Finex.cz logo
Menu
Finex » MaxBanka » Banky » MaxBanka

Max Banka (dříve Expobank) recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Kód banky: 4000

Rozcestník produktů

Max Banka je česká banka patřící do skupiny CREDITAS, která 4. října 2022 nahradila v České republice původní Expobank. Banka působí na českém trhu již od roku 1991. Předtím jste ji mohli znát pod značkami Interbanka, a.s.; BAWAG Bank CZ a.s.; LBBW Bank CZ a.s. a zmíněná Expobank CZ a.s.

Jedná se o digitální banku, jejíž cílem je, aby se stala moderní online bankou pro retailové klienty. V nabídce jsou v plánu výhodné běžné účty, spořicí produkty i jednoduché online hypotéky a spotřebitelské úvěry, které byly v portfoliu původně pouze ve formě refinancování.

Max Banka odstartovala své působení na trhu bez ostychu. Nabízí spořicí účet s bezkonkurenční sazbou 6,01 % p.a. bez omezení výše vkladů a bez dalších podmínek.

Vzhledem k tomu, že Max Banka na trhu působí nově, lidé toho o ní moc nevědí. Právě proto jsme se rozhodli této bance věnovat v naší recenzi a představit vám, jak funguje a co vám může nabídnout. Máte rádi inovativní a moderní banky? Chcete se o Max Bance dozvědět více? Určitě si tedy přečtěte naši Max Banka recenzi!

Obsah Max Banka recenze

1.Představení Max Banka2.Čím se Max Banka zabývá?3.Finanční produkty Max BankyNEO účet Spořicí účetTermínovaný vkladRefixo online refinancováníPlatební karty4.Internetové a mobilní bankovnictví Max Banka5.Mobilní autorizační aplikace6.Pobočky a bankomaty7.Výhody a nevýhody8.Naše hodnocení banky Max Banka9.Vaše zkušenosti s Max Banka (diskuze)

Představení Max Banka

Jak už jsme zmínili, Max Banka je jednou z českých bank, od září 2022 banku vlastní investiční skupina CREDITAS a od října téhož roku působí tato finanční instituce na trhu pod obchodním názvem Max banka a.s.

Investiční skupina CREDITAS se zaměřuje především na dlouhodobé investice v konzervativních odvětvích. Hlavními pilíři, na kterých skupina staví, jsou finanční služby, reality a energetika.

Max Banka může čerpat ze silného zázemí investiční skupiny CREDITAS, do níž patří i Banka CREDITAS. Objem aktiv skupiny CREDITAS dosahuje hodnoty téměř 100 miliard korun (k 30. 9. 2022). Zakladatelem a vlastníkem skupiny CREDITAS je Pavel Hubáček.

Max banka má v plánu být čistě retailovou on-line bankou. Její komunikace s klienty bude stavěna zejména na digitálních technologiích. Banka má dále k dispozici pouze jednu pobočku v Praze, ale její klienti mohou postupně využívat i některé služby na pobočkách Banky Creditas.

V plánu je přesun firemní klientely Max Banky do Banky Creditas, přičemž nově nabízené sazby mají naopak přetáhnout retailovou klientelu do Max Banky.

Čím se Max Banka zabývá?

Max Banka má za cíl stát se moderní digitální bankou, která svým klientům může nabídnout výhodné běžné účty, spořicí produkty i jednoduché online hypotéky a spotřebitelské úvěry, které dosud byly v nabídce jen ve formě refinancování.

Max Banka je součástí silné české investiční skupiny CREDITAS, která se může pochlubit 160 tisíci klienty.

Cílem banky je maximální jednoduchost a vstřícnost, celý vizuální styl prezentuje, že s bankou budou klienti v kontaktu především prostřednictvím mobilního telefonu a počítače.

Důležité je zatím především to, že se banka se dostává do popředí všech žebříčků s nejlépe úročeným běžným účtem, spořicím účtem i termínovaným vkladem. A to bez nutnosti splnit jakékoliv další podmínky a omezení.

Banka sice nemá vlastní bankomaty, za to ale nabízí výběry ze všech ostatních bankomatů v tuzemsku i v eurech z bankomatů v zemích EU / EHP v rámci NEO účtu zdarma.

Nyní vás určitě zajímá, co vám může Max Banka skutečně nabídnout. Pojďme se tedy podívat na produkty této banky!

Finanční produkty Max Banky

Jak jsme již avizovali, Max Banka je moderní online banka, která se zaměřuje na retailovou klientelu. Jejím cílem je maximálně využít pokročilých technologií a usnadnit tak klientům přístup ke svým službám. Na základě toho je sestavená její nabídka bankovních produktů a služeb.

V nabídce Max Banky naleznete:

 • Běžný účet NEO účet (běžný účet s výhodami spořicího, úročení 4,61 % p.a. na celý zůstatek bez omezení)
 • Spořicí účet (spořicí účet s úročením 6,01 % p.a. na celý zůstatek)
 • Termínovaný vklad (roční termínovaný vklad v korunách s garancí 6,11 % p.a.)
 • Refixo (online refinancování úvěrů)
 • Platební karty s cestovním pojištěním

Podívejte se na stručné informace o jednotlivých produktech.

1) Běžný účet NEO účet

Max Banka má ve své nabídce běžný účet s názvem NEO účet s výhodami spořicího účtu. Běžný účet nabízí úrok 4,61 % p.a. na celý zůstatek, a to bez podmínek. Úročen je celý zůstatek na účtu bez omezení.

Účet slouží jako plnohodnotný platební účet, lze na něm realizovat běžné platby, zahraniční platby i SEPA platby. Samozřejmostí je nastavení SIPO, inkasa či trvalých plateb.

Zřízení, vedení nebo zrušení účtu jsou zdarma. Bez poplatků jsou také standardní operace jako je tuzemský platební styk, zasílání elektronických výpisů, platební karty Mastercard či vedení internetového bankovnictví.

NEO účet lze založit rychle a snadno online za pár minut. Vklady jsou ze zákona pojištěné do výše 100 000 EUR.

2) Spořicí účet Max Banka

Spořicí účet Max Banka je spořicí účet s úrokovou sazbou 6,01 % p.a. na celý zůstatek bez podmínek a pro všechny stávající i nové klienty. Peníze se úročí a máte je kdykoliv k dispozici.

Účet je bez poplatků za zřízení, vedení i zrušení. Založit si jej můžete přímo v internetovém bankovnictví (podmínkou je sjednání NEO účtu) nebo na pobočce. Vklady na účtu jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR.

Výhodou spořicího účtu od Max Banky je možnost peníze kdykoliv vybrat. Účet je navíc bez skrytých poplatků a zbytečných sankcí i podmínek.

Peníze se na účtu úročí na denní bázi a úrok se připisuje na konci každého kalendářního měsíce. Automatické převody mezi běžným a spořicím účtem jsou zdarma, stejně tak veškeré odchozí elektronické tuzemské platby i příchozí tuzemské platby jsou bez poplatků. Elektronický výpis je také zdarma, výpis zaslaný poštou stojí 50 Kč.

U banky si navíc můžete založit spořicí účet v cizí měně. Nabízí spoření v EUR, USD či RUB. Vklady v cizí měně jsou 100 % pojištěny a účet lze snadno ovládat přes internetové bankovnictví.

3) Termínovaný vklad IQ MAXI vklad

Termínovaný vklad kombinuje spoření a klasické termínované vklady. Banka garantuje pevnou úrokovou sazbu po celou dobu trvání vkladu, klient si může zvolit dobu splatnosti: 6 měsíců, 1 rok, 2 roky, 3 roky, 4 roky či 5 let. Maximální výše vkladu není omezená.

Nejzajímavější úrokovou sazbu nabízí roční termínovaný vklad v korunách s garancí výnosu 6,11 % p.a. Banka nabízí možnost zřídit si také termínovaný vklad v eurech nebo v amerických dolarech. Úrokové sazby jsou ale velmi nízké a pohybují se od 0,05 % p. do 0,45 % p.a.

Vklad lze sjednat online v internetovém bankovnictví (podmínkou je mít běžný účet NEO účet) nebo na pobočce. Jeho sjednání i vedení je zdarma.

Minimální výše vkladu činí 100 000 Kč / 3 700 EUR / 4 500 USD. Počet termínovaných vkladů není omezen, můžete si jich sjednat kolik chcete.

Úroky jsou vypláceny na váš účet společně s uloženým vkladem ke dni splatnosti vkladu. Termínované vklady nejsou určené pro běžný platební styk a s uloženými penězi nelze po sjednané období volně disponovat.

4) Refixo – online refinancování úvěrů

Max Banka nabízí také Refixo – online refinancování úvěrů. Tento produkt umožní refinancovat splátkový úvěr, kontokorentní úvěr či kreditní kartu (nebo také úvěr na auto, úvěr ze stavebního spoření, úvěry ze splátkového prodeje atd.) a ušetřit na úrocích.

Refixo je postavené na principech otevřeného bankovnictví (PSD2), proto nebudete potřebovat potvrzení o výši příjmů od zaměstnavatele ani výpisy z banky.

Sjednání úvěru Refixo je možné online včetně podpisu smlouvy a zabere deset minut. Úroková sazba je pevná pro všechny klienty, aktuálně činí 4,88 % ročně (k 17. 10. 2022). Podmínkou je splnění jednoduchých pravidel pro řádné splácení. Refixo je bez poplatku za předčasné splacení, za poskytnutí a rovněž za vedení úvěru.

5) Platební karty s cestovním pojištěním

Max Banka má ve své nabídce platební karty Mastercard Standard či Mastercard Gold s výběry z bankomatů zdarma po celém světě. Součástí je také velkorysé cestovní pojištění ke kartě. Platební karty mají moderní design a DCC blokaci proti nevýhodné směně v zahraničí.

Rebranding platebních karet je v řešení, proto jsou zatím vydávány karty ještě se starým designem Expobank.

Základní kartu MasterCard Standard s možností bezkontaktních plateb získáte k NEO účtu, součástí jsou výběry z bankomatů po celém světě zdarma. Navíc si můžete sjednat výhodné cestovní a úrazové pojištění pro sebe (držitele karty) za 30 Kč měsíčně nebo rodinné cestovní a úrazové pojištění – FamilyTariff Standard za 60 Kč měsíčně.

S kartou Mastercard Gold získáte pojištění a další výhody v ceně a s možností bezkontaktních plateb. I zde máte s kartou k NEO účtu výběry z bankomatů po celém světě zdarma.

V ceně karty Gold je cestovní a úrazové pojištění pro držitele karty typu Comfort s velkorysým limitem plnění 6 milionů korun. Případně si může klient zaplatit 70 Kč měsíčně za rodinné cestovní a úrazové pojištění – FamilyTariff Comfort.

Internetové a mobilní bankovnictví Max Banka

Max Banka internetové bankovnictví umožňuje získat kompletní přehled o vašich financích prostřednictvím počítače s bezpečným potvrzením přihlášení nebo plateb v mobilu.

Součástí bankovnictví je jednoduché zadávání plateb pomocí funkce Chytrá platba, možnost zobrazit si podrobnosti účtů nebo detailní transakční historii. S bankovnictvím získáte přístup k novým službám a zajímavým fintech partnerům.

V Maxbankingu vidíte přehled o svých platebních kartách a karetních transakcích, o vyčerpaných limitech, včetně možnosti měnit PIN a limity ke kartám u on-line plateb. Lze v něm provádět blokace karet, nastavení čísla pro 3D Secure nebo změnit adresu pro zasílání karty.

Prostřednictvím bankovnictví lze snadno sjednat běžný Neo účet, spořicí účet nebo termínovaný vklad či produkt také zrušit.

Přihlášení do bankovnictví Max Banky ještě probíhá na stránkách www.expobanking.cz (případně www.maxbanka.eu). Pro přihlášení potřebujete pouze uživatelské jméno a heslo. Poté vám je odeslán jednorázový autorizační SMS kód.

Internetové bankovnictví Maxbanking
Přihlášení do internetového bankovnictví Maxbanking.
Zdroj: Maxbanka.eu

Pokud využíváte mobilní aplikaci, můžete si nastavit ověření pomocí PIN kódu nebo biometrie. Maxbanking získáte automaticky při založení NEO účtu.

Mobilní autorizační aplikace

Banka disponuje mobilní autorizační aplikací, která slouží k potvrzení plateb PINEM nebo pomocí biometrie (otisk prstu, sken obličeje). V aplikaci navíc můžete spravovat platební karty.

 • Biometrická autorizace plateb (potvrzení pinem, otiskem prstu, skenem obličeje)
 • Správa platebních karet (správa limitů pro platby a pro výběry kartou)
 • Přehlednost a přísné bezpečnostní standardy
 • Intuitivní design

Mobilní aplikace je zdarma ke stažení na App Store, Google Play nebo v AppGalery.

Google Pay a Apple Pay

Max Banka podporuje bezkontaktní platby pomocí Google Pay. Aktivaci lze provést v Google peněžence nebo v autorizační aplikaci. Tato služba umožňuje placení na internetu bez opisování údajů z karty nebo snadné placení v kamenných prodejnách pouhým přiložením mobilu k platebnímu terminálu. Službu Apple Pay banka zatím nepodporuje.

Max Banka pobočky a bankomaty

Max Banka má pouze jednu pobočku, a to v Praze 4, v Budově City Element Na strži. Bankomaty nemá Max Banka dokonce žádné, na druhou stranu mají klienti výběry ze všech bankomatů v ČR i výběr hotovosti v EUR z bankomatu v zemích EU / EHP zdarma.

Výhody a nevýhody Max Banka

Výhody

 • Moderní online banka založená na digitálních technologiích
 • Výběry z bankomatů v ČR a v EU / EHP i mimo EU s NEO účtem zdarma
 • Vedení NEO účtu a základní operace na účtu zdarma
 • Zajímavé úročení na běžném NEO účtu
 • Aktuálně nejvýhodnější spořicí účet na trhu
 • Snadné sjednání produktů online

Nevýhody

 • Nevlastní žádný bankomat
 • Strohá nabídka produktů
 • Zatím chybí úvěry a hypotéky
 • Pouze jedna pobočka

Získaná ocenění

Max Banka zatím nemá za krátkou dobu působení na trhu žádné ocenění, ale její předchůdce Expobanka jich pár obdržela. Získala například 3. místo v soutěži Finparáda.czFinanční produkt roku 2021 v kategorii Spořicích účtů nad 600 tis. Kč se svým NEO účtem.

S NEO účtem zazářila i v roce 2019 též v soutěži Finparáda.cz – Finanční produkt roku 2019, kdy se v oblasti Spořicích účtů od 300 000 Kč umístila na třetí příčce.

Naše hodnocení banky Max Banka

Max Banka se dle našeho hodnocení zatím jeví jako velmi motivovaná a inovativní. Není se také čemu divit, nastupuje na konkurenční český trh prakticky jako nová značka (ačkoliv jako nástupce Expobank).

Je vidět, že vedení banky moc dobře ví, čím klientelu zaujmout, a jak se dostat do popředí zájmu. Hlavním lákadlem jsou samozřejmě velmi atraktivní úrokové sazby na běžném účtu (což je samo o sobě velmi neobvyklé, aby se běžný účet úročil zajímavou úrokovou sazbou, a to bez podmínek), spořicím účtu i termínovaném vkladu. Úrokové sazby jsou navíc bez podmínek a omezení.

Tato zajímavá nabídka dokáže dost často překonat i výrazné neduhy, které si s sebou Max Banka naložila právě od své předchůdkyně Expobank. Těmi jsou pouze jedna pobočka v Praze, žádné bankomaty (což vyvažuje výběry v ČR a v EU zdarma), chybějící mobilní aplikace (zatím je k dispozici pouze autorizační aplikace) a strohá nabídka produktů.

Nedostatek poboček ale lze odpustit právě díky tomu, že banka se rozhodla prezentovat jako moderní online banka postavená na digitálních technologiích. Tak uvidíme, co od této banky můžeme očekávat, a zda-li dokáže naplnit očekávání klientů.

Nepřesvědčila vás tato banka? Co říkáte na Fio banku?

Banka Max Banka vás nepřesvědčila? Podívejte se na naši recenzi Fio banky, která se zaměřuje na poskytování běžných bankovních služeb bez poplatků. S Fio bankou se navíc můžete věnovat investování, konkrétně vám zprostředkuje obchod s cennými papíry.

Fio banka nabízí širokou škálu produktů pro osobní i firemní finance, čímž se zatím liší právě od Max Banky, jejíž nabídka produktů je opravdu velmi strohá.

Fio je ryze česká banka, která od počátku vzniku funguje naprosto stabilně.

K tomu všemu se stala největším českým online brokerem zaměřeným na drobnou klientelu. Může vám nabídnout také úvěrové produkty, hypotéky či různé typy kontokorentů.

Fio také disponuje celkem širokou sítí poboček a bankomatů. Velkou nevýhodou pak je zpoplatněný výběr z bankomatů cizích bank. Obě banky mají své pro a proti a vždy záleží na vašich konkrétních požadavcích.

Pokrytí obchodní sítě 30%
Přívětivost a bezpečnost bankingu 80%
Digitalizace bankovnictví 95%
Běžné poplatky 95%
Nabídka produktů 70%
Důvěryhodnost a stabilita značky 80%
75 %
14. místo
Online banka založená na digitálních technologiích
Max Banka je sice pokračovatelem Expobank, ale prakticky se jedná o novou značku na trhu se zcela novým konceptem. Tím je stát se moderní a inovativní online bankou s propracovanými digitálními technologiemi a nejzajímavějšími úrokovými sazbami na běžném a spořicím účtu i termínovaném vkladu. Zda-li tento "slib" banka splní a bude skutečně poskytovat přehledné bankovní produkty se zajímavým úročením, to se necháme překvapit.

Více informací o MaxBanka

NázevMaxBanka
Založení banky1991 - Licence v ČR od 2001 - rebranding na Max Banku 2022
Kód banky4000
BIC kód (SWIFT) EXPNCZPP
Webové stránkyhttps://www.maxbanka.eu/
Internetové bankovnictvíhttps://expobanking.cz/
Počet bankomatůŽádné
Počet poboček1
Hotovostní podklady (možnost výběru)1
Počet klientů16 000
Kontakt na podporu800 700 800
Sídlo bankyBudova City Element, Na strži 2102/61a, 140 00 Praha 4
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.maxbanka.eu/dulezite-dokumenty#tab-sazebnik
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.maxbanka.eu/dulezite-dokumenty#tab-uroky
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna

Ohodnoťte banku MaxBanka


Připojte se k diskuzi

Další Banky, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo