Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Ostatní » Návod: 7 způsobů, jak získat Bitcoin zdarma

Návod: 7 způsobů, jak získat Bitcoin zdarma

Návod: 7 způsobů, jak získat Bitcoin zdarma

Pokud ve vás nadpis vzbudil nedůvěru a zároveň zvědavost, pak splnil svůj účel. Samozřejmě, když je něco nabízeno “zdarma”, automaticky to vzbuzuje podezřívavou reakci. My ale skutečně nežertujeme. Opravdu existuje vícero legálních možností, jak Bitcoin, ale i další kryptoměny získat zdarma.

Nemůžeme vám slíbit, že si tímto způsobem instantně vybudujete stabilní příjem a opustíte své zaměstnání. Při troše šikovnosti si však můžete přijít na zajímavý přivýdělek.

Než už se konečně dostaneme k tomu hlavnímu a dozvíte se o způsobech, jak získat Bitcoin zdarma, je potřeba si ujasnit jednu možná nepříjemnou pravdu: lidstvo ještě nevynalezlo způsob, jak zbohatnout, aniž byste pracovali, nebo byste za vás nechali pracovat vaše peníze (nepočítáme výhru v loterii).

Vždy pro to něco musíte udělat. Ale už bylo dost slov. Pojďte se s námi podívat na způsoby, jak Bitcoin zdarma získat.

Instantní miliony na účtu nečekejte!

penízeZískávání free Bitcoinů není cestou k okamžitým milionům na bankovním účtě, rovněž se nejedná o nejziskovější možnost, jak investovat čas. Pokud však disponujete volným časem a chtěli byste získat nějaký Bitcoin zdarma, pak můžou být naše tipy zajímavou alternativou, jak si ve volnu vybudovat vedlejší příjem, nebo aspoň nějakou tu korunu na víc.

My se podíváme konkrétně na 6 způsobů, jak získat Bitcoin zdarma + 1 bonusový pro otrlejší nátury.

Klikací weby – Bitcoinové faucety

První bitcoinové faucety se objevovaly od roku 2011. Často se však jednalo o podvody – majitelé webu lákali uživatele k návštěvě stránek na Bitcoin zdarma. V reálu však často uživatelé stránek, kteří v potu tváře usilovně klikali na reklamy a vydělávali drobné, nic nedostali. Stránky zmizely dříve, než většina uživatelů splnila podmínky pro minimální výběr.

V současnosti však naleznete především fungující weby podobného rázu, přičemž některé vyplácejí free Bitcoiny jednou týdně, jiné naopak umožňují výběr Bitcoinů od určité částky.

FreeBitco.in bitcoiny zdarma faucet

Stránky freebitco.in

Jedním z oblíbených bitcoinových faucetů je například Freebitco.in, který umožnuje výplatu jednou týdně nebo vždy když uživatel dosáhne určitého zůstatku na účtu. Lidé, kteří mají mnoho volného času, tak zde opravdu nějaké drobné satoshi získat zdarma mohou.

Snadnější cestou, jak díky podobným stránkám zbohatnout pak je jimi nabízený referral program. Podaří-li se vám rozšířit váš unikátní kód na sociálních sítích nebo vlastní webové stránce či blogu, při vyšším počtu registrací “pod vámi! můžete vydělávat i zajímavější částky.

Odměny za nákup

Odměny za nákup prostřednictvím kryptoměn je druhou možností, jak získat zdarma Bitcoiny. Za všechny můžeme jmenovat například síť s názvem BitcoinGet, která provozuje vlastní nákupní službu CoinRebates. Prostřednictvím této stránky lze nakupovat u mnoha prodejců včetně AliExpress, Booking.com, Expedie. Za nákupy na této stránce obdržíte cash back v podobě kryptoměny.

Pokud rádi a pravidelně cestujete (Booking.com, Expedia) nebo nakupujete často na čínském AliExpresu, pak můžete díky nákupům přes službu CoinRebates získat celkem slušné Bitcoiny zdarma. Používate-li platební kartu od Wirexu, pak získáte v bitcoinu cashback v hodnotě 1 % z každé platby.

Četba knih

Tak právě teď muselo zaplesat srdce nejednoho knihomola. Už v roce 2015 jsme si mohli na serveru CCN přečíst článek, který informoval o platformě PaidBooks.com, jež vyplácela svým uživatelům odměnu v Bitcoinu. Za co že dostávali odměnu? Honorovaná činnost byla četba klasické literatury.

Podobným způsobem fungují i další stránky v dnešní době. Řada začínajících autorů se snaží prosadit a využívají ke své propagaci podobné weby, kde čtenáři za přečtené stránky dostávají odměnu v podobě free Bitcoinu.

Musíte sami uznat, že se jedná o jeden z nejzajímavějších a nejpříjemnějších způsobů, jak získat Bitcoin zdarma. Jedná se o podobný princip jako v případě bitcoinových faucetů až na to, že při četbě knih provozujete mnohem příjemnější činnost, než je snaha dostat se přes tlačítko CAPTCHA a posléze kliknout na několik reklam.

Zmíněná platforma PaidBook.com pak funguje až do dnešních dnů pouze už nevyplácí jako odměnu za čtení zdarma Bitcoin, nýbrž Bitcoin Cash. Ten je však za Bitcoin snadno směnitelný třeba přes Changelly.

Testování aplikací

Jednou z novějších cest, jak získat Bitcoin zdarma pak je testování aplikací na telefonech nebo tabletech. Celá řada vývojářů platí za to, aby se jejich aplikace dostala mezi lidi v naději, že se uchytí a stane se masovou záležitostí.

Pro propojení testerů a vývojářů aplikací existuje řada zprostředkovatelských stránek a dnes už se objevují i takové, které vyplácí provizi za instalaci a testování aplikací v podobě free Bitcoinu. Jednou z takových stránek může být například CoinBucks.

Hraní online her

bitcoin hry

Bitcoin zdarma můžete obdržet i jako odměnu za výhru v řadě online her a některé dokonce fungují na blockchainu, viz tento článek. Ty bývají většinou plné reklam. Odměňování však funguje podobně jako u bitcoinových faucetů, neboť odměna má především udržet lidi u hraní her čili prohlížení reklam.

Na výběr máte širokou škálu her, proto si dokáže vybrat téměř každý. Milovníci karetních her mohou vyzkoušet Steem Monsters. Jedinci, kteří rádi luští kvízy nebo hlavolamy mají také na výběr z celé řady platforem. Na Storm play budete čelit plnění nejrůznějších mikrokvízů. Kdo naopak obdivuje moderní technologie může vyzkoušet Worldopo, což je hra probíhající ve fiktivním světě využívající technologie rozšířené reality. Možností je zkrátka spousta.

Navíc se zdá, že se jedná o win win situaci. Umístění reklamy do prostředí online her se zdá jako skvělý způsob inzerce a je hojně využíván. Pokud naopak vám jako hráči nevadí časté zobrazování reklam, můžete si užívat hraní, a ještě za to být odměněni. Máte-li dostatek volného času a rádi hrajete hry, drobné odměny se mohou časem nasčítat a vytvořit zajímavou částku.

Affiliate programy

Jedná se pravděpodobně o nejlepší způsob, jak získat Bitcoin zdarma. Podobné partnerské programy jsou využívány v rámci téměř všech online odvětví a nejinak tomu je v případě kryptoměn.

Například kryptoměnová směnárna Coinbase nabízí velice zajímavý affiliate program (který i my zde na Finexu využíváme). Rozdíl oproti referral programu u faucetových stránek je v tom, že zde nemusíte vy, ani nikdo komu stránku doporučíte sledovat obtěžující a nezáživné reklamy.

Stačí známému poslat váš odkaz na Coinbase a až nakoupí kryptoměny alespoň za 100 dolarů (cca 2 300 Kč), oba dostanete odměnu ve výši 10 dolarů – v bitcoinu.

U Coinbase doporučujete jednoduše funkční směnárnu. Pokud jste schopni oslovit širokou síť přátel, sledujících, nebo čtenářů blogu, můžete si díky nejrůznějším affiliate programům vybudovat přijem.

Je třeba však mít koho oslovit a mít v počátcích špetku trpělivosti. Pokud disponujete blogem věnujícímu se investování nebo kryptoměnám, affiliate programy jsou pravděpodobně nejlepším způsobem, jak získat Bitcoin zdarma. Skěvělý referral (affiliate) systém má také Binance či BitMEX.

Hazard a podvody

Webové stránky s bitcoinovými hazardními hrami mají povětšinou stejnou legitimitu jako jiné online hazardní herny s jakoukoli jinou fiat měnou. Často jsou zahlcené reklamami a škodlivým softwarem, a nakonec můžete o své Bitcoiny přijít, ale teoreticky se opět jedná o možnost, jak získat Bitcoin zdarma. Hrát za Bitcoiny je také možnost, my to však nedoporučujeme.

Spíše to berte jako varování nežli návod.

Buďte ostražití, abyste sami nepřišli o své peníze a nenaletěli nějakému podvodníkovi. Stránky a projekty (viz Bitconnect) slibující neobvykle vysoké odměny vyžadující platbu jakéhokoliv typu předem, jsou téměř vždy podvodem a pouze čekají na důvěřivce, který naivně naletí na lákavou nabídku.

Slovo závěrem

Ze všech zmíněných možností usuzujeme, že nejlepším způsobem, jak získat Bitcoin zdarma, jsou referral programy u klikacích stránek a affiliate programy.

Pokud dokážete dostatečně rozšířit své unikátní kódy mezi lidi, pak dosáhnete zajímavých výsledků. Musíte si však dát práci s šířením svého kódu (odkazu).

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
Ondra

Jaké jsou osvědčené stránky pro kryptoměny Bitcoin a litecoin zdarma

Vojtěch Machek

Dobrý den, Ondro, mrkněte se ještě na náš článek Návod: kryptoměny zdarma.

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC