Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové burzy » BitMEX – Recenze, poplatky, zkušenosti

BitMEX – Recenze, poplatky, zkušenosti

Základní informace o Bitmex

Hlavní výhoda

Nabízí páku až 1:100

Páka

Až 1:100

Počet aktiv

8

BitMEX je celosvětově oblíbenou kryptoměnovou obchodní platformou patřící společnosti HDR Global Trading Limited. Platforma byla vytvořena v roce 2014 Arthurem Hayesem, Benem Delem a Samuelem Reedem, kteří mají bohaté zkušenosti s finančnictvím, obchodem a vývojem webových aplikací. Název BitMEX je odvozen od slov Bitcoin Mercantile Exchange a sám o sobě již tedy napovídá, že u BitMEX se všechno točí okolo Bitcoinu.

Veškerý zisk i ztráta je v jejich platformě udávána v Bitcoinech, a to i v případě, kdy kupujete a prodáváte altcoiny. Na BitMEX nelze vkládat fiat měny, takže je zapotřebí peníze vždy převádět na Bitcoiny. Platforma si však neúčtuje žádné poplatky za vklady ani za výběry, takže jediným poplatkem při převodu Bitcoinu je těžařský poplatek v rámci blockchainu, který zpravidla bývá velice nízký.

Obsah recenze BitMEX

1.Platforma BitMex2.Dostupné kryptoměny3.Finanční páka na Bitmexu4.Bezpečnost BitMexu5.Zákaznická podpora BitMEX6.Zkušenosti s BitMEX7.Vaše zkušenosti s BitMEX (komentáře)

Obchodní platforma BitMEX

Bitmexová obchodní platforma je úžasně sofistikovaná, patří ostatně mezi vůbec nejdůmyslněji propracované obchodní platformy na světě. Pro pokročilé obchodníky je obrovský plusem, nicméně začátečníkům se může jevit pro množství jejích nástrojů a funkcí jako velmi složitá. Podobně jako platforma Bitfinex. Nejenže si můžete platformu změnit na oblíbenou barvu, upravit rozložení oken, ale grafy lze také doplňovat o technické indikátory či vynášet linie supportu a resistance.

Platforma BitMEX

Náhled na platformu BitMEX

Pokročilí obchodníci si na platformě cení například Market order, Limit order, Stop order, Take profit, Hidden orders, Post Only orders, Iceberg orders, Trigger Orders, Margin Trading a mnoho dalších. Novinkou ze září 2018 je Anti-Liquidation tool.

Kryptoměny obchodovatelné na BitMEX

Když už jsme zmínili další kryptoměny, na BitMEX lze obchodovat osm kryptoměn: Bitcoin (XBT), Cardano (ADA), Bitcoin Cash (BCH), EOS Token (EOS), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Tron (TRX) a Ripple (XRP).

Většina kryptoměn se na BitMEXu obchoduje v páru s BTC, ne s USD. Nemůžete tak tedy spekulovat na vývoj Litecoinu oproti Dolaru (např. poroste cena ze 100 dolarů za kus výše?) ale pouze Litecoin oproti Bitcoinu (poroste kurz z 0.016 LTC/BTC).

Použití páky na BitMEXu (Leverage)

Na BitMEX můžete využít při obchodování výhody pákového efektu. To tedy znamená, že můžete obchodovat s vlastním minimálním kapitálem doplněným o kapitál cizí. V praxi tedy můžete zadat objednávku vyšší, než je váš aktuální zůstatek. Využívá se k tomu vypůjčený kapitál od jiných obchodníků, kteří ho propujčují právě na tyto účely, za což vy jim odvádíte malý poplatek.

Obchodování s využitím páky je ale tak trochu dvousečným mečem. V ideálním případě znamená totiž použití páky mnohonásobně větší zisky při menší vlastní investici, než kdybyste páku nepoužili. Na duhou stranu, pokud se ochod nezdaří a cena jde proti vašemu předpokladu, znamená také mnohonásobně vyšší ztráty (podle síly páky), než je váš momentální zůstatek.

Takové spekulační obchodování za pomocí páky se nazývá marginální obchod (Margin Trading). V derivátovém prostředí znamená slovo margin hodnotu potřebnou pro vstup do pákové pozice, přičemž pojmy initial (počáteční) a maintenance (udržovací) margin vyjadřuje minimální potřebnou počáteční částku ke vstupu do pozice a minimální částku potřebnou k udržení pozice od likvidace. BitMEX zavedl dvě rozdílné metody marginálního obchodování.

 1. Cross Margin: V tomto případě je marže sdílena mezi dvěma otevřenými pozicemi. V případě potřeby bude pozice čerpat marži z celkového zůstatku na účtu, aby se vyhnula likvidaci. Při využití této metody by měl každý obchodník jednat s maximální opatrností.
 2. Isolated Margin: Marže přiřazená pozici je v tomto případě omezena určitou částkou a jestliže marže padne pod hodnotu udržovací marže, pozice se zlikviduje.

Na platformě BitMEX lze nastavit úroveň pákového efektu za pomoci „leverage“ posuvníku. Maximální výše páky je tak 1:100. Tak vysokou páku je možné ale použít pouze u Bitcoinu. Jedná se skutečně o opravdu vysokou páku a v praxi se u většiny směnáren setkáte s maximální pákou okolo 1:20. Zde ještě za zmínku stojí nástroj Anti-Liquidation, který mimo jiné umožňuje využití neuvěřitelně vysoké páky 1:700. Maximální páky u ostatních kryptoměn na BitMEX jsou následující:

 • Bitcoin Cash: 20x
 • Cardano: 20x
 • EOS Token: 20x
 • Ethereum: 50x
 • Litecoin: 33,33x
 • Ripple: 20x
 • Tron: 20x

Je BitMEX bezpečný?

Svým zabezpečením je BitMEX pověstný. Obchodní platforma totiž využívá multi-signature depozitní a výběrová schémata, k jejímž užívání jsou oprávněni pouze partneři BitMEX. Platforma BitMEX ke své ochraně využívá služeb světové špičky v zabezpečení Amazon Web Services (ano, dceřiná společnost Amazonu). Veškeré systémy BitMEX vyžadují k přístupu různé formy autentizace včetně hardwarových tokenů.

Jednotlivým systémům není umožněno běžně komunikovat mezi sebou navzájem. Komunikace je možná pouze na schválených a monitorovaných kanálech.Tím to ovšem nekončí.

BitMEX disponuje také zabudovaným systémem kontroly rizik, přičemž součet všech holdů na stránce musí být vždy rovný nule. Jestliže tomu tak není, obchodování se zatrhne.

Co se zabezpečení výběrů týče, jsou všechny ošetřeny ručně zaměstnanci, přičemž vyžadují externí verifikaci, aby bylo zaručeno, že obsahují souhlasné klíče. Pokud je něco špatně, systém zahájí shutdown.

Obchodní platforma BitMEX je psána v kdb+ databázi a toolsetu, který využívají přední světové banky, kde, stejně tak jako u BitMEXu, probíhají obchody s vysokou frekvencí. Oproti konkurenci má BitMEX spolehlivější a rychlejší engine než jako je tomu u jeho konkurentů, Bittrexu a Poloniexu. Veškeré jejich emaily jsou chráněny PGP šifrováním. Že zabezpečení u BitMEXu funguje na 100 % dokazuje i fakt, že burza dosud nebyla napadena hackery.

Zákaznická podpora BitMEX

K zákaznické podpoře se můžete dostat různými kanály. Vedle emailu ji lze kontaktovat přes Weibo, webchat, IRC, Telegram (pro ruské klienty), Twitter či Reddit. Obvyklá odezva zákaznické podpory je do jedné hodiny. Kromě poměrně rychlé zákaznické podpory nabízí BitMEX na svých stránkách také knowledge base a FAQs, kde mnohdy odpovědi na své otázky můžete najít. Uživatel jistě také ocení řadu obchodních návodů, které BitMEX zveřejňuje zde.

Zkušenosti s BitMEX

Jak již bylo řečeno, BitMEX není pro svou náročnost nejvhodnější pro začínající obchodníky, což ale není až takový problém, vždyť i dnes ten pokročilý obchodník byl kdysi začátečníkem. Tím že platforma obsahuje obrovské množství funkcí a nástrojů, nemůže být ani jiná než náročná. Nespornou výhodou u BitMEXu jsou nižší poplatky, které se vyplatí při intradenním obchodování.

A jak je to s recenzemi uživatelů BitMEX? Na internetu najdete, jak to tak už bývá, množství kladných i záporných recenzí. Těch kladných je však u BitMEXu většina. Uživatelé mají mnohdy výhrady ke klientské podpoře, která má buď dlouhou odezvu anebo na požadavky zákazníků nereaguje vůbec. Závažnějším problémem jsou však zkušenosti některých klientů, kteří zaznamenali potíže s výběry peněz, přičemž jiní si zase stěžují na to, že při náhlé změně trhu nelze rychle uzavřít obchodní pozice. I přes to všechno platforma BitMEX funguje úspěšné již několik let a soudě dle vysoké likvidity ji také využívá mnoho obchodníků.

stars
95 %
4. místo
BitMEX
Ačkoli je možné vkládat a vybírat pouze v BTC, můžeme BitMEX doporučit kvůli jejich pokročilé a většinou dobře fungující platformě.
 • Nabízí obchodování s pákou
 • Pokročilá platforma se spoustou funkcí
 • Vklad a výběr pouze v BTC
 • Platforma pouze v angličtině

✅ Jméno firmyBitmex
✅ Webová stránkahttps://www.bitmex.com/
✅ V češtině?
✅ Sídlo společnostiSeychelská republika
✅ Demo účet
✅ Minimální vklad1 satoshi
✅ Minimální obchod1 satoshi
✅ Zákaznická podporaEmail, telegram, twitter a další
✅ Počet aktiv8
✅ PákaAž 1:100
✅ Poplatky0.075 taker fee
✅ Metody vkladuPouze kryptoměny
✅ Metody výběruPřevod kryptoměny
✅ Měna účtuBitcoin
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Možnost obchodovatZákladních 8 kryptoměn
✅ Podporované kryptoměnyBitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple, Tron, Ethereum, EOS, Cardano

Diskuze k tomuto článku: 4 komentáře
Ruda Vaněk

Chvíli jsem na bitmexu byl ale štvalo mě že poskytují tak málo aktiv … to je nějaké problém tam přidat další, hrozný… nechápu jak v dnešní době někdo může poskytovat tak málo kryptoměn na koupi. To samé coinmate, taky jen pár aktiv. Je zde nějaká burza, nebo směnárna kde je možné si nakoupit it altcoiny nějaké menší?

Magazín Finex

Rudo, BitMEX není burza jako taková, kde by bylo možné kryptoměny mezi sebou směňovat. Na BitMEXu je možné na ceny spekulovat a obchodovat, ale výběr a vklad je vždy prováděn pouze v BTC. Pro nákup a prodej kryptoměn doporučuji CoinMate a pokud tě zajímají i altcoiny, tak určitě Binance či ABCC.

Vojtěch, Finex.cz

Josef Kr.

Ahoj, jak je to se zabezpečním bitmexu? můžu se na ně spolehnout? A jak je to obecně se zabezpečením krypto burz a směnáren? Četl jsem, že jich už pár vybrali, jak si teda můžu být jistý, že nevyberou i tuhle?

Magazín Finex

Ahoj Josefe,
BitMEX je určitě jednou z nejbezpečnějších firem, které na trhu jsou. Minimálně z hlediska technického zabezpečení. Kromě
AWS Cloud Security používá BitMEX také tzv. multisignature peněženky, které jsou drženy offline pro větší bezpečnost. Další důležitou věcí je, že všechny výběry musí projít ručním schvalováním minimálně dvěma zaměstnanci BitMEXu a dokonce i komunikace se zákaznickou podporou je šifrována.

Více o tom můžeš přečíst např. zde https://www.bitmex.com/app/security

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
Coinbase logo
Coinbase★ 95 %
ccShop logo
ccShop★ 93 %
Bitbeli logo
Bitbeli★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC