Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
banka csob logo
Recenze ČSOB (Československá obchodní banka)
banka csob logo
ČSOB – Československá obchodní banka
Kód banky: 0300
banka csob logo

Recenze ČSOB (Československá obchodní banka)Přehled produktů a zkušenosti

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
banka csob logo

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
95 %
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
Kód banky: 0300

Stabilní banka širokou nabídkou produktů

ČSOB vás zaujme zejména svou stabilitou a bohatou tradicí. V ČR působí již nějakou řádku let, díky čemuž si vybudovala širokou síť poboček a bankomatů.

Svým klientům navíc může nabídnout bankovní produkty doslova na míru. Nebojí se inovovat a neustále růst. Je vhodná pro všechny, kdo chtějí mít po boku silnou banku, kterou naleznou na každém rohu, i na úkor několika zbytečných poplatků.

banka csob logo

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
95 %
Pokrytí obchodní sítě
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích.

100%

Přívětivost a bezpečnost bankingu
Hodnocena je především přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, jeho logické uspořádání, moderní design a rychlost odezvy. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů. Hodnotíme též možnosti zabezpečení přístupů z těchto aplikací do bankingu a dostupnost uživatelské podpory či nápovědy. Dále se zaměřujeme na obtížnost instalace a nastavení nových funkcí a klíčů.

95%

Digitalizace bankovnictví
V této kategorii hodnotíme, zda je banka digitální či nikoliv. Umožňuje sjednat služby či produkty jednoduše online nebo je nutné docházet na pobočku a řešit spousty byrokracie? Je snadné obsluhovat své finance prostřednictvím bankovnictví nebo má banka tyto možnosti omezené?

90%

Běžné poplatky
Hodnotíme poplatky za běžné platby, SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, poplatky za vedení účtu, výběry u cizích bank atp. Důraz klademe na poplatky (případně podmínky) u standardních transakcí a obecně na běžném účtu, jelikož ten využívá nejvíce lidí.

85%

Nabídka produktů
V hodnocení se soustředíme na počet produktů, které banka nabízí. Řadí se sem produkty standardní, investiční, úvěrové, spořicí produkty, pojištění a další nadstandardní (inovační) produkty. Kromě kvantity produktů hodnotíme také jejich kvalitu. Přinesla banka na trh inovativní produkt? Poskytuje účet na míru klientům?

100%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

ČSOB je druhá největší banka působící na českém trhu. Byla založena v roce 1964 a charakterizuje se jako univerzální bankovní instituce. Důvěru jí propůjčuje více než 4 miliony klientů.

Banka se pyšní bohatou nabídkou služeb a vysoce rozšířenou sítí bankomatů i poboček. Ačkoliv je považována za typicky českou, ve skutečnosti je stoprocentní dceřinou společností belgické KBC Bank NV.

ČSOB se stala Nejlepší bankou v ČR za rok 2022 v soutěži Global Finance. V tentýž roce získala mnoho dalších ocenění, jako například Zlatá koruna, MasterCard Banka roku nebo Global Private Banking Awards 2022.

Info

Dceřiná společnost banky ČSOB Poštovní spořitelna od roku 2022 postupně zanikla. ČSOB bude Poštovní spořitelnu nadále provozovat pod vlastním logem. Do konce roku 2022 se změnila loga a názvy na všech pobočkách pošty. Během roku 2023 se na všech poštách začínají poskytovat finanční služby pod modrým logem ČSOB. Klienti Poštovní spořitelny jsou obslouženi na poštách, na pobočkách ČSOB a v klientských centrech ČSOB. Více informací se dozvíte v našem článku.

Jaké produkty vám může ČSOB nabídnout, v čem vyniká a v čem naopak ne? Chcete se o této bance dozvědět víc informací? Přečtěte si naši recenzi!

Obsah recenze ČSOB

Představení ČSOB

Československá obchodní banka, kterou známe pod zkratkou ČSOB, působí na českém i slovenském bankovním trhu. Zaměřuje se na poskytování bankovních služeb všem klientským segmentům, tedy jak fyzickým osobám, tak i malým a středním podnikům, korporátům a institucím.

ČSOB byla založena v roce 1964 za účelem poskytování služeb v oblasti financování zahraničního obchodu na československém trhu. V roce 1999 se jejím majoritním vlastníkem stala belgická KBC Bank, která spadá pod KBC Group.

Roku 2000 ČSOB převzala Investiční a poštovní banku a o sedm let později se slovenská ČSOB přetransformovala do samostatné právnické osoby a oddělila se.

Česká ČSOB má nyní centrálu v Radlicích v Praze 5 a její budova je největší kancelářskou budovou v České republice.

ČSOB v současnosti

Ke konci roku 2022 hlásila ČSOB celkem 4 340 000 klientů. Pyšní se širokou pobočkovou základnou i množstvím bankomatů, ČSOB má v současnosti 201 poboček a 1 022 bankomatů.

Poznámka

Poznámka: Čistý zisk skupiny ČSOB za rok 2022 stoupl meziročně na 17,5 miliard korun (meziročně o 9 %). Objem aktiv pod správou jí vzrostl o 7 procent na 308 miliard korun.

Počet aktivních klientů vzrostl meziročně o 96 tisíc. Zvýšil se také počet uživatelů mobilního bankovnictví o 50 % na 1,1 mil. korun. Podílové fondy a ostatní aktiva pod správou celkem se meziročně zvýšily o 8 % na 236,9 miliard korun.

Čím se ČSOB zabývá?

ČSOB má v nabídce širokou škálu bankovních produktů a služeb, které zahrnují také produkty ostatních společností skupiny ČSOB.

Součástí skupiny ČSOB je: Hypoteční banka, ČSOB Pojišťovna, ČSOB Stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Factoring ČSOB Asset Management a Patria Finance.

Jaké produkty ČSOB nabízí?

 • Produkty osobního bankovnictví
 • Financování bydlení
 • Pojistné produkty
 • Produkty kolektivního financování
 • Penzijní fondy
 • Specializované služby
 • Služby spojené s obchodem s akciemi

Cílem skupiny ČSOB je stavět na pevném a dlouhodobém partnerství s klientem, ať již v oblasti osobních, rodinných či firemních financí. Nyní se pojďme podívat, co vám může ČSOB skutečně nabídnout.

Finanční produkty ČSOB

Banka ČSOB se zaměřuje na všechny typy klientely, a podle toho je také sestavená její nabídka produktů. Vybírat lze z širokého produktového portfolia. Jaké konkrétní produkty a podmínky si banka pro své klienty připravila?

1) Běžný účet ČSOB Plus Konto

ČSOB má v nabídce běžný bankovní účet bez poplatků s názvem Plus Konto. Vedení účtu je zdarma bez podmínek. Výběry z bankomatů ČSOB jsou neomezeně zdarma, výběry z cizích bankomatů jsou zpoplatněné.

K účtu náleží debetní karta pro partnera bez poplatku a výběr hotovosti debetní kartou u přepážky České pošty 1x měsíčně též zdarma.

Plus Konto si lze sjednat jednoduše online. Banka nabízí i další druhy běžných účtů, například: Premium Konto, ČSOB účet pro děti, Studentský účet Plus Konto a ČSOB účet pro seniory.

2) ČSOB kreditní karta

ČSOB kreditní karta nabízí bezúročné období až 55 dnů. Při sjednání karty navíc získáte bonus 6 měsíců, kdy neplatíte žádné úroky. S kreditkou od ČSOB získáte o 1 rok prodlouženou záruku a věci zakoupené ČSOB kreditní kartou jsou pojištěné.

Nároční si navíc mohou vyzkoušet prestižní ČSOB kreditní kartu Premium. Poplatek za služby spojené s vedením klasické kreditní karty činí 30 Kč/měsíčně, v případě útraty 3 000 Kč měsíčně je vedení karty zcela zdarma.

3) ČSOB Půjčka na cokoliv

Banka ČSOB se pyšní také velmi širokou nabídkou půjček. Tou nejoblíbenější je ČSOB Půjčka na cokoliv, která nabízí peníze pro každou situaci – rychle a jednoduše.

Poznámka

Poznámka: Půjčit si můžete od 20 000 Kč – 800 000 Kč na dobu 1 roku až 8 let. Úroková sazba se aktuálně pohybuje od 5,9 – 7,9 % p.a. a předčasné splacení je možné kdykoliv a zdarma. Navíc pokud půjčku splatíte do 3 měsíců, banka vám vrátí úroky.

ČSOB má v nabídce také půjčku na auto – ČSOB Autopůjčka, která je určená na nová i ojetá auta. Autopůjčka je bez poplatku za sjednání i vedení a součástí je i balíček pojištění. Úrok je po celou dobu trvání fixní. Splácení si zvolíte ve variantách od 2 do 7 let.

Dalším typem půjčky je ČSOB Půjčka na bydlení, která umožňuje půjčit si až 1 000 000 Kč bez zajištění. Úroková sazba se pohybuje od 5,9 % p.a. Půjčit si můžete až na 12 let, a to zcela bez poplatků.

4) ČSOB Stavební spoření

Za účelem zhodnocení peněz a pro lepší bydlení si můžete u ČSOB sjednat ČSOB stavební spoření. Stavební spoření od ČSOB dokonce získalo 2. místo v soutěži Finparáda.cz Finanční produkt roku 2021 za svůj produkt Tarif Aktiv Plus Spořicí v oblasti Stavebního spoření.

Garantovaná roční úroková sazba u stavebního spoření ČSOB činí 1,50 % p.a. z vkladů. Jedná se o úrok bez státní podpory a dalších bonusů, který je garantovaný na 6 let.

S touto základní úrokovou sazbou, státní podporou, úrokovým bonusem* 1 % ročně při splnění podmínek Bonusového programu Trend a prémií 2 500 Kč získáte maximální úrokovou sazbu až 6,40 % p.a. Zhodnocení nezahrnuje srážku daně a úhradu poplatků.

*Za co získáte roční úrokový bonus?

Roční úrokový bonus 1 % je specialita ČSOB Stavební spořitelny. Tento bonus získáte při splnění podmínky Bonusového programu Trend, a tou je pravidelné spoření po dobu 6 let.

Podmínkou je ukládat pravidelně měsíčně vklady ve sjednané výši, případně si můžete předspořit mimořádným vkladem na začátku nebo kdykoliv v průběhu spoření. Podmínkou výplaty úrokového bonusu je ukončení smlouvy výpovědí.

Poznámka

TIP: Jaké je nejlepší stavební spoření a jak si vybrat to pravé? V našem srovnání stavebních spoření pro rok 2024 se to dozvíte!

5) ČSOB DuoProfit – OD 2. 1. 2024 ČSOB TENTO PRODUKT NENABÍZÍ

ČSOB DuoProfit je kombinace spořicího účtu a investování. Stejnou částku, kterou investujete, můžete také úročit. S termínovaným vkladem získáte úrok 6 % p.a. na 1 rok a vaše úspory musí celkem čítat minimálně 10 000 Kč. Stejnou nebo vyšší částku investujete do fondů a druhá část je vložena na termínovaný vklad.

Pokud si vyberete spořicí účet, získáte úrokovou sazbu 4,5 % p.a. Své úspory rozdělíte na dvě hromádky, které dohromady čítají 60 000 Kč. Stejnou nebo větší hromádku investujete do fondů, druhou hromádku necháte na spořicím účtu.

S DuoProfit navíc zvládne investovat úplný začátečník. Peníze ze spořicího účtu máte k dispozici do 24 hodin, z fondů do několika dní.

V nabídce ČSOB naleznete také Spoření s bonusem, které nabízí běžnou úrokovou sazbu u vkladů od 1 Kč do 1 milionu Kč na celou vloženou částku. Aktuálně běží do 15. 9. 2023 akce, kdy můžete při splnění podmínek získat u částek do 250 000 Kč celkovou úrokovou sazbu 5,00 % p.a.

Poznámka

TIP: Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024

6) ČSOB Doplňkové penzijní spoření

Doplňkové penzijní spoření od ČSOB může ochránit vaši budoucnost i budoucnost vašich dětí. Díky založení penzijka u ČSOB můžete od státu navíc obdržet až 6 360 Kč ročně, a ještě získat příspěvek od zaměstnavatele.

Spoření nemá žádné vstupní poplatky, sjednání je zdarma. Peníze můžete vybrat i předčasně a spořit můžete také dětem.

Částku zasílanou na spoření u ČSOB můžete kdykoliv změnit. Sjednání spoření probíhá online, telefonicky nebo na pobočce a je zcela zdarma.

Poznámka

Vyplatí se vůbec penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření? Podívejte se na náš článek, kde se dozvíte vše důležité.

7) ČSOB Termínovaný vklad

S ČSOB termínovaným vkladem si můžete peníze na určitou dobu uložit a získat tak alespoň malé zhodnocení. Úrok je po celou dobu pevně daný, a navíc předem víte, jaký výnos získáte. Vaše úspory jsou ze zákona pojištěné.

Termínovaný vklad od ČSOB je zdarma včetně výpisů. Samozřejmě platí, že čím delší dobu trvá, tím větší výnos získáte. Peníze můžete vkládat i v cizích měnách, a pokud vklad nestihnete vybrat, ČSOB vám jej obnoví.

8) ČSOB Investice – Podílové fondy

S ČSOB můžete také vybírat z široké nabídky investičních produktů. Řadí se k nim třeba pravidelné investice ČSOB, se kterými můžete investovat již od 500 Kč.

Investovanou částku si můžete sami zvolit, podle svých možností. Peníze navíc máte kdykoliv po ruce. Investice od ČSOB lze pohodlně sjednat i ovládat zcela online.

Další možností jsou ČSOB podílové fondy. Vybírat můžete hned z několika fondů. Banka vám ušije portfolio na míru podle vašich možností a investičních cílů, navíc pravidelně reviduje investiční strategii. V její nabídce najdete například podílový fond ČSOB Bohatství, podílový fond ČSOB Akciový, podílový fond ČSOB Premiéra a další.

Součástí investičního poradenství je také správa financí. Co jsou to investiční podílové fondy a pro koho jsou vhodné? Podívejte se na náš článek, kde se dozvíte více.

Zdroj: depositphotos.com

investování na finančních trzích

9) ČSOB investiční portál

Investice ČSOB můžete pohodlně spravovat v online investičním portálu. Nemusíte díky tomu chodit na pobočku a vše snadno vyřídíte prostřednictvím aplikace. Za obchodování navíc získáváte body do věrnostního programu Svět odměn.

S investičním portálem ČSOB získáte dokonalý přehled o detailech všech investic a můžete vybírat z neomezené nabídky investičních příležitostí (akcie, komodity aj.). Začít investovat můžete klidně hned teď.

Účet si lze sjednat online, telefonicky nebo na pobočce. Přihlášení k investicím probíhá na: investice.csob.cz, kde vyplníte “provizorní” přihlašovací údaje obdržené od banky, a následně po přihlášení si je změníte.

10) ČSOB Hypotéka

Hypotéka ČSOB je určena na koupi nového bydlení, výstavbu neb rekonstrukci. Umožňuje půjčit si s lepší úrokovou sazbou než u běžných půjček. Maximální výše hypotéky činí 10 000 000 Kč, doba fixace může být 1, 3, 5. 7 či 10 let.

Sjednání i odhad nemovitosti je zdarma, pevná úroková sazba se pohybuje od 6,04 % ročně. Banka vám půjčí až 90 % hodnoty nemovitosti a hypotéku ČSOB můžete pohodlně spravovat online.

Na stránkách ČSOB naleznete hypoteční kalkulačku, pomocí které si můžete spočítat přibližnou měsíční splátku a úrokovou sazbu.

Zdroj: csob.cz
Hypoteční kalkulačka ČSOB
Hypoteční kalkulačka ČSOB.

11) ČSOB Pojištění

V nabídce banky ČSOB najdete také široké portfolio pojištění, řadí se k němu: cestovní pojištění ČSOB, životní pojištění ČSOB, pojištění auta, pojištění domácnosti, pojištění odpovědnosti, pojištění internetových rizik i pojištění ztráty a krádeže karty i mnoho dalších.

Pojištění u ČSOB disponuje vysokými limity a lze si jej pohodlně sjednat online.

12) Účty v cizí měně

Banka ČSOB nabízí také účty v cizí měně, konkrétně běžný devizový účet a spořicí účet v cizí měně.

Běžný devizový účet si můžete sjednat v EUR, USD, CHF, GBP nebo CAD. Účet umožňuje všechny hotovostní i bezhotovostní úhrady a je určen nejen pro odchozí úhrady do zahraničí bez kurzového převodu.

Lze si k němu objednat debetní kartu, která vám přijde do 10 dnů od zřízení. Vedení konta je zpoplatněno 25 Kč měsíčně a sjednat si jej můžete jednoduše na pobočce.

Spořicí účet v cizí měně si můžete zřídit v EUR a USD. Vedení účtu je zdarma a peníze máte ihned k dispozici. Účet lze sjednat pouze na pobočce, ale ovládat jej můžete prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví ČSOB.

Úročení je však velmi mizivé, maximální úroková sazba aktuálně dosahuje 0,01 % p.a. Výhodou je, že zdarma jsou kromě vedení účtu také vklady hotovosti připisované na účet a elektronické odchozí platby v měně účtu probíhající mezi účty klienta. Účet lze kombinovat s běžným devizovým účtem.

13) Podnikatelské účty

V nabídce banky se nachází také účty pro podnikatele a firmy. Konkrétně se jedná podnikatelský účet online a firemní účet online.

Podnikatelský účet Online je určený pro fyzické osoby podnikatele. Vedení účtu je zdarma bez podmínek, součástí jsou výběry z více než 1 000 bankomatů ČSOB, neomezený počet tuzemských plateb a bezkontaktní platební karta.

K účtu si lze sjednat kreditní kartu MasterCard Business Standard a banka podporuje bezkontaktní platby i okamžité platby pro živnostníky. Podnikatelský účet lze sjednat kompletně online nebo můžete podepsat smlouvu s kurýrem. Banka nabízí stejný Podnikatelský účet s vedením za 59 Kč měsíčně, pokud se rozhodnete jej sjednat na pobočce.

Firemní účet Online je určený pro firemní zákazníky. Vedení účtu je zdarma bez jakýchkoliv podmínek, bez poplatků jsou dále elektronické tuzemské transakce a SEPA platby (50 ks měsíčně), vklady prostřednictvím vkladového bankomatu, pojištěná platební karta MasterCard Business Standard, ČSOB Identita a další služby.

Firemní účet Online je první firemní účet v ČR sjednaný kompletně online. Lze jej nejen sjednat, ale i obsluhovat digitálně. Navíc banka nabízí možnost aktivovat si tzv. Virtuální pobočku pro komunikaci mezi ní a vámi.

Internetové a mobilní bankovnictví ČSOB

Internetové bankovnictví ČSOB umožňuje neustálý přístup ke správě vašich financí, a to odkudkoliv. Vše si tak můžete vyřídit sami přes počítač a nemusíte zbytečně běhat na pobočku ČSOB.

Získáte dokonalý přehled o účtech, investicích, hypotéce či penzijku ČSOB. Banka navíc spustila Multibanking, díky kterému můžete ovládat účty jiných bank v jednom bankovnictví ČSOB.

ČSOB Internetbanking je zdarma ke všem účtům. Přihlášení do internetového bankovnictví ČSOB probíhá přímo na stránkách banky nebo na ib.csob.cz. Stačí pouze zadat uživatelské jméno a heslo a kliknout na oranžové tlačítko Přihlášení.

Co internetové bankovnictví ČSOB umožňuje?

 • Rychlé a pohodlné zadávání úhrad
 • Dokonalý přehled o produktech a službách
 • Nastavení platebních karet – limity, platby či blokace
 • Jednoduché sjednání nových produktů
Zdroj: csob.cz
Internetové bankovnictví ČSOB
Přihlášení do internetového bankovnictví ČSOB.

ČSOB Smartbanking

Své finance můžete také obsluhovat z mobilu prostřednictvím mobilní aplikace ČSOB Smartbanking. V appce budete mít vše přehledně pohromadě, a navíc si můžete sjednat i nové bankovní produkty.

Poznámka

Poznámka: V mobilu také jednoduše zadáte platby či QR platby a získáte přehled o transakcích. Nemusíte se obávat, banka má aplikaci prvotřídně zabezpečenou.

Mobilní aplikaci ČSOB Smartbanking si můžete pohodlně a zdarma stáhnout v Google Play nebo App Store.

CSOB Smartbanking
ČSOB Smartbanking. Zdroj: Csob.cz

Google Pay a Apple Pay

Banka ČSOB podporuje platební služby Google Pay i Apple Pay, pomocí kterých můžete provádět bezkontaktní platby mobilním telefonem nebo vybírat z bankomatů. Do Google Pay i Apple Pay si můžete nahrát všechny debetní i kreditní karty ČSOB od společnosti Visa i MasterCard.

ČSOB také podporuje placení chytrými hodinkami Garmin Pay, do kterých si můžete též nahrát všechny platební karty od ČSOB.

ČSOB Pobočky a bankomaty

ČSOB se může pochlubit velmi širokou sítí poboček. Podle výroční zprávy za rok 2022 měla banka ČSOB 201 poboček a 1 022 bankomatů.

ČSOB pobočky najdete v Praze, Brně, Plzni, Ostravě i v dalších větších i menších městech v České republice. ČSOB bankomaty taktéž najdete na každém rohu.

Banka pro své klienty zřídila také vkladové bankomaty, prostřednictvím kterých lze na účet vkládat hotovost. Více než 307 bankomatů ČSOB tak má navíc vkladovou funkci.

Výhody a nevýhody banky ČSOB

Výhody

 • Silná a tradiční banka s dlouholetou historií
 • Široká nabídka produktů pro jednotlivce i firmy
 • Velký počet poboček a bankomatů
 • Disponuje i vlastními vkladomaty
 • Možnost sjednat si produkty i na poště
 • Možnost spoření, pojištění a investování
 • Přehledné bankovnictví i mobilní aplikace
 • Moderní funkce a služby i neustálé inovace

Nevýhody

 • U některých produktů zbytečné poplatky
 • Nutnost splnění podmínek pro vedení účtu zdarma
 • Nízký úrok na spořicím účtu

Získaná ocenění

Banka ČSOB získala za dobu svého působení mnoho významných ocenění. Pojďme se podívat na některá z nich.

Ocenění za rok 2022

 • Global Banking and Finance 2022: Nejlepší banka pro vztahy k investorům 2022 v České republice pro rok 2022
 • Global Finance 2022: Nejlepší banka v České republice pro rok 2022
 • MasterCard Banka roku 2022: 2. místo v kategorii korporátní banka roku 2022, 3. místo získala ve 4 kategoriích (Privátní banka roku, Zodpovědná banka roku, Banka bez bariér, Hypotéka roku)
 • Cena Hospodářských novin 2022: ČSOB Pojišťovna byla oceněna jako Nejlepší neživotní pojišťovna a Klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovna.
 • Euromoney 2022: ČSOB získala již po dvanácté ocenění Nejlepší banka v ČR.
 • Ocenění Zlatá koruna 2022: 2. místo v kategorii Zelená koruna získala za svou hypotéku na úsporné bydlení, dále v kategorii Platební karty za Premium kartu a na 3. příčce se v kategorii Cena veřejnosti umístila za svou aplikaci ČSOB Smart s virtuální asistentkou Kate.
 • Finparáda.cz 2022: 3. místo získala v kategorii Cena veřejnosti za svou Konsolidaci půjček

Na další ocenění, která banka získala, se můžete podívat na stránkách csob.cz.

ČSOB Reklama

Jaká je podle vás nejvtipnější reklama od ČSOB? Nás zaujala tato:

Naše hodnocení ČSOB

Banka ČSOB je silná a stabilní bankovní instituce, s pevně zakořeněnými tradicemi. Její hlavní chloubou je široká síť poboček a bankomatů. Dalšími přednostmi pak jsou: široké portfolio produktů, možnost investování a sjednání či obsluha produktů online.

Díky pevným základům, které si v České republice vybudovala, má banka naději na neustálý pozitivní vývoj. Daří se jí úspěšně inovovat, vytvářet nové produkty na základě poptávky a stále se zlepšovat.

Československá obchodní banka má ale také své nevýhody. Vzhledem k tomu, že se jedná o klasickou “kamennou” banku, stále je u této banky zakořeněná politika poplatků – a to i přes to, že velkou část svých financí mohou klienti spravovat online. Klient se zde tedy může setkat s poplatky, které již jsou u nových moderních bank dávno minulostí.

Banku ČSOB doporučujeme všem, kdo hledají stabilní instituci, u které budou moci nejen vést běžný účet, ale také spořit, pojistit se či investovat peníze.

Ocení ji zejména ti, kdo potřebují mít na dosah ruky pobočky a bankomaty. Nedoporučujeme ji naopak těm, kdo tíhnout k mladým, moderním a digitálním bankám.

Máte-li nějaké dotazy nebo vás zajímá něco konkrétního o ČSOB, neváhejte se nás zeptat. Rádi vám pomůžeme.

Nepřesvědčila vás banka ČSOB? A co říkáte na Banku CREDITAS?

Banka ČSOB vás nepřesvědčila? Láká vás naopak moderní a inovativní banka? Tak to by se vám mohla líbit například Banka CREDITAS. Ta je sice považována za novou a mladou banku, ale je třeba si uvědomit, že je na trhu již od roku 1996.

Recenze banky CREDITAS

Banka CREDITAS je sice oproti ČSOB mnohem menší bankou, na druhou stranu ji lze považovat za silnou a stabilní společnost, která se dokázala z 1. Třebíčské záložny “přeměnit” na neustále se rozvíjející bankovní instituci.

Také rapidně se zvyšující počet klientů ukazuje, že se bance na trhu daří. Ani se vlastně nedivíme, každým rokem prochází inovacemi, přináší novinky na trh (multibankovní aplikace Richee) a mnoho skvělých výhod, ať již se jedná o běžný a spořicí účet bez poplatků, výběry z bankomatů po ČR i v zahraničí zdarma nebo výhodné hypotéky.

Oblíbené je také internetové bankovnictví CREDITAS, které je intuitivní, přehledné, umožňuje připojení účtů až z 21 českých bank a má celkově kladné uživatelské recenze. Klienti banky také oceňují termínované vklady, dluhopisy či spoření pro děti. Banka CREDITAS má tedy mezi svými uživateli dobré hodnocení.

Abychom nehýřili jenom výhodami, u CREDITAS by se vám nemusel líbit nízký počet poboček (37) a celkem úzké portfolio produktů oproti ČSOB. Jinak je ale tato banka poměrně úspěšná a dokáže uspokojit finanční potřeby běžného i firemního klienta.

Více informací o ČSOB – Československá obchodní banka

NázevČSOB – Československá obchodní banka
Založení banky21. prosince 1964
Kód banky0300
BIC kód (SWIFT) CEKOCZPP
Webové stránkyhttps://www.csob.cz/portal/
Internetové bankovnictvíhttps://ib.csob.cz/prihlaseni
Informace o běžném účtu banky
Vedení účtuZDARMA
Poplatek za výběr 40 Kč
Online založení
Základní informace o bance
Počet bankomatů1022
Počet vkladomatů307
Počet poboček 201
Hotovostní podklady (možnost výběru)115
Počet klientů4,340 mil.
Kontakt na podporu800 300 300
Sídlo bankyRadlická 333/150, Praha, 150 00, Česko
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.csob.cz/portal/lide/poplatky-a-sazby/poplatky
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.csob.cz/portal/lide/poplatky-a-sazby/sazby
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna
Ohodnoťte banku ČSOB – Československá obchodní banka
17
13

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (4 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Oliver Kulil

Nejlepší banka.

Jsem klientem od roku 2019 a vše je prostě perfektní. Momentálně má banka nejvyšší aktiva ze všech ostatních v ČR. Nabízí úplně všechny produkty, které potřebujete. Aplikace naprosto přehledná a vše se dá vyřizovat online. Za dobu 4 let jsem byl pouze jednou na pobočce vložit hotovost. Spořící účet 5% p.a. do 1 milionu, solidní stavebko, penzijko s 6 různými fondy, atd. Třešničkou na dortu je svět odměn, kde máte často i zajímavé slevy na partnerské obchody. A není jich 5 ale asi 50.. Pokud sháníte banku, která je prostě top Tier – třída A v ČR, Je volba pouze ČSAS nebo CSOB. Jediný + u ČSAS je lock IP adres zařízení pro přihlášení klienta tak, aby z jiných nepovolených zařízení se nedalo do bankovnictví přihlásit. To je spíše pro security fajnšmekry.

Neměnil bych.

Přeji hezký den.

Robert Švéda

Bohužel, stalo se nám to, že mojí ženě banka na popud paní ředitelky na pobočce Italská na Kladně zablokovala účet, protože se jí nelíbili některé transakce. Odmítala odblokovat účet a komunikovat. Neodpovídala na emaily a když jsme byli v bance, tak nás vyhodili a to 4x, že na nás nemají čas. Díky tomu, že jsme zde měli prémiový účet, který byl v blokaci ale zdarma, tak nám začali strhávat 900,-Kč/měsíc. ˇÚčet bude zrušen až po urgenci dopisem na centrálu a to prý po cca 5 měsících. Prostě hrůza. Po této zkušenosti jsem chtěl také zrušit prémiový účet a vše se opakovalo. O to na jiné pobočce v Kladně a to na T.G.Masaryka. Opět stejný scénář, žádný s prémiových bankéřů mě nechtěl obsloužit a posílali mě k obyčejné přepážce, kde mě odmítli obsloužit, protože patřím pod prémiového bankéře. Prostě kocourkov. Od takto velké instituce bych čekal serióznější jednání a ne jak někde u africké banky. Dnes po cca 14 dnech, kdy jsem byl 4x odmítnut jsem zrušil prémiový účet a i devizové, odcházím jinam a sem už se nevrátím. Problém je v tom, že prémiový bankéři mají asi postih, když ruší prémiový účet, proto vás odmítají obsloužit.

libu

Absolutní nespokojenost, na pobočce arogance, máme více produktů, bohužel.
Spoření dcera z 1,9 proc na 0,3 proc asi jen vtip od Čsob, urazové npojištění katastrofa, taktéž pojištění k ůvěru, vypovězeno bankou , aniž by pojistník znal důvod. Nikdy více

Kuba

Osm let účet a pak naúčtují nesmyslný poplatek za Premium, který odmítli vrátit, přesto, že jsem slíbenou tzv. vlajku (rok zdarma). Díku bohu, že HÚ mám jinde.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Banky, které by vás mohly zajímat