Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna recenze – Přehled produktů a zkušenosti
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna
Kód banky: 0800
logo banky ceska sporitelna

Česká spořitelna recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Poslední aktualizace recenze 26. 9. 2023 | Veronika Cvejnová
Hodnocení Finex.cz
96 %
Kód banky: 0800

Česká spořitelna je podle počtu klientů největší bankou v České republice a současně bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Je součástí finanční skupiny Erste Group, která operuje ve střední a východní Evropě. Erste Group se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb v těchto oblastech Evropy.

Poznámka

TIP: Myslíte si, že je investování do finančního sektoru zajímavé? Víte, že můžete investovat do akcií Erste Group? Více se dočtete zde.

Česká spořitelna se zaměřuje na poskytování služeb jednotlivcům, malým a středním podnikům, městům i obcím. Financuje ale také velké korporace a poskytuje služby finančním trhům.

Mnoho z jejích produktů a služeb jsou těmi nejlepšími na českém trhu. Za své bankovní služby také obdržela desítky významných ocenění. Například v roce 2022 získala Česká spořitelna ocenění Banka roku a v roce 2023 získala 1. místo za svou hypotéku v soutěži Zlatá koruna.

“Naším posláním je vést lidi i společnost k prosperitě. Věříme, že když se bude dařit jednotlivcům, firmám i komunitám, bude se lépe dařit celé společnost.”

Takto sebe sama charakterizuje Česká spořitelna.

Má vám Česká spořitelna co nabídnout? Jaké produkty (ne)nabízí? To vše, a ještě mnohem více se dozvíte v naší recenzi České spořitelny.

Obsah recenze České spořitelny

Představení České spořitelny

Vznik České spořitelny českém trhu se datuje od roku 1825, přičemž jejím cílem bylo pomoci chudším vrstvám obyvatel. Původní název České spořitelny zněl Schraňovací pokladnice pro hlavní město Prahu a pro Čechy. Postupně ale došlo ke změně názvu na Spořitelna Česká až vzniklo pojmenování, které známe dnes.

Vedle toho také začala v habsburské monarchii v té době vznikat spořitelna, kterou dnes známe jako Erste Bank. Ta se v roce 2000 stala 52% akcionářem České spořitelny, ale svůj podíl postupně navýšila na 98 %. Česká spořitelna se tak stala součástí Erste Group.

Česká spořitelna má v současné době 4,5 milionu klientů (k 31. 3. 2023), kterým nabízí atraktivní běžné účty, ale i další zajímavé bankovní produkty.

Nebojí se ani inovací, v roce 2019 spustila bezkontaktní platby pomocí Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a FitBit Pay a plánuje i další zajímavé věci.

Podle hospodářských výsledků se jí velmi daří, za rok 2022 vykázala čistý zisk ve výši 20,2 mld. Kč. Pro srovnání, v roce 2021 činil čistý zisk České spořitelny 14,2 mld. Kč.

Čím se Česká spořitelna zabývá?

V široké nabídce České spořitelny naleznete bankovní služby pro všechny typy klientely. Zaměřuje se na privátní, firemní i korporátní bankovnictví. Nabízí běžné účty a karty, široký výběr půjček, hypotéky, spořicí účet, investování i pojištění.

Neřadí se k nízkonákladovým bankám, jako tomu je u nově vznikajících (často bezhotovostních) moderních bank, na druhou stranu vám ale nabídne velmi široké portfolio produktů, mnohdy obohacené o další služby.

Banka také spustila v roce 2018 nové internetové bankovnictví George, které nahradilo původní Servis 24. Bankovnictví George se sice nesetkalo s pozitivními ohlasy klientů, ale banka na něm za dobu od spuštění zapracovala a mnoho chyb se jí doufejme podařilo opravit.

Mnohokrát za sebou oceňovaným produktem je hypotéka České spořitelny, která zvítězila v soutěži Zlatá koruna 2022 v kategorii Hypoték a obhájila tak první místo z předchozích let. Hypotéka České spořitelny je oceňována i v soutěži Finparáda, v letech 2021 a 2022 získala první místo v této soutěži v kategorii Hypoték.

V roce 2022 získala Česká spořitelna také zlatou korunu za svůj Program finančního vzdělávání Abeceda peněz. Oceněna prvním místem byla i virtuální George karta, která slouží k bezpečnému placení na internetu. Jak vidíte, produkty České spořitelny jsou rozhodně zajímavé.

Pojďme se společně podívat, jaké bankovní produkty vám může Česká spořitelna nabídnout!

Finanční produkty České spořitelny

Mezi nejpoužívanější produkty této banky jistě patří běžný účet a spořicí účet České spořitelny. Velmi oblíbená je také půjčka od České spořitelny a hypotéka.

Poznámka

Výhodou je, že spořitelna nabízí také Stavební spoření Buřinka, které u mnoha jiných bank chybí. Součástí nabídky je též investování a pojištění.

1) Běžný účet České spořitelny

Česká spořitelna nabízí dva typy běžných účtů, Standard účet a Plus účet. Standard účet je bez poplatků, a sjednáte jej pouze online. Nabízí výběry hotovosti ze všech bankomatů České spořitelny zdarma, debetní platební kartu a virtuální George kartu.

Součástí účtu jsou dále všechny příchozí úhrady v korunách v rámci ČR a v EUR v rámci EHP, všechny elektronicky zadané odchozí úhrady v Kč v rámci ČR i v EUR v rámci EHP (včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO a instantních plateb). K účtu dále náleží kontokorent a okamžité platby zdarma.

Plus účet je nadstandardní účet za měsíční poplatek 100 Kč ( 0 Kč / 100 Kč). V případě splnění podmínek získá klient vedení účtu zdarma. Součástí účtu jsou zdarma výběry ze všech bankomatů České spořitelny a Erste, dvě debetní platební karty VISA a jeden účet v cizí měně.

K účtu klient dále získává všechny příchozí a elektronicky zadané odchozí úhrady a okamžité platby bez poplatků. Plus účet lze ovládat v moderním mobilním a internetovém bankovnictví George. Samozřejmostí jsou platby mobilem s Google Pay a Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Účet lze sjednat pouze na pobočce.

Kromě běžného účtu nabízí České spořitelna také studentský účet, účet pro děti, účet pro seniory a běžný účet v cizí měně.

2) Půjčka od České spořitelny

Půjčka od České spořitelny může činit od 2 000 Kč až do 2,5 milionu Kč bez zajištění a prokázání účelu. V průběhu splácení si lze splátky kdykoliv snížit nebo zvýšit, případně odložit zdarma.

Vedení úvěru je také bez poplatků. Sjednání probíhá online v bankovnictví George nebo na infolince zdarma. K půjčce si můžete sjednat pojištění schopnosti splácet.

Spořitelna má širokou nabídku i co se dalších druhů půjček týká. Naleznete u ní ještě úvěr na rekonstrukci, konsolidaci půjček, kontokorent, a dokonce také peníze na klik. Dalšími úvěry pak jsou úvěr na družstevní bydlení a úvěr ze stavebka. Každý si zde přijde na to, co potřebuje.

3) Česká spořitelna hypotéka

Jak jsme již zmínili, hypotéka od České spořitelny je hojně oceňovaná již řadu let. Není divu, také ji poskytuje silná banka, která má v této oblasti extrémně bohaté zkušenosti.

Česká spořitelna poskytuje hypoteční úvěr ve výši až 90 % hodnoty nemovitosti a dosáhnout můžete částky až 5 milionů korun. Sazba se pohybuje od 5,94 % ročně pro fixaci 8 let. Vyřízení a správa hypotéky je zdarma.

Poznámka

Česká spořitelna nabízí také refinancování hypotéky. Pokud vás zajímají konkrétní podmínky kontaktujte Českou spořitelnu.

4) Americká hypotéka

Česká spořitelna má v nabídce americkou hypotéku s ručením nemovitostí, se kterou získáte výhodnější úrokovou sazbu nežli u klasických úvěrů.

Půjčit si můžete částku ve výši od 150 tisíc Kč do 10 milionů korun, a to opravdu na cokoliv – od vybavení domácnosti, na studia doma i v zahraničí, na cestování. Splácení si pak lze rozložit až na 20 let. Samozřejmostí je možnost pojištění schopnosti splácet.

5) Spořicí účet od České spořitelny

Se spořicím účtem České spořitelny máte své finance kdykoliv k dispozici, což bývá často hlavní podmínkou klientů při zakládání spoření.

Druhým a nejčastějším parametrem výběru spořicího účtu, je úročení. Pokud máte u této banky založený Plus účet, a navíc pravidelně investujete, získáte úrokovou sazbu maximálně 5,00 % p.a. u vkladů do 200 000 Kč. Nemáte-li Plus účet, banka vám připíše úrok pouhých 0,20 % p.a.

Na druhou stranu za zřízení ani vedení účtu nic neplatíte, a zdarma máte všechny tuzemské příchozí úhrady a zasílání výpisů. Banka nepožaduje žádný minimální vklad ani zůstatek a vklady jsou ze zákona pojištěny (jako u každé banky). Abyste mohli s České spořitelny spořit, nemusíte být klientem ani využívat žádný další produkt.

Poznámka

6) Vkladový účet Česká spořitelna

Česká spořitelna dále nabízí také termínované vklady. Konkrétně se jedná o produkt vkladový účet České spořitelny s pevnou úrokovou sazbou, který si můžete sjednat na dobu 1, 3, 6 nebo 12 měsíců. Maximální úrokovou sazbu 4,50 % p.a. získáte při době uložení na 1 měsíc.

Pokud vás detailně zajímá, jak termínované vklady fungují a jaké jsou nejlepší, podívejte se na náš článek. V článku mj. naleznete velké srovnání termínovaných vkladů.

7) Stavební spoření s Buřinkou

Česká spořitelna má ve své nabídce také stavební spoření (Buřinka), které si můžete snadno sjednat online. Naspořené finance lze včetně úroků i státní podpory využít na cokoliv. Nabízí se také možnost mimořádných vkladů.

Garantovaná roční úroková sazba u stavebního spoření České spořitelny činí 2,50 % p.a. z vkladů. Jedná se o úrok bez státní podpory a dalších bonusů. Sazba je garantována na 6 let.

Navíc můžete čerpat státní podporu 10 % ročně – vložíte-li do spoření za rok alespoň 20 000 Kč. S garantovaným úrokem, státní podporou a jednorázovým bonusem (2 500 Kč), který aktuálně Česká spořitelna nabízí, získáte maximální úrokovou sazbu až 6,80 % p.a. Zhodnocení nezahrnuje srážku daně a úhradu poplatků.

Zajímá vás, jak přesně stavební spoření funguje a jak nepřijít o příspěvek od státu? Pokud ano, rozhodně byste si měli přečíst náš článek Stavební spoření – Jaké je to nejlepší a jak si vybrat to pravé? Srovnání 2022.

Další možnosti spoření u České spořitelny

Česká spořitelna netroškaří, co se týká její nabídky produktů. Kromě klasického spoření a stavebka pak nabízí ještě další spoření, mezi které se řadí doplňkové penzijní spoření, penzijní připojištění České spořitelny, výherní vkladní knížka a dětská vkladní knížka.

Sjednání všech produktů je snadné, lze jej provést online. Stejně tak jejich správa následně probíhá prostřednictvím internetového bankovnictví George.

8) Investování s Českou spořitelnou

Česká spořitelna nabízí také široké portfolio investičních produktů a služeb. Pokud přemýšlíte o investování, rozhodně vám má Česká spořitelna co nabídnout.

Jejím cílem je naučit své klienty lépe se starat o jejich finance. Pomůže s celým procesem investování a nabídne rozumná řešení.

Konkrétně nabízí tyto druhy investování: otevřené podílové fondy (podílový fond Erste Optimum, podílový fond Erste Sporobond, podílový fond Erste Top Stocks, podílový fond Erste Sporotrend, podílový fond Konzervativní Mix FF), certifikáty, prémiové vklady, dluhopisy a dluhové CP (co jsou to cenné papíry?) a investiční zlato.

Pro zkušenější investory navíc vytvořila portál www.investicnicentrum.cz. Veškeré informace o výše zmíněných možnostech investování naleznete u nás na webu.

9) Česká spořitelna a pojištění

Česká spořitelna nabízí také široký výběr pojištění. Naleznete zde životní a cestovní pojištění České spořitelny, pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti, pojištění osobních věcí, povinné ručení, havarijní pojištění i pojištění schopnosti splácet.

Penzijní pojištění České spořitelny získalo 1. místo v soutěži Zlatá koruna 2021 v kategorii Penzijní spoření.

10) Běžný účet v cizí měně

Česká spořitelna má ve své nabídce běžný účet v cizí měně, který může být veden až v 10 cizích měnách. Pro své transakce na účtu si můžete vybrat z cizích měn uvedených na kurzovním lístku České spořitelny, ale zvolit můžete i českou korunu.

Banka slibuje také bezproblémové vklady a výběry hotovosti na pobočkách. Nabízí též doplňkovou službu “multiměny”, díky které můžete platit z účtu v cizí měně v zahraničí nebo v zahraničních eshopech.

11) Účty pro podnikatele a malé firmy

Česká spořitelna má ve své nabídce účty pro podnikatele a malé firmy. Na výběr je mezi účty: podnikatelský účet Živnostník, podnikatelský účet Klasik a podnikatelský účet Maxi. Účty lze spravovat prostřednictvím internetového bankovnictví George.

Výběry a vklady hotovosti jsou v síti bankomatů a vkladomatů ČS v České republice zdarma. K dispozici jsou zkušení firemní bankéři, kteří podnikatelům poskytnou odborné poradenství.

K účtu jsou zdarma také výběry z bankomatů v rámci skupiny Erste v zahraničí, elektronické výpisy, okamžité platby a internetové bankovnictví George.

Účet Živnostník je určen pouze pro fyzické osoby podnikatele. K účtu získáte dále základní balíček služeb, který se skládá z jedné debetní karty Visa Business, kontokorentu až 50 000 Kč a 50 elektronických transakcí v ceně účtu. Každá další transakce vás vyjde na 5 Kč / ks.

Účet Klasik nabízí rozšířenější možnosti, kromě debetní Visa karty Business, kontokorentu až 50 000 Kč a 50 transakcí získáte navíc jednu vkladovou kartu Visa.

Podnikatelský účet Maxi nabízí maximální možnosti, jak už jeho název napovídá. Součástí tohoto účtu je 400 elektronických transakcí v ceně vedení, dvě debetní karty Visa Business a dvě vkladové karty Visa. K účtu Maxi si můžete navíc zdarma sjednat cizoměnový účet pro podnikatele a spořicí účet pro podnikatele.

Internetové bankovnictví George

Internetové bankovnictví George Česká spořitelna spustila v roce 2018. Nesetkalo se s příliš pozitivními ohlasy, ale od doby spuštění se mnohé změnilo. Jak bankovnictví George funguje a co nabízí?

Bankovnictví České spořitelny nabízí tradiční i nové funkce, které by vám měly usnadnit správu vašich financí. George se navíc stále vyvíjí a reaguje na potřeby svých klientů. Založení i správa internetového bankovnictví George je zdarma.

George je nástupníkem původního oblíbeného Servisu 24 České spořitelny. Ten již dostupný není, ale pokud jste se přihlašovali do business24 pomocí klientského certifikátu, tato možnost zde zatím ještě je.

Co George od České spořitelny nabízí?

Bankovnictví George je navrženo tak, aby klient veškeré hlavní funkce nalezl na úvodní stránce. Prostřednictvím bankovnictví lze tedy snadno kontrolovat aktuální zůstatek na účtu, zadávat platby, nastavovat trvalé platby, dobíjet kredit, investovat, spořit a spravovat veškeré své produkty u České spořitelny. Vše pohodlně online. Během pár kliknutí.

K dispozici je také tzv. rozšíření, které umožňuje využít funkce jako je správce financí, snapshot či přenos souborů. Prostřednictvím bankovnictví České spořitelny si můžete snadno online sjednat nový produkt nebo vstoupit do služby Moje zdravé finance.

Co dalšího bankovnictví George umožňuje?

 • George klíč
 • Chytré vyhledávání
 • Účtenky vždy po ruce
 • Automatické třídění plateb
 • Upozornění na budoucí výdaje
 • Vlastní přihlašovací údaje
 • Vlastní vzhled bankovnictví pro lepší bezpečí
Internetove bankovnictvi george
Úvodní strana internetového bankovnictví George České spořitelny. Zdroj: George.csas.cz

Pokud si nejste jistí, zda by vám bankovnictví George vyhovovalo, můžete si jej zdarma vyzkoušet v demo verzi. Přihlášení do George České spořitelny probíhá pod stejnými údaji, jako u původního Servisu 24. Přihlásit se můžete jednoduše ze stránek csas.cz kliknutím na červené tlačítko v pravém horním rohu – Přihlásit se do George.

Pokud máte bankovní identitu přihlásit se můžete pomocí unikátního uživatelského jména nebo s pomocí aplikace George klíč či přes heslo a SMS.

Jak probíhá přihlášení do bankovnictví George pomocí George klíče? Zdroj: csas.cz

Mobilní aplikace George v mobilu

Mobilní aplikace George umožňuje spravovat vaše finance kdekoliv. Funguje na mobilních zařízeních a tabletech s operačním systémem Android nebo iOS.

Aplikaci si snadno stáhnete v Google Play nebo App Store. Přihlásíte se do ní zadáním klientského čísla nebo uživatelského jména a hesla. Následně si zvolíte bezpečnostní metodu, pomocí které se budete do aplikace přihlašovat (otisk prstu, PIN kód aj.).

Co George v mobilu umožňuje?

V aplikaci George v mobilu zvládnete vše, co od mobilní appky očekáváte.

 • Přehled o stavu účtu a transakcích
 • Platba vyfocením složenky, čísla účtu nebo QR kódu
 • Blokace a odblokování karty
 • Změna limitů pro platby kartou
 • Přepočet částky z cizí měny na koruny
 • Vyhledání nejbližší pobočky nebo bankomatu České spořitelny
 • Přidání karty do Google Pay či Apple Pay
 • A mnoho dalších funkcí…
Mobilni bankovnictvi George
Mobilní bankovnictví George. Zdroj: Csas.cz

Google Pay a Apple Pay

Česká spořitelna byla jednou z prvních bank, které spustily bezkontaktní platby mobilem či hodinkami za pomocí Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Díky tomu mohou klienti této banky platit na bezkontaktních terminálech nebo u internetových obchodníků pohodlněji a rychleji.

platby mobilem česká spořitelna
Bezkontaktní mobilní platby. Zdroj: Csas.cz

Česká spořitelna pobočky a bankomaty

Česká spořitelna má širokou síť poboček a bankomatů. Pobočky České spořitelny čítají 396 (ke květnu 2023). Nejvíc poboček České spořitelny naleznete v Praze, ale jsou hojně rozmístěny po celé České republice, např. v Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích a dalších velkých či menších městech.

Transakčních terminálů a bankomatů má Česká spořitelna více než 1 738. Banka je dokonce první, která v Česku zavedla bezkontaktní bankomaty.

Navíc má také bankomaty s možností vkladů (vkladomaty), kterých je již téměř 250. Za poplatek také umožňuje vkládání peněz na účty u cizích bank.

Výhody a nevýhody České spořitelny

Výhody České spořitelny

 • Největší a nejstarší česká banka
 • Silné zázemí velké nadnárodní společnosti
 • Rozsáhlé portfolio produktů a bankovních služeb
 • Velké množství kamenných poboček a bankomatů
 • Neustálé inovace a moderní technologie
 • Orientuje se na osobní, firemní i korporátní bankovnictví

Nevýhody České spořitelny

 • Vyšší poplatky za běžné služby
 • Zkostnatělý systém tradiční banky
 • Nepovedené bankovnictví George (ačkoliv došlo k nápravě mnoha chyb)
 • U mnoha služeb stále ještě nutnost návštěvy pobočky

Získaná ocenění

Česká spořitelna a její dceřiné společnosti jsou držitelem mnoha ocenění, která každým rokem přibývají.

Ocenění za rok 2022

 • Ocenění Zlatá koruna 2022: tři Zlaté koruny Česká spořitelna získala za svou hypotéku, virtuální George kartu a program finančního vzdělávání Abeceda peněz. V této soutěži dále získala čtyři Bronzové koruny, a to za: jednorázovou virtuální kartu, komunitní grantový program Dokážeme víc, online půjčku a mobilní aplikace George v mobilu.
 • MasterCard banka roku 2022: v kategorii Privátní banka roku obsadila ČS 1. místo. Dále získala 3. místo v kategoriích Korporátní bankovnictví, Banka zákazníků a také v hlavní kategorii Banka roku.
 • Finparáda.cz 2022: v této soutěži získala 1. místo v kategorii Hypoték za svou hypotéku. Dále obdržela 1. místo v kategorii Cena veřejnosti a také Produkt roku za Stavební spoření České spořitelny. Za svůj slevový program Moneyback získala 1. místo v kategorii Cena Finparády.
 • Soutěž Hospodářských novin 2022: v soutěži Hospodářských novin v kategorii Nejlepší banka se ČS umístila na 3. místě.
 • Zaměstnavatel roku 2022: v oboru Bankovnictví a investice se stala jedničkou a první kariérní volbou vysokoškoláků. V soutěži Zaměstnavatel roku 2022 pak obsadila 3. místo v elitní celorepublikové kategorii firem s počtem zaměstnanců nad 5 000 lidí.
 • Customer Centricity World Series Awards 2022: v této prestižní soutěži ČS zvítězila v kategorii Customer Experience Team. Soutěže se účastnilo 122 firem z 53 zemí.

Reklama České spořitelny

Ani Česká spořitelna nezaostává se svými reklamami. Znáte třeba tuhle? Často bývají opravdu vtipné a celkově povedené.

Reklama České spořitelny. Zdroj: Youtube Česká spořitelna

Závěr – Naše hodnocení České spořitelny

Česká spořitelna je vnímána jako silná banka, která se jen tak neotřese v základech. Ačkoliv se možná ještě drží zastaralých postupů, typických pro tradiční hotovostní banky, je nutné uznat, že se nebojí ani inovací a modernizace.

Vždyť právě ona jako první spustila okamžité platby (ještě s Air Bank) a byla mezi prvními, kdo svým klientům umožnil bezkontaktní platby pomocí služby Apple Pay, nebo byla dokonce úplně první, kdo spustil bezkontaktní bankomaty.

Svým klientům může nabídnout opravdu rozsáhlé portfolio produktů a služeb, počínaje běžnými bankovními produkty, až po stavební spoření, cestovní pojištění či investování. Také nabízí několik aplikací, a navíc má velmi širokou pobočkovou síť i síť bankomatů.

Nevýhodou jsou pak vyšší a mnohdy zbytečné poplatky, které jsou zapříčiněné tím, že se nejedná o bezhotovostní banku, mají spoustu poboček, zaměstnanců, bankomatů a bohužel to nějaké peníze stojí.

Dle některých je nevýhodou také nepovedené internetové bankovnictví George. Tyto nevýhody však nahrazuje mnoho jiných plusů, které vám může tato banka nabídnout. Pokud hledáte stabilní banku, u které naleznete vše, co byste mohli od banky očekávat, Česká spořitelna by nemusela být špatnou volbou.

Česká spořitelna vás nepřesvědčila? Co říkáte na Monetu Money Bank?

Pokud vás Česká spořitelna nepřesvědčila a hledáte spíš nízkonákladovou banku, mrkněte se na naši recenzi Monety Money Bank. Jedná se o moderní banku, která nabízí široké portfolio produktů. Najdete u ní spořicí i osobní účty, karty, půjčky a úvěry, hypotéky, různé druhy spoření a investic, a dokonce i pojištění.

Banka má vysoký počet klientů a bohatou síť bankomatů i poboček. Je oblíbená zejména pro svoji bezkonkurenční mobilní aplikaci a široký výběr produktů.

Široká nabídka produktů způsobila, že má tato banka celkem nepřehledný sazebník. Pro mnoho klientů mohou být poplatky a ceny za služby téměř nedohledatelné. Drahý je například výběr na přepážce banky, ale vzhledem k dostatečnému počtu bankomatů věříme, že výběr na pobočce příliš často potřebovat nebudete.

Máte-li nějaké dotazy o České spořitelně nebo zmíněné Monetě Money Bank, neváhejte se nás zeptat. Rádi vám pomůžeme.

Hodnocení Finex.cz

3. místo
96 %
2024

Silná banka, která se jen tak neotřese v základech a jako plus široká nabídka produktů

Česká spořitelna je banka vhodná téměř pro každého. Díky své široké nabídce produktů uspokojí nenáročné klienty, kteří potřebují účet pouze k přijímání a odesílání peněz, ale také velmi náročné uživatele, jenž si potrpí na komplexní bankovní služby. Díky rozsáhlé pobočkové síti a velkému množství bankomatů je Česká spořitelna k dispozici takřka na každém rohu. Díky tomu jí možná zvládnete odpustit i nějaký ten poplatek navíc.

Pokrytí obchodní sítě
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích.

100%

Přívětivost a bezpečnost bankingu
Hodnocena je především přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, jeho logické uspořádání, moderní design a rychlost odezvy. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů. Hodnotíme též možnosti zabezpečení přístupů z těchto aplikací do bankingu a dostupnost uživatelské podpory či nápovědy. Dále se zaměřujeme na obtížnost instalace a nastavení nových funkcí a klíčů.

95%

Digitalizace bankovnictví
V této kategorii hodnotíme, zda je banka digitální či nikoliv. Umožňuje sjednat služby či produkty jednoduše online nebo je nutné docházet na pobočku a řešit spousty byrokracie? Je snadné obsluhovat své finance prostřednictvím bankovnictví nebo má banka tyto možnosti omezené?

95%

Běžné poplatky
Hodnotíme poplatky za běžné platby, SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, poplatky za vedení účtu, výběry u cizích bank atp. Důraz klademe na poplatky (případně podmínky) u standardních transakcí a obecně na běžném účtu, jelikož ten využívá nejvíce lidí.

85%

Nabídka produktů
V hodnocení se soustředíme na počet produktů, které banka nabízí. Řadí se sem produkty standardní, investiční, úvěrové, spořicí produkty, pojištění a další nadstandardní (inovační) produkty. Kromě kvantity produktů hodnotíme také jejich kvalitu. Přinesla banka na trh inovativní produkt? Poskytuje účet na míru klientům?

100%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Více informací o Česká spořitelna

NázevČeská spořitelna
Založení banky1825
Kód banky0800
BIC kód (SWIFT) GIBACZPX
Webové stránkyhttps://www.csas.cz/cs/
Internetové bankovnictvíhttps://george.csas.cz/
Informace o běžném účtu banky
Vedení účtuZDARMA
Poplatek za výběr 40 Kč
Online založení
Základní informace o bance
Počet bankomatů1738
Počet vkladomatů250
Počet poboček396
Hotovostní podklady (možnost výběru)Neuvádí
Počet klientů4,5 mil.
Kontakt na podporu800 207 207
Sídlo bankyOlbrachtova 1929/62, Praha, 140 00
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/RR_SK.ANN..xml,pdf_IE
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna
Ohodnoťte banku Česká spořitelna
18
11

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (8 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Yung Hana

Najhoršia banka za moj život, blokuju mi platby za faktury ktore mam trvalo nastavene.. nasledne mi ešte nedovolia zaslať financie kam chcem s tym ze mi vyvolavaju ich zamestnanci ktory posobia ako z chranenej dielne a podozrievaju moju platbu bez realneho dovodu.. odpad medzi bankami

Dagmar Ryšavá

Banku bych určitě nedoporučila. Je smutné, že investují tolik do reklam, kde se snaží budit zdání, že jsou empatičtí a féroví, ale skutečnost je bohužel velmi odlišná. Přišla jsem o nějaké peníze, a to celkem 2x. Jednou to mohla být nepozornost zaměstnankyně, která se mnou sepisovala smlouvu, ve druhém případě to ale byla poměrně dost zřetelná snaha mě do něčeho vmanipulovat – a to tvrzení se ukázalo jako ne úplně pravdivé. Je mi poměrně dost jedno, jestli banka jako taková je silná a zdravá…..pokud se zaměstnanci a/nebo vyškolení externisti uchylují k podrazům jen aby uzavřeli smlouvu a dostali provizi, pak by člověk musel být opravdu blázen, aby s nimi nadále byl a svěřoval jim své peníze. Nikdy více.

Mr. mr. Pánek

Takto mě bohužel banka zklamala…

Ing. Patrik Kudláček

Zdravím, máte nějakou konkrétní zkušenost, v čem vás ČS zklamala?

václav

jsem z Opavy a nejsem spokojený jak jednají vaši zaměstnanci s klienty když mi nabízeli produkty a já si nevybral dala silně najevo že nepochodila a hned mě odradila sem chodit u druhé pracovnice kde jsem byl objednaný na potvrzení účtu byla velmi nepříjemná a myslela že já tam jsem pro ní a ne mi klienty pro nás a tak silně uvažuji o odchodu k jiné bance a to jsem u vás 40 let

Petr

Tuto banku Vám určitě nedoporučuji, jednání s klienty jak s debili. Byl jsem u nich přes 20 let a prchnul jsem jednají s Vámi jako s kusem exkrementu. Jen berou a neplní smlouvy a stále si vymýšlejí. Lidi běžte radši jinám.

Proffins Sarek

Účet jsme po mnoha letech zrušili takřka ze dne na den, a to z důvodu ukončení internetového bankovnictví Servis24. Jestliže je v této recenzi označeno bankovnictví George jako ,,nepříliš povedené”, pak je to velice mírně řečeno. My jsme tuto hrůzu opravdu nebyli schopni akceptovat a pracovat s tím. Je to přesná ukázka, jak internetbanking vypadat nemá.

Korty007

Zrusili mi ucet bez uvedeni duvodu. Na reklamaci mi jen zaslali vytazek smluvnich podminek, kde je uvedeno, ze ho mohou zrusit. Poplatky maji vysoke, smenny kurz valut velmi nevyhodny. V online dobe se musi resit velmi mnoho veci primo na pobocce banky.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Banky, které by vás mohly zajímat