Finex.cz logo
Menu
Finex » Srovnání brokerů » Exante

Broker Exante - Recenze, zkušenosti, poplatky

Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Exante je zajímavý a perspektivní broker, který má za cíl poskytovat co nejkomplexnější pokrytí trhů při udržení konkurenceschopných cen, a to hlavně pro profesionální klienty.

V této recenzi se dozvíte, kdo za celým projektem stojí, jak investování přes něj funguje, jaké jsou u Exante poplatky, jaké nejlepší výhody nabízí i ve kterých aspektech poněkud zaostává vůči ostatním brokerům. Pojďme tedy na to!

Obsah recenze Exante

1.Co je to vlastně Exante?2.Jak vypadá obchodní platforma Exante?3.Poplatky u Exante4.Zakládání a ověření účtu Exante5.Shrnutí k brokerovi Exante6.Vaše zkušenosti s Exante (komentáře)

Co je to vlastně Exante?

Exante je mezinárodní investiční společnost založená v roce 2006 (v Evropě působí od roku 2011), která sídlí v Londýně. Svým klientům nabízí řadu finančních služeb včetně přístupu na širokou škálu (cca 50) trhů v Americe, Evropě a Asii.

Poskytuje brokerské služby tradingu a investování movitějším retailovým i korporátním klientům. Pro tyto služby je licencovaný u FCA, SFC (HK), MFSA (Malta Financial Services Authority) a CySEC (více o licencích Exante).

Ty dle regulací nezbytných pro působení v Evropě nutí brokera striktně oddělovat svůj vlastní kapitál od prostředků klientů – čímž se významně zvyšuje finanční zabezpečení klientů.

broker exante recenze (vlajka)

Nejedná se o malou společnost. Tým Exante tvoří okolo 400 IT a finančních specialistů z celého světa. Na jejich platformě získávají uživatelé přístup k obchodování akcií, ETF, dluhopisů, opcí, futures, cenných kovů, forexu i kryptoměn – celkem se jedná o 150 000 tisíc různých instrumentů.

Jak vypadá obchodní platforma Exante?

Obchodní platformu Exante si můžete ve své plnohodnotné verzi stáhnout na všechna zařízení s operačními systémy Linux, Windows, MacOS, ale i telefony iOS a Android, díky kterým můžete své obchody spravovat prakticky odkudkoli.

Kromě toho ale Exante nabízí i online verzi platformy, která běží prakticky v jakémkoli internetovém prohlížeči, je tedy spustitelná z jakéhokoliv zařízení bez nutnosti instalace.

Online platforma je jednoduchá na orientaci a nabízí nejvíce používané funkce pro běžné investory, jako zadávání obchodů, pokynů, sledování cen na grafu a nástroje technické analýzy.

Pro pokročilejší investory je ale spíše vhodnější stažitelná verze, která je plně nastavitelná a nabízí i pokročilé prvky.

Takto vypadá online webová platforma brokera Exante. Zdroj: Exante.eu
Takto vypadá online webová platforma brokera Exante. (Zdroj: Exante.eu)

Profesionální i začínající tradeři, kteří rádi provádí analýzy vlastních pozic v Excelu, ocení šikovnou integraci s Excelem, díky které budou moct převádět data automaticky a v reálném čase. Tím si ušetří hodiny zbytečné a otravné práce.

Stažitelná verze platformy nabízí také funkce pro profesionální obchodníky – nastavitelnost na více obrazovek, detailní nástroje technické analýzy, basket trader, bond screener, option board atd. Dále tuto verzi platformy díky HTTP API a FIX API ocení i náročnější uživatelé, kteří potřebují exportovat data do externích aplikací. To je velké plus například pro algotradery a jiné uživatele využívající automatické obchodní systémy.

Obchodování u Exante

Kromě akcií z několika světových trhů je u Exante možné obchodovat také ETF (včetně amerických ETF, pro které nejsou k dispozici tzv. KIDs, např. GDX, NUGT), nebo dluhopisy, pro které Exante nabízí unikátní funkci tzv. Bond Screeneru (viz níže).

Exante bond screener
Funkce Bond Screener je výkonný srovnávací nástroj, který vám umožňuje prověřovat a filtrovat dluhopisy podle několika parametrů najednou

Další zajímavou službu, kterou Exante nabízí, je rozšiřování nabídky akciových titulů. Pokud narazíte na nějaké akcie, které byste rádi obchodovali, ale ještě v nabídce Exante nejsou, stačí napsat e-mail a broker je do nabídky přidá.

Dle některých uživatelů bývá tento proces velmi rychlý, mnohdy jsou akciové tituly doplněny i do 60 minut od zaslání e-mailu.

Velmi zajímavým aspektem Exante je, že o obchodování s až 1:50 finanční pákou není nijak zpoplatněno. Mají pouze podmínku, že využívání páky nesmí přesáhnout hodnotu zůstatku klientova účtu.

Pokud by klient svůj účet marží z finanční páky překročil, bude mu účtován poplatek odpovídající 100 % dané částky ročně (strhává se odpovídající podíl denně) a také by se vystavil riziku vynucenému ukončení obchodů.

O takové situaci bude klient informován urgentním e-mailem ze strany Exante a bude vyzván k tomu, aby některé své pozice uzavřel.

Metody vkladu peněz k Exante

Na váš obchodní účet u Exante je momentálně možné peníze vložit pouze pomocí bankovního převodu v měnách CZK, USD, EUR, GBP, CHF, RUB, a PLN a to v minimální výši 10 tis. euro (minimální vklad pro běžné investory) anebo 50 tis. euro (pro firemní účty).

To se některým obchodníkům může dát jako příliš vysoká částka, přeci jen se jedná o ekvivalent okolo čtvrt miliónu korun. To patrně nemálo menších investorů odradí, avšak Exante takto činí záměrně.

Podobně jako v případě známých brokerů LYNX či SaxoBank, vizí tohoto brokera nejsou drobní investoři, kteří udělají obchody za pár tisíc ročně, ale segment převážně profesionálních traderů, kteří obchodují v milionech. A Exante pro ně má dobrou nabídku.

Jako důvod nastavení minima 10 000 EUR, jak uvádí Exante, je skutečnost, že prakticky nelze vytvořit správné akciové portfolio, zajistit měnové riziko a zároveň použít další strategie s malým účtem, jako je např. 1000 EUR. Exante tedy není pro úplné začátečníky, ale pro vážné investory.

Žádné limity transakcí a obchodů Exante nenařizuje

Nevýhodu vysokého minimálního vkladu zase vynahrazuje nulové omezení transakcí. Exante neudává žádné minimální ani maximální objemy transakcí. Pokud například nakupujete akcie, můžete tak činit už od pouhé jedné akcie nehledě na její cenu.

Samotné zadávání obchodních příkazů a vyhledávání instrumentů je velmi jednoduché a intuitivní (podobné ostatním brokerům). Součástí příkazů jsou také stop lossy (zastavení ztráty) a take profit (uzavřít se ziskem).

Poplatky u Exante

Největší výhodou tohoto brokera jsou velmi nízké poplatky a žádná minima poplatků za obchod. Pro srovnání – například broker XTB si účtuje procentuální poplatek (u akcií 0,12 %) z transakce, ale má také stanovený minimální poplatek na hodnotě 10 USD.

Při budování portfolia skládajícího se z mnoha malých akciových pozic je úspora nákladů obrovská. Pokud budeme mít v portfoliu 50akcií, pak může úspora na polatcích oproti kokurenci činit i více než 500 dolarů.

Například nákupní příkaz na 10 akcií Tesly po 2 000 USD/ks by byl u Exante zpoplatněn jenom 0,2 USD, přičemž u XTB by to bylo 24 USD.

A jaké jsou poplatky u Exante konkrétně?

Za nákup se platí např. 0.02 USD za jednu každou akcii nebo jednotku ETF v případě americké burzy, nebo 0.05 % z částky u London Stock Exchange, 0.02 CAD u Kanadské burzy, 0.15 % u akcií ze Singapuru a 0.4 % za polské akcie.

Za držení ETF či akcií se žádné poplatky neplatí. Oproti tomu např. Saxo Bank účtuje 0,25% z hodnoty pozice nebo minimálně 5 EUR měsíčně plus DPH.

Exante si účtuje poplatek za neaktivitu, jehož podmínky jsou v angličtině dostupné zde.

Poplatek Použitá sazba Podmínky pro uplatnění
Poplatek za neaktivitu 50 EUR měsíčně Platí pro účty, které splňují všechna níže uvedená kritéria :

 • Během posledních 6 měsíců nebyl uskutečněn žádný obchod
 • Žádné otevřené pozice
 • Zůstatek pod 5 000 EUR

Prázdné účty se zůstatkem pod 100 EUR mohou být uzavřeny po dvou letech neaktivity.

Poplatek za výběr 30 EUR nebo ekvivalent za transakci Platí při každém výběru prostředků z Vašeho obchodního účtu EXANTE a závisí na měně výběru.
Poplatek za vkladu 0 EXANTE nemá žádný poplatek za vklad.
Minimální velikost transakce 0  

EXANTE nemá minimální velikost transakce. Můžete obchodovat s jakoukoli částkou nebo počtem nástrojů. Velikost minimální obchodované jednotky se může lišit v závislosti na burze.

Poplatek za maržové obchodováni 0 Poplatky za maržové obchodování neúčtujeme, pokud držíte využítí marže pod 100%.

V případě, že překročíte 100% využití marže, platí se poplatek 100% p.a. za překročenou hodnotu (účtováno za den):

 • Abychom snížili využití marže, můžeme vaše pozice uzavřít manuálně.
 • Poplatek za manuální provedení obchodu v případě výzvy k úhradě marže je 90 EUR
Prodej nakrátko ~ 12% transakce Výchozí sazba pro snadno zapůjčitelné akcie je 12 %, i když se to může změnit v závislosti na situaci na trhu. Exante nabízí 0% overnight pro vetšinu US blue chips stocks.
Manuální provedení obchodu 90 EUR Poplatek za zadání obchodu v případě, že zadáváte telefonické / e-mailové pokyny.

Tento poplatek je účtován, pokud je nástroj k dispozici na online platformě.

Poplatky za obchody Různé Závisí na si vydávající burze. Další informace jsou uvedeny v přehledu poplatků: poplatky účtované burzou nebo v oblasti klienta.

Z pohledu obchodování měn jsou poplatky spíše průměrné. Spread se pohybuje okolo 0,3 pipů a poplatek 0,005 % na EUR/USD dává dohromady celkem 0,9-1 pip za nákup a prodej.

Daně Dividend u Exante

Korporátní klienti musí vyplnit formulář W8-BEN. Jednotliví investoři ale nikoliv, 15 % daň je odečtena z dividend automaticky.

Zakládání a ověření účtu Exante

Registrace obchodního účtu je poměrně jednoduchá a probíhá standardním způsobem velmi podobným ostatním brokerům. Sestává z těchto kroků:

 1. Registrace účtu

Jako první je potřeba se zaregistrovat. K tomu stačí vyplnění základních údajů. Ověření účtu je rychlé a je hotové během jednoho dne.

Registrace a ověření nového účtu u brokera Exante. Zdroj: Exante.eu
Registrace a ověření nového účtu u brokera Exante. Zdroj: Exante.eu
 1. Dotazník

Po registraci uvidíte odkaz na dotazník, který musíte vyplnit. Týká se vašich zkušeností s obchodováním a také důvodů k otevření účtu.

 1. Klientská zóna a demo účet

V klientské zóně už nyní uvidíte přístup k demo účtu a budete moct pokračovat v otevírání standardního účtu. Výhodou Exante je, že demo účet není nijak časově omezený – to u jiných brokerů vždy nebývá.

 1. Ověření dokumentů

Nyní je potřeba ověřit vaše doklady, vaši identitu. K tomu je potřeba občanka nebo řidičák a potvrzení o pobytu. Ověření se musí provádět manuálně, a proto budete muset chvíli čekat. Tento proces obvykle trvá jeden všední den.

Ověření vaší totožnosti skrze občanský průkaz. Zdroj: Exante.eu
Ověření vaší totožnosti pomocí občanského průkazu. Zdroj: Exante.eu
 1. Vklad peněz

Po ověření zbývá poslední krok, který vás dělí od obchodování. Musíte převést potřebné peněžní prostředky. Běžná SEPA platba v EUR trvá 1-2 dny, převod v čekých korunách 3-4 dny.

Obchodovat můžete přes online verzi platformy anebo si ji můžete stáhnout do svého mobilu, notebooku či počítače.

Shrnutí k brokerovi Exante

Exante je broker sídlící v Londýně s kancelářemi po dalších evropských zemích, který se primárně zaměřuje na institucionální klientelu a profesionální tradery obchodující s velkým objemem kapitálu. Jedná se o profesionální a solidní společnost. Umožňuje obchodovat velké množství instrumentů z řady různých trhů za mnoho různých měn. Nemá omezení na objemy transakcí ani výběrů a obchody jsou zpoplatněny poměrně nízkými poplatky.

Demo účet není časově omezený a veškerá data lze propojit s Excelem, kde si je může uživatel sám dle libosti spravovat. Jedná se o skvělého brokera pro algoritmické a automatizované obchodníky, avšak nehodí se příliš pro začínající obchodníky, kteří ani mnohdy nedokáží splnit podmínku vkladu v ekvivalentu minimálně 10 tis. EUR. V případě, že na tuto výši však obchodník dosáhne, se mu otevírá možnost využít brokera s jedněmi z nejnižších poplatků na trhu.

Nevýhoda je také nekompatibilita s velmi oblíbenou platformou MetaTrader 4.

Přívětivost pro Čechy 90%
Přívětivost platformy 85%
Poplatky 90%
Dostupné možnosti 90%
Důvěryhodnost značky 80%
87 %
7. místo
Důvěryhodný broker
Broker sídlící v Londýně zaměřující se na institucionální klientelu a profesionální tradery. Profesionální společnost umožňující obchodovat velké množství instrumentů z řady různých trhů za mnoho různých měn s poměrně nízkými poplatky.
 • Lze vkládat v CZK, EUR, USD aj.
 • Platforma v češtině
 • Nabídka 150 tis. instrumentů dostupných z jedné platformy a s jednou měnou
 • Přístup na 50 trhů
 • Žádné limity (minima ani maxima) pro obchodní transakce
 • Zákaznická podpora 24/7 i v češtině
 • Demo účet bez časového omezení s 1 miliónem EUR
 • Má své operační jednotky ve 20 zemích
 • Vysoký minimální vklad 10 tis. EUR
 • Vklad bank. převodem trvá 1-5 prac. dní
 • Poplatek 30 euro za výběry
 • Neprofesionální retailoví klienti mají přístup k opcím, futures a CFD až po vyplnění dotazníku v klientské sekci
 • Některé sekce webu jsou dostupné pouze v angličtině, čeština je strojově překládaná

Více informací o Exante

Jméno firmyExante
Webová stránkahttps://exante.eu
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiLondýn
Demo účet
Minimální vklad10 000 EUR
Minimální obchod0 EUR
Zákaznická podporaFAQ, 24/7 telefonní podpora
Počet aktiv150000
PákaAž 1:50
SpreadOd 0,3 pip
Poplatky za obchodOd 0,02 USD
Poplatky za vklad/výběrVklad zdarma, výběr za 30 EUR
Další poplatkyPoplatek za neaktivitu
Metody vkladuBankovní převod, Revolut, Transferwise
Metody výběruBankovní převod, Revolut, Transferwise
Měna účtuCZK, EUR, USD a další
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovatAkcie, ETF, dluhopisy, opce, futures, komodity, forex, kryptoměny
Typ brokeraSTP - Direct Market Access

Ohodnoťte společnost Exante


Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo