Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
airbank-logo
Air Bank recenze – Přehled produktů a zkušenosti
airbank-logo
Air Bank
Kód banky: 3030
airbank-logo

Air Bank recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Poslední aktualizace recenze 3. 1. 2024 | Veronika Cvejnová
Hodnocení Finex.cz
97 %
Kód banky: 3030

Air Bank působí jako přátelská banka, která si na nic nehraje a ke svým klientům přistupuje férově. Může se pochlubit mnoha inovacemi, které byly ještě před jejím vstupem na bankovní trh v roce 2011 pro ostatní banky nepředstavitelné.

Vzali jsme si tuto banku do hledáčku a rozhodli se zjistit, jak to tedy s tou její oblíbeností na trhu doopravdy je.

Jaké produkty nabízí a stojí za to si u ní založit účet? Můžete mít banku opravdu rádi? Na to vše se podíváme v této recenzi banky Air Bank!

Osnova recenze Air Bank

Představení Air Bank

Air Bank vtrhla na český trh v listopadu 2011. Má více než 800 000 klientů, přičemž jejich počet neustále stoupá. Tato banka zaujala hlavně svým odlišným přístupem. Prezentuje se jako moderní a přátelská banka.

Odvrací se od klasických staromódních bankovních domů a snaží se působit jako vřelá vůči klientům. Chce, abyste ji měli rádi – a to také dává jasně najevo ve svých reklamách, kde se objevuje známé: “I banku můžete mít rádi.”

Trochu z historie Air Bank

ppf spolecnostAir Bank je členem skupiny PPF, která se řadí k největším finančním skupinám ve střední a východní Evropě. PPF je mezinárodní skupina, jež má kořeny v České republice, ale podniká ve 24 zemích na 3 kontinentech.

Majitelem PPF je Petr Kellner. Společnosti, které patří do této skupiny, jsou zastoupeny ve finančních službách, telekomunikacích, nemovitostech, biotechnologiích či ve strojírenství. Pod PPF spadá například Zonky.

K 30. 6. 2019 vlastní skupina PPF aktiva ve výši více než 47 miliard EUR. Pokud se tedy ptáte, zda se této skupině daří, a zda-li za bankou Air Bank stojí silná společnost, odpověď zní: ano, rozhodně!

Finanční produkty Air Bank

Air Bank je nízkonákladová banka a jejím cílem je své služby co nejvíce zjednodušovat. Proto její nabídka není tak široká, jak jsme zvyklí u klasických bank. Nabízí pouze několik základních produktů, které jsou ale přehledné a pro běžného člověka naprosto srozumitelné.

V nabídce Air Bank naleznete: běžný účet, spořicí účet, spotřebitelský úvěr, hypotéka, ale také si můžete sjednat pojištění nebo začít s Air Bank investovat. Nyní se na jednotlivé produkty podíváme detailněji.

1) Air Bank běžný účet

Běžný účet u Air Bank se dělí na Malý a Velký tarif. U obou tarifů máte k dispozici všechny služby, k oběma banka navíc nabízí zdarma 10 běžných účtů a 3 spořicí účty. Internetové bankovnictví Air Bank tak mohou pohodlně využívat všichni členové rodiny.

Hlavní výhodou běžného účtu u Air Bank je absence poplatků. Neplatíte žádné zbytečné poplatky, například za příchozí úhrady, za vklady na vlastní účet nebo za zrušení inkasa.

Je ale potřeba říct, že spousta jiných bank už takovéto poplatky také nemá, proto se nejedná o nějakou velkou raritu.

Zdroj: airbank.cz
airbank tarify - cenik
Malý a Velký tarif Air Bank.

2) Air Bank spořicí účet

Air Bank spořicí účet nabízí základní úrokovou sazbu  0 % p.a., teprve až splníte podmínky a zaplatíte 5krát měsíčně kartou, získáte bonusový úrok.

Nově banka nabízí zajímavé úročení vkladů nad 250 000 Kč bez omezení maximální výše vkladu, a to sazbou 6 % p.a. Nabídka platí do odvolání, podmínkou je aktivovat si ji v emailu (jste-li stávající klient) a splnit podmínku 5 plateb kartou. Novým klientům stačí sjednat si během ledna spořicí účet u Air Bank.

Poznámka

Zajímá vás, jaký spořicí účet je nejlepší? Mrkněte na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2020!

3) Air Bank půjčka

Air Bank nabízí také půjčku, převedení půjčky nebo kontokorent. Budete-li půjčku Air Bank splácet včas, můžete dosáhnout na bonusový úrok. Stejně tak, pokud si půjčíte vyšší částky, získáte nižší úrokovou sazbu 3,9 %.

Banka nepreferuje nesmyslné poplatky, neočekávejte tedy poplatek za sjednání, vedení ani za předčasné splacení. Stejně tak snížení splátek a mimořádná splátka jsou zdarma.

Air Bank půjčku si můžete sjednat v internetovém bankovnictví Air Bank, telefonicky nebo na pobočce.

Zdroj: depositphotos.cz

hypoteky

4) Hypotéka Air Bank

Hypotéka od Air Bank také působí férově. Od 1,5 milionu korun vám banka půjčí s úrokem od 2,39 %. O hypotéku lze požádat v Air Bank internetovém bankovnictví, sjednání pak bude probíhat na telefonu. Pokud máte hypotéku u jiné banky, můžete si ji k Air Bank převést. Air Bank hypotéka je rozhodně zajímavý produkt.

5) Investice

Air Bank také rozšířila své portfolio o investice. Můžete prostřednictvím ní nakupovat a prodávat podílové fondy stejně snadno, jako posíláte platby. Investovat lze již od stokoruny a když budete peníze nutně potřebovat, výběr proběhne během několika dní.

Poznámka

TIP: Jak vybrat ten správný investiční fond a na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek o investičních fondech!

6) Pojištění

Banka svým klientům nabízí také osobní a cestovní pojištění. V případě pojistné události peníze obdržíte již do 9 dnů ode dne, kdy od vás banka dostane všechny potřebné dokumenty. Sjednat si můžete pojištění pravidelných výdajů, pojištění ztráty zaměstnání či pojištění pro případ úmrtí a invalidity.

Cestovní pojištění u Air Bank si můžete snadno sjednat v mobilní aplikaci a pojistit sebe a dalších 9 cestovatelů.

7) Produkty pro děti a mladé

Air Bank také nabízí bankovní produkty pro děti a mladé. V nabídce má dětský účet zdarma od 8 let. Stačí v internetovém bankovnictví udělat z dítěte disponenta u svého běžného účtu a požádat o vydání platební karty. Vy jako rodič budete mít nad účtem stálý dohled.

Pro mladé od 15 let má banka také účet zdarma. Součástí je karta, kterou získáte hned po založení účtu. Konto lze sjednat online, je k tomu potřeba 1 koruna, kterou si na nový účet pošlete z konta v jiné bance. Pokud ještě nikde účet nemáte, stačí zajít na pobočku.

Mobilní bankovnictví a internetové bankovnictví Air Bank

Air Bank internetové bankovnictví je přehledné a moderní. Vše důležité vidíte hned na úvodní stránce po přihlášení do bankovnictví. Nabízí jednoduché ovládání, skvělé funkce a nejmodernější technologie. S aplikací MyAir navíc získáte bezpečný klíč do vašeho účtu. I kdybyste mobil ztratili, bez hesla, otisku prstu nebo jiného ověření se do vašeho účtu nikdo nedostane.

Co vše internetové bankovnictví Air Bank umí?

V internetovém bankovnictví Air Bank je vám po ruce mnoho skvělých funkcí. Chytré inkaso odešle peníze až poté, co mu to dovolíte, převádět peníze mezi účty můžete jedním tahem, můžete si spořit do obálek nebo dělat poznámky.

Zdroj: Airbank.cz
Air Bank Internetové bankovnictví
Air Bank Internetové bankovnictví.

Všechny dokumenty máte navíc k dispozici online, nemusíte je už schovávat do šuplíku. Z bankovnictví se můžete podívat i na účty v jiné bance nebo účet sdílet s rodinou. Prostřednictvím internet banky Air Bank můžete také snadno a pohodlně investovat. Air Bank internet banking založíte na pár kliknutí na stránkách Airbank.cz.

Podívejte se, jak probíhá přihlášení do Air Bank internetové bankovnictví (internet banking).

 

Mobilní bankovnictví MyAir

Mobilní bankovnictví Air Bank vám umožní snadnou a přehlednou správu vašich financí. Cílem banky je klientům co nejvíce zjednodušit placení, proto aplikace oplývá moderními funkcemi.

Prostřednictvím aplikace MyAir si můžete snadno založit účet v telefonu, pošlete platby raz dva a získáte přehled o všem, co se vašeho účtu týká.

Zůstatky, bonusová úročení, půjčky, hypotéky, to vše přehledně v aplikaci MyAir. Třešničkami na dortu pak jsou: možnost placení QR kódem, oznámení o zůstatku nebo odměny za nákupy (cashback).

Zdroj: Airbank.cz
Mobilni bankovnictvi Air Bank
Funkce mobilního bankovnictví Air Bank – MyAir.

Google Pay a Apple Pay

Bylo by podivné, kdyby moderní banka jako je Air Bank nedisponovala platebními metodami Google Pay a Apple Pay. Díky Google Pay můžete u pokladny snadno platit chytrým telefonem, stačí aby váš Android telefon podporoval funkci NFC.

Po nainstalování aplikace MyAir můžete vesele utrácet! Stejně tak je to i s Apple Pay. Tuto platební metodu mohou používat hrdí majitelé iPhonů nebo hodinek Apple Watch. Opět stačí do telefonu nainstalovat aplikaci My Air.

Pobočky, vkladomaty a bankomaty Air Bank

Banka na svém rozvoji neustále pracuje. Výrazný nárůst je zaznamenán u počtu bankomatů, kterých bylo v roce 2017–321, v roce 2018 již 365 a v roce 2019–373.

Co se týká nárůstu poboček, zde se mnoho změn neudálo a Air Bank má k dispozici pouze 35 poboček.

To ale není příliš velkou překážkou, protože u Air Bank si můžete své finance snadno spravovat v bankovnictví online. Banka vybudovala ale také síť vkladomatů, prostřednictvím kterých můžete vkládat peníze na účet.

Výhody a nevýhody Air Bank

Výhody Air Bank

 • Zakládání produktů online
 • Žádné zbytečné poplatky
 • Přehledný sazebník
 • Transparentní služby
 • Oceňovaný běžný účet s vedením zdarma
 • Možnost výběrů peněz na terminálech Sazky
 • Výhodné úroky u půjčky a hypotéky
 • Moderní internetové a mobilní bankovnictví
 • Moderní banka a neustálé inovace

Nevýhody Air Bank

 • Nízká úroková sazba na spořicím účtu
 • U Malého tarifu zpoplatněný výběr z cizích bankomatů v ČR i EU
 • Nenabízí termínované vklady
 • Nenabízí stavební spoření
 • Absence kreditních karet
Poznámka

TIP: Přemýšlíte o termínovaném vkladu? Podívejte se na naše aktuální srovnání termínovaných vkladů 2020.

Získaná ocenění Air Bank

Air Bank získala za dobu svého působení na bankovním trhu mnoho hodnotných ocenění. Podívejme se na ta poslední v roce 2019.

Získaná ocenění v roce 2019:

 • Banka roku 2019 – 1. místo
 • Banka zákazníků 2019 – 1. místo
 • Hypotéka roku 2019 – 3. místo
 • Soutěž Hospodářských novin – nejlepší banka roku 2019 – 1. místo
 • Finparada.cz – běžný účet roku 2019 – 2. místo

Air Bank reklamy

Reklamy od Air Bank asi nemají šanci nikomu uniknout. Jsou chytlavé a rozhodně mají něco do sebe! Banka se v tvorbě kampaní a reklam stala chalengerem a mnoho ostatních bank se ji snaží dohnat a také vytvářet originální reklamy. Podívejme se na jednu z povedených reklam Air Bank.

 

Naše hodnocení banky AirBank

Air Bank je považována za jednu z nejoblíbenějších bank v České republice. Zda-li je důvodem samotná vyvedená reklamní kampaň nebo opravdu férový přístup, to posoudit nemůžeme.

Co ale rozhodně můžeme na bance pochválit je absence zbytečných poplatků, snaha o přehledné bankovnictví a snadné rychlé placení.

Internetové a mobilní bankovnictví Air Bank je moderní a nabízí skvělé funkce, které vám významně usnadní správu vašich financí. I přesto, že v bankovnictví najdete spoustu moderních vychytávek, není nijak přehlcené a stále jej lze intuitivně ovládat.

Za další výhodu považujeme rozdělení tarifů na Malý a Velký tarif. Každý klient si tak může vybrat, co vyhovuje jeho potřebám. Pokud jste náročnější a chcete mít výběry z cizích bankomatů v ČR i zahraničí zdarma, jednoduše si připlatíte 100 Kč měsíčně a je vyřešeno. Nemusíte složitě prohledávat sazebník banky, vše je jasně dané.

To, že roste obliba Air Bank, také dokazuje narůstající počet klientů. Banka na to reaguje neustálým zvyšováním počtu bankomatů tak, aby měli přístup k penězům všichni, kdo v ní vložili důvěru.

A co bance můžeme vytknout? Snad jenom poměrně úzké portfolio produktů. Chybí nám u ní stavební spoření, termínované vklady, půjčky pro podnikatele, studentský účet a mnoho dalších.

No, ale možná to je účel banky. Vše jasně, stručně a přehledně. Cílení pouze na pár opravdu kvalitních produktů.

Nezaujala vás Air Bank? A co zkusit Equa bank?

Podobně jednoduchá a uživatelsky přívětivá je například Equa bank. Její přístup lze přirovnat k přístupu Air Bank. Equa bank nabízí nulové nebo nízké poplatky i nízké úroky u půjček či hypoték a chce svým klientům poskytovat srozumitelné transparentní služby.

Na rozdíl od Air Bank ale poskytuje termínované vklady, výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma či například konsolidaci nebo refinancování půjček.

Internetové bankovnictví Equa bank je také velmi přehledné a intuitivní, uživatelé si chválí i mobilní aplikaci. Podívejte se na naši recenzi Equa bank a dozvíte se víc o této bance.

Máte-li nějaké dotazy nebo vás zajímá něco konkrétního o Air Bank, neváhejte se nás zeptat. Rádi vám pomůžeme.

Hodnocení Finex.cz

2. místo
97 %
2024

Férový přístup a moderní bankovnictví

Air Bank klade důraz na férový přístup, intuitivní služby a moderní bankovnictví. Nabízí služby s minimálními nebo žádnými poplatky a půjčky či hypotéky s nízkými úroky. Zhodnocení na spořicím účtu není nijak závratné, ale splníte-li podmínku pro bonusový úrok, inflaci překonáte. Banka neustále inovuje své služby a klientům tak může nabídnout bankovnictví s nejmodernějšími technologiemi. Každoročně získaná ocenění, ve kterých se Air Bank drží na prvních místech, dokazují, že banku skutečně můžete mít rádi.

Pokrytí obchodní sítě
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích.

95%

Přívětivost a bezpečnost bankingu
Hodnocena je především přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, jeho logické uspořádání, moderní design a rychlost odezvy. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů. Hodnotíme též možnosti zabezpečení přístupů z těchto aplikací do bankingu a dostupnost uživatelské podpory či nápovědy. Dále se zaměřujeme na obtížnost instalace a nastavení nových funkcí a klíčů.

95%

Digitalizace bankovnictví
V této kategorii hodnotíme, zda je banka digitální či nikoliv. Umožňuje sjednat služby či produkty jednoduše online nebo je nutné docházet na pobočku a řešit spousty byrokracie? Je snadné obsluhovat své finance prostřednictvím bankovnictví nebo má banka tyto možnosti omezené?

100%

Běžné poplatky
Hodnotíme poplatky za běžné platby, SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, poplatky za vedení účtu, výběry u cizích bank atp. Důraz klademe na poplatky (případně podmínky) u standardních transakcí a obecně na běžném účtu, jelikož ten využívá nejvíce lidí.

95%

Nabídka produktů
V hodnocení se soustředíme na počet produktů, které banka nabízí. Řadí se sem produkty standardní, investiční, úvěrové, spořicí produkty, pojištění a další nadstandardní (inovační) produkty. Kromě kvantity produktů hodnotíme také jejich kvalitu. Přinesla banka na trh inovativní produkt? Poskytuje účet na míru klientům?

95%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Více informací o Air Bank

NázevAir Bank
Založení banky22. listopad 2011
Kód banky3030
BIC kód (SWIFT) AIRACZPP
Webové stránkyhttps://www.airbank.cz/
Internetové bankovnictvíhttps://ib.airbank.cz/
Informace o běžném účtu banky
Vedení účtuZDARMA
Poplatek za výběr 35 Kč
Online založení
Základní informace o bance
Počet bankomatů365
Počet vkladomatů70
Počet poboček34
Hotovostní podklady (možnost výběru)Žádné
Počet klientů850 tis.
Kontakt na podporu+420 515 202 202
Sídlo bankyEvropská 2690/17 160 00 Praha 6
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.airbank.cz/file-download/cenik
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.airbank.cz/file-download/prehled-urokovych-sazeb
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna
Ohodnoťte banku Air Bank
23
13

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (14 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jana Hronová

Airbank se ráda prezentuje jako super přátelská flexibilní banka, kde nic není problém. Já jsem bohužel narazila na situaci, kdy to ani zdaleka neplatí a kdy dokonce Airbank není schopná udělat něco, co ostatní banky dělají naprosto standardně, maximálně za nějaký drobný administrativní poplatek. Jde o převzetí hypotéky jen jedním ze dvou dlužníků, vyvázání toho druhého. Airbank se vymlouvá, že to nejde, neumí to v systému provést, ačkoli je to v podstatě jen založení nového účtu, ověření schopnosti splácet a jedna změna v databázi. Zaměstnanci banky slibují, že se proces určitě do roka zavede, ale za rok žádná změna a najednou už ani plánovaná. Jediný způsob je nová hypotéka, což je v mém případě zvýšení úroků o cca 5%. Nakonec místo toho, aby Airbank měla z jednoho spokojeného klienta dva spokojené klienty, má jednoho extrémně nespokojeného a minimálně jednoho, co k nim po téhle zkušenosti určitě nepůjde.

Ing. Patrik Kudláček

Dobrý den, Jano. Vaše osobní zkušenost nás samozřejmě mrzí. Snad budete pouze výjimkou. Děkujeme za sdílení zkušenosti.

Jarda Konečný

Jsem překvapený z množství negativních komentářů. Jsem klientem AirBank už přes deset let, mám zkušenosti i s jinými bankami, a AirBank u mě jednoznačně vítězí.
V první řadě oceňuji naprosto moderní, jednoduché, stabilní a bezpečné mobilní a internetové bankovnictví. Všechno je maximálně user-friendly a i neznalý člověk ví, co dělá. Pokud něco nemůže někdo najít, pomůže umělá inteligence Aneta. Nově také možné přidat (iPhonů) velice příjemné widgety.
U AirBank mám půjčku, která byla zřízená neuvěřitelně rychle a ani jsem nemusel na pobočku. Protože pravidelně splácím, AirBank mi poskytuje velice příjemný bonusový úrok.
Stejně tak mám u banky zřízený kontokorent. Ten mi nabízí jít do -3000,- bez úroku. Pokud jdu do mínus více, a naskáčou mi poplatky, o nic se nestarám, strhnou mi sami.
Nedopatřením mi jednou zablokovali exekučně účet. Banka komunikovala velice příjemně, lidsky. Když se ukázalo, že se jednalo o omyl ze strany exekuční kanceláře, měl jsem účet do druhého dne zase zpět.
V mobilním bankovnictví můžu velice jednoduše investovat do portálů jako jsou Zonky, nebo velice oblíbený investiční portál Portu. Vše velice přehledně vidím přímo v bankovnictví, bomba.
V bankovnictví navíc mám spoustu kupónů na slevy, cashback u různých produktů/prodejců. Nejsou to převratné částky, ale rozhodně to člověku udělá radost.
Úroky na bežném, a spořícím účtu sice nejsou největší … ale od spořícího ani běžného účtu neočekávám nějaké velké zhodnocení. Od toho jsou investice.

Nikdy jsem navíc nemusel jít na pobočku, s ničím. Jednou jsem se tam však šel zeptat, protože jsem šel kolem, na půjčku. Byla mi nabídnuta káva, občerstvení, a paní měla naprosto přátelský přístup.

Ještě se mi nestalo, že by mi nefungovala platba, nebo něco nejelo jak má. Pravda je, že mobilní bankovnictví má velice často technologickou odstávku, ale to se dá přežít. A pokud nemáte u sebe telefon, je velice obtížné se dostat do internetového bankovnictví. Což je v konečném důsledku asi dobře.

Takže já osobně jsem vyzkoušel spoustu jejich produktů, a můžu banku jedině doporučit. Přátelská, moderní banka!

Jana

Přidávám se k negativnímu hodnocení Air banky. Reklama, která informuje o zřízení účtu do 10 minut on-line je velmi zavádějící a klamavá. Pokud nejste vlastníkem účtu v jiné bance a jejich pobočku máte daleko (v mém případě 2 h. cesty autem), účet zřízen nebude. 10 dnů po mě chtěli neskutečné množství podkladů a pokaždé se mnou komunikoval jiný člověk. Arogance a neochota situaci jakkoliv řešit. Žádost o zřízení účtu jsem ukončila. Nedoporučuji.

Jmeno nereknu

Airbank je fajn ale svoje jmeno vam nereknu.

XXXL

Airbank je super bank ty koser reklamy jsou super

Jitka

jak si můžete dovolit zablokovat účet Vašeho klienta, který žije v zahraničí a nechat ho bez fin prostředků? Šmejdi

Zdeněk

V článku se uvádí, že výhodou banky je absence poplatků. Ty jsou ovšem účtovány skrytě. Například při platbě kartou (karta je k mému běžnému účtu vedenému eurech)na internetu jsem odsouhlasil platbu v eurech. Konkrétně 189,29€. Odečteno mi však bylo 194,68€. V druhém případě se jednalo o odsouhlasenou částku 203,22€ A z účtu bylo ve skutečnosti odečteno 209,33€. Což v praxi znamená poplatek ve výši 2,87% u první platby a 3% u druhé platby.
Pro úplnost dodávám, že se v obou případech do doby odsouhlasení platby nikde nezobrazila žádná částka v korunách. Obě platby byly úhrady za zapůjčení vozu ve dvou různých autopůjčovnách ve Španělsku. Platby jsem u Airbank reklamoval. Slečna se mi snažila nalhat, že obchodník (autopůjčovna) strhla částku v korunách v kurzu, který způsobil navýšení stržené částky a mám je požádat o vrácení rozdílu. Já vidím jako značně nepravděpodobné, že by autopůjčovna ve Španělsku stála o naši korunu. To spíš Airbank záměrně obchodníkovi neposkytne informaci o tom, že úhrada se realizuje z eurového účtu a nabídne obchodníkovi částku v korunách v kurzu euro prodej. A tuto částku mi pak strhne z mého euro účtu tím, že mi eura vykoupí v kurzu euro nákup. Jinýmí slovy, já jsem eura nakoupená v kurzu 26Kč za euro “prodal” bance v kurzu 25,118 kč aby je následně banka obchodníkovi směnila v kurzu euro prodej. Takže ať mi někdo něco povídá o nulových poplatcích za platby u Airbank.

K.Kampfova

Air bank skrytě strhava penize z uctu. A pak z Vas jeste delaji blbce. Doporucuju prepocitat alespon jeden mesicni vypis rucne. A mozna se budete divit. Dovolim si tuto banku nazvat bankou zlodejskou. Nejenze nezauctovava poplatky ale napr. vam ze dne na den zrusi kontokorent..strhne penize a vysvetleni? Interni rozhodnuti banky! Doufam, ze podnet k CNB tuhle banku potresta. Aby toho nebylo malo.. velmi caste vypadky a odstavky internetoveho bankovnictvi. Doporucuji facebookove stranky teto banky. Negativnich recenzi opravdu hodne.

Jan

V červnu jsem ze svého účtu u KB odeslal omylem platbu na cizí účet vedený u Airbank. V minulostise mi to už stalo do ČS, ale tam platbu obratem vrátili. NAvrácení paltby začala řešit moje bankovní poradkyně KB. Volala tam, psala tam, opakovaně posílala urgence datovkou… nic. Nakonec jsem po dvou měsících zavolal sám. Nejdřív chtěli poslat žádost datovkou, po půl hodině dohledali, že žádost několikrát dostali. Potom mi řekli, že mám na jejich klienta rovnou podat trestní oznámení, že je pro ně náročné ho kontaktovat přímo… Prostě se to táhne dál, mnoho dalších žádostí, u Airbank to nevyřizuje nikdo konkrétní, ale vždycky znovu musíte vykládat vechno od začátku… Moje zkušenosti s bankou, která se snaží profilovat jako prožná proti klasickým bankám… naprostý lowcost se zoufalými amatéry na telefonu. A aby cizím lidem moje banka rovou nabízela, že poskytne moje osobní údaje a mají na mě podat trestní oznámení… děkuji, nechci

Kuba

Ve vašem případě Air bank nepochybila. Z KB se vám platba pravděpodobně vrátila, protože šla na neexistující účet, nebo třeba uzavřený účet. Takové obratem vrací i Air Bank. Pokud jste se ale trefil do účtu někoho skutečně nekontaktního, tak máte smůlu. Banka ze zákona nemůže peníze vrátit, bez svolení klienta, může vám pouze tzv. poskytnout součinnost, tedy sdělit kontaktní údaje, abyste danou osobu mohl žalovat pro bezdůvodné obohacení. Air Bank by mohla peníze vrátit bez souhlasu klienta pouze na základě žádosti vaší banky, a to jen v případě, že by šlo o chybu vaší banky, nikoli vaši. Pokud mi nevěříte, doporučuji nastudovat zákon o platebním styku a pravidla systému Certis ČNB.

Torm

Mimořádně divný podnik s na dřeň evidentně osekanými provozními náklady. Pobočka v Hradci silně připomíná holobyt, personál vězně v donucovací pracovně, přístup totálně mechanický. Chvíli jsem u AirBanky zvažoval založení účtu, ale po zkušenostech z reálu ani náhodou.

Renka

Založila jsem si u banky air/bank Spořícíúčet bez podmínek v r. 2014. Uročení neustále klesalo .I když se stále chlubili, že jsou mezi 3 nejlépe úročenými bankami. Letos v r. 2020 jsem zjistila, že už 3 roky mi účet vůbec neúročí. Je lepší to mít snad ve slamníku. Takto využívá milionář a majitel banky Kellner vaše peníze zadarmo. Prý zrušili úročení na mém účtu bez podnínek. To je skandál! Varuji všechny před bankou!!!

jan

Dobrý den,

Mohu jen souhlasit s lidmi co píší, že Airbank je velmi dobrá banka, dokud od ní nic nepotřebujete.
Nicméně to nestačí, velmi neosobní přístup, pomalé služby ve srovnání s konkurencí. Když banka začínala tuším rok 2011, my také začínali s podnikáním, chtěli jsme po bance malou půjčku ve výši 150 tisíc korun do začátku, Bohužel i přes perfektní platební minulost,nezadluženost a potvrzení vysokého příjmu /42000kč čistého/měsíc/ nám nebyla půjčka schválena, což jsem chápal, jelikož jsem byl u banky nový klient a nemohl jsem ji to vyčítat.
Nicméně nyní po devíti letech spolupráce,několika firemních učtech i soukromých, kde je poměrně velký tok peněz jsme v době krize Covid19 zvažovali navýšení CashFlow, žádost odeslána 20.04, celý měsíc nic až 20.05 jsme museli psát mail, kde je problém?Opravdu velmi divná komunikace a jednání ze strany Airbank k nezadluženému a solventnímu zakazníkovi.Tak se k sobě dlouholetí obchodní partneři nechovají, okamžitě bylo rozhodnuto o zrušení učtu.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Banky, které by vás mohly zajímat