Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Crypto.com

Recenze kryptoměnové burzy Crypto.com – Zkušenosti, syndicate, staking, poplatky

Základní informace o Crypto.com

V češtině?

Ano

Poplatky za obchod

0,04 % - 0,16 %

Metody vkladu

Bank. převod, platební karta, převod kryptoměn

Crypto.com Exchange je burza kryptoměnového ekosystému Crypto.com spuštěná v listopadu 2019. Platforma nabízí obchodování několika desítek kryptoměn oproti BTC, USDT a CRO, speciální akce na nové tokeny, výbornou úroveň zabezpečení a relativně malé poplatky.

Poplatky lze také dále snížit držením CRO tokenů, nativní kryptoměny celého ekosystému, která držitelům umožňuje mj. také exkluzivní přístup k airdropům.

Nevýhodou burzy je poměrně nízká likvidita některých měnových párů, nutnost pokročilé verifikace pro základní úkony (např. výběr peněz) a pomalé reakce zákaznické podpory.

Obsah recenze burzy Crypto.com

1.Obchodníí platforma Crypto Exchange2.Staking tokenů3.Crypto.com Syndicate4.Aplikace a peněženka Crypto.com5.Návod: založení účtu na Crypto Exchange6.Nákup, vklad a výběr kryptoměn na Crypto Exchange7.Limity na Crypto Exchange8.Poplatky na Crypto Exchange9.Kryptoměna burzy10.Zabezpečení a zákaznická podpora Crypto.com Exchange11.Zkušenosti s Crypto Exchange12.Vaše zkušenosti s burzou Crypto.com Exchange

Obchodníí platforma Crypto Exchange

Burza Crypto.com funguje stále v betaverzi, navzdory tomu se na ní denně zobchodují tokeny v hodnotě 35 milionů dolarů (odhad k 26. 8. 2020). Platforma je dostupná ve 13 jazykových mutacích, ale čeština bohužel chybí.

Na Crypto Exchange můžete obchodovat několik desítek kryptoměn oproti Bitcoinu, Tetheru (stablecoin USDT) a CRO (nativní token burzy). Nevýhodou je relativně nízká livkidita některých méně obvyklých párů.

Burza Crypto.com Exchange - Aktuálně dostupné obchodní páry (ke dni 1. 9. 2020)
Aktuálně dostupné obchodní páry (ke dni 1. 9. 2020)

Derivátové ani pákové obchodování v nabídce platformy není, princip páky lze využít v rámci služby Crypto Credit (viz dále).

Samotná obchodní platforma má klasickou podobu: v grafu lze měnit časové intervaly a období vývoje ceny, vynášet technické indikátory a upravovat druh vynesené křivky (defaultně je nastaven svíčkový graf) nebo její vlastnosti (parametry mřížky, odstup křivky apod.).

Hloubku trhu najdete pod tlačítkem v pravém horním rohu grafu, knihu objednávek (order book) a uskutečněné obchody hledejte v pravém horním kvadrantu. Nad touto dvojicí oken najdete dostupné měnové páry; pod nimi jsou formuláře pro vlastní obchodování.

Recenze burzy Crypto.com Exchange - Obchodní platforma
Obchodní platforma Crypto.com Exchange

Crypto Exchange umožňuje trading pomocí příkazů limit (nákup či prodej kontraktů za zvolenou nebo lepší cenu) a market (okamžitý nákup či prodej za nejlepší tržní nabídku).

Staking tokenů

Zajímavou možnost výdělku nabízí dva druhy stakingu – zapůjčení vlastních tokenů burze k verifikaci transakcí na blockchainu:

 • soft staking – uložení BTC, LTC, ETH, EOS a dalších druhů tokenů (a CRO tokenů do částky 5 000 CRO)
  • Roční výnosy za soft staking (při uložení na dobu alespoň 180 dní) se liší podle zapůjčené kryptoměny: pohybují se od 0,25 % (Bitcoin) po 1 % (CRO).
 • CRO staking – uložení 5 000 a více CRO tokenů.
  • Při tomto druhu stakingu (nad 5 000 tokenů) můžete dosáhnout ročního výnosu až 12 %. Tokeny však musíte uzamknout alespoň na 180 dní. To však přináší i určité výhody, jako třeba snížené poplatky za obchodování nebo přístup k Syndicate.
recenze crypto.com staking zkušenosti
Zhodnocení zastakeovaných CRO tokenů ve výši 20 % p.a znamená 0,05 % zisku, který je vám připisován denně. Toto roční zhodnocení bylo však 13. 10. 2020 sníženo na 12 %.

Během zápůjčky není možné s tokeny obchodovat. Více informací o CRO stakingu naleznete zde. O soft stakingu si přečtěte tady.

Půjčky (Crypto Credit)

Zajímavou funkcí ekosystému je nástroj Crypto Credit, přes který si uživatelé mohu půjčit tokeny, a to až do výše 50 % vlastních aktiv. Za půjčku účtuje burza 12% úrok; máte-li v držení nad 10 000 CRO tokenů, je úrok pouze 8%.

Pokud tedy máte na svém burzovním účtu 1 000 XRP, můžete si půjčit až 500 XRP. Roční úrok činí v takovém případě 60 XRP (nebo 40 XRP, držíte-li na burzovním účtě minimálně 10 tisíc CRO tokenů).

Systém půjček funguje na podobém principu jako pákový trading: při poklesu ceny tokenů pod určitou kritickou mez dojde k likvidaci půjčky a propadnutí zástavy ve prospěch věřitele. Před likvidací vás systém upozornění na nutnost dorovnání účtu (margin call). Půjčku je třeba uhradit do 12 měsíců.

Crypto.com Syndicate

Specialitou burzy Crypto je platforma The Syndicate, na které můžete nakoupit nově zalistované kryptoměny s 50% slevou. Podmínkou je uzavření určitého množství CRO tokenů do stakingu.

Průběh jednoho ze Syndicates, které jsou v průměru 2x měsíčně, vypadá následovně:

 1. Crypto.com vypíše tzv. události Syndicate. Tedy určí, které kryptoměny bude možné si zakoupit s 50% slevou. Většinou se jedná o nově zalistované kryptoměny, ale k dispozici bývá i BTC a další již známé kryptoměny. Seznam událostí naleznete zde.
 2. Až nastane den události, je nutné mít na Crypto.com Exchange platformě aktivní stake určitého množství CRO.
 3. Poté máte 24h na to se k Syndicate připojit a uzamknout ještě další tokeny.
 4. Po dalších 24h burza spočítá počet uzamčených tokenů a poměrem mezi jejich uzamykatele rozdělí nové kryptoměny.
 5. Poté je vám z nově uzamknutých tokenů odebráno 50% hodnoty nově získaných tokenů. Získáte tedy např. 0,01 BTC a ekvivalent 0,005 BTC v CRO je odečten. Prakticky tak máte 0,005 BTC zdarma.
 6. Zbytek uzamknutých tokenů je vám do 24h vrácen na účet burzy.

Příklad již proběhlého Syndicate PAXG, kterého jsem se zúčastnil:

Již proběhlá událost PAXG syndicate.
Již proběhlá událost PAXG syndicate.
 • Celkem bylo mezi všechny účastníky rozděleno 245 PAXG
 • Já do Syndicate uzamkl 6000 CRO
 • Získal jsem 0,0226 PAXG (v hodnotě 276 CRO)
 • Vráceno mi bylo 5862 CRO (o 138 CRO jsem přišel)
 • Můj celkový zisk z tohoto syndicate: 138 CRO (22 USD)

Aplikace a peněženka Crypto.com

Crypto.com nabízí svým uživatelům dvojici aplikací:

 • Crypto.com App
  • Platforma pro jednoduchou směnu kryptoměn a ovládání platební karty Crypto.com) a Crypto.com Wallet (klasická softwarová peženka pro smartphone).
  • Jedná se o centralizovanou platformu – vaše tokeny jsou drženy na účtech burzy (předpoklad pro obchodování). Při ztrátě hesla vám jej provozovatelé burzy obnoví.
 • Crypto.com Wallet
  • Tato peněženka fnguje jako pravé decentralizované úložiště – k tokenům máte přístup výhradně vy. K dispozici máte seed a vlastní privátní klíče.
  • Na druhou stranu se při ztrátě hesla ke svým digitálním aktivům už nedostanete. Pro mobilní obchodování je třeba tokeny nejprve převést do Crypto.com App nebo na Crypto.com Echange.
 • Crypto.com Exchange
  • Bohužel oficiální mobilní aplikace přímo pro správu burzy a obchodování zatím neexistuje.

Návod: založení účtu na Crypto Exchange

K registraci na burzu je potřeba zadat více údajů, než je zvykem u konkurenčních platforem. Bude po vás vyžadováno jméno a příjmení, datum narození, národnost a e-mail.

Po potvrzení e-mailové adresy vás Crypto.com vyzve k zadání telefonního čísla – a teprve po jeho ověření burza účet vytvoří.

Recenze - Registrační formulář na burze Crypto.com
Registrační formulář na burze Crypto.com

Crypto Exchange disponuje robustním systémem zabezpečení. Ihned po registraci aktivujte dvoufázovou autentizací (2FA ověření) pomocí aplikace Authy (Android a iOS) nebo Google Authenticator (Android i iOS).

Využít ale můžete i další bezpečnostní prvky, jako:

 • anti-phising code – slovo či sekvence písmen, které se zobrazují v každém e-mailu od burzy a brání tzv. phishingu,
 • whitelist adres pro výběr tokenů.

Další úroveň verifikace zahrnuje – jak je zvykem – ověření totožnosti naskenováním dokladu (občanského, řidičského nebo cestovního průkazu) a pořízením selfie.

Nákup, vklad a výběr kryptoměn na Crypto Exchange

Tokeny na svůj obchodní účet převedete kliknutím na tlačítko „deposit“ v dashboardu. Každá z několika desítek kryptoměn má svůj vlastní účet – při odeslání na tokenů na jiný než určený účet hrozí, že o svá aktiva přijdete. Dejte si tedy pozor!

Nové uživatele burza motivuje bonusem. K tokenům vložených během prvních 30 dnů po založení účtu vám burza daruje 2 % zdarma ve formě CRO. K vyplacení dojde po 6 měsících v CRO tokenech a jen za předpokladu, že během této doby zobchodujete mininálně trojnásobek vloženého obnosu.

Kromě převodu podporuje Crypto Exchange i přímý nákup několika desítek kryptoměn přes aplikaci Crypto.com App. Využít můžete:

 • kreditní či debetní kartu Visa nebo MasterCard (nákup platební bránou); více info zde,
 • SEPA převod v aplikaci Crypto.com Wallet – pouze v eurech;
 • SWIFT převod v aplikaci Crypto.com Wallet – lze platit i v českých korunách; více info zde.

Při výběru můžete své tokeny převést do Crypto.com Wallet nebo na libovolnou vlastní peněženku (softwarovou i hardwarovou, např. Trezor). Pro výběr klikněte na „withdraw“ u dané kryptoměny na listu „balances“.

Některé kryptoměny můžete vybrat a převést na eura v rámci SEPA výběru – bližší informace si přečtěte na tomto odkazu.

Limity na Crypto Exchange

Minimální výše vkladu není stanovena, u výběru se liší dle kryptoměny – pro představu je to např. 0,003 BTC, 0,02 ETH, 0,05 LTC nebo 10 USDT. Konkrétní obnosy najdete na tomto odkaze (vlevo nahoře klikněte na záložku „withradawal fees“).

Minimální částku vkladu najdete také u stakingu (celý seznam zde).

Poplatky na Crypto Exchange

Za vklad platforma poplatek neúčtuje, to ale neplatí pro výběr; výše poplatku se liší podle kryptoměny, některé příklady shrnuje tabulka níže:

kryptoměna poplatek za výběr
Bitcoin 0,0004 BTC
Ethereum 0,003 ETH
Litecoin 0,001 LTC
Tether 1 USDT

V rámci obchodování burza účtuje poplatky začínající na 0,1 % za maker příkazy (obchody typu Limit) a  0,16% za taker příkazy (obchody typu Market). O konečné výši rozhoduje ale řada dalších faktorů:

 • zobchodovaný objem financí v posledních 30 dnech – čím více obchodujete, tím nižší poplatek burza účtuje,
 • kolik CRO tokenů máte uzamknutých ke stakingu – čím větší objem, tím nižší je poplatek,
 • zda poplatek hradíte v CRO tokenech, nebo jiných kryptoměnách – při použití CRO platíte méně.
Recenze crypto.com poplatky
Poplatky za obchodování na burze Crypto.com k 1. 9. 2020

Např. pro 20% slevu z poplatků je třeba do stakingu uzamknout minimálně 10 001 CRO tokenů, což odpovídá hodnotě cca 1 756 dolarů (k 24. 8. 2020). Konkrétní výše poplatků si prohlédněte tady.

U nově založených účtu nabízí burza příjemný bonus: 0% poplatek pro prvních 90 dní obchodování. Je ovšem nutné projít pokročilým ověřením totožnosti.

Kryptoměna burzy

Podobně jako Binance nebo Huobi, i burza Crypto.com Exchange vydala vlastní token – CRO. V minulosti využívala též MCO tokeny, od jejich užívání ale upustila a od začátku srpna 2020 je držitelům mění za CRO tokeny.

CRO (Crypto.com Coin) je tokenem burzovního blockchainu, který plní roli infrastruktury vlastní platební sítě. Pokud jste si přečetli celou recenzi až sem, asi víte, že Crypto.com svůj token velmi výrazně podporuje a propaguje. Držitelé CRO tak získávají řadu výhod:

 • vyšší výnos při stakingu jiných kryptoměn,
 • až 12% p.a. výnos za staking CRO,
 • nižší poplatky za obchodování,
 • možnost exkluzivního nákupu nově zalistovaných kryptoměn,
 • možnost hlasovat o zalistování nových kryptoměn.

K 26. 8. 2020 je v oběhu téměř 20 milionů CRO tokenů.

Tržní kapitalizace
$1,23 mld.
Změna za 24h
-1,1%
Cena
$0,072
Aktualizováno 23.1.2021 18:44

Zabezpečení a zákaznická podpora Crypto.com Exchange

Základní prevencí proti vykradení účtů je uložení všech uživatelských tokenů na tzv. cold wallets, úložištích bez internetového připojení.

Pro výběr a obchodování slouží obchodníkům tzv. hot wallets, na kterých má tokeny uložena samotná burza. Online úložiště jsou chráněna řadou hardwarových a softwarových prvků (mj. multi-signature zabezpečením).

Pokud by přesto došlo k prolomení ochranných bariér, zcizí útočníci prostředky burzy Crypto, nikoliv uživatelů.

Je nutno dodat, že k takové situaci zatím nedošlo. Pro všechny případy ale provozovatelé platformy pojistili všechna úložiště na 360 milionů dolarů.

Zákaznická podpora

Velkou slabinou Crypto Exchange je zákaznický servis. Živá podpora není běžným uživatelům k dispozici vůbec, na zprávy odepisuje burza zpravidla s několikadenním zpožděním.

Většinu běžných problémů ale vyřešíte pomocí nápovědy, která je opravdu vychytaná a aktualizovaná prakticky denně.

Můžete také vyzkoušet podporu ve formě live chatu v mobilní aplikaci Crypto.com (ne ve webovém rozhraní burzy).

Zkušenosti s Crypto Exchange

Naše zkušenosti nejen s touto burzou, ale celým ekosystémem Crypto.com jsou rozhodně kladné. Osobně jsem se zúčastnil několika tzv. Syndicates, využívám CRO Staking s 10 % p.a. úročením, vlastním a šťastně používám Crypto.com platební kartu a na burze jsem již zobchodoval kryptoměny za stovky tisíc Kč.

Vše vždy fungovalo jak mělo a nikdy jsem nepoznal žádné chyby či nefunkčnost platformy. Vytknout však musím nemožnost obchodovat na páku, ale věřím, že i to se brzy změní.

Máte i VY s burzou Crypto.com zkušenosti? Nebo se chcete na něco zeptat? Napište nám do diskuze pod článkem!

95 %
3. místo
Skvělá burza!
Burza Crypto.com nabízí pro své uživatele mnoho výhod, jak získat kryptoměny navíc. Nabídka kryptoměn je ucházející, poplatky průměrné, ale další služby, jako jejich platební karta, mobilní peněženka nebo možnost investice CRO či získání nových tokenů v tzv. Syndicate je naprosto unikátní.
 • Poměrně nízké poplatky
 • Nadstandardní funkce jako staking, syndicate apod
 • K dispozici také Crypto.com platební karta
 • Neustále se vyvíjející a rostoucí burza
 • Nutné projít KYC verifikací
 • Některé kryptoměnové páry nemají dostatečnou likviditu

Jméno firmyCrypto.com
Webová stránkahttps://crypto.com
V češtině?
Sídlo společnostiHong Kong
Demo účet
Minimální vklad1 satoshi
Zákaznická podporaFAQ na webu, chat na webu a v aplikaci nebo mail
Počet aktiv22
PákaNenabízí páku
Poplatky za obchod0,04 % - 0,16 %
Poplatky za vklad/výběrVklad zdarma, výběr za 0,0004 BTC či 1 USDT
Metody vkladuBank. převod, platební karta, převod kryptoměn
Metody výběruKryptoměny, bankovní převod, platební karta Crypto.com
Měna účtuBitcoin + stablecoiny
Mobilní verze?
Webová verze?

Diskuze k tomuto článku: 12 komentářů
Marek

Dobrý deň,
ako je to s danením príjmu z kryptomeny, ked prevediem z krypto na fiat v ucte crypto.com.. Vztahuje sa slovenska resp. ceska legislativa?
dakujem

Magazín Finex

Dobrý den, Marku. Samozřejmě, pokud realizujete zisky, ať už z čehokoli, měl byste je patřičně zdanit, a to nehledě na to, zda kryptoměny držíte u Crypto.com nebo třeba u Coinmate.

Miroslav

Co si myslíte o softwarové peněžence crypto.com DEFi wallet u které držím soukromé klíče já sám, je vhodná pro dlouhodobé držení cryptoměn? Existuje riziko vykradení učtu při správném zacházení?

Lucie

Dobrý den,
nejsem si jistá, zda-li Crypto.com v současné době nemá nějaké technické problémy, nicméně včera ani dnes se mi nepodařilo vložit peníze přes platební kartu. Důvod – zamítnuto vydavatelem karty. Dnes jsem tedy volala do banky, kde je problém a sdělili mi, že tento obchodník byl vyhodnocen jako rizikový a mohlo by dojít k zneužití peněz a z toho důvodu převod nepovolili. Je pravdou, ,že i samotná aplikace Crypto.com app včera ani dnes nefunguje na 100%.

Magazín Finex

Dobrý den, Lucie. S aplikací jsme včera také zaznamenali problémy, ale nyní už vše funguje. Zkusila jste v bance říci, že se jedná o autorizovanou transakci, že o ní víte a aby ji neblokovali? Možná by to mohlo pomoci.

Marek

Dobrý den,

mám hloupý dotaz :)
jsem starší člověk, ale zajímám se o kryptoměny.
Jenom se zeptám, pokud si na kartu pošlu třeba 30€
a mám v aplikaci i nějaké bitcoiny,
tak čím potom platím v obchodě ?
těma eurama, nebo bitcoiny ? :)

moc se omlouvám a děkuji
Marek

Magazín Finex

Dobrý den, Marku. V aplikaci jsou peněženky oddělené – Card balance a Crypto wallet. Pokud platíte VISA kartou Crypto.com, pak se vždy strhávají eura z Card balance. Pokud chcete k placení použít bitcoiny, musíte je nejdříve z Crypto wallet převést na EUR v Card balance. (V aplikaci zvolte záložku Card > Top Up > Crypto Wallet) :-)

Marek

Dobrý den, moc děkuji, to jsem potřeboval vědět.
A mohu mít ještě jeden dotaz ? :)
Poslal jsem si na kartu těch 30€ (total balance)
A mohu za tuto částku koupit btc, nebo cro ?
děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, pokud jste si € poslal na kartu pomocí tlačítka Top Up, tak tuším, že tyto peníze je možné využít pouze pro nakupování s Crypto.com kartou, není možné za ně už zpětně kupovat kryptoměny.

Aleš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Bylo by možné dostat nějaký návod jak vybrat peníze na běžný účet v cz z crypto.com? Díky

Magazín Finex

Dobrý den, v zásadě máte 2 možnosti:

 • buď využijete tento návod – jak prodat kryptoměny – a dle toho kryptoměny z Crypto.com převedete na účet směnárny, která je smění za koruny a ty vám pošle na bankovní účet,
 • a nebo kryptoměny prodáte za eura přímo v Crypto.com aplikaci a eura si necháte (Withdrawal) na svůj účet poslat. Pokud máte pouze bankovní účet vedený v korunách a ne eurech, pak vám je banka po přijetí eur automaticky na koruny smění jejich kurzem.
CZK

Mohu vřele doporučit!!!

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo