Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové karty » Binance Card

Kryptoměnová karta Binance Card - Cashback, poplatky, limity, zkušenosti a další

Základní informace o Binance Card

Typ karty

Debetní karta

Cashback

Až 8 %

Informace o platební kartě Binance Card

Binance Card je debetní kryptoměnová karta napojená na největší kryptoměnovou burzu Binance a největšího světového poskytovatel elektronických plateb, společnost VISA.

Vznik karty byl oznámena v březnu roku 2020, a to po akvizici společnosti Swipe, která se debetními kartami v kryptoměnovém světě zabývala. Od září téhož roku je možné si kartu objednat a využívat i v České a Slovenské republice.

Jak a kde Binance Card funguje a kde ji získat? Dozvíte se v tomto článku!

Obsah recenze platební karty Binance Card

1.Jak karta Binance Card funguje?Jaké kryptoměny je možné prostřednictvím karty Binance Card utrácet?2.Jak a kde Binance Card získat?3.Kde můžete platební kartou Binance Card platit?4.Jak dlouho trvá, než vám Binance Card přijde?Aktivace fyzické karty5.Limity Binance Card6.Binance Card Poplatky7.Cashback u Binance CardÚrovně karty a výše cashbacku8.Je používání Binance Card bezpečné?9.Výhody a nevýhody Binance Card10.Srovnání vůči ostatním kartám11.Závěr a naše zkušenosti12.Vaše zkušenosti s Binance Card (diskuze)

Binance Card
Zdroj: Binance.com

Jak karta Binance Card funguje?

Hned na začátek je důležité zmínit, že debetní karta Binance Card je ve svém základním nastavení propojená s vašim uživatelským účtem na kryptoměnové burze Binance, konkrétně se sekcí Peněženka financování (Funding wallet).

Z této peněženky se kryptoměny při platbách čerpají a tak se tedy platební karta nabíjí. Do zmíněné peněženky je možné vkládat jak kryptoměny, tak i fiat měny (např. dolary a eura, koruny však zatím ne).

Jakmile je provedena transakce u obchodníka, karta automaticky vaše kryptoměny prodá za fiat měnu v reálném čase a za aktuální tržní kurz.

Sekce Peněženka financování na stránkách Binance
Sekce Peněženka financování na stránkách Binance
Zdroj: Binance.com

Binance tímto způsobem snadno a rychle umožňuje prodej kryptoměn na fiat měnu ve chvíli, kdy je potřeba s nimi zaplatit, díky čemuž v praxi uživatelé mohou bez problémů utrácet své kryptoměny v obchodech po celém světě.

Jaké kryptoměny je možné prostřednictvím karty Binance Card utrácet?

Binance pro platby kartou v současné době podporuje převod a útratu následujících kryptoměn: BNB, BUSD, USDT, BTC, SXP, ETH, ADA, DOT, LAZIO, PORTO a SANTOS. Jinými kryptoměnami bohužel zatím platit nelze.

Ptáte se, co se stane v případě, že máte v peněžence více z uvedených kryptoměn? Vše má samozřejmě svá pravidla.

Jako první se při pokusu o platbu prodá BNB. Pokud BNB nedržíte nebo nemáte v této kryptoměně dostatečný zůstatek na dokončení nákupu, bude platba provedena v následujícím výchozím pořadí aktiv:

 1. BUSD,
 2. BTC,
 3. USDT,
 4. SXP,
 5. ETH,
 6. EUR,
 7. ADA,
 8. DOT,
 9. LAZIO,
 10. PORTO,
 11. SANTOS.
Ovládací panel na stránkách Binance, tzv. Panel karty (Card dashboard)
Ovládací panel na stránkách Binance, tzv. Panel karty (Card dashboard)
Zdroj: Binance.com

Mimochodem, pokud nechcete používat sekci peněženky Financování a chcete mít všechny své kryptoměny na jedné hromádce, je možné v nastavení karty zaškrtnout toto políčko:

Binance Card placení ze spot peněženky
Po aktivaci této funkce budou pro platby automaticky používána aktiva ze spotové peněženky, když zůstatek v peněžence pro financování nebude stačit. Tuto funkci je možné kdykoli zapnout i vypnout. Pořadí aktiv odečítaných ze spotové peněženky bude stejné jako pořadí, které si nastavíte v peněžence pro financování.
Zdroj: Binance.com

Výběr z bankomatů

Karta Binance Card umožňuje výběr hotovosti z běžných bankomatů po celém světě. Za tuto službu zaplatíte poplatek ve výši 0,9 %.

Je ale také potřeba počítat s tím, že některé bankomaty si naúčtují vlastní poplatek, který už Binance nijak neovlivní. Tento poplatek byste ale vždy měli vidět na obrazovce bankomatu a měli byste také mít možnost transakci zrušit.

Platba kartou online

S kartou od Binance můžete rovněž provádět i online transakce stejně jako s běžnou platební kartou. Jednoduše zadáte údaje z karty na platební stránce daného internetového obchodu. Ověříte své 3D Secure Verification (3DS) podle pokynů a dále už jen obdržíte oznámení v aplikaci nebo e-mail o potvrzení nákupu od Binance.

Jak a kde Binance Card získat?

Chcete-li kryptoměnovou platební kartu Binance Card získat, stačí se u Binance zaregistrovat a přejít na podstránku žádosti o Binance Card. Samozřejmostí je, že váš Binance účet musí být ověřený (je třeba mít splněnou a potvrzenou KYC verifikaci).

Na podstránce s žádostí o Binance Card je třeba kliknout na tlačítko Začít (Get started) a následně na Objednat kartu (Order card). Poté se zobrazí souhlas, který je třeba potvrdit.

Potvrzení souhlasu s objednáním Binance Card
Potvrzení souhlasu s objednáním Binance Card
Zdroj: Binance.com

Nyní uvidíte formulář s několika předvyplněnými údaji a pár chybějícími informacemi, které je nutné doplnit. Před kliknutím na tlačítko Objednat kartu Binance odsouhlaste zásady ochrany osobních údajů, podmínky používání a smlouvu s držitelem karty.

Kartu si můžete objednat jak přes rozhraní webových stránek na počítači a telefonu, tak i v mobilní aplikaci Binance.

Aktuálně je Binance Card k dispozici všem uživatelům, kteří mají účet u této kryptoburzy a zároveň žijí v následujících zemích: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Kyperská republika, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Gibraltar, Řecko, Maďarsko, Island, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko.

Kde můžete platební kartou Binance Card platit?

Jak bylo již zmíněno výše, kartou Binance Card je možné platit na všech místech, která jsou opatřena logem Visa, což znamená u více než 60 miliónů obchodníků po celém světě.

Prakticky tedy zaplatíte všude tam, kde jste běžně zvyklí platit svou platební kartou – ať už se jedná o večerku na rohu, vaši oblíbenou restauraci nebo e-shop kdekoli na světě.

Platební karta Binance Card při takeaway objednávce ještě za doby koronavirových lockdownů
Platební karta Binance Card v akci v malé restauraci ještě za doby koronavirových lockdownů

Jak dlouho trvá, než vám Binance Card přijde?

Doručení karty po jejím objednání obvykle trvá 1 až 3 týdny v závislosti na zemi, ve které se nacházíte, a také na aktuálním počtu objednávek karet.

 • Nicméně virtuální kartu můžete využívat ihned po dokončení objednávky. Tu můžete použít pro platby na internetu a nebo si ji přidat do Google Pay či Samsung Pay
 • Apple Pay bohužel Binance Card zatím nefunguje.

Karta funguje, jak už je u nás standardem, i pro bezkontaktní platby. Než však začnete tuto možnost využívat, je potřeba provést první transakci se svou kartou pomocí čipu, kterou potvrdíte zadáním PIN kódu. Pokud budete chtít někdy PIN kód změnit, můžete to provést v jakémkoliv bankomatu pomoci zadání stávajícího PINU nebo v Panelu karty.

V současné době je maximální částka na jednu bezkontaktní platbu v celé Evropě nastavena na 50 EUR (cca 1000 Kč). Z bezpečnostních důvodů je maximální denní kumulovaná částka bezkontaktních plateb 150 EUR. Pokud tento limit překročíte, bude transakce zamítnuta. Pokud však použijete čip a PIN, můžete opět platit bezkontaktně do limitu dalších 150 EUR.

Aktivace fyzické karty

Jakmile obdržíte svoji kartu fyzicky, musíte si ji aktivovat na svém Binance účtu v Panelu karty. Stačí zadat pár údajů z karty, aby bylo jasné, že jste si ji převzali vy a ne nikdo jiný, a karta je aktivní!

Binance Card
Zdroj: Binance.com

Limity Binance Card

U virtuálních karet je nastaven denní limit útraty 870 EUR. Při platbě fyzickou kartou platí denní limit útraty 8 700 EUR. Z bankomatů si pak můžete v jednom dni vybrat až 290 EUR. 

Binance Card Poplatky

Vedení karty je zcela zdarma. Binance si neúčtuje žádné poplatky za registraci, vydání karty, samotné placení ani roční členství.

 • V případě, že však kartu ztratíte, je nutné zaplatit poplatek ve výši 25 EUR za její znovuvydání.
 • Dále vám budou také účtovány transakční poplatky ve výši 0,9 % za výběry z bankomatů.

Cashback u Binance Card

Příjemným bonusem při používání karty je zpětný cashback. Z každé platby vám totiž Binance vyplatí bonus ve výši od 0,1 % až do 8 %.

Výše tohoto cashbacku závisí na úrovni vaší karty. Tento cashback obdržíte vždy jednou denně přímo na svou kartu v podobě BNB tokenu, nicméně může se stát, že jeho připsání bude opožděno až o 48h, na což si uživatelé občas stěžují.

Úrovně karty a výše cashbacku

Úroveň Binance karty závisí na průměrném měsíčním zůstatku BNB tokenů ve vaší peněžence.

Úroveň karty BNB průměrný měsíční zůstatek Odměny BNB za vaše nákupy
1 0 0,1 %
2 1 2 %
3 10 3 %
4 40 4 %
5 100 5 %
6 250 6 %
7 600 8 %

Pokud je například váš průměrný měsíční zůstatek 5 BNB, což je mezi 1 BNB (úroveň karty 2) a 10 BNB (úroveň karty 3), máte kvalifikaci pro kartu úrovně 2 a můžete za všechny své nákup obdržet 2% cashback.

Abyste tedy dosáhli 8% cashbacku, museli byste v průběhu každého měsíce ve své peněžence držet aspoň 600 BNB, což už je celkem vysoká částka, 1 BNB totiž dnes stojí 7 324 Kč.

Úroveň karty si můžete ověřit Panelu karty v části Informace o kartě nebo v záložce Historie transakcí.

Je používání Binance Card bezpečné?

Váš účet u Binance je chráněn prvotřídním zabezpečením společnosti Binance. Patří sem funkce jako:

 • bezpečné přihlášení (několik možností dvoufaktorové), zabezpečené úložiště (uložení kryptoměn v Cold storage),
 • monitorování ze strany bezpečnostního oddělení Binance v reálném čase (systém řízení rizik analyzuje každý pokus o výběr, reset hesla, reset dvoufaktorové autentizace a změnu e-mailové adresy a jakákoliv neobvyklá aktivita spouští pozastavené výběry na minimálně 24–48 hodin),
 • řízení přístupu (volitelné bezpečnostní funkce, jako je seznam povolených IP adres),
 • bezpečnostní upozornění (bezpečnostní upozornění v případě zjištění podezřelé aktivity) či
 • pokročilé end-to-end šifrování dat.

Výhody a nevýhody Binance Card

Pojďme si to tedy shrnout. Je používání Binance Card výhodné? Vyplatí se Binance Card?

Výhody

 • Binance je největší firma ve světě kryptoměn, což jejich produktům dodává vysokou důvěryhodnost
 • Možnost získat cashback za provedené platby
 • Možnost hned po objednání karty využívat virtuální kartu
 • Platební kartu můžete použít všude, kde je přijímána karta Visa
 • Na kartě je možné mít jak fiat měny, tak i kryptoměny, které jsou v moment platby automaticky prodány
 • Jednoduchost a rychlost získání karty

Nevýhody

 • Relativně nízké limity pro platby, výběry z bankomatů i získaný cashback
 • Zatím nedostupné Apple Pay

Srovnání vůči ostatním kartám

V dnešní době existuje na trhu již spousta podobných kryptoměnových karet, například od společností Bitpay, Crypto.com, Wirex a mnoha dalších.

proti ostatním se Binance Card může určitě pochlubit vysokým cashbackem a také velmi nízkými poplatky.

Na druhou stranu kromě již zmíněných výhod nenabízí mnoho navíc. Například konkuren Cypto.com nabízí pro své uživatele zdarma účet na Spotify a Netflixu, 15 USD měsíční slevu z členského poplatku na Amazon Prime, slevy na AirBNB či Travala.com a neomezený bezplatný vstup do letištních salonků pomocí LoungeKey™ Pass pro držitele karet vyšší úrovně. 

Závěr a naše zkušenosti

Binance Card patří v evropských zemích mezi oblíbené karty, zejména pak díky recenzím a postavení samotné burzy Binance, která je považována sama o sobě za jednu z nejlepších a nejbezpečnějších kryptoburz na světě.

Kartu Binance Card ocení zejména uživatelé, kteří již mají na burze zřízený účet a dlouhodobě investují či aktivněji obchodují právě pomocí této burzy, jelikož si tak mohou své prostředky jednoduše kdykoliv vybrat nebo směnit za zboží či služby, a to za velmi dostupných podmínek.

Náročnějším uživatelům však výhody spojené s využíváním, porovnané s limity, které jsou na používání uplatňoványm pravděpodobně atraktivní nepřijdou.

Jednoduchost použití 90%
Přívětivost pro čechy 85%
Nabízené výhody 63%
Dostupné možnosti 90%
Poplatky 90%
Důvěryhodnost firmy 100%
86 %
2. místo
Binance Card
Kryptoměnová platební karta od Binance je velmi dobrou volbou pro začátečníky nebo nenáročné uživatele, a to hlavně protože je snadné a rychlé ji získat a používat. Pokud však budete chtít nadstandardní výhody, vysoké limity nebo prémiový servis, bude lepší poohlédnout se jinde.
 • Binance je největší firma ve světě kryptoměn, což jejich produktům dodává vysokou důvěryhodnost
 • Možnost získat cashback za provedené platby
 • Možnost hned po objednání karty využívat virtuální kartu
 • Platební kartu můžete použít všude, kde je přijímána karta Visa
 • Na kartě je možné mít jak fiat měny, tak i kryptoměny, které jsou v moment platby automaticky prodány
 • Jednoduchost a rychlost získání karty
 • Nízké limity pro platby, výběry z bankomatů i získaný cashback
 • Zatím nedostupné Apple Pay

Více informací o Binance Card

Název kartyBinance Card
Základní informace o kartě
Vydavatel kartyVisa
Typ kartyDebetní karta
Oficiální stránkyhttps://www.binance.com/en/cards
CashbackAž 8 %
Měna kartyEUR
Další vlastnosti
Možnost zmrazit kartu v aplikaci
Podpora Apple Pay
Podpora Google Pay
Bezkontaktní platby
3-D Secure
Poplatky a limity
Max. denní platby8 700 EUR
Max. výběr z bankomatu290 EUR
Poplatek za výběr z bankomatu0,9 %
Další poplatky25 EUR za znovuvydání karty

Ohodnoťte kartu Binance Card


Připojte se k diskuzi

Další Karty, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo