Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo NEXO
Kryptoměnová platforma Nexo
Jak funguje a jaké služby nabízí?
Logo NEXO
NEXO
Logo NEXO

Kryptoměnová platforma NexoJak funguje a jaké služby nabízí?

Radek Šmejkal
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Matěj Bajer
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
27. 6. 2024
Logo NEXO

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
85 %
Poslední aktualizace
27. 6. 2024

Kryptoměnová směnárna, burza a banka v jednom

Nexo je švýcarská kryptoměnová platforma zaměřující se převážně na evropský trh a začínající uživatele. Kombinuje služby směnárny, burzy (finanční páka a platforma Nexo Pro s možností copy tradingu) a dalo by se říci, že i banky (úročení a poskytování půjček). Z kryptoměnových poskytovatelů nabízí nejnižší poplatek při přímém nákupu kryptoměn platební kartou (1,99 %). Počet podporovaných altcoinů však v dnešní době patří spíše k nižším.

Logo NEXO

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
85 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky brokera v České republice.

60%

Obchodní platforma
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu. V hodnocení je kladen velký důraz také na mobilní aplikaci.

90%

Poplatky a podmínky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za směnu, vklad či výběr peněz, poplatek za neaktivitu, výše zdanění CZ a US dividend a další. V potaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

85%

Dostupné instrumenty a aktiva
Hodnocení zahrnuje počet dostupných obchodních instrumentů, tříd aktiv, celkový počet aktiv a možnost obchodovat české akcie.

80%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení daného brokera, velikost jeho uživatelské základny, kvalita zákaznické podpory, názory našich čtenářů, prohřešky brokera v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

100%

Základní informace o NEXO

V češtině Ne
Vznik burzy duben 2018
Podporované kryptoměny BTC, XRP, ETH, SOL + 70 dalších
Poplatek za obchod na spotové burze Do 0,3 % pro makery a 0,4 % pro takery
Nabízené služby Směna, trading, půjčky, copy trading, DCA investice, úročení kryptoměn, vlastní platební karta, integrovaná peněženka
Nutnost KYC Ano

Informace o platformě Nexo

Nexo je jedna z nejpokročilejších regulovaných kryptoměnových institucí na světě, která se zaměřuje primárně na okamžité kryptoměnové půjčky. Paralelně s tím poskytuje i velmi zajímavou možnost úročení vložených kryptoměn, přičemž s využitím jejího nativního tokenu NEXO jsou úroky ještě vyšší a uživatelé mají zároveň právo i na vyplácení “dividendy”.

Hlavní síla této platformy tkví ve vysoké bezpečnosti a regulační dostupnosti. Nativní token platformy byl schválen Komisí pro kontrolu cenných papírů ve Spojených státech a samotná platforma má zelenou na své podnikání ve 200 světových jurisdikcích.

Služby poskytované platformou jsou k dispozici pro 40 fiat měn. Asi tou hlavní nevýhodou je skutečnost, že se jedná 100% centralizovanou platformu – díky tomu také kompletně vyhovuje drtivé většině státních autorit. V této recenzi Nexo naleznete všechno podstatné, co byste měli vědět. Pojďme na to!

Obsah této recenze Nexo

Na co se Nexo zaměřuje?

Nexo existuje již od začátku roku 2018. Držitelům digitálních aktiv poskytuje to nejlepší z obou světů – okamžitý přístup k hotovosti a vysoké výnosy z nevyužitých aktiv. Můžeme využít možnosti půjčit si okamžitě až 2 miliony dolarů ve fiat měnách či ve stablecoinech, to vše s využitím našich kryptoměn jako zástavy.

Kryptoměny nečinně ležící na našem účtu můžeme dodatečně využít k získávání odměn ve formě stakingu. Zhodnocovat můžeme více než 30+ vybraných kryptoměn, procentuální zhodnocení se jednotlivě liší.

Zdroj: nexo.io
Všechny možnosti pro zhodnocování jednotlivých kryptoměn na platformě Nexo
Všechny možnosti pro zhodnocování jednotlivých kryptoměn na platformě Nexo

Donedávna tedy hlavním smyslem platformy bylo pouze půjčování a úročení vložených kryptoměn. Novinkou je Nexo Card – první kryptoměnová kreditní karta. Pomocí Nexo Card můžeme platit všude po světě jako jakoukoliv jinou kreditní kartou, navíc při placení neutrácíme přímo naše kryptoměny, ale kredit, který následně dorovnáme. Nejedná se tedy o debetní, ale kreditní kartu.

Pro plné využití všech výhod nabízených platformou můžeme využít kryptoměnu NEXO – nativní token stvořený pro využití přímo na jeho platformě.

Token NEXO

Samotný NEXO token uživatelům slouží zejména k získávání věrnostních úrovní, které jsou rozděleny na základní, stříbrnou, zlatou a platinovou. Rozšiřují výhody v závislosti na množství tokenů, které držíme v našich peněženkách přímo na platformě v kombinaci se zůstatkem portfolia.

Požadavky na každou věrnostní úroveň jsou následující:

 • Základní: Nejsou potřeba žádné tokeny, jedná se o úroveň, kterou dostane každý nový uživatel.
 • Stříbrná: Nejméně 1 % zůstatku portfolia na našem účtu musí obsahovat NEXO tokeny.
 • Zlatá: Nejméně 5 % zůstatku portfolia na našem účtu musí obsahovat NEXO tokeny.
 • Platinová: Nejméně 10 % zůstatku portfolia na našem účtu musí obsahovat NEXO tokeny.
Zdroj: nexo.io
věrnostní úrovně
4 věrnostní úrovně na platformě Nexo
Poznámka

Více informací o tomto tokenu včetně možností jeho samotného zhodnocování je k dispozici v profilu kryptoměny NEXO.

Jak půjčky u Nexo fungují?

Půjčky fiatu přijaté od Nexa jsou přijímány ve stejný den nebo ten následující prostřednictvím bankovních převodů SWIFT, SEPA nebo ACH. Přijímající účet může být osobní či firemní. Okamžité kryptopůjčky fungují v páru s možností využití bezplatné kreditní karty Nexo Card.

S touto kartou se úvěrový limit vypočítá na základě hodnoty kryptoměn vložených do platformy a držených na zákaznických účtech. Do kreditu jsou průběžně zahrnovány i odměny za zhodnocování.

Pojďme se nyní podívat Nexu více pod kapotu, ať zjistíme, jak celé funguje.

Nexo Oracle

V jádru infrastruktury celé platformy Nexo se nachází prvek zvaný Nexo Oracle, který má na starosti správu většiny provozních aspektů:

 • Správa sítě.
 • Provádění monitorování majetku v reálném čase.
 • Zpracování analýzy dat za účelem správy distribuce půjček a splátkových kalendářů.
 • Na základě informací v minulých bodech určuje konečnou částku, kterou klient obdrží, náklady na půjčku proti zástavě a dobu jejího splácení.
Zdroj: medium.com
Schéma funkčnosti Nexo Oracle
Schéma funkčnosti Nexo Oracle

Pro své výpočty Nexo Oracle používá poměr Loan-to-Value (LTV), a to zejména ke stanovení úvěruschopnosti klienta, aniž by se musel uchýlit ke kontrole údajů o jeho/její bankovní historii nebo úvěrovém hodnocení.

Poznámka

LTV (loan-to-value) je poměr vypůjčených finančních prostředků vzhledem ke kolaterálu. Jako kolaterál si zvolíme vždy jednu nebo více kryptoměn. Pro každou kryptoměnu zvlášť je LTV unikátní a tvoří tedy hranici minimálního počtu dané kryptoměny k dorovnání půjčky.

Nexo Oracle hodnotu LTV neustále přepočítává podle více parametrů – bere v úvahu momentální i historickou volatilitu a likviditu kryptoměny na trhu. V zásadě se ale procenta pohybují kolem středních hodnot v následující tabulce:

Zdroj: nexo.io
Orientační LTV pro všechny podporované kryptoměny
Orientační LTV pro všechny podporované kryptoměny

U BTC se tedy pohybujeme kolem 50 % – to znamená, že když se rozhodneme zvolit Bitcoin jako kolaterál, můžeme si půjčit fiat či stablecoiny až do 50 % hodnoty Bitcoinu v našem portfoliu.

To samé platí i pro NEXO, pouze s 15 %. Pro představu se můžete podívat na obrázek níže.

Zdroj: nexo.io
půjčování oproti jednotlivým kryptoměnám
Kolik si můžeme půjčit vůči různým kryptoměnám? Částky se liší dle LTV.

Zde v prostředním sloupci Balance můžeme vidět hodnotu držených kryptoměn a vpravo ve sloupečku Credit Line částku, kterou si oproti nim můžeme půjčit.

Tedy oproti Bitcoinu v hodnotě kolem 1 300 dolarů si můžeme půjčit zhruba 600 dolarů, pohybujeme se v toleranci 50 %. U NEXO už to taková hitparáda není – když držíme NEXO v hodnotě zhruba 2 500 dolarů a využijeme jej jako kolaterál, nemůžeme si půjčit více, než zhruba 350 dolarů – zde se stále pohybujeme kolem 15 %.

Nexo Oracle je základním kamenem celého fungování platformy. Bez jeho algoritmů by nebylo možné schvalovat jednotlivé půjčky s ohledem na bezpečnost trhu.

Jak na půjčky či nákupy kryptoměn na Nexu?

Abychom si mohli na Nexu nějaké peněžní prostředky půjčit či své kryptoměny zhodnocovat, musíme se nejdříve zaregistrovat kliknutím na tlačítko Create account v pravém horním rohu na titulní stránce.

Po vytvoření účtu musíme provést ověření totožnosti (KYC), což Nexo pro využívání téměř všech jeho služeb vyžaduje. Stačí pouze přejít do nastavení našeho profilu a zahájit ověření.

Zdroj: nexo.io
Ověření totožnosti na platformě Nexo
Ověření totožnosti na platformě Nexo

Po úspěšném ověření totožnosti je možné na Nexo vložit své finanční prostředky, což je vlastně nutnost pro možné sjednání půjčky, alternativou je samozřejmě jejich nákup přímo na platformě. Všechny tyto kroky činíme v rozhraní naší Nexo peněženky, buď po přihlášení na webových stránkách, nebo v mobilní aplikaci.

Zdroj: platform.nexo.io
Rozhraní v peněžence Nexo
Rozhraní v peněžence Nexo

V rozhraní naší peněženky můžeme vidět všechny podstatné informace:

 • Hodnotu našeho portfolia,
 • pod názvem Credit Line největší možnou částku, kterou si můžeme půjčit, a
 • Available Credit neboli dostupný kredit pro placení ihned pod tím.

Ve třetím sloupci nahoře se nachází celkové zhodnocení kryptoměn a v posledním naše věrnostní úroveň, jež se liší podle toho, jaký podíl v našem portfoliu zaobírá kryptoměna NEXO.

Spodní část peněženky se již zaměřuje na Sjednání či splacení půjčky a na Směnu kryptoměn. V nejnižší části vidíme seznam všech našich držených kryptoměn s jejich zůstatkem, možnou částkou, kterou si můžeme půjčit s využitím dané kryptoměny jako kolaterálu (Credit line) a její úroky.

Poznámka

Dodatečné upozornění: Je důležité si uvědomit, že můžeme být rovněž požádáni o předložení podpůrných dokumentů k prokázání původu našich finančních prostředků. Nexo v tomto směru plně vyhovuje regulacím o praní špinavých peněz.

Nákup kryptoměn na Nexu

Abychom mohli začít využívat služby Nexa, musíme si na něj své kryptoměny nejprve vložit či je přímo na Nexu koupit. Vklad je jednoduchý – stačí pouze kliknout na Top up u naší zvolené kryptoměny, bude nám vygenerována adresa, na níž kryptoměny odešleme.

Kryptoměny si můžeme také zakoupit přímo kreditní kartou, ať už po kliknutí na Top up nebo v záložce Exchange -> Buy Crypto. Stačí si zvolit požadovanou kryptoměnu, fiat měnu, ve které transakci zaplatíme, a vložit údaje o kartě. Opět musíme upozornit na nutnost mít dokončené ověření KYC.

Zdroj: nexo.io
Nákup kryptoměn skrze kreditní kartu
Nákup kryptoměn skrze kreditní kartu

Po úspěšném nákupu se naše kryptoměny budou nacházet v Savings Wallet, což je základní peněženka platformy, v níž se nám kryptoměny automaticky zhodnocují. O kolik procent? To zjistíme ihned po vysvětlení věrnostních úrovní.

Věrnostní úrovně – Jak fungují a jak jich dosáhnout?

Úroky pro půjčky a naopak úroky za zhodnocování kryptoměn společně s procenty na cashback z karty Nexo Card závisí na naší věrnostní úrovni. Nejdříve je tedy vhodné vysvětlit si, jak věrnostní úrovně fungují a jak je možné je získat.

Věrnostní úrovně jsou celkem 4 – základní, stříbrná, zlatá a platinová (ta nejvyšší). Všechny propagační materiály platformy Nexo přirozeně uvádějí nejvyšší procenta výhod dostupná pro platinovou kategorii. Jak je to ale s nižšími úrovněmi? Poskytují také zajímavá čísla?

Níže nalezneme rozdělení samotných věrnostních úrovní a jaký procentuální podíl mincí NEXO musíme v našem portfoliu pro jejich dosažení držet:

 • základní: 0 až 1 % tokenů NEXO v našem portfoliu,
 • stříbrná: 1 až 5 % tokenů NEXO v našem portfoliu,
 • zlatá: 5 až 10 % tokenů NEXO v našem portfoliu,
 • platinová: od 10 % tokenů NEXO v našem portfoliu.
Zdroj: nexo.io
Věrnostní úrovně na Nexo
Jaký podíl mincí NEXO musíme držet v našem portfoliu pro dosažení konkrétních úrovní?

Své kryptoměny uložené na účtu Nexo můžeme zhodnocovat skrze formu stakingu. Procenta pro jednotlivé kryptoměny se liší, mohou být však dodatečně zvýšena skrze věrnostní úroveň.

Každá z těchto úrovní nám tedy umožňuje dosáhnout jiných úroků pro zhodnocování našich nečinných kryptoměn a zvláště stablecoinů. Nabízené úroky se liší následujícím způsobem:

 • Základní: úrok u kryptoměn až 13 %, u stablecoinů až 8 %,
 • Stříbrná: úrok u kryptoměn až 15,5 %, u stablecoinů až 8,5 %,
 • Zlatá: úrok u kryptoměn až 16 %, u stablecoinů až 10 %,
 • Platinová: úrok u kryptoměn až 17 %, u stablecoinů až 12 %.
Zdroj: nexo.io
Úroky pro kryptoměny a stablecoiny v jednotlivých kategoriích
Úroky pro kryptoměny a stablecoiny v jednotlivých kategoriích

Při koupi nebo směně kryptoměn na platformě můžeme dosáhnout různých cashbacků odesílaných automaticky do naší peněženky, opět v závislosti na naší věrnostní úrovni:

 • Základní: 0 % při směně nebo nákupu kryptoměn na portálu,
 • Stříbrná: 0,1 % při směně nebo nákupu kryptoměn na portálu,
 • Zlatá: 0,25 % při směně nebo nákupu kryptoměn na portálu,
 • Platinová: 0,5 % při směně nebo nákupu kryptoměn na portálu.
Zdroj: nexo.io
Procenta cashbacku pro jednotlivé věrnostní úrovně
Procenta cashbacku pro jednotlivé věrnostní úrovně

Nyní se dostáváme k poplatkům za půjčky. Se zvyšující se věrnostní úrovní se snižují i úroky, je zde však stále podmínka nižšího LTV než 20 % pro zajištění bezpečnosti. Pro nižší úroky můžeme dle kategorie dosáhnout následujících hodnot:

 • Základní: úrok činí 13,9 % RPSN.
 • Stříbrná: úrok činí 12,9 % RPSN.
 • Zlatá: úrok činí 8,9 % RPSN, pokud je naše LTV vyšší jak 20 %. Pokud je nižší nebo rovno 20 %, úrok činní 1,9 % RPSN.
 • Platinová: úrok činí 6,9% RPSN, pokud je naše LTV vyšší jak 20 %. Pokud je nižší nebo rovno 20%, úrok činí 0 % RPSN.
Zdroj: nexo.io
Úroky na půjčky dle kategorií
Úroky na půjčky dle kategorií

Další výhody se týkají Nexo Card, přesněji počtu výběrů v bankomatech zdarma. Princip fungování kreditní karty si stručně vysvětlíme dále v článku. Počet výběrů na měsíc se opět liší dle věrnostní úrovně:

 • Základní: 1 výběr v měsíci,
 • Stříbrná: 3 výběry v měsíci,
 • Zlatá: 5 výběrů v měsíci,
 • Platinová: 10 výběrů v měsíci.

Při provedení většího počtu výběrů je ke každému dodatečně účtován poplatek 1,99 eur.

Zdroj: nexo.io
Výběry zdarma dle jednotlivých kategorií
Výběry zdarma dle jednotlivých kategorií

Dodatečně věrnostní úrovně ovlivňují i míru cashbacku při placení kartou Nexo Card:

 • Základní: 0,5 % v NEXO tokenech nebo 0,1 % v BTC,
 • Stříbrná: 0,7 % v NEXO tokenech nebo 0,2 % v BTC,
 • Zlatá: 1 % v NEXO tokenech nebo 0,3 % v BTC,
 • Platinová: 2 % v NEXO tokenech nebo 0,5 % v BTC.

Podle naší úrovně budeme také platit jiné poplatky při platbě kartou Nexo Card v zahraničí:

 • Základní: žádné poplatky až do výše 3 000 eur měsíčně.
 • Stříbrná: žádné poplatky až do výše 5 000 eur měsíčně.
 • Zlatá: žádné poplatky až do výše 10 000 eur měsíčně.
 • Platinová: žádné poplatky až do výše 20 000 eur měsíčně.

První sjednání půjčky

Pokud máme dokončeno ověření totožnosti a dostatek kryptoměn na účtu, splňujeme všechny podmínky pro půjčky. Do naší první se můžeme pustit kliknutím na tlačítko Borrow v rozhraní našeho účtu.

Zdroj: platform.nexo.io
Formulář pro vyplnění informací o půjčce
Formulář pro vyplnění informací o půjčce

V jednoduchém rozhraní uvidíme ihned veškeré podstatné informace – kolik si maximálně můžeme půjčit a zdali chceme prostředky ve stablecoinu či fiat měně. Vedle adresy peněženky či bankovního účtu budeme pravděpodobně vyzváni i k vyplnění některých osobních informací.

Poznámka

K půjčce můžete využít jako kolaterál jednu či více kryptoměn. Algoritmy Nexa využívají ty kryptoměny, které se nacházejí v Credit Line peněžence – jedná se o další interní peněženku Nexo, v tomto směru funguje platforma podobně jako např. KuCoin a jeho hlavní a tradingová peněženka.

Zdroj: platform.nexo.io
Přesun kryptoměn mezi jednotlivými peněženkami
Přesun kryptoměn mezi jednotlivými peněženkami

V seznamu našich držených kryptoměn stačí pouze kliknout na tlačítko Manage wallet úplně vpravo u každé kryptoměny a nastavit, kolik si chcete přeposlat ze Savings Wallet na Credit Line Wallet.

Je důležité si uvědomit, že se budou zhodnocovat pouze kryptoměny nacházející se na Savings Wallet, na zbylé kryptoměny plnící funkci kolaterálu v Credit Line Wallet se žádné zhodnocení nevztahuje.

Když si žádné kryptoměny nepřesunete, Nexo si je samo dorovná dle potřeby.

Úročení kryptoměn na Nexu

Když se rozhodneme využít tuto službu, jsme to tentokrát my, kdo půjčuje své finanční prostředky plaftormě, ta je následně využije k půjčení někomu dalšímu. Za naše kryptoměny obdržíme úrok, který nám bude denně vyplácen.

Abychom své kryptoměny mohli zúročit, musíme je ponechat v Savings Wallet. I pro úročení kryptoměn je nutné projít KYC ověřením. Procentuální zhodnocení vychází z naší věrnostní úrovně.

Zdroj: nexo.io
Zhodnocení kryptoměn při vyplácení v NEXO
Zhodnocení kryptoměn při vyplácení v NEXO

Úroky můžeme zvýšit dodatečně volbou vyplácení odměn ne v daných kryptoměnách, ale v NEXO tokenech. U většiny kryptoměn budeme dostávat navíc 2 %, u některých můžeme však dosáhnout až na další 4 %, např. u kryptoměny AXS.

Jako poslední možnost pasivního příjmu je ještě dodatečné zhodnocování samotného tokenu NEXO – při jeho držení na platformě v základu dostáváme 7 % ročně.

Zdroj: nexo.io
Odměny za držení či staking kryptoměny NEXO
Odměny za držení či staking kryptoměny NEXO

Pokud jej však na platformě uzamkneme na 12 měsíců, procentuální zhodnocení se zvýší až na 12 %.

Kreditní karta Nexo Card

Novinkou platformy Nexo je představení první kreditní kryptoměnové karty. Nexo Card vznikla ve spolupráci s globálním bankovním gigantem MasterCard v roce 2022.

K uvedení karty se Nexo spojilo se společností DiPocket, která bude působit jako její vydavatel pro evropský trh. Jednalo se o velmi očekávaný krok ze strany platformy, na tuto událost netrpělivě čekalo plno zákazníků a investorů.

Zdroj: nexo.io
Kryptoměnová karta Nexo Card
Kryptoměnová karta Nexo Card

Jak lze kartu získat?

Kartu si lze obstarat aktuálně 2 způsoby:

 1. Virtuální karta – zůstatek našeho portfolia musí činit alespoň 50 dolarů,
 2. Fyzická karta – zůstatek našeho portfolia musí činit alespoň 500 dolarů a věrnostní úroveň musí být platinová.

Jaké výhody karta přináší?

Kreditní karta nabízí cashback při placení a to až do 2 % dle věrnostní úrovně a nastavení vyplácení. Dále nabízí bezplatné výběry z bankomatů, na každý měsíc je určitý počet výběrů podle věrnostní úrovně limitován na 1 až 10 výběrů, při překročení je účtován poplatek 1,99 eur.

Při placení v zahraničí nejsou účtovány žádné poplatky až do maximálních částek v rozmezí od 3 000 eur až do 20 000 eur, dle věrnostní úrovně. Platforma dále slibuje, že v případě neaktivity se žádné poplatky také neúčtují.

Jedná se o kreditní kartu, naše kryptoměny při placení tedy ve skutečnosti neprodáváme. Dluh ve formě kreditu následně dorovnáme později, nevzniká nám tím pádem žádná daňová povinnost, na rozdíl od prodeje kryptoměn.

Bezpečnost, zabezpečení a pojištění platformy

Nexo spolupracuje s předními poskytovateli zabezpečení v blockchainovém prostoru, včetně BitGo, Ledger a Bakkt. Dohromady mají 375 milionů dolarů v pojistné ochraně pro digitální aktiva držená na platformě Nexo prostřednictvím zmíněných institucí.

Zdroj: nexo.io
Spolupracující platformy a certifikace Nexo
Spolupracující platformy a certifikace Nexo

Jaké přední formy zabezpečení platforma využívá?

 • Dvoufázové ověření: SMS ověření, ověření e-mailu, dvoufaktorové ověření.
 • Biometrická identifikace: Pomocí otisku prstu nebo rozpoznání obličeje.
 • Whitelisting: Správa svých krypto adres, na které lze kryptoměny vybrat, podobnou službu nabízí např. i Binance.
 • Potvrzování výběru a upozornění na přihlášení.
 • Ochrana dat: Osobní údaje jsou uloženy v zabezpečených sítích a jsou přístupné pouze omezenému počtu osob s povinnou diskrétností. Všechny citlivé informace, které poskytujete, jsou šifrované pomocí technologie Secure Socket Layer (SSL).
 • Akreditované systémy řízení bezpečnosti informací: ISO/IEC 27001 zaručuje, že bezpečnostní infrastruktura společnosti má nejvyšší standard, čímž zajišťuje bezpečnost podniku a minimalizuje rizika pro všechny klienty a investory.
 • Segregované peněženky s více podpisy (multisig).
 • Nexo je licencované a regulované ve 200 jurisdikcích po celém světě.
 • Pojištění 375 milionů dolarů v hardwarových peněženkách (Ledger + jiné instituce), které jsou uloženy v trezorech třetí třídy zabezpečení.

Je tedy patrné, že na bezpečnosti si platforma Nexo zvláště zakládá. Musíme mít ovšem stále na paměti, že vzhledem k plnohodnotné centralizaci (jedná se prakticky o běžnou centralizovanou obchodní společnost působící v kryptoměnové sféře) platforma postrádá přirozené prvky bezpečnosti typické pro decentralizaci.

Legitimnost projektu

Cti samotného projektu pak přidává silná podpora společnosti Credissimo, fintech společnosti s miliony zákazníků a s desetiletými zkušenostmi. Její hlavní aktivity také zahrnují okamžité online spotřebitelské půjčky, financování e-commerce a platebních služeb.

Vzhledem k tomu, že projekty související s kryptoměnami se často ocitají pod drobnohledem regulačních orgánů, měla by být situace s Nexo poněkud klidnější, vezmeme-li v úvahu, že Credissimo funguje pod dohledem hned několika evropských orgánů pro bankovní a finanční služby.

Výhody a nevýhody platformy Nexo

Nexo je jednou z nejpokročilejších půjčkových platforem v kryptoměnách. Jedná se o centralizovanou společnost vyznačující se vysokou úrovní bezpečnosti s velkým počtem regulatorních povolení.

Vedle okamžitých půjček nabízí i velmi zajímavé možnosti ke zhodnocování kryptoměn. Kompetitivní výhodou nad konkurencí je i plně funkční kryptoměnová kreditní karta vydaná ve spolupráci s MasterCard.

Výhody Nexo

 • Okamžité půjčky ve fiat měnách či stablecoinech: Velkou sílou platformy je možnost půjčit si běžné fiat měny oproti kryptoměnám jako kolaterálu.
 • Nexo Card: Platforma disponuje první kryptoměnovou kreditní kartou. Na rozdíl např. od Binance Card při platbě kryptoměny neprodáváme, ale platíme formou kreditu, který později opět vyrovnáme. Nevzniká nám tedy daňová povinnost.
 • Zajímavé odměny za staking a úročení kryptoměn: Kryptoměny ležící na účtu se vám automaticky zhodnocují. Odměny můžete dodatečně zvýšit skrze různé mechanismy tokenu NEXO.
 • Legislativně přijímaná platforma v různých zemích: Nexo dostalo při svém vzniku zelenou od Komise pro cenné papíry v USA, vyhovuje AML regulacím o praní špinavých peněz a má podporu ve více než 200 legislativních rámcích po celém světě.
 • Velká bezpečnost: Nexo uzavřelo partnerství s velkým množstvím různých bezpečnostních, bankovních a účetních institucí zajišťujících jak vysokou bezpečnost infrastruktury platformy, tak krytí všech finančních prostředků.

Nevýhody Nexo

 • Centralizovaná platforma: I přes různé bezpečnostní vychytávky a krytí financí jinými institucemi Nexo postrádá přirozenou bezpečnost a autonomii pramenící z decentralizace, v tomto směru tedy zaostává nad její decentralizovanou konkurencí.
 • Proměnlivé parametry LTV a procentuálního zhodnocení: V závislosti na rozhodnutí vedení společnosti se mohou daná omezení pro půjčky či nabízené odměny za staking změnit, mezi kryptoměnami můžeme nalézt velké rozdíly a je tedy otázkou, jestli jsou odměny u všech dlouhodobě udržitelné a jestli tedy nebude Nexo nucené v budoucnu zasáhnout.
 • Relativně vysoké úroky na půjčky pro nižší věrnostní úrovně: Obchodní model společnosti ve všech směrech podporuje zájem o kryptoměnu NEXO. Pokud je naše věrnostní úroveň nízká (tedy pokud procentuální podíl kryptoměny NEXO nedosahuje potřebné hodnoty), vyplácené odměny jsou relativně nízké a naopak úroky u půjček jsou vysoké. Uživatelé jsou silně motivováni k nákupu a držení nativní kryptoměny NEXO.

Závěr: Vyplatí se používat Nexo?

Nexo je velmi zajímavou platformou nabízející půjčky stablecoinů a fiatu s krytím v kryptoměnách. To však není jediný nabízený produkt. V závislosti na dosažených věrnostních úrovních je možné nevyužité kryptoměny zhodnocovat a to v některých případech opravdu solidně.

Ti z nás, kteří vyzkoušeli různé kryptoměnové karty např. od Crypto.com nebo Binance, jistě vědí, že placení kryptoměn může být do určité míry nepříjemné kvůli nutnosti prodeje. Nexo toto řeší pomocí své kreditní karty, skrze kterou kryptoměny přímo neprodáváme.

Pokud ve světě kryptoměn hledáte prostředníka pro půjčování kryptoměn nebo vydání kreditní karty, Nexo určitě stojí za vyzkoušení. Jejich rozhraní je stručné, jednoduché a rychlé. Pyšní se vysokou úrovní zabezpečení a finančním zajištěním uložených prostředků. Nevýhodou pro některé ale může být centralizovaná nátura – nejedná se o decentralizovaný DeFi protokol.

Více informací o platformě Nexo

Jméno firmyNEXO
Kryptoměnové burzy
Základní informace o burze
Vznik burzyduben 2018
Počet klientůpřes 7 mil. registrovaných uživatelů
Webová stránkahttps://nexo.com/
Typ burzyKryptoměnová platforma
Vlastní tokenNexo (NEXO)
V češtině
Česká koruna
Dohled ČNB
Provozovatel společnostiThe Nexo Group
ŘeditelstvíŠvýcarsko
Sídlo pro EUPolsko, Litva
Důležité informace pro investora
Nabízené službySměna, trading, půjčky, copy trading, DCA investice, úročení kryptoměn, vlastní platební karta, integrovaná peněženka
Minimální vklad1 USD
Minimální investice (objednávka)1 USD
Počet kryptoměn70
Podporované kryptoměnyBTC, XRP, ETH, SOL + 70 dalších
Měna účtuUSD, EUR, GBP, Kryptoměny
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Nástroje a nabízené služby
Finanční páka
Futures
Opce
P2P Obchodování
Kopírování obchodníků
Obchodovací boti
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn programy)
Půjčky
Launchpady
Launchpooly
OTC Trading
Demo trading
Vlastní platební krypto karta
Vlastní peněženka
Další službyPlatforma s širokými možnostmi myslící zejména na začínající uživatele.
Poplatky za obchodování
Poplatek za obchod na spotové burze Do 0,3 % pro makery a 0,4 % pro takery
Poplatek za obchod na derivátové burze Do 0,3 % pro makery a 0,4 % pro takery
Poplatek za nákup platební kartou1,99 % v zemích EEA
Vklad a výběr peněz
Metody vkladuSEPA, Platební karta, Krypto
Metody výběruSEPA, Krypto
Poplatky za vklady a výběry
Vklad bankovním převodemZdarma
Vklad platební kartou1,99 % v zemích EEA
Vklad kryptoměnZdarma
Výběr bankovním převodemZdarma
Výběr platební kartouNelze
Výběr kryptoměnVariabilní
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová aplikace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Chat, Kontaktní formulář, E-mail
Email[email protected]
Telefonní kontaktNe
Ohodnoťte společnost NEXO
6
0

Autor

Nadšenec do technologií, inovací a budoucnosti. Rád se stavím před nejrůznější výzvy, které otestují mojí vytrvalost a dovednost. Když něčemu nerozumím, dělám vše pro to, abych tomu porozuměl. Nechám si poradit a plně respektuji kritiku a názor ostatních. V životě mám plno cílů a dělám vše pro to, abych si je mohl splnit!

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.