Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Binance Card
Kryptoměnová karta Binance Card – Cashback, poplatky, limity, zkušenosti a další
Logo Binance Card
Binance Card
Logo Binance Card

Kryptoměnová karta Binance Card – Cashback, poplatky, limity, zkušenosti a další

Poslední aktualizace recenze 20. 12. 2023 | Redakce Finex
Hodnocení Finex.cz
86 %

Základní informace o Binance Card

Typ karty Debetní karta
Cashback Až 8 %
Binance Card končí

Dne 20. prosince 2023 došlo ke zrušení fungování Binance Card. Jako alternativu doporučujeme Crypto.com Card či Plutus Card.

Informace o platební kartě Binance Card

Binance Card je debetní kryptoměnová karta napojená na největší kryptoměnovou burzu Binance a největšího světového poskytovatele elektronických plateb, společnost VISA.

Vznik karty byl oznámen v březnu roku 2020, a to po akvizici společnosti Swipe, která se debetními kartami v kryptoměnovém světě zabývala. Od září téhož roku je možné si kartu objednat a využívat i v České a Slovenské republice.

Jak a kde Binance Card funguje a kde ji získat? Dozvíte se v tomto článku!

Obsah recenze platební karty Binance Card

Zdroj: Binance.com

Binance Card

Jak karta Binance Card funguje?

Hned na začátek je důležité zmínit, že debetní karta Binance Card je ve svém základním nastavení propojená s vašim uživatelským účtem na kryptoměnové burze Binance, konkrétně se sekcí Peněženka financování (Funding wallet).

Z této peněženky se kryptoměny při platbách čerpají a tak se tedy platební karta nabíjí. Do zmíněné peněženky je možné vkládat jak kryptoměny, tak i fiat měny (např. dolary a eura, koruny však zatím ne).

Jakmile je provedena transakce u obchodníka, karta automaticky vaše kryptoměny prodá za fiat měnu v reálném čase a za aktuální tržní kurz.

Zdroj: Binance.com
Sekce Peněženka financování na stránkách Binance
Sekce Peněženka financování na stránkách Binance

Binance tímto způsobem snadno a rychle umožňuje prodej kryptoměn na fiat měny ve chvíli, kdy je potřeba s nimi zaplatit, díky čemuž v praxi uživatelé mohou bez problémů utrácet své kryptoměny v obchodech po celém světě.

Jaké kryptoměny je možné prostřednictvím karty Binance Card utrácet?

Binance pro platby kartou v současné době podporuje převod a útratu následujících kryptoměn: BNB, BUSD, USDT, BTC, SXP, ETH, ADA, DOT, XRP, AVAX, SHIB, LAZIO, PORTO a SANTOS. Jinými kryptoměnami bohužel zatím platit nelze.

Ptáte se, co se stane v případě, že máte v peněžence více z uvedených kryptoměn? Vše má samozřejmě svá pravidla.

Jako první se při pokusu o platbu prodá BNB. Pokud BNB nedržíte nebo nemáte v této kryptoměně dostatečný zůstatek na dokončení nákupu, můžete si sami nastavit, v jakém pořadí chcete, aby se kryptoměny prodávaly. Stačí se přihlásit ke svému účtu na webu nebo v aplikaci a přejít do Panelu karty (Card dashboard).

Zdroj: Binance.com
Ovládací panel na stránkách Binance, tzv. Panel karty (Card dashboard)
Ovládací panel na stránkách Binance, tzv. Panel karty (Card dashboard)

Mimochodem, pokud nechcete používat sekci peněženky Financování a chcete mít všechny své kryptoměny na jedné hromádce, je možné v nastavení karty zaškrtnout toto políčko:

Zdroj: Binance.com
Binance Card placení ze spot peněženky
Po aktivaci této funkce budou pro platby automaticky používána aktiva ze spotové peněženky, když zůstatek v peněžence pro financování nebude stačit. Tuto funkci je možné kdykoli zapnout i vypnout. Pořadí aktiv odečítaných ze spotové peněženky bude stejné jako pořadí, které si nastavíte v peněžence pro financování.

Výběr z bankomatů

Karta Binance Card umožňuje výběr hotovosti z běžných bankomatů po celém světě. Za tuto službu v České republice nic platit nemusíte, ovšem od června roku 2023 Binance zavádí poplatek ve výši celých 2 % na veškeré výběry uskutečněné mimo území Evropy.

Je ale také potřeba počítat s tím, že některé bankomaty si naúčtují vlastní poplatek, který už Binance nijak neovlivní. Tento poplatek byste ale vždy měli vidět na obrazovce bankomatu a měli byste také mít možnost transakci zrušit.

Platba kartou online

S kartou od Binance můžete rovněž provádět i online transakce stejně jako s běžnou platební kartou. Jednoduše zadáte údaje z karty na platební stránce daného internetového obchodu. Ověříte své 3D Secure Verification (3DS) podle pokynů a dále už jen obdržíte oznámení v aplikaci nebo e-mail o potvrzení nákupu od Binance.

Jak a kde Binance Card získat?

Chcete-li kryptoměnovou platební kartu Binance Card získat, stačí se u Binance zaregistrovat a přejít na podstránku žádosti o Binance Card. Samozřejmostí je, že váš Binance účet musí být ověřený (je třeba mít splněnou a potvrzenou KYC verifikaci).

Na podstránce s žádostí o Binance Card je třeba kliknout na tlačítko Začít (Get started) a následně na Objednat kartu (Order card). Poté se zobrazí souhlas, který je třeba potvrdit.

Zdroj: Binance.com
Potvrzení souhlasu s objednáním Binance Card
Potvrzení souhlasu s objednáním Binance Card

Nyní uvidíte formulář s několika předvyplněnými údaji a pár chybějícími informacemi, které je nutné doplnit. Před kliknutím na tlačítko Objednat kartu Binance odsouhlaste zásady ochrany osobních údajů, podmínky používání a smlouvu s držitelem karty.

Kartu si můžete objednat jak přes rozhraní webových stránek na počítači a telefonu, tak i v mobilní aplikaci Binance.

Aktuálně je Binance Card k dispozici všem uživatelům, kteří mají účet u této kryptoburzy a zároveň žijí v následujících zemích: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Kyperská republika, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Gibraltar, Řecko, Maďarsko, Island, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko.

Kde můžete platební kartou Binance Card platit?

Jak bylo již zmíněno výše, kartou Binance Card je možné platit na všech místech, která jsou opatřena logem Visa, což znamená u více než 60 miliónů obchodníků po celém světě.

Prakticky tedy zaplatíte všude tam, kde jste běžně zvyklí platit svou platební kartou – ať už se jedná o večerku na rohu, vaši oblíbenou restauraci nebo e-shop kdekoli na světě.

Platební karta Binance Card při takeaway objednávce ještě za doby koronavirových lockdownů
Platební karta Binance Card v akci v malé restauraci ještě za doby koronavirových lockdownů

Jak dlouho trvá, než vám Binance Card přijde?

Doručení karty po jejím objednání obvykle trvá 1 až 3 týdny v závislosti na zemi, ve které se nacházíte, a také na aktuálním počtu objednávek karet.

 • Nicméně virtuální kartu můžete využívat ihned po dokončení objednávky. Tu můžete použít pro platby na internetu a nebo si ji přidat do Google Pay, Apple Pay či Samsung Pay

Karta funguje, jak už je u nás standardem, i pro bezkontaktní platby. Než však začnete tuto možnost využívat, je potřeba provést první transakci se svou kartou pomocí čipu, kterou potvrdíte zadáním PIN kódu. Pokud budete chtít někdy PIN kód změnit, můžete to provést v jakémkoliv bankomatu pomoci zadání stávajícího PINU nebo v Panelu karty.

V současné době je maximální částka na jednu bezkontaktní platbu v celé Evropě nastavena na 50 EUR (cca 1000 Kč). Z bezpečnostních důvodů je maximální denní kumulovaná částka bezkontaktních plateb 150 EUR. Pokud tento limit překročíte, bude transakce zamítnuta. Pokud však použijete čip a PIN, můžete opět platit bezkontaktně do limitu dalších 150 EUR.

Aktivace fyzické karty

Jakmile obdržíte svoji kartu fyzicky, musíte si ji aktivovat na svém Binance účtu v Panelu karty. Stačí zadat pár údajů z karty, aby bylo jasné, že jste si ji převzali vy a ne nikdo jiný, a karta je aktivní!

Zdroj: Binance.com

Binance Card

Limity Binance Card

U virtuálních karet je nastaven denní limit útraty 870 EUR. Při platbě fyzickou kartou platí denní limit útraty 8 700 EUR. Z bankomatů si pak můžete v jednom dni vybrat až 290 EUR. 

Binance Card Poplatky

Vedení karty je zcela zdarma. Binance si neúčtuje žádné poplatky za registraci, vydání karty a roční členství. Samotné poplatky za placení a výběry z bankomatu pak rozděluje dle jednotlivých států, pro Českou republiku jsou jak výběry, tak i placení přes kartu Binance Card kompletně bez poplatku.

 • V případě, že však kartu ztratíte, je nutné zaplatit poplatek ve výši 25 EUR za její znovuvydání.
 • Vycestujete-li někam mimo Evropu, bude se jak na placení, tak i na výběry z bankomatů vztahovat 2% poplatek.

Cashback u Binance Card

Příjemným bonusem při používání karty je zpětný cashback. Z každé platby vám totiž Binance vyplatí bonus ve výši od 0,1 % až do 8 %.

Výše tohoto cashbacku závisí na úrovni vaší karty. Tento cashback obdržíte vždy jednou denně přímo na svou kartu v podobě BNB tokenu, nicméně může se stát, že jeho připsání bude opožděno až o 48h, na což si uživatelé občas stěžují.

Poznámka

Dobré vědět: Za výběr z bankomatu cashback nezískáte. Stejně tak ho nezískáte ani v případě, že kartou Binance Card budete nakupovat kryptoměny u jiných burz nebo ji použijete k převodu financí na jiný z vašich účtů (např. nabití Revolutu apod.)

Úrovně karty a výše cashbacku

Úroveň Binance karty závisí na průměrném měsíčním zůstatku BNB tokenů ve vaší peněžence.

Úroveň karty BNB průměrný měsíční zůstatek Odměny BNB za vaše nákupy
1 0 0,1 %
2 1 2 %
3 10 3 %
4 40 4 %
5 100 5 %
6 250 6 %
7 600 8 %

Pokud je například váš průměrný měsíční zůstatek 5 BNB, což je mezi 1 BNB (úroveň karty 2) a 10 BNB (úroveň karty 3), máte kvalifikaci pro kartu úrovně 2 a můžete za všechny své nákup obdržet 2% cashback.

Abyste tedy dosáhli 8% cashbacku, museli byste v průběhu každého měsíce ve své peněžence držet aspoň 600 BNB, což už je celkem vysoká částka, 1 BNB totiž dnes stojí $13 750.

Úroveň karty si můžete ověřit Panelu karty v části Informace o kartě nebo v záložce Historie transakcí.

Poznámka

Binance si ale připravila ještě jeden důležitý limit cashbacku: Celková maximální částka, kterou ve formě cashback odměny můžete získat, je omezena pro každou úroveň karty následovně:

 

Úroveň Měsíční strop v EUR
1 5
2 100
3 150
4 200
5 275
6 350
7 500

Je používání Binance Card bezpečné?

Váš účet u Binance je chráněn prvotřídním zabezpečením společnosti Binance. Patří sem funkce jako:

 • bezpečné přihlášení (několik možností dvoufaktorového ověření), zabezpečené úložiště (uložení kryptoměn v Cold storage),
 • monitorování ze strany bezpečnostního oddělení Binance v reálném čase (systém řízení rizik analyzuje každý pokus o výběr, reset hesla, reset dvoufaktorové autentizace a změnu e-mailové adresy a jakákoliv neobvyklá aktivita spouští pozastavené výběry na minimálně 24–48 hodin),
 • řízení přístupu (volitelné bezpečnostní funkce, jako je seznam povolených IP adres),
 • bezpečnostní upozornění (bezpečnostní upozornění v případě zjištění podezřelé aktivity),
 • pokročilé end-to-end šifrování dat.

Výhody a nevýhody Binance Card

Pojďme si to tedy shrnout. Je používání Binance Card výhodné? Vyplatí se Binance Card?

Výhody

 • Binance je největší kryptoměnová burza, což jejich produktům dodává vysokou důvěryhodnost.
 • Možnost získat cashback za provedené platby.
 • Možnost hned po objednání karty využívat virtuální kartu.
 • Platební kartu můžete použít všude, kde je přijímána karta Visa.
 • Na kartě je možné mít jak fiat měny, tak i kryptoměny, které jsou v moment platby automaticky prodány.
 • Jednoduchost a rychlost získání karty.

Nevýhody

 • Relativně nízké limity pro platby, výběry z bankomatů i získaný cashback.
 • Mimo Evropu se na veškeré komerční transakce mimo eura a výběry z bankomatů vztahuje 2% poplatek.

Srovnání vůči ostatním kartám

V dnešní době existuje na trhu již spousta podobných kryptoměnových karet, například od společností Bitpay, Crypto.com, Wirex a mnoha dalších.

Oproti ostatním se Binance Card může určitě pochlubit vysokým cashbackem a také téměř nulovými poplatky.

Na druhou stranu kromě již zmíněných výhod nenabízí mnoho navíc. Například konkurent Cypto.com nabízí pro své uživatele zdarma účet na Spotify a Netflixu, 15 USD měsíční slevu z členského poplatku na Amazon Prime, slevy na AirBNB či Travala.com a neomezený bezplatný vstup do letištních salonků pomocí LoungeKey™ Pass pro držitele karet vyšší úrovně. 

Závěr a naše zkušenosti

Binance Card patří v evropských zemích mezi oblíbené karty, zejména pak díky recenzím a postavení samotné burzy Binance, která je považována sama o sobě za jednu z nejlepších a nejbezpečnějších kryptoburz na světě.

Kartu Binance Card ocení zejména uživatelé, kteří již mají na burze zřízený účet a dlouhodobě investují či aktivněji obchodují právě pomocí této burzy, jelikož si tak mohou své prostředky jednoduše kdykoliv vybrat nebo směnit za zboží či služby, a to za velmi dostupných podmínek.

Náročnějším uživatelům však výhody spojené s využíváním, porovnané s limity, které jsou na používání uplatňovány, pravděpodobně atraktivní nepřijdou.

Hodnocení Finex.cz

2. místo
86 %
2024

Binance Card

Kryptoměnová platební karta od Binance je velmi dobrou volbou pro začátečníky nebo nenáročné uživatele, a to hlavně protože je snadné a rychlé ji získat a používat. Pokud však budete chtít nadstandardní výhody, vysoké limity nebo prémiový servis, bude lepší poohlédnout se jinde.

Jednoduchost použití
Hodnocena je především přehlednost a jednoduchost použití aplikace/webové stránky. Důležité je ale také to, jak rychle po objednání karty je možné s ní platit, u jakých obchodníků je karta přijímána a celkový dojem z využívaní nabízených služeb.

90%

Přívětivost pro Čechy
Hodnocení zahrnuje zejména možnost použití české měny, ale také jazyk rozhraní aplikace, zákaznické podpory a akceptaci karty mezi českými obchodníky.

85%

Nabízené výhody
Výhody mohou být např. cashback jako odměna za používání karty, ale také nadstandardní proplacení služeb, jako třeba Netflix, Spotify, Apple Music, přístup do letištních salonků nebo pojištění ke kartě.

63%

Dostupné možnosti
Hodnocené jsou dostupné možnosti, které karta nabízí. Mezi ně patří např. Apple Pay a Google Pay, možnost využití kreditu (půjčky), dobíjení zůstatku na kartě, zmrazení karty, změna PINu, atp.

90%

Poplatky
Hodnoceny jsou všechny poplatky související s použitím karty. Mezi ně patří např. poplatek za platbu či výběr z bankomatu, poplatek nebo výhodnost kurzu při platbě v cizí měně, poplatek za aktivaci či výměnu karty, poplatek za dobití zůstatku na kartě, atp.

90%

Důvěryhodnost firmy
Hodnocená je důvěryhodnost firmy nabízející danou kartu. Ať už z pohledu stáří dané firmy, počtu jejích zákazníků, zkušeností a hodnocení zákazníků, atp.

100%

Více informací o Binance Card

Název kartyBinance Card
Základní informace o kartě
Vydavatel kartyVisa
Typ kartyDebetní karta
Oficiální stránkyhttps://www.binance.com/en/cards
CashbackAž 8 %
Měna kartyEUR
Další vlastnosti
Možnost zmrazit kartu v aplikaci
Podpora Apple Pay
Podpora Google Pay
Bezkontaktní platby
3-D Secure
Poplatky a limity
Max. denní platby8 700 EUR
Max. výběr z bankomatu290 EUR
Poplatek za výběr z bankomatu0 %, mimo Evropu 2 %
Další poplatky25 EUR za znovuvydání karty, 2 % za veškeré platby mimo Evropu vyjma eura
Ohodnoťte kartu Binance Card
12
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Další Karty, které by vás mohly zajímat