Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo MetaMask
Softwarová peněženka MetaMask
Logo MetaMask
MetaMask
Logo MetaMask

Softwarová peněženka MetaMaskRecenze a návod 2024

Autor recenze
Poslední aktualizace
31. 5. 2024
Logo MetaMask

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
94 %
Poslední aktualizace
31. 5. 2024

Skvělá peněženka pro nejrůznější tokeny

MetaMask nabízí příjemné uchování a jednoduché spravování všech tokenů na více kryptoměnových blockchainech, zejména pak Ethereum, BNB Smart Chain, apod. Díky propojení s Trezorem můžete navíc zvýšit bezpečnost na maximum.

Logo MetaMask

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
94 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky brokera v České republice.

93%

Obchodní platforma
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu. V hodnocení je kladen velký důraz také na mobilní aplikaci.

89%

Dostupné instrumenty a aktiva
Hodnocení zahrnuje počet dostupných obchodních instrumentů, tříd aktiv, celkový počet aktiv a možnost obchodovat české akcie.

95%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení daného brokera, velikost jeho uživatelské základny, kvalita zákaznické podpory, názory našich čtenářů, prohřešky brokera v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

100%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta nejen celková bezpečnost peněženky, ale také jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, nebo zda měla tato peněženka v minulosti nějaké problémy.

95%

Základní informace o MetaMask

Vznik 2016
V češtině Ano
Typ úschovy (zabezpečení) Self-custodial
Počet kryptoměn Miliony
Cena peněženky Zdarma
Možnost nákupu kryptoměn Ano

MetaMask je jednou z nejznámějších a nejpoužívanějších softwarových peněženek, která funguje jako rozšíření do internetového prohlížeče. MetaMask podporuje síť Ethereum a všechny EVM-kompatibilní blockchainy (např. BNB Chain, Avax C-Chain, L2 sítě jako Arbitrum či Optimism…), naopak v ní nelze držet např. Bitcoin či Solanu.

Protože byla MetaMask vytvořena už v roce 2016, představuje jistý standard, přes který se můžete napojit a využívat naprostou většinu DeFi projektů, jako jsou decentralizované burzy apod.

Toto rozšíření má celkem přívětivé uživatelské rozhraní, ale i přesto se v něm řada nových uživatelů může ztratit, a to zejména kvůli množství všech dostupných možností.

Proto v této recenzi MetaMask naleznete nejen informace o této peněžence, ale také konkrétní návod na její použití. Pokud vás zajímá, jak MetaMask funguje a co všechno umí, čtěte dále!

návod metamask recenze

Obsah recenze MetaMask

Pro koho je softwarová peněženka MetaMask?

Pokud si právě vybíráte svého favorita mezi kryptoměnovými peněženkami, které jsou bezpečné, ověřené a zároveň plné užitečných funkcí, MetaMask se jednoznačně řadí mezi vhodné kandidáty.

Ve své podstatě se jedná pouze o peněženku pro síť Etherea, ale protože právě na této síti existují tisíce dalších kryptoměn (fungující jako ERC-20 tokeny), celkově lze díky MetaMask obsluhovat opravdu velké množství měn, respektive tokenů. Kromě toho je možné MetaMask také napojit i na další blockchainy, jako třeba BNB Smart Chain, a využívat tak i BEP-20 tokeny a další.

Ačkoli prvotní myšlenka byla peněženku MetaMask vytvořit pouze jako rozšíření do internetových prohlížečů Chrome, Firefox a Brave, dnes už je dostupná i na mobilních telefonech s operačními systémy iOS a Android. V tomto článku se však budeme věnovat výhradně počítačové verzi.

Uživatelské rozhraní peněženky MetaMask

MetaMask vyniká zejména velmi přátelským uživatelským rozhraním. Na první pohled je velmi jednoduché a stručné, neobsahuje mnoho zbytečných položek a důležité informace prezentuje jasně a přehledně.

Ve chvíli, kdy si však na peněženku zvyknete a chvíli ji používáte, dostanete se i k mnoha rozšiřujícím funkcím.

Peněženka Metamask - Základní obrazovka
Základní obrazovka peněženky MetaMask. Je možné rozšíření přepnout do češtiny

Zůstatek na vaší peněžence uvidíte hned po otevření rozšíření. Přeci jen je to snad ta nejdůležitější informace. Aktuální hodnota je rovněž přepočítána do uživatelem zvolené fiat měny, na obrázku výše např. do dolarů.

Pomocí třech modrých tlačítek pod zůstatkem je možné:

 • Ethereum nakoupit,
 • Ethereum odeslat na jinou adresu (např. vložit na burzu či poslat na jinou peněženku),
 • nebo ETH směnit za jiný token využitím některé z propojených decentralizovaných burz.

Jak jsme již zmínili, MetaMask ale není pouze o Ethereu. Proto také vhodným způsobem prezentuje všechny držené kryptoměny v záložce Assets (pokud držíte nějaký token nakoupený např. na Uniswapu, je nutné ho manuálně do MetaMask přidat – více v kapitole Návod: Jak použít peněženku MetaMask?).

V záložce Activity je pak soupis všech v současnosti vykonávaných a v minulosti vykonaných transakcí i s jejím výsledkem (Úspěšná, Neúspěšná, Probíhající).

Další nastavení MetaMasku

V horní části peněženky vidíte také 2 další tlačítka. Jedno s nápisem Ethereum Mainnet a druhé je zobrazené jako barevné kolečko.

Návod na použití MetaMask
Tlačítka v horní části peněženky a menu, které se po kliknutí na ně rozbalí
 • První z těchto tlačítek využijete v případě, že chcete MetaMask přepnout na jinou síť.

Pokud chcete například využívat tzv. testnet, tedy paralelní síť k “oficiální síti Ethereum”, na které 1 ETH má mnohem nižší cenu a je tedy vhodná k testování, můžete zvolit jeden z nabízených Test Networks.

Pokud chcete MetaMask napojit např. na BNB Smart Chain, KuCoin Community Chain nebo Crypto.org Chain, je nutné síť přidat a v nastavení postupovat dle oficiálního návodu daného blockchainu.

 • Druhé z těchto tlačítek umožňuje kategorizaci peněženek.

Protože MetaMask používá tzv. hierarchicky deterministickou strukturu, ve svém rozhraní MetaMask můžete používat libovolný počet podúčtů (Accounts) s vlastními adresami. Ke všem se však přihlašujete pod jedním heslem a ke všem je přiřazena jedna společná seed fráze. Mezi jednotlivými účty se pak přepínáte právě pomocí tohoto tlačítka.

Jednoduše si přidáte nový podúčet (Account) a otevře se vám druhá “přihrádka” kam své ethery poslat a kterou můžete využívat. Jeden podúčet může být např. napojen na hardware peněženku a tím pádem být více zabezpečený, druhý pak může být pouze software peněženkou, kterou můžete ovládat i bez připojení fyzického zařízení.

Jak MetaMask funguje?

MetaMask je softwarová peněženka a jedná se tedy o peněženku ve formě hot wallet. Oproti hardwarovým peněženkám je proto o něco méně bezpečná (protože dostane-li se vám do počítače hacker, teoreticky by mohl peněženku vybílit, což by se u hardware peněženky nestalo). A protože jsou počítače připojeny k internetu téměř neustále, toto riziko rozhodně existuje.

Pokud už jste si v minulosti nějaké kryptoměny kupovali, pravděpodobně to bylo na nějaké centralizované burze či směnárně, např. Coinbase, Binance nebo Kriptomatu. Informace o vámi nakoupených kryptoměnách (zejména privátní klíče) v takovém případě drží burza a zároveň se také stará o jejich zabezpečení. To ale nemusí být maximálně spolehlivé, jak jsme se mohli přesvědčit v historii (viz např. krach MtGox).

Kryptoměny si však můžete převést do softwarových peněženek, jako je např. MetaMask. Je ale otázkou, do jaké míry je toto řešení bezpečnější oproti uložení na burze.

Jelikož je peněženka v digitální formě, veškeré transakce, informace o užívání a i samotné privátní klíče jsou součástí datových toků v internetových protokolech. Díky tomu mohou být data napadnuta hackery.

Proto, pokud se uživatel nechová zodpovědně, může pro něho být držení kryptoměn ve vlastní peněžence rovněž velmi nebezpečné.

Návod: Jak použít peněženku MetaMask?

V následujícím návodu si ukážeme instalaci peněženky MetaMask, založení účtu, vklad prvních etherů, nákup jednotlivých kryptoměn a přidávání dalších kryptoměn.

Celý tento návod provádíme na peněžence nastavené na anglický jazyk. V nastavení je však možnost přepnout na češtinu, budete-li chtít. Za správnost překladu ale nikdo neručí.

A) Instalace rozšíření do prohlížeče

V tomto návodu budeme používat prohlížeč Google Chrome, pro ostatní prohlížeče však instalace probíhá velmi podobně.

Na oficiálních stránkách MetaMask naleznete odkaz pro stažení rozšíření do prohlížeče. Rozšíření si nainstalujte a po úspěšné instalaci se vám objeví v pravém horním rohu lišty prohlížeče liška, což je ikona této peněženky.

Návod Metamask stáhnout
Stahovací stránka rozšíření MetaMask

Po otevření MetaMask na úvodní instalační stránce klikněte na tlačítko Get started, poté na tlačítko Create new wallet. Druhé tlačítko (Import wallet) byste volili v případě, že už MetaMask máte například na jiném počítači a na tomto počítači ji chcete využívat také.

Dále budete vyzváni k odsouhlasení sdílení dat o práci s tímto softwarem s jeho vývojáři, rozhodnutí je ale samozřejmě na vás – vyžadováno to není.

Instalace MetaMask návod
Návod na úvodní instalaci MetaMask

Zbývá pouze vytvořit heslo, pomocí kterého se do peněženky budete přihlašovat, a zaškrtnout souhlas s podmínkami pro užívání. Poté budete mít možnost zhlédnout instruktážní video v angličtině.

Potom ale přijde ta nejdůležitější část celé instalace. Další stránka bude vypadat takto:

Metamask Seed
Zobrazení vašeho seedu při instalaci MetaMask

Po kliknutí na šedé políčko reveal vám bude odhalena seed phrase spojená s touto peněženkou. Jedná se o frázi 12 slov zmiňovanou v minulých odstavcích.

Je extrémně důležité, abyste si tuto frázi poznamenali na bezpečné místo. Fráze těchto 12 slov slouží jako prostředek pro obnovení přístupu k vaší peněžence, pokud zapomenete heslo. Jedná se samozřejmě také o další variantu přihlášení (pozor – při přihlašování přes seed phrase je nutné zvolit si nové heslo).

Poznámka

Přečtěte si také naše články: Co přesně je to seed a jak funguje? nebo Jak držet seed v bezpečí?

Seed phrase je nutné potvrdit, načež budete přemístěni naposled a vaše peněženka je tímto vytvořena.

Poznámka

TIP: Proces instalace MetaMask do mobilních zařízení je svým způsobem identický proces, pouze s trochu jiným vzhledem.

B) Jak přijmout kryptoměny na MetaMask

K čemu by vám byla kryptoměnová peněženka, kdybyste v ní žádné kryptoměny neměli. Jak už jsme zmiňovali výše, cest, jak Ethereum (nebo jiné tokeny) do MetaMask dostat, je hned několik.

 • Ethery můžete buď nakoupit přímo v MetaMask a zaplatit za ně platební kartou (což kvůli vysokým poplatkům nedoporučujeme),
 • nebo si můžete na MetaMask ethery poslat převodem z jiné směnárny, burzy nebo třeba jiné peněženky, kterou vlastníte.

Pokud chcete ETH přijmout – a to odkudkoli, stačí vám získat adresu vaší peněženky a tu poslat odesílateli. Otevřete tedy MetaMask a klikněte na text Account 1 (pod ním je šedý text začínající na 0x…. – tak poznáte adresy ETH peněženek).

Kopírování adresy peněženky
Kopírování adresy peněženky

Tím se vám adresa dostane do schránky a pomocí CTRL+V už ji můžete vložit kamkoli. Ať už je to kamarádovi na Messenger, nebo při nákupu na směnárně či burze. Jakmile někdo ETH na tuto adresu odešle, ve vaší peněžence objeví.

C) Odeslání kryptoměn z MetaMask

Chcete kryptoměny z peněženky odeslat pryč? Potom využijete tlačítko Send. Stačí na něj kliknout a do prázdného políčka vložit adresu, na kterou se vaše kryptoměny odešlou.

Adresu v jiné peněžence nebo burze získáte podobným způsobem, jako když na MetaMask ETH vkládáte (viz minulá sekce návodu).

Návod: jak odeslat ETH z peněženky MetaMask
Návod: jak odeslat ETH z peněženky MetaMask

Jak můžete vidět na ukázce výše, při odesílání dostanete hned několik možností, se kterými si můžete pohrát.

 • Předně je to výběr kryptoměny. Protože na MetaMask můžete mít tisíce různých tokenů, nejprve si v kolonce Asset můžete zvolit, které vlastně chcete odesílat.
 • Poté zvolíte odeslané množství. Ne vždy chcete z peněženky odeslat celý její obsah, proto si můžete částku upravit.
 • Kromě toho máte také možnost zvolit si výši poplatku, který chcete zaplatit. Jeho určení je ale poměrně složitá procedura, pro kterou jsme přichystali celý článek – Jak fungují poplatky v síti Ethereum. Pokud vás toto téma zajímá, rozhodně se na něj podívejte.

D) Nákup jiných kryptoměn (směna)

Pro nákup jiných kryptoměn přímo v MetaMask bez nutnosti se připojovat na jinou burzu klikněte na tlačítko Swap.

Zde můžete nakupovat určité množství známějších tokenů, které jsou v nabídce na decentralizovaných burzách, jako např. UniSwap či SushiSwap. MetaMask přitom za vás prozkoumá nabídky těch největších burz a vy se tak dostanete k té nejvýhodnější ceně na trhu.

Protože MetaMask nemá svoji vlastní decentralizovanou burzu, funguje zde pouze jako prostředník pro zjištění nejlepší nabídky pro nákup konkrétní kryptoměny.

Po kliknutí na Swap si můžete vybrat, jakou kryptoměnu chcete nakoupit a jakou kryptoměnou chcete platit. Provádíte tedy směnu jednoho tokenu za druhý.

Poznámka

MetaMask má v hlavní databázi jen omezené množství kryptoměn. Pokud se váš favorit v nabídce nenachází, nezoufejte. V další části návodu si ukážeme, jakým způsobem můžeme nakoupit pro MetaMask cizí kryptoměny.

Swap kryptoměn na MetaMask
Proces směny kryptoměn na MetaMask

Po výběru typů a množství kryptoměn, které chcete směnit, vám MetaMask automaticky nabídne tu nejvýhodnější směnu. Pokud si ale chcete pohrát a brodit se i jinými možnostmi, stačí se prokliknout tlačítkem “quotes“. Není to však nutné.

Po vybrání té ideální možnosti směny stačí kliknout na Swap pro provedení transakce a MetaMask automaticky nakoupí kryptoměnu na burze za vámi vybranou cenu. Po úspěšné transakci uvidíte nakoupenou kryptoměnu v záložce Assets na hlavní stránce.

Pokud chcete kryptoměnu směnit zpět za ETH, postup je stejný, stačí pouze prohodit nakupovanou a prodávanou měnu na první stránce po kliknutí na Swap na hlavní stránce.

E) Vložení dalších kryptoměn do MetaMask peněženky

Pokud jste nakoupili vůči ETH další kryptoměny na jiných burzách a jako peněženku jste připojovali vaší MetaMask, je nutné tyto mince do MetaMask pro jejich evidenci a práci s nimi manuálně přidat.

Může se vám stát, že MetaMask po provedené transakci registruje nový zůstatek na vaší adrese a prezentuje vám automaticky volbu, zda chcete kryptoměnu přidat i do evidence (Assets) na MetaMask. Běžně se vám to stane při nákupu kryptoměny, kterou MetaMask zná.

Pokud však nakupujete na burzách kryptoměny, které jsou třeba jen pár dní staré, nejsou většinou k dispozici v databázi MetaMask. V tom případě klikněte na hlavní stránce na tlačítko Add token. Pokud po zadání jména tohoto tokenu MetaMask stále neví, o jaký token se jedná a žádný vám nenabídne, pokračujte na záložku Custom token.

Nyní je třeba vložit adresu kontraktu kryptoměny, kterou chcete do MetaMask nahrát. Ukažme si to na příkladu USDT (Tetheru), stabilního tokenu, jehož cena je dlouhodobě navázána na 1 dolar. Adresu jeho kontraktu naleznete na této stránce. Adresu zkopírujeme a vložíme do prázdného políčka. Kolonky Token Symbol a Token Decimal se poté samy vyplní. Potvrdíme tlačítkem Next a pokud vše sedí, stačí přidání potvrdit.

Přidání dalších kryptoměn do MetaMask
Proces přidání dalších kryptoměn do MetaMask

F) Propojení s hardwarovými peněženkami

Přijde vám MetaMask z principu jako software peněženka nedostatečně zabezpečená? Zbystřete: MetaMask podporuje i připojení k hardware peněženkám Trezor a Ledger.

Funguje to následovně:

 • Privátní klíče jsou uloženy v bezpečném hardware zařízení
 • Seed se nikdy do vašeho počítače nedostane a rovněž je v bezpečí
 • Pomocí rozšíření MetaMask je možné transakce vytvářet, podepsat je však můžete až na dané peněžence

Propojení s Trezorem nebo Ledgerem je samozřejmě výhodné zejména z hlediska zabezpečení, jistou nevýhodu to však přináší také. Vždy, když s takto propojenou MetaMask budete chtít provést transakci, musíte mít peněženku fyzicky po ruce a transakci podepsat přímo na ní.

Poznámka

TIP: Při připojování např. k Ledgeru je nutné, aby firmware na hardwarové peněžence a software používaný pro připojení (prohlížeč) byly aktuální. MetaMask umožňuje připojení k Trezoru nebo Ledgeru přes jednoduchou volbu v nastavení Connect Hardware Wallet. Zde si uživatel pouze vybere výrobce a fyzicky připojí peněženku k počítači.

Propojení MetaMask a Trezoru
Propojení MetaMask a Trezoru

G) Připojení MetaMask na jinou síť (např. BSC)

Výše jsme se několikrát dotkli toho, že MetaMask nemusí sloužit pouze pro správu tokenů na síti Ethereum, ale také na jiných sítích. Jedním příkladem za všechny může být BNB Smart Chain, platforma velmi podobná Ethereu, ovšem s mnohem nižšími poplatky, kterou si zejména v roce 2021 oblíbili menší obchodníci a spekulanti.

Jak tedy MetaMask napojit na jiné sítě? Není to tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Vše, co k tomu je potřeba, je:

 1. Otevřít MetaMask a přejít do nastavení (Settings),
 2. v levém sloupci zvolit možnost sítí (Networks),
 3. zvolit možnost Add Network a formulář vyplnit následovně:

Network Name: Smart Chain
New RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org/
ChainID: 56
Symbol: BNB
Block Explorer URL: https://bscscan.com

 1. Poté už stačí vše potvrdit a pomocí návodu výše přidat další tokeny na BSC síti.
 2. Pokud jste vše udělali správně, v horním menu byste měli mít možnost svoji peněženku přepínat mezi Smart Chain a Ethereum.
Připojení MetaMask na síť Binance Smart Chain
Připojení MetaMask na síť BNB Smart Chain

Pozor na phishing a další podvody!

Kryptoměny a zejména oblast DeFi je zatím stále v plenkách a s tím souvisí i to, že je silně neregulovaná. Uživatelé zde mají volné pole působnosti a potenciální hacky, scamy nebo jiné formy podvodu nebývají, už jen kvůli anonymitě, kterou kryptoměny do jisté míry umí poskytnout, postihované.

A protože je MetaMask asi tou nejrozšířenější kryptoměnovou peněženkou, kterou lidé k práci s DeFi používají, podvodníci se zaměřili i na ni a využívají důvěřivost jejích uživatelů. Na internetu naleznete mnoho “klonů” této peněženky stvořených pro ukradení vašeho seedu, nebo vás dokonce může kontaktovat (přes e-mail či sociální sítě) někdo vydávající se za zákaznickou podporu a chtít po vás nějaké citlivé informace.

Poznámka

Nikdo by po Vás nikdy neměl chtít váš seed! Phishingové taktiky či sociální inženýrství mohou být silně přesvědčivé, a proto buďte zásadoví. Váš seed nikdy nikomu nesdělujte a vždy používejte pouze peněženky stažené z oficiálních stránek.

Dávejte si také pozor na vaše prováděné transakce. Existují případy phishingu, kdy se vám z ničeho nic zobrazí upozornění o prováděné transakci, či např. že transakce, která již byla ve skutečnosti úspěšně provedena, údajně provedena nebyla a musíte zadat seed phrase, abyste ji mohli provést znovu. Zde je důležité mít se ostře na pozoru.

Výhody a nevýhody peněženky MetaMask

Peněženka MetaMask je jedna z nejpoužívanějších softwarových peněženek a zároveň odemyká obchodníkům svět ERC-20 včetně dalších sítí jako BSC nebo KCC.

Je to však stále pouze softwarová peněženka, což může vzbuzovat podezření ze stránky bezpečnosti. V čem MetaMask vyniká a v čem naopak zaostává?

Výhody

 • MetaMask je open-source – zdrojový kód je viditelný pro veřejnost a komunita má možnost projekt dále vylepšovat nebo upozorňovat na jeho nedostatky
 • Sami držíte privátní klíče ke svým kryptoměnám
 • Velmi přívětivé uživatelské rozhraní
 • Po manuálním přidání podporuje MetaMask nejen síť Etherea, ale i sítě BSC, KCC a další
 • Možnost spravovat všechny kryptoměny v těchto sítích
 • MetaMask v široké míře podporují snad všechny DeFi projekty

Nevýhody

 • Jedná se o hot wallet – není tak bezpečná jako ryze hardwarové peněženky
 • Při ztrátě seed phrase nelze obnovit přístup pomocí zákaznické podpory – bezpečnost je pouze v rukou uživatele
 • Open-source aspekt může sloužit i jako potenciální zdroj informací pro útočníky

Kam se můžete přes MetaMask připojit?

MetaMask je ideální pro připojení k decentralizovaným burzám a obecně se zaměřuje výhradně na decentralizované projekty. Je podporována v drtivé většině případů decentralizovaných projektů.

Připojení je jednoduché. Většinou probíhá přes tlačítko Connect to a wallet, obvykle umistěné v pravém horním rohu. Poté stačí zvolit MetaMask, a propojení potvrdit. To je vše. Takto jednoduše se můžete připojit do celého světa decentralizovaných financí. Žádné registrace, žádné ověření identity, pouze spojení s MetaMask.

Připojení k Uniswapu
Připojení MetaMask k Uniswapu

Na oficiálních stránkách MetaMask jsou vypsané všechny decentralizované burzy pro ERC-20 síť, které s MetaMask spolupracují – jedná se např. o 1inch, AirSwap, Balancer, Kyber Swap, Matcha, UniSwap, Tokenlon, Radar Relay, a tak dále…

Pro síť BSC můžete použít např. PancakeSwap, u sítí KCC je ideální se připojovat přes KoffeeSwap nebo KuSwap. Celkově jsou projektů celé stovky a další stále přibývají.

Zkušenosti s MetaMask

MetaMask patří mezi známé softwarové peněženky s relativně kladným hodnocením. Např. na portálu Revain dosahuje průměrně na 4,2 bodů z 5. Dalším portálem, kde byla MetaMask hodnocena, je cryptocompare.com. Zde MetaMask dostala průměrně 4 hvězdičky z celkem 34 recenzí. Na Google Play má MetaMask chrome extension hodnocení 4 hvězdiček s počtem celkem 2069 hodnocení. Byla stažena více než 6 000 000 uživateli.

Naše zkušenosti jsou rovněž kladné. Pokud chcete proniknout do světa DeFi, dříve nebo později se s MetaMask prostě setkáte.

Vyšší míra bezpečnostního rizika je běžnou záležitostí u softwarových peněženek. MetaMask ale vyniká zejména v jednoduchosti a velké míře podpory mezi různými institucemi.

Další informace o MetaMask

Jméno firmyMetaMask
Kryptoměnové peněženky
Základní informace o peněžence
Vznik2016
Počet klientů30 milionů aktivních uživatelů měsíčně
Webová stránkahttps://metamask.io/
V češtině
ProvozovatelConsensys, Inc.
Sídlo společnostiUSA
Základní charakteristika peněženky
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Typ úschovy (zabezpečení)Self-custodial
Cena peněženkyZdarma
Další poplatkyZa směnu kryptoměn
Počet kryptoměn Miliony
Nástroje a funkce peněženky
Možnost nákupu kryptoměn
Poplatek za nákup1 % z každé směny
Pravidelné investice (DCA)
Vlastní token
Staking (earn)
Coinjoin
NFT a dApps
Další funkceKryptoměnový most mezi EVM kompatibilními blockchainy
Vklad a výběr peněz
Vklad penězKryptoměny, platební karta
Výběr penězKryptoměny
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová verze
Rozšíření do prohlížeče
Vícefaktorová autentizace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Kontaktní formulář, Discord
EmailNeuvádí
Telefonní kontaktNeuvádí
Ohodnoťte společnost MetaMask
1
1

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (25 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Zdeněk Král

Dobrý den. Mám asi podobný problém jako p. Vávra – převod USDT mezi účty jedné peněženky. Transakce stále někde “visí”. Mohl bych Vám někam napsat adresu peněženky? Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, jistě, pošlete nám více informace skrze kontaktní formulář a podíváme se na to.

Miroslav Vávra

Dobrý den, mám na MetaMask USDT a nedaří se mi je ani převést do jiné peněženky, ani prodat ve směnárně, ani směnit na MetaMask, v čem by mohl být problém?

Redakce Finex

Dobrý den, v posledních dnech slýcháme případy, kdy jsou lidem zasílány z “investičních platforem” (operovaných podvodníky) falešné USDT. Když nám napíšete adresu Vaší peněženky, můžeme se podívat, zda je u Vás vše v pořádku. Také doporučujeme přečíst si náš aktualizovaný článek o podvodech zde.

Michal Pátek

Tak už jsem našel návod. Omlouvám se

Michal Pátek

Dobrý den, stáhnul jsem si metamask na tablet a po přihlášení atd nemám na hlavní stránce prodej/nákup/swap, ale token a NFT|, rád bych vám udělal printscreen, ale nevím jak vložit. Nevíte kde jsem udělal chybu, proč je hlavní stránka jiná než návod? děkuji

Lubos 4K flights

dobrý večer, má tu niekto skúsenosť (vrámci metamask) s adresou aiemm.net?

Redakce Finex

Dobrý den, rozhodně nemůžeme doporučit s těmito lidmi komunikovat nebo spolupracovat. S největší pravděpodobností se jedná o podvod.

Lubos 4K flights

viete o tom niečo viac?

Maria Prybilska

Dobrý deň. Mám peniaze na krypto peňaženke Meta Mask USDT, ako si ich môžem previesť na slovenský účet?

Redakce Finex

Dobrý den, návod na prodej kryptoměn (jako např. USDT) naleznete v našem článku: Jak prodat kryptoměny.

Pro jistotu si ale dovolíme poslat ještě jeden článek. Dejte si pozor, zda nejste v kontaktu s podvodníkem. Kdyby po vás chtěl něco zaplatit za “uvolnění” peněz nebo vybrání zisku, téměř jistě se bude jednat o podvod. Více info naleznete zde.

Petr Návrat

Zdravím,zajímá mě jak mám řešit danou věc.V únoru jsem vytáhl etherum na metamask,který mám v liště ve forefoxu.Vždy jsem se přihlašoval pouze heslem a neaktivoval jsem secret recovery.Ted se chci přihlásit a stále eror.Tak jsem to odebral a dal zpět a už to chce bud založit nový účet nebo secret.Co ted.Děkuji

david spavelko

Jak dat peněženku MetaMask do češtiny v mobilu ?

Matouš Vondrák

Zdravím Davide,

ačkoliv ve webovém rozšíření MetaMasky čeština na výběr je, v telefonu tuto možnost nevidím i v nejaktuálnější verzi aplikace. Pravděpodobně tedy vývojáři češtinu do appky ještě neimplementovali.

S pozdravem,
Matouš Vondrák.

Matyáš Himmel

Ahoj. Chtěl jsem se zeptat, jestli mohu mohu mít na Metamask Ethereum i Polygon najednou (android) ? Jde mi o to, že pokud prodávám nft na bázi polygonu, cena je v měně Ethereum… Dojde k automatickému převodu měny? Uvidím částku v Ethereu v nějaké externí schránce, přijatou, ale nezpracovanou peněženkou? Nerad bych takhle o přišel o peníze…

Moc děkuji, pokud mi někdo opoví…

Mates

Matouš Vondrák

Zdravím Matyáši,

MetaMask může být v současnosti připojená jen na jednu síť, to znamená, že v jeden moment můžete být buďto jen na Ethereu, nebo jen na Polygonu. Informace o obou sítích ale uložené mít můžete, jen si je musíte přepínat podle toho, jakou síť chcete zrovna použít.

Pokud prodáváte NFT na Polygonu a cena je v Ethereu, jedná se pravděpodobně o Wrapped Ether (WETH) – https://polygonscan.com/address/0x7ceb23fd6bc0add59e62ac25578270cff1b9f619. OpenSea WETH označuje jako “ETH on Polygon” a má fialový znak. Normální Ethereum existující na jeho vlastním blockchainu má ikonku šedou, ano, může to býti lehce matoucí. :)

O peníze kvůli tomuto určitě nepřijdete, WETH je wrapped verze Etherea, který si přes bridge můžete kdykoliv převést na skutečné ETH.

Vojtěch Machek

Přesně tak, jen doplním, že směnit si klasické ethery (ETH) na wrapped ethery (WETH) můžete např. na MultiChainu. Stačí zvolit ETH a WETH na daných sítích, zadat počet a provést transakci. Za chvíli máte směněno. Více info o tom, jak bridge jako třeba MultiChain fungují, v tomto článku: Kryptoměnové mosty: Jak fungují a proč jsou tzv. bridge potřeba?

BAS4U s.r.o.

Zdravím, mám Metamask nějaký rok a mám vytvořeny i podúčty kde mám různé kryptoměny i na různých chainech. Když si nainstaluji na novém PC Metamask s původními seedy, neukáží se mi podúčty. Když dám vytvořit nový, tak se mi vytvoří zcela nový a samozřejmě prázdný. Jak se na novém PC s obnovenou peněženkou přes seedy té původní dostanu k původním podúčtům? Poradíte mi prosím? Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, za předpokladu, že seed zadáváte opravdu správně (pozor i na pořadí slov, velikosti písmen apod), tak podúčty můžete přidat i manuálně pomocí tlačítka + Create account (Vytvořit účet). Poslední situace, která nás napadá, je propojit peněženku nebo seed s peněženkami typu MyEtherWallet a tam si projet jednotlivé podúčty dle jejich derivation path (více info např. zde) – tak byste se ke svým podúčtům měl dostat.

Josef Knoll

Dobry den jak je možné ze jsem koupil přes pancakeswap scie ty si následně uložil na metamask 1830070 a druhy den tam mám 1603537 díky za odpověď

peterko

Dobrý den můžu se zeptat když už mám poslané mněny na metamask a chtěl by sem si tu stávající adresu spojit s trezorem půjde to protože už jsem to zkoušel a nedošel jsem na to.

Redakce Finex

Dobrý den, Peterko. Teoreticky by to možné bylo, musel byste si celý Trezor smazat a poté obnovit pomocí seedu, který byste měl mít uložený z doby instalace MetaMask. MetaMask poté smazat, znovu nainstalovat a poté propojit s nově obnoveným Trezorem. Pokud se vám to ale zdá jako složitá procedura, bude snazší si kryptoměny do Trezoru přeposlat klasickou transakcí.

Tom

Jak je to s poplatky na MetaMask když budu chtít s tokeny pracovat? Když vyberu síť Cronos platí se v CRO, Binance Smart Chain v BNB nebo tím, že je to Ethereum peněženka tak se platí vždy v ETH?

Redakce Finex

Přesně tak, jak zmiňujete. Na Ethereovém blockchainu se poplatky platí v ETH, na BSC v BNB a na Cronosu v CRO. :-)

m nes

Po připojení Metamask peněženky na Open Sea se mi změnila adresa 0xf…
sice jen Pár znaků, ale změnila. Co to podle vás znamená?
Díky moc za odpověď
M nes

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.