Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Volný pád úroků na spoření! Kde ještě máte šanci získat sazbu přes 6 %?

Banky radikálně snižují úrokové sazby na spořicích účtech a mění podmínky úročení! Kde ještě můžete získat úrok 6,08 % p.a.?

Publikováno
Volný pád úroků na spoření! Kde ještě máte šanci získat sazbu přes 6 %?

Banky upravují své úrokové sazby na spořicích účtech v reakci na rozhodnutí České národní banky, která snížila základní sazbu.

Například Komerční banka upravila své úrokové sazby na spořicím účtu v aplikaci KB+ na 4,5 % p.a. pro vklady do 200 000 korun, což je méně než předchozích 5 %. Základní úroková sazba spořicího účtu bez využití nové aplikace zůstává na 2 % p.a.

Max banka zpřísnila podmínky

Max banka, která byla dříve známá tím, že nabízela nejvyšší úrokovou sazbu 5,7 % p.a. na jednoduchém spořicím účtu, představila nový produkt s názvem Max spořicí účet.

I tento účet si zachovává sazbu 5,7 % p.a., ale banka stanovila novou podmínku. Sazba je platná pouze pro vklady do půl milionu korun, zatímco každá částka nad tuto hranici bude úročena o něco nižším úrokem 5,6 % p.a.

Na rozdíl od svého předchůdce je Max spořicí účet neplatebním účtem, transakce se provádějí prostřednictvím přidruženého Neo účtu.

Vkládat na něj a vybírat z něj peníze lze jen přes běžný Neo účet, ne přímým převodem z (do) jiné banky. U stávajícího spořicího účtu Max banky došlo 4. dubna ke snížení úrokové sazby z 5,7 % p.a. na 5,2 % p.a. a 26. dubna dále dojde ke snížení na 4,2 % p.a.

Také Banka Creditas snížila u svého Spořicího účtu+ úrokové sazby na 5,2 % p.a. pro vklady do půl milionu korun a na 2,5 % p.a. pro částky přesahující tuto hranici.

Air Bank oznámila snížení úrokových sazeb na svém spoření pro vklady do 250 000 korun na maximálně 4 % p.a. z dosavadních 5 % p.a. a pro vklady nad 250 000 korun sazba klesne na maximálně 5 % p.a. z dosavadních 6 % p.a.

Tyto sazby však platí pro klienty, kteří si aktivovali speciální nabídku a v předchozím měsíci provedli alespoň pět plateb kartou. Tato akční úroková sazba potrvá do 2. května.

Změny provádí i ČSOB, Raiffeisenbank nebo UniCredit

Banka ČSOB zachová maximální úrokovou sazbu 5 % p.a. pro vklady do 250 000 korun do konce dubna, ale od 6. dubna mírně upravila způsob výpočtu úroků.

Výsledkem je nižší úroková sazba pro vklady od 250 000 korun do 1 000 000 korun a také nižší sazba než dosud pro ty, kteří nesplňují podmínky aktivního využívání účtu.

Raiffeisenbank snížila úrokovou sazbu u svého staršího spoření Hit Plus na 4,5 % p.a. pro vklady do 500 000 korun.

Na svém novém Bonusovém spořicím účtu však nadále nabízí úrokovou sazbu 5 % p.a. pro vklady do 500 000 korun (u Chytrého účtu), do 1 000 000 korun (Aktivní účet) a do 1 500 000 korun (Exkluzivní účet), pokud jsou každý měsíc provedeny alespoň tři platby kartou.

Kdo nabídne nejvíce?

UniCredit Bank nabízí úrokovou sazbu 5,5 % p.a., což je mírné snížení z předchozích 5,75 % p.a. Klientům, kteří k bance přistoupili v březnu, nyní nabízí pouze 4,5 % p.a., zatímco věrným klientům na spořicím účtu SAVE nabízí standardní sazbu jen 2,5 % p.a.

Nejvíce dokáže zatím stále nabídnout Trinity Bank. Na svém Jarním Skvělém účtu poskytuje sazbu 6,08 % p.a. pro vklady do 250 000 korun.

Také nová Partners Banka nabízí sazbu 6,03 % p.a. bez omezení výše vkladu. Tato sazba je spojena s určitými podmínkami, například s požadavkem provést měsíčně určitý počet plateb kartou, abyste získali maximální úročení.

Též Česká spořitelna se od června chystá zjednodušit komplikované podmínky, které před několika měsíci zavedla na svém spořicím účtu.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎