Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů

Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů

jak vydelat penize na internetu

Jak vydělat peníze zajímá asi každého. Způsobů a tipů, jak na to, je opravdu velká spousta. Dnešní doba neomezených možností, technologií a internetu skvěle napomáhá hlavně vydělávání peněz na internetu, z pohodlí domova a právě na to, se zaměříme v dnešním článku.

Pokud nemáte dost peněz, nebo si třeba chcete jen přivydělat a hledáte reálné způsoby, jak si vydělat peníze z domova (online), nebo při práci, jste na správném místě.

Jaké jsou způsoby vydělávání peněz? Jak to dokázat s pomocí internetu a počítače? Jak vydělávat na tom, co vás baví?

To a ještě mnohem více, se dozvíte v našem článku. Pojďme na to.

Obsah článku – Jak vydělat peníze na internetu

1.Jak si vydělat peníze na internetu?2.Jak vydělávat na tom, co vás baví?3.Způsoby, jak vydělat peníze na internetu4.Online freelancer - Pracujte sami na sebe5.Prodávejte své dovednosti6.Udělejte si internetový obchod (E-shop)7.Investujte své peníze8.Pište vlastní blog - vydělávejte na reklamě9.Klikání na reklamu - Klikačky10.Naše články o vydělávání peněz

Jak si vydělat peníze na internetu?

Na internetu? Ano – na internetu. Možná byste se divili, ale spousta lidí ani nevím, že jdou peníze na internetu vydělávat. Není to zvláštní? Ještě k tomu v dnešní době, kdy internet vládne světu a nabízí nepřeberné množství možností. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Co takové obchodování akcií, nebo kryptoměn?

Pro někoho to může být občasný přivýdělek, pro jiného stabilní pravidelný přivýdělek a pro někoho třeba životní cesta, na kterou se vydal. Ať už tak, nebo tak – možností, jak si získat peníze, je spousta. Stačí jen vědět, jak na to.

Na začátek je ještě potřeba říct, že nemáme na mysli nějaké pochybné balení obálek, ani otravování lidí po telefonu. Bavíme se o opravdových způsobech. Některé jsou profitabilnější, serióznější, riskantnější, než jiné, ale všechny určitým způsobem fungují.

Jak vydělávat na tom, co vás baví?

Pokud si říkáte, jak začít, odpověď je jednoduchá. Dělejte to, co vás baví a dostávejte za to peníze. Možná jste čekali nějakou sofistikovanější odpověď, ale myslíme si, že to vystihuje úplně vše.

Nechcete přece dělat to, co vás nebaví. Když děláte něco, co vás přirozeně štve s lidmi, které nemáte rádi, vyhoříte a nebudete schopni pracovat. Co kdybyste dělali to, co vás baví a díky tomu si vydělali pár tisíc navíc, nebo se tím živily? Hezky v klidu a ze začátku klidně i při vašem stálém zaměstnání. Jaká je to představa?

Způsoby, jak vydělat peníze na internetu

Umíte jazyky? Umíte dobře matematiku? Učte lidi. Nechávejte se za to platit. Jak říkáme, možností je nekonečno. Stačí vzít něco, v čem jste dobří, co vás naplňuje a prodat to.

Tudy vede cesta! Dost bylo povídání, pojďme se podívat na seznam reálných způsobů vydělávání peněz na internetu.

1. Online freelancer (volnonožec) – Pracujte sami na sebe

Práce na volné noze v onlinu je v posledních letech dost oblíbená a dá se říct, že je to takový moderní trend. Spousta lidí by dnes ráda pracovala sama na sebe a nejradši z pohodlí domova. Má to samozřejmě spoustu skvělých výhod, ale i nevýhod.

Když máte dobré klienty práce je skvěle placená, můžete pracovat kdy chcete, kde chcete (všude po světě), jak dlouho chcete a nikdo vás nekontroluje. Na druhou stranu ale, vám může občas dělat problém sebe motivace (když se zrovna nechce), time managmenet, prokrastinace a další nepříjemné jevy, kterým budete muset jako freelancer čelit.

Jako u všech způsobů vydělávání peněz je důležité dělat to, co vás baví a v čem vy sami, vidíte potenciál. V onlinu navíc je pak životně důležitá vaše praxe, vaše reference (váš brand) a to, jak dokážete vaše služby (sebe) na internetu prodat.

Dělat můžete prakticky cokoliv. Kreslit, programovat, překládat, je to jedno. Ať už jste student a rádi po večerech kreslíte, nebo pracujete ve firmě a rádi píšete články, vše můžete na volné noze uplatnit a živit se tím!

Je důležité na sobě pořád pracovat a posouvat se dále, jenom tak dosáhnete té vytoužené finanční svobody!

Freelancing (práce na volné noze) je samozřejmě hodně komplexní a složité téma, na které by bylo možné napsat knihu. Nelze to popsat několika pouhými odstavci.

2. Prodávejte svoje dovednosti online

Rozumíte fitness? Umíte skvěle s excelem? Umíte vařit? Jste prostě expert v nějakém oboru? Prodejte to a vydělejte na tom peníze! Vaše zkušenosti a dovednosti mají pro ostatní obrovskou hodnotu.

Existují vzdělávací online portály, jako Seduo.cz, Naucmese.cz a další, kde můžete jednoduše prodat to, co umíte. A to formou online odborných kurzů a seminářů.

Možná byste byli překvapeni, kolik lidí platí za online vzdělávání, které se stále masivně rozšiřuje a dnešní doba tomu skvěle napomáhá, tak proč toho nevyužít? Ať už jste dobří v čemkoliv, o co by někdo další mohl mít zájem, využijte toho. Lze díky tomu vydělat peníze z domova, tak proč to nevyzkoušet?

Lidé shání kvalitní informace a vzdělání každý den, nabídněte jim ho!

3. Udělejte si vlastní internetový obchod (E-shop)

elearning prodavani dovednostiInternetové obchody neboli e-shopy jsou v České republice nesmírně populární. To dokazuje i fakt, že Česko má nejvíc e-shopů v Evropě v přepočtu na obyvatele. Celkový počet se pohybuje někde okolo 40 000, což je obrovské číslo.

Jak vidíte, tak založit e-shop asi není úplně složité. Jste šikovní? Vyrábíte nábytek, děláte produkty z kůže, nebo milujete umělecké kování? Udělejte si menší e-shop a můžete své produkty prodávat online.

Pozor ale! Pokud chcete být opravdu úspěšní a stavět svůj business dlouhodobě, není to tak jednoduché, jak se může zdát.

Je potřeba mít promyšlenou strategii, znát svého zákazníka, znát své silné a slabé stránky a spoustu dalších věcí. Rozhodně to není běh na krátkou trať, to je potřeba si uvědomit.

jak investovat penize

4. Investování peněz – Kryptoměny, zlato, akcie

Máte nějaké našetřené peníze? Pokud ano, můžete je investovat a nechat zhodnotit. Lepší, než aby vám peníze ležely na účtu a každoročně je požírala inflace.

Samozřejmě – zhodnocení peněz při investování není garantováno a je riskantnější, než založení vlastního e-shopu, nebo prodávání kurzů, ale pořád je to způsob, jak vydělat peníze. A pro někoho více než lákavý způsob.

Kam a jak nejlépe investovat peníze, abyste na výdělek nemuseli čekat dlouhé roky? To vám bohužel neporadíme. Nevíme to. Každý druh investice má jiné zhodnocení, rizika, jiný vývoj, jiné výhody a nevýhody. Nelze tak říct, že ten, či onen způsob je nejlepší.

Do čeho investujete záleží čistě jen na vás. Někdo je v těchto věcech hodně konzervativní a někdo naopak rád experimentuje.

Pro ty z vás, kteří rádi experimentují, jsou tu například kryptoměny. Tento trh je stále ještě v plenkách a dá se do něho v dlouhodobém horizontu celkem zajímavě zainvestovat. Kryptoměny samozřejmě nejsou jedinou možností. Dále se nabízí, akcie, komodity, dluhopisy, fondy, spoření a další způsoby. Možností je spousta. Je vždy důležité si uvědomovat riziko, které je s investováním spojené.

Ideálně by člověk měl investovat do toho, čemu trochu rozumí. 

5. Pište vlastní blog – vydělávejte na reklamě

Asi první, co vás napadne je otázka – Je v dnešní době opravdu možné psaním blogu vydělat peníze?

Ano, možné to je a prakticky vás to nic nestojí. Jen váš čas a úsilí.

Baví vás sport, cestování, hry, móda, vaření? Pište o tom! Staňte se autoritou v oboru, udělejte ze svého blogu místo, kam se budou lidé chodit inspirovat a vzdělávat. Vydělávejte přes internet.

Pokud se rozhodnete blogovat (psát články), zapamatujte si jedno:

Je důležité psát o něčem co vás baví, co milujete. Pokud začnete psát o něčem, co vás nenaplňuje, přestane vás to časem bavit.

Jak začít blogovat?

Jako první si samozřejmě musíte založit blog (web), ať máte kam psát. V dnešní době stojí založení webu pár korun a chod webu vás vyjde cca na 400 Kč ročně.

Samozřejmě již existuje tisíce dalších blogerů, jako budete vy, ale jen malé % z nich vydělává svým blogem peníze. Proč? Zkrátka protože jejich blog nikdo nečte, nikdo o něm neví. Proto je také potřeba starat se o to, abyste byli vidět na sociálních sítích a obecně na internetu.

Dalším častým problémem je, že blogeři nemají vymyšlenou monetizaci (způsob jak z webu, respektive z čtenářů získat peníze). O tom, jak svůj web zmonetizovat a dostat na něj lidi, si můžete více přečíst na internetu.

Ve chvíli, kdy víte, o čem chcete psát a máte připravený web, pusťte se do psaní. Důležité je psát a psát, jenom tak naberete patřičné zkušenosti.

Přijde vám blogování nezajímavé? Popřemýšlejte nad tím takto. Blog vám může vydělávat peníze i když spíte (24 hodin denně), můžete pracovat na dálku, na cestách a psát si o čem chcete. Není to super? Samozřejmě to není způsob, jak rychle vydělat peníze, ale své kouzlo to rozhodně má.

6. Klikání na reklamu – “Klikačky”

klikacky jak vydelat penizeKlikačky jsou takový evergreen tématu jak si vydělat peníze. Pravděpodobně se jedná o jeden z nejstarších způsobů vydělávání peněz online.

Kdo by neznal klikačky? Snad každý, kdo se někdy o výdělek na internetu zajímal, klikačky zkoušel, nebo na ně aspoň narazil. Princip je naprosto jednoduchý. Klikáte na reklamy a za to dostáváte peníze. Na čím větší počet reklam kliknete, tím víc se vaše odměna zvětšuje. Peníze můžete také znásobit tím, že zvete další lidi do projektu a máte z nich provize (klasické letadlo).

U většiny projektů je nějaké výplatní minimum, na které se pravděpodobně nikdy nedostanete. Proč? Jednoduše proto, že vám postupně začne chodit méně reklam na klikání a vaše zisky se tak sníží (vlastní zkušenost). Peníze si tak peníze vlastně nikdy nevyberete a pouze jste posloužili jako další článek v řetězci.

Klikáním na reklamy se k penězům opravdu neproklikáte. Peníze zdarma to opravdu nejsou, ani ověřený výdělek, jak někteří příznivci tvrdí. Jediný kdo na tom opravdu vydělá je portál sám, jelikož bude mít pod sebou XXX lidí, kteří mu budou generovat zisk. Stačí se zamyslet nad celým principem provizí a hned vám dojde, že to nikdy nemůže fungovat.

Za nás se jedná o ztrátu času a nedoporučujeme klikačky zkoušet. Jako způsob, jak vydělat peníze to rozhodně neberte. Rozhodli jsme se to zde zmínit spíše z nostalgického hlediska a také kvůli tomu, že se jednalo o jeden z prvních způsobů vydělávání peněz online.

Ať už si vyberete cokoliv z výše zmíněných způsobů, přejeme vám hodně úspěchu!

Jak si z přivýdělku uděláte hlavní obživu?

jak vydelat penize onlineJak vidíte, tak v dnešní době existuje spousta způsobů, jak na internetu vydělat peníze i příjemnými činnostmi. Co začne menším přivýdělkem, může se stát vaší hlavní obživou. Chce to jen čas, trpělivost a chuť zkoušet to v případě neúspěchu znova a znova.

Úspěch vám sice nikdo nezaručí, jenomže to riziko neúspěchu je kompenzováno obrovským množstvím možností, jak se zvednout a jít dál. Jak zkusit něco jiného. Život není o tom chodit do práce, která vás nebaví a ubíjí. Je totiž příliš krátký na to, abyste se trápili v zaměstnání, které vám bere doslova chuť do života. Šanci změnit svůj život máte, tak se do toho dejte!

Téma vydělávání peněz z domova je hodně žádané a proto jsme se rozhodli tomu věnovat. Brzo vám o každém dílčím způsobu přineseme komplexní návod.

Pokud se tedy chcete dozvědět, jak se dostat na volnou nohu, jak si založit vlastní e-shop, nebo prodávat svoje dovednosti, sledujte Finex.cz

Přejeme hodně štěstí na vaší cestě za svobodou! 

Ohodnoťte tento článek!

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 93 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC