Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Střednědobý výhled pro Bitcoin už není pozitivní, říká uznávaný investiční fond

Z krátkodobého pohledu zůstává u Bitcoinu prostor pro růst. Ze střednědobého je však výhled neutrální.

Publikováno
Střednědobý výhled pro Bitcoin už není pozitivní, říká uznávaný investiční fond
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Fidelity Digital Assets, významný hráč v oblasti investic do kryptoměn, upravila svůj střednědobý výhled pro Bitcoin (BTC) z “pozitivního” na “neutrální”.

Ve své zprávě uvedla, proč ocenění Bitcoinu nepovažuje za podhodnocené, ale spíše ho vidí na “fair value”, tedy spravedlivé hodnotě.

Důležité výstupy reportu

Bitcoin Yardstick, podobně jako poměr ceny k zisku na tradičních akciových trzích, měří, zda je Bitcoin podhodnocený nebo nadhodnocený. V průběhu prvního čtvrtletí nabýval hodnot mezi -1 a 0, čímž ukazoval, že se Bitcoin obchoduje za “spravedlivou hodnotu”, přičemž žádný den nebyl považován za “levný”.

Realizovaná cena Bitcoinu, metrika která má za cíl zachytit průměrnou kupní cenu všech aktuálních držitelů, se na konci prvního čtvrtletí pohybovala v průměru kolem 28 000 USD a podle zprávy působí od poloviny ledna jako úroveň supportu.

Zdá se, že dlouhodobí držitelé zvyšují prodejní tlak, a vzhledem k tomu, že 99 % bitcoinových adres je v současné době v zisku, existuje zvýšená pravděpodobnost prodejů.

Zdroj: fidelitydigitalassets.com
Fidelity Signals report
Fidelity Signals report – všechny střednědobé metriky a jejich hodnocení

Posun k neutrálnímu výhledu podporují i další metriky, např. NUPL a MVRV Z-skóre.

Poznámka

Poměr čistého nerealizovaného zisku a ztráty (NUPL) porovnává změny v tržní kapitalizaci Bitcoinu se změnami v nerealizovaném zisku, které ukazují na vybírání zisků. Pokud tržní kapitalizace roste rychleji, než výběry, trh se přehřívá.

MVRV Z-skóre pomáhá identifikovat období, kdy se tržní kapitalizace pohybuje nezvykle vysoko nad realizovanou cenou, a tedy i vrcholy tržních cyklů.

Dobré zprávy

Firma ale v krátkodobém horizontu zachovává optimismus. K nějakému vybírání zisků na konci prvního čtvrtletí došlo, ale podle zprávy nejsou v grafu Bitcoinu patrné vzorce typické pro vrcholy bull runů.

Společnost uvedla, že cenové úrovně na grafu BTC zůstávají nad “zlatým křížem”, přičemž kryptoměna se v průběhu 1. čtvrtletí obchodovala nad 50denním i 200denním klouzavým průměrem, což naznačuje býčí dynamiku.

On-chain údaje rovněž ukazují trend akumulace ze strany menších investorů, přičemž od začátku roku se počet adres, které drží bitcoin v hodnotě alespoň 1 000 USD, zvýšil o 20 %.

Chris Kuiper, ředitel výzkumu ve Fidelity, prohlásil, že trh se “ani zdaleka neblíží historickým extrémním maximům”, což naznačuje, že se cyklus nachází ve svém středu.

Historické údaje také naznačují, že k neúměrnému nárůstu cen dochází v druhé polovině cyklu, což ponechává prostor pro potenciální růst.

Trajektorie ceny Bitcoinu se pohybuje v rozmezí mezi rezistencí na úrovni 72 000 USD a supportem na úrovni 60 000 USD, přičemž nedávný 5% nárůst po halvingu ji vynesl na desetidenní maximum nad 67 000 USD.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.