Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Finex Coin Week: Došlo k schválení prvních ETFs na ethery a Tether rozšiřuje svoji působnost

Máme za sebou týden, ve kterém proběhl halving Bitcoinu. Ve světě kryptoměn se toho však událo mnohem více. To nejdůležitější shrnuje Finex Coin Week.

Publikováno
Finex Coin Week: Došlo k schválení prvních ETFs na ethery a Tether rozšiřuje svoji působnost
Zdroj: Depositphotos.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Halving Bitcoinu uskutečněn

V noci z pátku na sobotu našeho času se odehrál čtvrtý halving Bitcoinu (BTC). Stalo se tak po vytěžení 840 tisíc bloků. Těžaři nejpopulárnější kryptoměny jsou tak od nynějška odměňováni 3,125 BTC za vytěžený blok, tedy polovinou oproti předešlým 6,25 BTC za blok.

K procesu, který nastává vždy po vytěžení 210 tisíc bloků, k čemuž dochází zhruba každé 4 roky již došlo v letech 2012, 2016 a 2020. Otázka, která vždy při této události vystává, je cenová reakce BTC.

Cena BTC měla tendenci vždy po halvingu v dlouhodobém horizontu růst, krátkodobě však půlení způsobí zejména zvýšenou volatilitu.

A jak reagoval BTC bezprostředně na halving? Těsně po něm začala cena mírně stoupat, ale stále se držela mezi 63 a 64 tisíci USD. Větší nárůst přišel až v sobotu večer našeho času, kdy se přehoupla přes 65 tisíc USD. Aktuální cena BTC je $69 321.

V Hongkongu schváleny Bitcoin i Ethereum ETFs

Regulatorní orgány v Hongkongu schválily na začátku týdne spuštění spotových bitcoinových ETFs a také spotových ethereových ETFs. Celkem Hongkongská komise pro cenné papíry a futures (SFC) schválila produkty tří poskytovatelů ETFs. Hongkong je tak jedním z prvních míst na světě, kde došlo ke schválení ETF na ethery.

I když již fondy dostaly zelenou, do žádného z nich zatím není možné investovat. Spuštění ETFs se očekává až v květnu.

Poznámka

Zatímco obchodování s kryptoměnami je v Číně prakticky nemožné, Hongkong se snaží vytvořit dobré regulatorní prostředí pro toto odvětví a konkurovat tak místům jako je Dubaj nebo Singapur. Otázkou zůstává, zda čínští investoři budou moci do nových fondů investovat.

Worldcoin spustí vlastní blockchain

Projekt Worldcoin (WLD), který byl založen zakladatelem OpenAI Samem Altmanem, přišel ve středu 17. dubna s tím, že spustí svůj vlastní blockchain s názvem World Chain. Ten bude sítí druhé vrstvy Etherea (ETH).

World Chain má být navržen tak, aby upřednostňovala lidské uživatele před boty. Toho chce dosáhnou tak, že bude upřednostňovat ověřené držitele World ID, což je digitální pas potvrzují skutečnou identitu. Nedávno došlo k překonání milníku 10 milionů vytvořených World ID.

Tether oznámil reorganizaci

Společnost Tether oznámila svoji reorganizaci. Mateřská firma tokenu USDT, který je nejrozšířenějším stablecoinem na trhu, tak činí z důvodu nových chystaných projektů v oblasti digitálních aktiv.

Nově vytvoří firma čtyři divize. Vývoj a řízení tokenu USDT bude spadat pod divizi Tether Finance. Divize Tether Power se bude zaměřovat na investice směřující do těžby BTC a Tether Data potom bude mít na starost investice do nových technologií, včetně umělé inteligence. Poslední divize Tether Edu se zaměří na vzdělávací aktivity.

Podle prohlášení společnosti je cílem širší zaměření na finanční a technologický ekosystém. Kromě USDT se chce firma zaměřit na nová řešení v oblasti zodpovědné těžby Bitcoinu, infrastruktury umělé inteligence a rozvoj komunikačních platforem.

Binance se snaží vrátit na indický trh

Binance, největší světová kryptoměnová burza, se podle řady zdrojů připravuje na svůj návrat do Indie. Tam byla v lednu zablokována kvůli nedodržování místních předpisů. Součástí návratu na trh by bylo také uhrazení pokuty ve výši 2 milionů USD. Před zákazem drželi Indové na Binance téměř 90 % všech kryptoměn v zemi.

Zdroj: reddit.com
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Burza si nově klade za cíl reformovat svoje podnikání v Asii. Spoluprací s místními úřady se snaží zlepšit zejména přijatá opatření v oblastech praní špinavých peněz a správného zdanění obchodů s kryptoměnami.

Spekulace o návratu Binance do Indie se objevují těsně před začátkem procesu spoluzakladatele a bývalého CEO burzy Changpeng Zhaa, který odstartuje v USA na konci dubna.

Britský regulátor reaguje na kritiku

Firmy podnikající v oblasti kryptoměn si ve Velké Británii v nedávné době stěžovaly na místního finančního regulátora Financial Conduct Authority (FCA).

Podle společností zabývajících se kryptoměnami trvá více než rok vyřízení jejich žádosti o registraci v zemi. To dokládají i čísla. FCA má regulaci kryptoměnového průmyslu na starosti od roku 2020. Od té doby se pokusilo zaregistrovat více než 300 různých firem. Zatím však uspělo pouze 45 z nich.

FCA se nyní proti stížnostem důrazně ohradila ústy Sarah Pritchardové, výkonné ředitelky pro finanční trhy a mezinárodní oblast. Ta řekla, že primárním zájmem FCA je ochrana spotřebitelů, a proto úřad nastavuje vysoké standardy. Podle ní by jakékoliv pochybení společnosti v oblasti kryptoměn mělo za následek snížení důvěry a reputace, proto si regulátor dává na čas a prověřuje nové žádosti velmi důkladně.

Zdroj: ftadviser.com
Financial Conduct Authority si s novými žádostmi dává na čas
Financial Conduct Authority si s novými žádostmi dává na čas

Plus a mínus týdne

A jak se v halvingovém týdnu dařilo žebříčku více než 1 000 nejpopulárnějších kryptoměn? Zajímavý nárůst má za sebou token Shiba Inu (SHIB), jehož hodnota za posledních stoupla o více než 20 %. Jeho aktuální cena je $0,000025.

Dobře se vedlo i AI tokenům – Singularity NET (AGIX) si polepšilo o cca 20 % a Fetch.ai (FET) atakovalo nárůst o 15 %. Nezklamalo ani Cardano (ADA) s téměř 10% růstem. Jeho aktuální cena je $0,48.

Z tokenů, které se svojí cenovkou šly dolů, stojí za zmínku Bittensor (TAO). Ten zamířil o více než 10 % dolů. Toncoin (TON) odepsal rovněž 10 % a jeho aktuální cena je $6,59.

Aktuální cena
Změna
Bittensor / TAO
Načítání
Načítání
Načítání
Toncoin / TON
Načítání
Načítání
Načítání

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.