Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato kryptoměna ještě nevznikla a lidé jí svěřili 77 miliard Kč. Jak je to možné?

Jedná se o kryptoměnu Renzo a mezi obchodníky vzbudila pořádný rozruch. Slibný projekt totiž zalistuje největší kryptoburza Binance. A také jej nabídne svým uživatelům zdarma.

Publikováno
Tato kryptoměna ještě nevznikla a lidé jí svěřili 77 miliard Kč. Jak je to možné?
Zdroj: money.com

Renzo (REZ) je stejně jako například Ether.fi (ETHFI) tzv. liquid restaking protokol, což znamená, že slouží jako prostředník mezi uživateli a platformou EigenLayer, jež se zaměřuje na staking (úročení a zabezpečování blockchainu) druhé největší kryptoměny Etherea (ETH).

Jak restaking funguje?

Renzo přijme od uživatele vklad v kryptoměnách, a to aktuálně z 6 blockchainů (Ethereum, Arbitrum, BSC, Base, Mode a Linea) a zastakuje jej na EigenLayer.

Výměnou za to vydá restaking token ezETH, který si udržuje víceméně stejnou hodnotu jako ether a uživatel s ním může dále nakládat, jak se mu zlíbí, i když zároveň úročí své ethery na EigenLayer. Navíc od protokolu získává body.

Teoreticky tak zdvojnásobí množství svých prostředků. Pokud se rozhodne restaking ukončit, do protokolu vrátí tokeny ezETH a vybere si zpět své ethery.

Renzo se chlubí tím, že odstraňuje veškerou složitost stakingu, a přitom nabízí větší odměny, než které by uživatel získal, kdyby stakoval sám.

V protokolu jsou nyní uzamčeny kryptoměny za 3,3 miliardy USD, v přepočtu 77 miliard Kč. To znamená, že zde lidé stakují více než 100 000 mincí ETH a jeho derivátů.

Stakující uživatelé společně dosáhli na více než 0,8 miliardy EigenLayer bodů, podle kterých má EigenLayer rozdělovat svůj airdrop. Dále vydělali téměř 1,4 miliardy ezBodů, které v příštích dnech promění na tokeny REZ.

Zdroj: https://www.renzoprotocol.com/
Statistiky protokolu Renzo
Statistiky protokolu Renzo

Důvěru komunity vzbuzuje platforma i díky množství známých fondů, které s ní spojily své jméno. Mezi investory se nachází např. Binance Labs, OKX Ventures, Mantle (MNT) nebo Maven11.

Zdroj: https://www.renzoprotocol.com/
Za Renzo protokolem stojí silní investoři
Za Renzo protokolem stojí silní investoři

Jaká je tokenomika tokenu REZ?

Celkem bude existovat 10 miliard REZ, z čehož první den obchodování bude v oběhu 10,5 % z nich. Mince se pak budou postupně uvolňovat do oběhu dle schématu níže. Na začátku roku 2027 bude v oběhu okolo 80 % všech REZ.

Zdroj: binance.com/research
Tokenomika REZ
Distribuce a plán uvolňování tokenů ROZ

Z obrázku je patrné, že tým, investoři a poradci si dohromady ponechají 51,5 % REZ, na airdrop připadne 10 % tokenů a do Binance Launchpoolu, o kterém se dozvíte o pár řádků níže, bylo vyčleněno celkem 2,5 % všech tokenů.

REZ je typickým příkladem tzv. governance tokenu, uživatelé jej tak budou moci využívat k výkonu decentralizované správy protokolu. REZ jim umožní podávat návrhy na budoucí směřování a změny protokolu a také o nich hlasovat.

Jak získat tokeny REZ zdarma?

Pozorní čtenáři si všimli, že jedním z investorů do projektu je i Binance Labs, fond největší kryptoměnové burzy světa, Binance. A díky tomu budou moci její uživatelé od 24. do 30. dubna farmařit REZ zcela zdarma.

Renzo startuje jako 53. projekt na Binance Launchpoolu, platformě pro nabídku nově vzniklých kryptoměn (tzv. IEO). Uživatelům stačí v rámci Launchpoolu na čas uzamknou své BNB (BNB) nebo stablecoiny FDUSD (FDUSD) a tokeny REZ se jim budou automaticky připisovat dle množství jejich uzamčených kryptoměn.

30. dubna ve 14:00 našeho času pak dojde k zalistování kryptoměny a půjde tak koupit či prodat přímo na otevřeném trhu na Binance.

Video od Blockspace: Jak Renzo funguje a není tam háček?

Farmaření nových kryptoměn z Binance Launchpoolu je od tohoto měsíce navíc ještě zajímavější, a to díky nově představené inovativní platformě Megadrop.

Co je Binance Megadrop?

Tato platforma propojuje Binance Simple Earn (místo, kde lze trvale úročit BNB a dostávat odměny ze všech Launchpoolů automaticky) s peněženkou Binance Web3 Wallet a umožňuje uživatelům např. plnit různé úkoly a získávat odměny a bonusy. Díky nim lze pak v rámci Launchpoolu dosáhnout na větší alokaci tokenů.

Zdroj: binance.com
Přehled novinek, které přináší Binance Megadrop
Přehled novinek, které přináší Binance Megadrop

Megadrop je pro aktivní uživatele silnou zbraní, nenechte si proto tuto novou příležitost ujít a získejte tučnou alokaci tokenů REZ!

Líbil se vám tento článek?
11
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.