Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Recenze Interactive Brokers – Zkušenosti, poplatky, demo
Interactive Brokers
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Recenze Interactive Brokers – Zkušenosti, poplatky, demo

Poslední aktualizace recenze 26. 10. 2023 | Ing. Patrik Kudláček
Hodnocení Finex.cz
89 %

Základní informace o Interactive Brokers

Možnost obchodovat Akcie, forex, komodity, kryptoměny, indexy, ETF, dluhopisy, futures, opce, podílové a hedge fondy
Poplatky za obchod Od $ 1, dle instrumentu
Minimální vklad Bez omezení
V češtině? Ne
České akcie Ano
Demo účet Ano
W-8BEN formulář Ano
Frakční akcie Ano

Interactive Brokers (IB) je americká nadnárodní makléřská společnost s historií sahající až do roku 1978. Jedná se o jednoho z nejoblíbenějších brokerů, a to zejména mezi institucionálními investory a profesionálními tradery.

Tomu odpovídají i požadavky na uživatele, které nejsou úplně nakloněny nováčkům, kteří se do světa tradingu teprve dostávají. Toho jsou si však v IB vědomi a je vidět postupné zlepšování podmínek i pro menší obchodníky. Za zmínku stojí hlavně snížená minimální výše vkladu a zrušení poplatku za neaktivitu nebo možnost nákupu frakčních akcií (platí pouze pro US akcie).

V současné době se Interactive Brokers může pochlubit více než dvěma miliony klientských účtů. Jedná se o veřejně obchodovanou společnost, jejíž akcie jsou kótované na burze Nasdaq pod tickerem IBKR – potenciální zájemce o otevření obchodního účtu tak má přístup ke značnému množství informací o finanční síle a stabilitě tohoto brokera. Komu se vyplatí nad Interactive Brokers přemýšlet? Dozvíte se v této recenzi!

Platforma Interactive Brokers

Interactive Brokers nabízí své vlastní řešení obchodní platformy na velmi profesionální úrovni. Investor má možnost si vybrat ze 3 možností:

 • samostatný program platformy Trader Workstation (TWS),
 • webová platforma v sekci Client Profile a
 • mobilní aplikace IBKR GlobalTrader.

Platforma pro obchodování Trader Workstation nemá úplně nejjednodušší uživatelské rozhraní a je určena spíše pro zkušenější obchodníky, kteří přesně vědí, co v platformě hledat. Kromě TWS však IBKR nabízí také webovou platformu v sekci Client Profile, ve které může klient nejen spravovat své vklady a výběry v různých měnách, ale také zadávat obchodní pokyny.

Začínající a méně zkušení investoři se ale mohou seznámit s nabídkou akcií, ETF a opcí v mobilní platformě. Platforma nabízí i obchodování zlomkových akcií (fractional shares).

Interactive Brokers nabízí rovněž možnost otevření demo účtu s počátečním zůstatkem 1 milion dolarů, který dodá každému dostatek prostoru pro vyzkoušení obchodní platformy. Kromě toho je klientům dostupný rozsáhlý vzdělávací program, který doporučujeme každému nastudovat.

Jak přesně platformy vypadají a v čem přesně se liší?

Trader Workstation (TWS)

V rámci vlajkové lodi (desktopové platformy) Interactive Brokers může investor obchodovat téměř jakékoliv myslitelné aktivum, včetně globálních akcií, opcí, CFD kontraktů, opčních obchodů atd. Interactive Brokers je napojeno na téměř všechny elektronické burzy světa, a tak můžou její klienti obchodovat opravdu cokoliv.

Rozdíl oproti řadě jiných brokerů je u IB také v tom, že objednávky jsou realizovány na skutečném trhu, realizace tak probíhá za skutečnou tržní cenu. Platforma IBKR je napojena na více než 30 tržních center a objednávku realizuje na tom, kde je cena v danou chvíli nejlepší.

Platforma TWS je Java aplikací. Tím se snaží zajistit maximální rychlost a případně i zpracování těžších požadavků. Na této aplikaci a její optimalizaci staví Interactive Brokers staví dlouhé roky. Aplikace je skutečně maximálně rychlá a po technické stránce optimalizovaná. TWS si můžete nainstalovat na Windows i Mac a to jak s procesorem Intel, tak Silicon (M1/M2).

Zatímco po vývojářské stránce není aplikaci co vytknout, snad po stránce designu a rozlišení by již aplikace zasloužila nějaký update, především kostičkované ikonky jsou snad stejné, jak si je pamatujeme ještě z doby před 10 lety.

Zdroj: Interactivebrokers.com
Interactive Brokers TWS platforma

Protože TWS není určena pro úplně nové investory, uživatelské rozhraní platformy není z nejjednodušších a chvíli potrvá, než se v něm zorientujete. Mezi profesionálními obchodníky však patří tato platforma k vůbec nejlépe hodnoceným.

V rámci TWS můžete využít mnoho profesionálních nástrojů – algoritmické obchodování, opční strategie, volatilní strategie, nástroje pro návrh portfolia nebo investiční strategie aj.

Nastavitelné watchlisty nabízejí také velmi široké možnosti – můžete sledovat jakékoliv dostupné aktivum. Každý seznam si přitom můžete upravit dle svých preferencí, když máte na výběr z 494 možností úpravy jednotlivých watchlistů.

zakladni-uzivatelske-rozhrani-platformy-trader-work-station-interactive-brokers
Základní uživatelské rozhraní platformy Trader Work Station

Interactive Brokers se snaží nově oslovovat i začínající investory, a proto jim dává k dispozici rozsáhlou nápovědu, výuková videa, případně funkci IBot (která je rovněž dostupná v mobilní aplikaci).

Funkce založená na technologii umělé inteligence pomáhá investorům k rychlému zodpovězení dotazů prostřednictvím chatu (nebo hlasových povelů v případě aplikace pro iPhone).

IBot je schopný rychle nalézt informace o vašem portfoliu. Dokáže vám říct, jaká byla poslední cena akcií Google, zobrazit porovnání grafů Apple a Microsoft nebo na váš příkaz například nakoupit 100 akcií Facebook.

Nápověda a funkce IBot, které vám v začátcích pomohou se seznámením s uživatelským rozhraním a možnostmi platformy Trader Work Station
Nápověda a funkce IBot, které vám v začátcích pomohou se seznámením s uživatelským rozhraním a možnostmi platformy Trader Work Station

Webová platforma

Pro méně zkušené obchodníky nabízí Interactive Brokers webový klientský portál. Webový portál je přehlednější a nabízí všechny základní funkce nezbytné k obchodování a dostatečné správě portfolia. Základní funkce v případě tohoto brokera znamenají, že obsahují vše, co 95 % investorů či traderů ke své činnosti potřebuje.

Rozhraní webové platformy Interactive Brokers
Rozhraní webové platformy Interactive Brokers

Webová platforma je v porovnání s TWS jednodušší, ale to rozhodně není na škodu. Je možné, že při dlouhodobém užívání naleznete nějaké nedostatky, na platformě se však neustále pracuje, neboť byla odhalena teprve na konci roku 2019.

V rámci webové platformy mohou investoři do detailu zkoumat jednotlivé akcie nebo si vytvořit screeningy na základě vlastních požadavků. Přestože je webová aplikace o něco jednodušší než TWS, její potenciál je velmi široký.

Detailní zobrazení informací konkrétního akciového titulu
Detailní zobrazení informací konkrétního akciového titulu

Jak můžete vidět na obrázku níže, z webové platformy lze bez problémů nastavit okamžité nákupy/prodeje a stejně tak i limitní příkazy. Graf lze dle libosti rovněž velmi snadno upravit. Vybírat můžete hned z 11 typů grafů (svíčkový, čárový atd…), přičemž lze na dvě kliknutí do grafu doplnit i téměř jakýkoliv myslitelný indikátor. Není tak nutné k technické analýze využívat dalšího softwaru.

Detail nákupních příkazů a indikátorů webové platformy
Detail nákupních příkazů a indikátorů webové platformy.

Mobilní aplikace IBKR GlobalTrader

Stále více investorů či traderů provádí obchody nebo pouze sleduje portfolio na svých smartphonech, na což mysleli i v Interactive Brokers. Stáhnout si tak nově od roku 2022 můžete i novou mobilní aplikaci pro android i iOS – IBKR GlobalTrader.

Mobilní aplikace nabízí podobné možnosti jako webová platforma – analýzy, screening akcií, zadávání objednávek ajTechnická analýza bude samozřejmě vzhledem k velikosti telefonu složitější, ale nepředpokládáme, že by ji někdo pravidelně s plnou vervou prováděl právě někde na cestách na mobilním zařízení.

Zdroj: Interactive Brokers
Rozhraní mobilní aplikace IBKR GlobalTrader
Rozhraní mobilní aplikace IBKR GlobalTrader
 • Pozitivem rozhodně je, že vzhled i ovládání aplikace působí velmi jednoduše a proto se i méně zkušený uživatel v aplikaci rychle zorientuje.
 • V tuto chvíli (duben 2022) však není možné aplikaci spustit v češtině a jsou tedy třeba základy anglického jazyka.

Obchodování frakčních akcií (fractional shares) a kryptoměnových ETF

V roce 2022 přišel broker Interactive Brokers s velmi vítanou změnou: přibyla možnost obchodovat frakčních akcií. Frakce je zlomek akcie, tedy v případě drahých akcií, které mohou stát i tisíce dolarů, vám stačí koupit jen její zlomek, frakci.

Poznámka

TIP: Více se o frakčních akciích můžete dočíst v našem článku na toto téma.

V roce 2022 si broker Interactive Brokers přichystal i další novinku, kryptoměnové ETF. Ve spojení s předními poskytovateli ETF (například i s XTB) nabízí Interactive Brokers investiční instrument, jehož cena je navázaná na cenu kryptoměn.

S Interactive Brokers můžete tímto způsobem spekulovat na cenu kryptoměn a neopustit obchodní účet. Nepotřebujete kryptoměnovou peněženku ani nic podobného.

Zdroj: interactivebrokers.co.uk/
IB kryptoměny
IB kryptoměny

Za využití kryptoměnových ETF zaplatíte komisi od 0,05 % z obchodované hodnoty, v případě evropských ETF je minimální poplatek stanoven na 3 EUR.

Poznámka

TIP: Více se o ETF můžete dočíst v našem článku na toto téma.

Demo účet u Interactive Brokers

IB nabízí podobně jako většina konkurentů demo účet zdarma. Naleznete ho pod názvy “paper account” nebo “free trial“.

K jeho založení vám postačí vytvořit uživatelské jméno, zadat registrační e-mail, heslo a potvrdit registraci v e-mailu.

Prostřednictvím demo účtu si můžete vyzkoušet všechny jmenované platformy. Snáze tak dospějete k závěru, zda je pro vás tento obchodník z hlediska uživatelského zážitku vhodný, případně jaké platformě budete dávat ve svých obchodních aktivitách přednost.

Na demo účet vám je připsán 1 000 000 virtuálních dolarů po neomezenou dobu a vy s nimi můžete okamžitě začít zkoušet obchodovat. Tyto “peníze” vám tak poslouží nejen k seznámení s platformou, ale samozřejmě i k testování případných investičních strategií.

Myslete na to, že na demo účtu obchodujete za virtuální peníze a přechod investora na reálný účet může udělat s jeho psychikou doslova divy.

Neplatí, že strategie fungující na demo účtu musí nutně fungovat i v reálu. Zvlášť pokud jste si v minulosti obchodování s reálnými penězi nevyzkoušeli, můžete být svou reakcí na případné ztrátové obchody překvapeni.

Na demo účtu jsou dostupné stejné instrumenty jako na reálném obchodním účtu. Pouze musíte počítat se zpožděním tržních dat u některých aktiv.

Zpoždění tržních informací u demo účtu
Zpoždění tržních informací u demo účtu. Zdroj: InteractiveBrokers.com

Vklad a výběr peněz u Interactive Brokers

Metody vkladu a výběru peněz jsou omezené, protože není možné vkládat na účet peníze s využitím platební karty ani elektronické peněženky.

Peníze na účet IB je možné bankovním převodem, převodem prostředků od jiného brokera a nebo přes internetovou peněženku Wise.

Na převod peněz z bankovního účtu si budete muset chvíli počkat, limitem by však měly být 4 dny. Druhou možností, jak začít obchodní účet prakticky využívat, je přesun cenných papírů k Interactive Brokers od jiného brokera, tento transfer pak bude trvat 2-8 dnů.

To by se tedy dalo považovat za jednu z nevýhod tohoto brokera. Protože však Interactive Brokers většinou využívají lidé, kteří to se svým investování myslí opravdu vážně, není to pro ně problém.

Možnosti platby
Možnosti platby

Peníze můžete na účet vkládat hned ve 20 měnách a doporučili bychom volit měnu účtu s ohledem na to, jaká aktiva chcete primárně nakupovat. Máte-li v plánu obchodovat americké akcie, dává smysl dolarový účet a vklad peněz v dolarech. Máte možnost vložit peníze i v korunách (CZK), ale pak se nevyhnete poplatku za konverzi měny.

Výběry peněz můžete taktéž provádět v korunách (CZK) a to i v případě, že v těchto měnách nemáte na účtu žádné kladné zůstatky. V takovém případě vám IBKR automaticky převede kladné zůstatky v podporovaných měnách na požadovanou měnu.

Co se týče správy peněz a serióznosti, je Interactive Brokers ten poslední obchodník, u kterého byste měli mít obavy, že bude s vašimi penězi nakládat nekale.

Bližší informace o možnostech vkládání peněz na obchodní účet vám může napovědět i video dostupné na stránkách Interactive Brokers.

Jaké nabízí Interactive Brokers typy účtů?

Interactive Brokers v tuto chvíli nabízí pouze klasický účet IBKR PRO, který je nyní možné zřídit bez nutnosti vkládání minimálního množství peněz.

Spousta investorů má stále ještě zafixováno, že bylo nutné začít obchodovat na účtu IBKR PRO s minimální částkou 10 000 dolarů, to už ovšem nyní neplatí. Tento účet si může otevřít kdokoliv i z České republiky.

Na amerických stránkách Interactive Brokers nebo v diskuzích najdete i účet IBKR Lite. Ten nabízí obchodování od 0 USD za obchod (pro US akcie), ale je určen pouze pro US rezidenty.

Jaké si broker účtuje poplatky?

Z hlediska poplatků určitě narazíte i na vhodnějšího brokera pro vaše příležitostné investice.

Poplatky za vklady a výběry peněz si Interactive Brokers neúčtuje. Od r. 2021 si nově neúčtuje ani žádný měsíční poplatek, jako tomu bylo dříve.

Zaplatit si však musíte za přístup k živým datům. Také počítejte s minimálním poplatkem 1 dolar za nákup pozice a 1 dolar za výstup z pozice. Nákupů aktiv zdarma se u IB bohužel nedočkáte.

Ale jinak je znát, že IB pochází z kolébky kapitalismu. Za své bezesporu kvalitní služby si určuje řadu menších poplatků a jenom jejich popis by vydal na jeden celý kompletní článek. Doporučujeme tedy nahlédnout před otevřením účtu na webu Interactive Brokers do sekce “pricing”.

Jak si založit účet u Interactive Brokers

Založení obchodního účtu není nijak náročné a v porovnání s konkurencí se jedná o běžný standard. V závěru budete určitě potřebovat fotografii osobního dokladu, tak si ji rovnou připravte a jeden dokument pro doložení vašeho trvalého bydliště.

Občanský průkaz a druhý doklad považujte za standard, není třeba mít jakékoliv pochybnosti. Dva doklady po vás bude chtít snad každý solidní broker.

Nezbytná je také znalost angličtiny, Interactive Brokers nabízí vícero jazykových mutací, ale českou mezi nimi nenajdete.

 1. Vytvořte si uživatelské jméno a heslo (což byste dělali i kvůli demo účtu). Na uvedenou adresu posléze přijde potvrzovací e-mail.
Potvrzovací email
Potvrzovací e-mail. Zdroj: InteractiveBrokers.com
 1. Přihlaste se do svého účtu.
Přihlašovací stránka
Přihlašovací stránka. Zdroj: InteractiveBrokers.com

V prvním kroku registrace vyberete, že se jedná o žádost o vytvoření individuálního účtu (pokud nejste institucionální investor).

Výběr typu účtu
Výběr typu účtu. Zdroj: InteractiveBrokers.com
 1. Začněte s vyplňováním osobních údajů. Pozor, všechny údaje je třeba vyplňovat bez diakritiky. Kromě běžných kontaktních a osobních údajů bude třeba vyplnit i informace o vašich zdrojích příjmů (zaměstnání, OSVČ).
Zadání osobních informací
Zadání osobních informací. Zdroj: InteractiveBrokers.com
 1. V sekci informací “About you” je ještě třeba vybrat měnu vašeho účtu a další nezbytné informace. Po vyplnění těchto údajů vám na uvedené telefonní číslo přijde potvrzovací SMS.
Informace o účtu
Informace o účtu. Zdroj: InteractiveBrokers.com
 1. Nyní se nacházíte v další sekci “Regulatory”, která spočívá v konfiguraci vašeho obchodního účtu a vyplnění krátkého investičního dotazníku. Pozor, aby byla schválena vaše žádost o zprostředkování obchodování akcií, musí činit vaše likvidní čisté jmění alespoň 20 000 dolarů. Následuje potvrzení informací o vaší daňové rezidenci. Interactive brokers podporuje formulář W-8BEN, který zabraňuje dvojímu zdanění dividend z USA. Díky tomu se dividendy od amerických společností daní standardní sazbou 15 %.Pokud chcete po registraci provést změny ve formuláři, tak po přihlášení ve webovém prostředí klikněte na ikonku vedle vašeho jména (v Account settings) a zvolte možnost Update Tax Forms.
Nastavení obchodního účtu
Nastavení obchodního účtu. Zdroj: InteractiveBrokers.com
 1. Poté je třeba zkontrolovat stránku shrnující veškeré vyplněné informace. Uvedete svůj podpis, což spočívá ve vyplnění svého jména a příjmení bez diakritiky do pole “signature”.
Podpis a potvrzení správnosti uvedených údajů
Podpis a potvrzení správnosti uvedených údajů. Zdroj: InteractiveBrokers.com
 1. Nakonec ještě budete vyzváni k zaslání fotografie vašeho dokladu totožnosti a dokumentu, na kterém bude uvedena adresa vašeho bydliště. Pak už jenom stačí vložit finanční prostředky na účet, a můžete začít bez obav obchodovat u jednoho z nejrozšířenějších brokerů mezi profesionálními investory.

Celý proces žádosti o zřízení obchodního účtu není nijak záludný a projdete ho za 15 minut. Umíte-li anglicky.

Pokud proces registrace nedokončíte najednou, po opětovném otevření se můžete znovu vrátit do rozpracované registrace. O vyplněné údaje nepřijdete.

Zákaznická podpora Interactive Brokers

V případě jakýchkoliv dotazů můžete Interactive Brokers kontaktovat prostřednictvím telefonu 24/7 (v angličtině). Zákaznická podpora pro klienty z ČR a SR je v Budapešti a odkaz na telefonní čísla naleznete zde.

Nejlepší je ale kontaktovat zákaznickou podporu prostřednictvím Chatu po přihlášení na svůj obchodní účet, v záložce Client Profile.

Při vstupu do chatovací místnosti budete vyzváni k zadání tématu, aby mohl být dotaz směřován na kompetentního operátora.

Rychlé odpovědi se dočkáte v pracovních hodinách od pondělí do pátku mezi 8. a 20. hodinou. V tuto chvíli pouze v angličtině, již brzy však i v jazyce českém a slovenském.

E-mailem lze Interactive Brokers kontaktovat také. Na běžný email vám pravděpodobně nikdo neodpoví, ale pokud ho pošlete přímo z platformy, můžete si v rámci svého dotazu nastavit primární adresu pro obdržení odpovědi. Zašlete-li dotaz touto cestou v obvyklé pracovní době, odpovědi se dočkáte do 24 hodin.

Zastoupení Interactive Brokers v Evropě

Interactive Brokers je americkou společností se sídlem ve městě Greenwich v Connecticutu, USA. Evropskou centrálu mělo IB ve Spojeném Království, ale po brexitu byla společnost nucena přesunout účtu klientů z Evropské unie do jiného státu.

Proto vznikly dvě nové evropské pobočky, v Irsku a v Maďarsku. Účty klientů z České republiky jsou převážně vedeny v Maďarsku, nové účty jsou však aktuálně otevírány v irské pobočce.

Zákaznická podpora sídlí v Maďarsku a pro komunikaci je ideální umět anglicky, což pro řadu klientů může být problémem. Pojištění vkladů se řídí irskými a maďarskými zákony. V Maďarsku jsou vklady pojištěny ve výši 100 % do výše 2 800 EUR a v hodnotě 90 % do výše 100 000 EUR.

Proč zvolit Interactive Brokers?

Interactive Brokers nabízí relativně nízké poplatky, pokud obchodujete opravdu často nebo ve velkých objemech – poplatek od 1 dolaru do 1 % z celkové hodnoty obchodu.

Obchodní platforma je schopna splnit požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů. Už webová verze je na velmi vysoké úrovni a zájemci, kteří hledají něco ještě výkonnějšího pak mohou využívat platformu TWS, která je obecně považovaná za jednu z nejlepších obchodních platforem pro pokročilé obchodníky.

Obchodníci, kteří vědí, jak je využívat, ocení i celou paletu analytických nástrojů.

Kromě toho Interactive Brokers poskytuje přístup k obrovskému množství dat a zpravodajským službám. Některé z nich jsou i zdarma, včetně aplikace Fundamentals Explorer, která nabízí údaje o více než 30 000 společnostech a hodnocení od více než 5 500 analytiků.

Zapomenout pak nelze ani na široký výběr investic. Interactive Brokers nabízí něco opravdu pro každého – investoři si zamilují široký výběr produktů od standardních akcií, frakčních akcií, opcí a ETF až po drahé kovy, forex nebo futures.

Nedostatky brokera jsou způsobeny jeho primárním zaměřením na pokročilé obchodníky.

Uživatelské rozhraní velmi výkonných platforem pak není nejpřívětivější a může z počátku na laika působit trochu zmateně. Platí, že Interactive Brokers zveřejňuje na svém webu spoustu informací, ale najít či interpretovat ty požadované, není vždy úplně snadné.

Struktura poplatků a provizí vám pak může také ztěžovat rychlou identifikaci vašich celkových nákladů.

Můžete inkasovat úrok z neinvestovaných peněžních prostředků

S trochou nadsázky lze říci, že obchodní účet u Interactive Brokers může sloužit i jako spořicí účet. Klientské účty totiž mohou získat dodatečný výnos z dlouhodobých hotovostních zůstatků na účtech cenných papírů.

Na účtech s čistou hodnotou aktiv (NAV) 100 000 dolarů (nebo ekvivalentní částkou) nebo vyšší je vyplácen výnos v plné výši, na kterou mají nárok. Účty s čistou hodnotou aktiv nižší než 100 000 dolarů (nebo ekvivalentní) dostávají výnos v sazbách úměrných velikosti účtu.

Poznámka

Například účet s NAV 50 000 dolarů získává výnos ve výši poloviny sazby, kterou broker vyplácí účtům s NAV 100 000 dolarů nebo vyšší. Výnos se přitom odvíjí od výše úrokových sazeb centrálních bank a ke konci dubna 2023 činil více než 4 %.

Výnos se připisuje denně a broker zveřejňuje výplaty výnosů měsíčně třetí pracovní den následujícího měsíce. Pokud vás zajímá, zda máte na výnos nárok a v jaké výši, můžete využít této kalkulačky přímo na stránkách brokera.

Finanční síla

Při výběru vhodného brokera, byste se měli rovněž ujistit, že je společnost po finanční stránce zabezpečená a bude bez problémů fungovat v dobrých i špatných časech. To je jednou z výhod Interactive Brokers. Protože se jedná o veřejně obchodovatelnou společnost, dává k dispozici k nahlédnutí finanční výkazy na svých webových stránkách.

Z nich mimo jiné vyplývá:

 • Společnost Interactive Brokers charakterizuje silná kapitálová pozice a konzervativní rozvaha, které jsou podpořené automatickou kontrolou rizik navrženou tak, aby chránila společnost i její klienty před velkými obchodními ztrátami
 • Společnost je kótována na burze Nasdaq pod tickerem IBKR
 • Broker disponuje vlastním kapitálem ve výši 11,60 miliardy dolarů – o 7,7 miliardy dolarů více, než vyžaduje regulace
 • 75,5 % společnosti je v soukromém vlastnictví
 • Na platformě je otevřeno 2,09 milionu klientských účtů
 • Investoři dosahují 2,89 milionu dolarů průměrných denních výnosů z obchodů
 • Celá skupina se skládá z 10 regulovaných subjektů na celém světě

Všechna tato čísla potvrzují, že se jedná o skutečně seriózní společnost, která může oslovit náročnější investory a zájemce o služby na té nejvyšší úrovni.

Broker pro profesionální investory

Interactive Brokers je skvělá volba profesionálních investorů a aktivních obchodníků. Začínající investoři by však možná měli upřednostnit jiného obchodníka.

Zajímají vás nějaké další informace? Nebo máte bližší zkušenosti s Interactive Brokers? Podělte se s námi o ně v diskuzi níže.

Hodnocení Finex.cz

5. místo
Broker
89 %
2023

Profesionální broker

Mezi profesionálními obchodníky a investory se pravděpodobně jedná o brokera č. 1, nicméně pro nováčky až tak výhodný není. Jeho relativně složitá platforma bez podpory českého jazyka totiž řadu nových investorů zklame.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

65%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

80%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

99%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

99%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

100%

Více informací o Interactive Brokers

Jméno firmyInteractive Brokers
Webová stránkahttps://www.interactivebrokers.hu
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiGreenwich, Connecticut, USA
Demo účet
Minimální vkladBez omezení
Zákaznická podporaAno, anglicky
Počet aktiv20000
PákaAž 1:5
Poplatky za obchodOd $ 1, dle instrumentu
Výše zdanění US dividend15 %
W-8BEN formulář
Frakční akcie
Copy trading
České akcie
Poplatky za vklad/výběrBez poplatku
Metody vkladuBankovní převod, Wise převod
Metody výběruPouze bankovní převod
Měna účtuCZK, USD, EUR, GBP, a další...
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovatAkcie, forex, komodity, kryptoměny, indexy, ETF, dluhopisy, futures, opce, podílové a hedge fondy
Typ brokeraSTP
Ohodnoťte společnost Interactive Brokers
8
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

S tradingem jsem aktivně začal v roce 2011, kdy jsem si otevřel první reálný obchodní účet. Po cca ročních zkušenostech s krátkodobými obchody na forexu jsem se přesunul na opce, později zamířil na akcie a komodity.

Dnes mám trading jako koníček a i z těchto důvodů vyhledávám dlouhodobé investice napříč instrumenty. Obchodování je mým dlouhodobým zájmem, o čemž svědčí i moje bakalářská a diplomová práce věnová forexu a tvorbě fundamentální a technické analýzy pro co nejpřesnější predikci. I když se obchodování nevěnuji na plný úvazek, působím ve financích a s chutí publikuji i na těchto webových stránkách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (39 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Petr Ende

Dobrý den,
nevíte náhodou jak z nich dostat formulář pro dane pro ceskou republiku, již 4x sem volal na podporu, mělo by to být form1092? Bez toho proste neuzavru dane pro tenhle rok… Díky za odpověď👌🏿

Ladislavf Stichenwirth

Po několika pokusech se mi podařilo v registraci pokročit dál, ale nejsem schopen si poslat peníze na účet.
Nabízí mi to jen účet v DE, Swift platbu, zásadně nesmím použít SEPA. No a ČSOB to prostě neumí.
Myslel jsem, že mají sběrný účet u Reifky? Fakt nevím. Chci obchodovat LEAP opce.

Ing. Patrik Kudláček

Zdravím Ladislave, a máte účet založený u maďarské pobočky IB? Pak by neměl být problém peníze na účet zaslat… sběrný účet u Reiffky -> CZ48 5500 0000 0052 2001 5258 Sběrný účet IB

Hana Kovacova

Dobrý den, právě jsem si založila účet u IB- individual v CZK jako základní měně a mám stejný problém jako pan Ladislav výše- pouze účet u DE. Registrovala jsem se přes IB.hu, ale při pokračování registrace mě to automaticky stáhlo asi na irskou pobočku. Sběrný účet u Reifky mi to nenabízí. Poradíte mi prosím co s tím? Děkuji.

Ing. Patrik Kudláček

Dobrý den Hano, jediné co mě napadá, je kontaktovat support. Osobně vám pomoci bohužel nedokážu.

Martin Anonym

Zdravím. Mám prosím dotaz.. při zadávání BUY u stocks u IB mi neustále vyskakuje hláška:

“YOUR ORDER IS NOT ACCEPTED. MINIMUM OF 2000 EUR (OR EQUIVALENT IN OTHER CURRENCIES) IS REQUIRED IN ORDER TO PURCHASE ON MARGIN, SELL SHORT, TRADE CURRENCY OR FUTURE.”

Mám nějakou chybu v nastavení? Máte s tím prosím nějaké zkušenosti? Přitom buying power mám. Předem děkuji

Ing. Patrik Kudláček

Dobrý den Martine, domnívám se, že musíte buď převést EUR na USD a pak zadat příkaz, nebo mít alespoň 2000 EUR (nebo ekvivalent) jako hotovostní zůstatek, protože pokud máte hotovostní zůstatek pouze v eurech, ale snažíte se koupit akcie denominované v USD (což bude mít za následek záporný zůstatek v USD, který můžete později převést zpět), broker automaticky předpokládá, že se jedná o maržový obchod.

Pavel Potulný

Dobrý den, je lepší si u IB zvolit cenový plán fixní (fixed) nebo víceúrovňový (tiered)? Z pohledu na ceník se mi zdá, že i při malých objemech obchodů (cca USD 1 000.-/obchod) a nízké frekvenci obchodování (cca 3-5x měsíčně) se vyplatí ten “tiered”. Nebo je při menších objemech vhodnější ten “fixed”. Děkuji za odpověď. Pavel

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle. Protože každý investor má jiné preference a plány, tak není možné jednoznačně doporučit jeden jediný z těchto typů účtu. Ostatně proto si také můžete sám vybrat. Nicméně dle dostupných informací, kdybyste si uvědomil, že jste si při registraci zvolil nevhodně, by mělo být možné volbu změnit v administraci účtu.

Pavel Potulný

Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď. Je dobré, že je možné cenový plán jednoduše změnit. S pozdravem, Pavel

Jan

Musim sa podelit so mojou asi 5 rocnou skusenostou s IBKR. Silno nedoporucujem.
1. zakaznicky servis je hrozny. Trva im dlho odpovedat.
2. Nevedia vcas sprocesovat formular W 8 BEN pre aplikaciu nizsich dani z dividend, takze zbytocne platite dane.
3. presuvali sa kvoli brexitu do Madarska. Mat u madarskeho brokera ucet neznie velmi doveryhodne. S presunom uctou bola spojena narocna administrativa.
4. Vklady sa poistene na nizsiu ciastku.
5. web nie je velmi prehladny

Budem od nich odchadzat.

Zuzka

Ak som to pochopila správne – rada by som investovala pravidelne, tj. mesačne určitú čiastku do viacerých akcií (skôr tie americké). Poplatok za jeden takýto nákup je teda vo výške 0,35 USD? Investovať by som chcela v menšej miere, čiže v desiatkach až stovkách eur/USD mesačne.

Viktor

Dobrý den, z článku jsem přesně nepochopil jak je to s poplatkem za živá data z burzy. Je nutné ho zaplatit vždy, nebo je možné se mu vyhnout a mít jenom “zpožděná” data ?

Redakce Finex

Dobrý den, Viktore. U aktiv obchodovaných na některých burzách jsou živá data zdarma, u jiných je bohužel nutné si za ně připlatit. Pokud ale živá data vyloženě nepotřebujete, nemusíte si je platit a měl byste mít možnost sledovat pouze data zpožděná, jak sám říkáte. To by pro naprostou většinu běžných investorů mělo stačit.

M.S.

Zdravím. Živá data (Market Data Subscriptions) se platí dodatečně zvlášť až v nastavení účtu. A pokud vyplníte formulář (Non-Professional Questionnaire) o tom, že nejste profesionální trader, tak máte živá data pro “NASDAQ (Network C/UTP)“ , „NYSE (Network A/CTA)“ a „NYSE American, BATS, ARCA, IEX, and Regional Exchanges (Network B)“ se slevou. Každý za 1,5 USD. Standardně jsou nastavená zpoždění data.

Andrey

Chtěl bych se zeptat, co známená nasledující fraze: “Pozor, aby byla schválena vaše žádost o zprostředkování obchodování akcií, musí činit vaše likvidní čisté jmění alespoň 20 000 dolarů.” Můj celkový kapital musí být až 20 000, jinak účet nemohu otevřit? Sorry, jsem cizinec a některé věci možná nechápu moc dobře.

Redakce Finex

Dobrý den, Andrey. Tato pasáž znamená, že je nutné ve zmíněném formuláři do kolonky “Liquid Net Worth” (likvidní čisté jmění) uvést hodnotu alespoň 20 000 dolarů. Vklad k brokerovi je ale možné provést už od 1 dolaru.

elijahbaley

Dobrý den,
je tedy požadavek 20 000 dolarů jen pro formu a tohoto brokera mohou používat bez obav i drobní investoři? Popř. doporučili byste jiného brokera pro drobné investory, ale s větší nabídkou trhů (např. asijské). U XTB, Degira, Fio brokera apod. tyto trhy nemají.

Děkuji

S pozdravem

Honza

Ing. Tomáš T

Ano je to tak, mohou jej velice snadno využívat i drobní investoři. Co se týče dalších brokerů, žádný z vámi vyjmenovaných brokerů, je samozřejmě možné využít i jiných kvalitních brokerů. XTB a Degiro se rovněž zdají jako dobrá volba, Fio broker má vyšší poplatky, ale může být zajímavý pro obchodování českých akcií. Více informací o akciových brokerech naleznete zde, doporučuji přečíst: https://finex.cz/rubrika/akcie/akciovi-brokeri/

Karel

Dobrý den, jakým způsobem resp do jaké výše se změnilo po brexitu / změny centrály pro mimo ostrovní zákazníky pojištění vkladů na účtech? Ibkr je ok asi zejména pro profíky, ale support to je bída…

Redakce Finex

Dobrý den, Karle. Dle našich informací by měly účty českých klientů (v maďarské pobočce) být pojištěny ve výši 100 % do výše cca 2 800 euro a v hodnotě 90 % do výše cca 100 000 euro.

Richard

Dobrý den, jak je to u ibkr se zdaněním dividend?

Redakce Finex

Dobrý den, Richarde. V případě, že podepíšete tzv. formulář W-8BEN, by Vám dividendy měly přicházet ponížené o daň v místě podnikání dané společnosti. Více informací se pak dozvíte v tomto článku o danění akciového obchodování nebo přímo zde v článku o danění dividend.

Pavel

Jsem u tohoto brokera více než 5 let. Nevím jak někomu může vadit poplatek 10 USD, stačí koupit pár REIT akcií a máte na dividendách, které jsou vyšší jak 10% vyděláno na poplatky. Tj. akcie za cca 1000 USD vám pokryjí veškeré náklady. Jinak určitě není problém jednou za měsíc prodat s minimálním rizikem nějakou vzdálenou OTM PUT opci a máte opět vyděláno.

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle. Děkujeme za názor i rady – samozřejmě, že někomu se tento poplatek může zdát zanedbatelný, pro někoho se ale třeba už jen z principu jedná o neadekvátní náklady, a to zejména pro menší investory.

Václav

Proc platit neco co jinde neni? A jeste na to vyclenit 1000 dolaru!? Asi jste byl dnouho na slunicku. :-D

Jan

Poplatek 10 USD je zrušen.

Hanka

Skutečně? To by bylo super…

Bohouš

užitečná recenze, moc díky

Tomas

Dobry vecer, je krasne ze poplatky jsou od 1 USD, ale nevite kolik je polpatek napr za objem 3000 ks akcii kdy je cena za 1 akcii 25 USD ?
Tzn. 75 000 USD na jeden obchod, kolik je popaltek za nakup a nasledny prodej v tentyz den ? Dekuji za odpoved , nikde to nemuzu najit, snad to nebude to
1 procento z obchodu, to by postaradalo smysl.
Dekuji.
TOMAS

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši. Konkrétní poplatky se liší dle typu účtu, který u IB máte a dle akcií, které kupujete. Pro příklad, jak už zmiňoval v komentáři výše Martin: Za nákup 3000 amerických akcií byste s účtem s Fixed Pricing Structure zaplatil poplatek ve výši 15 dolarů.

traderxx

Zalezi na konkretni akcii. Napr Apple, Amazon nebo ALIBABA ADR v hodnote 70k usd byl kazdy pokyn za 1 usd.

Martin

Při “fixed pricing” je to 0.005 x pocet akcii. Pricemz strop je 1% z hodnoty transakce.

Tedy
15 usd nákup, 15 usd prodej

Karel

IB je skutečně pokročilý broker s širokými možnostmi. Nicméně pokud si u něj založíte účet, modlete se, aby se vám s tím účtem něco nestalo. Bot na chatu vám nepomůže a budete muset volat operátora do ciziny, přičemž se ani po hodině nemusíte dovolat. Jinými slovy je zákaznická podpora katastrofální.

Redakce Finex

Dobrý den, Karle. Děkujeme za Vaši zkušenost.

Pipek Radek

Dobrý den,prosím v jakém tvaru mám v žádosti o otevření účtu uvés číslo OP. Když do kolonky napíšu číslo z OP tak mně to píše invalid format?

Milan

lepší napsat roddné číslo

Michal

ani rodné číslo to nežere

Martin

Použijte návod na webu CZ LYNX brokera. Formuláře u nich jsou formuláře od Interactive brokers.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎