Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Investiční platformy » Portu

Investiční platforma Portu.cz – Recenze, zkušenosti a názory

Základní informace o Portu

Sídlo společnosti

Náměstí Republiky 1079/1A, 110 00 Nové Město

Minimální vklad

1 000 Kč

Poplatek investora

Od 0,9 % ročně z aktuální hodnoty portfolia

Portu je automatizovaná investiční platforma, která kromě skvěle zpracovaného webu láká na skvělý poměr cena/výkon a nízký, údajně jednoprocentní poplatek.

Rádi byste se dozvěděli, co je na tom pravdy, jak to všechno funguje, pro koho je Portu vhodné a jak začít investovat?

Pak jste tu zcela správně. Čtěte dál naši recenzi a dozvíte zda je Portu opravdu lepší místo pro vaše peníze.

Obsah recenze Portu

1.Seznámení s Portu2.Kdo stojí za Portu?3.Pro koho je Portu vhodné?4.Jak investování na Portu přesně funguje?5.Jakou má portu výkonnost?6.Poplatky u Portu7.Jak začít investovat přes portu?8.Náš názor na Portu9.Zkušenosti s Portu.cz (diskuze)

Seznámení s Portu

Investování do akcií na vlastní noze není úplně jednoduché, začátečníkovi se snadno může stát, že chybně nakoupí tituly, které budou klesat.

Díky fondům (a Portu) lze investovat do řady titulů najednou, diverzifikovat riziko a to už od pár stovek měsíčně.

Portu pak má být údajně výhodnější a efektivnější díky využívání moderního softwaru umožňujícího automatické transakce. Díky tomu nabízí zajímavý výkon portfolia za pouhý 1% roční poplatek.

V zahraničí jsme se již s podobnými platformami mohli setkat, jenže ty nenabízely možnost investovat v CZK a takové investování tedy nutně souviselo s kurzovým rizikem, které většina investorů nechce nést.

Další specialitou, kterou Portu nabízí je investování do konkrétních akciových sektorů už od 1 000 Kč díky tzv. frakci cenných papírů (co jsou cenné papíry?).

Pokud se rozhodnete investovat do akcií sami za sebe, musíte nakupovat celé akcie, což je ale někdy problém, když jedna akcie např. Amazonu stojí více jak 2 000 USD (tj. přes 48 tisíc Kč). Zde může skvěle posloužit právě frakce cenných papírů.

Napadlo vás při čtení, zda se jedná o skutečně tak skvělou platformu a jestli neexistují nějaké skryté poplatky, popř. kde jinde je zakopaný pes? Pokud vás zajímají odpovědi právě na otázky takového ražení, jste tu správně, neboť se zde podíváme na Portu pěkně z blízka.

Jako první se podíváme, kdo se vlastně za celým projektem Portu skrývá, neboť to samotné značně napoví, zda se jedná o seriózní službu, či nikoliv.

Kdo stojí za vznikem projektu Portu?

Logo-Wood-and-Company
Logo Wood & Company

Jedná se o společnost WOOD & Company, což je investiční skupina s historií sahající až do roku 1991.

Jedná se o největšího obchodníka na pražské burze s přístupem k více jak 25 světových trhům a s pobočkami v 5 evropských metropolích, jak je uvedeno na oficiálních stránkách Portu.

Doposud nabízela své služby a poradenství v obchodování s cennými papíry hlavně velkým firmám a movitým klientům.

Nyní svou pozornost obrátila i na drobné investory, domácnosti, kterým nabízí služby v podobě investiční platformy Portu. Skupina WOOD svým klientům spravuje více než 13 miliard korun, přičemž jen u Portu je zaregistrováno více jak 10 000 investorů.

Nejedná se ale pouze o drobné investory s vklady v řádech tisíců. Jak sama společnost uvádí, v Portu se zaměřují i na ty ze svých klientů, jejichž portfolia mají hodnotu přes 1, 2 i 5 milionů korun.

Portu není P2P platforma!

V některých diskuzích a recenzích se o Portu mluví jako o P2P platformě. To je ale naprostý omyl. Srovnání s Mintos nebo třeba Zonky nedává smysl.

Platformy P2P nabízí převážně drobné půjčky lidem, kteří si o ně zažádají, a na každou z nich se složí řada investorů malou částkou.

Z povahy půjčování tedy vyděláváte pouze na částce, kterou vám aktuálně dluží. Co je splaceno, úročeno není. To vás nutí neustále dále půjčovat, abyste zachovali procentuální výnosnost.

Navíc zde výsledná likvidita peněz není úplně ideální – jak byste si chtěli najednou všechny své investice vybrat?

Další otázka je, komu asi budete půjčovat s úrokem 6 a více %? Co je to za lidi? Takové úvěry lze tedy považovat za potenciálně rizikové. Jedna věc je totiž půjčit za zajímavý úrok, druhá věc je skutečně dostat peníze zpět. Je potřeba si pořádně nastudovat ratingy půjček.

Ale zpět k Portu.

Pro koho je Portu vhodné?

Investiční platforma Portu dobře poslouží mikro, malým i středním investorům. Zejména poslouží těm méně zkušeným a lidem co se o nic nechtějí starat. Investovat můžete již s 1 000 Kč.

Někdy se jí říká platforma pro nenáročné investory. Tím se naráží na fakt, že touhy po investování, analyzování a vyhledávání různých příležitostí zkušenějšího investora zde prostě nic neuspokojí – transakce probíhají automaticky.

Možná by nějakého investora mohla uspokojit možnost tvorby vlastní strategie, které Portu také nabízí. Nejedná se však o nic závratného. Dostanete možnost zvolit si počet instrumentů v dané strategii, měnové zajištění a další výhody.

Jedno je ale společné pro všechny, mělo by se jednat o dlouhodobé investice – tedy v řádu 5 a více let. U rizikovějších variant portfolia pak spíše 10 a více let.

Pokud se přes Portu rozhodne investovat někdo bez zkušeností nebo jen s málem zkušeností, může dosáhnout velmi příjemného zhodnocení svých úspor. Díky možnosti si libovolně peněžní prostředky vybírat a zase vkládat neztratíte likviditu (dostupnost) peněz a rodinný rozpočet nebude v ohrožení.

Zhodnocení, kterého na Portu dosáhnete (při dodržení rozumného horizontu a zahájení ve správné době – tedy ne v době přicházející recese) bude pravděpodobně mnohem vyšší než např. u spořicího účtu, nebo termínovaného vkladu.

Portu by pro vás tedy mohlo být zajímavé. pokud chcete dlouhodobě (10 let a více) zhodnocovat svou finanční rezervu nebo spořit. Předpokladem samozřejmě je, že si můžete dovolit investovat pár stovek, nebo tisíc měsíčně.

jak vydelat penize na internetu

Jak investování na Portu přesně funguje?

Základní myšlenka je, že jen málokterý investor dokáže dlouhodobě výdělečně investovat do jednoho aktiva. Díky Portu ale můžete snadno diverzifikovat i malé finanční obnosy a vyhnout se tak zbytečnému riziku.

Výhodou je kombinace znalostí a zkušeností profesionálů s matematickými vzorci. Díky tomu má být dosaženo co nejlepšího zhodnocení s minimální mírou ohrožení před občasnými propady, které k investování prostě patří. Tento přístup se v zahraničí osvědčil a nyní se díky Portu dostává i do Česka.

To, čemu se platforma Portu věnuje nejvíce, se nazývá ETF neboli exchange-traded funds, česky burzovně obchodované fondy (co to jsou ETF?).

Nevíte, o co se jedná? Je to jednoduché.

Namísto pečlivého a náročného výběru konkrétních titulů akcí, komodit nebo dluhopisů apod. sází Portu se svými ETF na obchodování celých burzovních indexů a na velkou diverzifikaci.

Jen málo (konkrétně je to údajně zhruba 12 %) portfolio manažerů aktivně vybírajících konkrétní investiční tituly dokáže být dlouhodobě ziskových natolik, aby porazili vývoj indexů. Možná i proto dává smysl vybrat si ETF oproti např. podílovým fondům.

Výhodou je tedy nízká nákladovost, nevýhodou je však omezení potenciálu výnosu – ETF vám na rozdíl od akcií nikdy nevyletí o desítky procent za měsíc. Na druhou stranu tím ale omezíte i riziko, kdy vaše akcie naopak mohou o desítky procent i spadnout.

Nelze očekávat, že byste dlouhodobě zhodnocovali své prostředky o více jak 20 % ročně. Při nakupování konkrétních akciových titulů se to sice může podařit, ale u nich je riziko daleko vyšší.

portu priklad instrumentu
Příklad možných investic na Portu.cz

Jakou má Portu výkonnost (návratnost)?

Pojďme se nyní podívat na výkonnost Portu blíže, abyste si mohli udělat lepší obrázek o tom, co lze reálně očekávat.

Na začátek je potřeba říci, že zde má Partu jednu velkou nevýhodu. A to takovou, že je na trhu teprve pár let. Zatím za sebou nemá historii, která by nám prokázala, jakých výkonů skutečně může dosahovat. Portu však určité statistiky nabízí, pojďme se na ně podívat.

Zajímavý je propočet Portu na historických datech. Sami se na něj podívejte, abyste si udělali obrázek o tom, jak se mohou vaše výnosy vyvíjet vzhledem ke zvolené strategii.

portu portfolia vykonnost
Odhad výsledků portfolií na základě analýzy historických dat pro různé rizikovosti. Zdroj: Portu.cz

Podívejte se nyní ještě jednou na únor 2016. To je jasná ukázka toho, co znamená rizikovost (agresivní portfolio kleslo o téměř 20 %) a jak se takové portfolio liší od konzervativního (které kleslo jen o cca 4 %).

Zde by zcela nezkušený investor mohl zpanikařit a peníze vybrat. To je samozřejmě chyba.

Není také pravda, že agresivní portfolio dosahuje vždy nejlepších výsledků (viz následující obrázek).

portu portfolia vstup na trh
Jak moc ovlivní doba vstupu výsledky portfolia? Zdroj: Portu.cz

Ve skutečnosti spíše záleží na tom, kdy investování zahájíte. Zpravidla ocenění fondů klesá v době hospodářské recese a bezprostředně po ní zhodnocují rychleji.

Poplatky u Portu

Portu láká na velmi nízké poplatky, údajně pouze jedno procento ročně a nic víc. Co je na tom pravdy?

A. Vstupní a výstupní poplatky

Rozhodně velká výhoda Portu je, že si neúčtují žádné vstupní ani výstupní poplatky. To znamená, že když uskutečníte vklad, nebudou vám nic strhávat. Stejně tak ani při výběru ne.

Investování je tak ve výsledku velmi flexibilní, můžete jej kdykoliv ukončit nebo znovu obnovit pouhým přesunem peněz z bankovního účtu.

To je velice přívětivé, neboť vás to nijak neomezuje v pohybu s penězi. Pokud si plánujete nechávat na účtu jen minimální hotovost, abyste mohli zbytek zhodnocovat, nebude problém vybrat si potřebnou částku v případě náhlých vyšších výdajů.

Mimo jiné to ale znamená, že začínáte vydělávat už od prvního roku investování.

B. Z aktuální investované částky přijdete o 1 % ročně

Poplatek 1 % ročně zní jako úžasně malé číslo, ale… Není to nejnižší poplatek na trhu, ale je to jeden z nejnižších. Běžně se u fondů platí od 1 do 2,5 % ročně (horní % jsou obvyklá spíše u akciových fondů).

Takže už víme, že jediné, co zde zaplatíte, je 1 % ročně z aktuální částky. Ale jak přesně to funguje?

Pravidelně (měsíčně) vám bude automaticky odečítána 1/12 průměrné denní výše v daném měsíci.

V konkrétních číslech by to vypadalo následovně. Jestliže jste jednorázově zainvestovali 50 000 Kč, bude průměrná denní výše 50 tisíc. Pro jednoduchost abstrahujeme od nárůstu portfolia z důvodu zhodnocení.

Na konci daného měsíce vám bude odečten poplatek 41,67 Kč. Jedno procento z 50 tisíc je 500 Kč, to se podělí 12 (jelikož se poplatky strhávají měsíčně) a vyjde vám výsledný měsíční poplatek 41,67 Kč.

Je to uživatelsky velmi férový výpočet a je přívětivé, že se poplatky strhávají skutečně měsíčně, nikoliv ročně a nikoliv dopředu.

portu poplatky
Co vše zahrnuje poplatek 1 %? Zdroj: Portu.cz

Tyto poplatky platí pro klasické "Portu portfolia". Portu také nabízí tvorbu vlastní strategie. U vlastních strategií se poplatky liší podle zvoleného typu strategie. Poplatek se zde pohybuje od 0,89 % do 1,89 % p.a.

Jak začít investovat přes portu?

Zaujala vás investiční platforma Portu? Pojďme se společně podívat na to, jak s začít s Portu investovat.

 • Jaký je váš přístup k riziku?

Jako první musí zájemce vyplnit investiční dotazník, který vzhledem k očekávání a finanční situace klienta vyhodnotí, jaké bude složení investic v portfoliu nejlepší na míru danému člověku. Dotazník jednoduše vyhodnotí váš přístup k riziku, proto si s ním dejte náležitě záležet.

Jedna z otázek vypadá například takto:

portu registrace
Příklad otázky z investičního dotazníku. Zdroj: Portu.cz

Po vyhodnocení dotazníku si zvolíte, zda budete chtít automaticky vytvořené portfolio, nebo si jej navolíte sami (Portu strategie). Pro ty z vás, kteří chtějí, aby vše probíhalo samo, a nemáte dostatek zkušeností, je varianta nalevo („Portfolio na míru vytvořené od Portu“), jak jde vidět na obrázku níže.

Druhá varianta je pro ty, kteří si chtějí portfolio sestavovat sami. Pozor na výše zmíněný poplatek za vlastní strategii.

portu portfolio
Portfolio od Portu, nebo raději vlastní strategii? Zdroj: Portu.cz
 • Náhled skladby portfolia klienta

Před samotným zasláním peněz se vám zobrazí odhadovaný vývoj a složení portfolia, které si také můžete libovolně pojmenovat (můžete si také založit a najednou spravovat vícero portfolií).

Nyní si ještě můžete změnit rizikový profil. Z dotazníku vyplněného v předcházejícím kroku vyplynula maximální míra rizikovosti, kterou nemůžete překročit, ale vždy si můžete libovolně ubírat.

portu investice portfolio
Příklad složení portfolia. Zdroj: Portu.cz

Zajímavý je i náhled, který simuluje (odhaduje) výsledky portfolia za daných podmínek, rizika, vkladu apod. s horizontem tolika let, kolik jste vyplnili v dotazníku. To vás ale v budoucnu nijak nesvazuje (můžete spořit déle a zároveň vybrat prostředky dříve).

portu osobni portfolio
Simulace výkonnosti portfolia. Zdroj: Portu.cz

Nyní už nespěchejte a zůstaňte u tohoto kroku dostatečně dlouho. V klidu si porovnejte všechny křivky a srovnejte si různé kombinace rizika, jednorázového vkladu a měsíčních úložek.

Obrázek níže vám objasní, jak se počítají tyto odhady budoucích výnosů:

martin lunacek portu
Vysvětlení modelu očekávaného budoucího vývoje hodnoty investice. Zdroj: Portu.cz

Jakmile vše potvrdíte, budete moct měnit skladbu portfolia (a rizikovost) pouze 2 krát do roka, přičemž mezi změnami musí uplynout alespoň jeden měsíc.

Toto opatření je zde z naprosto jednoduchého důvodu – má omezit transakční náklady na změnu cenných papírů v portfoliu.

 • Registrace a ověření

Dalším krokem registrace je ověření totožnosti uživatele. Toto je standardní proces všech podobným platforem, proto to nepovažujte za nijak podezřelé.

Ověřuje se e-mail, fotografie osobních dokladů a hlavička výpisu bankovního účtu, který bude spojen s Portu.

Ve chvíli, kdy je váš účet ověřený a plně funkční můžete začít investovat.

 • Výběr finančních prostředků a ukončení používání

Jak bylo uvedeno výše, s vkladem ani výběrem, nejsou spojeny žádné poplatky. Díky tomu, že investujete v korunách, vás nezajímají ani kurzy dolaru, eura či jiných měn – obchodování je bez měnového rizika.

Měnové riziko je u Portu zajišťováno pomocí měnových forwardů a swapů, což jsou termínované obchody, které fixují kurz dopředu. Protože se jedná o deriváty, pro běžného investora není normálně vůbec snadné a levné si takové měnové zajištění pořídit.

V Portu jej ale klienti mají u všech portfolií automaticky a neplatí za něj nic extra. U služby vlastní strategie je pak toto měnové zajištění je volitelné – lze ho vypnout a zapnout

Z částky, kterou zadáte, dostanete na účet téměř vše. Strhne se vám pouze měsíční díl poplatku za správu portfolia (jehož výpočet jsme již probírali výše v tomto článku).

Ukončit investování přes Portu je velmi jednoduché. Stačí si prostě vybrat celý zůstatek. Investiční účet, byť zcela prázdný, zůstane i nadále aktivní, ale jelikož je zůstatek nulový, nebudou vám účtovány žádné poplatky.

To je velmi užitečné, neboť se můžete k ověřenému a již připravenému účtu kdykoliv v budoucnu vrátit.

Závěrečné shrnutí – Co si myslíme o Portu?

Portu je dobře promyšlená, jednoduchá a atraktivně vypadající platforma. Jasně cílí na méně zkušené a drobné investory a rozhodně se jí to daří.

Pokud se rozhodnete spořit/investovat přes Portu, nebudete muset řešit operativu. Pouze si vyberete strategické zaměření a toleranci k riziku. Svůj čas pak můžete věnovat důležitějším věcem, třeba rodině.

Investování do ETF by sice mohlo někomu zkušenější připadat jako zbytečně konzervativní, nicméně pro účely stabilnějšího a dlouhodobého spoření se hodí výborně.

 • Výhody Portu jsou nulové vstupní a výstupní poplatky, takže peníze má uživatel dostupné. Investování lze kdykoliv ukončit nebo znovu obnovit pouhým přesunem peněz. To také znamená, že začínáte vydělávat už od prvního momentu investování.
 • Další výhodou je zajištění proti měnovému riziku (tzv. hedging). Nemusíte tomu příliš rozumět, stačí vědět, že díky toho se vaše portfolio nepropadne např. při znehodnocení dolaru, ve kterém se investuje do většiny akcií.
 • Velmi zajímavý je také pravidelný newsletter, který Portu publikuje. V něm se dozvíte vše podstatné, co se událo na světových trzích.
 • Jedna věc může být na jednoduchosti výběrů a vkladů riziková. Někdo zcela bez zkušeností by mohl v záchvatu paniky při sebemenším poklesu začít peníze vybírat. Asi by se hodilo i menší vzdělávání, aby nějaký investor neudělal takovouto chybu. Samotný dotazník omezující rizikovost portfolia může být málo.
 • Nevýhodou může být také fakt, že Portu není úplně na zbohatnutí, ale spíše takové spoření a přilepšení do budoucna. Co se ale zhodnocení týče, tak je to stále oproti například termínovaným vkladům, nebo spořicím účtům daleko výhodnější.

Nechcete investovat přes Portu? Investujte sami

Chcete mít svoje investice naprosto pod kontrolou? Chcete se sami rozhodovat o tom, do čeho a kolik investujte? Vyberte si co je vám blízké a můžete začít.

 • Fondy: Nemovitostní fondy obvykle dosahují zhodnocení okolo 3 – 5 % ročně. Poplatky u nich bývají docela nízké a vývoj stabilní. Akciové fondy jsou oproti nim proměnlivější v čase, avšak jejich průměrný roční výnos dosahuje od 7 až do 15 %. Dostupnost peněžních prostředků je srovnatelná s Portu. Přečtěte si více o fondech zde.
 • Akcie: Nejste fanoušky fondů? Investujte napřímo do akcií. Akciové tituly vám mohou udělat klidně 100 % za rok, ale tak – 20 %. Výše potenciálního zhodnocení je zde vykoupena rizikem. Jak začít do akcií investovat si můžete přečíst zde.
 • Zlato: Nákup fyzického zlata je považován za jakýsi přístav bezpečí mezi investory. Takovou investicí se chráníte před politickými, hospodářskými i cenovými výkyvy a dosáhnete průměrného zhodnocení okolo 5-8 % ročně. Výhodou je, že se nedaní. Zpětný výkup zlata je velmi rychlý, do několika málo dnů můžete mít peníze na svém účtu. Přečtěte si více o investování do zlata.
 • Kryptoměny: Jedná se o novodobé digitální peníze, které za poslední roky získaly obrovskou pozornost. Kryptoměny jsou spojené se značným rizikem, ale historie ukázala, že potenciál je zde ohromný. Varianta je to spíše pro zkušenější investory. Přečtěte si více o tom, co jsou to kryptoměny a jak do nich začít investovat.

Poznámka: Výše zmíněná procentuální zhodnocení jsou samozřejmě pouze orientační. Trh se mění každý den a proto nelze říci, že tento, či jiný instrument má zhodnocení v rozmezí od X do Y %.

Jak na vás působí investování přes Portu? Máte již s Portu nějaké osobní zkušenosti? Podělte se s námi a ostatními čtenáři o váš názor. Děkujeme.

Zdroje informací:

Jednoduchost použití 100%
Poplatky 95%
Dostupné platební metody 95%
Dostupné možnosti 95%
Registrace a verifikace 95%
Důvěryhodnost značky 99%
97 %
1. místo
Progresivní a zajímavá investiční společnost
Portu je dobře promyšlená, jednoduchá a atraktivně vypadající platforma. Jasně cílí méně zkušené a drobné investory. Portu má rozhodně potenciál nabídnout těmto investorům zajímavou příležitost.
 • Investování s Portu je velmi jednoduché a zvládne ho i nováček
 • Žádné vstupní ani výstupní poplatky
 • Zajištění proti měnovému riziku
 • Týdenní zpravodajství přímo do emailu
 • U Portu nečekejte zhodnocení v řádech stovek procent ročně.

Jméno firmyPortu
Webová stránkahttps://www.portu.cz/
V češtině?
Sídlo společnostiNáměstí Republiky 1079/1A, 110 00 Nové Město
Minimální vklad1 000 Kč
Telefon420222096666
Email[email protected]
Měna účtu
Poplatek investoraOd 0,9 % ročně z aktuální hodnoty portfolia

Diskuze k tomuto článku: 13 komentářů
Petr Polivka

Portu se mi líbí, jen bych přivítal možnost nákupu alespoň 2x týdně (i když respektuji důvody a filozofii nákupu 1x týdně z pohledu dlouhodobosti investic).

Milan Macak

Nabidka nezni nelakave ale co me odradilo ze si autor nedal praci po sobe precist clanek a odsranit chybu „jedna se o nejvetsiho OBCHODNIK na prazske burze….“….takto to vypada jako odkud si z Nigerie…..takze za me ne a zustanu u svych investicnich nastroju

Magazín Finex

Dobrý den, Milane. Děkujeme za upozornění na překlep. Denně na našem portálu publikujeme cca 5 článků a tak se bohužel občas stane, že se jak redaktor, tak i šéfredaktor přehlédnou. Dáme si na to do budoucna pozor. Pokud je ale překlep v nezávislé recenzi věc, která Vás od Portu odradila, tak pak je nám líto, ale nevíme, jak můžeme pomoci. :-) Přejeme hezký den.

Dan

Za mě je tato platforma jednoduchá a přehledná, nabízí variantu k podílovým fondům, které mi nabízejí banky. Jelikož nemám takovou hotovost a příjmy, abych si mohl dovolit vlastního finančního poradce, je pro mě možnost investovat na této platformě s nízkými náklady a rozprostřeným rizikem zajímavou možností, jak uchránit své peníze před inflací a ještě k tomu přidat nějaký bonus.
Přeji PORTU hodně zdaru!

Magazín Finex

Dobrý den, Dane, děkujeme za Váš názor. Ať se daří!

Jakub

Tohle není recenze, tohle je reklama na Portu.
Jakožto dlouholetý investiční poradce jsem velmi nedůvěřivý k této nové platformě.

Magazín Finex

Dobrý den, Jakube. Děkujeme za Váš názor. Portu sami využíváme (viz např. články popisující naší investici zde) a za recenzí si stojíme. Jak je již zmíněno výše, za Portu stojí WOOD & Company, což je společnost s historií od roku 1991, která má pod správou více než 13 miliard Kč. Na Portu je dle nejnovějších zpráv dokonce investováno již přes 2 miliardy. Myslíme, že to hovoří samo za sebe. Můžeme se zeptat, co se Vám na Portu nezdá? :-)

Jana

Dobrý den,
zaujala mne zmínka o stránce s „vašimi investicemi“, ale když jsem na odkaz klikla, tak jsem na stránce žádné konkrétní informace nenašla. Jen odkazy na recenze a doporučení sledovat příspěvky na stránce dole, kde ale žádné příspěvky nejsou… Ani odkaz na nějaký váš „úvodní článek“, kde by měly být parametry investic, není funkční. Jsou tyto informace dostupné jinde, nebo již vůbec? Děkuji.

Tomáš

Jano, díky za zájem. Na této pasáži v současné době pracujeme.
My sami osobně máme v řadě platforem své skutečné peníze a některé nás zaujaly natolik, že o nich budeme publikovat více – právě např. tato chystaná rubrika. Zařazovali jsme však několik novějších platforem a to nás trochu zdrželo. Sledujte náš web, zapněte si upozornění v dané rubrice, ať vám novinky neutečou. :-)

Ľubomír

Dobrý deň, môžem si u vás zaloziť účet keď som občan Slovenska?
Dakujem za odpoveď Ľubomír

janmichalcik@seznam.cz

Zakládáte účet v EUR

Vklady a výběry na tento účet probíhají v měně: EUR
Minimální výše každého vkladu je: 20 EUR
Vklady zasílejte na eurový účet Portu
Poplatky jsou stejné pro CZK i EUR účet.
Investování do EUR instrumentů probíhá bez měnové konverze. Pro investice do USD instrumentů je provedena konverze za mezibankovní kurz zdarma a bez marže.

Magazín Finex

Dobrý den, Ľubomíre. Ano, dle našich informací by Portu mělo přijímat i slovenské klienty. Viz Portu.sk.

Juraj

A ako Slovák podnikajúci v ČR? Trvalý pobyt a OP mám slovenský, ale dane platím ako OSVČ v ČR, teda môj hlavný účet mám v českej banke. Budem si môcť založiť účet na Portu v českej mene?
Ďakujem.

Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo