinbase Wallet

Jak Coinbase Wallet funguje?

Jak už jsme zmínili, jedná se o tzv. self-custody wallet, tedy peněženku, jejíž bezpečnost stojí a padá na jejím samotném uživateli. U této peněženky si tedy nemůžete “založit účet” pomocí e-mailu a hesla a předpokládat, že Coinbase vaše kryptoměny udrží v bezpečí.

V principu jsou vaše jednotlivé tokeny a digitální mince uloženy pouze v blockchainu, a pokud s nimi chcete nakládat, potřebujete ověřit jejich vlastnictví, respektive vlastnictví privátních klíčů korespondujícím k daným adresám.

To je automatický proces, který probíhá na pozadí této peněženky. Pro vás je pouze důležité vědět, že tato peněženka vám přidělí seed, což je 12 či 24 anglický slov, který slouží k obnovení peněženky v případě jejího smazání nebo zničení či ztráty zařízení, na kterém je peněženka nainstalována. Pokud seed k této peněžence ztratíte, efektivně ztratíte také přístup ke svým kryptoměnám. Nevratně!

Z jedné strany se jedná o velké vylepšení zabezpečení, neboť vaše klíče nedrží žádná cizí společnost. Z jiného úhlu pohledu to ale také přenáší všechnu odpovědnost na uživatele. Pokud se někomu podaří kompromitovat zařízení, může být v nebezpečí i seed. Máte-li tedy v telefonu kryptoměnovou peněženku, a to jakoukoli, dejte si pozor na aplikace, které stahujete!

Ve stejném smyslu může selhat uživatel – například naletí-li na nějaký druh podvodu.

Pokud si ale uživatel dává pozor a používá trochu selského rozumu, držení privátních klíčů ve vlastních rukou je velkou výhodou.

Prostředí peněženky

Designu snad není co vytknout. Minimalistické provedení je skvělé a po pár minutách se v něm zorientuje snad každý. Nikde nic nepřebývá ani nechybí, vše je velmi přehledné a lehko dostupné.

Úvodní obrazovka aplikace Coinbase Wallet
Úvodní obrazovka po nainstalování aplikace Coinbase Wallet

Krok směrem k uživatelům počítačů

I když je peněženka v první řadě mobilní aplikací, vývojáři nezapomněli ani na uživatele počítačů. Vytvořili proto rozšíření do prohlížeče Google Chrome, které je možné na kryptoměnovou peněženku Coinbase Wallet napojit.

Pokud následně chcete pracovat například s některými decentralizovanými aplikacemi, nemusíte nutně využívat svůj smartphone, ale můžete to dělat ze svého počítače.

Rozšíření do google chrome coinbase wallet
Takto vypadá rozšíření do prohlížeče Google Chrome. Jakmile si ho stáhnete a otevřete (z lišty, ve které máte rozšíření – uvnitř Google Chrome), zobrazí se vám QR kód. V mobilní aplikaci kliknete na políčko QR kódu v pravém horním rohu úvodní obrazovky a naskenujete plochu počítače. Na mobilu potvrdíte souhlas a peněženka je napojená. Když následně půjdete například na směnárnu Uniswap, v možnostech “Připojit k peněžence” zvolíte Coinbase Wallet a systém vás automaticky připojí k rozšíření v Google Chromu.

Je Coinbase Wallet bezpečná?

Coinbase Wallet má v podstatě vše, co bychom mohli po kryptoměnové peněžence z pohledu zabezpečení chtít.

  • Seed je uložen na zařízení. Tím se přenáší odpovědnost na uživatele, nicméně mizí hrozba, kdy hacker napadne data externí firmy.
  • Aplikace má spoustu bezpečnostních prvků. Při nastavování peněženky se uživatel potká s prvním z nich. Na výběr je buď zabezpečení pomocí pinu či biometrických údajů (otisk prstu či sken obličeje).
  • Coinbase Wallet také dává možnost uložit a zašifrovat seed na cloud pod správou Coinbase a obnovit ho v případě ztráty. To se sice trochu vylučuje s výše zmíněnou výhodou, ale přináší to jistou pojistku. Pokud ale nechcete, není nutné tuto funkci využívat.

V tomto smyslu asi není co vytknout.

Jak používat Coinbase Wallet

Není se čeho bát. Pokud jste si už někdy nějakou peněženku (např. starší Coinomi) zakládali, je postup v zásadě stejný. Pokud ale se zakládáním peněženky zkušenosti nemáte, celý proces naleznete níže. Samotná aplikace ale dělá vše pro to, aby to zvládl každý.

1) Založení peněženky

Prvním krokem je samozřejmě stažení z obchodu. Jak už jsme zmiňovali výše, peněženka je dostupná pro zařízení s Androidem i iOS.

Jakmile si aplikaci otevřete, začne krátké uvítání, odškrtnutí souhlasu s podmínkami a volba mezi vytvořením nové peněženky či obnovou té již existující. Pro účely tohoto návodu ale klikněte na tvorbu nové peněženky.

Následně si vyberete způsob zabezpečení. Jsou zde dvě možnosti – PIN a biometrické zabezpečení. Každá z nich má nějaké výhody a nevýhody, s žádnou ale nešlápnete vedle.

Poznámka

Pokud zvolíte PIN, asi nemusíme dodávat, že samozřejmě není vhodné nastavit kombinaci typu “123456“. Pamatujte, že kvalita zabezpečení se rovná zodpovědnosti uživatele.

Další okno vás navede k záloze seedu.

Vždy si zálohujte svůj seed! Nejlepší je k tomu využít propisku a kousek papíru, který si někam schováte.
Vždy si zálohujte svůj seed! Nejlepší je k tomu využít propisku a kousek papíru, který si někam schováte.

Seed si vždy přepište a uložte (na toto nejde dát dostatečný důraz – je to snad nejdůležitější věc v celém světě kryptoměn). Rychlým řešením je prostá propiska a papír. Jakákoliv digitální kopie (přepis do počítače či fotografie) je mnohem náchylnější k potenciální krádeži či zneužití.

Seed slouží také jako obnovovací fráze. Je to ale dvojité ostří (ostatně jako všechno). Pro uživatele, který o svoji peněženku přijde, je to možnost, jak se dostat zpět ke svým prostředkům. To stejné ale může udělat i zloděj. Jakmile se seed dostane do rukou komukoli jinému než vám, může si vaši peněženku obnovit a celou jí vykrást. Dejte si na svůj seed tedy velký pozor.

Tím uvítací proces končí, peněženka je aktivována a můžete se vrhnout na její samotné používání.

Zdroj: wallet.coinbase.com
Různé kryptoměny a tokeny, které je možné držet na peněžence Coinbase Wallet
Různé kryptoměny a tokeny, které je možné na peněžence Coinbase Wallet držet

2) Obnovení peněženky

Pokud už nějakou peněženku máte a chcete ji obnovit, bude nutné mít po ruce seed. Namísto tlačítka “Create a new wallet” proto kliknete na možnost “I already have a wallet“. Aplikace se vás následně zeptá na způsob obnovy. První možnost je z cloudového úložiště. Toto bude fungovat jen v případě, že už jste peněženku Coinbase měli a udělali jste si zálohu na cloud.

Pro všechny ostatní bude platit obnova pomocí seedu. Aplikace vám ukáže políčko, kam budete zapisovat slova seedu ve správném pořadí. Je to vcelku riziková záležitost, neboť pokud máte ve smartphonu virus, který například odposlouchává vaše doteky, může poměrně lehce odhalit váš seed. Doporučujeme proto riziko trochu minimalizovat a vždy napsat jen první písmeno. Vaše slovo už si vyhledáte v kolonce pod rámečkem.

Poslední krok spočívá v nastavení zabezpečení – pinu či biometrického skenu. Nyn je vaše peněženka je obnovena!

3) Jak kryptoměny v Coinbase Wallet přijmout a odeslat?

Kryptoměn, které v této peněžence můžete držet, je celá řada. Samozřejmě zde najdete přihrádku pro nejznámější kryptoměny, jako jsou Bitcoin, Ethereum či Litecoin.

Díky Ethereu se vám však otevírá celý svět ERC-20 tokenů a nabídka se tak rozrůstá na stovky, ne-li tisíce, dalších. Kromě toho se na peněžence dají ukládat i NFT tokeny.

Poznámka

Příkladem ERC-20 tokenu je například USDT (Tether). Takové tokeny fungují na ethereové síti a mají tak dvě vcelku matoucí charakteristiky. Jedna ethereová adresa slouží pro všechny tokeny zároveň a poplatky se platí v etheru. Pokud tedy chcete s nějakým ERC-20 tokenem pracovat, je třeba na peněžence zároveň držet i nějaké ty ETH.

Jestliže chcete kryptoměny na Coinbase Wallet přijmout, postup je následující:

  1. Otevřete aplikaci nebo přejděte na úvodní stránku peněženky
  2. Klepněte na tlačítko Receive
  3. V nabídce si vyberte kryptoměnu, kterou chcete přijmout
  4. Řekněme, že chcete svoji peněženku nabít bitcoinem. Systém vám zobrazí pole s QR kódem a pod ním uvidíte samotnou adresu. Na výběr je v horní liště také SegWit a Legacy – jedná se o typ adres
  5. V případě, že má druhá strana smartphone, stačí kód ukázat a oskenovat. Pokud ne, je potřeba jednoduše okopírovat a poslat odesilateli adresu pod QR kódem
  • Můžete si zvolit různé druhy adres. Prakticky mezi nimi není velký rozdíl. Starší adresy začínají číslem “1”, novější číslem “3” a ten nejnovější typ adres začíná na “bc1”. Čím novější adresu zvolíte, tím méně zaplatíte na poplatcích při odesílání kryptoměn pryč.
  • Vaše adresa se bude čas od času měnit. To je normální, není třeba se ničeho bát. I když se adresa změní, stále můžete minulé adresy používat. A nebo můžete používat na každou platbu jinou adresu – to je výhodnější pro trochu větší soukromí, ale při odesílání kryptoměn pryč zaplatíte větší poplatek síti.

Jestliže chcete kryptoměny z Coinbase Wallet odeslat, postup je následující:

  1. Nejprve potřebujete mít nějaké kryptoměny na peněžence uložené. Pokud nemáte, pošlete si je tam (viz návod výše)
  2. Pokud chcete kryptoměnu odeslat, klepněte na její ikonu na úvodní obrazovce
  3. Zvolte odesílané množství
  4. Následně máte tři možnosti:
    – Tou první je vyhledání další Coinbase peněženky. Jedna z voleb při tvorbě peněženky byla “Public či Private“. Každou public Coinbase peněženku je možné vyhledat dle jména. Jestliže tedy příjemce také vlastní Coinbase peněženku a má ji nastavenou jako Public, stačí se ho zeptat na jméno peněženky a to zadat do vyhledávací lišty.
    – Druhá možnost je oskenovat QR kód adresy, kam chcete kryptoměny bitcoiny poslat, a to uděláte klepnutím na ikonu QR kódu ve vyhledávací liště
    – Třetí možností je adresu ručně zadat nebo překopírovat, např. z e-mailu nebo jiné komunikační aplikace
  5. Po zadání adresy vám aplikace ukáže připravenou transakci a poplatky, které bude třeba u této transakce zaplatit
  6. Teď už jen stačí klepnout na tlačítko Send

Napojení na Coinbase burzu a poplatky

Peněženka jako taková je celá zdarma a za její používání se neplatí žádné poplatky. Prosté a jednoduché. Je však potřeba počítat s placením poplatků kryptoměnové síti ve chvíli, kdy chcete kryptoměny z této peněženky odeslat. Tomu se nevyhnete nikdy. Pro více informací o těchto poplatcích si můžete přečíst následující články:

Je zde ale také jedna věc, kterou je nutné zmínit, a to je možnost napojení na účet Coinbase. Po takovém napojení můžete ze svého účtu na směnárně posílat kryptoměny do této peněženky nebo naopak.

Možnost je to pěkná, avšak podle recenzí se zdá, že způsobuje spíše zmatení uživatelů. V hodnoceních se dá dočíst, že uživatelé platí “nehorázné” poplatky za převedení z peněženky na burzu a že je to chyba a zlodějna Coinbase. Avšak chyba a nepochopení je na straně recenzentů.

Každý převod kryptoměn funguje jako on-chain transakce. Musí se zaplatit poplatky těžařům při každém pohybu (zvlášť Ethereum mělo s vysokými poplatky problém). Napojení na Coinbase účet tuto vlastnost neodstraňuje. Stále se jedná o self-custody peněženku, která funguje jako každá jiná.

Zdroj: play.google.com
Zkrácený překlad - poplatky jsou udávané stavem sítě. Slouží k zabezpečení kryptoměny a Coinbase si je nebere.
Zkrácený překlad – poplatky jsou udávané stavem sítě. Slouží k zabezpečení kryptoměny a Coinbase si je nebere.

Aplikace má průměrné hodnocení 4,5 hvězdiček z 5 a jde tak z pohledu hodnocení o jednu z těch lepších .

Většina slovních recenzí je také pozitivních, nicméně jak už jsme si ukázali výše, občas se nějaký ten problém najde.

Použití NFT a DApps (decentralizovaných aplikací)

Systém peněženky Coinbase Wallet kromě vlastnění bitcoinů, litecoinů, etherů a ERC-20 tokenů umožňuje i napojení na decentralizované aplikace a vlastnictví NFT.

Skvělým příkladem jsou v tomto ohledu decentralizované burzy jako Uniswap. V nich se dají směňovat tokeny bez jakékoliv třetí strany, stakovat či využívat funkci liquidity poolů.

Celkové hodnocení Coinbase Wallet

Coinbase Wallet je jednoznačně jednou z těch lepších peněženek na trhu, ale nutno přiznat, že všechny “moderní peněženky” mají víceméně stejné funkce, pouze jiný kabát.

Velkým plusem Coinbase Wallet je velké množství možností zabezpečení. Minimalistický design je také perfektní a čisté prostředí je skvělé především pro nováčky, na které může být celá kryptoměnová “hatmatilka” příliš matoucí.

Co by se dalo aplikaci trochu vytknout je lehké “tlačení” směnárny Coinbase uživatelům peněženky. To se ale dá čekat a není to nic zvláštního – proč by si společnost Coinbase neudělala reklamu na jejich hlavní službu.

Více informací o Coinbase Wallet

Jméno firmyCoinbase Wallet
Kryptoměnové peněženky
Základní informace o peněžence
Vznik2016
Počet klientů10 milionů aktivních uživatelů
Webová stránkahttps://www.coinbase.com/wallet
V češtině
ProvozovatelCoinbase Global, Inc.
Sídlo společnostiUSA
Základní charakteristika peněženky
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Typ úschovy (zabezpečení)Self-custodial
Cena peněženkyZdarma
Další poplatkyBez poplatků
Počet kryptoměnMiliony
Nástroje a funkce peněženky
Možnost nákupu kryptoměn
Poplatek za nákup10 USD u převodu, 3,99 % u karty
Pravidelné investice (DCA)
Vlastní token
Staking (earn)
Coinjoin
NFT a dApps
Další funkceJedná se o odlišnou aplikaci než je burza Coinbase a lze používat bez registrace a bez KYC
Vklad a výběr peněz
Vklad penězKryptoměny, platební karta, bankovní převod
Výběr penězKryptoměny
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová verze
Rozšíření do prohlížeče
Vícefaktorová autentizace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Chat
Email [email protected]
Telefonní kontaktNeuvádí
Ohodnoťte společnost Coinbase Wallet
0
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (22 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Peter Kuchar

Dobrý deň rád by som sa Vás opýtal aký je minimálny vklad na coinbase na kúpu btc nominálna hodnota ja som na tej stránke nikde nedopatral. Koli verify wallet. Dakujem Vám za odpoveď.

Redakce Finex

Dobrý den, minimální vklad na Coinbase Wallet de facto není, do peněženky si můžete poslat jakoukoliv částku chcete. Protože jste ale napsal, že máteza úkol ověřit svoji peněženku (“verify wallet”), dovolujeme si Vás upozornit na to, že se v posledích měsících rozjely podvody, které přesně toto po svých obětech chtějí – ve skutečnosti se ale jedná o lži. Rozhodně musíme doporučit přečíst následující článek (a komentáře pod ním): podvody s kryptoměnami. Pokud jste v kontaktu s někým, kdo Vám má pomoci získat/vydělat hodně peněz, s jistotou komunikujete s podvoodníkem.

Peter Kuchar

Ďakujem, áno podľa toho čo som si prečítal 50% spĺňa ich komunikácia podvod, aj to naliehanie na spojazdnenie penazenky, len s tým ak mam respektíve predaný produkt (online hru) a oni mi už poslali btc ,tak neviem ako sa môže daný podvodník dostať do mojej peňaženky a previesť komplet btc na druhú stranu aj s transakciu navyše ?! Na to predsa potrebujú moje kódy a heslo že?

Redakce Finex

Ano, cest jak Vás mohou podvést je hned několik, a pokud “tančíte, jak oni pískají”, a ideálně pro ně o kryptoměnách nevíte až zbytečně mnoho, tak si pište, že si cestu najdou.

Kata M

Dobrý deň, do Coinbase wallet mi bola zaslaná suma v USDT, s ktorou ale nemôžem nič robiť, keďže si mám najprv ževraj kúpiť BNB. Mám silné podozrenie, že som bola podvedená. Wallet sa javí ako pravá, bola stiahnutá aj z obchodu a prepojená s Coinbase účtom, ale obsah peňaženky bude asi falošný s nulovou hodnotou. Ako si to prosím môžem overiť? Ďakujem.

Redakce Finex

Dobrý den, pokud nám např. přes kontaktní formulář napíšete adresu Vaší peněženky, můžeme se na to s Vámi podívat. Doporučujeme také přečíst si článek o častých podvodech – dejte si pozor.

Kata M

Ďakujem, poslala som.

Lukáš Fürst

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: Pokud krachne broker Coinbase, je ohrožen i obsah peněženky Coinbase? Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Lukáši. Ne, pokud byste využil seed, který máte v peněžence Coinbase Wallet, měl byste mít možnost kryptoměny obnovit např. v Trezoru nebo jiné mobilní peněžence.

Karel Kolacny

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,poslal jsem na peněženku Coinbase Wallet 33420 USDT Tether a dostal jsem mail,že mám poslat na ověření částu 5% což je 1671 Thether-USD-je to normální postup?

Redakce Finex

Dobrý den, důrazně Vám musíme doporučit přečíst si tento článek, tam byste měl nalézt odpovědi na své otázky: https://finex.cz/nejcastejsi-podvody-s-bitcoinem-na-toto-si-dejte-pozor/ (případně se také podívejte do diskuze pod článkem).

Karel Kolacny

Dobrý den,děkuji za odpověď,vše jsem si přečetl.Poslal jsem na peněženku i binance malé množství ETH a za chvíli tam bylo.Ale když chci poslat zpět na binance USDT tak nedorazí-status to napíše complete a ztrhne i poplatek-máte nějakou radu?

Redakce Finex

Dobrý den, Karle, můžete nám poslat (nemusí to být veřejně, klidně do e-mailu nebo prostřednictvím kontaktního formuláře) odkaz na blockchain explorer s otevřenou transakcí, kterou jste posílal? Podíváme se na to, co se tam stalo.

Karel Kolacny

Děkuji,mám to poslat na :[email protected] ?

Redakce Finex

Ano, to je možné.

Lubos

Dobrý deň. Na Coinbase wallet som z Coinbase zmenárne previedol krypto. Potom som sa odhlásil, následne som obnovil pomocou seed. Krypto som už nenašiel. Viete poradiť?

Redakce Finex

Dobrý den, pokud jste seed zadal 100% správně, pak by se kryptoměny měly objevit. Jestli se tak nestalo, zkuste seed zadat např. do peněženky Trust Wallet, která by to měla přechroustat také. A pokud ani tam své kryptoměny nenaleznete, kontaktovali bychom podporu Coinbase a co nejdetailněji jim problém popsali.

Daniel

Pokud nemáte ETH na této peněžence , tak se s tím nedá nic dělat. Poslal jsem si na tuto peněženku AMP a pokud si tam nepošlu ETH ,tak tam zůstane navěky. Pokud máte někdo zkušenosti , jak dostat své crypto z této peněženky , dejte vědět . Diky

Redakce Finex

Dobrý den, Danieli. Pro nakládání s ERC-20 tokeny je nutné zaplatit síti Ethereum poplatek, a ten je nutné vždy hradit v etherech. Tzn. je nutné na takovou peněženku poslat drobné množství ETH, abyste AMP mohl přeposlat jinam, nebo s ním jakkoli naložit.

Ondra

Ahoj, chtěl bych si založit walletku od Coinbase ale narážím na problém s přednastaveným zavináčem a nejde mi dostat text před @ zkoušel jsem různé prohlížeče i na různých telefonech a všude stejná situace jediný formát který jsem schopen tam dostat je @[email protected] což je samozřejmě špatně a peněženka mě dal nepustí, nemáte pro mě radu jak to překonat? Díky.

Redakce Finex

Dobrý den, Ondro. Souhlasíme s komentářem Petra výše. K založení Coinbase Wallet by nemělo být nutné e-mail zadávat vůbec a pravděpodobně se tedy jedná o uvedení jména peněženky, takové přezdívky, podobně jako např. na Instagramu či Twitteru.

Petr

Podle mě chce v tomto kroku Coinbase wallet aby jsi pojmenoval svoji peněženku (nechce to emailovou adresu). Je to pro případ, že pokud zvolíš aby tato peněženka byla veřejná, může tě podle toho jména vyhledat někdo, kdo ti chce poslat krypto to peněženky.
Samozřejmě by mohl přijmout tvoje jméno ve formě emailu, ale pravděpodobně se mu nelíbí ten zavináč ve jméně (ten před jménem je tam povinný, nejde smazat).
Ve finále by to tedy mělo být @jméno a nic víc.