Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Banky » ČSOB – Československá obchodní banka

ČSOB (Československá obchodní banka) – Přehled produktů a zkušenosti

Kód banky: 0300

ČSOB je druhá největší banka působící na českém trhu. Byla založena v roce 1964 a charakterizuje se jako univerzální bankovní instituce. Důvěru jí propůjčuje více než 4 miliony klientů.

Banka se pyšní bohatou nabídkou služeb a vysoce rozšířenou sítí bankomatů i poboček. Ačkoliv je považována za typicky českou, ve skutečnosti je stoprocentní dceřinou společností belgické KBC Bank NV.

ČSOB se stala nejlepší bankou roku 2020 v soutěži Hospodářských novin. Nejen, že vyhrála v hlavní kategorii, ale současně se umístila i na prvním místě v soutěži klientsky nejpřívětivější banka.

Jaké produkty vám může ČSOB nabídnout, v čem vyniká a v čem naopak ne? Chcete se o této bance dozvědět víc informací? Přečtěte si naši recenzi!

Obsah recenze ČSOB

1.Představení ČSOB2.Čím se ČSOB zabývá?3.Finanční produkty ČSOBBěžný účet ČSOB Plus KontoČSOB kreditní kartaČSOB Půjčka na cokolivČSOB Stavební spořeníČSOB DuoProfitČSOB Doplňkové penzijní spořeníČSOB Termínovaný vkladČSOB Investice – Podílové fondyČSOB investiční portálČSOB HypotékaČSOB Pojištění4.Internetové a mobilní bankovnictví ČSOB5.ČSOB Smartbanking6.ČSOB Pobočky a bankomaty7.Výhody a nevýhody banky ČSOB8.Naše hodnocení ČSOB9.Vaše zkušenosti s ČSOB (diskuze)

Představení ČSOB

Československá obchodní banka, kterou známe pod zkratkou ČSOB, působí na českém i slovenském bankovním trhu. Zaměřuje se na poskytování bankovních služeb všem klientským segmentům, tedy jak fyzickým osobám, tak i malým a středním podnikům, korporátům a institucím.

ČSOB byla založena v roce 1964 za účelem poskytování služeb v oblasti financování zahraničního obchodu na československém trhu. V roce 1999 se jejím majoritním vlastníkem stala belgická KBC Bank, která spadá pod KBC Group.

Roku 2000 ČSOB převzala Investiční a poštovní banku a o sedm let později se slovenská ČSOB přetransformovala do samostatné právnické osoby a oddělila se.

Česká ČSOB má nyní centrálu v Radlicích v Praze 5 a její budova je největší kancelářskou budovou v České republice.

ČSOB v současnosti

K srpnu 2020 hlásila ČSOB celkem 4 200 000 klientů. Pyšní se širokou pobočkovou základnou i množstvím bankomatů, ČSOB má v současnosti 225 poboček a 1068 bankomatů.

Čím se ČSOB zabývá?

ČSOB má v nabídce širokou škálu bankovních produktů a služeb, které zahrnují také produkty ostatních společností skupiny ČSOB.

Součástí skupiny ČSOB je: Hypoteční banka, ČSOB Pojišťovna, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Factoring a Patria Finance.

Jaké produkty ČSOB nabízí?

 • Financování bydlení
 • Pojistné produkty
 • Produkty kolektivního financování
 • Penzijní fondy
 • Specializované služby
 • Služby spojené s obchodem s akciemi

Cílem skupiny ČSOB je stavět na pevném a dlouhodobém partnerství s klientem, ať již v oblasti osobních, rodinných či firemních financí. Nyní se pojďme podívat, co vám může ČSOB skutečně nabídnout.

Finanční produkty ČSOB

Banka ČSOB se zaměřuje na všechny typy klientely, a podle toho je také sestavená její nabídka produktů. Vybírat lze z širokého produktového portfolia. Jaké konkrétní produkty a podmínky si banka pro své klienty připravila?

1) Běžný účet ČSOB Plus Konto

ČSOB má v nabídce běžný bankovní účet bez poplatků s názvem Plus Konto. Výběry hotovosti a úhrady jsou k účtu zdarma. Pro mladé od narození až do 26 let je účet zdarma zcela bez podmínek.

Dospělým pak stačí ČSOB Plus Konto aktivně využívat (posílat si na něj měsíčně 10 000 Kč) a jeho vedení budou mít také zdarma. Součástí účtu je recyklovaná platební karta.

Plus Konto si lze sjednat snadno a rychle online. Banka nabízí i další druhy běžných účtů, například: Premium Konto, ČSOB účet pro děti a ČSOB účet pro seniory.

2) ČSOB kreditní karta

ČSOB kreditní karta nabízí bezúročné období až 55 dnů. Při sjednání karty navíc získáte bonus 6 měsíců, kdy neplatíte žádné úroky. V případě útraty 3 000 Kč měsíčně je vedení karty zcela zdarma.

S kreditkou od ČSOB získáte o 1 rok prodlouženou záruku a věci zakoupené ČSOB kreditní kartou jsou pojištěné. Nároční si navíc mohou vyzkoušet prestižní ČSOB kreditní kartu Premium. Poplatek za služby spojené s vedením karty činí 30 Kč/měsíčně.

3) ČSOB Půjčka na cokoliv

Banka ČSOB se pyšní také velmi širokou nabídkou půjček. Tou nejoblíbenější je ČSOB Půjčka na cokoliv, která nabízí peníze pro každou situaci – rychle a jednoduše.

ČSOB má v nabídce také půjčku na auto – ČSOB Autopůjčka, která je určená na nová i ojetá auta. Autopůjčka je bez poplatku za sjednání i vedení a součástí je i balíček pojištění. Úrok je po celou dobu trvání fixní. Splácení si zvolíte ve variantách od 2 do 7 let.

Dalším typem půjčky je ČSOB Půjčka na bydlení, která umožňuje půjčit si až 1 000 000 Kč bez zajištění. Úroková sazba se pohybuje od 4,9 % a RPSN od 5 % . Až 20 % půjčky můžete použít na cokoliv. Půjčit si můžete až na 12 let, a to zcela bez poplatků.

4) ČSOB Stavební spoření

Za účelem zhodnocení peněz a pro lepší bydlení si můžete u ČSOB sjednat Stavební spoření. Pokud na spořicí účet vložíte alespoň 20 000 Kč ročně, roční podpora státu bude činit 2 000 Kč a díky státní podpoře dosáhnete zhodnocení až 3,6 %.

Úspory můžete po 6 letech využít na cokoliv. Do cílové částky 150 000 Kč vám ČSOB navíc založí smlouvu bez poplatku za sjednání. Stavebko si můžete u ČSOB sjednat snadno online.

5) ČSOB DuoProfit

ČSOB DuoProfit je výhodná kombinace spořicího účtu a investování. Získáte tak výhodnou úrokovou sazbu 1 %. Díky investicím do podílových fondů máte šanci své finance zhodnotit ještě lépe.

S DuoProfit navíc zvládne investovat úplný začátečník. Výše investice je zcela na vás, začít můžete již od 30 000 Kč. Peníze ze spořicího účtu máte k dispozici do 24 hodin, z fondů do několika dní.

6) ČSOB Doplňkové penzijní spoření

Doplňkové penzijní spoření od ČSOB může ochránit vaši budoucnost i budoucnost vašich dětí. Díky založení penzijka u ČSOB můžete od státu navíc obdržet až 6 360 Kč ročně, a ještě získat příspěvek od zaměstnavatele.

Částku zasílanou na spoření u ČSOB můžete kdykoliv změnit. Sjednání spoření probíhá online, telefonicky nebo na pobočce a je zcela zdarma. Penzijko ČSOB lze sjednat také dětem.

7) ČSOB Termínovaný vklad

S ČSOB termínovaným vkladem si můžete peníze na určitou dobu uložit a získat tak zajímavý výnos. Úrok je po celou dobu pevně daný, a navíc předem víte, jaký výnos získáte. Vaše úspory jsou ze zákona pojištěné.

Termínovaný vklad od ČSOB je zdarma včetně výpisů. Samozřejmě platí, že čím delší dobu trvá, tím větší výnos získáte. Peníze můžete vkládat i v cizích měnách, a pokud vklad nestihnete vybrat, ČSOB vám jej obnoví.

8) ČSOB Investice – Podílové fondy

S ČSOB můžete také vybírat z široké nabídky investičních produktů. Řadí se k nim třeba pravidelné investice ČSOB, se kterými můžete investovat již od 500 Kč.

Investovanou částku si můžete sami zvolit, podle svých možností. Peníze navíc máte kdykoliv po ruce. Investice od ČSOB lze pohodlně sjednat i ovládat zcela online.

Další možností jsou ČSOB podílové fondy. Vybírat můžete hned z několika fondů. Banka vám ušije portfolio na míru podle vašich možností a investičních cílů, navíc pravidelně reviduje investiční strategii.

Součástí investičního poradenství je také správa financí. Co jsou to investiční podílové fondy a pro koho jsou vhodné? Podívejte se na náš článek, kde se dozvíte více.

investování na finančních trzích

9) ČSOB investiční portál

Investice ČSOB můžete pohodlně spravovat v online investičním portálu. Nemusíte díky tomu chodit na pobočku a vše snadno vyřídíte prostřednictvím aplikace. Za obchodování navíc získáváte body do věrnostního programu Svět odměn.

S investičním portálem ČSOB získáte dokonalý přehled o detailech všech investic a můžete vybírat z neomezené nabídky investičních příležitostí (akcie, komodity aj.). Začít investovat můžete klidně hned teď.

Účet si lze sjednat online, telefonicky nebo na pobočce. Přihlášení k investicím probíhá na: investice.csob.cz, kde vyplníte "provizorní" přihlašovací údaje obdržené od banky, a následně po přihlášení si je změníte.

10) ČSOB Hypotéka

Hypotéka ČSOB je určena na koupi nového bydlení, výstavbu neb rekonstrukci. Umožňuje půjčit si s lepší úrokovou sazbou než u běžných půjček. Maximální výše hypotéky činí 10 000 000 Kč, doba fixace může být 1, 3, 5 či 7 let.

Sjednání i odhad nemovitosti je zdarma, pevná úroková sazba se pohybuje od 2,09 % ročně. Banka vám půjčí až 90 % hodnoty nemovitosti a hypotéku ČSOB můžete pohodlně spravovat online.

Na stránkách ČSOB naleznete hypoteční kalkulačku, pomocí které si můžete spočítat přibližnou měsíční splátku a úrokovou sazbu.

ČSOB hypotéka kalkulačka. Zdroj: Csob.cz
ČSOB hypotéka kalkulačka. Zdroj: Csob.cz

11) ČSOB Pojištění

V nabídce banky ČSOB najdete také široké portfolio pojištění, řadí se k němu: cestovní pojištění ČSOB, životní pojištění ČSOB, pojištění auta, pojištění domácnosti, pojištění odpovědnosti, pojištění internetových rizik i pojištění ztráty a krádeže karty i mnoho dalších.

Pojištění u ČSOB disponuje vysokými limity a lze si jej pohodlně sjednat online.

Internetové a mobilní bankovnictví ČSOB

Internetové bankovnictví ČSOB umožňuje neustálý přístup ke správě vašich financí, a to odkudkoliv. Vše si tak můžete vyřídit sami přes počítač a nemusíte zbytečně běhat na pobočku ČSOB.

Získáte dokonalý přehled o účtech, investicích, hypotéce či penzijku ČSOB. Banka navíc spustila Multibanking, díky kterému můžete ovládat účty jiných bank v jednom bankovnictví ČSOB.

ČSOB Internetbanking je zdarma ke všem účtům. Přihlášení do internetového bankovnictví ČSOB probíhá přímo na stránkách banky nebo na ib.csob.cz. Stačí pouze zadat identifikační číslo a PIN a kliknout na oranžové tlačítko Přihlášení.

Co internetové bankovnictví ČSOB umožňuje?

 • Rychlé a pohodlné zadávání úhrad
 • Dokonalý přehled o produktech a službách
 • Nastavení platebních karet – limity, platby či blokace
 • Jednoduché sjednání nových produktů

 

prihlaseni do internetoveho bankovnictvi csob
Přihlášení do internetového bankovnictví ČSOB. Zdroj: Csob.cz

ČSOB Smartbanking

Své finance můžete také obsluhovat z mobilu prostřednictvím mobilní aplikace ČSOB Smartbanking. V appce budete mít vše přehledně pohromadě, a navíc si můžete sjednat i nové bankovní produkty.

Mobilní aplikaci ČSOB Smartbanking si můžete pohodlně a zdarma stáhnout v Google Play nebo App Store.

CSOB Smartbanking
ČSOB Smartbanking. Zdroj: Csob.cz

Google Pay a Apple Pay

Banka ČSOB podporuje platební služby Google Pay i Apple Pay, pomocí kterých můžete provádět bezkontaktní platby mobilním telefonem nebo vybírat z bankomatů. Do Google Pay i Apple Pay si můžete nahrát všechny debetní i kreditní karty ČSOB od společnosti Visa i MasterCard.

ČSOB také podporuje placení chytrými hodinkami Garmin Pay, do kterých si můžete též nahrát všechny platební karty od ČSOB.

ČSOB Pobočky a bankomaty

ČSOB se může pochlubit velmi širokou sítí poboček. Podle výroční zprávy za rok 2019 měla banka ČSOB 225 poboček a 1068 bankomatů.

ČSOB pobočky najdete v Praze, Brně, Plzni, Ostravě i v dalších větších i menších městech v České republice. ČSOB bankomaty taktéž najdete na každém rohu.

Banka pro své klienty zřídila také vkladové bankomaty, prostřednictvím kterých lze na účet vkládat hotovost. Více než 230 bankomatů ČSOB tak má navíc vkladovou funkci.

Výhody a nevýhody banky ČSOB

Výhody

 • Silná a tradiční banka s dlouholetou historií
 • Široká nabídka produktů pro jednotlivce i firmy
 • Velký počet poboček a bankomatů
 • Disponuje i vlastními vkladomaty
 • Možnost sjednat si produkty i na poště
 • Možnost spoření, pojištění a investování
 • Přehledné bankovnictví i mobilní aplikace
 • Moderní funkce a služby i neustálé inovace

Nevýhody

 • U některých produktů zbytečné poplatky
 • Nutnost splnění podmínek pro vedení účtu zdarma
 • Nízký úrok na spořicím účtu

Získaná ocenění

Banka ČSOB získala za dobu svého působení mnoho významných ocenění. Pojďme se podívat na některá z nich.

Ocenění za rok 2020

 • Global Finance: Banka roku 2020 v ČR: ČSOB byla oceněna magazínem Global Finance jako nejlepší banka v ČR pro rok 2020
 • Euromoney: Banka roku 2020 v ČR: Nejlepší banka v ČR podle časopisu Euromoney pro rok 2020
 • Soutěž Zlatá koruna 2020: místo v kategorii Platební karty za svou Premium kartu, 2. místo v kategorii Obchodování s CP za produkt WebTrader, 3. místo za oblast Spotřebitelských úvěrů za produkt Půjčka na cokoliv
 • Soutěž Finparáda.cz 2020: místo za oblast garantovaných fondů a 2. místo za oblast Stavebního spoření za produkt Tarif Aktiv Plus Spořící
 • Soutěž Hospodářských novin: ČSOB se stala nejlepší bankou roku 2020. Banka vyhrála v hlavní kategorii, ale současně se umístila i na prvním místě v soutěži klientsky nejpřívětivější banka.

Na další ocenění, která banka získala, se můžete podívat na stránkách csob.cz.

ČSOB Reklama

Jaká je podle vás nejvtipnější reklama od ČSOB? Nás zaujala tato:

Naše hodnocení ČSOB

Banka ČSOB je silná a stabilní bankovní instituce, s pevně zakořeněnými tradicemi. Její hlavní chloubou je široká síť poboček a bankomatů. Dalšími přednostmi pak jsou: široké portfolio produktů, možnost investování a sjednání či obsluha produktů online.

Díky pevným základům, které si v České republice vybudovala, má banka naději na neustálý pozitivní vývoj. Daří se jí úspěšně inovovat, vytvářet nové produkty na základě poptávky a stále se zlepšovat.

Československá obchodní banka má ale také své nevýhody. Vzhledem k tomu, že se jedná o klasickou "kamennou" banku, stále je u této banky zakořeněná politika poplatků – a to i přes to, že velkou část svých financí mohou klienti spravovat online. Klient se zde tedy může setkat s poplatky, které již jsou u nových moderních bank dávno minulostí.

Banku ČSOB doporučujeme všem, kdo hledají stabilní instituci, u které budou moci nejen vést běžný účet, ale také spořit, pojistit se či investovat peníze.

Ocení ji zejména ti, kdo potřebují mít na dosah ruky pobočky a bankomaty. Nedoporučujeme ji naopak těm, kdo tíhnout k mladým, moderním a digitálním bankám.

Máte-li nějaké dotazy nebo vás zajímá něco konkrétního o ČSOB, neváhejte se nás zeptat. Rádi vám pomůžeme.

Nepřesvědčila vás banka ČSOB? A co říkáte na Equa bank

Banka ČSOB vás nepřesvědčila? Láká vás naopak moderní banka s bezpoplatkovou politikou? Tak to by se vám mohla líbit například Equa bank. Ta se prezentuje jako velmi jednoduchá a uživatelsky přívětivá banka.

Recenze banky Equa bank

Equa bank logo

Equa bank

★ 93 %

Kód banky: 6100

Její nabídka produktů je oproti ČSOB strohá, za to vám poskytne přehledné a transparentní služby. Řadí se k bezhotovostním bankám, vše okolo svých financí tedy můžete spravovat pohodlně online v internetovém bankovnictví Equabanking nebo ve velmi oblíbené appce Equa bank.

U Equa si můžete nejen sjednat běžný účet, ale také spořit, půjčit si, pojistit se nebo investovat. Banka nabízí výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma a pyšní se nízkými úroky u půjček a hypoték.

Abychom nehýřili jenom výhodami, u Equa bank by se vám nemusely líbit zpoplatněné výběry v zahraničí částkou 9 Kč a nemožnost provádět výběry na pobočce – Equa je totiž zcela bezhotovostní banka.

95 %
N/A
Stabilní banka širokou nabídkou produktů
ČSOB vás zaujme zejména svou stabilitou a bohatou tradicí. V ČR působí již nějakou řádku let, díky čemuž si vybudovala širokou síť poboček a bankomatů. Svým klientům navíc může nabídnout bankovní produkty doslova na míru. Nebojí se inovovat a neustále růst. Je vhodná pro všechny, kdo chtějí mít po boku silnou banku, kterou naleznou na každém rohu, i na úkor několika zbytečných poplatků.

NázevČSOB – Československá obchodní banka
Kód banky0300
BIC kód (SWIFT) CEKOCZPP
Webové stránkyhttps://www.csob.cz/portal/
Internetové bankovnictvíhttps://ib.csob.cz/prihlaseni
Kontakt na podporu800 300 300
Založení banky21. prosince 1964
Sídlo bankyRadlická 333/150, Praha, 150 00, Česko
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna


Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
libu

Absolutní nespokojenost, na pobočce arogance, máme více produktů, bohužel.
Spoření dcera z 1,9 proc na 0,3 proc asi jen vtip od Čsob, urazové npojištění katastrofa, taktéž pojištění k ůvěru, vypovězeno bankou , aniž by pojistník znal důvod. Nikdy více

Kuba

Osm let účet a pak naúčtují nesmyslný poplatek za Premium, který odmítli vrátit, přesto, že jsem slíbenou tzv. vlajku (rok zdarma). Díku bohu, že HÚ mám jinde.

Další Banky, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo