Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Multibilionová investiční příležitost! Růstové akcie to nejsou

Růstové akcie již mají podle Larryho McDonalda svůj bull market za sebou a nyní se biliony dolarů přesunou do jiných aktiv.

Publikováno
Multibilionová investiční příležitost! Růstové akcie to nejsou
Zdroj: depositphotos.com

Podle významného investičního stratéga a autora knih Larryho McDonalda čeká investiční prostředí v příštím desetiletí výrazná proměna.

Očekává, že se biliony dolarů přesunou z růstových akcií do aktiv, kterým se daří v prostředí vysoké inflace.

McDonald, který dříve vedl americkou makro strategii ve společnosti Société Générale, se o své postřehy ohledně inflace a jejích důsledků pro trh podělil během nedávného dílu podcastu Forward Guidance společnosti Blockwork.

McDonaldova prognóza

McDonald předpokládá, že se inflace bude v příštích deseti letech pohybovat v rozmezí 3-4 %, což kontrastuje se současnými očekáváními investorů, že se inflace během jednoho roku vrátí ke svému dlouhodobému cíli (2 %).

Tuto trvalou inflaci přisuzuje několika hlavním faktorům, jako je reorganizace průmyslových odvětví, vládní stimulační opatření, silný trh práce a rostoucí geopolitické konflikty. Tyto faktory podle něj vytvoří scénář připomínající stagflační krizi ze 70. let.

McDonald identifikuje “příjemce inflace”, skupiny aktiv, které budou z růstu cen profitovat.

Řadí mezi ně komodity, jako jsou nikl, hliník, uran, měď, zlato, a také energetické zdroje – ropa a plyn. Zdůrazňuje také potenciál energetické sítě a odhaduje její hodnotu na přibližně 2 biliony dolarů.

Tento posun je již patrný z nedávného prudkého růstu cen zlata, které dosáhly rekordního maxima.

McDonaldova prognóza signalizuje významný posun v investičních strategiích, kdy se očekává přesun bilionů dolarů z růstových akcií do komodit a “tvrdých aktiv”, což jsou hmotná aktiva s vnitřní hodnotou, jako například nemovitosti.

McDonald předpokládá v následujících dvou měsících pokles akciového trhu až o 30 % v důsledku ekonomického napětí způsobeného vyššími úrokovými sazbami. Je však třeba podotknout, že podobný propad předpokládal i v roce 2023.

Výkon akciového trhu za poslední rok

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎