Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Primebit
Recenze burzy PrimeBit
Logo Primebit
Primebit
Logo Primebit

Recenze burzy PrimeBitNávod, zkušenosti, poplatky

Autor recenze
Poslední aktualizace
18. 5. 2024
Logo Primebit

Hodnocení Finex.cz

- 17. místo -
73 %
Poslední aktualizace
18. 5. 2024

Burza PrimeBit

P2P pro obchodování perpetual swapů až na 200násobnou páku. Určena pokročilým traderům. PrimeBit není regulovaná (není třeba dokládat totožnost), má neomezený limit výběru a disponuje také demo účtem.

Logo Primebit

Hodnocení Finex.cz

- 17. místo -
73 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky brokera v České republice.

50%

Obchodní platforma
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu. V hodnocení je kladen velký důraz také na mobilní aplikaci.

75%

Poplatky a podmínky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za směnu, vklad či výběr peněz, poplatek za neaktivitu, výše zdanění CZ a US dividend a další. V potaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

80%

Dostupné instrumenty a aktiva
Hodnocení zahrnuje počet dostupných obchodních instrumentů, tříd aktiv, celkový počet aktiv a možnost obchodovat české akcie.

80%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení daného brokera, velikost jeho uživatelské základny, kvalita zákaznické podpory, názory našich čtenářů, prohřešky brokera v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

70%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

80%

Základní informace o Primebit

V češtině Ne
Vznik burzy 2019
Podporované kryptoměny BTC, XRP, ETH, SOL + 50 dalších
Poplatek za obchod na spotové burze -
Nabízené služby Obchodování derivátů kryptoměn
Nutnost KYC Ne

PrimeBit je P2P kryptoměnová burza pro obchodování derivátů (tzv. perpetuálních swapů). Ačkoli byl Primebit založen teprve v dubnu 2019, tak si získal mezi tradery zaslouženou pozornost. U Primebit totiž můžete obochodovat s využitím až 200násobné páky a není zde třeba nijak dokládat svou totožnost. Limit výběru je neomezený.

Na této burze můžete momentálně obchodovat s kontrakty 6 měnových párů (některé kombinace USDT, ETH, LTC a BTC).

Součástí Primebit je také demo účet, na kterém si lze princip derivátového tradingu vyzkoušet. Přesto Primebit využijí především zkušení tradeři – nováčci zde mohou relativně rychle prodělat.

Obsah recenze burzy Primebit

Obchodování na burze PrimeBit

PrimeBit nabízí 12 jazykových mutací (česká lokalizace chybí) a peer-to-peer derivátové obchodování (tedy přímo mezi tradery). Burza se zaměřuje na tzv. perpetuální swapy (perpetual swaps); jedná se o druh futures kontraktů, které nemají definované datum expirace.

Provozovatelé burzy se vyhýbají regulaci ze strany úřadů, PrimeBit proto v řadě zemí není dostupná (např. v USA, Kanadě, Japonsku a dalších státech). Na PrimeBit můžete obchodovat se 6 měnovými páry až na 200násobnou páku. Směnu za fiat měny platforma neumožňuje.

Maximální objem vložených tokenů se liší dle pákové úrovně. Např. u BTCUSD kontraktů lze při 2násobné páce investovat do kontraktu 20 000 BTC (obchodovaný objem je 40 tisíc bitcoinů), u 200násobné páky vložíte do pozice maximálně 100 BTC (obchoduje se s 20 000 bitcoiny).

Platformy burzy PrimeBit

K obchodování můžete využít dvě platformy: klasické webové rozhraní nebo aplikaci MetaTrader 5 (dostupná pro smartphone i desktop).

Součástí burzy je také demo účet, kde si můžete pákové obchodování vyzkoušet nanečisto; další účty (včetně obchodovacích) přidáte přes hlavní menu kliknutím na “accounts dashobard”.

Webová platforma

Poměrně přehledná a jednoduchá platforma – snadno se v ní zorientuje i relativní začátečník (ačkoliv pro ty není PrimeBit určená). V centru dění je samozřejmě svíčkový graf, kde můžete sledovat vývoj ceny měnového páru. Obchodovaný pár kryptoměn změníte přímo nad grafem, zobrazované časové období upravíte vlevo dole a časové intervaly vlevo nahoře (spolu s typem grafu).

Webová obchodní platforma burzy PrimeBit - recenze
Webová obchodní platforma burzy PrimeBit

Stejně jako u jiných burz, i na PrimeBit platformě lze využívat množství základních i pokročilých indikátorů. Vpravo od grafu jsou umístěna pole s hloubkou trhu, knihou objednávek (order book) a seznamem posledních provedených obchodů. Jednotlivá okna je možné minimalizovat.

Úplně napravo naleznete obchodovací formuláře. PrimeBit nabízí 3 typy obchodních příkazů:

 • limit – nákup či prodej tokenů za zvolenou nebo lepší cenu,
 • market – okamžitý nákup či prodej za nejlepší aktuální tržní nabídku,
 • stop – nákup či odprodej tokenů za nejlepší tržní nabídku při dosažení předem definované ceny.

V pravém sloupci jsou prvky specifické pro kontraktové obchodování:

 • required margin – objem vlastních prostředků potřebný pro otevření pozice za podmínek určených obchodním příkazem; odvíjí se především od výše páky a prodávaného/kupovaného objemu tokenů,
 • margin – objem tokenů, se kterými obchodujete v rámci pákového efektu,
 • equity – objem kryptoměnového kapitálu, který jste do kontraktu vložili,
 • margin level – poměr hodnoty margin k equity – při poklesu margin levelu pod 50 % dojde k likvidaci kontraktu (jde o pojistku proti prodělání příliš velkého množství aktiv); hodnotu margin levelu lze zvýšit v rámci tzv. fundingu (a tím udržet pozici otevřenou).

Funding je nástroj pro vyrovnání držené hodnoty kontraktu se skutečnou tržní cenou (fair price). Pokud se cena měny hýbe ve váš prospěch (např. při longování stoupá), vyplatí vám protistrana v rámci dorovnání hodnoty kontraktu určité množství tokenů. Pokud naopak longujete a cena kryptoměny klesá, platíte protistraně vy.

Pokud není jedna ze stran schopna hodnotu kontraktu dorovnat, dojde k jeho likvidaci. Funding probíhá 3krát denně, vždy po 8 hodinách. Samotná fair price se počítá z tržní ceny na různých burzách (více informací o výpočtu zde).

VIDEO: návod pro obchodování na PrimeBit

Aplikace a obchodovací platforma MetaTrader 5

Na burze PrimeBit můžete obchodovat i v mobilní (Android, iOS) nebo desktopové aplikace MetaTrader 5 (Windows, MacOS). Stáhnout ji můžete po registraci z menu (“download MT5 app”).

Na desktopu vyberte po prvním spuštění jako svého brokera PrimeBit Ltd.:

recenze primebit mt5
Instalační okénko MT5

Poté se stačí přihlásít pomocí stejných přístupových údajů, jaké využíváte na burze. Bližší informace o obchodování v aplikaci se dozvíte v tomto videu.

Návod: založení účtu na burze PrimeBit

Pro registraci u PrimeBit stačí zadat svou e-mailovou adresu a potvrdit došlý e-mail; alternativně je možné se přihlásit přes Facebook či Google účet. Žádné další osobní informace není třeba sdělovat, burza se standardem KYC (Know Your Customer) neřídí.

Následně vás burza vyzve k vytvoření a potvrzení hesla a ihned vás přesměruje na obchodovací platformu. Jasně a stručně.

Pro výběr kryptoměn (viz dále) je třeba aktivovat dvoufaktorovu autorizaci (2FA). Tento bezpečnostní prvek aktivujete v nastavení – nebo přes tento odkaz – kliknutím na tlačítko “enable”. Po naskenování zobrazeného QR kódu mobilní aplikací Google Authenticator (dostupná pro Android i iOS, nutné stáhnout) vygeneruje program 6místný kód. Jeho zadáním aktivujete funkci 2FA, zároveň tento kód slouží pro výběr aktiv (v čase se mění – aktuální podobu získáte z aplikace).

Vklad a výběr kryptoměn na burze PrimeBit

Na burzu PrimeBit lze vložit pouze bitcoiny a USDT. Každá z těchto kryptoměn má svůj vlastní účet, na který převedete tokeny kliknutím na tlačítko “deposit” v pravém horním rohu burzovní platformy.

Pro provedení výběru je nutné nastavit si dvoufaktorovou “2FA” autorizaci (viz výše). PrimeBit uvádí čas na zpracování výběru až 24 hodin, ale z našich zkušeností byly jak USDT, tak i BTC výběry provedeny během pár sekund.

Limity na burze PrimeBit

Minimální výše vkladu a maximální limit výběru nejsou stanoveny. Minimální výše výběru se liší dle kryptoměny a typu využívaného blockchainu:

 • 0,001 BTC,
 • 10 USDT (ERC-20),
 • 2 USDT (OMNI).

Pro uzavření kontraktu stanovila burza následující minimální hodnoty:

typ kontraktu BTC účet USDT účet
BTCUSD 0,0001 BTC 0,0001 BTC
ETHUSD 0,0005 BTC 0,005 ETH
LTCUSD 0,01 BTC 0,01 LTC

Burza PrimeBit a poplatky

Vložení tokenů na burzovní účet je zdarma. Poplatky za výběr se liší dle kryptoměny:

 • 0,0001 BTC,
 • 5 USDT (ERC-20),
 • 1 USDT (OMNI).

Poplatky za obchodování se odvíjí od toho, zda vytváříte pokyny typu limit (maker) či market (taker). Na rozdíl od jiných burz ale nezáleží na zobchodovaném finančním objemu:

 • makers fee: -0,025 % (část investovaných tokenů vám burza vrátí),
 • takers fee: 0,075 %.
Poznámka

Dejte si ale pozor na obchodování “market” obchodů s vysokou pákou. Ačkoli poplatky vypadají malé, s pákou např. 1:100 se velmi rychle znásobí. Pro zobchodování obchodu s velikostí 1 BTC vám stačí mít na účtě aspoň 0.01 BTC. Ale poplatek z takového obchodu je 0.00075 BTC, takže reálně jste na takovém obchodu -7.5 % už od jeho otevření. Navíc poplatek platíte jak při otevření obchodu, tak při jeho uzavření, takže jste celkem 15 % ve ztrátě hned při otevření.

Vyrovnávání hodnoty kontraktu v rámci fundingu není zpoplatněno.

Zabezpečení a zákaznická podpora burzy PrimeBit

Důležitým bezpečnostním prvkem burzy je uložení 99 % kryptoměnových aktiv v tzv. offline peněženkách, tedy úložištích bez přístupu k internetu. Tím se provozovatelé efektivně brání hackerským útokům.

Na rozdíl od jiných platforem pro pákové obchodování PrimeBit nevyužívá tzv. insurance fund. Při extrémním výkyvu ceny obchodované kryptoměny zruší sníží burza páku natolik, aby obchodník ve ztrátě nepřišel o více aktiv, než vlastní.

PrimeBit nabízí nápovědu. S podporou se lze spojit pouze pomocí online chatu.

Zkušenosti s PrimeBit

PrimeBit je poměrně jednoduchá burza, která se jak svým prostředím, tak i svou komunikací a chováním soustředí na své obchodníky a nabízí jim velmi slušné podmínky.

S platformou jsme za posledních pár měsíců nikdy neměli problémy, což je např. oproti BitMEXu, který poměrně často vypadává, dobrá zpráva. Na druhou stranu pokud chcete využívat maximální páky 1:200 dejte si pozor na poplatky, které se samozřejmě počítají z velikosti celého obchodu a mohou být překvapivě vysoké.

PS: Zákazníkům, kteří přijdo upřes odkaz níže, nabízí PrimeBit 10% slevu na poplatky na prvních 6 měsíců obchodování.

Po registraci přes tlačítko výše získáte 10% slevu na poplatky na prvních 6 měsíců obchodování.

Máte vy sami s burzou PrimeBit zkušenosti? Nebo se chcete na něco zeptat? Napište nám do diskuze pod článkem!

Více informací o Primebit

Jméno firmyPrimebit
Kryptoměnové burzy
Základní informace o burze
Vznik burzy2019
Počet klientůNeuvádí
Webová stránkahttps://primebit.com/
Typ burzyCentralizovaná
Vlastní tokenNe
V češtině
Česká koruna
Dohled ČNB
Provozovatel společnostiPrimeBit Ltd.
ŘeditelstvíSv. Vincent a Grenadiny
Důležité informace pro investora
Nabízené službyObchodování derivátů kryptoměn
Minimální vklad0,0001 BTC
Minimální investice (objednávka)0,0001 BTC
Počet kryptoměn50
Podporované kryptoměnyBTC, XRP, ETH, SOL + 50 dalších
Měna účtuKryptoměny
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Nástroje a nabízené služby
Finanční páka
Futures
Opce
P2P Obchodování
Kopírování obchodníků
Obchodovací boti
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn programy)
Půjčky
Launchpady
Launchpooly
OTC Trading
Demo trading
Vlastní platební krypto karta
Vlastní peněženka
Další službyObchodování indexů, akcií a komodit
Poplatky za obchodování
Poplatek za obchod na spotové burze -
Poplatek za obchod na derivátové burze0,02 % pro makery, 0,05 % pro takery
Poplatek za nákup platební kartou-
Vklad a výběr peněz
Metody vkladu Kryptoměny
Metody výběruKryptoměny
Poplatky za vklady a výběry
Vklad bankovním převodemNelze
Vklad platební kartouNelze
Vklad kryptoměnZdarma
Výběr bankovním převodemNelze
Výběr platební kartouNelze
Výběr kryptoměnVariabilní
Další poplatky-
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová aplikace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Chat, Kontaktní formulář, E-mail
Email[email protected]
Telefonní kontaktNe
Ohodnoťte společnost Primebit
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.