Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
colt cz group
CZG
Akcie Colt CZ Group SE (CZG) – Aktuální cena, graf, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*
Graf CZG

618 Kč

+1,64 % za 7 dní

colt cz group

Akcie Colt CZ Group SE (CZG) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Cena akcií Colt CZ Group SE
Graf CZG

618 Kč

+1,64 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny akcií Colt CZ Group SE

Logo Colt CZ Group
Colt CZ Group/CZG
Načítání
Načítání
Kupte si akcie CZG Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Aktuální data pro společnost Colt CZ Group

Tržní kapitalizace 21,08 mld. Kč EBITDA 2,66 mld. Kč
Příští dividenda - P/B (Cena k účetní hodnotě) 2,43
Roční dividenda na akcii - P/E (Cena k zisku) 9,65
Dividendový výnos 4,85 % Návratnost aktiv 5,12 %
Příjmy společnosti 15,03 mld. Kč Návratnost vlastního kapitálu 24,09 %
Příjmy na akcii 426,8 Kč Provozní marže 14,78 %
Účetní hodnota na akcii 253,9 Kč Zisková marže 13,59 %
Hodnota podniku 25,9 mld. Kč Cílová cena Wall Street 763,2 Kč

Informace o akciích Colt CZ Group SE

CZG – Colt CZ Group SE (do dubna 2022 Česká zbrojovka Group SE) je oficiální název českého výrobce ručních palných zbraní a taktického vybavení pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další civilní využití.

Jedná se o jednoho z nejvýznamnějších světových výrobců palných zbraní na světě.

CZG TS2
CZG TS2

I přes významnost značky vstoupila Colt CZ Group SE na Burzu cenných papírů Prahav říjnu 2020 (v té době pod názvem Česká zbrojovka). Investorům nabídla zajímavou příležitost ve zbrojním průmyslu a Colt CZ Group SE sama přišla k potřebnému kapitálu pro další růst.

I díky vstupu na burzu Colt CZ Group SE v únoru 2021 koupil známého výrobce zbraní – Colt (právě kvůli této akvizici došlo ke změně jména společnosti). Nyní už to musí dojít každému, i když o zbraních nic nevíte. Colt CZ Group SE je důkazem zlatých českých ručiček z Uherského Brodu a velmi zajímavou investiční příležitostí.

Podívejte se na detaily Colt CZ Group SE a na možnosti investice do zbrojního průmyslu.

Obsah článku

O společnosti Česká zbrojovka – CZG

Společnost CZG – Colt CZ Group SE byla založena roku 2013, ale historie sahá až do roku 1936. Právě v roce 1936 Československá republika rozhodla o vybudování továrny na výrobu střelných zbraní. Volba padla strategicky na Uherské Hradiště. Cílem bylo posunut výrobu střelných zbraní dále od nebezpečných německých hranic (před 2. světovou válkou).

V roce 1936 byl závod v Uherském Hradišti jedním z největších a nejmodernějších zbrojních podniků v Evropě.

Skvělé zázemí a strategické umístění pomohlo dalšímu rozvoji, a to převážně po 2. světové válce. Rozšiřující se nabídka a výroba střelných zbraní vedla k upevnění celosvětové role Colt CZ Group SE na globálním trhu střelných zbraní.

V roce 1977 založil dnešní Colt CZ Group SE ve Spojených Státech dceřinou firmu CZ-USA. Ta sloužila nejen k prodeji, ale i k servisu zbraní z produkce Colt CZ Group SE. Lidé bez zájmu o střelné zbraně si zřejmě ani neuvědomují, jak je Česká republika ve světě střelných zbraní známá, a jaké má v tomto segmentu celosvětově dobré jméno.

ASG Dan Wesson 8

V novém tisíciletí byl Colt CZ Group SE dále při chuti. V roce 2004 koupil Colt CZ Group SE divizi střelných zbraní Zbrojovky Brno. Díky CZ-USA a rostoucí popularitě ve Spojených Státech Česká zbrojovka koupila společnost Dan Wesson.

Poznámka

Dan Wesson byl a díky CZ-USA stále je významným producentem revolverů. Nejslavnější je Model 15 a nástupce 15-2, ten je především u civilních střelců skutečnou legendou.

Tento model (Model 15) je také často replikován do airsoftových zbraní. Dlouholetá historie a specializace na revolvery dělá z dan Wesson upmarketovou značku nejen v USA.

Ve strategických nákupech pokračoval Colt CZ Group SE i v následujících letech. V roce 2015 získala většinový podíl (později celých 100 %) společnosti 4M Systems. 4M Systems jsou pro Colt CZ Group SE logickým rozšířením portfolia v rámci taktického vybavení (oblečení, balistické vesty, přilby, štíty, pouzdra na zbraně, chrániče a mnoho dalšího). Vybavení 4M Systems využívají speciální i zásahové jednotky, Armáda ČR i Policie ČR.

4M Systems
4M Systems

Zájem o produkty Colt CZ Group SE stále roste a pomáhají tomu výše zmíněné strategické nákupy jiných společností. V tomto trendu pokračujeme i v roce 2018, kdy Colt CZ Group SE kupuje Vibrom. Společnost Vibrom disponuje technologií MIM (moderní technologický postup pro výrobu drobných kovových dílů), a tím je pro Colt CZ Group SE důležitým přínosem pro zajištění vysoké kvality a přesnosti produktů.

V roce 2020 rozšířil Colt CZ Group SE investice i na poli optických montážních řešení. Minoritní podíl (méně jak 50 %, ale obvykle aspoň 5 % či 10 %) má česká společnost ve švédském výrobci Spuhr i Dalby AB.

Rok 2020 je pro Colt CZ Group SE (Českou zbrojovku) také rokem dokončení veřejné nabídky na Burze cenných papírů Praha.

Colt CZ Group SE se vstupem na burzu získala dodatečný kapitál. A jak už z historie víme, výhodné investice přímo vyhledává. Další takový přichází v únoru 2021, kdy ze 100 % kupuje americký Colt.

Revolvér Colt Python
Revolvér Colt Python

Colt Manufacturing Company LLC včetně dceřiné společnosti Colt Canada Corporation je nyní v majetku Colt CZ Group SE. Historie Coltu přitom sahá až do roku 1855 a ve svém portfoliu má například útočnou pušku M16 nebo známý Colt 1911. A i pokud vám zbraně nic neříkají, Colt jste určitě slyšeli, minimálně z televize.

Dle historie Colt CZ Group SE je téměř jasné, že i do budoucna se můžeme těšit na zajímavé akvizice a další strategické podíly.

V dubnu roku 2022 dochází k přejmenování České zbrojovky na Colt CZ Group SE. Je to samozřejmě reakce na akvizici amerického Coltu, zároveň tímto názvem firma spojuje obě jména.

Colt CZ Group SE v číslech

Historie

 • od 1936

Finanční výsledky

 • Roční obrat 2019: 5,9 mld. Kč
 • Roční obrat 2020: 6,8 mld. Kč
 • Provozní výsledek hospodaření (2020) 1 056,3 mil Kč
 • Dividenda 7,5 Kč na akcii (2020) = 1/3 konsolidovaného čistého zisku

Geografické rozdělení tržeb

 • USA – 54 %
 • ČR – 24 %
 • Evropa bez ČR – 14 %
 • Asie – 5 %
 • Afrika – 2 %
 • Ostatní – 5 %

Zaměstnanci

 • 1 625

Majitelé

 • 90,8 % Česká zbrojovka Partners
 • 9,2 % volně obchodované akcie

Akcie

 • 32 638 000 emitovaných akcií

Dceřiné společnosti

Významné dceřiné společnosti jsme si již vypsali při představení společnosti, zrekapitulujme si je ale znovu – jak dceřiné společnosti, tak značky Colt CZ Group SE:

 • Česká zbrojovka Uherský Brod
 • Colt’s Manufacturing Company – americký výrobce pušek a revolverů s historií od roku 1855
 • 4M Systems – taktické vybavení (oblečení, balistické vesty, přilby, štíty, pouzdra na zbraně, chrániče a mnoho dalšího)
 • CZ-USA Inc. – pobočka v USA (Kansas City), dováží do USA produkty CZG, prodej a servis
 • CZ Export – mezinárodní obchod s vojenským vybavením a materiálem
 • Dan Wesson – americký výrobce pistolí a revolverů
 • Spuhr i Dalby AB – minoritní podíl v této švédské společnosti specializující se na optické řešení zbraní
 • EG-CZ Academy – moderní indoor komplex na sportovní střelbu postavený v Quimperu ve Francii
 • Zbrojovka Brno – výrobce střelných zbraní
 • CARDAM – výzkumně-vývojové pracoviště

Vývoj ceny akcií Colt CZ Group SE

Při úpisu akcií (říjen 2020) mělo cenové rozpětí činit 290 až 370 Kč. Nakonec Colt CZ Group SE upsal 2,8 milionu akcií za cenu 290 Kč na akcii. Původně Colt CZ Group SE plánoval upsat až 6,9 milionu nových akcií.

Logo Colt CZ Group
Colt CZ Group/CZG
Načítání
Načítání
Kupte si akcie CZG Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Většina akcií byla upsána investorům z ČR.

Na grafu vývoje ceny akcií Colt CZ Group SE je výrazně vidět akvizice Coltu. Růst akcií téměř o 100 Kč na akcii, to znamenalo až 30% nárůst ceny.

Investování do Colt CZ Group SE

Z doposud dostupných informací si již zřejmě říkáte, že investice do Colt CZ Group SE by se mohla vyplatit.

Jak ovšem do českého zbrojařského giganta investovat?

Výběr správného brokera

Broker je alfou a omegou. Česká zbrojovka je upsaná na Burze cenných papírů Praha. Prvně tedy potřebujete brokera, který vám přístup k akciím Colt CZ Group SE umožní. Z námi testovaných a ověřených brokerů se nabízí například Fio banka a její e-Broker nebo velmi populární XTB.

Co potřebujete?

 • Zvolit brokera, například XTB
 • Založit obchodní účet – zdarma a on-line
 • Dokončit registraci ofocením osobních dokladů a zadáním ověřovací platby
 • Vložit peníze na obchodní účet a začít obchodovat

A pokud máte nějako pochybnosti, vyzkoušejte demo účet, například u zmíněného brokera XTB. Demo účet je zdarma a na reálných datech vám umožní vyzkoušet si obchodování s fiktivními penězi. Na seznámení s obchodní platformou, a abyste si zadali pár zkušebních příkazů je to ideální.

xtb demo účet

Jak nakoupit fyzické akcie Colt CZ Group SE

Do vyhledávání u brokera XTB stačí napsat CZG nebo “ceska zbrojovka” (bez diakritiky, navíc stále ceska zbrojovka, nikoliv colt) a zobrazit si graf, případně rovnou zadat obchodní příkaz. V případě XTB obchodujete přímo fyzické akcie. To má několik výhod, prvně až do obratu 100 000 EUR měsíčně je to bez poplatku (XTB má provizi zakomponovanou v ceně, rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, tzv. spread). Navíc zde není finanční páka a investici tak máte plně pod kontrolou.

Česká zbrojovka ve vyhledávači XTB

Jak vypadá nákup fyzických akcií si ukážeme na videu níže, v něm sice kupujeme akcie ČEZu, ale až na titul je vše stejné (na videu je ještě viditelný poplatek – komise, ta je dnes u XTB již nula).

Ostatně platforma XTB je maximálně transparentní a vše vidíte dříve, než obchod zadáte. Akcie Colt CZ Group SE jsou obchodované na Burze cenných papírů Praha v klasických obchodních hodinách, tedy od pondělí do pátka od 9:00 do 16:20.

Přečtěte si recenzi brokera XTB

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
 • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
 • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
 • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
 • Danění českých dividend 35% sazbou

Pokud chcete do akcií Colt CZ Group SE investovat, připravte se, že minimální hodnota pokynu je 5 000 Kč. Při ceně 400 Kč na akcii tedy musíte koupit aspoň 13 akcií.

V případě, že dojde k rozhodnému dni pro výplatu dividendy a vy akcie Colt CZ Group SE držíte, dividenda se vám přičte na obchodní účet. Dividenda bude již ponížena o srážkovou daň a již nepodléhá dani.

Příklad obchodování fyzických akcií Colt CZ Group SE

Cena akcií Colt CZ Group SE je například 400 Kč za kus. My za tuto cenu nakoupíme u brokera XTB 25 kusů akcií, tedy investice 10 000 Kč (tím splňujeme i podmínku minimálně 5 000 Kč na pokyn).

Pokud cena akcií Colt CZ Group SE vzroste o 25 %, tedy na 500 Kč na kus, na každé akcii vyděláme 100 Kč, celkem 2 500 Kč. Obchod můžeme uzavřít a případně si zisk převést z obchodního na náš běžný bankovní účet.

Jak u XTB, tak třeba i u Fio najdete akcie Colt CZ Group SE pouze jako fyzické akcie (ke květnu 2021). Má to mnoho výhod, vše je transparentní, jednoduché, a dokonce i bez poplatků. Pro krátkodobou spekulaci (v řádech minut, hodin, dní) by se ale hodil finanční derivát CFD a finanční páka.

To zmiňujeme především kvůli tomu, abyste si nepletli CFD a fyzické akcie, většina akcií je totiž u brokera vedená jak ve formě fyzických akcií, tak CFD, například zmíněný ČEZ je toho důkazem.

Jak by teoreticky vypadal CFD kontrakt na Colt CZ Group SE

Stejně jako v minulém případě máme 10 000 Kč a cena je 400 Kč na kus. Dle regulací CFD je u akcií aplikovaná maximální páka 1:5.

To znamená, že páka vám navýší vlastní vklad investice. Vy investujete 10 000, ale páka to navýší na 50 000. Nekoupíte tedy 25 akcí, ale 125 akcií (50 000 Kč děleno 400 Kč za kus).

Pokud nyní dojde k růstu ceny na akcii o 25 %, tedy z 400 na 500 Kč. Máte stejný zisk 100 Kč na akcii, ale místo 25 akcií disponujete 125 akciemi, a to znamená zisk 12 500 Kč.

Ovšem pozor, finanční páka je dobrý sluha, ale zlý pán. Násobí nejen zisky, ale i ztráty. Kdyby došlo k poklesu o 25 %, přijdete o 12 500 Kč, a to je dokonce více, než byla samotná investice.

To se vám u fyzických akcií nikdy nestane – investujete 10 000 Kč, a i kdyby cena klesla na nulu, o více jak 10 000 Kč nepřijdete.

Každopádně CFD a finanční páka nejsou špatné produkty, naopak, jen se s nimi musí umět pracovat. Obezřetnost je tady rozhodně namístě.

Dividendy Colt CZ Group SE

Akcie Colt CZ Group SE lze držet i kvůli dividendám. Aktuálně je dividendová politika nastavená na 1/3 čistého zisku. V roce 2020 to znamenalo 7,5 Kč na akcii.

Akcie Colt CZ Group SE dividendou nijak neoslní, ale vše záleží na čistém zisku a vývoji ceny akcií. V roce 2020 jsme se dividendou blížili zhodnocení 3 %, dostáváme se aspoň na pokrytí inflace.

Co by měl investor u Colt CZ Group SE sledovat?

Obrovskou výhodou Colt CZ Group SE je české prostředí, české představenstvo nebo česká dozorčí rada. Vyplatí se sledovat sociální sítě přímo Colt CZ Group SE, případně členů představenstva. Zachytit byste tam mohli zprávu například o zajímavých zakázkách nebo o plánované akvizici.

Velmi příjemné jsou i webové stránky Colt CZ Group SE (se stylovým kurzorem zaměřovače místo obyčejné šipky). Mimo klasické sekce o společnosti zde najdete i informace o dceřiných společnostech, značkách Colt CZ Group SE, ale také zajímavou sekci média, kde jsou videa, prezentace a tiskové zprávy v češtině.

Velmi detailně a v českém jazyce si můžete přečíst všechny informace. Zajímavá je například tisková zpráva o nákupu společnosti Colt:

Podle smluvních podmínek CZG získá 100% podíl v Coltu za částku 220 milionů dolarů v hotovosti a dále za 1 098 620 kusů nově vydaných kmenových akcií CZG.

Dohoda také obsahuje platbu na základě dosažených výsledků (earn-out) až do výše 1 098 620 kusů nově vydaných akcií CZG za předpokladu, že EBITDA Společnosti dosáhne v letech 2021–2023 předem stanovené hodnoty.

Takto přehledné zpravodajství, a to včetně finančních výsledků, navíc v češtině, to je doslova zlatý důl. Colt CZ Group SE tímto dává jedinečnou příležitost právě českým investorům.

Mimo zpravodajství a fundamentální analýzy se vyplatí udělat i technickou analýzu na základě grafu. Pokud nevíte jak, koukněte do naší akademie a do sekce technické či fundamentální analýzy.

Vyplatí se investovat do Colt CZ Group SE (České zbrojovky)?

Colt CZ Group SE je pro Čechy velmi zajímavou příležitostí. Jedná se o globálně velmi úspěšnou společnost s českými základy. Tuzemský investor má zprávy v češtině, přehledné finanční výsledky a informace Čechy jednoznačně zvýhodňují.

Zbrojní průmysl navíc není tak rozšířený, zajímá se o něj poměrně málo investorů a je to tedy i zajímavá investice z pohledu diverzifikace portfolia.

Výhodou Colt CZ Group SE je neustálá snaha inovovat, rozrůstat se. Investic se Colt CZ Group SE nebojí, a i díky nim je stále špičkou v oboru.

Investice do Colt CZ Group SE může být trefou do černého. Potenciál je zde skutečně velký a cena může doslova raketově vystřelit. Zapomínat nesmíme ani na dividendovou politiku.

Colt CZ Group SE tedy rozhodně ano, měla by to být společnost, co se vám dostane do užšího výběru. A co si o společnosti či přímo o akciích Colt CZ Group SE myslíte vy?

Více informací o akciích Colt CZ Group SE (CZG)

Název společnostiColt CZ Group
TickerCZG
Webové stránkyhttps://www.coltczgroup.com/investori-informace-o-akciich/
Adresa sídla společnostiOpletalova 1284/37, Prague, Czech Republic, 110 00
Založeno1936
Datum IPO-
SektorPrůmysl
PrůmyslLetectví a obrana
Zaměstnanci2 205
Vedení společnostiChairman of the Board & President: Mr. Jan Drahota M.B.A.
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příští dividenda-
Datum výplaty dividendy-
Datum ex dividenda16. 6. 2023
Roční dividenda na akcii-
Dividendový výnos4,85 %
Výplatní poměr68,18 %
Příjmy
Příjmy společnosti15 028 556 800 Kč
Příjmy na akcii426,8 Kč
Růst příjmů čtvrtletně R/R14,3 %
Valuace
Tržní kapitalizace21 075 036 160 Kč
Hodnota podniku25 898 930 000 Kč
P/B (Cena k účetní hodnotě)2,43
P/E (Cena k zisku)9,65
Očekávané P/E-
Účetní hodnota na akcii253,9 Kč
Cílová cena Wall Street763,2 Kč
Hodnota podniku k příjmům1,81
Hodnota podniku k EBITDA6,05
Cena k příjmům1,4
Rentabilita
EBITDA2 663 686 912 Kč
Provozní marže14,78 %
Zisková marže13,59 %
Hrubý zisk4 288 458 000 Kč
Zisk na akcii (EPS)64,02 Kč
Zředěný zisk na akcii (EPS)64,02 Kč
Očekávaný EPS (tento rok)42,2 Kč
Očekávaný EPS (příští rok)50,9 Kč
Očekávaný EPS (tento kvartál)-
Očekávaný EPS (příští kvartál)-
Růst zisků čtvrtletně R/R-32 %
Výkonnost
Návratnost aktiv5,12 %
Návratnost vlastního kapitálu24,09 %
Názor analytiků
Rozdělení
Faktor posledního rozdělení -
Datum posledního rozdělení-
Ohodnoťte akcie firmy Colt CZ Group
23
4

Autor

S tradingem jsem aktivně začal v roce 2011, kdy jsem si otevřel první reálný obchodní účet. Po cca ročních zkušenostech s krátkodobými obchody na forexu jsem se přesunul na opce, později zamířil na akcie a komodity.

Dnes mám trading jako koníček a i z těchto důvodů vyhledávám dlouhodobé investice napříč instrumenty. Obchodování je mým dlouhodobým zájmem, o čemž svědčí i moje bakalářská a diplomová práce věnová forexu a tvorbě fundamentální a technické analýzy pro co nejpřesnější predikci. I když se obchodování nevěnuji na plný úvazek, působím ve financích a s chutí publikuji i na těchto webových stránkách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (4 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jakub Vošahlík

Platí na XTB u dividend z Českých akcií 35% ?

Ing. Patrik Kudláček

Dobrý den, Jakube, bohužel tomu tak v případě XTB stále je. Pokud chcete investovat do českých dividendových akcií ve velkých objemech, volba XTB není úplně ideální. Jestli se ale jedná pouze o drobné částky tak je na zvážení, zda by se vám změna brokera skutečně vyplatila.

Aleš

Dobrý den, někteří u této akcie upozorňují na riziko spojené s IPO a likviditou u této akcie, že údajně by mohl být problém s jejich prodejem – snad v rámci lock-up období, které by mělo trvat až 720 dní, ale nepodařilo se mi najít podložení této informace a příliš této problematice nerozumím. Existuje tedy takové riziko, že např. nyní koupím a budu muset čekat danou dobu, než budu moci prodat? Děkuji

Ing. Jiří Vencl

Dobrý den, u brokera XTB můžete akcie ihned i prodat.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Akcie, které by vás mohly zajímat