Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů pro rok 2023

Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů pro rok 2023

Jak vydělat peníze zajímá asi každého. Způsobů a tipů, jak na to, je spousta. Dnešní doba neomezených možností, technologií a internetu skvěle napomáhá hlavně vydělávání peněz na internetu, z pohodlí domova. A právě na to se zaměřuje tento článek.

Pokud nemáte dost peněz, nebo si třeba chcete jen přivydělat a hledáte reálné způsoby, jak si vydělat peníze z domova (online), nebo při práci, jste na správném místě.

Jaké jsou způsoby vydělávání peněz? Jak to dokázat s pomocí internetu a počítače? Jak vydělávat na tom, co vás baví?

To a ještě mnohem více se dozvíte v tomto článku. Pojďme na to.

Obsah článku – Jak vydělat peníze na internetu

Jak si vydělat peníze na internetu?

Na internetu? Ano – na internetu. Možná byste se divili, ale spousta lidí ani neví, že jdou peníze na internetu vydělávat. Není to zvláštní? Ještě k tomu v dnešní době, kdy internet vládne světu a nabízí nepřeberné množství možností. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Co takové obchodování akcií nebo kryptoměn?

Pro někoho to může být občasný přivýdělek, pro jiného stabilní pravidelný příjem a pro někoho třeba životní cesta, na kterou se vydal. Ať už tak, nebo onak – možností, jak si získat peníze navíc, je spousta. Stačí jen vědět, jak na to.

Na začátek je ještě potřeba říct, že se nebudeme zabývat nějakým pochybným balením obálek ani obtěžováním lidí po telefonu. Bavíme se o opravdových způsobech. Některé jsou profitabilnější, serióznější a riskantnější než jiné, ale všechny určitým způsobem fungují.

Jak vydělávat na tom, co vás baví?

Pokud si říkáte, jak začít, odpověď je jednoduchá. Dělejte to, co vás baví a dostávejte za to peníze. Možná jste čekali nějakou sofistikovanější odpověď, ale myslíme si, že toto vystihuje úplně vše.

Nechcete přece dělat to, co vás nebaví. Když děláte něco, co vás přirozeně štve s lidmi, které nemáte rádi, vyhoříte a nebudete schopni pracovat. Co kdybyste dělali to, co vás baví a díky tomu si vydělali pár tisíc navíc, nebo se tím živili? Hezky v klidu a ze začátku klidně i při vašem stálém zaměstnání. Jaká je to představa?

13 způsobů, jak vydělat peníze na internetu

Umíte jazyky? Umíte dobře matematiku? Učte lidi. Nechávejte se za to platit. Jak říkáme, možností je nepřeberně. Stačí využít něco, v čem jste dobří, co vás naplňuje a prodat to.

Tudy vede ta správná cesta! Ale dost bylo povídání, pojďme se podívat na seznam reálných způsobů vydělávání peněz na internetu.

1. způsob: Online freelancer – Pracujte sami na sebe

Práce na volné noze v online prostředí je v posledních letech dost oblíbená a dá se říct, že je to takový moderní trend. Spousta lidí by dnes ráda pracovala sama na sebe a nejradši z pohodlí domova. Má to samozřejmě spoustu skvělých výhod, ale i nevýhod.

Představte si to – máte dobré klienty, práce je skvěle placená, můžete pracovat, kdy chcete, kde chcete (všude po světě), jak dlouho chcete, a nikdo vás nekontroluje.

Na druhou stranu vám ale může občas dělat problém sebe motivace (když se prostě zrovna nechce), time management, prokrastinace a další nepříjemné jevy, kterým budete muset jako freelancer čelit.

Jako u všech způsobů vydělávání peněz je důležité dělat to, co vás baví a v čem vy sami, vidíte potenciál. V onlinu je navíc životně důležitá vaše praxe, vaše reference (váš brand) a to, jak dokážete vaše služby (sebe) na internetu prodat.

Dělat můžete prakticky cokoliv. Kreslit, programovat, překládat, je to jedno. Ať už jste student a rádi po večerech kreslíte, nebo pracujete ve firmě a rádi píšete články, vše můžete na volné noze uplatnit a živit se tím!

Je důležité na sobě pořád pracovat a posouvat se dále, jenom tak dosáhnete propírané a vytoužené finanční svobody!

Freelancing (práce na volné noze) je samozřejmě hodně komplexní a složité téma, na které by bylo možné napsat knihu. Nelze to popsat několika pouhými odstavci.

Ze začátku ale určitě můžeme doporučit několik kroků:

 • Přidejte se do Facebookových skupin, jako jsou třeba Grafici a grafičky, Copywriteři a další psavci, Programátoři. Do těchto skupin denně lidé dávají poptávky, na které můžete odpovědět a sehnat si tak svého prvního klienta.
 • Projeďte si nabídky na portálech Stovkomat.cz, Fiverr.com, Freelancer.com,… Nabízí tam někdo služby, které byste zvládli lépe? Udělejte si profil a prodávejte se!
 • Založte si profil na webových portálech NaVolneNoze.cz nebo Webtrh.cz a nabízejte své služby. Spousta lidí tyto stránky používá pro vyhledávání externích spolupracovníků nebo i zaměstnanců!

Jaké činnosti se nejčastěji provozují na volné noze?

 • Staňte se copywriterem: Chcete si vydělat skvělé peníze bez ohledu na to, kde žijete – na chalupě na českých horách, na pláži v Thajsku nebo dokonce na řeckém ostrově? Copywriting by pro vás mohl být ideální. Copywriting je obor plný příležitostí. Vyhledávaní jsou lidé, kteří dokáží texty zpracovat neotřelým řešením, případně dokáží kreativně zpracovat jakékoliv marketingové sdělení.
 • Prodávejte své fotografie: Rádi fotíte, nebo cestujete po atraktivních místech po světě? Webové stránky typu Shutterstock a Getty Images jsou obrovským úložištěm fotografií, které pokrývají téměř všechna možná témata, která si dokážete představit. Jak to tedy funguje? Fotografové mohou nahrát své snímky do některé z řady obrovských databází a umožnit tak redaktorům časopisů, designérům nebo jakékoli organizaci s webovými stránkami jejich nákup. A to je na těchto webových stránkách to nejkrásnější: Fotografie lze prodávat opakovaně – takže můžete vydělávat peníze bez jakéhokoli úsilí.
 • Tvorba a prodej grafických návrhů: Volba vhodná pro zkušené grafiky i začátečníky. S tímto oborem se můžete seznámit prostřednictvím online kurzů a samostudia, kde si osvojíte základní dovednosti pro práci s grafikou. Po naučení se základů se můžete dále zaměřit na specifické oblasti, jako jsou design webových stránek, loga, reklamní materiály a další. Hotové návrhy můžete nabídnout na tržištích, jako jsou Fiverr nebo Upwork. Další možností je vytvoření vlastní webové stránky, kde budete nabízet své služby a zákazníci vás budou moci najít přímo. Je důležité vytvořit si portfolio prací, kde zřetelně ukážete svůj talent a schopnosti.
 • Programátorské služby: Prodej programátorských služeb na internetu může být pro mnoho lidí velmi lukrativní a zábavný způsob, jak si vydělat peníze – pokud máte s tímto oborem zkušenosti a rádi řešíte technické problémy. Opět existuje mnoho webových portálů, kde můžete své služby nabízet. Je důležité si vybrat oblast, na kterou se zaměříte. Představivosti se však meze nekladou. Může jít o jednotlivé programovací jazyky, jako jsou Java, Python, JavaScript a další, nebo se lze specializovat na konkrétní oblasti, jako jsou webové aplikace, mobilní aplikace nebo softwarové řešení pro podnikání. Základem úspěchu je stanovení realistických cen, jež by měly být v souladu s vaší úrovní zkušeností a kvality práce, kterou poskytujete.
 • Virtuální asistent: Stát se virtuálním asistentem je další možností, jak využít své schopnosti v administrativní oblasti a začít si vydělávat na internetu. Virtuální asistent je nezávislý pracovník, který pracuje na dálku pro klienty a poskytuje nejrůznější administrativní a organizační služby, jako jsou plánování a organizace, administrativní podpora, účetnictví, marketing a další.

2. způsob: Prodávejte svoje dovednosti a znalosti online

Rozumíte fitness? Umíte skvěle s excelem? Umíte vařit? Jste prostě expert v nějakém oboru? Prodejte to a vydělejte na tom peníze! Vaše zkušenosti a dovednosti mají pro ostatní obrovskou hodnotu.

Existují vzdělávací online portály, jako Seduo.cz, Naucmese.cz, Udemy.com a další, kde můžete jednoduše prodat to, co umíte. A to formou online odborných kurzů a seminářů.

Možná byste byli překvapeni, kolik lidí platí za online vzdělávání, které se stále masivně rozšiřuje. Dnešní doba tomu skvěle napomáhá. Tak proč toho nevyužít? Ať už jste dobří v čemkoliv, o co by někdo další mohl mít zájem, využijte toho. Lze díky tomu vydělat peníze z domova, tak proč to nevyzkoušet?

Lidé shání kvalitní informace a vzdělání každý den, nabídněte jim ho!

Jaké jsou vaše konkrétní možnosti?

 • Vytváření návodových videí: YouTube se stal v posledních letech studnicí nejrůznějších videokurzů a návodů. Bude-li o váš obsah značný zájem, můžete vydělávat na reklamě. Případně lze základní obsah zpřístupnit komukoliv a ke sdílení prémiových videí využít služeb typu Patreon nebo Herohero. Malá rada? Zjistěte si, jaké fráze lidé vyhledávají. Chcete-li najít potenciální vyhledávací fráze, začněte psát do vyhledávacího řádku YouTube “jak na (vaše téma)” a všimněte si, jaké fráze se generují v rozbalovací nabídce automatického vyplňování. Tato klíčová slova byste posléze měli využít i při psaní názvu, popisu a tagů videa.
 • Proměňte své zájmy v podcast, který vydělává: Podcasting nemusí být složitý. Stačí vám mikrofon, notebook a bezplatný nahrávací software a můžete začít vysílat – do začátku si možná vystačíte i s iPhonem. Podcasty nemusíte vytvářet každý den a je možná lepší, když jsou krátké. Existuje řada způsobů, jak na podcastu vydělávat. Nejzřejmějším je komerční sponzoring, ale můžete jej také využít jako platformu pro reklamu vlastních produktů nebo služeb.
 • Staňte se překladatelem nebo tlumočníkem: Mluvíte cizím jazykem? Všude, kde se vyskytují komunity expatů – a kde angličtina není mateřským jazykem – najdete potřebu tlumočnických a překladatelských služeb. Překlady a tlumočení lze samozřejmě provádět také online.
 • Lektor: Založení vlastní doučovací služby může být lukrativním podnikáním, které vám zajistí pohodlný a flexibilní životní styl. Nejlepší na tom všem je, že si můžete založit doučovací firmu téměř v kterékoli zemi na světě. Tip: Nabídněte slevy klientům, kteří propagují vaši firmu. Word-of-mouth marketing je stále jedním z nejcennějších marketingových nástrojů, který můžete na začátku podnikání využít.
 • Zvažte publikaci e-booků: Tvorba a prodej e-booků je skvělý způsob, jak si vydělat peníze. Není problém takovou knihu publikovat například na Amazonu – existuje k tomu řada návodů. Vaše kniha se díky Amazonu dostane k širokému spektru čtenářů, přičemž společnost si za tuto službu účtuje od 15 do 30 % z prodejní ceny knihy. V případě knihy, jejíž cena je stanovena v rozmezí 2,99 až 9,99 dolaru pak autor obdrží pouze 35 % z prodejní ceny knihy.
 • Založte si online kurz: Můžete jít nad rámec psaní e-booku a vytvořte celý online kurz s výukovými materiály, soubory PDF ke stažení a videi. Je to skvělý způsob, jak si vytvořit pasivní příjem, protože lidé za informace zaplatí a mohou postupovat vlastním tempem nebo pokládat otázky související s kurzem ve vyhrazené (placené) skupině.
 • Staňte se životním koučem: Životní koučink je myšlenkový a tvůrčí proces, který pomáhá lidem zaměřit se na osobní i profesní cíle. Lidé využívají životní koučink k překonávání strachu, posilování sebevědomí, vytváření cílů a vštěpování návyků orientovaných na úspěch. Na internetu najdete tisíce vzdělávacích programů, jak se stát životním koučem, a mnoho certifikačních programů nabízí po absolvování školení zřízení celé webové stránky. Pokud je vaším oborem cestování, můžete se stát i koučem v oblasti cestování.

3. způsob: Udělejte si vlastní internetový obchod (e-shop)

elearning prodavani dovednostiInternetové obchody neboli e-shopy jsou v České republice nesmírně populární. To dokazuje i fakt, že Česko má nejvíc e-shopů v Evropě v přepočtu na jednoho obyvatele. Celkový počet se pohybuje někde okolo 40 000 (ke konci roku 2020), což je obrovské číslo.

Založit e-shop vlastně není vůbec složité. S nástroji jako Shoptet.cz nebo Eshop-Rychle.cz to zvládnete raz dva.

Jste šikovní? Vyrábíte nábytek, pečete skvělé dorty nebo milujete umělecké kování? Udělejte si menší e-shop a můžete své produkty prodávat online. A nebo své výrobky prodávejte na stránkách jako Fler.cz, Etsy.com, Aukro.cz nebo třeba Bazoš.cz.

Pozor ale! Pokud chcete být opravdu úspěšní a stavět svůj business dlouhodobě, není to tak jednoduché, jak se může zdát.

Je potřeba mít promyšlenou strategii, znát svého zákazníka, znát své silné a slabé stránky a spoustu dalších věcí. Rozhodně se jedná o běh na dlouhou trať a to je potřeba si uvědomit. Pokud se do této formy online podnikání (vydělávání peněz) chcete pustit, přečtěte si nejdříve, co vás před tvorbou webu nebo e-shopu čeká.

Pokud se obrníte trpělivostí, budete mít vůli a chuť věnovat sebevzdělávání stovky, ne-li tisíce hodin, můžete vybudovat projekt, který vám dokáže generovat zajímavé peníze a ve finále třeba i pasivní příjem (zde pak ale samozřejmě záleží, jaký je váš business model).

4. způsob: Dropshipping

Slyšeli jste o dropshippingu? Jedná se o způsob maloobchodního prodeje, kdy prodejce nemá fyzické zásoby. Místo toho, když zákazník učiní objednávku, zakoupíte položku od třetí strany a ta ji odešle přímo zákazníkovi. To znamená, že nikdy nebudete muset vynaložit ani korunu na skladování výrobků nebo udržování zásob. A nikdy nebudete muset nakupovat výrobky ve velkém a doufat, že jich prodáte tolik, aby se vám investice vrátila. Více informací o dropshippingu najdete v tomto užitečném článku od společnosti Shopify.

Zde jsou základní kroky, jak začít s dropshippingem:

 1. Najděte produkt, který chcete prodávat: Musíte najít produkt, který má poptávku na trhu a zároveň není příliš konkurenční. Prozkoumejte trh, analyzujte konkurenci a najděte produkt, který má potenciál pro prodej.
 2. Najděte dodavatele: Musíte najít dodavatele, který bude skladovat a doručovat produkty za vás. Existuje mnoho online tržišť, jako jsou AliExpress nebo DHgate, která nabízejí mnoho produktů a dodavatelů, ze kterých můžete vybírat.
 3. Vytvořte online obchod: Vytvořte svůj vlastní online obchod, kde budete prodávat produkty. Můžete si založit vlastní webovou stránku nebo použít již hotové platformy, jako je Shopify nebo WooCommerce.
 4. Propagujte svůj obchod: Musíte propagovat svůj obchod, abyste získali zákazníky. To může zahrnovat použití sociálních sítí, SEO optimalizaci vašeho webu, inzerování na Google Adwords atd.
 5. Spravujte objednávky: Pokud zákazník objedná produkt z vašeho obchodu, musíte informovat dodavatele a zajistit, aby zboží bylo doručeno zákazníkovi. Zkontrolujte, zda máte dostatečné množství produktů na skladě u dodavatele a informujte a informujte zákazníka o stavu objednávky.

Dropshipping může být skvělý způsob, jak si vydělat peníze online, ale musíte věnovat dostatek času a úsilí na správný výběr produktů, dodavatelů a propagaci svého obchodu.

5. způsob: Prodej produktů na Amazonu

Prodej produktů na Amazonu je jeden z nejpopulárnějších způsobů, jak začít podnikat na internetu. Amazon je největší online obchod na světě, s miliony zákazníků po celém světě. S prodejem na Amazonu se můžete stát nezávislým obchodníkem a nabízet své produkty pro miliony potenciálních zákazníků.

Jak začít prodávat své produkty na Amazonu?

 1. Zaregistrujte se jako prodejce: Registrace je zdarma a snadná. Pokud již máte účet na Amazonu, stačí se přihlásit jako prodejce. Pokud ne, musíte si nejprve vytvořit účet.
 2. Vyberte si produkt, který chcete prodávat: Máte-li vlastní produkt, může Amazon představovat další prodejní kanál. Lze však aplikovat i strategii dropshippingu popsanou výše. Každopádně je důležité mít kvalitní produkt, který se bude dobře prodávat a bude mít vysoký ziskový potenciál.
 3. Vytvořte si produktovou stránku: Produktová stránka je místo, kde zákazníci najdou všechny informace o produktu, jako jsou popis, fotografie, cena a recenze. Je důležité, aby produktová stránka byla atraktivní a přesvědčivá.
 4. Vytvořte si zásoby produktů: Poté, co jste si vybrali produkt a vytvořili produktovou stránku, musíte si vytvořit zásoby produktů. Je důležité mít dostatečné množství produktů, aby byly k dispozici pro zákazníky (nejedná-li se o dropshipping).
 5. Nastavte si cenu produktu: Cena produktu by měla být dostatečně nízká, aby se dobře prodávala, ale zároveň dostatečně vysoká, aby byl ziskový.
 6. Zajištění dopravy a balení: Po objednání produktu zákazníkem musí být produkt doručen a zákazník musí být spokojen.
 7. Marketingové aktivity: Marketing je důležitou součástí prodeje na Amazonu. Je třeba se snažit získat recenze a propagovat své produkty prostřednictvím inzerce a propagace na sociálních sítích.

Prodej produktů na Amazonu může být výnosným podnikáním a může být dobrou příležitostí pro začátek podnikání na internetu. Musíte se však seznámit s tím, jak na Amazonu prodej funguje a jak optimalizovat své prodeje. Připravte se také na konkurenci, která je na Amazonu velmi silná. S kvalitními produkty, atraktivní produktovou stránkou, konkurenceschopnou cenou a efektivní marketingovou strategií však můžete být úspěšní.

jak investovat penize

6. způsob: Investování peněz – Kryptoměny, zlato, akcie

Máte nějaké našetřené peníze? Pokud ano, můžete je investovat a nechat zhodnotit. Lepší, než aby vám ležely na účtu a každoročně je požírala inflace.

Samozřejmě – zhodnocení peněz při investování není garantováno a je to riskantnější, než psát články nebo prodávat kurzy, ale pořád je to způsob, jak vydělat peníze. A pro někoho více než lákavý způsob.

Kam a jak nejlépe investovat peníze, abyste na výdělek nemuseli čekat dlouhé roky a neexistovalo riziko ztráty? To vám bohužel neporadíme. Nevíme to. Nikdo to neví.

Každý druh investice má jiné zhodnocení, rizika, jiný vývoj, jiné výhody a nevýhody. Nelze tak říct, že ten, či onen způsob je nejlepší.

Do čeho budete investovat, záleží čistě jen na vás. Záleží zejména na vašich investičních cílech a toleranci rizika.

Pro ty z vás, kteří rádi experimentují, jsou tu například kryptoměny, které mohou být z dlouhodobého hlediska poměrně zajímavé.. Kryptoměny samozřejmě nejsou jedinou možností. Dále se nabízí, akciekomoditydluhopisyfondy, spoření a další způsoby.

Možností je spousta. Je vždy důležité si uvědomovat riziko, které je s investováním spojené.

Ideálně by člověk měl investovat do toho, čemu trochu rozumí. Co ale můžete dělat, pokud máte jen minimální znalosti o investování? Nabízí se využití investičních platforem, jako jsou Portu, Indigo nebo Fondee. Tyto platformy vám umožní pasivně investovat do burzovně obchodovaných fondů. Investiční proces lze automatizovat a vy tak můžete začít své peníze odkládat stranou navzdory minimálnímu porozumění investování.

Srovnání investičních platforem

Investiční platforma Hlavní zaměření investice Poplatek investora Minimální vklad Hodnocení
Logo Portu
Poplatek investora: Od 0,6 % ročně z hodnoty portfolia, Minimální vklad: 500 Kč
Akciové trhy, ETF a kryptoměny Od 0,6 % ročně z hodnoty portfolia 500 Kč
Hvězdička hodnocení (zlatá) 97 %

Recenze

Logo Indigo (Patria Finance)
Poplatek investora: Ročně 1 % z hodnoty portfolia, Minimální vklad: 100 Kč
Akciové trhy a ETF Ročně 1 % z hodnoty portfolia 100 Kč
Hvězdička hodnocení (zlatá) 93 %

Recenze

Logo Fondee
Poplatek investora: Ročně 0,9 % z hodnoty portfolia, Minimální vklad: 1 000 Kč
Akciové trhy a ETF Ročně 0,9 % z hodnoty portfolia 1 000 Kč
Hvězdička hodnocení (zlatá) 91 %

Recenze

Logo Fumbi
Poplatek investora: Ročně 3,99 % z hodnoty portfolia, Minimální vklad: 1 400 Kč
Kryptoměny Ročně 3,99 % z hodnoty portfolia 1 400 Kč
Hvězdička hodnocení (zlatá) 91 %

Recenze

Promo akce
Při registraci využijte promo kód finexcz a ihned získáte 100 Kč na svoji první investici a 7% slevu na poplatky!
Logo Finax
Poplatek investora: Ročně 1 % + DPH, Minimální vklad: 250 Kč
Akciové trhy a ETF Ročně 1 % + DPH 250 Kč
Hvězdička hodnocení (zlatá) 90 %

Recenze

Filtry
Řazení
Investiční platforma
Hlavní zaměření investice
Poplatek investora
Minimální vklad
Hodnocení

Poslední relativní novinkou pak je crowdfunding. Ať už ten klasický nebo nemovitostní (viz níže). Crowdfunding je metoda získávání peněz pro podniky, která zároveň přináší snadnější přístup investorům k těmto podnikům. Crowdfunding využívá specializovaných investičních platforem, jako jsou Fingood nebo Fundlift, k oslovení potenciálních investorů.

Myšlenka crowdfundingu spočívá v tom, že je mnoho lidí ochotno investovat malou částku, a když tak učiní, lze poměrně rychle získat značné obnosy. Crowdfunding tak nabízí společnostem přístup ke kapitálu, který by se jim třeba jinak nepodařilo získat a zároveň investorům možnost stát se podílníky v daném podniku, který jim může přinést budoucí zisk (zdaří-li se podnikatelský záměr).

Poznámka

TIP: Nevíte, co jsou a jak fungují kryptoměny? Více informací o kryptoměnách naleznete zde. Kryptoměny je mimochodem možné získat i zdarma. Více informací o tom naleznete zde.

7. způsob: Pište vlastní blog – vydělávejte na reklamě

Asi první, co vás napadne, je otázka – je v dnešní době opravdu možné psaním blogu vydělat peníze?

Ano, možné to je a prakticky vás to nic nestojí. Jen váš čas a úsilí.

Baví vás sport, cestování, hry, móda, vaření? Pište o tom! Staňte se autoritou v oboru, udělejte ze svého blogu místo, kam se budou lidé chodit inspirovat a vzdělávat. Vydělávejte přes internet.

Pokud se rozhodnete blogovat (psát články), zapamatujte si jedno:

Je důležité psát o něčem, co vás baví, co milujete. Pokud začnete psát o něčem, co vás nenaplňuje, přestane vás to časem bavit.

Jak začít blogovat?

Jako první si samozřejmě musíte založit blog (web), ať máte kam psát. V dnešní době stojí založení webu pár korun a chod webu vás vyjde cca na 400 Kč ročně.

Samozřejmě že již existují desítky dalších blogerů, jako budete vy, ale jen malé procento z nich vydělává svým blogem peníze. Proč? Zkrátka protože jejich blog nikdo nečte, nikdo o něm neví. Proto je také potřeba starat se o to, abyste byli vidět na sociálních sítích a obecně na internetu.

Dalším častým problémem je, že blogeři nemají dobře domyšlenou monetizaci. O tom, jak svůj web monetizovat a dostat na něj lidi, si můžete více přečíst na internetu.

Ve chvíli, kdy víte, o čem chcete psát a máte připravený web, pusťte se do psaní. Důležité je psát a psát, jenom tak naberete patřičné zkušenosti.

TIP: Chcete ze svého již zaběhlého blogu vydělat peníze? Hledejte na internetu informace o tzv. affiliate (viz affiliate marketing níže) nebo prodeji PR článků.

Své první peníze z blogu můžete získat pomocí služby Placla, Stovkomat (inspirujte se) nebo propagací produktů z affiliate katalogu.

Přijde vám blogování nezajímavé? Popřemýšlejte nad tím takto. Blog vám může vydělávat peníze i když spíte (24 hodin denně), můžete pracovat na dálku, na cestách a psát si o čem chcete. Není to super? Samozřejmě to není způsob, jak rychle vydělat peníze, ale své kouzlo to rozhodně má.

8. způsob: Affiliate marketing

Affiliate marketing je způsob propagace produktů nebo služeb jiných společností, při kterém dostáváte provizi za každý prodej, který se uskuteční prostřednictvím vašeho partnerství. Jedná se o formu online marketingu, kde propagujete produkty nebo služby prostřednictvím vašich webových stránek, blogů, sociálních sítí, videí atd. a v případě, že zákazník nakoupí prostřednictvím vašeho partnerství, získáte provizi.

Pokud byste chtěli s affiliate marketingem začít, držte se následujících kroků:

 1. Najděte si společnost, která nabízí affiliate program: Existuje mnoho společností, které nabízejí affiliate programy (například Alza nebo různá knihkupectví) a také mnoho agregátorů, které tyto společnosti shlukují na jednom místě – např. AffilBox . Zvolte si společnost, která nabízí produkty nebo služby, které jsou relevantní pro vaše publikum a mají potenciál na prodej.
 2. Přihlaste se do programu: Většina společností má jednoduchý proces přihlášení k jejich affiliate programu. Přihlaste se a získejte svůj unikátní odkaz nebo banner, který budete propagovat.
 3. Propagujte produkty: Použijte svůj unikátní odkaz nebo banner na svých webových stránkách, blogu, sociálních sítích nebo jiných online kanálech. Snažte se propagovat produkty, které jsou relevantní pro vaše publikum, a nebuďte příliš agresivní s prodejem.
 4. Získávejte provizi: Pokud někdo nakoupí prostřednictvím vašeho odkazu nebo banneru, získáváte provizi. Procento provize se liší v závislosti na společnosti a produktech, které propagujete.

Affiliate marketing je další hojně rozšířený způsob, jak vydělat peníze na internetu. Je však důležité najít společnosti a produkty, které budou relevantní pro vaše publikum a budou mít potenciál na prodej. Pokud budete propagovat produkty s hodnotou a budete mít dobrou strategii, můžete si vydělat zajímavé provize.

9. způsob: Klikání na reklamu – “Klikačky”

klikacky jak vydelat penizeKlikačky jsou takový evergreen tématu jak si vydělat peníze. Pravděpodobně se jedná o jeden z nejstarších způsobů vydělávání peněz online.

Kdo by neznal klikačky? Snad každý, kdo se někdy o výdělek na internetu zajímal, klikačky zkoušel, nebo na ně aspoň narazil.

Princip je naprosto jednoduchý. Klikáte na reklamy a za to dostáváte peníze. Na čím větší počet reklam kliknete, tím víc se vaše odměna zvětšuje. Peníze můžete také znásobit tím, že zvete další lidi do projektu a máte z nich provize (klasické letadlo).

U většiny projektů je nějaké výplatní minimum, na které se pravděpodobně nikdy nedostanete. Proč? Jednoduše proto, že vám postupně začne chodit méně reklam na klikání a vaše zisky se tak sníží (vlastní zkušenost). Peníze si tak peníze vlastně nikdy nevyberete a pouze jste posloužili jako další článek v řetězci.

Klikáním na reklamy se k penězům opravdu neproklikáte. Peníze zdarma to opravdu nejsou, ani ověřený výdělek, jak někteří příznivci tvrdí. Jediný kdo na tom opravdu vydělá je portál sám, jelikož bude mít pod sebou XXX lidí, kteří mu budou generovat zisk. Stačí se zamyslet nad celým principem provizí a hned vám dojde, že to nikdy nemůže fungovat.

Za nás se jedná o ztrátu času a nedoporučujeme klikačky zkoušet. Jako způsob, jak vydělat peníze to rozhodně neberte. Rozhodli jsme se to zde zmínit spíše z nostalgického hlediska a také kvůli tomu, že se jednalo o jeden z prvních způsobů vydělávání peněz online.

Poznámka

TIP: Svým způsobem asi nejlepší klikačkou, kde po pár týdnech “práce” můžete pasivně vydělávat i jednotky dolarů denně, je Rollercoin. Více info o něm naleznete v naší recenzi Rollercoinu.

10. způsob: CashBack (peníze zpět z nákupu)

Tím, že ušetříte peníze je i vyděláte. A právě k šetření peněz slouží cashback portály, které vám vrátí několik % z nákupu zpět. Většinou se výše vrácených peněz pohybuje okolo 1 – 10 %.

I když se takto dá “vydělat” i několik tisíc korun ročně a v návratnosti by váš roční cashback přeskočil kdejaký spořicí účet, stále je zde velká spousta lidí, kteří cashback nevyužívají.

Pokud patříte mezi lidi, kteří hojně nakupují na internetu, ať už produkty, nebo služby, rozhodně doporučujeme cashback využívat.

Jak cashback funguje? Princip cashback portálů je jednoduchý a začít je využívat můžete okamžitě.

Stačí si nějaký portál vybrat, zaregistrovat se, uděláte objednávku v partnerském e-shopu a následně dostanete určitá procenta z nákupu zpět. Nic složitého zde nehledejte. 

Jak si vybrat cashback portál?

Na trhu existuje několik portálů mezi kterými můžete vybírat. Mezi velké a hojně využívané portály patří především Tipli.cz a Plnápeněženka.cz. Jak si ale vybrat ten nejlepší? 

Koukejte především na důvěryhodnost (historii), seznam partnerských e-shopů, které daný cashback nabízí a také na samotnou výši cashbacku.

Cashbackové portály mají často v nabídce dost podobné e-shopy, proto je důležité koukat i na samotnou výši cashbacku, která se může razantně lišit.

I když se využívání cashbacku může zdát jako hloupost, tak byste možná byli překvapeni kolik tisíc korun jste schopni za rok ušetřit. Podle nás to smysl má. Chcete toho o cashback portálech vědět víc? 

Poznámka

Tip: Zde si můžete přečíst komplexní článek o CashBacku – Jaký konkrétní portál si vybrat? Na co si dát pozor? A mnoho dalšího…

11. způsob: Online hraní her a následné streamování videí

Vydělávání na internetu prostřednictvím online hraní her a streamování je neustále populárnější. Existuje několik způsobů, jak můžete vydělávat peníze na internetu tímto způsobem, například prostřednictvím sponzorství, inzerce, prodeje herních předmětů a dalších digitálních produktů.

Základní kroky, jak začít s vyděláváním na internetu prostřednictvím online hraní her a streamování, jsou následující:

 1. Vyberte si platformu pro streamování: Existuje mnoho platforem pro streamování, jako jsou Twitch, YouTube, Facebook a další. Vyberte si platformu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám.
 2. Vyberte si hru: Vyberte si hru, kterou chcete hrát a streamovat. Je důležité vybrat si hru, kterou máte rádi a ve které jste dobří. Následně si vytvořte na streamovací platformě kanál.
 3. Zvolte vhodné vybavení: Pro streamování budete potřebovat kvalitní počítač, webkameru, mikrofon a další vybavení. Kvalitní technické vybavení, je základem dobrého streamu.
 4. Budujte své publikum: Je důležité budovat si své publikum a získávat fanoušky. Jak na to? Sdílejte své streamy na sociálních sítích, vytvářejte komunitu a interagujte s fanoušky a nezapomeňte zvolit vyhovující způsob monetizace vašeho obsahu.

Pro vydělávání na internetu prostřednictvím online hraní her a streamování je důležité mít trpělivost a pracovat na svých dovednostech a strategiích. Vaše streamy by měly být kvalitní, aby byly přitažlivé pro vaše publikum.

12. způsob: Posbírejte si kryptoměny zdarma

Víte co to jsou kryptoměny? Jedná se o programy běžící na celé síti počítačů po celém světě, které svým uživatelům umožňují posílat, přijímat a uchovávat hodnotu. Jsou to takové moderní peníze.

A věřili byste tomu, že na internetu je možné získat kryptoměny zdarma? A poté je prodat na online směnárně a obdržet za ně reálné koruny na váš bankovní účet.

My jsme o tom napsali dva články, které zahrnují více než 6 způsobů, jak kryptoměny zdarma získat. Přečtěte si je a prakticky do 24h budete moci získat svých prvních cca 1 000 Kč (hlavně díky programu Coinbase Earn).

Odkazy na články zde:

S trochou cviku a snahy si budete hlavně díky referral (affiliate) programům moci přijít na zajímavý měsíční přivýdělek.

investování do nemovitostí

13. způsob: Investujte do nemovitostí

Myslíte, že k investování do nemovitostí potřebujete miliony? To už dávno neplatí. Prostřednictvím internetu můžete poměrně snadno do nemovitostí investovat a vydělat si díky tomu peníze navíc. Slyšeli jste už o nemovitostním crowdfundingu?

Crowdfunding nemovitostí je finanční model, který umožňuje shromažďování finančních prostředků od většího počtu investorů na financování nemovitostí. Tento model funguje na principu sdíleného financování, kdy investoři poskytují menší částky a společně tak financují nákup nebo výstavbu nemovitosti.

Provozovatelé crowdfundingových platforem prověřují a prezentují investiční příležitosti, zpravidla se jedná o menší a střední projekty, přičemž investor může inkasovat příjem z pronájmu dané nemovitosti a zároveň může v některých případech vydělat i na rostoucí ceně nemovitosti (záleží na konkrétní platformě). Výše minimální investice se zpravidla pohybuje v řádu stovek, maximálně tisíců korun.

Výhodou pro investory je nižší finanční vstupní bariéra (na rozdíl od investování do fyzických nemovitostí) a možnost rozložení rizika na více projektů, což snižuje investiční riziko.

Crowdfundingové platformy si zpravidla účtují poplatky za správu projektu a poskytování služeb investorům. Po dosažení určitého počtu investorů a shromáždění požadovaného množství financí se projekt spustí, investorům se přidělí podíly v projektu – dle výše jejich investované částky – a následně začnou pobírat výnosy z pronájmu, případně časem inkasují zisk prodeje nemovitosti.

Máte-li tak volné finanční prostředky, lze s využitím internetu vydělávat peníze i prostřednictvím investování do nemovitostí.

Porovnání nemovitostních crowdfundingových platforem

Společnost Odhadovaný výnos Min. výše investice Poplatek investora Předčasné ukončení investice Hodnocení
Logo Investown
Poplatek investora: Bez poplatků, Předčasné ukončení investice: Ano (s poplatkem 0,9 % z investované částky)
Až 10,5 % p.a. 500 Kč Bez poplatků Ano (s poplatkem 0,9 % z investované částky)
Hvězdička hodnocení (zlatá) 92 %

Recenze

Logo Fingood
Poplatek investora: 9 % z inkasovaných výnosů, Předčasné ukončení investice: Ne
8 - 12 % p.a. 1 000 Kč 9 % z inkasovaných výnosů Ne
Hvězdička hodnocení (zlatá) 90 %

Recenze

Logo RONDA INVEST
Poplatek investora: Bez poplatků, Předčasné ukončení investice: Ano (s poplatkem 1,5 % - min. 500 Kč)
Až 9 % p.a. 1 000 Kč u vybraných investic jinak 10 000 Kč Bez poplatků Ano (s poplatkem 1,5 % - min. 500 Kč)
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 85 %

Recenze

Logo Upvest
Poplatek investora: Ano (standardně 0,9 až 2,5 % ročně), Předčasné ukončení investice: Ne
4 - 9 % p.a. 5 000 Kč Ano (standardně 0,9 až 2,5 % ročně) Ne
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 85 %

Recenze

Filtry
Řazení
Společnost
Odhadovaný výnos
Min. výše investice
Poplatek investora
Předčasné ukončení investice
Hodnocení

Jak si z přivýdělku uděláte hlavní obživu?

jak vydelat penize onlineJak vidíte, tak v dnešní době existuje spousta způsobů, jak na internetu vydělat peníze i příjemnými činnostmi. Co začne menším přivýdělkem, může se stát vaší hlavní obživou. Chce to jen čas, trpělivost a chuť zkoušet to v případě neúspěchu znova a znova.

Úspěch vám sice nikdo nezaručí, jenomže to riziko neúspěchu je kompenzováno obrovským množstvím možností, jak se zvednout a jít dál. Jak zkusit něco jiného. Život není o tom chodit do práce, která vás nebaví a ubíjí. Je totiž příliš krátký na to, abyste se trápili v zaměstnání, které vám bere doslova chuť do života. Šanci změnit svůj život máte, tak se do toho dejte!

Jak vydělat peníze na internetu: Slovo závěrem

Internet nabízí mnoho možností, jak si přivydělat a některé z nich se mohou stát i celoživotním zdrojem příjmů. V tomto článku jsme si prošli několik základních způsobů, jak lze vydělat peníze na internetu. Od práce na volné noze v podobě copywritingu a grafického designu, přes různé možnosti prodeje produktů online, až po vícero možností investování.

Možností máte skutečně nepřeberně a je důležité si najít ten správný způsob, který bude nejvíce vyhovovat našim zájmům, schopnostem a finančním cílům. Nicméně, bez ohledu na to, jaký způsob si vybereme, je důležité mít trpělivost a tvrdě pracovat, abyste mohli dosáhnout svých cílů. Vydělávání peněz na internetu není snadné, ale s pečlivým plánováním a vytrvalostí se může stát stabilním zdrojem příjmů.

Přejeme hodně štěstí na vaší cestě za svobodou! 

FAQ: Na co se nejčastěji ptáte k tématu vydělávání peněz

Jak vydělat peníze na internetu?

Na internetu můžete vydělávat hned několika způsoby. Mezi ně se řadí např.: klikačky, blogování, online investování, provozování eshopu, nebo můžete být freelancer. Pro více informací si přečtěte celý tento článek.

Je vydělávání peněz na internetu legální?

Ano, výdělek prostřednictvím internetu je legální, pokud dodržujete platné předpisy (například živnostenské oprávnění) a platíte daně z příjmu.

Jaký je nejlepší způsob, jak vydělat peníze na internetu?

Neexistuje jednoznačná odpověď na tuto otázku. Nejlepší způsob vydělávání peněz závisí na vašich zájmech, schopnostech a cílech.

Kolik peněz mohu na internetu vydělat?

To závisí na způsobu, jakým vyděláváte a jak moc se snažíte. Některé způsoby mohou přinést malé množství peněz, zatímco jiné mohou být velmi lukrativní.

Můžu vydělat peníze online bez jakýchkoliv investic?

Ano, existuje mnoho způsobů, jak vydělat peníze online bez (finančních) investic. Například, psaní článků, průzkumy, affiliate marketing a mnoho dalších.

Jaký je nejrychlejší způsob, jak vydělat peníze online?

Bohužel, neexistuje žádný způsob, jak rychle vydělat peníze online. Většina způsobů vyžaduje trpělivost, úsilí a čas, aby byly úspěšné.

Jak mohu maximalizovat své výdělky?

Klíčem k úspěšnému vydělávání peněz na internetu je být trpělivý, pracovat tvrdě a naučit se nové dovednosti, abyste mohli rozšířit své možnosti.

Jak si mohu být jistý, že nabízený výdělek na internetu není podvod?

Při výběru způsobu vydělávání peněz na internetu musíte být obezřetní. Vždy se ujistěte, že daný způsob je legitimní, a prověřte si společnost, se kterou spolupracujete

Jak mohu získat finanční nezávislost pomocí internetu?

Finanční nezávislost je dlouhodobý proces a vyžaduje pečlivé plánování a investování volných finančních prostředků. Pokud chcete získat finanční nezávislost pomocí internetu, můžete zvažovat investice, jako jsou akcie, kryptoměny nebo nemovitosti. Také můžete uvažovat o budování pasivního příjmu, například prodejem fotografií nebo affiliate marketingem.

Líbil se vám tento článek?
182
45

Články v kategorii Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů pro rok 2023

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎