Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Chcete získat KRYPTOMĚNY ZDARMA? Přečtěte si těchto 7 způsobů! [Aktuální pro rok 2024]

Aktualizováno
Chcete získat KRYPTOMĚNY ZDARMA? Přečtěte si těchto 7 způsobů! [Aktuální pro rok 2024]

Možná už jste slyšeli o kryptoměnách a o tom, že je možné na nich vydělat spoustu peněz. V tomto článku si proto ukážeme ověřené způsoby, jak získat kryptoměny zdarma. Někdy zcela bez námahy, jindy výměnou za váš čas nebo za podstoupení určitého rizika. Hlavní je, že tyto způsoby máme ozkoušené a fungují!

Pokud máte pár minut navíc a chcete si kryptoměny vydělat nebo prostě jen vyzkoušet bez dalších investic, tak rozhodně pokračujte ve čtení. Prozradíme, že je to možné nejen na počítači, ale i přes telefon a to třeba cestou v MHD.

Hned na úvod vás potěšíme další informací: možností jak zdarma získat kryptoměny je hned několik. My se konkrétně zaměříme na pár z nich.

Shrnutí: Takhle získáte kryptoměny zdarma!

I v dnešní době stále existuje několik způsobů, jak přijít ke troše kryptoměn zdarma bez nutnosti cokoliv platit.

Mezi tyto možnosti patří 1) klikací weby, tzv. faucety, z nichž nejznámější je stránka Freebitco.in, dále lze získat kryptoměny zdarma 2) za hraní her (např. Rollercoinu) nebo také 3) za přivádění nových zákazníků a uživatelů na burzy a směnárny v rámci referral a affiliate marketingu.

Burzy nabízejí kryptoměny zdarma i 4) v rámci edukačních programů, kdy např. na Coinbase po zhlédnutí výukových videí můžete obdržet až tisícovku v rozličných tokenech. Zkušenější uživatelé mohou získat kryptoměny zdarma 5) tzv. farmařením airdropů v DeFi nebo 6) hraním Play to Earn či Move to Earn her. Sympatické jsou také 7) marketingové akce českých směnáren, které za větší nákup odměňují cashbackem.

Způsoby zmíněné v článku níže jsou zcela bezpečné a legální. Mějte však na paměti, že většina webů nabízející kryptoměny zdarma je podvodná a stojí za nimi útočníci, kteří vám chtějí vybrat buď bankovní účet, nebo vaši kryptoměnovou peněženku. Dejte si proto pozor!

Obsah článku o kryptoměnách zdarma

Způsob 1 – Kryptoměnové faucety aneb “klikačky”

bitcoin s palcem, který se raduje, že má kryptoměny zdarmaPrakticky už od prvních dnů existence Bitcoinu vznikala spousta služeb, kterým se vždy říkalo kryptoměnové faucety (z angl. faucet – kohoutek), a ze kterých doslova kapou coiny zdarma.

Dobrými příklady, které máme ozkoušené, jsou: FreeBitco.in, SatoshiHero nebo Cointiply.

Jak to funguje?

Provozovatelé těchto stránek zkrátka lákají uživatele na to, že jim dají kryptoměny zdarma, čímž získají velikou návštěvnost. A skutečně kryptoměny zdarma rozdávají. Jenže zároveň tyto stránky nabízí také možnost své nově získané kryptoměny rozmnožit v nějakém ze svých “výhodných” kasin nebo jiných forem hazardu. Většina lidí si tak žádné kryptoměny stejně neodnese – poskytovatel faucetu ale (zatímco si uživatelé hrají a prohrávají peníze) sbírá peníze bez rizika za zobrazování reklamy.

Pokud budete na faucety jen klikat, sbírat krypto zdarma a nenecháte se svést ke gamblingu, své kryptoměny si brzy klidně můžete nechat poslat do vlastní peněženky.

A abychom jen neteoretizovali, nějaké faucety jsme pro vás vyzkoušeli. Pojďte se tedy podívat, kde nejlépe získáte kryptoměny zdarma!

Faucet FreeBitco.in (➡️ ZDE)

Zdroj: freebitco.in
FreeBitco.in bitcoiny zdarma faucet
Ukázka stránek FreeBitco.in

Stránky FreeBitco.in založené už v roce 2013 jsou velmi jednoduché, ale zároveň nabízí mnoho funkcí, které jako jejich uživatel můžete využít ve svůj prospěch. Na těchto stránkách je třeba založit si účet pomocí vaší e-mailové adresy a adresy bitcoinové peněženky.

Následně je možné si jednou za 60 minut vylosovat náhodné číslo mezi 0 – 10 000. Podle toho, jaké číslo padne, získáte za odměnu free crypto ?.

S největší pravděpodobností (99 %) je to samozřejmě nejnižší výhra, tedy cca 10-20 satoshi. Počet satoshi, které dostáváte, ale můžete zvyšovat hraním multiplier hry nebo využitím tzv. reward points, které vám přihrají až 1000% bonus. Minimální částka pro výběr naklikaných kryptoměn do vaší peněženky je 30 000 satoshi (0.0003 BTC).

Bitcoin zdarma zkušenosti
Naše statistiky za pár měsíců nahodilého hraní. Všechny výběry peněz přišly na peněženku rychle a bez problému.

Jak už jsme zmiňovali v úvodu, své “vydělané” kryptoměny se můžete snažit i znásobit nebo se s nimi účastnit různých loterijních her. V horním menu máte na výběr několik možností:

 • Tlačítko Multiply BTC otevře hru, ve které si můžete znovu generovat náhodná čísla a vaše satoshi sázet na to, zda bude vygenerované číslo vyšší nebo nižší než číslo vámi zvolené. V případě správného odhadu vás čeká znásobení vaší sázky.
 • Tlačítko Betting zpřístupní možnost sázet na výsledky událostí z reálného světa. Myslíte si, že tušíte, kdo bude příštím americkým prezidentem nebo kdo vyhraje Bundesligu? Vsaďte si a oškubejte další uživatele, kteří mají opačný názor.
 • Odkaz Win a LAMBO nabízí jednoduchou tombolu, ve které si kupujete lístky s vidinou výhry hlavní ceny Lamborghini Huracan nebo BTC v hodnotě 200 000 dolarů, tedy cca 5 mil. Kč. Cena jednoho lístku je 0.00025 BTC a vždy vyhrává pouze jeden uživatel. Lístků je většinou rozdáno něco přes milion, takže šance výhry je relativně malá.
 • Tlačítko Lottery pak přináší další loterii, ve které vyhrává hned 10 výherců. Cena jednoho lístku je pouhý 1 satoshi (0.00000001 BTC), ale právě proto je taky většinou ve hře více než 200 milionů lístků. Výherci si poté rozdělí zhruba 0,5-1 BTC v závislosti na celkovém počtu lístků. Dobrou zprávou ale je, že lístky do této loterie můžete získat zdarma hraním hry Multiply BTC.
 • Položka Earn BTC vám dává možnost rozmnožovat své bitcoiny bez rizika. Jednoduše stačí na svůj Freebitco.in účet vložit BTC a ty se vám denně budou zhodnocovat s roční úrokovou sazbou ve výši zhruba 4-5 %, tzn. cca 0.01 % denně. Pro toto zhodnocování není nutné nic riskovat, kromě toho, že vaše bitcoiny budou na centralizované stránce a nebudete je mít bezpečně ve své vlastní peněžence. Stojí to za to? To už necháme na vašem posouzení.

FreeBitco.in také nabízí referral program, kdy jste odměněni i částí toho, co si “vyklikají” nebo co vyhrají vámi doporučení uživatelé, takže cesta k výdělku na těchto stránkách je možná i tímto způsobem. Máte-li své webové stránky nebo sledované sociální sítě, můžete je díky bitcoinům zdarma i zpeněžit.

Faucet SatoshiHero.com (➡️ ZDE)

Zdroj: Satoshi Hero
Ukázka kola štěstí na SatoshiHero
Ukázka kola štěstí na SatoshiHero

Faucet SatoshiHero.com funguje stabilně již od ledna 2018 a nabízí možnost získat krypto zdarma pomocí kola štěstí (tlačítko Spin the wheel) a to celkem 2x za hodinu po 30 minutách.

Za každé zatočení kolem štěstí můžete získat od 3 až do 250 000 satoshi, bohužel se ale nikde nedozvíme, jak jsou šance rozděleny. Minimum pro výplatu je stejně jako u faucetu výše nastaveno na částku 30 000 satoshi. Zajímavé je, že výplatu ze Satoshi Hero si můžete nechat poslat nejen v bitcoinech, ale i třeba v dogecoinech nebo několika dalších kryptoměnách.

Kromě kola štěstí můžete satoshi získat i pomocí plnění nejrůznějších úkolů, za které získáte mnohdy i tisíce satoshi – viz záložka Offerwalls. Mnohdy stačí například nainstalovat si mobilní hru, kliknout na reklamu nebo vyplnit dotazník. Dejte si zde ale velký pozor na podvody, které by zde teoreticky mohly být doporučovány.

Své bitcoiny, které jste si vyklikali, vydělali nebo si je sem poslali z vlastní peněženky, můžete i na stránkách Satoshi Hero riskovat a násobit. Zde je k dispozici řada výherních automatů či jiných kasinových her.

Zdroj: Satoshi Hero
kryptoměny zdarma satoshi hero výběry
Pár našich výběrů, celkem 0.03 BTC satoshi ze SatoshiHero.com

I na Satoshi Hero můžete své výdělky zvýšit tím, že díky referral programu pozvete své přátele a získáte 50 % z jejich vyklikaných bitcoinů. Tak do toho!

Faucet Cointiply.com (➡️ ZDE)

Zdroj: Cointiply
krypto zdarma na cointiply faucetu
Ukázka stránek Cointiply

Služba Cointiply.com je hodně podobná faucetům zmíněným výše, zkrátka už není moc co vymýšlet. I Cointiply nabízí několik možností zisku kryptoměn zadarmo. Zde však nesbíráte vyloženě kryptoměny jako takové, ale jejich “coiny”, přičemž platí, že 10 000 coinů je 1 dolar.

Jedná se např. o registrační bonus, klasický faucet (možnost zatočení 2x denně po 12 hodinách), zobrazování reklam za 5-10 coinů či plnění nabídek jako instalace aplikací a podobně. Minimum pro výběr je 50 000 coinů (5 dolarů) a peníze je možné si nechat poslat ve formě bitcoinů, litecoinů, dogecoinů nebo dalších kryptoměn.

Kromě toho můžete i zde své satoshi riskovat a násobit ve hrách. Zde můžete své výdělky znovu zvýšit tím, že pozvete své přátele a získáte až 50 % z jejich free kryptoměn.

Zdroj: Cointiply
vybery kryptomen zdarma z cointilpy
Naše výběry, celkem 0.025 BTC z Cointiply

Způsob 2 – Online hry

Možná se to zdá neuvěřitelné, ale kryptoměny zdarma můžete získat i jako odměnu za výhru v řadě online her. Odměňování zde funguje podobně jako u bitcoinových faucetů, neboť odměna má především udržet lidi u hraní her, čili prohlížení reklam nebo kupování nového “vybavení” do herního světa.

Na výběr máte širokou škálu her, proto si dokáže vybrat téměř každý. Navíc se zdá, že se jedná o win win situaci – umístění reklamy do prostředí online her se zdá jako skvělý způsob inzerce a je hojně využíván.

Pokud vám jako hráči nevadí časté zobrazování reklam, můžete si užívat hraní, a ještě za to být odměněni. Máte-li dostatek volného času a rádi hrajete hry, drobné odměny se mohou časem nasčítat a vytvořit zajímavou částku.

🎁 DOPORUČUJEME: Hra Rollercoin

Zdroj: Rollercoin

Jak získat bitconi zdarma ve hře rollercoin

Rollercoin je online hra, ve které si hrajete na kryptoměnového těžaře. V několika různých minihrách sbíráte skóre, za které vylepšujete svoji těžební techniku.

Registrujte se přes tlačítko níže a získáte 1000 satoshi zdarma!

Každých 5 minut díky vaší technice vytěžíte další blok a tak můžete automaticky, zatím co spíte, střádat jednotlivé satoshi. Můžete si dokonce vybrat, zda chcete těžit Bitcoin, Ethereum, Solanu, BNB, Dogecoin nebo další kryptoměny.

Vytěžené kryptoměny si můžete vybrat do svých peněženek s minimem 10 000 satoshi či 0.0001 BTC.

Zdroj: Rollercoin
Pár mých výplat - bitcoiny zdarma
Pár mých výplat ze hry Rollercoin. Opravdu funguje!

Hra Rollercoin vůbec není nějaký starý nefunkční systém. Jeho vývojáři na ní stále pracují a hra pravidelně prochází velkými updaty a změnami, aby uživatele stále bavila. Za nás se rozhodně jedná o ten nejlepší způsob zmíněný v tomto článku. Vyzkoušejte to!

Registrujte se do RollerCoin přes toto tlačítko a získáte 1000 satoshi zdarma!
Přečtěte si naši kompletní recenzi hry RollerCoin a začněte těžit ještě dnes.

Hra Drugwars

drugwars hra free kryptoměny zdarmaDrugwars je online hra postavena na blockchainu Steemu. Aktuálně lze ve hře vydělávat DWD (DrugWarsDollar), které hráč získává za plnění úkolů, bitvy s jinými hráči, či v rámci interní loterie.

Token DWD lze přímo ve hře na burze kupovat i prodávat. Aktuálně je na 1. místě v žebříčku v celé hře český gang, který naleznete pod jménem CZE – CESKY. Připojte se k nim!

Hra Steem Monsters

Zdroj: Steem Monsters

kryptomenova hra steem monsters

Milovníci karetních her a fantasy mohou díky Steem blockchainu vyzkoušet i hru Steem Monsters, kde kupujete, sbíráte a prodáváte kartičky s gobliny, draky a dalšími monstrym, se kterými poté můžete bojovat proti dalším hráčům.

Způsob 3 – Investice a hazard

Webové stránky s kryptoměnovými hazardními hrami mají povětšinou horší legitimitu než jiné online herny s fiat měnami. Často jsou zahlcené reklamami a škodlivým softwarem, kvůli čemuž můžete nakonec o své bitcoiny přijít. Teoreticky se ale jedná o možnost, jak získat bitcoin zdarma.

Buďte ostražití, abyste sami nepřišli o své peníze a nenaletěli nějakému podvodníkovi. Stránky a projekty slibující neobvykle vysoké odměny vyžadující platbu jakéhokoliv typu předem jsou téměř vždy podvodem a pouze čekají na důvěřivce, který naivně naletí na lákavou nabídku. Viz např. osud stránek Bitconnect či Arbolet.

My jsme ozkoušeli následující:

“Raketka” bustabit (ZDE)

bustabit vyhrajte bitcoinyPoměrně známá stránka bustabit nabízí možnost znásobit své bitcoiny několikanásobně. Nejprve je však potřeba si zaregistrovat účet, na nějž své bitcoiny vložíte.

Poté můžete vstoupit do hry. Hra je rozdělena na jednotlivá kola trvající okolo 10 sekund. Před každým kolem si můžete vsadit určitý počet bitcoinů (bits).

Během kola roste násobitel (velké číslo vlevo) a jakmile vám přijde jako vysoký, stačí zmáčknout tlačítko a okamžitě se váš počet vsazených bitcoinů znásobí právě tímto číslem. Toto číslo (násobitel) se pohybuje mezi 0x – 20 000x. Sami jsme nejvyšší číslo viděli přes 7 000x!

Pozor! Pokud nestihnete tlačítko zmáčknout a ze hry tak vystoupit dostatečně brzy, o celou sázku přijdete. Hrajte tedy s rozumem a pouze s malými částkami!

Investice do bustabit

Zdroj: bustabit.com

získejte btc na bustabit investicí

Kromě možnosti hazardovat a své coiny sázením na jednotlivá kola můžete do bustabit i investovat! Aby stránky bustabit mohly vyplatit lidi, kteří hazardují a vyhrávají, potřebují určitý bankroll, ze kterého jsou výhry vypláceny.

Tím, že do tohoto banku vložíte své vlastní bitcoiny, podporujete celý systém a umožníte tím vyšší výhry pro hráče.

Za poskytnutí svých coinů jste samozřejmě odměněni poměrnou částí z bitcoinů, které tam hráči prohrají. Tzv. house edge, neboli statistická výhoda, je u bustabitu nastavena na 0.5 % – dlouhodobě tedy statisticky investoři vydělají půl procenta z každého kola. Z našich zkušeností můžete při investici do bankrollu na bustabitu vydělávat okolo 2-3 % měsíčně.

Tato investice ale samozřejmě není bez rizika – kdyby někdo během jediného dne vyhrál např. 1000 bitcoinů, část vašeho vkladu bude použita pro vyplacení výhry. O své bitcoiny také kompletně přijdete při krachu celé stránky.

Jak investice funguje?

Jak funguje bankroll? (V angličtině)

The bankroll is the pool of money that the house uses to pay out winners that bet on the bustabit multiplier.

The max profit that players can win from a round of the game is determined by the size of the bankroll. The larger the bankroll, the more players can win.

 • Each player can only win 1% of the bankroll in a single round. It’s possible to win more in total across multiple rounds, of course!
 • Similarly, all players combined can only win 1.5% of the bankroll in a single round.

Players can bet on the house (i.e. become bankrollers), and their bet is added to the bankroll such that they win when the house wins and they lose when the house loses.

Having both players and bankrollers (aka house bettors) is important for a healthy bustabit. As bankrolls grow the bankroll base, higher profits will be allowed and bigger gamblers will be attracted to the game.

If you wish to contribute, word of mouth is the most effective way to attract more players and bankrollers. Please recommend the game to your friends.

More information can be found here.

“Raketka” EtherCrash.io (ZDE)

Zdroj: ethercrash.io
hra ethercrash - ziskejte kryptomeny zdarma
Hra EtherCrash

Poměrně známá stránka EtherCrash.io, alternativa průkopnické stránky bustabit, nabízí možnost rozmnožit místo bitcoinů své ethery. Nejprve je však potřeba si zaregistrovat účet, na nějž své ethery vložíte a počkáte na cca 13 potvrzení transakce.

Poté můžete vstoupit do hry. Hra je, stejně jako v případě bustabit, rozdělena na jednotlivá kola trvající okolo 10 sekund. Před každým kolem si můžete vsadit určitý počet etherů (ethos).

Investice do EtherCrash

Zdroj: ethercrash.io
investice ethercrash ethereum zdarma
Vývoj mé investice do EtherCrash

Kromě možnosti EtherCrash hrát a své mince sázet na jednotlivá kola umožňuje EtherCrash, opět stejně jako bustabit, do hry (do banku) i investovat, což samozřejmě přináší o dost nižší riziko, ale zároveň i potenciální zisky.

Aby stránky mohly vyplatit výhry lidem, kteří hazardují a vyhrávají, potřebují určitý bank, z nějž jsou výhry vypláceny. Tím, že do tohoto banku vložíte své vlastní ethery, podporujete celý systém a umožníte tím vyšší výhry pro sázející hráče.

Za poskytnutí svých coinů jste samozřejmě odměněni poměrnou částí z etherů, které tam hráči prohrají. Tzv. house edge, neboli statistická výhoda, je u EtherCrash nastavena na cca 1 %. Dlouhodobě tedy investoři vydělávají asi 1 % z hodnoty každé hry.

Investice ale samozřejmě není bez rizika – kdyby někdo během jediného dne vyhrál např. 1000 etherů, část vašeho vkladu bude použita pro vyplacení výhry.

Jak investice funguje?

Jak funguje investice do EtherCrash? (V angličtině)

The bankroll is the pool of money that the house uses to pay out winners that bet on the ethercrash game.

The max profit that players can win from a round of the game is determined by the size of the bankroll. The larger the bankroll, the more players can win.

 • Each player can only win up to 1 % of the bankroll in a single round. It’s possible to win more in total across multiple rounds, of course!
 • Similarly, all players combined can only win 1.5% of the bankroll in a single round.

Players can bet on the house (i.e. become bankrollers), and their bet is added to the bankroll such that they win when the house wins and they lose when the house loses.

Having both players and bankrollers (aka house bettors) is important for a healthy bustabit. As bankrolls grow the bankroll base, higher profits will be allowed and bigger gamblers will be attracted to the game.

If you wish to contribute, word of mouth is the most effective way to attract more players and bankrollers. Please recommend the game to your friends.

Způsob 4 – Nejrůznější Learn & Earn programy

Kryptoměnové platformy spolu s jednotlivými protokoly a projekty už od roku 2018 spouští takzvané Learn & Earn programy. Díky těmto programům můžete projít několika výukovými lekcemi, odpovědět na jednoduché otázky plynoucí z přečtených lekcí a získat nějaké kryptoměny úplně zdarma. Jednotlivé burzy mohou marketingové názvy svých programů lehce poupravit, většina ale funguje téměř stejně. Např. v programu Coinbase Learning rewards můžete i v roce 2022 nějaké kryptoměny zdarma!

Hlavním cílem těchto programů je pravděpodobně dostat kryptoměny mezi veřejnost a peníze, které lidé zdarma obdrží, jsou formou investice do marketingu od autorů daných kryptoměn.

Momentálně lze u Coinbase zdarma získat (aktualizováno v září 2022):

Kromě Coinbase má ale svůj program pro vzdělávání a zisk kryptoměn zdarma i analytický web CoinMarketCap a nebo fintech společnost Revolut.

Způsob 5 – Airdropy

Další příjemnější cestou jsou airdropy. Získat kryptoměny nebo NFT zdarma může být snadné. Především u airdropů se vyplatí sledovat např. web airdropalert.com, na němž naleznete informace nejen o nacházejících airdropech, ale i různé tipy a možnosti, jak na kryptoměnách a NFT vydělat. K tomu všemu na webu airdropalert.com naleznete i novinky ze světa kryptoměn.

Nové firmy (obvykle startupy) neustále chodí na trh s novými příležitostmi pro jejich financování pomocí ICO či IEO. Bohužel a bohudík je těch nabídek tolik, že se v nich ani nelze zorientovat a marketingově je protlačit je téměř nemožné.

Místo reklamy, která by stejně zapadla, využívají tyto firmy i tzv. airdropy. Airdrop může mít tři podoby:

1. typ airdropů – Marketingově zaměřené airdropy

První a nejčastější typ airdropů většinou využívají nově vznikající projekty. Tokeny nového projektu můžete dostat po splnění jednoduchého úkolu, nejčastěji se jedná o retweet, sdílení či like na Facebooku nebo Twitteru (obvykle sdílíte info o ICO), nebo připojení do Telegramové skupiny. Do určité míry je to podobná odměna jako u klikaček (za nějakou protislužbu), zde je to ale mnohem výhodnější.

Je důležité míti na paměti, že většina těchto aidropů úspěšná není. Už z principu, že se často jedná o úkoly týkající se “označování” je množství uživatelů enormní a do toho se na tento typ příspěvků chytá mnoho internetových botů. Může se tedy stát, že vám v peněžence zbyde spousta bezcenných tokenů, občas ale můžete narazit na projekt, který se uchytí a jeho cena bude růst. Kupříkladu na airdropu Cope, tokenu na síti Solany, se daly získat tisíce dolarů.

2. typ airdropů – Hard Fork

Pokud už se v kryptoměnách trochu pohybujete, tak si určitě pamatujete fork Bitcoinu a Bitcoin Cash. Jednoduše řečeno – byl zkopírován dosavadní blockchain a vy, pokud jste v danou chvíli měli 1 BTC, tak jste zdarma dostali i 1 BCH.

Tak to fungovalo nejen u celých bitcoinů, ale i u jejich zlomků. Proč se tak stalo se můžete dočíst v našem dalším článku, nyní je podstatný fakt, že danou kryptoměnu obdržíte zdarma. Už je ale třeba sledovat, kdy hard forky proběhnou a danou kryptoměnu vlastnit.

3. typ airdropů – Předem ohlášené airdropy zaběhlých projektů

Tyto airdropy většinou pořádají již existující projekty buď při příležitosti nějaké aktualizace, či jen tak (jako marketingový nástroj). Protože jsou předem známé, tak mají i pevně dané podmínky. Těmi může být např. požadovaný počet tokenů dané kryptoměny v peněžence či nějaká minimální aktivita na platformě projektu – např. uzavření určitého počtu obchodů, zaplacení minimálního množství poplatků za proběhlé obchody atd.

Příkladem tohoto typu aidropů je Gro Protocol. Na airdrop tokenů GRO měli nárok ti uživatelé, kteří se zúčastní jeho předprodeje a budou poskytovat likviditu na samotném protokolu.

Tento typ airdropů je obecně výdělečnější než ty popsané výše, protože je dostupný pro užší okruh uživatelů. Na druhou stranu ale běžně vyžaduje více úsilí a počáteční investici, u GRO tokenů např. zmíněný předprodej nebo posléze liquidity mining, pro který je nutné míti nějaký kapitál.

4. typ airdropů – Retrospektivní aidropy zaběhlých projektů

Posledním a nejvýdělečnějším typem airdropů jsou retrospektivní airdropy. Ty nalezneme většinou u známých a delší dobu fungujících projektů, které se tímto rozhodnou zpětně odměnit své věrné uživatele. Většinou se jedná o různé platformy, na nichž je možné obchodovat či provozovat yield farming.

Protože tyto platformy již nějakou dobu fungují a generují příjem, mohou si dovolit při airdropu uvolnit více tokenů a proto jsou tyto airdropy obecně nejvíce výdělečné. Jsou také dostupné pro ten nejužší okruh uživatelů, většinou se totiž jedná o dlouho trvající zákazníky, kteří přispěli počátečnímu růstu. Velkým plusem také je, že tito uživatelé používají platformu dlouho bez očekávání odměny v podobě airdropu a proto je pravděpodobné, že se získaných mincí nebudou zbavovat.

Příkladem tohoto typu airdropu je např. airdrop OP, tokenu L2 škálovací platformy Optimism.

Způsob 6 – GameFi, Play to Earn a Move to Earn

Tento způsob volně navazuje na 2. způsob o online hrách, ovšem s tím rozdílem, že zde za hraní nezískáváte odměny od centralizované společnosti stojící za vytvořenou hrou. Zde vyděláváte přímo na blockchainu.

Play to Earn a s ním celé GameFi je úplně nové odvětví kryptoměn od základu měnící tradiční přístup k počítačovým hrám. Ten bývá označován jako Pay to Play, což znamená, že abyste si nějakou běžnou počítačovou hru (např. českou klasiku Mafie) zahráli, musíte si ji koupit. Jejím hraním pak ale žádné odměny už nedostanete.

Hry využívající koncept Play to Earn na to jdou opačným způsobem. Hraním těchto her můžete skutečně nějaké kryptoměny vydělat a čas, který věnujete zábavě, tak zhodnotit. Často také není vyžadována žádná počáteční investice, ovšem na základě následujících příkladů si ukážeme, že to není vždy pravidlem.

Mezi nejznámější Play to Earn hry patří např. Decentraland, Axie Infinity, The Sandbox nebo Illuvium. Zároveň do tohoto odvětví řadíme i různé další směry, které se inspirovaly konceptem Play to Earn. Tím nejznámějším je asi Move to Earn, což znamená možnost vydělávat na zdravém pohybu na čerstvém vzduchu. Průkopníky Move to Earn jsou projekty STEPN a Sweatcoin.

Hra Decentraland

Zdroj: Decentraland
decentraland hra
Svět Decentraland

Decentraland je Play to Earn hra využívající tokeny MANA. Probíhá ve virtuální realitě, je však možné si ji spustit i na svém počítači či mobilním telefonu. Základní mechanikou Decentralandu jsou společně s tokeny MANA i virtuální pozemky LAND, které si můžete koupit a pak na nich dělat naprosto cokoliv!

Decentraland funguje jako nový svět s nepřebernými možnostmi. Na svých LAND pozemcích můžete podnikat, tvořit nové minihry, či postavit např. obchody, kasina nebo galerie. V Decentralandu můžete také pro někoho pracovat a dostávat tak mzdu v tokenech MANA. Hraním různých miniher se dají získat nové NFT ve formě odměn.

Tím může být mimo jiné oblečení, které můžete na sekundárním trhu pak prodat a vydělat. Příkladem může být např. zelená santovská čepice, kterou na sekundárním tržišti přímo na Decentralandu můžete v době psaní článku koupit za 100 MANA.

Zdroj: market.decentraland.org
Zelená čepice na Decentralandu
Zelená čepice na Decentralandu

Jak můžete vidět, možností výdělku v Decentralandu je opravdu spousta. Zavítejte na Decentraland a nějaké vyzkoušejte! Mějte ovšem na paměti, že abyste mohli využít možnosti Decentralandu naplno, budete si muset nějaké ty tokeny MANA či LAND pořídit. Tokeny MANA koupíte na všech známých burzách, namátkou např. na Binance, KuCoinu nebo Coinbase. Tokeny LAND najdete zase na různých NFT tržištích, např. na OpenSea.

Zdroj: medium.com
Decentraland oblečení
Vydělávejte na Decentralandu např. prodejem pozemků LAND či přeprodejem různého oblečení

Hra Axie Infinity

Zdroj: Axie Infinity
Hra axie infinity
Screenshot ze hry Axie Infinity

Axie Infinity je propracovaný herní ekosystém, ve kterém hráči vychovávají a sbírají příšerky (axies), bojují proti sobě v arénách a spoluvytvářejí herní svět. Blockchainová hra stojí na tokenu Axie Infinity Shards (AXS).

Tvůrci této hry se inspirovali celosvětově známou hrou Pokémon a poznali se při hraní jedné z nejznámějších her fungující na technologii blockchain – CryptoKitties.

Hra Axie Infinity se těší velké oblibě, v době psaní článku (září 2022) průměrný měsíční počet aktivních hráčů dosahuje skoro tři čtvrtě milionu. Oproti tomu na vrcholu bull marketu na začátku roku 2022 byl jejich počet skoro čtyřnásobný.

Zdroj: activeplayers.io
axie infinity počet hráčů měsíčně
Kolik hráčů hraje Axie Infinity měsíčně?

Token AXS funguje jako governance token celé platformy, uživatelům tedy dává možnost ovlivňovat její budoucí vývoj. Společně s ním je pro hru Axie Infinity podstatný ještě token Smooth Love Potion (SLP), který má přímé využití ve hře. Hráči tokeny SLP získávají za plnění úkolů a mohou je použít k rozmnožení svých příšerek.

Příšerky zvané axies mohou uživatelé používat pro plnění úkolů či boje v arénách. Každá příšerka je reprezentována jako NFT standardu ERC-721, má 4 unikátní charakteristiky (životy, rychlost, morálku a zkušenosti), pochází z 9 možných tříd a má celkem 6 variabilních částí po těle. Podle toho, jak jsou všechny vlastnosti nakombinovány, jsou jednotlivé příšerky jinak vzácné a podle toho i ceněné.

Podobně jako Decentraland, i Axie Infinity má svůj vlastní sekundární trh, na němž je možné příšerky koupit či prodat. Společně s příšerkami tu naleznete ještě pozemky (např. parcely v lese či poušti), předměty (např. svačinu, magické houby, rozbitou vázu, rachejtle nebo i ptačí hnízdo), z nichž každý má své využití, a nebo třeba různé amulety i runy.

Zdroj: axieinfinity.com
Příšerka číslo 11441249
Příšerka číslo 11441249, kterou na tržišti v době psaní článku pořídíte za necelých 7 ETH, což je více než 12 000 dolarů

Každý předmět či příšerka má svou cenu. Jak u příšerek, tak u samotných předmětů vždy závisí na vzácnosti. Např. v době psaní článku ono ptačí hnízdo pořídíte za 44 dolarů, nejrůznější příšerky však nakoupíte už za 5 dolarů. Některé velmi vzácné, jako třeba příšerka #11441249 na obrázku výše, jsou ovšem mnohem dražší.

Ve hře Axie Infinity můžete vydělávat různými způsoby. Tím nejjednodušším je např. prodej vydělaných tokenů SLP na různých decentralizovaných burzách, mnohem více však můžete vydělat postupnou tvorbou vzácných příšerek nebo získáváním vzácných předmětů či run, které se stejně, jako příšerky, dají na tržišti zpeněžit. Pro začátek je ovšem nutné nakoupit si alespoň 3 příšerky, to však nemusí být zase takový problém, protože ty nejlevnější můžete nakoupit přímo za pár dolarů.

Poznámka

Upozornění: Abyste mohli Axie Infinity začít hrát, musíte si založit peněženku na Roninu, speciálním sidechainu Etherea pro hru Axie Infinity vytvořeném vývojářem samotné hry, společností Sky Mavis. Během roku 2022 se Ronin stal obětí největšího hacku v dějinách DeFi, v němž byly zcizeny kryptoměny za více než 600 milionů dolarů. Tento škraloup si Sky Mavis ponese už do konce života, hru Axie Infinity tedy hrajte na vlastní nebezpečí a na bezpečnost její infrastruktury se příliš nespoléhejte.

Projekt STEPN

Nebaví vás počítačové hry a spíše se rádi hýbete venku na čerstvém vzduchu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu. Koncept Play to Earn, jenž nejlépe reprezentují hry jako Decentraland a Axie Infinity, se tak dobře uchytil, že začaly vznikat jeho alternativy a placeni dnes můžete být za širokou škálu věcí, jmenovitě např. za pohyb. Takto vznikl nový koncept Move to Earn, který vám umožňuje chůzí nebo během vydělat podobné částky, jako sezení u počítače a hraní her.

Zdroj: STEPN.com
STEPN při běhu
Takto vypadá prostředí aplikace při běhu

STEPN je jedním z předních projektů, jenž směr Move to Earn odstartoval. Funguje jako aplikace do telefonu, je dostupná pro iOS i Android. Stačí ji jen mít zapnutou během pohybu venku, aby mohla váš pohyb sledovat a měřit vám tak uraženou vzdálenost. Aplikace je celkem sofistikovaná – měří vám i rychlost, míru kvality signálu GPS, zkoumá, jestli neběžíte moc rychle, což může označit za podvádění (např. jízdu autem či na kole) a ukazuje vám, kolik odměn můžete dostat.

Ovšem abyste mohli začít běhat, musíte provést prvotní investici. Tou je nákup vašich nových tenisek. Tenisek, neboli vaší NFT vstupenky do světa STEPN, můžete pořídit několik druhů. Za každý z nich dostáváte jinou výši odměn, podle toho se odvíjí i jeho cena. Je zde ale háček! Abyste tyto odměny dostávali, musíte dodržovat rychlost, pro níž jsou tenisky určené.

Zdroj: STEPN.com
Sneakers STEPN
Tenisky STEPN

Pokud si tedy koupíte model Runner, měli byste vždy běžet rychlostí alespoň 8 km/h, jinak odměny dostávat nebudete. Za vykonaný pohyb dostanete odměny v Green Satoshi Tokenech (GST), které pak můžete prodat. A pokud jste opravdu vytrvalí běžci, můžete tyto tokeny využít pro zvýšení úrovně vašich tenisek. Pokud si je “vyexpíte” do posledního 30. levelu, budete dostávat odměny i v hodnotnějších GMT tokenech.

Protože je token GST silně inflační, odpovídá tomu i jeho cena. Znatelnějšího výdělku tak dosáhnete spíše skrze token GMT, aby se vám ovšem investice vyplatila, doporučujeme nelenivět a ven chodit opravdu pravidelně. V době psaní článku ty nejlevnější virtuální tenisky pořídíte za více než 2 000 korun.

Projekt Sweatcoin

STEPN není jediným známým projektem reprezentujícím Move to Earn. Ve skutečnosti už se o to pokoušely mnohé projekty dříve. Tím nejznámějším je pravděpodobně Sweatcoin, jenž je tu s námi už od roku 2015!

sweatcoin aplikace
Peněženka v aplikaci Sweatcoin

Podobně jako STEPN, i Sweatcoin vás odměňuje za chůzi či běh přímo v aplikaci skrze své tokeny SWC. Ovšem zde je jeden zásadní rozdíl, nejedná se totiž o tokeny v kryptoměnovém slova smyslu, protože SWC nemají žádný blockchain a existují pouze v aplikaci.

Na rozdíl od projektu STEPN, zde můžete vydělávat bez počáteční investice. Sweatcoin místo virtuálních tenisek využívá systém zákaznických účtů fungujících na bázi předplatného. Podle toho, jakou má váš účet úroveň, můžete za den vydělat SWC. Ta základní, jež je zdarma, vám umožní denně vydělat 5 SWC, což jsou zhruba 4 kilometry chůzí. Vše, co nachodíte nad limit, se už do odměn nezapočítává. Pokud si však zaplatíte to nejdražší předplatné, které vychází pouze na 1,5 dolarů měsíčně, můžete denně nachodit desetinásobek.

Tokeny SWC můžete směnit přímo v aplikaci za různé slevové kódy, audioknihy, trial verze různých aplikací či jiné zboží. A pokud máte SWC mincí opravdu hodně, můžete využít i nějaké speciální nabídky, jako je např. nový iPhone za 20 000 SWC!

Způsob 7 – Využijte marketingových akcí burz a směnáren

Na kryptoměnovém trhu existují směnárny, burzy a jiné nástroje a všechny z nich chtějí totéž: co nejvíce zákazníků. Proto, aby tyto firmy získaly nové zákazníky, jim nabízí marketingové akce ve formě peněz nebo kryptoměn zdarma.

Velmi jednoduchý způsob, jak tyto akce využít ve svůj prospěch, je podívat se na všechny aktuální akce, zvolit si firmu, která nabízí zajímavou odměnu, otevřít si u nich účet a pokračovat dle podmínek akce.

V době psaní tohoto článku (září 2022) tento typ marketingových akcí nabízelo hned několik firem. Bylo tak možné získat např.:

 • 10 € od Kriptomatu k nákupu nad 100 €
 • 300 Kč od Anycoinu k nákupu nad 10 000 Kč
 • 400 Kč od Coinbank k nákupu nad 10 000 Kč
 • 500 Kč od CoinMate k nákupu nad 1 000 Kč
V seznamu naleznete také aktuální marketingové akce s kryptoměnami nebo penězi zdarma. Konkrétní informace a návod pak naleznete v jednotlivých recenzích.

Pozor na tyto podvody!

Je jasné, že kryptoměny zadarmo by chtěl získat asi každý, toho také ostatně využívají i někteří podvodníci. Níže tedy upozorňujeme na některé z nich, které jsme vyzkoušeli.

Stali jste se ve světě kryptoměn také cílem podvodu?

Podělte se s námi a dalšími čtenáři o svoji zkušenost do komentářů níže!

PODVOD – LTCminer.us nebo LTCminer.io

litecoin zdarma na ltcminer
Vzhled stránky LTCminer

Stránky ltcminer.us a ltcminer.io slibují, že vás na svých strojích nechají těžit litecoiny zdarma. Stačí jen zadat adresu vaší peněženky a až pro vás natěží dostatek, pošlou vám je.

A opravdu, ihned po zadání adresy své peněženky vidíte, jak vám pomalu litecoiny na účtu přibývají.

Minimální výplata je 0.01 LTC, takže budete chtít počkat a nechat si je zdarma poslat.

Bohužel, než takovou částku “natěžíte”, trvá to několik dní – a toho si všimnete poměrně rychle, načítají se totiž rychlostí asi 0.000001 LTC za minutu. Pozor ale, stránky nabízí zrychlení těžby – stačí pouze zaplatit částku mezi 1 a 15 LTC a těžba bude násobně rychlejší.

Jenže ouha! Jakmile zaplatíte, sice máte těžbu rychlejší, ale své litecoiny nikdy neobdržíte! My jsme zkusili jen verzi zdarma a vyčkali cca 2 týdny. Nastřádali jsme dostatek litecoinů pro výplatu a taky jsme o ni požádali.

Adresa peněženky, kterou jsme pro výplatu použili, je: 3DYercypTdiEPdabjnRrd1QiPMwcrEuKah.

Můžete se sami podívat (např zde), že nám nikdy nic nepřišlo. To nás vede k závěru, že stránky jsou podvod a všechny “důkazy výplat”, které na stránkách najdete, jsou také zfalšované. Rozhodně tyto stránky nedoporučujeme.

Klikačky z vás milionáře neudělají, s Play to Earn hrami si ale můžete značně přilepšit!

Získávání free kryptoměn skrze různé faucety nebo referral programy rozhodně není cestou k okamžitým milionům na bankovním účtu, a nejedná se ani o nejziskovější možnost, jak investovat váš čas. Vydělat peníze na internetu jde i jinými způsoby. Pár z nich jsme vypsali v našem článku Jak vydělat peníze na internetu.

Ze zmíněných “old school” způsobů výše považujeme za nejlepší referral programy u klikacích stránek a affiliate programy – potřebujete k tomu ale další lidi, které získáte buď na sociálních sítích, nebo na svých stránkách.

Ovšem u vydělávání skrze Play to Earn hry na blockchainech, jako je např. Decentraland, Axie Infinity nebo The Sandbox, už nějaké větší částky získat můžete.

Některé příšerky axies nebo území v Sandboxu se prodávají i za stovky tisíc korun!

Podobné částky se dají získat i skrze některé airdropy, zejména ty retrospektivní u velmi známých společností či platforem. To je také argumentem pro jejich využívání – pokud máte tedy nějakou platformu ozkoušenou a věříte jí, je možné, že vás v budoucnu odmění skrze nějaký airdrop jako věrného zákazníka!

Získali jste už vy sami nějaké kryptoměny zdarma či vydělali nějaký zajímavý obnos skrze zmíněné Play to Earn hry? Dejte nám vědět níže do komentářů! ⤵️

Líbil se vám tento článek?
44
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (25 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Adam

Daní se příjmy z faucetů? Nemyslím prodej toho, co získám z faucetu, ale jen to, že získám nějaká krypto na faucetu.

Takos

Zdravíčko chtěl bych se tu zeptat (nikde pořádně nemůžu najít recenze)
Znáte na smartphony takový ty (PHT)??
Na Google play si stáhnete phoenum cloud minning a mají další minihry a claimovaci apky ale nemám s tím zkušenosti a tak se tu ptám jestli tu s tím máte někdo zkušenosti a jaké ? Je to ztráta času či opravdu se ten phoneum token dá nekde využít?? Popřípadě na jaké burze se dá vyměnit ? ?

Redakce Finex

Dobrý den, s tímto zkušenosti bohužel nemáme, takže nemůžeme říci, zda je to OK, nebo se jedná o podvod. Takto získané tokeny PHT byste teoreticky měl být schopný prodat na burze ProBit – ale ani s tím nemáme zkušenosti.

cryptogentlemens

Těch stránek je spousta kde si naklikat nějakou kryptoměnu. A neustále se objevují nové stránky. A ne všechny jsou poctivé. Někde na vás vyskočí desítky stránek, 10x vás to přesměruje, než se opravdu zmáčkne tlačítko CLAIM, reCapcha má občas menstruaci a je taky schopná několikrát za sebou, vás donutit označit to a to a pak napsat ,,zkuste to prosím ještě jednou,, a pak dostat 2 satoshi o_O. ALE! Jsou i stránky kde po čtyřech klikách dostanete 25-40 satoshi! Já myslím, když si vyberete takové to stránky. Uděláte harmonogram, třeba od 8:00 do 20:00, claimovat stránky co dávají každou hod, za par kliků (třeba jen 5stránek, co vás zdrží 5min), pak na dvě tři hodky, trošku zabrat a dělat faucety po 1, 5, 15, 30min na dvou monitorech. Tak si myslím, že si můžete z toho udělat HPP. Pokud žijete v zemi, kde si obyvatelé vydělávají průměrně 1 dolar za den :D :) ;)

Milly

Dobrý den, tak mohu potvrdit Coinbase funguje, právě jsem díky koukání na videa a následné testy obdržela už cca 16USD v nějakých stablecoinech. Jako opakování angličtiny a pro pochopení kryptoměn pro mne ideální. Je nutno se zaregistrovat, verifikovat identitu a asi týden čekat frontu na testy. Čas investovaný do této činnosti je vysoký, ale na dlouhé večery pro mne zajímavá činnost.

Redakce Finex

Dobrý den, děkujeme za Vaši zkušenost. :-)

Martin

Ahoj, má niekto skúsenosti zo sathoshihero.com? Dik

Redakce Finex

Dobrý den, Martine, btc faucet SatoshiHero.com jsme neznali, ale po rychlém prozkoumání jsme ho vyzkoušeli a trochu proklepli a vypadá, že funguje dobře. Přidáváme ho tedy i do seznamu v článku bitcoiny zdarma, díky za komentář. :-)

Marcel

Zajímavý projekt pro každého, kdo má mobil a nevadí mu 1x denně spustit aplikaci a zdarma získat nějaké tokeny Pi. Jestli z toho nebude nic nebo třeba nový bitcoin se uvidí, každopádně to nic nestojí, pouze instalaci.
Tvůrci mají predikci na cenu 1,3 dolaru za 1 token, do konce roku, tak se uvidí.

Jako ref můžete zadat Mar78 nebo někoho koho znáte, každopádně, proč to nezkusit.

minepi.com/Mar78

Redakce Finex

Dobrý den, dal bych si na tento projekt pozor. Osobně bych si do telefonu radši nic nestahoval – nikdy nevíte, co Vám to s telefonem může udělat. Navíc na stránce, kterou jste poslal, píšou, že byli první kryptoměnou, kterou je možné těžit na telefonu. To je ale lež, minimálně Electroneum to umožňuje již roky. Kdo ví, zda tento “token Pi Network” vůbec existuje – není k dohledání ani na CoinMarketCap ani na CryptoCompare. Za mě je to jasné NE – rizika převyšují možný zisk.

Vojtěch, Finex.cz

patrik

pí prosím nestahovat je to hrozný, tak za virovaný pc sem ještě neměl nikdy a to nejsem žádný amatér. obklikou kolem pí
cryptu zdar

Ondra

Dobry den nemate nejake free litecoin stranky?

kryptokok

Ahoj, mám toho kolik jen chceš, nejen na litecoin. BTC těžím ZDARMA asi na 10 webech, a to nemusím dělat vůbec nic. Neplatil jsem ani KČ. Denně jedu okolo 20 druhů kryptoměn a mám je instantně v peněžence. Klidně se podělím, jen mi napiš mail, naposílám odkazy, klidně i screenshoty :) VIVA LA KRYPTO!! (money for people)

Bublinaaa Kateřina Provaznikova

Prosím, pošli mi též ty odkazy na email: [email protected] předem děkuji :)

Drahomír

info, jinak PI je legální

Sara

Kryptokoku, poděl se a své zkušenosti! Dík.

Karel

Zdravím rad bych jaké ty stránky ,na těžbu zdarma ,diky

Redakce Finex

Dobrý den, Karle. Obávám se, že zdarma Vám nikdo těžit nebude. Proč by to taky dělal? A mnohdy ani za peníze (cloudmining) se nejedná o úplně legitimní záležitost.

Redakce Finex

Dobrý den, můžete se s námi v komentářích podělit o nějaké takové stránky? Třeba by to někomu mohlo pomoci. Děkujeme!

Vladimíra

Dobrý den ráda bych získala ten nabízený díl – odkazy atd. hlavně popis pro začátečníky jak a které ty peněženky k tomu připojit děkuji

Petr

Tak jak to s cenama bude dál? Pořád to teď rok a půl padá, ale teď to vypadá, že se to zas zvedá a nekde jsem i četl že bychom měli být jak se říká na dně? Máte někdo více info?

Redakce Finex

Petře, náš názor (podložený mnoha fakty, výroky expertů a předpověďmi) jsme zveřejnili před pár týdny v jednom z článků. Najdete ho zde: Predikce kryptoměn 2019.

Středočech Agar

Zadarmo ani kuře nehrabe, to bych se moc divil, kdyby nějaké tyto způsoby fungovaly… Máte s tím někdo OPRAVDOVOU zkušenost? Kryptoměny jsou hodně populární to je jasné ale proč by je někdo rozdával zdarma když jiní je kupují za tisíce dolarů

Jihočech Gangnam

Faucety reálně fungují… Freebitco.in taky funguje… Vše vyplácí a to bez problému ;-) Problém s většinou faucetů je jen ten, že než si naklikáš dostatek na výběr, tak s tím přestaneš. Proto je dobré když neklikáš sám ale máš tzv referaly. A nebo si tam vložit své prostředky abys měl dostatek na výběr a pak vybrat celé i s tím naklikaným, to jde u toho freebitcoin třeba

Fil

Budu zkoušet ty faucety ?