Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Crypto.com
Burza Crypto.com
Recenze, návod na nákup kryptoměn, zkušenosti, poplatky 2024
Logo Crypto.com
Crypto.com
Logo Crypto.com

Burza Crypto.comRecenze, návod na nákup kryptoměn, zkušenosti, poplatky 2024

Matouš Vondrák
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Matěj Bajer
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
27. 6. 2024
Logo Crypto.com

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
83 %
Poslední aktualizace
27. 6. 2024

Lepší burza silně propojená se svou mincí CRO

Singapurská burza Crypto.com je známá hlavně díky silnému marketingu spočívajícímu v podpoře sportovních akcí (UFC a Formule 1) i partnerstvími s celebritami (Eminem). Na svoji propagaci vynakládá nemalé prostředky a jejich billboardů jste si mohli všimnout i v Praze. Jinak se jedná o mírně nadprůměrnou burza nabízející vyšší počet altcoinů, běžně vysoké poplatky a standardní počet doplňkových služeb. Crypto.com se také snaží o podporu své kryptoměny CRO, jejímž držitelům nabízí řadu zajímavých benefitů – nižší poplatky, vyšší úročení, cashback na platební kartě, předplatné streamovacích služeb aj.

Logo Crypto.com

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
83 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky brokera v České republice.

60%

Obchodní platforma
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu. V hodnocení je kladen velký důraz také na mobilní aplikaci.

85%

Poplatky a podmínky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za směnu, vklad či výběr peněz, poplatek za neaktivitu, výše zdanění CZ a US dividend a další. V potaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

90%

Dostupné instrumenty a aktiva
Hodnocení zahrnuje počet dostupných obchodních instrumentů, tříd aktiv, celkový počet aktiv a možnost obchodovat české akcie.

90%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení daného brokera, velikost jeho uživatelské základny, kvalita zákaznické podpory, názory našich čtenářů, prohřešky brokera v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

85%

Základní informace o Crypto.com

V češtině Ne
Vznik burzy 2016
Podporované kryptoměny BTC, XRP, ETH, SOL + 330 dalších
Poplatek za obchod na spotové burze Do 0,15 % pro makery a 0,30 % pro takery
Nabízené služby Směna, trading, půjčky, platební karta s cashbackem, copy trading, launchpady, Web3 Wallet (desktop, rozšíření do prohlížeče, mobilní appka), DCA investice, úročení, NFT Marketplace, akademie
Nutnost KYC Ano

Crypto.com je burza stejnojmenného krypto-ekosystému spuštěná v listopadu 2019. Platforma nabízí obchodování více než 200 kryptoměn oproti BTC, USDT a CRO, speciální akce na nové tokeny, výbornou úroveň zabezpečení a regulační způsobilost. Burza je také spjatá s blockchainem Cronos, EVM kompatibilním smart chainem s rozvíjejícím se DeFi ekosystémem.

Už tak relativně nízké poplatky lze i dále snížit držením a stakováním CRO tokenů, nativní kryptoměny celého ekosystému, která držitelům umožňuje mj. také exkluzivní přístup k airdropům a dalším výhodám. Nevýhodou burzy je poměrně nízká likvidita některých kryptoměnových párů a pomalé reakce zákaznické podpory.

Obsah recenze burzy Crypto.com

Obchodní platforma Crypto.com – Co nabízí?

Burza Crypto.com je jedna z předních centralizovaných kryptoměnových burz pověstná svým silným marketingem a blockchainem Cronos, který burze zařizuje působnost i na poli DeFi. I přes svůj rozsah burza zatím bohužel nepodporuje českou lokalizaci, což může řadu českých zákazníků odradit. Na platformě lze obchodovat více než 200 kryptoměn v 435 obchodních párech.

Je zde denně zobchodováno kolem 50 milionů dolarů (duben 2023), což sice může znít jako vysoké číslo, ale mezi prominentními burzami se jedná o marginální částky. Pro porovnání, na Binance, největší světové kryptoměnové burze, se denně zobchoduje kolem 7,5 miliard dolarů, a to i v době bearmarketu.

Samotná obchodní platforma burzy Crypto.com má klasickou podobu: v grafu lze měnit časové intervaly a období vývoje ceny, vynášet technické indikátory a upravovat druh vynesené křivky (defaultně je nastaven svíčkový graf) nebo její vlastnosti (parametry mřížky, odstup křivky apod.).

Hloubku trhu najdete pod tlačítkem v pravém horním rohu grafu, knihu objednávek (order book) a uskutečněné obchody hledejte v pravém horním kvadrantu. Nad touto dvojicí oken najdete dostupné měnové páry, pod nimi jsou formuláře pro vlastní obchodování.

Zdroj: crypto.com
Obchodní platforma burzy Crypto.com
Obchodní platforma burzy Crypto.com

Burza Crypto.com umožňuje trading pomocí příkazů limit (nákup či prodej kontraktů za zvolenou nebo lepší cenu) a market (okamžitý nákup či prodej za nejlepší tržní nabídku).

Platforma se od doby svého založení poměrně razantně změnila a velkou proměnou si prošly především obchodní instrumenty. V platformě Crypto.com lze nyní obchodovat kromě již zmíněných párů také futures (perpetual, měsíční i čtvrtletní) a maržové obchodování.

Obchodování futures

Platforma umožňuje obchodovat jak futures s nekonečnou expirací (perpetual), tak i futures s expirací měsíční a čtvrtletní. U čtvrtletních futures je vždy stanoven měsíc, kdy tento kontrakt končí, jedná se tedy o měsíce březen, červen, září a prosinec.

Platforma umožňuje obchodovat pouze dva futures kontrakty s časovou expirací, jsou jimi BTCUSD a ETHUSD. Pro obchodníky preferující kontrakty trvalé se nabízí široký výběr – perpetuální kontrakty jsou dispozici pro více než 100 kryptoměn, jmenovitě např. pro Cronos, XRP, Chainlink, Solanu, Curve Finance, Dogecoin nebo Cosmos.

Obchodování s warranty

Jedná se o kontrakty podobné opcím, které umožňují uživatelům zakoupit právo na nákup nebo prodej podkladového aktiva (jako je BTC nebo ETH) za předem dohodnutou cenu (realizační cena) k určitému datu (datum expirace). Call Warranty dávají kupujícímu právo na nákup, zatímco Put Warranty dávají kupujícímu právo prodat.

Warranty jsou na Crypto.com obchodovány v USD a o termínech vypršení jednotlivých kontraktů se obchodníci dočtou v jejich detailech. Čas ukončení jednotlivých warrantů je vždy v 8:00 UTC v den expirace kontraktu.

Zdroj: crypto.com
Náhled do detailu warrantu BTC/USD
Náhled do detailu warrantu pro BTC/USD

Maržové obchodování

Zde jde o velmi oblíbený obchodní styl, který je praktikován například na forexu. Smyslem maržového obchodování je umožnit klientům obchodovat kryptoměny pomocí kolaterálu neboli zástavy, což umožňuje obchodovat takové objemy, na které by investor jinak neměl dostatek finančních prostředků. Maržové obchodování také nabízí možnost obchodovat tzv. krátké pozice, tedy provádět short obchody.

Při maržovém obchodování se používá pákového efektu, při kterém dochází k maximalizování zisků, ale také k maximalizaci ztráty. Proto je potřeba tento nástroj používat obezřetně a v rámci předem otestované obchodní strategie. Aby bylo možné využívat pákového efektu, je potřeba tuto možnost v platformě povolit. Povolení se provádí v rámci obchodního terminálu, který je zobrazen na obrázku níže.

Zdroj: crypto.com
Ukázka pákového obchodu v platformě Crypto.com
Ukázka pákového obchodu v platformě Crypto.com

Půjčené peníze je samozřejmě potřeba společnosti vrátit. Po potvrzení maržového obchodu s pákovým efektem se dlužná částka projeví jako záporný zůstatek v peněžence. Obchodník poté pomocí jednoduchého doplnění zůstatku na svoji peněženku vypůjčenou kryptoměnu vrátí.

Obchodníkovi bude účtován úrok za půjčku pouze v případě, pokud jeho kolaterál překročí částku 30 000 USD. Pro jakoukoliv nižší částku nebude žádný úrok účtován.

Zdroj: crypto.com
Postup vyrovnaní dlužné částky z pákového obchodování
Postup vyrovnaní dlužné částky z pákového obchodování

Registrace na Crypto.com

Jak už jsme zmínili, Crypto.com se snaží vždy dostát všem potřebným regulacím, a proto vyžaduje od každého nového uživatele úplnou registraci. Ta je prováděna pomocí série jednoduchých formulářů počínající tím na obrázku níže. Po jejich vyplnění vám na email dorazí potvrzovací kód, který je potřeba následně zapsat do platformy. Součástí registrace je i zadání telefonního čísla, na něž rovněž obdržíte verifikační kód.

Zdroj: crypto.com
Registrační formulář na platformě Crypto.com
Registrační formulář na platformě Crypto.com

Ověření identity

Vstup do obchodní platformy je rovněž podmíněn i ověřením identity. Toto ověření je víceúrovňové a během něj je potřeba mít připravený doklad totožnosti (občanský průkaz, pas nebo řidičský průkaz).

Dále musí zájemce poskytnout svojí fotografii, ze které si systém odebere biometrické údaje o vaší tváři, a na závěr je potřeba nahrát do systému pro ověření identity také selfie, při němž musí být vidět vaše tvář, první strana dokladu totožnosti a ručně psaný nápis Crypto.com s datumem vaší registrace.

Po splnění tohoto procesu ověření identity bude potřeba pár dní počkat, než vás pracovníci Crypto.com ověří. O výsledku ověření budete informováni emailem.

Staking a Crypto Earn

Kromě samotného obchodování mohou uživatelé Crypto.com využít i další dostupné možnosti výdělku a získání dodatečných slev. Burza nabízí dva druhy stakingu:

 • Soft Lockup – uložení BTC, LTC, ETH, EOS a dalších kryptoměn (a CRO tokenů do částky 1 000 CRO).
  • Roční výnosy za Soft Lockup (při uložení na dobu alespoň 180 dní) se liší podle zapůjčené kryptoměny – pohybují se od 0,25 % (BTC) po 4 % (USDT nebo např. ATOM). Úrok je vyplácen denně, vždy v 00:00 UTC. Během zápůjčky není možné s tokeny obchodovat.
 • CRO Lockup – uložení 1 000 a více CRO tokenů.
  • Při tomto druhu stakingu můžete dosáhnout ročního výnosu až 8 %. Tokeny však musíte uzamknout alespoň na 180 dní. To však přináší i určité výhody, jako třeba snížené poplatky za obchodování nebo přístup k Syndicate. Během zápůjčky není možné s tokeny obchodovat.

Benefity Soft Lockup

 • Možnost zhodnocování kryptoměn bez fixní periody uzamčení.
 • Flexibilní možnost stakingu, v níž výše každodenních odměn závisí čistě na množství kryptoměn na vašem zákaznickém účtu.
 • Stakujete i CRO v programu CRO Lockup, můžete získat bonusové odměny.

Benefity CRO Lockup

 • Slevy na poplatcích dle počtu uzamčených CRO.
 • Vyšší APR v případě uzamčení více než 50 000 CRO.
 • Nárok na vyšší úroveň platební karty a přístup k bonusovým službám (Spotify, Netflix, vyšší cashback…).
 • Přístup k Syndicate.

Crypto Earn

Crypto Earn je prakticky implementace offchain stakingu. Jedná se o další možnost, jak si zajistit výdělky pouhým držením kryptoměn. Princip výdělků je velmi jednoduchý. Pokud vlastníte některé kryptoměny, můžete je poskytnout burze, která je do oběhu vrátí a zvýší tak likviditu na trhu. Jedná se vlastně o zapůjčení tokenů, které je principiálně shodné například s bankovními termínovanými vklady. V rámci Crypto Earn můžete zapůjčit své tokeny burze ve třech časových intervalech:

 • Staking na flexibilní časové období (nejmenší odměny).
 • Staking na 1 měsíc.
 • Staking na 3 měsíce (nejvyšší odměny).

Uzamčení jednotlivých kryptoměn je možné kombinovat – můžete si tedy uzamknout např. Bitcoin na měsíc, Ethereum na 3 měsíce a Tether či Solanu na flexibilní časové období. Jediné omezení se vztahuje na celkovou výši nastakovaných prostředků, která je omezená dle množství uzamčených CRO v programu CRO lockup a tedy nároku na úroveň platební karty Crypto.com Card:

 • Obsidian – až 2 000 000 USD.
 • Frosted Rose Gold & Icy White – až 1 000 000 USD.
 • Cokoliv pod Rose Gold & Icy White (tedy až Midnight Blue) – až 500 000 USD.

V případě alokování kryptoměn je ovšem stanovena minimální hodnota, kterou můžete burze poskytnout. Minimální hodnoty si lze prohlédnout ZDE.

Zdroj: crypto.com
Tabulka s odměnami platná od 1. února 2023
Tabulka s odměnami platná od 1. února 2023

Odměny za alokaci kryptoměn budou probíhat u flexibilní varianty denně, vždy v 00:00 UTC a v případě měsíčních alokací vždy jednou za 7 dní. Výplata odměn bude provedena v nastakovaných měnách, tedy pokud si např. nastakujete BTC, dostanete odměny v BTC.

Crypto.com Syndicate

Specialitou burzy Crypto.com je platforma The Syndicate, na které můžete nakoupit nově zalistované kryptoměny až s 50% slevou, jedná se tedy svým způsobem o launchpad. Podmínkou je uzavření určitého množství CRO tokenů do stakingu.

Jakmile si uzamknete dostatek CRO tokenů, můžete se zúčastnit nějakého z prodejů. V rozhraní burzy Crypto.com si stačí nové tokeny v dané události pouze zarezervovat vašimi nastakovanými mincemi CRO. Před spuštěním události burza běžně oznámí procentuální slevu na listované tokeny a umožní vám si je za vaše nastakované CRO nakoupit. Po nákupu vám nové tokeny přistanou do peněženky a jsou plně obchodovatelné.

Příklad již proběhlého Syndicate PAXG, kterého jsem se zúčastnil:

Zdroj: crypto.com
Již proběhlá událost PAXG syndicate.
Již proběhlá událost PAXG na Syndicate.
 • Celkem bylo mezi všechny účastníky rozděleno 245 PAXG.
 • Já do Syndicate uzamkl 6 000 CRO.
 • Získal jsem 0,0226 PAXG (v hodnotě 276 CRO).
 • Vráceno mi bylo 5 862 CRO (o 138 CRO jsem přišel).
 • Můj celkový zisk: 138 CRO (v době psaní recenze 22 USD).

Supercharger

Jedná se o zajímavou možnost zhodnocení kryptoměn, kterou platforma Crypto.com nabízí svým klientům. V tomto případě mohou klienti využít své volné CRO pro účast na “super nabíjení”, při kterém jsou jim vypláceny odměny za jejich nastakované tokeny. Tyto akce se konají v rozmezí 7 – 45 dní, během kterých je potřeba odměny vybrat a uplatnit. Odměny jsou uživatelům vypláceny podle velikosti jejich fondu, jeho velikost se vypočítá následovně:

 • Skóre odměn = A/B

A: Celkový vklad uživatele během trvání události
B: Celková velikost fondu po dobu trvání události

Zdroj: crypto.com
Příklad dvou probíhajících period Superchargeru
Příklad dvou probíhajících period Superchargeru

Crypto.com dělá snapshot vložených kryptoměn do Superchargeru každou hodinu v průběhu trvání události, s tím se pojí skutečnost, že uživatelé mohou prakticky kdykoliv během aktivní charging periody (období, kdy je staking aktivní a kdy se počítá konečná odměna) tokeny do stakingu vložit a naopak je vybrat. Výsledná odměna se pak spočítá v poměru ke každé hodině z celé charging periody, v níž měl uživatel ve stakingu nějaké tokeny CRO uzamčeny.

Poznámka

Příklad: Během 30denní události uživatel do Superchargeru vloží 100 CRO od 1. do 10 dne. po dobu 24 hodin denně. V období od 11. do 20. dne tokeny CRO ze Superchargeru vyjme a od 21. do 30. dne je do stakingu opět vloží, nyní ovšem pouze na 10 hodin denně.

 

 • Průměrný vklad uživatele v průběhu trvání události = (100 CRO*10 dní*24 hodin)+(0 CRO*10 dní*24 hodin)+(200 CRO*10 dní*10 hodin) = 44 000 CRO

 

Pak Crypto.com spočítá velikost celého poolu během charging periody, k výpočtu přistupuje stejným způsobem, pouze sečte vklady od všech účastníků. Předpokládejme, že za celých 30 dnů uživatelé do poolu průběžně vložili celých 3 168 000 000 CRO. Podělením vkladu uživatele velikostí celého poolu zjistíme, že uživatel zaobírá 0,0014% podíl – ten samý podíl pak také dostane z poolu vyplácených odměn.

Tedy pakliže bude v poolu odměn připraveno např. 50 BTC, pro uživatele bude vyhraněných 0,0007 BTC, což v době psaní článku vychází cca na 20 dolarů.

Jednou z hlavních nevýhod Superchargeru je podmíněnost výše odměny počtem zúčastněných uživatelů. Čím více klientů se této akce zúčastní, tím menší podíl celkového fondu odměn bude jednotlivcům vyplacen. Je zároveň nutné odměnu před začátkem odměňovací periody přijmout v rozhraní burzy či aplikace, jinak odměna propadne.

Celkový pohled na ekosystém Crypto.com

Crypto.com není jenom kryptoměnová burza, ale vesměs ucelený celek několika kryptoměnových aplikací a služeb, které jsou propojeny s blockchainem Cronos. Níže si tedy rychle shrneme další projekty Crypto.com a co uživatelům nabízí.

 • Crypto.com App
  • Platforma pro jednoduchou směnu kryptoměn a ovládání platební karty Crypto.com. Přes aplikaci Crypto.com můžete nové kryptoměny nakupovat a také je úročit.
 • Crypto.com Wallet
  • Plnohodnotná kryptoměnová peněženka, jež funguje jako pravé decentralizované úložiště – k tokenům máte přístup výhradně vy. K dispozici máte seed a vlastní privátní klíče.
  • Díky této peněžence můžete využít funkce tzv. DeFi Earn a stakovat své kryptoměny. DeFi Earn je produkt Crypto.com plnící funkci DeFi optimizátora, bude pro vás tedy jednotlivé kryptoměny automaticky zhodnocovat na řadě decentralizovaných protokolů. Např. na VVS Finance, Aave, Compoundu či nativního stakingu na Cosmosu nebo Crypto.com chainu.
 • Síť Cronos
  • Cronos je blockchain podporující EVM a běžící paralelně k blockchainu Crypto.org. Naleznete na něm rozsáhlý DeFi ekosystém se spoustou možností pro zhodnocování kryptoměn.

Crypto.com Card

Jedná se velmi zajímavý benefit. Uživatelé aplikace si mohou za své CRO pořídit platební kartu vydávanou společností VISA, která kromě bezkontaktních plateb nabízí uživatelům i mnoho dalších výhod.

Zdroj: crypto.com
Benefity Crypto.com Card dle úrovní
Benefity Crypto.com Card dle úrovní

Úroveň benefitů jednotlivých platebních karet se odvíjí od množství nastakovaných CRO v programu CRO Lockup. Úrovně karet se nicméně neodvíjí podle fixně daného počtu CRO, ale podle jejich aktuální ceny, což je důležité míti na paměti.

Jednotlivé úrovně Crypto.com Card
Jednotlivé úrovně Crypto.com Card

Obchodní boti na burze Crypto.com

Obchodní boti jsou jednou z největších novinek, kterou tato platforma svým uživatelům nabízí. Dají se využít na automatické tvoření či naopak uzavírání obchodních pozic na základě předem nastavených parametrů. Platforma nabízí dva druhy obchodních botů: DCA (Dollar-Cost-Avereging) Bot a Grid Trading Bot.

DCA Bot

DCA bot funguje na jednoduchém principu – průběžně za vás nakupuje či prodává kryptoměny v předem daných časových intervalech. Můžete jej tedy využít k automatizaci strategie průměrování nákladů a ušetřit tak zbytečně strávený čas manuálním naklikáváním obchodních příkazů.

DCA strategie je jednou z nejbezpečnějších a pro mnohé, zejména nezkušené obchodníky i nejvýdělečnějších obchodních strategií. Místo toho, abyste krypto v jeden časový okamžik nakoupili či prodali najednou, transakci si rozložíte na více menších v delším časovém období, v němž se i cena podkladového aktiva může změnit. Nebudete tedy např. riskovat, že zrovna nakoupíte na samotném vrcholu.

Formulář pro vytvoření DCA obchodního robota
Formulář pro vytvoření DCA obchodního robota

Parametry DCA Bota lze po jeho aktivaci kdykoliv změnit. Také je možné do procesu permanentního nákupu a prodeje zasahovat pozastavením činnosti bota, a nebo jej rovnou odstranit. Všechny tyto operace jsou uživatelům dostupné z hlavní pracovní plochy pod záložkou Bots.

Grid Trading Bot

Cílem tohoto obchodního bota je automatizovat proces nákupu a prodeje tak, aby obchodník nakupoval kryptoměny levně a prodával je draze, čímž bude inkasován zisk. Grid Trading Bot funguje na bázi cenových mřížek, kdy uživatel zadává cenové úrovně, na kterých budou jednotlivé obchodní příkazy realizovány.

Formulář pro vytvoření Grid Trading robota
Formulář pro vytvoření Grid Trading Bota

Princip Grid Bota je opět jednoduchý. Při jeho nastavování musíte zvolit několik parametrů:

 • obchodovaný pár (např. BTC/USDT),
 • horní cenovou hranici, v níž bude Grid Bot aktivní (např. 32 000 USDT),
 • spodní hranici (např. 30 000 USDT),
 • počet mřížek neboli gridů (např. 10).

Posledním parametrem je současná cena kryptoměny (např. 30 900 USDT). Grid Bot následně rozdělí do specifikovaného intervalu (30 000 – 32 000 USDT) nákupní příkazy do 10 mřížek s rovnoměrnými intervaly, tedy po 200 USD. Na spodní hranici každé buňky se vytvoří nákupní příkaz a na horní hranici příkaz prodejní, jakmile bude nákupní příkaz v dané buňce naplněn. Příkazy se pak průběžně naplňují a znovu vytvářejí podle toho, jak se cena kryptoměny pohybuje. Jakmile se prodejní příkaz naplní, vytvoří se opět na spodní části buňky příkaz pro nákup, stejným způsobem to funguje naopak.

Poznámka

Příklad: Vytvoříte-li si Grid Bota podle parametrů specifikovaných výše, bude vytvořeno 10 buněk, v nichž se najednou vytvoří 10 nákupních příkazů. Protože je současná cena kryptoměny 30 900 USDT, prvních 5 nákupních příkazů buněk vytvořených od 32 000 USDT níže bude okamžitě naplněno a budou proti nim vytvořeny příkazy prodejní vždy o 200 USDT vyšší (horní hranice jednotlivých buněk).

Další nákupní příkazy začínající na 30 800 USDT budou aktivní a ještě nevyvolány. Pokud cena kryptoměny např. o 200 USDT klesne na 30 700 USDT, bude vyvolán další nákupní příkaz a vytvořen příkaz prodejní na 31 000 USDT. Pakliže kryptoměna na tuto cenovou úroveň vyroste, naplní se příkaz prodejní, obchodník vydělá 200 USDT (tedy při prodeji přesně 1 BTC) a Grid Bot vytvoří opět nákupní příkaz na 30 800 USDT. Na tomto principu funguje Grid Bot neustále, dokud není deaktivován a nebo dokud se cena kryptoměny pohybuje ve specifikované oblasti (tedy nyní 30 000 – 32 000 USDT).

Mějte na paměti, že při vytvoření mřížek podle intervalů popsaných v příkladu výše budou okamžitě naplněny nákupní příkazy 5 mřížek nad současnou cenou kryptoměny s nastavenými prodeji na 31 200, 31 400, 31 600, 31 800 a 32 000 USDT. Pokud tento nárazový nákup uskutečnit nechcete, nastavte si rozsah mřížek níže pod současnou cenu kryptoměny.

Zároveň je vhodné upozornit, že Grid Bot nezaručuje žádný výdělek.

Pokud mřížky vytvoříte ve klesajícím trhu, robot postupně naplní nákupní příkazy ve všech mřížkách a žádné prodejní příkazy samozřejmě neuskuteční, nezbyde vám pak než čekat na cenový návrat k vyšším cenovým úrovním, nebo robota deaktivovat a kryptoměny potažmo prodat ve ztrátě.

Poznámka

Poznámka: Použití robotů je zcela zdarma pro všechny uživatele platformy a za jejich používání není účtován žádný poplatek.

Nákup, vklad a výběr kryptoměn na burze Crypto.com

Manipulace s kryptoměnami je na burze Crypto.com velmi jednoduchá. Při otevření záložky Wallet v hlavní nabídce budete přesměrováni do prostředí své zákaznické peněženky. Na horní liště uvidíte sumarizaci stavu své peněženky s celkovým zůstatkem, v sekci níže pak seznam všech držených kryptoměn. Kliknutím na políčka v pravé části obrazovky kryptoměny můžete vložit či naopak vybrat.

Zdroj: crypto.com
Zákaznická peněženka na burze Crypto.com
Zákaznická peněženka na burze Crypto.com

Vložení kryptoměn na účet Crypto.com lze provést buď překopírováním adresy externí peněženky, nebo naskenováním QR kódu do externí aplikace, ze které mají být kryptoměny převedeny. Po úspěšném vložení kryptoměn do peněženky obdržíte potvrzující email o provedení transakce. Vklad kryptoměn je bez poplatků.

Burza Crypto.com bohužel nepodporuje vkládání finančních prostředků formou fiat měn a rovněž si ve fiat měně finanční zůstatek z platformy nevyberete. Protože je výběr kryptoměn technicky kryptoměnová transakce, za níž se pokaždé účtují síťové poplatky, je samozřejmě zpoplatněn. Poplatky si ještě jednou shrneme v kapitole níže.

Formulář pro vložení kryptoměny do peněženky
Formulář pro vložení kryptoměny do peněženky
Poznámka

Upozornění: Při vkládání a výběru kryptoměn je potřeba dát si pozor na to, z jaké a do jaké sítě kryptoměny převádíte. Pokud totiž nebude síť správně spárována, transakce se neprovede a vaše kryptoměny budou ztraceny.

Tedy pakliže vybíráte např. USDT na vaší kryptoměnovou peněženku existující na síti Etherea, musíte při výběru tuto síť zvolit (v tomto případě ERC 20). Zvolíte-li jakoukoliv jinou (např. Tron, Arbitrum a nebo BNB Smart Chain), o kryptoměny přijdete.

Pro výběr kryptoměn z aplikace je potřeba mít aktivní dvoufázové ověření (2FA). Pokud jej uživatel nemá aktivní, bude při výběru kryptoměn automaticky přesměrován do sekce, kde se 2FA aktivuje.

Limity na burze Crypto.com

Minimální výše vkladu kryptoměn není stanovena, u výběru se liší dle kryptoměny – pro představu je to např. 0,003 BTC, 0,02 ETH, 0,05 LTC nebo 10 USDT. Konkrétní obnosy najdete na tomto odkaze (vlevo nahoře klikněte na záložku Withdrawal fees). Částky jsou odlišné z důvodu různých cen jednotlivých tokenů a je vhodné zmínit, že slouží čistě pro pokrytí nákladů, které burza vynaloží na vykonání výběru.

Poplatky v blockchainové síti vždy platí strana, která transakci odesílá, což je v případě výběru prostředků na vaši kryptoměnovou peněženku burza. Skrze tyto poplatky si tedy burza vynaložené náklady kompenzuje. Minimální částku vkladu najdete také u stakingu (celý seznam zde).

Poznámka

Upozornění: Na rozdíl od aplikace Crypto.com App, burza Crypto.com vklady fiat měn prozatím nepodporuje. Chcete-li tedy na vás burzovní účet nějaké fiat měny vložit, můžete tak učinit přes aplikaci a v ní fiat měny směnit na stablecoiny (např. USDT), jež na burzu Crypto.com už bez problému vložit můžete.

Poplatky na burze Crypto.com

Za vklad platforma poplatek neúčtuje, to ale neplatí pro výběr. Výše poplatku se liší podle kryptoměny. Jak jsme si již nastínili výše, při výběrech kryptoměn je odesílatelem transakcí burza, je tedy i plátcem všech transakčních poplatků. Zpoplatněním výběrů ze své platformy si tyto náklady kompenzuje. Některé příklady shrnuje tabulka níže:

Kryptoměna Poplatek za výběr
Bitcoin 0,0005 BTC
Ethereum 0,004 ETH
Litecoin 0,001 LTC
Tether 10 USDT

V rámci obchodování burza účtuje poplatky začínající na 0,075 % za maker příkazy (obchody typu Limit) a  0,075 % za taker příkazy (obchody typu Market). O konečné výši rozhoduje ale řada dalších faktorů:

 • zobchodovaný objem financí v posledních 30 dnech – čím více obchodujete, tím nižší poplatek burza účtuje,
 • kolik CRO tokenů máte uzamknutých ke stakingu čím větší objem, tím nižší je poplatek (např. při stakingu více než 50 000 CRO máte veškeré maker poplatky nulové),
 • zda poplatek hradíte v CRO tokenech nebo jiných kryptoměnách – při použití CRO platíte méně.
Zdroj: crypto.com
Poplatky za obchodování na burze Crypto.com
Poplatky za obchodování na burze Crypto.com

Chcete-li si sami vyzkoušet, na jaké slevy na poplatcích máte nárok při vašem množství nastakovaných CRO, můžete zavítat na oficiální stránky burzy.

Cronos (CRO) – Kryptoměna burzy

Podobně jako Binance nebo Huobi, i burza Crypto.com Exchange vydala vlastní token – CRO. V minulosti využívala též MCO tokeny, od jejich užívání ale upustila a od začátku srpna 2020 je držitelům mění za CRO tokeny.

Po registraci přes tento odkaz a objednání karty získáte $ 25 v CRO.
Graf CRO
Změna za 24h
+0,34 %
Aktuální cena
$0,093

CRO (Cronos) je tokenem burzovního blockchainu, který plní roli infrastruktury vlastní platební sítě. Pokud jste si přečetli celou recenzi až sem, asi víte, že Crypto.com svůj token velmi výrazně podporuje a propaguje. Držitelé CRO tak získávají řadu výhod:

 • vyšší výnos při stakingu jiných kryptoměn,
 • až 8% APR za staking CRO,
 • nižší poplatky za obchodování,
 • možnost exkluzivního nákupu nově zalistovaných kryptoměn.

K 10. 12. 2022 je v oběhu více než 30 miliard mincí CRO. Mimo svůj hlavní Crypto.org chain je také CRO hlavní kryptoměnou EVM kompatibilního smartchainu Cronos. Figuruje zde jako hlavní platidlo transakčních poplatků, podobně jako např. BNB na BNB Smart Chainu. Cronos je již nyní domovem bohatého DeFi ekosystému a tokeny CRO tedy nacházejí využití v řadě decentralizovaných aplikací.

Zabezpečení a zákaznická podpora burzy Crypto.com

Burza Crypto.com má, dle jejich vlastních slov, bezpečnost na prvním místě. Prostředky klientů drží jak v hardwarových, tak i softwarových peněženkách a jejich krytí zajišťuje vždy do výše 100 %, to potvrzuje svými Proof of Reserves, které vyhodnocuje nezávislá společnost Mazars Group. O tom, že jsou vaše prostředky zajištěné v plné výši, se můžete přesvědčit i vy sami. Ve snaze o transparenci Crypto.com také zveřejnila adresy svých hlavních softwarových peněženek.

Poznámka

Poznámka: Proof of Reserves burzy Crypto.com mají ovšem zásadní nedostatek, neboť do nich prozatím společnost nezahrnula kryptoměny jako CRO či VET. Uvádí ale, že jejich ověření plánuje zahrnout v budoucích auditech (aktualizováno duben 2023).

Co se týče samotné společnosti, Crypto.com drží řadu mezinárodních certifikací obhajujících vysokou úroveň organizační a pracovní bezpečnosti, kyberbezpečnosti a ochrany soukromých dat zákazníků. Její blockchainy také prošly audity od společnosti Krudelski Security. Do bezpečnosti se burza snaží zapojit i komunitu – má svůj profil na Hacker One, kde nabízí bug bounty programy ve výši až 80 000 USD.

Samozřejmostí jsou také tradiční prvky zabezpečení jako u všech ostatních burz, tedy např. ochrana před neoprávněnými výběry finančních prostředků nebo možnost dvoufaktorového ověření. Zákazníkům je k dispozici 24 hodin denně zákaznická podpora formou webového chatu, telefonní číslo ani email pro standardní dotazy směřované na zákaznickou podporu burza bohužel nenabízí. Spoustu odpovědí ale uživatelé mohou nalézt na podrobné znalostní bázi.

Zkušenosti s burzou Crypto.com

Naše zkušenosti nejen s burzou, ale celým ekosystémem Crypto.com, jsou rozhodně kladné. Osobně jsme se zúčastnili několika Syndicates i Superchargerů, využíváme CRO Staking na burze, vlastníme a používáme Crypto.com platební karty a na burze jsme již zobchodovali kryptoměny za stovky tisíc Kč. Vše vždy fungovalo jak mělo a nikdy jsme nepoznali žádné chyby či nefunkčnost platformy.

Abychom o Crypto.com pouze jenom nebásnili, je také zapotřebí vypíchnout nějaké nedostatky. Tím prvním a evidentním je chabá úroveň zákaznické podpory, což je také příčinou mnohdy negativního hodnocení zákazníků. Velmi zdlouhavé odpovědi ohledně táhnoucích se výběrů fiat měn či zablokovaných zákaznických účtů bohužel nevyváží ani bohatá znalostní báze.

Další značnou nevýhodou je nízká likvidita – v objemu obchodů Crypto.com s přehledem poráží všechny prominentní burzy jako Coinbase, Kraken, Binance, Bitstamp, Bitfinex, Huobi nebo dokonce i Gemini.

Máte i VY s burzou Crypto.com zkušenosti? Nebo se chcete na něco zeptat? Napište nám do diskuze pod článkem!

Více informací o Crypto.com

Jméno firmyCrypto.com
Základní informace o burze
Vznik burzy2016
Počet klientůpřes 80 mil. registrovaných uživatelů
Webová stránkahttps://crypto.com/
Typ burzyCentralizovaná, KYC
Vlastní tokenCronos (CRO)
V češtině
Česká koruna
Dohled ČNB
Provozovatel společnostiForis DAX Asia
ŘeditelstvíSingapur
Sídlo pro EUFrancie
Důležité informace pro investora
Nabízené službySměna, trading, půjčky, platební karta s cashbackem, copy trading, launchpady, Web3 Wallet (desktop, rozšíření do prohlížeče, mobilní appka), DCA investice, úročení, NFT Marketplace, akademie
Minimální vklad1 EUR
Minimální investice (objednávka)od 0,1 do 1 USD
Počet kryptoměn333
Podporované kryptoměnyBTC, XRP, ETH, SOL + 330 dalších
Měna účtuKryptoměny
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Nástroje a nabízené služby
Finanční páka
Futures
Opce
P2P Obchodování
Kopírování obchodníků
Obchodovací boti
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn programy)
Půjčky
Launchpady
Launchpooly
OTC Trading
Demo trading
Vlastní platební krypto karta
Vlastní peněženka
Poplatky za obchodování
Poplatek za obchod na spotové burzeDo 0,15 % pro makery a 0,30 % pro takery
Poplatek za obchod na derivátové burzeDo 0,02 % pro makery a 0,04 % pro takery
Poplatek za nákup platební kartou2,99 % nebo 3,99 %
Vklad a výběr peněz
Metody vkladuSEPA, Platební karta, Kryptoměny
Metody výběruSEPA, Kryptoměny
Poplatky za vklady a výběry
Vklad bankovním převodemZdarma
Vklad platební kartou2,99 % nebo 3,99 %
Vklad kryptoměnZdarma
Výběr bankovním převodemZdarma v EUR
Výběr platební kartouNelze
Výběr kryptoměnVariabilní
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová aplikace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, live chat, e-mail
Email[email protected]
Ohodnoťte společnost Crypto.com
3
0

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (71 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Libor Vinkler

Zdravím crypto komunitu, mám dotaz, jak mohu směnit CRO? Je mi jedno zda na BTC nebo EUR. Visí mi tam už přes 6 měs. a jaký má pro mne význam? Když jsem požádal o založení účtu a VISA kartu, byl to povinný vklad, vyrozuměl jsem, že na omezenou dobu.

Redakce Finex

Dobrý den, pokud jste ho zamykal kvůli kartě, budete ho mít v Aplikaci a nikoliv na burze. Tam bude stačit přejít do sekce Vaší peněženky (Wallet) a zvolit CRO. Poté bude potřeba ho odemknout, je-li to možné (při žádosti o kartu jsou CRO zamykány na 6 měsíců), a pak už se svými tokeny můžete dělat libovolné transakce i v rámci aplikace (Buy/Sell)

Peter Kušniar

Dobrý deň,môžte mi poradiť s verifikáciu uctu,nech môžem previesť eura na svoj účet.mam im poslať peniaze v SEPA forme alebo cezhraničnej.poslal som v tej druhej a nič.dakujem

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. Nejprve nám i pro ostatní čtenáře dovolte objasnit, že se bavíme o aplikaci Crypto.com, nikoliv přímo burze Crypto.com, že? (Z hlediska fungování se jedná o dva rozdílné produkty).

Bohužel ale bez bližších informací o Vaší platbě nejsme schopni na Váš dotaz odpovědět. Je možné, že pokud jste peníze posílal teprve nedávno, jsou ještě na cestě mezi bankami a bude stačit vyčkat. Pokud by ani po několika dalších dnech nebyla platba přijata, doporučujeme obrátit se na zákaznickou podporu. Mimochodem, SEPA platby jsou z naší zkušenosti lepší – rychlejší i levnější. Tak pro příště to třeba bude lepší. Držíme palce!

Roman

Dobrý den u crypto.comu jsem si založil účet a ověřil trvalé bydliště, ale po nějaké době jsem se přestěhoval. Teď, když jsem si chtěl vyřídit crypto.com visa kartu , tak jsem zadal nové trvalé bydliště ale doklady se mi neověřily. Prosím vás, jde někde v nastavení změnit původní starou adresu trv.bydliště za novou. Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, Romane. My jsme podobnou situaci museli řešit kontaktováním zákaznické podpory, oni Vám jsou schopni adresu změnit. Nikde v nastavení to bohužel možné není.

Def

Jak je to s danenim, dočetl jsem se ze všechny provedené trades na našich účtech posílají americkému Fin. úřadu IRS, mohou si pak doslapnout na Evropana nebo je to záležitost pouze pro US občany? Tedy řeším pouze daně u nás nebo beru ohled i na ně?

Redakce Finex

Dobrý den, dle našich informací vás americký fin. úřad IRS Vás vůbec trápit nemusí, protože předpokládáme, že jako naprostá většina čechů, máte daňovou povinnost vůči českému finančnímu úřadu, nikoliv americkému. Pokud se tedy dlouhodobě nezdržujete právě v USA nebo nejste americkým občanem.

Libor

Dobrý den,
nedávno jsem si založil účet na Crypto.com aplikaci a ještě než koupím nějaké krypto, tak bych rád věděl, co vše je potřeba pro následný výběr peněz. Četl jsem o KYC ověření, kde se často požadují různé dokumenty jako je třeba výpis účtu, dodávka elektřiny apod. Takovéhle informace doopravdy musím sdílet jen proto, abych si pak mohl vybrat peníze? Jestli ano, existuje jiná bezpečná směnárna bez těchto soukromých dokumentů potřebných pro výběr peněz?

Redakce Finex

Dobrý den, Libore. Je třeba rozlišovat mezi burzou Crypto.com Exchange a aplikací Crypto.com App. Ačkoli je provozuje stejná společnost, jedná se o dva rozdílné produkty.

Pro výběr peněz z Crypto.com App na bankovní účet je opravdu potřeba provést A) KYC ověření (ale to už by mělo být vyžadováno i při vkladu peněz/kryptoměn), více viz zde a B) ověření bankovního účtu, které provedete vkladem z něho. Stačí si na Crypto.com účet poslat pár euro a bank. účet máte ověřen. V tuto chvíli neznáme žádnou burzu, která by umožňovala vybírat větší (více než pár tisíc korun) obnosy bez KYC.

Marek

Zdravim, keď som si založil účet a pridal aj doklad totožnosti.. ale účet nepoužívam, musím ho zrušiť?

Redakce Finex

Dobrý den, Marku. Účet rušit nemusíte, žádné poplatky za vedení nebo za neaktivitu na něm nejsou. Pokud chcete, zrušit ho můžete, ale z naší zkušenosti je lepší si ho nechat. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit. :-)

tomas

Dobry den,

prosim vas ako si pridat kartu k svojmu uctu na odoslanie penazi?
Ked si chem pridat svoju bankovu kartu tak system pise ´´ country not allowed´´
dakujem

Jakub

Připojuji se k dotazu, řeším ten samý problém. Účet verifikovaný, ale vůbec mě to nepustí na bankovní převod – country not allowed.

Michal

Dobrý den, chtěl jsem koupit 500 milionů Doge Lonů, ale maximálně jde 5 milionů. Dá se to nějak nastavit, aby se dalo nakoupit víc kryptoměny? Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Michale. Tyto limity určuje samotná platforma a většinou je u nově listovaných tokenů postupně zvyšuje.

Patrik

Dobry den chtěl jsem se zeptat jak prevedu mění cro na kartu krypto?? Nebo pokud mám crypto v cro tak mohu ihned začít s kartou platit ?

Redakce Finex

Dobrý den, Patriku. Pokud chcete Crypto.com kartou platit, je nutné na ni nejdříve převést nějaké peníze. To uděláte tak, že v Crypto.com App přejdete do sekce Card (Vpravo dole) a zvolíte Top Up. Poté už jen vyberete, kterým způsobem chcete peníze na kartu převést. Na výběr je: Crypto Wallet (prodej kryptoměn, které v aplikaci máte, např. tedy CRO nebo BTC), Fiat Wallet (v případě, že v aplikaci máte eura, např. z předchozího prodeje kryptoměn nebo po vkladu SEPA platbou) a nebo Credit Card (pokud nemáte v aplikaci peníze/kryptoměny, které byste pro nabití karty chtěli použít, můžete na ni převést peníze z jiného účtu, ke kterému máte platební kartu.

Milan

Dá sa na crypto.com zaregistrovať aj právnická osoba?
Ak áno tak ako?
Ďakujem

Redakce Finex

Dobrý den, Milane. Mělo by to být možné – stačí na stránce registrace dole zvolit možnost “Corporate Account”. :-)

Milan

Ďakujem

David

Zdravím, používám Crypto.com, ale poplatek za transakci je 4% a ne 0,04%. Nikde jsem na Crypto.com poplatek za obchod 0,04% -0,16%. Mohli by jste prosím nasdílet přímo odkaz? Dále bych se chtěl zeptat, jakým způsobem se dá dojít k poplatku 0,16%. Děkuji, zdraví David

Redakce Finex

Dobrý den, Davide. Je důležité neplést si dvě rozdílné platformy s jinými podmínkami – mobilní aplikace Crypto.com App a burza Crypto.com Exchange. Tato recenze pojednává pouze o burze, na níž jsou poplatky mnohem nižší, než v aplikaci. Její použití je ale mnohem složitější.

Roman Kohout

Dobrý den, mám aplikaci crypto.com a zajímalo by mě jestli je i tady seed k obnovení. Měl jsem i jiné aplikace ale nejsem si vědom že bych si u této opisoval seed. Zkoušel jsem ji nainstalovat do druhého zařízení a vše proběhlo bez problému pomocí mailu.
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Romane. U aplikace Crypto.com App žádný seed není, protože se jedná o aplikaci, kde kryptoměny drží právě Crypto.com za Vás a Vy k nim máte přístup pomocí účtu spárovaného s Vaším e-mailem. Pak mají ale ještě další aplikaci, která se jmenuje Crypto.com Defi Wallet – a tam už je seed potřeba, protože v této aplikaci sám jste držitelem daných kryptoměn.

Jakub

Dobry den, jak dlouho trvá převod polkadot do DeFi wallet? Už je to asi 5 hodin a krypto nikde. Z crypto wallet odešla, ale do DeFi neprisla. Mate někdo zkušenost?

Redakce Finex
</