Finex.cz logo
Menu
Finex » Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů pro rok 2022

Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů pro rok 2022

Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů pro rok 2022

Jak vydělat peníze zajímá asi každého. Způsobů a tipů, jak na to, je spousta. Dnešní doba neomezených možností, technologií a internetu skvěle napomáhá hlavně vydělávání peněz na internetu, z pohodlí domova. A právě na to se zaměřuje tento článek.

Pokud nemáte dost peněz, nebo si třeba chcete jen přivydělat a hledáte reálné způsoby, jak si vydělat peníze z domova (online), nebo při práci, jste na správném místě.

Jaké jsou způsoby vydělávání peněz? Jak to dokázat s pomocí internetu a počítače? Jak vydělávat na tom, co vás baví?

To a ještě mnohem více se dozvíte v tomto článku. Pojďme na to.

Obsah článku – Jak vydělat peníze na internetu

1.Jak si vydělat peníze na internetu?2.9 způsobů, jak vydělat peníze na internetu1. způsob: Online freelancer – Pracujte sami na sebe2. způsob: Prodávejte svoje dovednosti a znalosti online3. způsob: Udělejte si vlastní internetový obchod (e-shop)4. způsob: Investování peněz – Kryptoměny, zlato, akcie5. způsob: Pište vlastní blog – vydělávejte na reklamě6. způsob: Klikání na reklamu – "Klikačky"7. způsob: CashBack (peníze zpět z nákupu)8. způsob: Posbírejte si kryptoměny zdarma9. způsob: Investujte do nemovitostí3.Naše články o vydělávání peněz

Jak si vydělat peníze na internetu?

Na internetu? Ano – na internetu. Možná byste se divili, ale spousta lidí ani nevím, že jdou peníze na internetu vydělávat. Není to zvláštní? Ještě k tomu v dnešní době, kdy internet vládne světu a nabízí nepřeberné množství možností. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Co takové obchodování akcií nebo kryptoměn?

Pro někoho to může být občasný přivýdělek, pro jiného stabilní pravidelný přivýdělek a pro někoho třeba životní cesta, na kterou se vydal. Ať už tak, nebo tak – možností, jak si získat peníze, je spousta. Stačí jen vědět, jak na to.

Na začátek je ještě potřeba říct, že nemáme na mysli nějaké pochybné balení obálek ani otravování lidí po telefonu. Bavíme se o opravdových způsobech. Některé jsou profitabilnější, serióznější a riskantnější než jiné, ale všechny určitým způsobem fungují.

Jak vydělávat na tom, co vás baví?

Pokud si říkáte, jak začít, odpověď je jednoduchá. Dělejte to, co vás baví a dostávejte za to peníze. Možná jste čekali nějakou sofistikovanější odpověď, ale myslíme si, že toto vystihuje úplně vše.

Nechcete přece dělat to, co vás nebaví. Když děláte něco, co vás přirozeně štve s lidmi, které nemáte rádi, vyhoříte a nebudete schopni pracovat. Co kdybyste dělali to, co vás baví a díky tomu si vydělali pár tisíc navíc, nebo se tím živili? Hezky v klidu a ze začátku klidně i při vašem stálém zaměstnání. Jaká je to představa?

9 způsobů, jak vydělat peníze na internetu

Umíte jazyky? Umíte dobře matematiku? Učte lidi. Nechávejte se za to platit. Jak říkáme, možností je nekonečno. Stačí vzít něco, v čem jste dobří, co vás naplňuje a prodat to.

Tudy vede ta správná cesta! Ale dost bylo povídání, pojďme se podívat na seznam reálných způsobů vydělávání peněz na internetu.

1. způsob: Online freelancer – Pracujte sami na sebe

Práce na volné noze v online prostředí je v posledních letech dost oblíbená a dá se říct, že je to takový moderní trend. Spousta lidí by dnes ráda pracovala sama na sebe a nejradši z pohodlí domova. Má to samozřejmě spoustu skvělých výhod, ale i nevýhod.

Představte si to – máte dobré klienty, práce je skvěle placená, můžete pracovat kdy chcete, kde chcete (všude po světě), jak dlouho chcete a nikdo vás nekontroluje.

Na druhou stranu vám ale může občas dělat problém sebe motivace (když se prostě zrovna nechce), time managmenet, prokrastinace a další nepříjemné jevy, kterým budete muset jako freelancer čelit.

Jako u všech způsobů vydělávání peněz je důležité dělat to, co vás baví a v čem vy sami, vidíte potenciál. V onlinu navíc je pak životně důležitá vaše praxe, vaše reference (váš brand) a to, jak dokážete vaše služby (sebe) na internetu prodat.

Dělat můžete prakticky cokoliv. Kreslit, programovat, překládat, je to jedno. Ať už jste student a rádi po večerech kreslíte, nebo pracujete ve firmě a rádi píšete články, vše můžete na volné noze uplatnit a živit se tím!

Je důležité na sobě pořád pracovat a posouvat se dále, jenom tak dosáhnete té vytoužené finanční svobody!

Freelancing (práce na volné noze) je samozřejmě hodně komplexní a složité téma, na které by bylo možné napsat knihu. Nelze to popsat několika pouhými odstavci.

Ze začátku ale určitě můžeme doporučit několik kroků:

  • Přidejte se do Facebookových skupin, jako jsou třeba Grafici a grafičky, Copywriteři a další psavci, Programátoři. Do těchto skupin denně lidé dávají poptávky, na které můžete odpovědět a sehnat si tak svého prvního klienta.
  • Projeďte si nabídky na portálech Stovkomat.cz, Fiverr.com, Freelancer.com,… Nabízí tam někdo služby, které byste zvládli lépe? Udělejte si profil a prodávejte se!
  • Založte si profil na NaVolneNoze.cz nebo Webtrh.cz a nabízejte své služby. Spousta lidí tyto stránky používá pro vyhledávání zaměstnanců!

2. způsob: Prodávejte svoje dovednosti a znalosti online

Rozumíte fitness? Umíte skvěle s excelem? Umíte vařit? Jste prostě expert v nějakém oboru? Prodejte to a vydělejte na tom peníze! Vaše zkušenosti a dovednosti mají pro ostatní obrovskou hodnotu.

Existují vzdělávací online portály, jako Seduo.cz, Naucmese.cz a další, kde můžete jednoduše prodat to, co umíte. A to formou online odborných kurzů a seminářů.

Možná byste byli překvapeni, kolik lidí platí za online vzdělávání, které se stále masivně rozšiřuje. Dnešní doba tomu skvěle napomáhá. Tak proč toho nevyužít? Ať už jste dobří v čemkoliv, o co by někdo další mohl mít zájem, využijte toho. Lze díky tomu vydělat peníze z domova, tak proč to nevyzkoušet?

Lidé shání kvalitní informace a vzdělání každý den, nabídněte jim ho!

3. způsob: Udělejte si vlastní internetový obchod (e-shop)

elearning prodavani dovednostiInternetové obchody neboli e-shopy jsou v České republice nesmírně populární. To dokazuje i fakt, že Česko má nejvíc e-shopů v Evropě v přepočtu na jednoho obyvatele. Celkový počet se pohybuje někde okolo 40 000, což je obrovské číslo.

Založit e-shop vlastně není vůbec složité. S nástroji jako Shoptet.cz nebo Eshop-Rychle.cz to zvládnete raz dva.

Jste šikovní? Vyrábíte nábytek, pečete skvělé dorty nebo milujete umělecké kování? Udělejte si menší e-shop a můžete své produkty prodávat online.

Pozor ale! Pokud chcete být opravdu úspěšní a stavět svůj business dlouhodobě, není to tak jednoduché, jak se může zdát.

Je potřeba mít promyšlenou strategii, znát svého zákazníka, znát své silné a slabé stránky a spoustu dalších věcí. Rozhodně se jedná o běh na dlouhou trať a to je potřeba si uvědomit. Pokud se do této formy online podnikání (vydělávání peněz) chcete pustit, přečtěte si nejdříve, co vás před tvorbou webu nebo e-shopu čeká.

Pokud se obrníte trpělivostí, budete mít vůli a chuť věnovat sebevzdělávání stovky, ne-li tisíce hodin, můžete vybudovat projekt, který vám dokáže generovat zajímavé peníze a ve finále třeba i pasivní příjem (zde pak ale samozřejmě záleží, jaký je váš business model).

jak investovat penize

4. způsob: Investování peněz – Kryptoměny, zlato, akcie

Máte nějaké našetřené peníze? Pokud ano, můžete je investovat a nechat zhodnotit. Lepší, než aby vám ležely na účtu a každoročně je požírala inflace.

Samozřejmě – zhodnocení peněz při investování není garantováno a je to riskantnější, než psát články nebo prodávat kurzy, ale pořád je to způsob, jak vydělat peníze. A pro někoho více než lákavý způsob.

Kam a jak nejlépe investovat peníze, abyste na výdělek nemuseli čekat dlouhé roky a neexistovalo riziko ztráty? To vám bohužel neporadíme. Nevíme to. Nikdo to neví.

Každý druh investice má jiné zhodnocení, rizika, jiný vývoj, jiné výhody a nevýhody. Nelze tak říct, že ten, či onen způsob je nejlepší.

Do čeho investujete záleží čistě jen na vás. Někdo je v těchto věcech hodně konzervativní a někdo naopak rád experimentuje.

Pro ty z vás, kteří rádi experimentují, jsou tu například kryptoměny. Tento trh je stále ještě v plenkách a dá se do něho v dlouhodobém horizontu celkem zajímavě zainvestovat. Kryptoměny samozřejmě nejsou jedinou možností. Dále se nabízí, akcie, komodity, dluhopisy, fondy, spoření a další způsoby.

Možností je spousta. Je vždy důležité si uvědomovat riziko, které je s investováním spojené.

Ideálně by člověk měl investovat do toho, čemu trochu rozumí. 

5. způsob: Pište vlastní blog – vydělávejte na reklamě

Asi první, co vás napadne, je otázka – je v dnešní době opravdu možné psaním blogu vydělat peníze?

Ano, možné to je a prakticky vás to nic nestojí. Jen váš čas a úsilí.

Baví vás sport, cestování, hry, móda, vaření? Pište o tom! Staňte se autoritou v oboru, udělejte ze svého blogu místo, kam se budou lidé chodit inspirovat a vzdělávat. Vydělávejte přes internet.

Pokud se rozhodnete blogovat (psát články), zapamatujte si jedno:

Je důležité psát o něčem co vás baví, co milujete. Pokud začnete psát o něčem, co vás nenaplňuje, přestane vás to časem bavit.

Jak začít blogovat?

Jako první si samozřejmě musíte založit blog (web), ať máte kam psát. V dnešní době stojí založení webu pár korun a chod webu vás vyjde cca na 400 Kč ročně.

Samozřejmě že již existují desítky dalších blogerů, jako budete vy, ale jen malé procento z nich vydělává svým blogem peníze. Proč? Zkrátka protože jejich blog nikdo nečte, nikdo o něm neví. Proto je také potřeba starat se o to, abyste byli vidět na sociálních sítích a obecně na internetu.

Dalším častým problémem je, že blogeři nemají dobře domyšlenou monetizaci. O tom, jak svůj web monetizovat a dostat na něj lidi, si můžete více přečíst na internetu.

Ve chvíli, kdy víte, o čem chcete psát a máte připravený web, pusťte se do psaní. Důležité je psát a psát, jenom tak naberete patřičné zkušenosti.

TIP: Chcete ze svého již zaběhlého blogu vydělat peníze? Hledejte na internetu informace o tzv. affiliate nebo prodeji PR článků.

Své první peníze z blogu můžete získat pomocí služby Placla, Stovkomat (inspirujte se) nebo propagací produktů z affiliate katalogu.

Přijde vám blogování nezajímavé? Popřemýšlejte nad tím takto. Blog vám může vydělávat peníze i když spíte (24 hodin denně), můžete pracovat na dálku, na cestách a psát si o čem chcete. Není to super? Samozřejmě to není způsob, jak rychle vydělat peníze, ale své kouzlo to rozhodně má.

6. způsob: Klikání na reklamu – "Klikačky"

klikacky jak vydelat penizeKlikačky jsou takový evergreen tématu jak si vydělat peníze. Pravděpodobně se jedná o jeden z nejstarších způsobů vydělávání peněz online.

Kdo by neznal klikačky? Snad každý, kdo se někdy o výdělek na internetu zajímal, klikačky zkoušel, nebo na ně aspoň narazil.

Princip je naprosto jednoduchý. Klikáte na reklamy a za to dostáváte peníze. Na čím větší počet reklam kliknete, tím víc se vaše odměna zvětšuje. Peníze můžete také znásobit tím, že zvete další lidi do projektu a máte z nich provize (klasické letadlo).

U většiny projektů je nějaké výplatní minimum, na které se pravděpodobně nikdy nedostanete. Proč? Jednoduše proto, že vám postupně začne chodit méně reklam na klikání a vaše zisky se tak sníží (vlastní zkušenost). Peníze si tak peníze vlastně nikdy nevyberete a pouze jste posloužili jako další článek v řetězci.

Klikáním na reklamy se k penězům opravdu neproklikáte. Peníze zdarma to opravdu nejsou, ani ověřený výdělek, jak někteří příznivci tvrdí. Jediný kdo na tom opravdu vydělá je portál sám, jelikož bude mít pod sebou XXX lidí, kteří mu budou generovat zisk. Stačí se zamyslet nad celým principem provizí a hned vám dojde, že to nikdy nemůže fungovat.

Za nás se jedná o ztrátu času a nedoporučujeme klikačky zkoušet. Jako způsob, jak vydělat peníze to rozhodně neberte. Rozhodli jsme se to zde zmínit spíše z nostalgického hlediska a také kvůli tomu, že se jednalo o jeden z prvních způsobů vydělávání peněz online.

7. způsob: CashBack (peníze zpět z nákupu)

Tím, že ušetříte peníze je i vyděláte. A právě k šetření peněz slouží cashback portály, které vám vrátí několik % z nákupu zpět. Většinou se výše vrácených peněz pohybuje okolo 1 – 10 %.

I když se takto dá "vydělat" i několik tisíc korun ročně a v návratnosti by váš roční cashback přeskočil kdejaký spořicí účet, stále je zde velká spousta lidí, kteří cashback nevyužívají.

Pokud patříte mezi lidi, kteří hojně nakupují na internetu, ať už produkty, nebo služby, rozhodně doporučujeme cashback využívat.

Jak cashback funguje? Princip cashback portálů je jednoduchý a začít je využívat můžete okamžitě.

Stačí si nějaký portál vybrat, zaregistrovat se, uděláte objednávku v partnerském e-shopu a následně dostanete určitá procenta z nákupu zpět. Nic složitého zde nehledejte. 

Jak si vybrat cashback portál?

Na trhu existuje několik portálů mezi kterými můžete vybírat. Mezi velké a hojně využívané portály patří především Tipli.cz a Plnápeněženka.cz. Jak si ale vybrat ten nejlepší? 

Koukejte především na důvěryhodnost (historii), seznam partnerských e-shopů, které daný cashback nabízí a také na samotnou výši cashbacku.

Cashbackové portály mají často v nabídce dost podobné e-shopy, proto je důležité koukat i na samotnou výši cashbacku, která se může razantně lišit.

I když se využívání cashbacku může zdát jako hloupost, tak byste možná byli překvapeni kolik tisíc korun jste schopni za rok ušetřit. Podle nás to smysl má. Chcete toho o cashback portálech vědět víc? 

Ať už se rozhodnete pro cokoliv z výše zmíněných způsobů, přejeme vám hodně úspěchu!

8. způsob: Posbírejte si kryptoměny zdarma

Víte co to jsou kryptoměny? Jedná se o programy běžící na celé síti počítačů po celém světě, které svým uživatelům umožňují posílat, přijímat a uchovávat hodnotu. Jsou to takové moderní peníze.

A věřili byste tomu, že na internetu je možné získat kryptoměny zdarma? A poté je prodat na online směnárně a obdržet za ně reálné koruny na váš bankovní účet.

My jsme o tom napsali dva články, které zahrnují více než 6 způsobů, jak kryptoměny zdarma získat. Přečtěte si je a prakticky do 24h budete moci získat svých prvních cca 1 000 Kč (hlavně díky programu Coinbase Earn).

Odkazy na články zde:

S trochou cviku a snahy si budete hlavně díky referral (affiliate) programům moci přijít na zajímavý měsíční přivýdělek.

investování do nemovitostí
Zdroj: depositphotos.com

9. způsob: Investujte do nemovitostí

Že k investování do nemovitostí potřebujete miliony? To už dávno neplatí. Samozřejmě vždy záleží na tom, kde se po nemovitosti koukáte, ale v méně lukrativních a exponovaných lokalitách, je možné koupit například byt 1 + 1, 1 + kk, za velice slušné peníze.

Pokud bychom se bavili o bytě za 1 000 000 Kč tak vám při 80 % hypotéce stačí 200 000 Kč a můžete mít svůj první investiční byt. (Poznámka: Jedná se o teoretický příklad bez započítání daně a dalších poplatků).

Našetřit 200 000 Kč za pár let by neměl být problém a koupě vašeho prvního bytu tak nemusí být otázkou důchodového věku.

Pokud se vám vrátila nějaká zajímavá investice, zdědili jste peníze, nebo jste si prostě našetřili, proč nezainvestovat do nějaké nemovitosti?

Způsobů, jak investovat do nemovitostí může být hned několik. Vždy záleží, zda chcete investovat dlouhodobě, nebo ne.

  • Nemovitost můžete pronajímat a mít peníze z nájmů (dlouhodobá investice)
  • Nemovitost můžete koupit a za pár týdnů / měsíců prodat dráž (krátkodobá investice)
  • Investovat do nemovitostí můžete také díky dluhopisům nebo crowdfundingu. Zde je podstatou participace na nemovitosti. (střednědobá investice).

Pozor na jednu věc! Není to pasivní příjem, jak si mnozí myslí. Pokud byste se rozhodli pro pronajímání nemovitosti, počítejte se značnými starostmi, které nemusí být na první pohled patrné. Mohou to být problémy s nájemníky, opravy v bytě, hledání nových nájemníků a další věci.

Největší výhodou investování do nemovitostí je fakt, že se bude vždycky bydlet. Vždycky bude po bytech poptávka (někdy menší, někdy větší). Jedná se tedy o dlouhodobou investici (v případě pronájmů).

Pokud vás nelákají fyzické nemovitosti a starosti s nimi spojené, je také možné investovat prostřednictvím dluhopisů, nebo crowdfundingu.

Investice do nemovitostí není koupě pár akcií, je to velká věc. Právě proto byste si tuto investici měli vždy dobře rozmyslet a ideálně se poradit s odborníky.

Jak si z přivýdělku uděláte hlavní obživu?

jak vydelat penize onlineJak vidíte, tak v dnešní době existuje spousta způsobů, jak na internetu vydělat peníze i příjemnými činnostmi. Co začne menším přivýdělkem, může se stát vaší hlavní obživou. Chce to jen čas, trpělivost a chuť zkoušet to v případě neúspěchu znova a znova.

Úspěch vám sice nikdo nezaručí, jenomže to riziko neúspěchu je kompenzováno obrovským množstvím možností, jak se zvednout a jít dál. Jak zkusit něco jiného. Život není o tom chodit do práce, která vás nebaví a ubíjí. Je totiž příliš krátký na to, abyste se trápili v zaměstnání, které vám bere doslova chuť do života. Šanci změnit svůj život máte, tak se do toho dejte!

Téma vydělávání peněz z domova je hodně žádané a proto jsme se rozhodli tomu věnovat. Brzo vám o každém dílčím způsobu přineseme komplexní návod.

Shrnutí možností výdělku

1️⃣ Jak vydělat peníze na internetu?
Na internetu můžete vydělávat hned několika způsoby. Mezi ně se řadí např.: klikačky, blogování, online investování, provozování eshopu, nebo můžete být freelancer. Pro více info si přečtěte celý tento článek.

Pokud se tedy chcete dozvědět, jak se dostat na volnou nohu, jak si založit vlastní e-shop, nebo prodávat svoje dovednosti, sledujte Finex.cz

Přejeme hodně štěstí na vaší cestě za svobodou! 

Ohodnoťte tuto rubriku

Články v kategorii Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů pro rok 2022
V této kategorii zatím nebyly publikovány žádné články. Vraťte se později.
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo