Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové služby » NEXO

Kryptoměnová platforma Nexo - Jak funguje a jaké služby nabízí?

Základní informace o NEXO

Nabízené služby

Půjčky, kreditní karta, směna a úročení kryptoměn

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Ethereum, NEXO a 30+ dalších

Vlastní token

NEXO

Informace o platformě Nexo

Nexo je jedna z nejpokročilejších regulovaných kryptoměnových institucí na světě, která se zaměřuje primárně na okamžité kryptoměnové půjčky. Paralelně s tím poskytuje i velmi zajímavou možnost úročení vložených kryptoměn, přičemž s využitím jejího nativního tokenu NEXO jsou úroky ještě vyšší a uživatelé mají zároveň právo i na vyplácení "dividendy".

Hlavní síla této platformy tkví ve vysoké bezpečnosti a regulační dostupnosti. Nativní token platformy byl schválen Komisí pro kontrolu cenných papírů ve Spojených státech a samotná platforma má zelenou na své podnikání ve 200 světových jurisdikcích.

Služby poskytované platformou jsou k dispozici pro 40 fiat měn. Asi tou hlavní nevýhodou je skutečnost, že se jedná 100% centralizovanou platformu – díky tomu také kompletně vyhovuje drtivé většině státních autorit. V této recenzi Nexo naleznete všechno podstatné, co byste měli vědět. Pojďme na to!

Obsah této recenze Nexo

1.Na co se Nexo zaměřuje?2.Token NEXO3.Jak půjčky u Nexo fungují?4.Jak na půjčky či nákupy kryptoměn na Nexu?Věrnostní úrovně – Jak fungují a jak jich dosáhnout?První sjednání půjčky5.Úročení kryptoměn na Nexu6.Kreditní karta Nexo Card7.Bezpečnost, zabezpečení a pojištění platformy8.Výhody a nevýhody platformy Nexo9.Závěr: Vyplatí se používat Nexo?

Na co se Nexo zaměřuje?

Nexo existuje již od začátku roku 2018. Držitelům digitálních aktiv poskytuje to nejlepší z obou světů – okamžitý přístup k hotovosti a vysoké výnosy z nevyužitých aktiv. Můžeme využít možnosti půjčit si okamžitě až 2 miliony dolarů ve fiat měnách či ve stablecoinech, to vše s využitím našich kryptoměn jako zástavy.

Kryptoměny nečinně ležící na našem účtu můžeme dodatečně využít k získávání odměn ve formě stakingu. Zhodnocovat můžeme více než 30+ vybraných kryptoměn, procentuální zhodnocení se jednotlivě liší.

Všechny možnosti pro zhodnocování jednotlivých kryptoměn na platformě Nexo
Všechny možnosti pro zhodnocování jednotlivých kryptoměn na platformě Nexo
Zdroj: nexo.io

Donedávna tedy hlavním smyslem platformy bylo pouze půjčování a úročení vložených kryptoměn. Novinkou je Nexo Card – první kryptoměnová kreditní karta. Pomocí Nexo Card můžeme platit všude po světě jako jakoukoliv jinou kreditní kartou, navíc při placení neutrácíme přímo naše kryptoměny, ale kredit, který následně dorovnáme. Nejedná se tedy o debetní, ale kreditní kartu.

Pro plné využití všech výhod nabízených platformou můžeme využít kryptoměnu NEXO – nativní token stvořený pro využití přímo na jeho platformě.

Token NEXO

Samotný NEXO token uživatelům slouží zejména k získávání věrnostních úrovní, které jsou rozděleny na základní, stříbrnou, zlatou a platinovou. Rozšiřují výhody v závislosti na množství tokenů, které držíme v našich peněženkách přímo na platformě v kombinaci se zůstatkem portfolia.

Požadavky na každou věrnostní úroveň jsou následující:

 • Základní: Nejsou potřeba žádné tokeny, jedná se o úroveň, kterou dostane každý nový uživatel.
 • Stříbrná: Nejméně 1 % zůstatku portfolia na našem účtu musí obsahovat NEXO tokeny.
 • Zlatá: Nejméně 5 % zůstatku portfolia na našem účtu musí obsahovat NEXO tokeny.
 • Platinová: Nejméně 10 % zůstatku portfolia na našem účtu musí obsahovat NEXO tokeny.
věrnostní úrovně
4 věrnostní úrovně na platformě Nexo
Zdroj: nexo.io

Jak půjčky u Nexo fungují?

Půjčky fiatu přijaté od Nexa jsou přijímány ve stejný den nebo ten následující prostřednictvím bankovních převodů SWIFT, SEPA nebo ACH. Přijímající účet může být osobní či firemní. Okamžité kryptopůjčky fungují v páru s možností využití bezplatné kreditní karty Nexo Card.

S touto kartou se úvěrový limit vypočítá na základě hodnoty kryptoměn vložených do platformy a držených na zákaznických účtech. Do kreditu jsou průběžně zahrnovány i odměny za zhodnocování.

Pojďme se nyní podívat Nexu více pod kapotu, ať zjistíme, jak celé funguje.

Nexo Oracle

V jádru infrastruktury celé platformy Nexo se nachází prvek zvaný Nexo Oracle, který má na starosti správu většiny provozních aspektů:

 • Správa sítě.
 • Provádění monitorování majetku v reálném čase.
 • Zpracování analýzy dat za účelem správy distribuce půjček a splátkových kalendářů.
 • Na základě informací v minulých bodech určuje konečnou částku, kterou klient obdrží, náklady na půjčku proti zástavě a dobu jejího splácení.
Schéma funkčnosti Nexo Oracle
Schéma funkčnosti Nexo Oracle
Zdroj: medium.com

Pro své výpočty Nexo Oracle používá poměr Loan-to-Value (LTV), a to zejména ke stanovení úvěruschopnosti klienta, aniž by se musel uchýlit ke kontrole údajů o jeho/její bankovní historii nebo úvěrovém hodnocení.

Nexo Oracle je základním kamenem celého fungování platformy. Bez jeho algoritmů by nebylo možné schvalovat jednotlivé půjčky s ohledem na bezpečnost trhu.

Jak na půjčky či nákupy kryptoměn na Nexu?

Abychom si mohli na Nexu nějaké peněžní prostředky půjčit či své kryptoměny zhodnocovat, musíme se nejdříve zaregistrovat kliknutím na tlačítko Create account v pravém horním rohu na titulní stránce.

Po vytvoření účtu musíme provést ověření totožnosti (KYC), což Nexo pro využívání téměř všech jeho služeb vyžaduje. Stačí pouze přejít do nastavení našeho profilu a zahájit ověření.

Ověření totožnosti na platformě Nexo
Ověření totožnosti na platformě Nexo
Zdroj: nexo.io

Po úspěšném ověření totožnosti je možné na Nexo vložit své finanční prostředky, což je vlastně nutnost pro možné sjednání půjčky, alternativou je samozřejmě jejich nákup přímo na platformě. Všechny tyto kroky činíme v rozhraní naší Nexo peněženky, buď po přihlášení na webových stránkách, nebo v mobilní aplikaci.

Rozhraní v peněžence Nexo
Rozhraní v peněžence Nexo
Zdroj: platform.nexo.io

V rozhraní naší peněženky můžeme vidět všechny podstatné informace:

 • Hodnotu našeho portfolia,
 • pod názvem Credit Line největší možnou částku, kterou si můžeme půjčit, a
 • Available Credit neboli dostupný kredit pro placení ihned pod tím.

Ve třetím sloupci nahoře se nachází celkové zhodnocení kryptoměn a v posledním naše věrnostní úroveň, jež se liší podle toho, jaký podíl v našem portfoliu zaobírá kryptoměna NEXO.

Spodní část peněženky se již zaměřuje na Sjednání či splacení půjčky a na Směnu kryptoměn. V nejnižší části vidíme seznam všech našich držených kryptoměn s jejich zůstatkem, možnou částkou, kterou si můžeme půjčit s využitím dané kryptoměny jako kolaterálu (Credit line) a její úroky.

Nákup kryptoměn na Nexu

Abychom mohli začít využívat služby Nexa, musíme si na něj své kryptoměny nejprve vložit či je přímo na Nexu koupit. Vklad je jednoduchý – stačí pouze kliknout na Top up u naší zvolené kryptoměny, bude nám vygenerována adresa, na níž kryptoměny odešleme.

Kryptoměny si můžeme také zakoupit přímo kreditní kartou, ať už po kliknutí na Top up nebo v záložce Exchange -> Buy Crypto. Stačí si zvolit požadovanou kryptoměnu, fiat měnu, ve které transakci zaplatíme, a vložit údaje o kartě. Opět musíme upozornit na nutnost mít dokončené ověření KYC.

Nákup kryptoměn skrze kreditní kartu
Nákup kryptoměn skrze kreditní kartu
Zdroj: nexo.io

Po úspěšném nákupu se naše kryptoměny budou nacházet v Savings Wallet, což je základní peněženka platformy, v níž se nám kryptoměny automaticky zhodnocují. O kolik procent? To zjistíme ihned po vysvětlení věrnostních úrovní.

Věrnostní úrovně – Jak fungují a jak jich dosáhnout?

Úroky pro půjčky a naopak úroky za zhodnocování kryptoměn společně s procenty na cashback z karty Nexo Card závisí na naší věrnostní úrovni. Nejdříve je tedy vhodné vysvětlit si, jak věrnostní úrovně fungují a jak je možné je získat.

Věrnostní úrovně jsou celkem 4 – základní, stříbrná, zlatá a platinová (ta nejvyšší). Všechny propagační materiály platformy Nexo přirozeně uvádějí nejvyšší procenta výhod dostupná pro platinovou kategorii. Jak je to ale s nižšími úrovněmi? Poskytují také zajímavá čísla?

Níže nalezneme rozdělení samotných věrnostních úrovní a jaký procentuální podíl mincí NEXO musíme v našem portfoliu pro jejich dosažení držet:

 • základní: 0 až 1 % tokenů NEXO v našem portfoliu,
 • stříbrná: 1 až 5 % tokenů NEXO v našem portfoliu,
 • zlatá: 5 až 10 % tokenů NEXO v našem portfoliu,
 • platinová: od 10 % tokenů NEXO v našem portfoliu.
Věrnostní úrovně na Nexo
Jaký podíl mincí NEXO musíme držet v našem portfoliu pro dosažení konkrétních úrovní?
Zdroj: nexo.io

Své kryptoměny uložené na účtu Nexo můžeme zhodnocovat skrze formu stakingu. Procenta pro jednotlivé kryptoměny se liší, mohou být však dodatečně zvýšena skrze věrnostní úroveň.

Každá z těchto úrovní nám tedy umožňuje dosáhnout jiných úroků pro zhodnocování našich nečinných kryptoměn a zvláště stablecoinů. Nabízené úroky se liší následujícím způsobem:

 • Základní: úrok u kryptoměn až 13 %, u stablecoinů až 8 %,
 • Stříbrná: úrok u kryptoměn až 15,5 %, u stablecoinů až 8,5 %,
 • Zlatá: úrok u kryptoměn až 16 %, u stablecoinů až 10 %,
 • Platinová: úrok u kryptoměn až 17 %, u stablecoinů až 12 %.
Úroky pro kryptoměny a stablecoiny v jednotlivých kategoriích
Úroky pro kryptoměny a stablecoiny v jednotlivých kategoriích
Zdroj: nexo.io

Při koupi nebo směně kryptoměn na platformě můžeme dosáhnout různých cashbacků odesílaných automaticky do naší peněženky, opět v závislosti na naší věrnostní úrovni:

 • Základní: 0 % při směně nebo nákupu kryptoměn na portálu,
 • Stříbrná: 0,1 % při směně nebo nákupu kryptoměn na portálu,
 • Zlatá: 0,25 % při směně nebo nákupu kryptoměn na portálu,
 • Platinová: 0,5 % při směně nebo nákupu kryptoměn na portálu.
Procenta cashbacku pro jednotlivé věrnostní úrovně
Procenta cashbacku pro jednotlivé věrnostní úrovně
Zdroj: nexo.io

Nyní se dostáváme k poplatkům za půjčky. Se zvyšující se věrnostní úrovní se snižují i úroky, je zde však stále podmínka nižšího LTV než 20 % pro zajištění bezpečnosti. Pro nižší úroky můžeme dle kategorie dosáhnout následujících hodnot:

 • Základní: úrok činí 13,9 % RPSN.
 • Stříbrná: úrok činí 12,9 % RPSN.
 • Zlatá: úrok činí 8,9 % RPSN, pokud je naše LTV vyšší jak 20 %. Pokud je nižší nebo rovno 20 %, úrok činní 1,9 % RPSN.
 • Platinová: úrok činí 6,9% RPSN, pokud je naše LTV vyšší jak 20 %. Pokud je nižší nebo rovno 20%, úrok činí 0 % RPSN.
Úroky na půjčky dle kategorií
Úroky na půjčky dle kategorií
Zdroj: nexo.io

Další výhody se týkají Nexo Card, přesněji počtu výběrů v bankomatech zdarma. Princip fungování kreditní karty si stručně vysvětlíme dále v článku. Počet výběrů na měsíc se opět liší dle věrnostní úrovně:

 • Základní: 1 výběr v měsíci,
 • Stříbrná: 3 výběry v měsíci,
 • Zlatá: 5 výběrů v měsíci,
 • Platinová: 10 výběrů v měsíci.

Při provedení většího počtu výběrů je ke každému dodatečně účtován poplatek 1,99 eur.

Výběry zdarma dle jednotlivých kategorií
Výběry zdarma dle jednotlivých kategorií
Zdroj: nexo.io

Dodatečně věrnostní úrovně ovlivňují i míru cashbacku při placení kartou Nexo Card:

 • Základní: 0,5 % v NEXO tokenech nebo 0,1 % v BTC,
 • Stříbrná: 0,7 % v NEXO tokenech nebo 0,2 % v BTC,
 • Zlatá: 1 % v NEXO tokenech nebo 0,3 % v BTC,
 • Platinová: 2 % v NEXO tokenech nebo 0,5 % v BTC.

Podle naší úrovně budeme také platit jiné poplatky při platbě kartou Nexo Card v zahraničí:

 • Základní: žádné poplatky až do výše 3 000 eur měsíčně.
 • Stříbrná: žádné poplatky až do výše 5 000 eur měsíčně.
 • Zlatá: žádné poplatky až do výše 10 000 eur měsíčně.
 • Platinová: žádné poplatky až do výše 20 000 eur měsíčně.

První sjednání půjčky

Pokud máme dokončeno ověření totožnosti a dostatek kryptoměn na účtu, splňujeme všechny podmínky pro půjčky. Do naší první se můžeme pustit kliknutím na tlačítko Borrow v rozhraní našeho účtu.

Formulář pro vyplnění informací o půjčce
Formulář pro vyplnění informací o půjčce
Zdroj: platform.nexo.io

V jednoduchém rozhraní uvidíme ihned veškeré podstatné informace – kolik si maximálně můžeme půjčit a zdali chceme prostředky ve stablecoinu či fiat měně. Vedle adresy peněženky či bankovního účtu budeme pravděpodobně vyzváni i k vyplnění některých osobních informací.

Úročení kryptoměn na Nexu

Když se rozhodneme využít tuto službu, jsme to tentokrát my, kdo půjčuje své finanční prostředky plaftormě, ta je následně využije k půjčení někomu dalšímu. Za naše kryptoměny obdržíme úrok, který nám bude denně vyplácen.

Abychom své kryptoměny mohli zúročit, musíme je ponechat v Savings Wallet. I pro úročení kryptoměn je nutné projít KYC ověřením. Procentuální zhodnocení vychází z naší věrnostní úrovně.

Zhodnocení kryptoměn při vyplácení v NEXO
Zhodnocení kryptoměn při vyplácení v NEXO
Zdroj: nexo.io

Úroky můžeme zvýšit dodatečně volbou vyplácení odměn ne v daných kryptoměnách, ale v NEXO tokenech. U většiny kryptoměn budeme dostávat navíc 2 %, u některých můžeme však dosáhnout až na další 4 %, např. u kryptoměny AXS.

Jako poslední možnost pasivního příjmu je ještě dodatečné zhodnocování samotného tokenu NEXO – při jeho držení na platformě v základu dostáváme 7 % ročně.

Odměny za držení či staking kryptoměny NEXO
Odměny za držení či staking kryptoměny NEXO
Zdroj: nexo.io

Pokud jej však na platformě uzamkneme na 12 měsíců, procentuální zhodnocení se zvýší až na 12 %.

Kreditní karta Nexo Card

Novinkou platformy Nexo je představení první kreditní kryptoměnové karty. Nexo Card vznikla ve spolupráci s globálním bankovním gigantem MasterCard v roce 2022.

K uvedení karty se Nexo spojilo se společností DiPocket, která bude působit jako její vydavatel pro evropský trh. Jednalo se o velmi očekávaný krok ze strany platformy, na tuto událost netrpělivě čekalo plno zákazníků a investorů.

Kryptoměnová karta Nexo Card
Kryptoměnová karta Nexo Card
Zdroj: nexo.io

Jak lze kartu získat?

Kartu si lze obstarat aktuálně 2 způsoby:

 1. Virtuální karta – zůstatek našeho portfolia musí činit alespoň 50 dolarů,
 2. Fyzická karta – zůstatek našeho portfolia musí činit alespoň 500 dolarů a věrnostní úroveň musí být platinová.

Jaké výhody karta přináší?

Kreditní karta nabízí cashback při placení a to až do 2 % dle věrnostní úrovně a nastavení vyplácení. Dále nabízí bezplatné výběry z bankomatů, na každý měsíc je určitý počet výběrů podle věrnostní úrovně limitován na 1 až 10 výběrů, při překročení je účtován poplatek 1,99 eur.

Při placení v zahraničí nejsou účtovány žádné poplatky až do maximálních částek v rozmezí od 3 000 eur až do 20 000 eur, dle věrnostní úrovně. Platforma dále slibuje, že v případě neaktivity se žádné poplatky také neúčtují.

Jedná se o kreditní kartu, naše kryptoměny při placení tedy ve skutečnosti neprodáváme. Dluh ve formě kreditu následně dorovnáme později, nevzniká nám tím pádem žádná daňová povinnost, na rozdíl od prodeje kryptoměn.

Bezpečnost, zabezpečení a pojištění platformy

Nexo spolupracuje s předními poskytovateli zabezpečení v blockchainovém prostoru, včetně BitGo, Ledger a Bakkt. Dohromady mají 375 milionů dolarů v pojistné ochraně pro digitální aktiva držená na platformě Nexo prostřednictvím zmíněných institucí.

Spolupracující platformy a certifikace Nexo
Spolupracující platformy a certifikace Nexo
Zdroj: nexo.io

Jaké přední formy zabezpečení platforma využívá?

 • Dvoufázové ověření: SMS ověření, ověření e-mailu, dvoufaktorové ověření.
 • Biometrická identifikace: Pomocí otisku prstu nebo rozpoznání obličeje.
 • Whitelisting: Správa svých krypto adres, na které lze kryptoměny vybrat, podobnou službu nabízí např. i Binance.
 • Potvrzování výběru a upozornění na přihlášení.
 • Ochrana dat: Osobní údaje jsou uloženy v zabezpečených sítích a jsou přístupné pouze omezenému počtu osob s povinnou diskrétností. Všechny citlivé informace, které poskytujete, jsou šifrované pomocí technologie Secure Socket Layer (SSL).
 • Akreditované systémy řízení bezpečnosti informací: ISO/IEC 27001 zaručuje, že bezpečnostní infrastruktura společnosti má nejvyšší standard, čímž zajišťuje bezpečnost podniku a minimalizuje rizika pro všechny klienty a investory.
 • Segregované peněženky s více podpisy (multisig).
 • Nexo je licencované a regulované ve 200 jurisdikcích po celém světě.
 • Pojištění 375 milionů dolarů v hardwarových peněženkách (Ledger + jiné instituce), které jsou uloženy v trezorech třetí třídy zabezpečení.

Je tedy patrné, že na bezpečnosti si platforma Nexo zvláště zakládá. Musíme mít ovšem stále na paměti, že vzhledem k plnohodnotné centralizaci (jedná se prakticky o běžnou centralizovanou obchodní společnost působící v kryptoměnové sféře) platforma postrádá přirozené prvky bezpečnosti typické pro decentralizaci.

Legitimnost projektu

Cti samotného projektu pak přidává silná podpora společnosti Credissimo, fintech společnosti s miliony zákazníků a s desetiletými zkušenostmi. Její hlavní aktivity také zahrnují okamžité online spotřebitelské půjčky, financování e-commerce a platebních služeb.

Vzhledem k tomu, že projekty související s kryptoměnami se často ocitají pod drobnohledem regulačních orgánů, měla by být situace s Nexo poněkud klidnější, vezmeme-li v úvahu, že Credissimo funguje pod dohledem hned několika evropských orgánů pro bankovní a finanční služby.

Výhody a nevýhody platformy Nexo

Nexo je jednou z nejpokročilejších půjčkových platforem v kryptoměnách. Jedná se o centralizovanou společnost vyznačující se vysokou úrovní bezpečnosti s velkým počtem regulatorních povolení.

Vedle okamžitých půjček nabízí i velmi zajímavé možnosti ke zhodnocování kryptoměn. Kompetitivní výhodou nad konkurencí je i plně funkční kryptoměnová kreditní karta vydaná ve spolupráci s MasterCard.

Výhody Nexo

 • Okamžité půjčky ve fiat měnách či stablecoinech: Velkou sílou platformy je možnost půjčit si běžné fiat měny oproti kryptoměnám jako kolaterálu.
 • Nexo Card: Platforma disponuje první kryptoměnovou kreditní kartou. Na rozdíl např. od Binance Card při platbě kryptoměny neprodáváme, ale platíme formou kreditu, který později opět vyrovnáme. Nevzniká nám tedy daňová povinnost.
 • Zajímavé odměny za staking a úročení kryptoměn: Kryptoměny ležící na účtu se vám automaticky zhodnocují. Odměny můžete dodatečně zvýšit skrze různé mechanismy tokenu NEXO.
 • Legislativně přijímaná platforma v různých zemích: Nexo dostalo při svém vzniku zelenou od Komise pro cenné papíry v USA, vyhovuje AML regulacím o praní špinavých peněz a má podporu ve více než 200 legislativních rámcích po celém světě.
 • Velká bezpečnost: Nexo uzavřelo partnerství s velkým množstvím různých bezpečnostních, bankovních a účetních institucí zajišťujících jak vysokou bezpečnost infrastruktury platformy, tak krytí všech finančních prostředků.

Nevýhody Nexo

 • Centralizovaná platforma: I přes různé bezpečnostní vychytávky a krytí financí jinými institucemi Nexo postrádá přirozenou bezpečnost a autonomii pramenící z decentralizace, v tomto směru tedy zaostává nad její decentralizovanou konkurencí.
 • Proměnlivé parametry LTV a procentuálního zhodnocení: V závislosti na rozhodnutí vedení společnosti se mohou daná omezení pro půjčky či nabízené odměny za staking změnit, mezi kryptoměnami můžeme nalézt velké rozdíly a je tedy otázkou, jestli jsou odměny u všech dlouhodobě udržitelné a jestli tedy nebude Nexo nucené v budoucnu zasáhnout.
 • Relativně vysoké úroky na půjčky pro nižší věrnostní úrovně: Obchodní model společnosti ve všech směrech podporuje zájem o kryptoměnu NEXO. Pokud je naše věrnostní úroveň nízká (tedy pokud procentuální podíl kryptoměny NEXO nedosahuje potřebné hodnoty), vyplácené odměny jsou relativně nízké a naopak úroky u půjček jsou vysoké. Uživatelé jsou silně motivováni k nákupu a držení nativní kryptoměny NEXO.

Závěr: Vyplatí se používat Nexo?

Nexo je velmi zajímavou platformou nabízející půjčky stablecoinů a fiatu s krytím v kryptoměnách. To však není jediný nabízený produkt. V závislosti na dosažených věrnostních úrovních je možné nevyužité kryptoměny zhodnocovat a to v některých případech opravdu solidně.

Ti z nás, kteří vyzkoušeli různé kryptoměnové karty např. od Crypto.com nebo Binance, jistě vědí, že placení kryptoměn může být do určité míry nepříjemné kvůli nutnosti prodeje. Nexo toto řeší pomocí své kreditní karty, skrze kterou kryptoměny přímo neprodáváme.

Pokud ve světě kryptoměn hledáte prostředníka pro půjčování kryptoměn nebo vydání kreditní karty, Nexo určitě stojí za vyzkoušení. Jejich rozhraní je stručné, jednoduché a rychlé. Pyšní se vysokou úrovní zabezpečení a finančním zajištěním uložených prostředků. Nevýhodou pro některé ale může být centralizovaná nátura – nejedná se o decentralizovaný DeFi protokol.

Přívětivost pro Čechy 65%
Přívětivost platformy 95%
Poplatky 92%
Dostupné možnosti 92%
Registrace a verifikace 95%
Důvěryhodnost značky 95%
89 %
2. místo
NEXO
Nexo funguje jako platforma pro půjčování a zhodnocování kryptoměn ve formě úroků. Má nativní token NEXO a svou vlastní kryptoměnovou kreditní kartu Nexo Card. Na Nexo je možné sjednat půjčku až pro 40 různých fiat měn a zhodnocovat až 34 kryptoměn.
 • Okamžité půjčky ve fiat měně či stablecoinech
 • Možnost využívání Nexo kreditní karty
 • Staking a úročení kryptoměn
 • Legislativně velmi přijímaná služba
 • Bezpečnost je pro Nexo na prvním místě
 • Měnící se parametry LTV a zhodnocení
 • Relativně vysoké úroky na půjčky
 • Jedná se o centralizovanou platformu

Více informací o platformě Nexo

Jméno firmyNEXO
V češtině?
Dohled ČNB
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Ethereum, NEXO a 30+ dalších
Vlastní tokenNEXO
Nabízené službyPůjčky, kreditní karta, směna a úročení kryptoměn

Ohodnoťte společnost NEXO


Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo