Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Crypto.com

Recenze kryptoměnové burzy Crypto.com - Zkušenosti, syndicate, staking, poplatky

Základní informace o Crypto.com

Hlavní výhoda

Crypto.com nabízí široký ekosystém služeb vč. kryptoměnové burzy, platební karty, DeFi peněženky a tržiště s NFT

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Ethereum, CRO a 200+ dalších

Poplatky za obchod

0,04 % – 0,16 %

Crypto.com je burza stejnojmenného krypto-ekosystému spuštěná v listopadu 2019. Platforma nabízí obchodování více než 200 kryptoměn oproti BTC, USDT a CRO, speciální akce na nové tokeny, výbornou úroveň zabezpečení a regulační způsobilost. Burza je také spjatá s blockchainem Cronos, EVM kompatibilním smart chainem s rozvíjejícím se DeFi ekosystémem.

Už tak relativně nízké poplatky lze i dále snížit držením a stakováním CRO tokenů, nativní kryptoměny celého ekosystému, která držitelům umožňuje mj. také exkluzivní přístup k airdropům a dalším výhodám. Nevýhodou burzy je poměrně nízká likvidita některých kryptoměnových párů a pomalé reakce zákaznické podpory.

Obsah recenze burzy Crypto.com

1.Obchodní platforma Crypto.com – Co nabízí?2.Registrace na Crypto.com3.Staking a Crypto Earn4.Crypto.com Syndicate5.Supercharger6.Celkový pohled na ekosystém Crypto.com7.Obchodní boti na burze Crypto.com8.Nákup, vklad a výběr kryptoměn na burze Crypto.com9.Limity na burze Crypto.com10.Poplatky na burze Crypto.com11.Cronos (CRO) – Kryptoměna burzy12.Zabezpečení a zákaznická podpora burzy Crypto.com13.Zkušenosti s burzou Crypto.com14.Vaše zkušenosti s Crypto.com (diskuze)

Obchodní platforma Crypto.com – Co nabízí?

Burza Crypto.com je jedna z předních centralizovaných kryptoměnových burz pověstná svým silným marketingem a blockchainem Cronos, který burze zařizuje působnost i na poli DeFi. I přes svůj rozsah burza zatím bohužel nepodporuje českou lokalizaci, což může řadu českých zákazníků odradit. Na platformě lze obchodovat více než 200 kryptoměn v 435 obchodních párech.

Je zde denně zobchodováno kolem 50 milionů dolarů (duben 2023), což sice může znít jako vysoké číslo, ale mezi prominentními burzami se jedná o marginální částky. Pro porovnání, na Binance, největší světové kryptoměnové burze, se denně zobchoduje kolem 7,5 miliard dolarů, a to i v době bearmarketu.

Samotná obchodní platforma burzy Crypto.com má klasickou podobu: v grafu lze měnit časové intervaly a období vývoje ceny, vynášet technické indikátory a upravovat druh vynesené křivky (defaultně je nastaven svíčkový graf) nebo její vlastnosti (parametry mřížky, odstup křivky apod.).

Hloubku trhu najdete pod tlačítkem v pravém horním rohu grafu, knihu objednávek (order book) a uskutečněné obchody hledejte v pravém horním kvadrantu. Nad touto dvojicí oken najdete dostupné měnové páry, pod nimi jsou formuláře pro vlastní obchodování.

Obchodní platforma burzy Crypto.com
Obchodní platforma burzy Crypto.com
Zdroj: crypto.com

Burza Crypto.com umožňuje trading pomocí příkazů limit (nákup či prodej kontraktů za zvolenou nebo lepší cenu) a market (okamžitý nákup či prodej za nejlepší tržní nabídku).

Platforma se od doby svého založení poměrně razantně změnila a velkou proměnou si prošly především obchodní instrumenty. V platformě Crypto.com lze nyní obchodovat kromě již zmíněných párů také futures (perpetual, měsíční i čtvrtletní) a maržové obchodování.

Obchodování futures

Platforma umožňuje obchodovat jak futures s nekonečnou expirací (perpetual), tak i futures s expirací měsíční a čtvrtletní. U čtvrtletních futures je vždy stanoven měsíc, kdy tento kontrakt končí, jedná se tedy o měsíce březen, červen, září a prosinec.

Platforma umožňuje obchodovat pouze dva futures kontrakty s časovou expirací, jsou jimi BTCUSD a ETHUSD. Pro obchodníky preferující kontrakty trvalé se nabízí široký výběr – perpetuální kontrakty jsou dispozici pro více než 100 kryptoměn, jmenovitě např. pro Cronos, XRP, Chainlink, Solanu, Curve Finance, Dogecoin nebo Cosmos.

Obchodování s warranty

Jedná se o kontrakty podobné opcím, které umožňují uživatelům zakoupit právo na nákup nebo prodej podkladového aktiva (jako je BTC nebo ETH) za předem dohodnutou cenu (realizační cena) k určitému datu (datum expirace). Call Warranty dávají kupujícímu právo na nákup, zatímco Put Warranty dávají kupujícímu právo prodat.

Warranty jsou na Crypto.com obchodovány v USD a o termínech vypršení jednotlivých kontraktů se obchodníci dočtou v jejich detailech. Čas ukončení jednotlivých warrantů je vždy v 8:00 UTC v den expirace kontraktu.

Náhled do detailu warrantu BTC/USD
Náhled do detailu warrantu pro BTC/USD
Zdroj: crypto.com

Maržové obchodování

Zde jde o velmi oblíbený obchodní styl, který je praktikován například na forexu. Smyslem maržového obchodování je umožnit klientům obchodovat kryptoměny pomocí kolaterálu neboli zástavy, což umožňuje obchodovat takové objemy, na které by investor jinak neměl dostatek finančních prostředků. Maržové obchodování také nabízí možnost obchodovat tzv. krátké pozice, tedy provádět short obchody.

Při maržovém obchodování se používá pákového efektu, při kterém dochází k maximalizování zisků, ale také k maximalizaci ztráty. Proto je potřeba tento nástroj používat obezřetně a v rámci předem otestované obchodní strategie. Aby bylo možné využívat pákového efektu, je potřeba tuto možnost v platformě povolit. Povolení se provádí v rámci obchodního terminálu, který je zobrazen na obrázku níže.

Ukázka pákového obchodu v platformě Crypto.com
Ukázka pákového obchodu v platformě Crypto.com
Zdroj: crypto.com

Půjčené peníze je samozřejmě potřeba společnosti vrátit. Po potvrzení maržového obchodu s pákovým efektem se dlužná částka projeví jako záporný zůstatek v peněžence. Obchodník poté pomocí jednoduchého doplnění zůstatku na svoji peněženku vypůjčenou kryptoměnu vrátí.

Obchodníkovi bude účtován úrok za půjčku pouze v případě, pokud jeho kolaterál překročí částku 30 000 USD. Pro jakoukoliv nižší částku nebude žádný úrok účtován.

Postup vyrovnaní dlužné částky z pákového obchodování
Postup vyrovnaní dlužné částky z pákového obchodování
Zdroj: crypto.com

Registrace na Crypto.com

Jak už jsme zmínili, Crypto.com se snaží vždy dostát všem potřebným regulacím, a proto vyžaduje od každého nového uživatele úplnou registraci. Ta je prováděna pomocí série jednoduchých formulářů počínající tím na obrázku níže. Po jejich vyplnění vám na email dorazí potvrzovací kód, který je potřeba následně zapsat do platformy. Součástí registrace je i zadání telefonního čísla, na něž rovněž obdržíte verifikační kód.

Registrační formulář na platformě Crypto.com
Registrační formulář na platformě Crypto.com
Zdroj: crypto.com

Ověření identity

Vstup do obchodní platformy je rovněž podmíněn i ověřením identity. Toto ověření je víceúrovňové a během něj je potřeba mít připravený doklad totožnosti (občanský průkaz, pas nebo řidičský průkaz).

Dále musí zájemce poskytnout svojí fotografii, ze které si systém odebere biometrické údaje o vaší tváři, a na závěr je potřeba nahrát do systému pro ověření identity také selfie, při němž musí být vidět vaše tvář, první strana dokladu totožnosti a ručně psaný nápis Crypto.com s datumem vaší registrace.

Po splnění tohoto procesu ověření identity bude potřeba pár dní počkat, než vás pracovníci Crypto.com ověří. O výsledku ověření budete informováni emailem.

Staking a Crypto Earn

Kromě samotného obchodování mohou uživatelé Crypto.com využít i další dostupné možnosti výdělku a získání dodatečných slev. Burza nabízí dva druhy stakingu:

 • Soft Lockup – uložení BTC, LTC, ETH, EOS a dalších kryptoměn (a CRO tokenů do částky 1 000 CRO).
  • Roční výnosy za Soft Lockup (při uložení na dobu alespoň 180 dní) se liší podle zapůjčené kryptoměny – pohybují se od 0,25 % (BTC) po 4 % (USDT nebo např. ATOM). Úrok je vyplácen denně, vždy v 00:00 UTC. Během zápůjčky není možné s tokeny obchodovat.
 • CRO Lockup – uložení 1 000 a více CRO tokenů.
  • Při tomto druhu stakingu můžete dosáhnout ročního výnosu až 8 %. Tokeny však musíte uzamknout alespoň na 180 dní. To však přináší i určité výhody, jako třeba snížené poplatky za obchodování nebo přístup k Syndicate. Během zápůjčky není možné s tokeny obchodovat.

Benefity Soft Lockup

 • Možnost zhodnocování kryptoměn bez fixní periody uzamčení.
 • Flexibilní možnost stakingu, v níž výše každodenních odměn závisí čistě na množství kryptoměn na vašem zákaznickém účtu.
 • Stakujete i CRO v programu CRO Lockup, můžete získat bonusové odměny.

Benefity CRO Lockup

 • Slevy na poplatcích dle počtu uzamčených CRO.
 • Vyšší APR v případě uzamčení více než 50 000 CRO.
 • Nárok na vyšší úroveň platební karty a přístup k bonusovým službám (Spotify, Netflix, vyšší cashback…).
 • Přístup k Syndicate.

Crypto Earn

Crypto Earn je prakticky implementace offchain stakingu. Jedná se o další možnost, jak si zajistit výdělky pouhým držením kryptoměn. Princip výdělků je velmi jednoduchý. Pokud vlastníte některé kryptoměny, můžete je poskytnout burze, která je do oběhu vrátí a zvýší tak likviditu na trhu. Jedná se vlastně o zapůjčení tokenů, které je principiálně shodné například s bankovními termínovanými vklady. V rámci Crypto Earn můžete zapůjčit své tokeny burze ve třech časových intervalech:

 • Staking na flexibilní časové období (nejmenší odměny).
 • Staking na 1 měsíc.
 • Staking na 3 měsíce (nejvyšší odměny).

Uzamčení jednotlivých kryptoměn je možné kombinovat – můžete si tedy uzamknout např. Bitcoin na měsíc, Ethereum na 3 měsíce a Tether či Solanu na flexibilní časové období. Jediné omezení se vztahuje na celkovou výši nastakovaných prostředků, která je omezená dle množství uzamčených CRO v programu CRO lockup a tedy nároku na úroveň platební karty Crypto.com Card:

 • Obsidian – až 2 000 000 USD.
 • Frosted Rose Gold & Icy White – až 1 000 000 USD.
 • Cokoliv pod Rose Gold & Icy White (tedy až Midnight Blue) – až 500 000 USD.

V případě alokování kryptoměn je ovšem stanovena minimální hodnota, kterou můžete burze poskytnout. Minimální hodnoty si lze prohlédnout ZDE.

Tabulka s odměnami platná od 1. února 2023
Tabulka s odměnami platná od 1. února 2023
Zdroj: crypto.com

Odměny za alokaci kryptoměn budou probíhat u flexibilní varianty denně, vždy v 00:00 UTC a v případě měsíčních alokací vždy jednou za 7 dní. Výplata odměn bude provedena v nastakovaných měnách, tedy pokud si např. nastakujete BTC, dostanete odměny v BTC.

Crypto.com Syndicate

Specialitou burzy Crypto.com je platforma The Syndicate, na které můžete nakoupit nově zalistované kryptoměny až s 50% slevou, jedná se tedy svým způsobem o launchpad. Podmínkou je uzavření určitého množství CRO tokenů do stakingu.

Jakmile si uzamknete dostatek CRO tokenů, můžete se zúčastnit nějakého z prodejů. V rozhraní burzy Crypto.com si stačí nové tokeny v dané události pouze zarezervovat vašimi nastakovanými mincemi CRO. Před spuštěním události burza běžně oznámí procentuální slevu na listované tokeny a umožní vám si je za vaše nastakované CRO nakoupit. Po nákupu vám nové tokeny přistanou do peněženky a jsou plně obchodovatelné.

Příklad již proběhlého Syndicate PAXG, kterého jsem se zúčastnil:

Již proběhlá událost PAXG syndicate.
Již proběhlá událost PAXG na Syndicate.
Zdroj: crypto.com
 • Celkem bylo mezi všechny účastníky rozděleno 245 PAXG.
 • Já do Syndicate uzamkl 6 000 CRO.
 • Získal jsem 0,0226 PAXG (v hodnotě 276 CRO).
 • Vráceno mi bylo 5 862 CRO (o 138 CRO jsem přišel).
 • Můj celkový zisk: 138 CRO (v době psaní recenze 22 USD).

Supercharger

Jedná se o zajímavou možnost zhodnocení kryptoměn, kterou platforma Crypto.com nabízí svým klientům. V tomto případě mohou klienti využít své volné CRO pro účast na "super nabíjení", při kterém jsou jim vypláceny odměny za jejich nastakované tokeny. Tyto akce se konají v rozmezí 7 – 45 dní, během kterých je potřeba odměny vybrat a uplatnit. Odměny jsou uživatelům vypláceny podle velikosti jejich fondu, jeho velikost se vypočítá následovně:

 • Skóre odměn = A/B

A: Celkový vklad uživatele během trvání události
B: Celková velikost fondu po dobu trvání události

Příklad dvou probíhajících period Superchargeru
Příklad dvou probíhajících period Superchargeru
Zdroj: crypto.com

Crypto.com dělá snapshot vložených kryptoměn do Superchargeru každou hodinu v průběhu trvání události, s tím se pojí skutečnost, že uživatelé mohou prakticky kdykoliv během aktivní charging periody (období, kdy je staking aktivní a kdy se počítá konečná odměna) tokeny do stakingu vložit a naopak je vybrat. Výsledná odměna se pak spočítá v poměru ke každé hodině z celé charging periody, v níž měl uživatel ve stakingu nějaké tokeny CRO uzamčeny.

Jednou z hlavních nevýhod Superchargeru je podmíněnost výše odměny počtem zúčastněných uživatelů. Čím více klientů se této akce zúčastní, tím menší podíl celkového fondu odměn bude jednotlivcům vyplacen. Je zároveň nutné odměnu před začátkem odměňovací periody přijmout v rozhraní burzy či aplikace, jinak odměna propadne.

Celkový pohled na ekosystém Crypto.com

Crypto.com není jenom kryptoměnová burza, ale vesměs ucelený celek několika kryptoměnových aplikací a služeb, které jsou propojeny s blockchainem Cronos. Níže si tedy rychle shrneme další projekty Crypto.com a co uživatelům nabízí.

 • Crypto.com App
  • Platforma pro jednoduchou směnu kryptoměn a ovládání platební karty Crypto.com. Přes aplikaci Crypto.com můžete nové kryptoměny nakupovat a také je úročit.
 • Crypto.com Wallet
  • Plnohodnotná kryptoměnová peněženka, jež funguje jako pravé decentralizované úložiště – k tokenům máte přístup výhradně vy. K dispozici máte seed a vlastní privátní klíče.
  • Díky této peněžence můžete využít funkce tzv. DeFi Earn a stakovat své kryptoměny. DeFi Earn je produkt Crypto.com plnící funkci DeFi optimizátora, bude pro vás tedy jednotlivé kryptoměny automaticky zhodnocovat na řadě decentralizovaných protokolů. Např. na VVS Finance, Aave, Compoundu či nativního stakingu na Cosmosu nebo Crypto.com chainu.
 • Síť Cronos
  • Cronos je blockchain podporující EVM a běžící paralelně k blockchainu Crypto.org. Naleznete na něm rozsáhlý DeFi ekosystém se spoustou možností pro zhodnocování kryptoměn.

Crypto.com Card

Jedná se velmi zajímavý benefit. Uživatelé aplikace si mohou za své CRO pořídit platební kartu vydávanou společností VISA, která kromě bezkontaktních plateb nabízí uživatelům i mnoho dalších výhod.

Benefity Crypto.com Card dle úrovní
Benefity Crypto.com Card dle úrovní
Zdroj: crypto.com

Úroveň benefitů jednotlivých platebních karet se odvíjí od množství nastakovaných CRO v programu CRO Lockup. Úrovně karet se nicméně neodvíjí podle fixně daného počtu CRO, ale podle jejich aktuální ceny, což je důležité míti na paměti.

Jednotlivé úrovně Crypto.com Card
Jednotlivé úrovně Crypto.com Card

Obchodní boti na burze Crypto.com

Obchodní boti jsou jednou z největších novinek, kterou tato platforma svým uživatelům nabízí. Dají se využít na automatické tvoření či naopak uzavírání obchodních pozic na základě předem nastavených parametrů. Platforma nabízí dva druhy obchodních botů: DCA (Dollar-Cost-Avereging) Bot a Grid Trading Bot.

DCA Bot

DCA bot funguje na jednoduchém principu – průběžně za vás nakupuje či prodává kryptoměny v předem daných časových intervalech. Můžete jej tedy využít k automatizaci strategie průměrování nákladů a ušetřit tak zbytečně strávený čas manuálním naklikáváním obchodních příkazů.

DCA strategie je jednou z nejbezpečnějších a pro mnohé, zejména nezkušené obchodníky i nejvýdělečnějších obchodních strategií. Místo toho, abyste krypto v jeden časový okamžik nakoupili či prodali najednou, transakci si rozložíte na více menších v delším časovém období, v němž se i cena podkladového aktiva může změnit. Nebudete tedy např. riskovat, že zrovna nakoupíte na samotném vrcholu.

Formulář pro vytvoření DCA obchodního robota
Formulář pro vytvoření DCA obchodního robota

Parametry DCA Bota lze po jeho aktivaci kdykoliv změnit. Také je možné do procesu permanentního nákupu a prodeje zasahovat pozastavením činnosti bota, a nebo jej rovnou odstranit. Všechny tyto operace jsou uživatelům dostupné z hlavní pracovní plochy pod záložkou Bots.

Grid Trading Bot

Cílem tohoto obchodního bota je automatizovat proces nákupu a prodeje tak, aby obchodník nakupoval kryptoměny levně a prodával je draze, čímž bude inkasován zisk. Grid Trading Bot funguje na bázi cenových mřížek, kdy uživatel zadává cenové úrovně, na kterých budou jednotlivé obchodní příkazy realizovány.

Formulář pro vytvoření Grid Trading robota
Formulář pro vytvoření Grid Trading Bota

Princip Grid Bota je opět jednoduchý. Při jeho nastavování musíte zvolit několik parametrů:

 • obchodovaný pár (např. BTC/USDT),
 • horní cenovou hranici, v níž bude Grid Bot aktivní (např. 32 000 USDT),
 • spodní hranici (např. 30 000 USDT),
 • počet mřížek neboli gridů (např. 10).

Posledním parametrem je současná cena kryptoměny (např. 30 900 USDT). Grid Bot následně rozdělí do specifikovaného intervalu (30 000 – 32 000 USDT) nákupní příkazy do 10 mřížek s rovnoměrnými intervaly, tedy po 200 USD. Na spodní hranici každé buňky se vytvoří nákupní příkaz a na horní hranici příkaz prodejní, jakmile bude nákupní příkaz v dané buňce naplněn. Příkazy se pak průběžně naplňují a znovu vytvářejí podle toho, jak se cena kryptoměny pohybuje. Jakmile se prodejní příkaz naplní, vytvoří se opět na spodní části buňky příkaz pro nákup, stejným způsobem to funguje naopak.

Mějte na paměti, že při vytvoření mřížek podle intervalů popsaných v příkladu výše budou okamžitě naplněny nákupní příkazy 5 mřížek nad současnou cenou kryptoměny s nastavenými prodeji na 31 200, 31 400, 31 600, 31 800 a 32 000 USDT. Pokud tento nárazový nákup uskutečnit nechcete, nastavte si rozsah mřížek níže pod současnou cenu kryptoměny.

Zároveň je vhodné upozornit, že Grid Bot nezaručuje žádný výdělek.

Pokud mřížky vytvoříte ve klesajícím trhu, robot postupně naplní nákupní příkazy ve všech mřížkách a žádné prodejní příkazy samozřejmě neuskuteční, nezbyde vám pak než čekat na cenový návrat k vyšším cenovým úrovním, nebo robota deaktivovat a kryptoměny potažmo prodat ve ztrátě.

Nákup, vklad a výběr kryptoměn na burze Crypto.com

Manipulace s kryptoměnami je na burze Crypto.com velmi jednoduchá. Při otevření záložky Wallet v hlavní nabídce budete přesměrováni do prostředí své zákaznické peněženky. Na horní liště uvidíte sumarizaci stavu své peněženky s celkovým zůstatkem, v sekci níže pak seznam všech držených kryptoměn. Kliknutím na políčka v pravé části obrazovky kryptoměny můžete vložit či naopak vybrat.

Zákaznická peněženka na burze Crypto.com
Zákaznická peněženka na burze Crypto.com
Zdroj: crypto.com

Vložení kryptoměn na účet Crypto.com lze provést buď překopírováním adresy externí peněženky, nebo naskenováním QR kódu do externí aplikace, ze které mají být kryptoměny převedeny. Po úspěšném vložení kryptoměn do peněženky obdržíte potvrzující email o provedení transakce. Vklad kryptoměn je bez poplatků.

Burza Crypto.com bohužel nepodporuje vkládání finančních prostředků formou fiat měn a rovněž si ve fiat měně finanční zůstatek z platformy nevyberete. Protože je výběr kryptoměn technicky kryptoměnová transakce, za níž se pokaždé účtují síťové poplatky, je samozřejmě zpoplatněn. Poplatky si ještě jednou shrneme v kapitole níže.

Formulář pro vložení kryptoměny do peněženky
Formulář pro vložení kryptoměny do peněženky

Pro výběr kryptoměn z aplikace je potřeba mít aktivní dvoufázové ověření (2FA). Pokud jej uživatel nemá aktivní, bude při výběru kryptoměn automaticky přesměrován do sekce, kde se 2FA aktivuje.

Limity na burze Crypto.com

Minimální výše vkladu kryptoměn není stanovena, u výběru se liší dle kryptoměny – pro představu je to např. 0,003 BTC, 0,02 ETH, 0,05 LTC nebo 10 USDT. Konkrétní obnosy najdete na tomto odkaze (vlevo nahoře klikněte na záložku Withdrawal fees). Částky jsou odlišné z důvodu různých cen jednotlivých tokenů a je vhodné zmínit, že slouží čistě pro pokrytí nákladů, které burza vynaloží na vykonání výběru.

Poplatky v blockchainové síti vždy platí strana, která transakci odesílá, což je v případě výběru prostředků na vaši kryptoměnovou peněženku burza. Skrze tyto poplatky si tedy burza vynaložené náklady kompenzuje. Minimální částku vkladu najdete také u stakingu (celý seznam zde).

Poplatky na burze Crypto.com

Za vklad platforma poplatek neúčtuje, to ale neplatí pro výběr. Výše poplatku se liší podle kryptoměny. Jak jsme si již nastínili výše, při výběrech kryptoměn je odesílatelem transakcí burza, je tedy i plátcem všech transakčních poplatků. Zpoplatněním výběrů ze své platformy si tyto náklady kompenzuje. Některé příklady shrnuje tabulka níže:

Kryptoměna Poplatek za výběr
Bitcoin 0,0005 BTC
Ethereum
0,004 ETH
Litecoin 0,001 LTC
Tether 10 USDT

V rámci obchodování burza účtuje poplatky začínající na 0,075 % za maker příkazy (obchody typu Limit) a  0,075 % za taker příkazy (obchody typu Market). O konečné výši rozhoduje ale řada dalších faktorů:

 • zobchodovaný objem financí v posledních 30 dnech – čím více obchodujete, tím nižší poplatek burza účtuje,
 • kolik CRO tokenů máte uzamknutých ke stakingu čím větší objem, tím nižší je poplatek (např. při stakingu více než 50 000 CRO máte veškeré maker poplatky nulové),
 • zda poplatek hradíte v CRO tokenech nebo jiných kryptoměnách – při použití CRO platíte méně.
Poplatky za obchodování na burze Crypto.com
Poplatky za obchodování na burze Crypto.com
Zdroj: crypto.com

Chcete-li si sami vyzkoušet, na jaké slevy na poplatcích máte nárok při vašem množství nastakovaných CRO, můžete zavítat na oficiální stránky burzy.

Cronos (CRO) – Kryptoměna burzy

Podobně jako Binance nebo Huobi, i burza Crypto.com Exchange vydala vlastní token – CRO. V minulosti využívala též MCO tokeny, od jejich užívání ale upustila a od začátku srpna 2020 je držitelům mění za CRO tokeny.

Graf posl. 7 dní
Graf Cronos
Změna za 24h
-0,66%
Aktuální cena
$0,06

CRO (Cronos) je tokenem burzovního blockchainu, který plní roli infrastruktury vlastní platební sítě. Pokud jste si přečetli celou recenzi až sem, asi víte, že Crypto.com svůj token velmi výrazně podporuje a propaguje. Držitelé CRO tak získávají řadu výhod:

 • vyšší výnos při stakingu jiných kryptoměn,
 • až 8% APR za staking CRO,
 • nižší poplatky za obchodování,
 • možnost exkluzivního nákupu nově zalistovaných kryptoměn.

K 10. 12. 2022 je v oběhu více než 30 miliard mincí CRO. Mimo svůj hlavní Crypto.org chain je také CRO hlavní kryptoměnou EVM kompatibilního smartchainu Cronos. Figuruje zde jako hlavní platidlo transakčních poplatků, podobně jako např. BNB na BNB Smart Chainu. Cronos je již nyní domovem bohatého DeFi ekosystému a tokeny CRO tedy nacházejí využití v řadě decentralizovaných aplikací.

Cenový vývoj kryptoměny Cronos – CRO
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
BTC
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Zabezpečení a zákaznická podpora burzy Crypto.com

Burza Crypto.com má, dle jejich vlastních slov, bezpečnost na prvním místě. Prostředky klientů drží jak v hardwarových, tak i softwarových peněženkách a jejich krytí zajišťuje vždy do výše 100 %, to potvrzuje svými Proof of Reserves, které vyhodnocuje nezávislá společnost Mazars Group. O tom, že jsou vaše prostředky zajištěné v plné výši, se můžete přesvědčit i vy sami. Ve snaze o transparenci Crypto.com také zveřejnila adresy svých hlavních softwarových peněženek.

Co se týče samotné společnosti, Crypto.com drží řadu mezinárodních certifikací obhajujících vysokou úroveň organizační a pracovní bezpečnosti, kyberbezpečnosti a ochrany soukromých dat zákazníků. Její blockchainy také prošly audity od společnosti Krudelski Security. Do bezpečnosti se burza snaží zapojit i komunitu – má svůj profil na Hacker One, kde nabízí bug bounty programy ve výši až 80 000 USD.

Samozřejmostí jsou také tradiční prvky zabezpečení jako u všech ostatních burz, tedy např. ochrana před neoprávněnými výběry finančních prostředků nebo možnost dvoufaktorového ověření. Zákazníkům je k dispozici 24 hodin denně zákaznická podpora formou webového chatu, telefonní číslo ani email pro standardní dotazy směřované na zákaznickou podporu burza bohužel nenabízí. Spoustu odpovědí ale uživatelé mohou nalézt na podrobné znalostní bázi.

Zkušenosti s burzou Crypto.com

Naše zkušenosti nejen s burzou, ale celým ekosystémem Crypto.com, jsou rozhodně kladné. Osobně jsme se zúčastnili několika Syndicates i Superchargerů, využíváme CRO Staking na burze, vlastníme a používáme Crypto.com platební karty a na burze jsme již zobchodovali kryptoměny za stovky tisíc Kč. Vše vždy fungovalo jak mělo a nikdy jsme nepoznali žádné chyby či nefunkčnost platformy.

Abychom o Crypto.com pouze jenom nebásnili, je také zapotřebí vypíchnout nějaké nedostatky. Tím prvním a evidentním je chabá úroveň zákaznické podpory, což je také příčinou mnohdy negativního hodnocení zákazníků. Velmi zdlouhavé odpovědi ohledně táhnoucích se výběrů fiat měn či zablokovaných zákaznických účtů bohužel nevyváží ani bohatá znalostní báze.

Další značnou nevýhodou je nízká likvidita – v objemu obchodů Crypto.com s přehledem poráží všechny prominentní burzy jako Coinbase, Kraken, Binance, Bitstamp, Bitfinex, Huobi nebo dokonce i Gemini.

Máte i VY s burzou Crypto.com zkušenosti? Nebo se chcete na něco zeptat? Napište nám do diskuze pod článkem!

Přívětivost pro Čechy 50%
Přívětivost platformy 85%
Poplatky 95%
Dostupné možnosti 100%
Registrace a verifikace 85%
Důvěryhodnost značky 90%
84 %
4. místo
Burza Crypto.com
Burza Crypto.com nabízí pro své uživatele mnoho výhod, jak získat kryptoměny navíc. Nabídka kryptoměn je ucházející, poplatky průměrné, ale jimi dále poskytované služby, jako platební karta, mobilní peněženka nebo možnost investice CRO či získání nových tokenů v tzv. Syndicate či Superchargeru je naprosto unikátní.
 • Poměrně nízké poplatky
 • Nadstandardní funkce jako staking, Syndicate, Supercharger, apod.
 • K dispozici také Crypto.com platební karta
 • Neustále se vyvíjející a rostoucí burza
 • Nutné projít KYC verifikací
 • Přímo na burze není možné manipulovat s fiatem
 • Některé kryptoměnové páry nemají dobrou likviditu

Více informací o Crypto.com

Jméno firmyCrypto.com
Hlavní výhodaCrypto.com nabízí široký ekosystém služeb vč. kryptoměnové burzy, platební karty, DeFi peněženky a tržiště s NFT
Webová stránkahttps://crypto.com
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiHong Kong
Demo účet
Minimální vklad1 satoshi
Zákaznická podporaFAQ na webu, chat na webu a v aplikaci nebo mail
Počet aktiv197
PákaAž 1:100
Poplatky za obchod0,04 % - 0,16 %
Poplatky za vklad/výběrVklad zdarma, výběr za 0,0004 BTC či 1 USDT
Metody vkladuPřevod kryptoměn
Metody výběruPřevod kryptoměn, platební karta Crypto.com
Měna účtuBitcoin + stablecoiny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Ethereum, CRO a 200+ dalších

Ohodnoťte společnost Crypto.com


Diskuze k článku 69
Peter Kušniar

Dobrý deň,môžte mi poradiť s verifikáciu uctu,nech môžem previesť eura na svoj účet.mam im poslať peniaze v SEPA forme alebo cezhraničnej.poslal som v tej druhej a nič.dakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Peter Kušniar

Dobrý den, Petře. Nejprve nám i pro ostatní čtenáře dovolte objasnit, že se bavíme o aplikaci Crypto.com, nikoliv přímo burze Crypto.com, že? (Z hlediska fungování se jedná o dva rozdílné produkty).

Bohužel ale bez bližších informací o Vaší platbě nejsme schopni na Váš dotaz odpovědět. Je možné, že pokud jste peníze posílal teprve nedávno, jsou ještě na cestě mezi bankami a bude stačit vyčkat. Pokud by ani po několika dalších dnech nebyla platba přijata, doporučujeme obrátit se na zákaznickou podporu. Mimochodem, SEPA platby jsou z naší zkušenosti lepší – rychlejší i levnější. Tak pro příště to třeba bude lepší. Držíme palce!

Roman

Dobrý den u crypto.comu jsem si založil účet a ověřil trvalé bydliště, ale po nějaké době jsem se přestěhoval. Teď, když jsem si chtěl vyřídit crypto.com visa kartu , tak jsem zadal nové trvalé bydliště ale doklady se mi neověřily. Prosím vás, jde někde v nastavení změnit původní starou adresu trv.bydliště za novou. Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman

Dobrý den, Romane. My jsme podobnou situaci museli řešit kontaktováním zákaznické podpory, oni Vám jsou schopni adresu změnit. Nikde v nastavení to bohužel možné není.

Def

Jak je to s danenim, dočetl jsem se ze všechny provedené trades na našich účtech posílají americkému Fin. úřadu IRS, mohou si pak doslapnout na Evropana nebo je to záležitost pouze pro US občany? Tedy řeším pouze daně u nás nebo beru ohled i na ně?

Portál Finex.cz
Odpověď na Def

Dobrý den, dle našich informací vás americký fin. úřad IRS Vás vůbec trápit nemusí, protože předpokládáme, že jako naprostá většina čechů, máte daňovou povinnost vůči českému finančnímu úřadu, nikoliv americkému. Pokud se tedy dlouhodobě nezdržujete právě v USA nebo nejste americkým občanem.

Libor

Dobrý den,
nedávno jsem si založil účet na Crypto.com aplikaci a ještě než koupím nějaké krypto, tak bych rád věděl, co vše je potřeba pro následný výběr peněz. Četl jsem o KYC ověření, kde se často požadují různé dokumenty jako je třeba výpis účtu, dodávka elektřiny apod. Takovéhle informace doopravdy musím sdílet jen proto, abych si pak mohl vybrat peníze? Jestli ano, existuje jiná bezpečná směnárna bez těchto soukromých dokumentů potřebných pro výběr peněz?

Portál Finex.cz
Odpověď na Libor

Dobrý den, Libore. Je třeba rozlišovat mezi burzou Crypto.com Exchange a aplikací Crypto.com App. Ačkoli je provozuje stejná společnost, jedná se o dva rozdílné produkty.

Pro výběr peněz z Crypto.com App na bankovní účet je opravdu potřeba provést A) KYC ověření (ale to už by mělo být vyžadováno i při vkladu peněz/kryptoměn), více viz zde a B) ověření bankovního účtu, které provedete vkladem z něho. Stačí si na Crypto.com účet poslat pár euro a bank. účet máte ověřen. V tuto chvíli neznáme žádnou burzu, která by umožňovala vybírat větší (více než pár tisíc korun) obnosy bez KYC.

Marek

Zdravim, keď som si založil účet a pridal aj doklad totožnosti.. ale účet nepoužívam, musím ho zrušiť?

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, Marku. Účet rušit nemusíte, žádné poplatky za vedení nebo za neaktivitu na něm nejsou. Pokud chcete, zrušit ho můžete, ale z naší zkušenosti je lepší si ho nechat. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit. :-)

tomas

Dobry den,

prosim vas ako si pridat kartu k svojmu uctu na odoslanie penazi?
Ked si chem pridat svoju bankovu kartu tak system pise ´´ country not allowed´´
dakujem

Jakub
Odpověď na tomas

Připojuji se k dotazu, řeším ten samý problém. Účet verifikovaný, ale vůbec mě to nepustí na bankovní převod – country not allowed.

Michal

Dobrý den, chtěl jsem koupit 500 milionů Doge Lonů, ale maximálně jde 5 milionů. Dá se to nějak nastavit, aby se dalo nakoupit víc kryptoměny? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Tyto limity určuje samotná platforma a většinou je u nově listovaných tokenů postupně zvyšuje.

Patrik
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobry den chtěl jsem se zeptat jak prevedu mění cro na kartu krypto?? Nebo pokud mám crypto v cro tak mohu ihned začít s kartou platit ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Patrik

Dobrý den, Patriku. Pokud chcete Crypto.com kartou platit, je nutné na ni nejdříve převést nějaké peníze. To uděláte tak, že v Crypto.com App přejdete do sekce Card (Vpravo dole) a zvolíte Top Up. Poté už jen vyberete, kterým způsobem chcete peníze na kartu převést. Na výběr je: Crypto Wallet (prodej kryptoměn, které v aplikaci máte, např. tedy CRO nebo BTC), Fiat Wallet (v případě, že v aplikaci máte eura, např. z předchozího prodeje kryptoměn nebo po vkladu SEPA platbou) a nebo Credit Card (pokud nemáte v aplikaci peníze/kryptoměny, které byste pro nabití karty chtěli použít, můžete na ni převést peníze z jiného účtu, ke kterému máte platební kartu.

Zobrazit další odpovědi (1)
Milan

Dá sa na crypto.com zaregistrovať aj právnická osoba?
Ak áno tak ako?
Ďakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Milan

Dobrý den, Milane. Mělo by to být možné – stačí na stránce registrace dole zvolit možnost “Corporate Account”. :-)

David

Zdravím, používám Crypto.com, ale poplatek za transakci je 4% a ne 0,04%. Nikde jsem na Crypto.com poplatek za obchod 0,04% -0,16%. Mohli by jste prosím nasdílet přímo odkaz? Dále bych se chtěl zeptat, jakým způsobem se dá dojít k poplatku 0,16%. Děkuji, zdraví David

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. Je důležité neplést si dvě rozdílné platformy s jinými podmínkami – mobilní aplikace Crypto.com App a burza Crypto.com Exchange. Tato recenze pojednává pouze o burze, na níž jsou poplatky mnohem nižší, než v aplikaci. Její použití je ale mnohem složitější.

Roman Kohout

Dobrý den, mám aplikaci crypto.com a zajímalo by mě jestli je i tady seed k obnovení. Měl jsem i jiné aplikace ale nejsem si vědom že bych si u této opisoval seed. Zkoušel jsem ji nainstalovat do druhého zařízení a vše proběhlo bez problému pomocí mailu.
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman Kohout

Dobrý den, Romane. U aplikace Crypto.com App žádný seed není, protože se jedná o aplikaci, kde kryptoměny drží právě Crypto.com za Vás a Vy k nim máte přístup pomocí účtu spárovaného s Vaším e-mailem. Pak mají ale ještě další aplikaci, která se jmenuje Crypto.com Defi Wallet – a tam už je seed potřeba, protože v této aplikaci sám jste držitelem daných kryptoměn.

Jakub

Dobry den, jak dlouho trvá převod polkadot do DeFi wallet? Už je to asi 5 hodin a krypto nikde. Z crypto wallet odešla, ale do DeFi neprisla. Mate někdo zkušenost?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Dobrý den, Jakube. Převod by měl trvat jen několik málo minut od schválení výběru z burzy Crypto.com. V případě, že je výběr o několik hodin zdržený, bychom doporučili kontaktovat zákaznickou podporu, kteří Vám jistě pomohou – z naší zkušenosti jsou velmi ochotní.

Jozef

Kartu uz konecne mam (zakladna “modra” dosla po 2 mesiacoch :-) ), uz ju pouzivam, cashback chodi ale otazka k Sign-Up bonusu. Je zablokovany, nie je mozne s nim narabat. Je mozne ho bezproblemovo odblokovat tak aby cashback nadalej fungoval, aby za to nebol nejaky poplatok a pod. ? CRO by som potom mohol presunut na Earn alebo do DeFi wallet aby sa urocili. Vdaka za info.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jozef

Dobrý den, Jozefe. Sign-up bonus se Vám automaticky odemkne ve chvíli, kdy zastakujete potřebné množství CRO na jakoukoli kartu kromě té modré zdarma. :-)

Jozef
Odpověď na Portál Finex.cz

A ked mam “modru” kartu tak ich mozem bez problemov, bez poplatkov odblokovat ? Cashback bude fungovat ? Moj plan je platit kartou, zbierat cashback a raz mesacne vsetko volne ulozit do DeFi wallet a urocit.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jozef

Dobrý den, Jozefe. Ne, podle aktuálních podmínek to není možné. Jak už jsme zmínili, pro odblokování tohoto bonusu je nutné provést stake alespoň na červenou kartu.

Zobrazit další odpovědi (1)
Ondra

Dobrý den, chtěl bych v aplikaci směnit crypto za eura a nevím jak. Když dám prodat cryptoměnu, tak mi to nenabízí FIAT. Uměli byste mi poradit prosím. Děkuji

Jan
Odpověď na Ondra

V mob. aplikaci Crypto.com musíš vlézt do fiat wallet a tam dát sell crypto, nabídne ti to možnost, v jaké fiat měně chceš crypto prodat a následně jakou crypto chceš prodat. Takto dokážeš směnit crypto za fiat měnu.

Mojas
Odpověď na Jan

Bohužel Vámi psaný postup nefunguje. Chce to vklad pomocí převodu z účtu

Jakub

Dobrý den,

Jsem nový v obchodování s kryptoměnami, začal jsem jen před několika týdny. Koupil jsem si nějaké na dlouhou dobu a těším se, až zkusím také daytrading.

Ale narazil jsem na tuto věc, která mě překvapilo. Pokud chci vybrat krypto v aplikaci Crypto.com na fiat, cena je velmi odlišná, pokud ji porovnám s kupní cenou.

Nelze přidávat obrázky, tak jen popíšu. Pokud si chci koupit jeden token Theta, stojí mě to 7,35 €, pokud chci prodat jeden do fiat peněženky, dostal bych 7,16 €. Totéž s nákupem ADA – 1,01 EUR, prodej – 0,97 EUR.

Díky tomu je daytrading téměř nemožný, protože jsem téměř – 3-4% již při nákupu …

Proč? Může to někdo nováčkovi vysvětlit? Moc bych to ocenil. Děkuji mnohokrát.

Filip
Odpověď na Jakub

z něčeho crypto.com vydělávat musí. Všude máš nějaké poplatky a tahle kupovat a prodávat bez nějakého vě1tšáho profitu (%) se ti nevyplatí. Jinak v porovnání s ostatními burzy to je vklidu.

Daytrada
Odpověď na Filip

Nejen, že se to nevyplatí, ale bonusem bude s velkou pravděpodobností ztráta většiny peněz takovýmto obchodováním.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Dobrý den, Jakube. To, co popisujete, se nazývá spread – neboli rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. To je bohužel jedna z nevýhod aplikace Crypto.com. Tímto způsobem tato firma vydělává peníze, které poté používá pro další rozvoj. Pokud ale přejdete na burzu Crypto.com (ne aplikaci s peněženkou a kartou, ale burzu jako takovou) tak tam už spread není téměř žádný.

Katka

Dobry den. Po aktualizacii aplikacie po zadani mailu mi nepride potvrdzovaci mail z crypto.com. Toto trva uz tyzden. Pisala som im na support uz viackrat, ale nereaguju. Prosim o radu. Uz som preverila aj mail nastavenia a kontaktovala support. Tam chybu nevidia. Ako dalej postupovat? Dakujem

Václav

Dobrý den,
z recenze jsem pochopil, že Crypto.com a kartu od nich používáte, jako na uživatele bych na Vás měl pár dotazů. Předem děkuji za odpověď.

1. Když na kartu nahrajete fiat měnu, pro nás asi typicky EUR, ale to je asi jedno, může být jakákoliv. Zaplatíte s ní v ČR v kamenném obchodě částku v korunách, jak Crypto.com určuje směnný kurz, má nějaké poplatky za tuto směnu?
2. Aby Vám zaslali kartu, tak je potřeba na 6 měsíců stakovat CRO v příslušné hodnotě podle typu karty. Po šesti měsících se CRO automaticky odstakují? Velikost cashbacku určuje stakování CRO, bez stakování 1-2%, se stakováním 1-8%. Je možné kvůli vyššímu cashbacku před platbou CRO stakovat, provést platbu a následně CRO odstakovat nebo je tam nějaké časové období, před a po platbě, po kterém jsou CRO stakované?
3. Probíhá cashback tak, že tato zaplacená částka v korunách se převede opět podle nějaké směnného kurzu, odhadl bych na dolary, z nich se vezme procentuální cashback podle typu karty, stakování a výsledný cashback je v CRO podle jejich aktuálního kurzu CRO/USDT? Platí cashback jak pro platby v kamenných obchodech, tak i pro platby kartou na internetu?
4. Na internetu jsem našel několik recenzí, kde lidé píší, že měli, mají problém s výběrem fiat měn, kryptoměn na svůj běžný účet, do krypto peněženky. V článku píšete, že jste již na Crypto.com zobchodoval kryptoměny za stovky tisíc Kč, z toho usuzuji, že jste si již převáděl, nejspíše i velké částky, kryptoměny na fiat měnu a vybíral na svůj vlastní běžný účet, popřípadě kryptoměny jinam. Měl jste také nějaké problémy při těchto výběrech?
5. Nevíte náhodou, jestli je možné EUR, USD vložit a vybrat pomocí internetové banky Revolut?

Dotazů je dost, ale třeba se odpovědi budou hodit i ostatním, kteří si přečetli článek a přemýšlí o založení účtu na Crypto.com.

Ještě jednou moc děkuji za odpověď.
Václav

Portál Finex.cz
Odpověď na Václav

Dobrý den, protože je Váš komentář dlouhý, vezmu to velmi stručně:

1) Ne, z mých zkušeností (1000+ plateb Crypto.com kartou) tam k žádnému navýšení nedochází, využíván je kurz téměř vždy totožný se středovým kurzem dle ČNB.
2) Kartu pošlou už po pár dnech/týdnech od začátku stakování. Není třeba čekat celých 6 měsíců. Po těchto 6 měsících ale dostanete možnost (ne povinnost) CRO od-stakovat. Samozřejmě není možné ale přepínat tam a zpět. Při stake se CRO uzamknou na 6 měsíců. Po tom je můžete (nemusíte) odstakovat, ale při dalším stakování zase běží 6měsíční lhůta.
3) Ano, ano.
4) Výběr fiatu z Crypto.com aplikace jsem ještě neprováděl. Všechny kryptoměny prodávám a převádím do Card balance, odkud je využívám k placení.
5) Mělo by to být možné, ale nemohu to potvrdit se 100% jistotou.

Vojtěch
Finex.cz

Ewa

Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť,…… neuvážene som presunula čiastku EUR na aplikácii crypto.com do exchange….. ako to dostať späť?
dakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Ewa

Dobrý den, Ewo. Bude stačit přihlásit na burzu (zde) a na stránce Spot wallet částku znovu přesunout zpět (pomocí Withdrawal > Crypto.com App)

Andrea

Dobry den,prosim potrebuji pomoct jak si poslat sve penize zpet na muj cesky ucet:(..uz jsem zoufala.. podarilo se mi na eura premenit krypto,ale pak stop a dal uz nevim :

Jan
Odpověď na Andrea

k prevodu zpatky na EUR je nejlepe pouzit tzv SEPA.
muj postup v pripade Anglicke banky
poslal jsem cca 5 EUR (orginalni mena libra) na Crypto.com aplikaci
vyuziva se EBAN a SWIFT acount, obcas je potreba dotaz na ceskou banku
po zaslani dojde k overeni uctu a je mozne udelat tzv Withdraw v EUR na potvrzeny ucet
pozor nektere banky z Crypto nepodporuji prevod

Andy
Odpověď na Jan

Moc Vam dekuji,takze mam dojit na pobocku,poslu 5Eur na zadane informace co me prisly na email a po overeni mohu uz zpet kliknutim na svuj ucet vse ??

Portál Finex.cz
Odpověď na Andrea

Dobrý den, pokud máte v peněžence eura, pak už stačí vyhledat možnost Withdrawal kam zadáte údaje o svém bankovním účtu a výběr potvrdíte. Pak už jen počkejte pár dní a peníze byste měla mít!

Karel

Dobrý den,

mám možná hloupý dotaz. Jako bonus za registraci jsem dostal 25 USD, ale jsou vůbec použitelné? Nemůžu za ně nakoupit krypto. Za jakých podmínek se dá tento bonus použít?

Děkuji

Norwi
Odpověď na Karel

v mobilmi aplikaci je mozne je zmenit za Amazon gift card a dalsi
nebo udelat prevod

Portál Finex.cz
Odpověď na Karel

Dobrý den, bonusové tokeny CRO v hodnotě 25 USD byste měl získat až ve chvíli, kdy sám provedete stake alespoň na tu nejlevnější Crypto.com VISA platební kartu. Poté už bude možné s nimi disponovat libovolně.

Miroslav
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý deň prosím vás aký STAKE treba urobiť aký som si odomkol 25usd objednal som si modrú crypto kartu myslite si že keď ju aktivujem v bankomatu sa mi odomkne ten 25usd bonus dakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Miroslav

Dobrý den, Miroslave. Je nutné objednat si kartu, která není zdarma. Tedy provést stake CRO v hodnotě 400 USD.

Zobrazit další odpovědi (1)
Otas

Dobry den, takže na mobilu v aplikaci Crypto.com mužů jenom obchodovat, ale kdybych chtěl převést peníze na svůj účet tak musím na počítač do jiný aplikace nebo jde všechno udělat na mobilu??

Portál Finex.cz
Odpověď na Otas

Dobrý den, pokud v aplikaci Crypto.com směníte kryptoměny na eura, měl byste být schopný nechat si je poté poslat na účet.

Marek

Dobrý deň,
ako je to s danením príjmu z kryptomeny, ked prevediem z krypto na fiat v ucte crypto.com.. Vztahuje sa slovenska resp. ceska legislativa?
dakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, Marku. Samozřejmě, pokud realizujete zisky, ať už z čehokoli, měl byste je patřičně zdanit, a to nehledě na to, zda kryptoměny držíte u Crypto.com nebo třeba u Coinmate.

Miroslav

Co si myslíte o softwarové peněžence crypto.com DEFi wallet u které držím soukromé klíče já sám, je vhodná pro dlouhodobé držení cryptoměn? Existuje riziko vykradení učtu při správném zacházení?

Mirek
Odpověď na Miroslav

Dobry den, zatim pouzivam primarne Crypto.com app. Nakoupil jsem 5 ruznych tokenu. Lze nekde v aplikaci zjistit, jak ji rozdil mezi aktualnim kurzem tokenu oproti kurzu, kdy jsem kupoval? Rad bych vedel, zda-li jsem ve ztrate nebo v zisku, pokud bych se prave rozhodil prodat.

Jedine co jsem nasel, je ze po rozkliknuti dane meny, vidim aktaulni kurz, pod tim je historie transakci a na kazdou zvlast musim kliknout a tam se mi zobrazi kurz v dobe nakupu. Coz je pomerne zdlouhave a clovek by si to musel psat nekam bokem.

Mockrat dekuji za odpoved

Portál Finex.cz
Odpověď na Mirek

Dobrý den, Mirku. Takový přehled bohužel Crypto.com zatím nenabízí. Pro přehled zisku/ztráty a vývoj výše Vašeho portfolia tedy budete muset využít jiné služby, jako např. Blockfolio, Crypto Pro nebo CryptoCompare.

Lucie

Dobrý den,
nejsem si jistá, zda-li Crypto.com v současné době nemá nějaké technické problémy, nicméně včera ani dnes se mi nepodařilo vložit peníze přes platební kartu. Důvod – zamítnuto vydavatelem karty. Dnes jsem tedy volala do banky, kde je problém a sdělili mi, že tento obchodník byl vyhodnocen jako rizikový a mohlo by dojít k zneužití peněz a z toho důvodu převod nepovolili. Je pravdou, ,že i samotná aplikace Crypto.com app včera ani dnes nefunguje na 100%.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lucie

Dobrý den, Lucie. S aplikací jsme včera také zaznamenali problémy, ale nyní už vše funguje. Zkusila jste v bance říci, že se jedná o autorizovanou transakci, že o ní víte a aby ji neblokovali? Možná by to mohlo pomoci.

Bob
Odpověď na Portál Finex.cz

Týždeň mám zablokovanú peňaženku a vôbec nereagujú na moje otázky,prečo ??

Portál Finex.cz
Odpověď na Bob

Dobrý den, Bobe. Bohužel nejsme schopni na Vaši otázku odpovědět, protože nevidíme do systému Crypto.com. Budete muset vyčkat na odpověď ze strany jejich zákaznického oddělení. Z naší zkušenosti však, pokud je otázka položena dobře, se problém vyřeší.

Zobrazit další odpovědi (1)
Marek

Dobrý den,

mám hloupý dotaz :)
jsem starší člověk, ale zajímám se o kryptoměny.
Jenom se zeptám, pokud si na kartu pošlu třeba 30€
a mám v aplikaci i nějaké bitcoiny,
tak čím potom platím v obchodě ?
těma eurama, nebo bitcoiny ? :)

moc se omlouvám a děkuji
Marek

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, Marku. V aplikaci jsou peněženky oddělené – Card balance a Crypto wallet. Pokud platíte VISA kartou Crypto.com, pak se vždy strhávají eura z Card balance. Pokud chcete k placení použít bitcoiny, musíte je nejdříve z Crypto wallet převést na EUR v Card balance. (V aplikaci zvolte záložku Card > Top Up > Crypto Wallet) :-)

Marek
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, moc děkuji, to jsem potřeboval vědět.
A mohu mít ještě jeden dotaz ? :)
Poslal jsem si na kartu těch 30€ (total balance)
A mohu za tuto částku koupit btc, nebo cro ?
děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, pokud jste si € poslal na kartu pomocí tlačítka Top Up, tak tuším, že tyto peníze je možné využít pouze pro nakupování s Crypto.com kartou, není možné za ně už zpětně kupovat kryptoměny.

Zobrazit další odpovědi (1)
Aleš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Bylo by možné dostat nějaký návod jak vybrat peníze na běžný účet v cz z crypto.com? Díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Aleš

Dobrý den, v zásadě máte 2 možnosti:

 • buď využijete tento návod – jak prodat kryptoměny – a dle toho kryptoměny z Crypto.com převedete na účet směnárny, která je smění za koruny a ty vám pošle na bankovní účet,
 • a nebo kryptoměny prodáte za eura přímo v Crypto.com aplikaci a eura si necháte (Withdrawal) na svůj účet poslat. Pokud máte pouze bankovní účet vedený v korunách a ne eurech, pak vám je banka po přijetí eur automaticky na koruny smění jejich kurzem.
CZK

Mohu vřele doporučit!!!

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo