Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů pro rok 2024

Aktualizováno
Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů pro rok 2024

Jak vydělat peníze zajímá asi každého. Způsobů a tipů, jak na to, je spousta.

Dnešní doba neomezených možností, technologií a internetu skvěle napomáhá hlavně vydělávání peněz na internetu, z pohodlí domova. A právě na to se zaměřuje tento článek.

Pokud nemáte dost peněz, nebo si třeba chcete jen přivydělat a hledáte reálné způsoby, jak si vydělávat online, nebo při práci, jste na správném místě.

Jaké jsou způsoby vydělávání peněz? Jak vydělávat na internetu s pomocí počítače? Jak vydělávat na tom, co vás baví?

To a ještě mnohem více se dozvíte v tomto článku. Pojďme na to.

Jak vydělat peníze online stručně
 • K úspěšnému vydělávání na internetu je třeba využít vlastních dovedností a zájmů, které lze přeměnit na výdělečnou činnost – například prostřednictvím freelancingu, online výuky, nebo prodeje fotografií.
 • Jedou z možností je však i prodej produktů ať už prostřednictvím vlastního e-shopu, dropshippingu nebo prodeje na Amazonu a dalších internetových tržištích.
 • Možnosti vydělávání na internetu zahrnují i investování do akcií a nemovitostí nebo obchodování s kryptoměnami a dalšími finančními nástroji. Každý má však svá specifická rizika, která je třeba důkladně zvážit, než se do investování či obchodování pustíte.

Obsah článku – Jak vydělat peníze na internetu

Jak si vydělat na internetu?

Vydělávat peníze na internetu? Ano – na internetu. Možná byste se divili, ale spousta lidí ani neví, že jdou peníze na internetu vydělávat.

Není to zvláštní? Ještě k tomu v dnešní době, kdy internet vládne světu a nabízí nepřeberné množství možností. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Co takové investování do akcií nebo kryptoměn?

Pro někoho to může být občasný přivýdělek, pro jiného stabilní pasivní příjem a pro někoho třeba životní cesta, na kterou se vydal. Ať už tak, nebo onak – možností, jak vydělávat na internetu, je spousta. Stačí jen vědět, jak na to.

Na začátek je ještě potřeba říct, že se nebudeme zabývat nějakým pochybným balením obálek ani obtěžováním lidí po telefonu ani se nedozvíte, jak vydělat peníze za klikání, což podle nás není regulérní způsob, jak vydělávat na internetu.

Bavíme se o opravdových způsobech. Některé jsou profitabilnější, serióznější a riskantnější než jiné, ale všechny určitým způsobem fungují.

Jak vydělávat na tom, co vás baví?

Pokud si říkáte, jak začít, odpověď je jednoduchá. Dělejte to, co vás baví a dostávejte za to peníze.

Možná jste čekali nějakou sofistikovanější odpověď, ale myslíme si, že toto vystihuje úplně vše.

Nechcete přece dělat to, co vás nebaví. Když děláte něco, co vás přirozeně štve s lidmi, které nemáte rádi, vyhoříte a nebudete schopni pracovat.

Co kdybyste dělali to, co vás baví a díky tomu si vydělali pár tisíc navíc, nebo se tím živili? Hezky v klidu a ze začátku klidně i při vašem stálém zaměstnání. Jaká je to představa?

13 způsobů, jak vydělat peníze na internetu

Umíte jazyky? Umíte dobře matematiku? Učte lidi. Nechávejte si za to platit. Jak říkáme, možností je nepřeberně. Stačí využít něco, v čem jste dobří, co vás naplňuje a prodat to.

Tudy vede ta správná cesta! Ale dost bylo povídání, pojďme se podívat na seznam reálných způsobů vydělávání peněz na internetu.

1. způsob: Online freelancer – Pracujte sami na sebe

Freelancing (práce na volné noze) se stala oblíbeným moderním trendem, který nabízí svobodu pracovat odkudkoli, kdykoli a bez přímého dohledu.

Přestože se může pochlubit řadou výhod, jako je vysoká finanční odměna a flexibilní klienti, freelanceři často bojují se sebemotivací, řízením času a prokrastinací.

Úspěch na volné noze vyžaduje nejen nadšení a dovednosti, ale také silnou online prezentaci a budování značky, abyste byli schopní své služby efektivně prodávat.

Ať už jste umělec, programátor nebo copywriter, práce na volné noze vám umožní zpeněžit vaše dovednosti. Pro dosažení finanční svobody v tomto rozmanitém a náročném oboru je však zásadní neustálé sebezdokonalování.

Ze začátku ale určitě můžeme doporučit několik kroků:

 • Přidejte se do Facebookových skupin, jako jsou třeba Grafici a grafičky, Copywriteři a další psavci, Programátoři. Do těchto skupin denně lidé dávají poptávky, na které můžete odpovědět a sehnat si tak svého prvního klienta.
 • Projeďte si nabídky na portálech Stovkomat.cz, Fiverr.com, Freelancer.com atd. Nabízí tam někdo služby, které byste zvládli lépe? Udělejte si profil a prodávejte se!
 • Založte si profil na webových portálech NaVolneNoze.cz nebo Webtrh.cz a nabízejte své služby. Spousta lidí tyto stránky používá pro vyhledávání externích spolupracovníků nebo i zaměstnanců!

Jaké činnosti se nejčastěji provozují na volné noze?

 • Staňte se copywriterem: Pokud hledáte lukrativní příležitost, která vám umožní pracovat odkudkoli, copywriting by pro vás mohl být ideální. Jedná se o obor překypující příležitostmi pro ty, kteří dokáží nabídnout jedinečná a kreativní řešení v oblasti psaní.
 • Prodávejte své fotografie: Pokud rádi fotografujete a cestujete, platformy jako Shutterstock a Getty Images nabízejí rozsáhlou databázi, kde mohou fotografové prodávat své snímky opakovaně a potenciálně vydělávat peníze online s minimálním úsilím.
 • Vytvářejte a prodávejte grafické návrhy: Ať už jste začátečník, nebo zkušený grafik, vzdělávání prostřednictvím online kurzů vás může vybavit základními dovednostmi. Můžete se pak specializovat na oblasti, jako je webový design nebo loga, a prodávat své návrhy na platformách, jako je Fiverr, nebo na vlastních webových stránkách.
 • Programátorské služby: Prodej programátorských služeb online může být velmi výnosný pro ty, kteří jsou zběhlí v oblastech, jako je Java, Python nebo JavaScript. Specializujte se na niky, jako jsou mobilní aplikace, a stanovte ceny, které odrážejí vaše zkušenosti a kvalitu vaší práce.
 • Virtuální asistence: Tato pozice využívá administrativní dovednosti k poskytování služeb, jako je plánování, organizace a podpora na dálku, což umožňuje flexibilitu a možnost pracovat s různými klienty po celém světě.

2. způsob: Prodávejte svoje dovednosti a znalosti online

Rozumíte fitness? Umíte skvěle s excelem? Umíte vařit? Jste prostě expert v nějakém oboru? Prodejte to a vydělejte na tom peníze! Vaše zkušenosti a dovednosti mají pro ostatní obrovskou hodnotu.

Existují vzdělávací online portály, jako Seduo.cz, Naucmese.cz, Udemy.com a další, kde můžete jednoduše prodat to, co umíte. A to formou online odborných kurzů a seminářů.

Možná byste byli překvapeni, kolik lidí platí za online vzdělávání, které se stále masivně rozšiřuje. Dnešní doba tomu skvěle napomáhá. Tak proč toho nevyužít?

Ať už jste dobří v čemkoliv, o co by někdo další mohl mít zájem, využijte toho. Lze díky tomu vydělat peníze z domova, tak proč to nevyzkoušet?

Lidé shání kvalitní informace a vzdělání každý den, nabídněte jim ho!

Jaké jsou vaše konkrétní možnosti?

 • Vytvářejte výuková videa: YouTube se stal centrem různých výukových videí. Pokud váš obsah vzbudí značný zájem, můžete vydělávat prostřednictvím reklam nebo nabízet prémiová videa prostřednictvím platforem, jako je Patreon nebo Herohero.
 • Založte podcast: Založení podcastu je jednoduché, stačí základní vybavení, jako je mikrofon a notebook. Můžete vydělávat prostřednictvím sponzoringu nebo jej využít k propagaci vlastních produktů či služeb.
 • Staňte se překladatelem nebo tlumočníkem: Pokud ovládáte cizí jazyk, existuje značná poptávka po překladatelských a tlumočnických službách, zejména v komunitách expatů, kde angličtina není primárním jazykem.
 • Doučování: Doučovací matematiky, ale i jakéhokoliv jiného předmětu, ve kterém jste odborníkem, může být lukrativní. Zvažte nabídku slev pro klienty, kteří doporučí vaši službu ostatním, a využijte tak ústní marketing.
 • Vydávání elektronických knih: Psaní a prodej elektronických knih na platformách, jako je Amazon, je účinný způsob, jak oslovit široké publikum.
 • Vytvořte online kurz: Kromě psaní e-knih můžete vytvořit i celý online kurz s materiály ke stažení a videi.

3. způsob: Udělejte si vlastní internetový obchod (e-shop)

Internetové obchody neboli e-shopy jsou v České republice nesmírně populární. To dokazuje i fakt, že Česko má nejvíc e-shopů v Evropě v přepočtu na jednoho obyvatele.

Celkový počet se pohybuje někde okolo 58 000 (ke konci roku 2023), což je obrovské číslo.

Založit e-shop vlastně není vůbec složité. S nástroji jako Shoptet.cz nebo Shopify to zvládnete raz dva.

Jste šikovní? Vyrábíte nábytek, pečete skvělé dorty nebo milujete umělecké kování? Udělejte si menší e-shop a můžete své produkty prodávat online. A nebo své výrobky prodávejte na stránkách jako Fler.cz, Etsy.com, Aukro.cz nebo třeba Bazoš.cz.

Pozor ale! Pokud chcete být opravdu úspěšní a stavět svůj business dlouhodobě, není to tak jednoduché, jak se může zdát.

Je potřeba mít promyšlenou strategii, znát svého zákazníka, znát své silné a slabé stránky a spoustu dalších věcí. Rozhodně se jedná o běh na dlouhou trať a to je potřeba si uvědomit.

Pokud se do této formy online podnikání (vydělávání peněz) chcete pustit, přečtěte si nejdříve, co vás před tvorbou webu nebo e-shopu čeká.

Pokud se obrníte trpělivostí, budete mít vůli a chuť věnovat sebevzdělávání stovky, ne-li tisíce hodin, můžete vybudovat projekt, který vám dokáže generovat zajímavé peníze a ve finále třeba i pasivní příjem (zde pak ale samozřejmě záleží, jaký je váš business model).

4. způsob: Dropshipping

Slyšeli jste o dropshippingu? Jedná se o způsob maloobchodního prodeje, kdy prodejce nemá fyzické zásoby. Místo toho, když zákazník učiní objednávku, zakoupíte položku od třetí strany a ta ji odešle přímo zákazníkovi.

To znamená, že nikdy nebudete muset vynaložit ani korunu na skladování výrobků nebo udržování zásob. A nikdy nebudete muset nakupovat výrobky ve velkém a doufat, že jich prodáte tolik, aby se vám investice vrátila.

Více informací o dropshippingu najdete v tomto užitečném článku od společnosti Shopify.

Zde jsou základní kroky, jak začít s dropshippingem:

 1. Najděte produkt, který chcete prodávat: Musíte najít produkt, který má poptávku na trhu a zároveň není příliš konkurenční. Prozkoumejte trh, analyzujte konkurenci a najděte produkt, který má potenciál pro prodej.
 2. Najděte dodavatele: Musíte najít dodavatele, který bude skladovat a doručovat produkty za vás. Existuje mnoho online tržišť, jako jsou AliExpress nebo DHgate, která nabízejí mnoho produktů a dodavatelů, ze kterých můžete vybírat.
 3. Vytvořte online obchod: Vytvořte svůj vlastní online obchod, kde budete prodávat produkty. Můžete si založit vlastní webovou stránku nebo použít již hotové platformy, jako je Shopify nebo WooCommerce.
 4. Propagujte svůj obchod: Musíte propagovat svůj obchod, abyste získali zákazníky. To může zahrnovat použití sociálních sítí, SEO optimalizaci vašeho webu, inzerování na Google Adwords atd.
 5. Spravujte objednávky: Pokud zákazník objedná produkt z vašeho obchodu, musíte informovat dodavatele a zajistit, aby zboží bylo doručeno zákazníkovi. Zkontrolujte, zda máte dostatečné množství produktů na skladě u dodavatele a informujte a informujte zákazníka o stavu objednávky.
Info

Dropshipping může být skvělý způsob, jak si vydělat peníze online, ale musíte věnovat dostatek času a úsilí na správný výběr produktů, dodavatelů a propagaci svého obchodu.

5. způsob: Prodej produktů na Amazonu

Prodej produktů na Amazonu je jeden z nejpopulárnějších způsobů, jak začít podnikat na internetu. Amazon je největší online obchod na světě, s miliony zákazníků po celém světě.

S prodejem na Amazonu se můžete stát nezávislým obchodníkem a nabízet své produkty pro miliony potenciálních zákazníků.

Jak začít prodávat své produkty na Amazonu?

 1. Zaregistrujte se jako prodejce: Registrace je zdarma a snadná. Pokud již máte účet na Amazonu, stačí se přihlásit jako prodejce. Pokud ne, musíte si nejprve vytvořit účet.
 2. Vyberte si produkt, který chcete prodávat: Máte-li vlastní produkt, může Amazon představovat další prodejní kanál. Lze však aplikovat i strategii dropshippingu popsanou výše. Každopádně je důležité mít kvalitní produkt, který se bude dobře prodávat a bude mít vysoký ziskový potenciál.
 3. Vytvořte si produktovou stránku: Produktová stránka je místo, kde zákazníci najdou všechny informace o produktu, jako jsou popis, fotografie, cena a recenze. Je důležité, aby produktová stránka byla atraktivní a přesvědčivá.
 4. Vytvořte si zásoby produktů: Poté, co jste si vybrali produkt a vytvořili produktovou stránku, musíte si vytvořit zásoby produktů. Je důležité mít dostatečné množství produktů, aby byly k dispozici pro zákazníky (nejedná-li se o dropshipping).
 5. Nastavte si cenu produktu: Cena produktu by měla být dostatečně nízká, aby se dobře prodávala, ale zároveň dostatečně vysoká, aby byl ziskový.
 6. Zajištění dopravy a balení: Po objednání produktu zákazníkem musí být produkt doručen a zákazník musí být spokojen.
 7. Marketingové aktivity: Marketing je důležitou součástí prodeje na Amazonu. Je třeba se snažit získat recenze a propagovat své produkty prostřednictvím inzerce a propagace na sociálních sítích.

Prodej produktů na Amazonu může být výnosným podnikáním a může být dobrou příležitostí pro začátek podnikání na internetu. Musíte se však seznámit s tím, jak na Amazonu prodej funguje a jak optimalizovat své prodeje.

jak investovat penize

6. způsob: Investování peněz – Kryptoměny, zlato, akcie

Máte nějaké našetřené peníze? Pokud ano, můžete je investovat a nechat zhodnotit. Lepší, než aby vám ležely na běžném nebo spořicím účtu a každoročně je požírala inflace.

Samozřejmě – zhodnocení peněz při investování není garantováno a je to riskantnější, než psát články nebo prodávat kurzy, ale pořád je to způsob, jak vydělat peníze. A pro někoho více než lákavý způsob.

Poznámka

Kam a jak nejlépe investovat peníze, abyste na výdělek nemuseli čekat dlouhé roky a neexistovalo riziko ztráty? To vám bohužel neporadíme. Nevíme to. Nikdo to neví.

Každý druh investice má jiné zhodnocení (návratnost investice), rizika, jiný vývoj, jiné výhody a nevýhody. Nelze tak říct, že ten, či onen způsob je nejlepší.

Do čeho budete investovat, záleží čistě jen na vás. Záleží zejména na vašich investičních cílech a toleranci rizika.

Pro ty z vás, kteří rádi experimentují, jsou tu například kryptoměny, které mohou být z dlouhodobého hlediska poměrně zajímavé. Kryptoměny samozřejmě nejsou jedinou možností. Dále se nabízí, akcie, dividendové akcie, komoditydluhopisyfondy, spoření a další způsoby.

Spekulanti se mohou rozhodnout pro obchodování na burze s využitím technické a fundamentální analýzy a využívat dalších obchodních nástrojů: forex, CFD a jiné finanční deriváty.

Investovat můžete pravidelně i jednorázově, zároveň je na vás, zda se rozhodnete obchodovat intradenně, nebo více dlouhodobě. Možností je zkrátka mnoho. Je vždy důležité si uvědomovat riziko, které je s investováním spojené.

TIP

Nevíte, co jsou a jak fungují kryptoměny? Více informací o kryptoměnách si přečtěte zde. Kryptoměny je mimochodem možné získat i zdarma. Jak získat kryptoměny zdarma se dozvíte zde.

Ideálně by člověk měl investovat do toho, čemu trochu rozumí. Co ale můžete dělat, pokud máte jen minimální znalosti o investování?

Nabízí se využití investičních platforem, jako jsou Portu, Indigo nebo Fondee. Tyto platformy vám umožní pasivně investovat do burzovně obchodovaných fondů. Investiční proces lze automatizovat a vy tak můžete začít své peníze odkládat stranou navzdory minimálnímu porozumění investování.

Námi recenzované a vyzkoušené investiční platformy

Favorit redakce

Výběr
redakce
Investiční platforma
2024
Výhody
 • Velmi jednoduchý přístup k investování, který zvládne i naprostý nováček
 • Žádné vstupní ani výstupní poplatky a velmi nízké průběžné poplatky za investování
Nevýhody
 • Omezený potenciál návratnosti oproti aktivnímu výběru jednotlivých akcií
 • Nízký počet akcií, do kterých lze investovat
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.

Poslední relativní novinkou pak je crowdfunding. Ať už ten klasický nebo nemovitostní (viz níže).

Crowdfunding je metoda získávání peněz pro podniky, která zároveň přináší snadnější přístup investorům k těmto podnikům.

Crowdfunding využívá specializovaných investičních platforem, jako jsou Fingood nebo Fundlift, k oslovení potenciálních investorů.

Myšlenka crowdfundingu spočívá v tom, že je mnoho lidí ochotno investovat malou částku, a když tak učiní, lze poměrně rychle získat značné obnosy.

Crowdfunding tak nabízí společnostem přístup ke kapitálu, který by se jim třeba jinak nepodařilo získat a zároveň investorům možnost stát se podílníky v daném podniku, který jim může přinést budoucí zisk (zdaří-li se podnikatelský záměr).

7. způsob: Pište vlastní blog – vydělávejte na reklamě

Asi první, co vás napadne, je otázka – je v dnešní době opravdu možné psaním blogu vydělat peníze?

Ano, možné to je a prakticky vás to nic nestojí. Jen váš čas a úsilí.

Baví vás sport, cestování, hry, móda, vaření? Pište o tom! Staňte se autoritou v oboru, udělejte ze svého blogu místo, kam se budou lidé chodit inspirovat a vzdělávat. Vydělávejte přes internet.

Pokud se rozhodnete blogovat (psát články), zapamatujte si jedno:

Je důležité psát o něčem, co vás baví, co milujete. Pokud začnete psát o něčem, co vás nenaplňuje, přestane vás to časem bavit.

Jak začít blogovat?

Jako první si samozřejmě musíte založit blog (web), ať máte kam psát. V dnešní době stojí založení webu pár korun a chod webu vás vyjde cca na 400 Kč ročně.

Samozřejmě že již existují desítky dalších blogerů, jako budete vy, ale jen malé procento z nich vydělává svým blogem peníze.

Proč? Zkrátka protože jejich blog nikdo nečte, nikdo o něm neví. Proto je také potřeba starat se o to, abyste byli vidět na sociálních sítích a obecně na internetu.

Dalším častým problémem je, že blogeři nemají dobře domyšlenou monetizaci. O tom, jak svůj web monetizovat a dostat na něj lidi, si můžete více přečíst na internetu.

Ve chvíli, kdy víte, o čem chcete psát a máte připravený web, pusťte se do psaní. Důležité je psát a psát, jenom tak naberete patřičné zkušenosti.

Poznámka

Chcete ze svého již zaběhlého blogu vydělat peníze? Hledejte na internetu informace o tzv. affiliate (viz affiliate marketing níže) nebo prodeji PR článků.

Své první peníze z blogu můžete získat pomocí služby Placla, Stovkomat (inspirujte se) nebo propagací produktů z affiliate katalogu.

Přijde vám blogování nezajímavé? Popřemýšlejte nad tím takto. Blog vám může vydělávat peníze i když spíte (24 hodin denně), můžete pracovat na dálku, na cestách a psát si o čem chcete. Není to super?

Samozřejmě to není způsob, jak rychle vydělat peníze, ale své kouzlo to rozhodně má.

8. způsob: Affiliate marketing

Affiliate marketing je způsob propagace produktů nebo služeb jiných společností, při kterém dostáváte provizi za každý prodej, který se uskuteční prostřednictvím vašeho partnerství.

Jedná se o formu online marketingu, kde propagujete produkty nebo služby prostřednictvím vašich webových stránek, blogů, sociálních sítí, videí atd. a v případě, že zákazník nakoupí prostřednictvím vašeho partnerství, získáte provizi.

Pokud byste chtěli s affiliate marketingem začít, držte se následujících kroků:

 1. Najděte si společnost, která nabízí affiliate program: Existuje mnoho společností, které nabízejí affiliate programy (například Alza nebo různá knihkupectví) a také mnoho agregátorů, které tyto společnosti shlukují na jednom místě – např. AffilBox . Zvolte si společnost, která nabízí produkty nebo služby, které jsou relevantní pro vaše publikum a mají potenciál na prodej.
 2. Přihlaste se do programu: Většina společností má jednoduchý proces přihlášení k jejich affiliate programu. Přihlaste se a získejte svůj unikátní odkaz nebo banner, který budete propagovat.
 3. Propagujte produkty: Použijte svůj unikátní odkaz nebo banner na svých webových stránkách, blogu, sociálních sítích nebo jiných online kanálech. Snažte se propagovat produkty, které jsou relevantní pro vaše publikum, a nebuďte příliš agresivní s prodejem.
 4. Získávejte provizi: Pokud někdo nakoupí prostřednictvím vašeho odkazu nebo banneru, získáváte provizi. Procento provize se liší v závislosti na společnosti a produktech, které propagujete.
Info

Affiliate marketing je další hojně rozšířený způsob, jak vydělat peníze na internetu. Je však důležité najít společnosti a produkty, které budou relevantní pro vaše publikum a budou mít potenciál na prodej.

Pokud budete propagovat produkty s hodnotou a budete mít dobrou strategii, můžete si vydělat zajímavé provize.

9. způsob: CashBack (peníze zpět z nákupu)

Tím, že ušetříte peníze je i vyděláte. A právě k šetření peněz slouží cashback portály, které vám vrátí několik % z nákupu zpět. Většinou se výše vrácených peněz pohybuje okolo 1 – 10 %.

I když se takto dá “vydělat” i několik tisíc korun ročně a v návratnosti by váš roční cashback přeskočil kdejaký spořicí účet, stále je zde velká spousta lidí, kteří cashback nevyužívají.

Pokud patříte mezi lidi, kteří hojně nakupují na internetu, ať už produkty, nebo služby, rozhodně doporučujeme cashback využívat.

Jak cashback funguje? Princip cashback portálů je jednoduchý a začít je využívat můžete okamžitě.

Stačí si nějaký portál vybrat, zaregistrovat se, uděláte objednávku v partnerském e-shopu a následně dostanete určitá procenta z nákupu zpět. Nic složitého zde nehledejte. 

Na trhu existuje několik portálů mezi kterými můžete vybírat. Mezi velké a hojně využívané portály patří především Tipli.cz a Plnápeněženka.cz.

10. způsob: Online hraní her a následné streamování videí

Vydělávání na internetu prostřednictvím online hraní her a streamování je neustále populárnější.

Existuje několik způsobů, jak můžete vydělávat peníze na internetu tímto způsobem, například prostřednictvím sponzorství, inzerce, prodeje herních předmětů a dalších digitálních produktů.

Základní kroky, jak začít s vyděláváním na internetu prostřednictvím online hraní her a streamování, jsou následující:

 1. Vyberte si platformu pro streamování: Existuje mnoho platforem pro streamování, jako jsou Twitch, YouTube, Facebook a další. Vyberte si platformu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám.
 2. Vyberte si hru: Vyberte si hru, kterou chcete hrát a streamovat. Je důležité vybrat si hru, kterou máte rádi a ve které jste dobří. Následně si vytvořte na streamovací platformě kanál.
 3. Zvolte vhodné vybavení: Pro streamování budete potřebovat kvalitní počítač, webkameru, mikrofon a další vybavení. Kvalitní technické vybavení, je základem dobrého streamu.
 4. Budujte své publikum: Je důležité budovat si své publikum a získávat fanoušky. Jak na to? Sdílejte své streamy na sociálních sítích, vytvářejte komunitu a interagujte s fanoušky a nezapomeňte zvolit vyhovující způsob monetizace vašeho obsahu.
TIP

Pro vydělávání na internetu prostřednictvím online hraní her a streamování je důležité mít trpělivost a pracovat na svých dovednostech a strategiích. Vaše streamy by měly být kvalitní, aby byly přitažlivé pro vaše publikum.

11. způsob: Posbírejte si kryptoměny zdarma

Víte co to jsou kryptoměny? Jedná se o programy běžící na celé síti počítačů po celém světě, které svým uživatelům umožňují posílat, přijímat a uchovávat hodnotu. Jsou to takové moderní peníze.

A věřili byste tomu, že na internetu je možné získat kryptoměny zdarma? A poté je prodat na online směnárně a obdržet za ně reálné koruny na váš bankovní účet.

My jsme o tom napsali dva články, které zahrnují více než 6 způsobů, jak kryptoměny zdarma získat. Přečtěte si je a prakticky do 24h budete moci získat svých prvních cca 1 000 Kč (hlavně díky programu Coinbase Earn).

Odkazy na články zde:

S trochou cviku a snahy si budete hlavně díky referral (affiliate) programům moci přijít na zajímavý měsíční přivýdělek.

12. způsob: Investujte do nemovitostí

Myslíte, že k investování do nemovitostí potřebujete miliony? To už dávno neplatí. Prostřednictvím internetu můžete poměrně snadno do nemovitostí investovat a vydělat si díky tomu peníze navíc. Slyšeli jste už o nemovitostním crowdfundingu?

Crowdfunding nemovitostí je finanční model, který umožňuje shromažďování finančních prostředků od většího počtu investorů na financování nemovitostí.

Tento model funguje na principu sdíleného financování, kdy investoři poskytují menší částky a společně tak financují nákup nebo výstavbu nemovitosti.

Provozovatelé crowdfundingových platforem prověřují a prezentují investiční příležitosti, zpravidla se jedná o menší a střední projekty.

Investor může inkasovat příjem z pronájmu dané nemovitosti a zároveň může v některých případech vydělat i na rostoucí ceně nemovitosti (záleží na konkrétní platformě). Výše minimální investice se zpravidla pohybuje v řádu stovek, maximálně tisíců korun.

Výhodou pro investory je nižší finanční vstupní bariéra (na rozdíl od investování do fyzických nemovitostí) a možnost rozložení rizika na více projektů, což snižuje investiční riziko.

Crowdfundingové platformy si zpravidla účtují poplatky za správu projektu a poskytování služeb investorům.

Po dosažení určitého počtu investorů a shromáždění požadovaného množství financí se projekt spustí, investorům se přidělí podíly v projektu – dle výše jejich investované částky – a následně začnou pobírat výnosy z pronájmu, případně časem inkasují zisk prodeje nemovitosti.

Máte-li tak volné finanční prostředky, lze s využitím internetu vydělávat peníze i prostřednictvím investování do nemovitostí.

Námi recenzované a vyzkoušené nemovitostní crowdfundingové platformy

Favorit redakce

Výhody
 • Investice od 500 Kč je ideální pro začínající investory
 • Výnosy jsou vypláceny pravidelně každý měsíc
Nevýhody
 • Investice nejsou pojištěné proti úpadku společnosti
 • Investoři se neúčastní růstu tržních cen nemovitostí

Jak si z přivýdělku uděláte hlavní obživu?

Jak vidíte, tak v dnešní době existuje spousta způsobů, jak na internetu vydělat peníze i příjemnými činnostmi. Co začne menším přivýdělkem, může se stát vaší hlavní obživou.

Chce to čas, trpělivost a chuť zkoušet to v případě neúspěchu znova a znova.

Úspěch vám sice nikdo nezaručí, jenomže to riziko neúspěchu je kompenzováno obrovským množstvím možností, jak se zvednout a jít dál. Jak zkusit něco jiného.

Život není o tom chodit do práce, která vás nebaví a ubíjí. Je totiž příliš krátký na to, abyste se trápili v zaměstnání, které vám bere doslova chuť do života. Šanci změnit svůj život máte, tak se do toho dejte!

Jak vydělat peníze na internetu: Slovo závěrem

Internet nabízí mnoho možností, jak si přivydělat a některé z nich se mohou stát i celoživotním zdrojem příjmů.

V tomto článku jsme si prošli několik základních způsobů, jak lze vydělat peníze na internetu. Od práce na volné noze v podobě copywritingu a grafického designu, přes různé možnosti prodeje produktů online, až po vícero možností investování.

Možností máte skutečně nepřeberně a je důležité si najít ten správný způsob, který bude nejvíce vyhovovat našim zájmům, schopnostem a finančním cílům. Nicméně, bez ohledu na to, jaký způsob si vybereme, je důležité mít trpělivost a tvrdě pracovat, abyste mohli dosáhnout svých cílů. Vydělávání peněz na internetu není snadné, ale s pečlivým plánováním a vytrvalostí se může stát stabilním zdrojem příjmů.

Přejeme hodně štěstí na vaší cestě za finanční svobodou!

FAQ: Na co se nejčastěji ptáte k tématu vydělávání peněz

Jak vydělat peníze na internetu?

Na internetu můžete vydělávat hned několika způsoby. Mezi ně se řadí např.: klikačky, blogování, online investování, provozování eshopu, nebo můžete být freelancer. Pro více informací si přečtěte celý tento článek.

Je vydělávání peněz na internetu legální?

Ano, výdělek prostřednictvím internetu je legální, pokud dodržujete platné předpisy (například živnostenské oprávnění) a platíte daně z příjmu.

Jaký je nejlepší způsob, jak vydělat peníze na internetu?

Neexistuje jednoznačná odpověď na tuto otázku. Nejlepší způsob vydělávání peněz závisí na vašich zájmech, schopnostech a cílech.

Kolik peněz mohu na internetu vydělat?

To závisí na způsobu, jakým vyděláváte a jak moc se snažíte. Některé způsoby mohou přinést malé množství peněz, zatímco jiné mohou být velmi lukrativní.

Můžu vydělat peníze online bez jakýchkoliv investic?

Ano, existuje mnoho způsobů, jak vydělat peníze online bez (finančních) investic. Například, psaní článků, průzkumy, affiliate marketing a mnoho dalších.

Jaký je nejrychlejší způsob, jak vydělat peníze online?

Bohužel, neexistuje žádný způsob, jak rychle vydělat peníze online. Většina způsobů vyžaduje trpělivost, úsilí a čas, aby byly úspěšné.

Jak mohu maximalizovat své výdělky?

Klíčem k úspěšnému vydělávání peněz na internetu je být trpělivý, pracovat tvrdě a naučit se nové dovednosti, abyste mohli rozšířit své možnosti.

Jak si mohu být jistý, že nabízený výdělek na internetu není podvod?

Při výběru způsobu vydělávání peněz na internetu musíte být obezřetní. Vždy se ujistěte, že daný způsob je legitimní, a prověřte si společnost, se kterou spolupracujete

Jak mohu získat finanční nezávislost pomocí internetu?

Finanční nezávislost je dlouhodobý proces a vyžaduje pečlivé plánování a investování volných finančních prostředků. Pokud chcete získat finanční nezávislost pomocí internetu, můžete zvažovat investice, jako jsou akcie, kryptoměny nebo nemovitosti. Také můžete uvažovat o budování pasivního příjmu, například prodejem fotografií nebo affiliate marketingem.

Další zdroje informací:

 • Nerdwallet (25 Ways to Make Money Online, Offline and at Home)
 • Time (17 Successful Strategies to Make Money Online)
 • Forbes (How To Make Money Online For Beginners)
Líbil se vám tento článek?
188
45

Autor

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Články v kategorii Jak vydělat peníze na internetu - Aktuální seznam způsobů pro rok 2024

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎