Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Alarmující čísla z Boeingu! Příjmy se propadají, firma je ve ztrátě a akcie na dně!

Boeing se snaží o stabilizaci svého podnikání po série neúspěchů, ale nejnovější hospodářské výsledky ukazují, že cesta k zotavení bude ještě dlouhá a trnitá.

Publikováno
Alarmující čísla z Boeingu! Příjmy se propadají, firma je ve ztrátě a akcie na dně!
Zdroj: Depositphotos.com

Investoři připoutejte se – Boeing se na burze potýká s turbulenci, což asi víte – ale tyto problémy zdaleka nejsou u konce.

Letošní pokles akcií o více než 30 % může ještě prohloubit zveřejnění nejnovějších hospodářských výsledků.

Výrobce letecké techniky zveřejnil své první výsledky za celé čtvrtletí od otřesné exploze dveří letounu 737 MAX 9 společnosti Alaska Airlines. A škody na hospodaření amerického giganta nelze přehlédnout:

  • Tržby klesly o 8 %, což představuje první pokles příjmů Boeingu za posledních sedm čtvrtletí.
  • Boeing v prvním čtvrtletí vyrobil meziročně o 36 % méně letadel v souvislosti s omezením výrobní linky, jehož cílem je zvýšit dohled nad výrobním procesem a odstranit problémy s kvalitou.
  • Zpomalení způsobilo, že Boeing vykázal ztrátu 355 milionů dolarů – a záporný volný peněžní tok společnosti během čtvrtletí téměř překročil 4 miliardy dolarů, což je nejhorší výsledek od pandemie.

Vývoj ceny akcií Boeing od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Boeing Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Turbulence na obloze

Přestože výsledky, které společnost zveřejnila, překonaly očekávání analytiků, Boeing má stále co dohánět.

Za poslední čtyři roky byla společnost, jejíž tržní kapitalizace nyní činí 100 miliard dolarů, zisková pouze v jednom čtvrtletí, potřebuje nového generálního ředitele a bude muset čelit otázkám Kongresu.

A co hůř, snaha Boeingu získat svého největšího dodavatele ztroskotala. V každém případě je zřejmé, že Boeing čeká dlouhá cesta, pokud jde o zotavení – cena akcií Boeing je na 52týdenním minimu a zároveň mu agentura Moody’s snížila rating dluhu, což také davy investorů nepřesvědčí k investici ve slevě.

Vývoj ceny akcií Boeing za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Boeing Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎