Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
raiffaisen-bank-logo
Raiffeisenbank recenze
raiffaisen-bank-logo
Raiffeisenbank
Kód banky: 5500
raiffaisen-bank-logo

Raiffeisenbank recenzePřehled produktů a zkušenosti

Poslední aktualizace
14. 5. 2024
Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
raiffaisen-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 4. místo -
95 %
Kód banky: 5500

Banka s širokou nabídkou produktů pro náročné

Raiffeisenbank je banka pro náročnou klientelu, která však bude vhodná i pro běžné klienty. Nabízí široké portfolio služeb, i když občas se zbytečnými poplatky. Disponuje vysokým počtem poboček a bankomatů, a i přesto, že v malém městě se s ní pravděpodobně nesetkáte, můžete vše okolo svých financí pohodlně spravovat v moderním internetovém nebo mobilním bankovnictví.

raiffaisen-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 4. místo -
95 %
Pokrytí obchodní sítě
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích.

92%

Přívětivost a bezpečnost bankingu
Hodnocena je především přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, jeho logické uspořádání, moderní design a rychlost odezvy. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů. Hodnotíme též možnosti zabezpečení přístupů z těchto aplikací do bankingu a dostupnost uživatelské podpory či nápovědy. Dále se zaměřujeme na obtížnost instalace a nastavení nových funkcí a klíčů.

95%

Digitalizace bankovnictví
V této kategorii hodnotíme, zda je banka digitální či nikoliv. Umožňuje sjednat služby či produkty jednoduše online nebo je nutné docházet na pobočku a řešit spousty byrokracie? Je snadné obsluhovat své finance prostřednictvím bankovnictví nebo má banka tyto možnosti omezené?

95%

Běžné poplatky
Hodnotíme poplatky za běžné platby, SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, poplatky za vedení účtu, výběry u cizích bank atp. Důraz klademe na poplatky (případně podmínky) u standardních transakcí a obecně na běžném účtu, jelikož ten využívá nejvíce lidí.

90%

Nabídka produktů
V hodnocení se soustředíme na počet produktů, které banka nabízí. Řadí se sem produkty standardní, investiční, úvěrové, spořicí produkty, pojištění a další nadstandardní (inovační) produkty. Kromě kvantity produktů hodnotíme také jejich kvalitu. Přinesla banka na trh inovativní produkt? Poskytuje účet na míru klientům?

100%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Promo akce

Získejte až 1 000 Kč

Získejte BONUS 1 000 Kč za založení účtu. Akce platí pro typy účtů: Chytrý a Aktivní. Stačí první měsíc provést min. 3 platby kartou a bonus je váš.

Raiffeisenbank a.s. spadá pod rakouskou finanční instituci Raiffeisen Bank International AG. V České republice má status univerzální banky, která působí na českém trhu od roku 1993. Podle počtu klientů se banka řadí na čtvrtou pozici a dle celkových aktiv je na páté pozici. Pod instituci Raiffeisen navíc spadá od začátku roku 2022 banka Equa bank.

Raiffeisenbank byla v poslední době nejaktivnější v získávání klientů prostřednictvím akvizic. Díky koupi Equa bank má skupina aktuálně 1,8 milionů klientů. Toto číslo zahrnuje banku, stavební spořitelnu, ale také Equa bank.

Equa bank samotná v roce 2021 hlásila 519 tisíc klientů, Raiffeisenbank 820 tisíc klientů.

Banka klade důraz na společenskou odpovědnost, a to již od dob zrodu bankovní skupiny Raiffeisen v 19. století. Lze ji považovat za tradiční banku vhodnou pro náročné klienty. Nabízí široké portfolio služeb, od běžných účtů až po hypotéky, pojištění a investování.

Poznámka

TIP: Chcete se dozvědět více o možnostech investování? V naší rubrice se dozvíte, jak a do čeho investovat v roce 2024.

Co vám může Raiffeisenbank nabídnout? Jaké je její portfolio produktů? To vše, a ještě mnohem více, se dozvíte v naší recenzi Raiffeisenbank.

Obsah Raiffeisenbank recenze

Představení Raiffeisenbank

Raiffeisenbank zahájila svoji činnost v České republice v roce 1993. Spadá do investiční skupiny Raiffeisen Bank International AG (RBI), která je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů investičního a firemního bankovnictví v Rakousku, ale i v Evropě.

Skupina se soustředí na střední a východní Evropu, kde její dceřiné banky pokrývají 13 trhů. Celkem pro ni pracuje více jak 46 000 zaměstnanců, vlastní okolo 2 000 poboček a obsluhuje přes 16,7 milionu zákazníků.

Jedná se o rychle rozvíjející se banku, která je na českém trhu pevně ustálená. Zaměřuje se na aktivní a náročné klienty. Spektrum produktů a služeb je rozmanité, a uspokojí jak fyzické osoby, tak podnikatele.

V České republice Raiffeisenbank disponuje 125 pobočkami, 157 bankomaty a přibližně 3 400 zaměstnanci. Může se pochlubit počtem více jak 1,841 miliony klientů.

Sloučení Raiffeisenbank s Equa bank

Banka Raiffeisebank zakoupila akvizice Equa bank a od 1. 1. 2022 se s ní sloučila. Dne 14. 11. 2022 byly všechny produkty a služby klientů Equa bank převedeny pod Raiffeisenbank, která značku Equa bank nahradila.

Od tohoto dne se Equa bank spojila s Raiffeisenbank a veškeré produkty a služby poskytuje již jen pod logem Raiffeisenbank. Značka Equa bank tím definitivně skončila a už se nebude používat.

Poznámka

Jak se bance dařilo v roce 2022? Dle výroční zprávy dosáhl čistý zisk banky v roce 2022 výše 7,54 miliard Kč (vzrůst ooproti minulému roku 60,9 %), celková aktiva banky činila 601 miliard Kč (nárůst o 17,6 %). Během roku 2022 se bance také podařil navýšit počet klientů na 220 tisíc nových.

Čím se Raiffeisenbank zabývá?

Raiffeisenbank vystupuje na trhu s širokou škálou bankovních produktů a služeb pro soukromé osoby, firmy i korporace. Banka nabízí vedení běžných a spořicích účtů, firemních účtů, poskytování úvěrů, platební karty a investiční příležitosti.

Raiffeisenbank také převzala po Equa bank v roce 2022 systém odložených plateb PlatímPak. Jedná se o bezúročnou službu odloženého placení o 30 dní pro nákupy do výše 25 000 korun. Službu lze využít ve více než 10 000 e-shopech, navíc není podmínkou být klientem banky.

Součástí jejího portfolia jsou v neposlední řadě specifické finanční služby a poradenství pro firemní klienty a korporace.

Jak už víte, banka má rozmanitou nabídku produktů a služeb. Pojďme se společně podívat, jaké konkrétní bankovní produkty nám může Raiffeisenbank nabídnout!

Finanční produkty Raiffeisenbank

Podívejte se na stručné informace o jednotlivých produktech.

1) Raiffeisenbank běžné účty

Chytrý účet od Raiffeisenbankstatus základního účtu s možností vybírat hotovost ze všech bankomatů po celém světě zdarma. Za poplatek 29 Kč / měsíčně jej lze také provozovat i v jiné měně (např. EUR, GBP, HRK).

K účtu získáte zdarma 1 embosovanou debetní kartu MasterCard Standard a jednu kreditní kartu EASY pro využití atraktivních slev v programu Premium RB Club.

Účet si lze sjednat online odkudkoliv během 10 minut. Další výhodou je možnost přečerpat účet až o 1 000 Kč bez poplatků.

Banka též umožňuje okamžité platby, díky této službě se částka převede během několika sekund. K chytrému účtu lze používat bezkontaktní platby v obchodech prostřednictvím služeb Google Pay a RaiPay pro Android, Apple Pay, Apple Watch, iPad nebo iMac pro systém iOS, ale také Garmin Pay a FitBit pro platby vybranými hodinkami. Chytrý účet je úročen sazbou 0 % p.a.

Pro vstup na účet Raiffeisenbank lze použít Smart Banking nebo Internet Banking.

V nabídce banky se dále nachází Aktivní účet, který nabízí například:

 • Neomezený počet zahraničních plateb v EHP v měně EUR
 • Zvýhodněný úrok na Bonusovém spořicím účtu
 • Až 18 měn pod jedním číslem účtu zdarma

K Aktivnímu účtu dostanete kreditní kartu a dvě debetní karty. Vedení tohoto účtu je zpoplatněno částkou 49 Kč. Aktivní účet je úročen sazbou 0 % p.a.

Mezi další běžné účty pro fyzické osoby patří: Prémiový účet, který banka sloučila s Exkluzivním účtem, a dále transparentní účet.

2) Raiffeisenbank studentský účet

Účet pro studenty a děti od 0 do 26 let lze využívat bez omezení zcela zdarma. Jedná se o Aktivní účet, který pro tuto věkovou kategorii nabízí neomezené výběry z bankomatů všech bank po celém světě, dvě mezinárodní bezkontaktní platební karty a až 18 měn na jednom účtu. Účet pro studenty a děti je úročen úrokovou sazbou 0 % p.a.

K účtu také náleží neomezený počet zahraničních plateb v rámci eurozóny v měně EUR. Bezkontaktní placení pomocí Apple Pay, Google Pay, RaiPay, Garmin Pay či Fitbit Pay je samozřejmostí.

Založení účtu online je možné od 18 let, jinak probíhá na pobočce. Účet lze ovládat jednoduše prostřednictvím appky Mobilní eKonto nebo v internetovém bankovnictví.

3) Raiffeisenbank Bonusový spořicí účet

Bonusový spořicí účet od Raiffeisenbank nabízí založení, vedení a bezhotovostní transakce zdarma. Peníze jsou na účtu kdykoliv k dispozici, a to bez výpovědní doby. K tomuto spořicímu účtu je nutné mít založený běžný účet, u kterého je podmínkou jeho aktivního využívání, aby se spořicí účet úročil.

Při aktivním využívání běžného účtu činí bonusová úroková sazba 5,00 % p.a. u vkladů do 500 000 Kč.

Aktivním využíváním běžného účtu se rozumí splnit aktivitu dle tarifu běžného účtu, a to provedením transakcí nejméně ve výši či počtu stanoveném bankou. V případě nesplnění této podmínky je úrok stanoven na 0,1 % p.a. Pro výpočet čistého úroku můžete použít online kalkulačku na stránkách RB.

Součástí Raiffeisenbank spoření je služba Inteligentní spoření, která vám sama pohlídá a přepíše peníze mezi účty dle vašeho nastavení. Přebytečné peníze z hlavního účtu se vám automaticky převedou na spořicí účet.

Funguje to i naopak, takže se vám nestane, že by vám na hlavním účtu klesla částka pod nastavenou hodnotu (pakliže máte dostatečný obnos na spořicím účtu). Podmínkou pro založení spořicího účtu u Raiffeisenbank je disponovat jedním z běžných účtů.

Banka přestala nabízet spořicí účet GOLD, který byl určený pro klienty s Exkluzivním účtem.

Poznámka

TIP: Rádi byste si vybrali výhodnější spořicí účet? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

4) Termínované vklady od Raiffeisenbank

Raiffeisenbank také nabízí “zhodnocení” finančních prostředků s termínovanými vklady. Využít můžete jak jednorázové vklady, tak vklady s obnovováním. Výše vkladu je omezena v rozmezí od 10 tisíc Kč až do 30 milionů Kč. Vklady nad tuto hranici lze sjednat s individuální sazbou. Úroková sazba se mění v závislosti na době uložení vkladů.

Raiffeisenbank nabízí také speciální termínovaný vklad eKonto Garant, se kterým získáte další výhody. Jednou z nich je až 20 % vkladu kdykoliv k dispozici, a to bez sankcí.

Minimální částka pro založení termínovaného vkladu je 10 000 Kč nebo ekvivalent v cizí měně (EUR, USD, GBP, PLN, CAD, CHF, HUF ale nikoliv v RUB).

Termínované vklady vázané na účet lze snadno ovládat přes Raiffeisenbank internetové bankovnictví. Sjednání je možné pouze na pobočce, s sebou potřebujete platný doklad totožnosti.

Poznámka

TIP: Jak termínované vklady fungují a jaké jsou nejlepší? Podívejte se na naše aktuální srovnání pro rok 2024.

5) Stavební spoření Raiffeisen

Raiffeisenbank drží 100 % akcií Raiffeisen stavební spořitelny, která má ve své nabídce stavební spoření Raiffeisen. Získat můžete garantovanou roční úrokovou sazbu 3,50 % p.a. z vkladů (úrok bez státní podpory a dalších bonusů garantovaný na 6 let).

S garantovaným úrokem, státní podporou a akční prémií 1 000 Kč (v případě založení s Chytrým účtem) můžete získat maximální úrokovou sazbu až 7,99 % p.a. Zhodnocení nezahrnuje srážku daně a úhradu poplatků.

Stavební spoření od Raiffeisen dokonce získalo v soutěži Zlatá koruna v roce 2021 třetí místo v kategorii Stavební spoření za své stavebko se sjednáním zdarma a výnosem až 5,25 % p.a.

Také v soutěži Finparáda 2022 získala Raiffeisen stavební spořitelna třetí místo za své stavební spoření v kategorii Cena veřejnosti.

Poznámka

TIP: Jaké stavební spoření je nejlepší a jak si vybrat to pravé? Podívejte se na naše velké srovnání pro rok 2024.

6) Raiffeisenbank půjčka

Raiffeisenbank nabízí Minutovou půjčku online se sazbou od 6,7 % p.a. (úrok platný k 25. 5. 2023). Půjčit si můžete v rozmezí od 5 000 Kč do 800 000 Kč na cokoliv a bez ručitele. Dobu splatnosti si lze zvolit od 6 měsíců do 8 let. Sjednání a vedení půjčky, mimořádné splátky i úplné předčasné splacení je bez poplatků.

O půjčku lze zažádat online, na pobočce následně podepíšete smlouvy a banka vám peníze pošle obratem na účet. Jste-li klientem banky, žádost kompletně vyřešíte v mobilním nebo internetovém bankovnictví.

Po schválení získáte peníze obratem na účet. Den splátky v měsíci si klient volí sám. Při řádném splácení a vedení účtu u Raiffeisenbank získá klient bonusovou sazbu.

Banka také nabízí úvěr na auto či půjčku na rekonstrukci. Součástí nabídky je též refinancování a konsolidace půjček. K půjčce si lze také sjednat pojištění schopnosti splácet.

7) Investice od Raiffeisenbank

Raiffeisenbank nabízí také možnosti investování. Najdete u ní jak pravidelné nebo udržitelné investice, tak i podílové fondy nebo investiční certifikáty.

U pravidelných investic mohou klienti začít investovat již od 100 Kč měsíčně. Jak frekvenci, tak částku si lze kdykoliv změnit. Tyto investice jsou bez závazků a fixace, peníze jsou tak kdykoliv k dispozici. Sjednání a obsluhu lze provádět z pohodlí domova online. Vybrané fondy lze sjednat bez vstupního poplatku.

V případě udržitelných investic mohou klienti s čistým svědomím investovat do fondů a podpořit tak zodpovědné firmy. Fondy jsou nyní nabízeny bez vstupních poplatků. Stačí si zvolit investiční strategii a pustit se do investování.

Při investovaní do podílových fondů u Raiffeisenbank svěří klient své finanční prostředky do rukou specialistů, kteří se postarají o jejich zhodnocování. Klient se tak nemusí soustředit na finanční trh. Některé vybrané fondy jsou nyní navíc bez vstupních i výstupních poplatků. Lze si vybrat jednu ze strategií, kterou se budou investice řídit. Banka nabízí dluhopisové, smíšené, akciové a ostatní fondy.

Poznámka

TIP: Jak a do čeho investovat v roce 2024? Podívejte se na náš velký seznam možností a návody!

8) Raiffeisenbank hypotéka na bydlení

U Raiffeisenbank si lze sjednat hypotéku na pořízení vysněné nemovitosti. Banka půjčuje až do 90 % odhadní hodnoty nemovitosti, kterou bude klient ručit. Až 20 % z částky hypotéky lze využít na cokoliv. Splátky si lze rozložit v rozmezí 5–30 let, a stejnou dobou bude klient ručit zastavenou nemovitostí.

Půjčit si můžete od 330 000 Kč až 40 mil. Kč, v závislosti na ceně nemovitosti, která bude sloužit jako zástava úvěru. Úroková sazba se pohybuje od 5,99 % p.a. a fixaci si lze nastavit na 1, 3, 5, 7, 10, 15 let.

Čím delší fixace, tím vyšší úroková sazba. Přibližnou výši měsíční splátky si můžete spočítat v kalkulačce hypotéky na stránkách Raiffeisenbank.

V nabídce Raiffeisenbank je také refinancování hypoték a půjček, hypotéka na pronájem a půjčka na rekonstrukci bez zajištění.

9) Americká hypotéka od Raiffeisenbank

S Americkou hypotékou od Raiffeisenbank získáte úvěr na cokoliv ve výši až 5 mil. Kč. Díky ručení nemovitostí lze získat lepší úrokovou sazbu než u klasického spotřebitelského úvěru. Nemusíte dokládat účel úvěru a peníze obdržíte přímo na účet.

Rozsah splácení lze nastavit až na 20 let a fixaci úrokové sazby na 1, 3, 5, 7, 10 nebo 15 let. Úroková sazba se pohybuje od 6,99 % p.a. (platné k 25. 5. 2023).

10) Pojištění od Raiffeisenbank

V nabídce Raiffeisenbank naleznete široké portfolio pojištění. Řadí se do něj životní pojištění, majetkového pojištění, ale také pojištění, která si snadno sjednáte online z pohodlí domova, jako jsou: cestovní pojištění, úrazové pojištění či pojištění vozidla (povinné ručení i havarijní pojištění).

V souvislosti s produkty banka dále nabízí: pojištění schopnosti splácet půjčku, pojištění k hypotékám, pojištění ke kreditním kartám a pojištění zneužití karty.

Raiffeisenbank 11. 12. 2023 spustila nabídku nového volitelného cestovního pojištění NAPLNO pro držitele debetních karet za 139 Kč měsíčně. Pojištění NAPLNO nahrazuje stávající pojištění, které již nebude možné nově sjednat k žádné kartě (debetní ani kreditní). Dříve sjednané pojištění zůstane klientům platné, dokud si ho sami neukončí nebo nesjednají NAPLNO.

11) Raiffeisenbank kreditní karta

Raiffeisenbank poskytuje širokou nabídku kreditních karet s bezúročným obdobím až 55 dní. S kartami lze také využívat atraktivních slev u vybraných obchodníků díky programu PREMIUM RB CLUB.

V nabídce je kreditní karta EASY, která je zdarma a poskytuje úvěrový limit až 100 000 Kč. Další variantou je kreditní karta STYLE s úvěrovým limitem až 300 000 Kč a měsíčním poplatkem 50 Kč. Top kartou v nabídce Raiffeisenbank je kreditní karta RB PREMIUM, se kterou získáte úvěrový limit až 500 000 Kč a přístup do vybraných letištních salonků zdarma. Tuto kartu lze získat zdarma k Exkluzivnímu účtu.

12) Podnikatelské účty

Raiffeisenbank má ve své nabídce tyto tři typy účtů pro podnikatele a malé firmy: Chytrý účet, Aktivní účet a Světový účet. Jejich součástí jsou různé doplňkové služby. Všechny účty nabízí výběry z bankomatů po celém světě zdarma a neomezený počet tuzemských elektronických plateb a EUR plateb.

Fyzické osoby podnikající si mohou účet sjednat online, právnické osoby si jej mohou založit na pobočce.

Pro podnikatele a firmy nabízí Raiffeisenbank Bonusový spořicí účet pro podnikatele nebo spořicí účet PLUS pro podnikatele. Základní úrok u Bonusového spořicího účtu činí 0,10 % p.a., v případě plnění aktivity s bonusem pak 1,10 % p.a.

Raiffeisenbank internetové bankovnictví

Raiffeisenbank internetové bankovnictví klientům umožňuje přehledně a bezpečně spravovat finance. Účet je přístupný kdykoliv a z kteréhokoliv počítače.

Co internetové bankovnictví od Raiffeisenbank nabízí?

Internetové bankovnictví od Raiffeisenbank nabízí standardní funkce určené pro pohodlnou správu financí. Banka klade důraz na maximální zabezpečení prostřednictvím elektronických klíčů. V internetovém bankovnictví získáte přehled o všech účtech, půjčkách, kartách, hypotéce či spoření.

Jaké další funkce bankovnictví nabízí?

 • Investování do podílových fondů
 • Přehled o historii transakcí, výpisy účtu v PDF formátu
 • Všechny typy tuzemských i zahraničních plateb
 • Zadávání, změnu a zrušení trvalých plateb
 • Možnost uložení vzoru pro příští platby
 • Informace o půjčkách a povoleném debetu
 • Možnost sjednání půjčky, debetu nebo kreditky
 • Zasílání informací do emailu nebo mobilu prostřednictvím SMS zpráv
Raiffeisenbank-prihlaseni
Stránka pro přihlášení do internetového bankovnictví Raiffeisenbank. Zdroj: rb.cz

Přihlášení do internetového bankovnictví Raiffeisenbank a podepisování plateb je zabezpečeno pomocí dvoufaktorové autorizace. Pro vstup do bankovnictví stačí kliknout na tlačítko Vstup na účet v pravém horním rohu.

Dále si zvolíte, prostřednictvím jakého zabezpečení se přihlásíte. Využít můžete RB klíč, který umožňuje bezpečné a snadné přihlášení i potvrzování transakcí.

Zdroj: www.rb.cz
prihlasovaci-udaje
Přihlašovací stránka do internetového bankovnictví Raiffeisenbank

Mobilní bankovnictví od Raiffeisenbank

S mobilní aplikací Mobilní eKonto od Raiffeisenbank můžete odkudkoliv spravovat svoje účty v mobilním telefonu. Získáte tak absolutní přehled o vašich financích. Aplikace disponuje mnoha zajímavými funkcemi. Patří k nim:

 • Personalizace hlavní stránky
 • Kategorizace transakcí
 • Oznámení o pohybech na účtu
 • Komunikační centrum
 • Zabezpečovací prvky (RB klíč, Face ID a Touch ID, skrytí citlivých dat, ochrana platební karty aj.)

Appka poskytuje veškerý přehled o transakcích, všech účtech a jednotlivých platebních kartách klienta. Platby lze potvrzovat biometrií, ale také lze využít platby QR kódem.

Zajímavostí je využití nejmodernějších způsobů pro odhalení nežádoucích a škodlivých souborů v zařízení klienta, čímž je aplikace chráněna před únikem citlivých dat. Toto zabezpečení nese název Promon Shield.

Mobilní eKonto si lze přizpůsobit dle svých potřeb

Aplikaci si můžete přizpůsobit vašim potřebám. Lze si personalizovat hlavní stránku a nastavit si tři nejčastěji používané funkce do tlačítek zobrazených na hlavní stránce aplikace. Dále si lze různě seřadit produkty v aplikaci tak, jak to bude nejvíce vyhovovat právě vám.

Výhodou je také možnost nastavit si využití biometrie – jestli ji chcete používat pouze na platby, nebo i na přihlášení do aplikace nebo jako kombinaci obojího. Aplikace je ke stažení na Google Play nebo App Store.

Jak funguje Mobilní eKonto?

 

Raiffeisenbank Google Pay a Apple Pay

Raiffeisenbank také nabízí několik možností bezkontaktního placení. Řadí se mezi ně Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay či Fitbit Pay. Využít lze také Raiffeisenbank aplikaci Raipay.

Tyto jednoduché a rychlé způsoby placení lze využívat v obchodech, aplikacích či online. Stáhnout je může klient zdarma na Google Play store (pro Android) nebo v App Store (pro iOS).

Raiffeisenbank pobočky a bankomaty

Raiffeisenbank disponuje 125 pobočkami, které naleznete téměř v každém větším městě. Raiffeisenbank tak najdete nejen v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, Liberci, Plzni, Zlíně, Pardubicích, Českých Budějovicích, ale i v dalších městech České republiky.

Raiffeisenbank má také dostatečný počet vlastních bankomatů = celkem 157, a z toho 120 vkladomatů.

Výhody a nevýhody Raiffeisenbank

Výhody

 • Banka se stabilním zázemím silné finanční skupiny
 • Vysoký počet bankomatů a poboček
 • Široká nabídka bankovních produktů a služeb
 • Bohaté portfolio investičních příležitostí
 • Inovativní internetové a mobilní bankovnictví
 • Zajímavá nabídka kreditních karet
 • Vedení Chytrého účtu zdarma bez podmínek
 • Široká nabídka pojištění
 • Nabízí stavební spoření

Nevýhody

 • Zpoplatněný Aktivní účet částkou 49 Kč
 • Zpoplatněné vedení účtu v cizí měně (K Chytrému účtu)
 • Nedisponuje pobočkami v malých městech

Získaná ocenění

Raiffeisenbank se také může pochlubit spoustou zajímavých ocenění. Podívejme se na některá z nich.

Ocenění za rok 2022

 • Cena hospodářských novin 2022: Nejlepší banka roku 2022 a Klientsky nejpřívětivější banka roku 2022.
 • Zlatá koruna 2022: 3. místo za Chytrý účet pro podnikatele zdarma v kategorii Podnikatelské účty.
 • Finparáda 2022: 2. místo za Chytrý účet v kategorii Osobní účty, 3. místo za stavební spoření Raiffeisen stavební spořitelny v kategorii Stavební spoření a 2. místo za Raiffeisen-Energie-Aktien Raiffeisen investiční společnosti v kategorii Podílové fondy.
 • CEE SME Banking Awards 2022: 1. místo v kategorii nejlepší online banking pro malé a střední podniky v regionu střední a východní Evropy.
 • TOP Odpovědná firma 2022: banka získala ocenění TOP Odpovědná firma za projekt #StandWithUkraine a #DenProUkrajinu.
 • Sodexo Zaměstnavatel roku 2022: 3. místo v regionu Praha, a to v kategorii do 5 tisíc zaměstnanců.
 • TOP Zaměstnavatelé 2022: řadí se mezi TOP 4 zaměstnavatele v oblasti Bankovnictví a investic.
 • Byznys pro společnost: zlatý certifikát v indexu Diverzity

Reklama Raiffeisenbank

Reklamy Raiffeisenbank vždy spolehlivě poznáte. Podívejte se na jednu z nich:

Závěr – Naše hodnocení Raiffeisenbank

Raiffeisenbank lze charakterizovat jako banku pro náročné klienty. Na druhou stranu velmi dobře poslouží i běžným klientům, kteří od své banky očekávají rozsáhlé portfolio produktů, nízké poplatky a dostupnost.

Velkou výhodou banky je široká nabídka produktů, která se občas může zdát až trochu zmatečná. Banka je svému klientovi schopna nabídnout opravdu téměř cokoliv. Pomineme-li klasické běžné a spořicí účty, termínované vklady či platební karty, může se Raiffka pyšnit zajímavou nabídkou kreditních karet, pojištění i hypoték.

Třešničkou na dortu je poté stavební spoření, které chytře završuje celý výčet bankovních produktů a služeb.

Pro úplnou spokojenost klientů banka provozuje vysoký počet poboček a bankomatů, ale v některých malých městech pobočky chybí. Veškerou správu financí lze provádět v moderním internetovém a mobilním bankovnictví, přičemž obojí se pyšní zajímavými funkcemi. Ty mohou být užitečné, ale jejich aktivace bude pro některé asi zbytečně složitá.

Ne každému bude bankovnictví s velkým množstvím funkcí a služeb vyhovovat. Většina lidí upřednostňuje snadné a intuitivní bankovnictví, které poslouží zejména pro přehled o transakcích a k samotnému platebnímu styku.

Ale každému vyhovuje něco jiného a záleží především na potřebách klientů. Raiffeisenbank má jistě co nabídnout a určitě nebude pro mnohé zklamáním. Někteří klienti však možná upřednostní svěží mladou a bezpoplatkovou banku, která jim nabídne snadnou správu financí.

Raiffeisenbank vás nepřesvědčila? Co říkáte na Fio banku?

Raiffeisenbank vás příliš nepřesvědčila? Hledáte menší banku s přehlednější nabídkou produktů? Pak by vás možná mohla zaujmout Fio banka. Podívejte se na naši recenzi Fio banky.

Fio banka je ryze českou bankou, která se zaměřuje na poskytování běžných bankovních služeb bez poplatků. Součástí její nabídky jsou také investice do cenných papírů.

Ačkoliv se Fio řadí k menším bankám, může se pochlubit širokou nabídkou bankovních produktů, přehledným internetovým bankovnictvím a neustálými inovacemi. I přesto, že se od počátku jedná o českou banku, rozhodně nemůžeme říci, že by tím byla jakkoliv oslabena. Ostatně to právě ona byla první bankou, která spustila v ČR Internetbanking.

Fio banka navíc nabízí neomezené výběry ze svých bankomatů zdarma, platby v rámci ČR a SR zdarma i nízké úroky u půjček a hypoték. Nevýhodou pak je omezený počet výběrů zdarma z bankomatů jiných bank.

Více informací o Raiffeisenbank

NázevRaiffeisenbank
Založení banky Česká republika 1993
Kód banky5500
BIC kód (SWIFT) RZBCCZPP
Webové stránkyhttps://finex.cz/o/raiffeisenbank/
Internetové bankovnictvíhttps://www.rb.cz/vstup-na-ucet
Informace o běžném účtu banky
Vedení účtuZDARMA
Poplatek za výběr 0 Kč
Online založení
Základní informace o bance
Počet bankomatů157
Počet vkladomatů120
Počet poboček125
Hotovostní podklady (možnost výběru)51
Počet klientů 1,8 mil.
Kontakt na podporu800 900 900
Sídlo bankyHvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.rb.cz/osobni/ceniky
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.rb.cz/informacni-servis/informacni-a-online-sluzby/urokove-sazby
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna
Ohodnoťte banku Raiffeisenbank
29
71

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (4 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Věra Soušková

Raiffeisenbank je nejhorší banka, kterou jsem zde zažila. Již 3x mne podvedla. V minulosti mne uhnali na jednorázový roční vklad s určitými úroky. Tyto úroky nepřipsali, byli mnohem nižší a až po mé reklamaci uvedli do pořádku. Dále mne uhnali v akci na stavební spoření s tím, že v nebudu platit poplatek 2000 Kc za zřízení. A ejhle, na účtu bylo minus 2000 za zřízení. Opět jsem musela reklamovat, až po mé urgenci tedy dali do pořádku. A při zřizování tohoto spoření mi bylo garantováno, ze po 3 letech budu moci toto spoření zrušit bez ztráty úroků a státního příspěvku. I díky tomuto příslibu jsem do toho šla. A nyní – po třech letech od založení jsem chtěla zrušit (malý úrok, zvyšování poplatku za vedení účtu 4x ročně asi 99,— Kč, snížení státního příspěvku) – a ejhle, zase to byl od banky podvod. Přišla bych o státní příspěvky a byla by pokuta 1% z cílové částky. Takže jenom sliby a sliby, když vás na něco chtějí nalákat. Již nikdy nic do této banky! Seriózní banky jsou Air bank, Trinity bank a Unicredit bank.

Jan Novy

Toto je naprosto dementni banka!!! Mel jsem ucet u equa bank, kterou koupila tahle Raiffeisenbank. Nemuzu se prihlasit do internetoveho bankovnictvi protoze dle tvrzeni baby na hotline pry nemam aktivni kartu. A kartu si pry mam aktivovat v internetovem bankovnictvi. Idioti!
Pry mam jit na pobocku. Parada, poletim z US do CZ kvuli pitomcum z Raiffeisenbank. Okamzite jakmile se mi podari vybrat penize, jdu od tech bridilu pryc, a kazdemu to vrele doporucuji!

Jaroslav Částka

Tady něco nehraje, tato banka není vůbec přívětivá. Řeším situaci, kdy se potřebuji dostat k výpisům po 10 letech a hádejte,….

Equabank zdarma a do chvíle na e-mailu.
Mbank – poštou 550 Kč Souhrnný.
KB – 1500, nutné navštívit pobočku.
Vyhrává: RB – 200 Kč za jeden výpis. Tleskám zlodějské bance.

Vlastimil

Už se dál nedalo, stále přikrádání,účtování podivných poplatků,účty jsem zrušil.
Odporná instituce.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Banky, které by vás mohly zajímat