Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Na burzách je rekordní množství USDT. Co to znamená pro trh?

Množství Tetheru, Bitcoinu i Etherea na kryptoměnových burzách roste. Odráží to aktuální ochlazení na trhu s kryptoměnami.

Publikováno
Na burzách je rekordní množství USDT. Co to znamená pro trh?
Zdroj: depositphotos.com

Kryptoměnové burzy zaznamenaly výrazný nárůst množství držených Tetherů (USDT), největšího stablecoinu podle tržní kapitalizace.

Sedmidenní klouzavý průměr změny množství USDT v držení burz roste již od začátku února a 7. dubna dosáhl ročního maxima 568 milionů USD.

Růst zůstatků USDT na burzách odráží trend kryptotrhu

Je pravděpodobné, že mnoho uživatelů drží USDT na svých účtech potom, co během několika posledních turbulentních dnů na trhu prodali Bitcoin (BTC) a další altcoiny právě za USDT, který však z burz ještě nevybrali, a to nejspíše proto, že zvažují další nákup a dlouhodobě očekávají další růst trhu.

Zdroj: chainalysis.com
Množství Tetheru (USDT) na účtech burz
Množství Tetheru (USDT) na účtech burz

Množství Bitcoinu (BTC) drženého burzami od začátku měsíce také roste. Po relativním minimu na začátku měsíce zaznamenal 7denní klouzavý průměr změny BTC držených na burzách denní přírůstek o více než 6 000 BTC.

Pravděpodobně to souvisí s prodeji Bitcoinu, které stlačily cenu z úrovně nad 70 tisíci až k 60 tisícům USD.

Změny držby Etherea (ETH) na konci března dosáhly vrcholu a od té doby se propadaly. Přesto stále ukazují na přírůstky o více než 40 000 ETH denně.

I tento vývoj zjevně odráží ochlazení býčího trendu na trhu s ethery. Druhá největší kryptoměna ze svého letošního maxima nad 4 tisíci USD spadla a nyní se pohybuje kolem ceny o 900 dolarů nižší.

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Ethereum / ETH
Načítání
Načítání
Načítání

I když určit přesné příčiny těchto výkyvů v zůstatcích BTC a ETH na burzách může být náročné, nárůst držby USDT odpovídá širšímu trendu období ochlazení mnoha kryptoaktiv, které následuje po silném vzestupu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎