Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
raiffaisen-bank-logo
Raiffeisenbank termínovaný vklad – Recenze, úroky, podmínky
raiffaisen-bank-logo
Raiffeisenbank termínovaný vklad
raiffaisen-bank-logo

Raiffeisenbank termínovaný vklad – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 9. 4. 2024 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Raiffeisenbank termínovaný vklad

Maximální úrok 4,50 % p.a.
Minimální vklad 10 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr 2 % z předčasně vybírané částky, min. 1 000 Kč
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ano

Raiffeisenbank nabízí termínovaný vklad s garantovanou úrokovou sazbou po celou dobu vkladu. Maximální úrokovou sazbu 4,50 % p.a. získáte při vložení peněz na 1, 2 a 3 měsíce, a to u částek od 10 000 001 Kč až do 30 000 000 Kč.

Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění. Termínovaný vklad si můžete sjednat na pobočce Raiffeisenbank. Vklady můžete vést vázaně na běžný účet, pro vedení vkladu lze volit ze 7 různých měn.

Poznámka

U Raiffeisenbank si můžete (ale nemusíte) k termínovaného vkladu sjednat běžný Chytrý účet Raiffeisenbank bez měsíčního poplatku za vedení a s výběry z bankomatů všech bank po celém světě zdarma.

Recenze Raiffeisenbank

Nevíte, co od Raiffeisenbank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Raiffeisenbank spadá pod rakouskou finanční instituci Raiffeisen Bank International AG. Na českém trhu působí od roku 1993, a podle počtu klientů se banka řadí na čtvrtou pozici, dle celkových aktiv pak na pátou pozici.

Banka nabízí široké portfolio služeb od běžných účtů až po hypotéky, pojištění a investování. Zaměřuje se na aktivní a náročné klienty. V České republice se může pyšnit více než 125 pobočkami, 157 bankomaty a přibližně 3 400 zaměstnanci. Může se pochlubit počtem více jak 1,841 miliony klientů.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Raiffeisenbank a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Kód banky: 5500

Co vše vám může termínovaný vklad od Raiffeisenbank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Vklady jsou úročeny podle doby jejich trvání. Raiffeisenbank nabízí různé doby uložení podle vašeho výběru, a to na 1, 2, 3, 6 a 9 měsíců, a v případě dlouhodobějšího uložení na 12, 24, 36 a 48 měsíců.

Můžete si založit jednorázové vklady nebo vklady s obnovováním. Minimální výše vkladu činí 10 000 Kč a maximální výše činí 30 000 000 Kč. Pro vklady nad tuto maximální výši banka nabízí sjednání individuální sazby.

Pokud si uložíte peníze na termínovaný vklad ve výši od 10 000 001 Kč – 30 000 000 Kč po dobu 1, 2 a 3 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 4,50 % p.a.

Vklady na 2 roky jsou úročené sazbou 1,50 % p.a. a vklady na 3 roky se úročí sazbou 1,50 % p.a. Uvedené sazby platí pro vklady ve výši od 10 000 001 Kč – 30 000 000 Kč.

Vklady u Raiffky lze vést i v cizích měnách, v tomto případě se jedná o vklad s názvem eKonto Garant. Vybírat můžete z těchto měn: EUR, USD, GBP, CHF, CAD, PLN a HUF. Úrokové sazby jsou ale u cizích měn velmi nízké. Pohybují se od 0,01 % p.a., ale například u měny USD na 2 měsíce činí 3,20 % p.a. nebo na 6 měsíců 3,50 % p.a.

Raiffeisenbank má v nabídce také spořicí účet HIT PLUS, který nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 5,00 % p.a.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení ani vedení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasný výběr vkladu je zpoplatněn 2 % z předčasně vybírané částky, min. 1 000 Kč.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
  • Měsíční výpis poštou: 40 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: 2 % z předčasně vybírané částky, min. 1 000 Kč

Do aktuálního ceníku Raiffeisenbank můžete nahlédnout na stránkách rb.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad od Raiffeisenbank si lze založit na kterékoliv pobočce banky. Pokud jste klientem banky, můžete si jej také pohodlně sjednat online v internetovém bankovnictví. A nemáte-li u Raiffky běžný účet, lze si jej sjednat online, a následně si v bankovnictví zřídit vklad.

K založení termínovaného vkladu potřebujete občanský průkaz. Cizinci potřebují platný průkaz totožnosti, např. cestovní pas.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 10 000 Kč nebo ekvivalent v cizí měně.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu cca 2,5 milionu korun.

Termínovaný vklad vázaný na běžný účet lze pohodlně spravovat v Internetovém bankovnictví Raiffeisenbank nebo v mobilní aplikaci Mobilní eKonto. K přihlášení potřebujete pouze své klientské číslo a SMS kód, případně si můžete sjednat RB klíč a přihlašovat se pomocí něj.

Speciální termínovaný vklad eKonto Garant

Raiffeisenbank poskytuje speciální termínovaný vklad eKonto Garant, které nabízí další výhody. Mezi tyto výhody patří:

  • Až 20 % vkladu máte kdykoli k dispozici bez poplatku za předčasný výběr.
  • Vklad v korunách umožňuje čtvrtletní přípis úroků.
  • Je možné si zvolit jednorázový termínovaný vklad nebo vklad s obnovováním.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínovaný vklad funguje tak, že jednorázově uložíte peníze na předem danou dobu a po tuto dobu zůstává výše vkladu stejná. Získané úroky si můžete převádět na běžný Chytrý účet u Raiffeisenbank nebo si je ponechat na termínovaném vkladu a zvýšit tak svoji úročenou částku do dalšího období.

Úrokovou sazbu máte stejnou po celou dobu vkladu. Pokud vklad po uplynutí lhůty nevyberete, automaticky jej banka prodlouží, aby se peníze neztratily.

Další produkty od Raiffeisenbank

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od Raiffeisenbank?

Termínovaný vklad od Raiffeisenbank je určený pro všechny, kdo chtějí získat výhodnější úrokovou sazbu než na běžném účtu (který obvykle není úročen vůbec) a vědí, že nebudou peníze po delší dobu potřebovat. Tento vkladový účet nabízí celkem zajímavou úrokovou sazbu, kterou klient získá zejména u vkladů nad 10 000 000 Kč. Vybírat můžete mezi jednorázovým termínovaným vkladem a vkladem s obnovou.

Nevýhodou je pak podmínka minimálního vkladu, který je vysoký a činí 10 000 Kč. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat (u Raiffeisenbank zaplatíte poplatek za předčasný výběr). To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Raiffeisenbank, jako jedna z mála bank, nabízí vedení vkladu až v 7 cizích měnách. Navíc poskytuje speciální vkladový účet eKonto Garant, který nabízí další výhody (například možnost vybrat si až 20 % vkladu bez poplatku za předčasný výběr).

Pokud chcete získat ještě zajímavější úrokovou sazbu než nabízí termínované vklady, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od Raiffeisenbank? Podívejte se například na termínovaný vklad od Unicredit Bank, který nabízí též zajímavé úročení.

Hodnocení Finex.cz

Termínovaný vklad s výhodnou úrokovou sazbou

Termínovaný vklad od Raiffeisenbank nabízí vyšší úrok při době trvání vkladu 1, 2 a 3 měsíce (u vkladů v limitu od 10 000 001 Kč - 30 000 000 Kč). Úroková sazba je v porovnání s nabídkou jiných bank nadprůměrná. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, podmínkou je celkem vysoký minimální vklad 10 000 Kč a peníze klient nesmí po určitou dobu vybrat, jinak zaplatí poplatek za předčasný výběr. Výhodou je, že si můžete zvolit mezi jednorázovým termínovaným vkladem nebo vkladem s obnovou, který se postará o to, aby se peníze na vkladovém účtu dále zhodnocovaly. Tento termínovaný vklad je pro vás vhodný, pokud chcete mít na určitou dobu garantovaný úrok, máte naspořeno a nechcete, aby vaše úspory požírala inflace.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad od Raiffeisenbank

Obecné informace o produktu
Jméno produktuRaiffeisenbank termínovaný vklad
PoskytovatelRaiffeisenbank
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtuEUR, USD, GBP, CHF, CAD, PLN a HUF.
Minimální vklad 10 000 Kč
Maximální úrok 4,50 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 2 % z předčasně vybírané částky, min. 1 000 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis40 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu klientské číslo a SMS kód / RB klíč
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsíc 4,50 % p.a.
3 měsíce 4,50 % p.a.
6 měsíců 4,00 % p.a.
12 měsíců 3,00 % p.a.
2 roky 1,50 % p.a.
3 roky 1,50 % p.a.
4 roky 1,50 % p.a.
5 letNeposkytuje.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na 1, 2 a 3 měsíce
Typ úrokové míryFixní
Pásmové úročení
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 1, 2 a 3 měsíce ve výši od 10 000 001 Kč - 30 000 000 Kč.
Maximální výše spoření 30 000 000 Kč
Připisování úrokůKe dni splatnosti vkladu.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.rb.cz/informacni-servis/informacni-a-online-sluzby/urokove-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.rb.cz/osobni/ceniky
Ohodnoťte produkt Raiffeisenbank termínovaný vklad
8
6

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat