Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Banky » mBank

mBank recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Kód banky: 6210

mBank je moderní internetová banka, která se snaží poskytovat dostupné služby a finanční produkty bez poplatků. Jedním takovým produktem je i velmi oblíbené mKonto, účet bez poplatků s výhodnými platbami v zahraničí.

mBank je postavena na třech základních kamenech: jednoduchost, praktičnost a dostupnost. Její vstřícný přístup a účet s nulovými poplatky jí pomohly přivést mnoho nových klientů.

Základní pilíře banky mBank

Má vám banka mBank co nabídnout? Jaké produkty (ne)nabízí? To vše a ještě mnohem více se dozvíte v naši mBank recenzi.

Obsah mBank recenze 

1.Představení mBank2.Produkty mBank3.mKonto - Osobní účet4.Kreditní karta mBank - mKreditka5.mBank půjčka - mPůjčka Plus6.Hypotéka mBank7.Americká hypotéka8.mSpoření - Spořicí účty9.Termínované vklady mVklady10.mBank internetové bankovnictví11.Mobilní aplikace mBank12.mBank pobočky, bankomaty a vkladové bankomaty13.Výhody a nevýhody mBank14.Závěr - Naše hodnocení banky mBank15.Vaše zkušenosti s mBank (diskuze)

Představení mBank

Polská banka mBank působí na českém trhu od roku 2007. Jako zcela první banka přinesla na bankovní trh nový samoobslužný model, kdy si klient spravuje své finanční operace sám, prostřednictvím propracovaného internetového nebo telefonického bankovnictví. Banka samozřejmě disponuje pobočkami, ale ty slouží zejména pro sjednání hypotéky nebo poradenství.

Banka mbank získala díky svým inovativním službám a přístupu přes půl milionu klientů. Největší nárůst zaznamenala v roce 2017, kdy měla přes 650 000 klientů. Za dobu svého působení získala také mnoho prestižních ocenění. Je tedy jasně vidět, že mBank je uživateli velmi oblíbená banka.

Čím se mBank zabývá?

V nabídce mBank naleznete široký výběr bankovních produktů, od běžných účtů, až po spoření, úvěry, karty, hypotéky a pojištění.

Hlavními znaky služeb této banky jsou nulové poplatky za vedení účtu a prosazování tzv. přímého bankovnictví.

Banka poskytuje nejen osobní bankovní služby, ale také služby pro podnikatele. Nabízí podnikatelské účty, spořicí účty pro podnikatele, úvěry či karty a další služby. Má velmi přehledné internetové a mobilní bankovnictví.

Některými svými službami se výrazně odlišuje od ostatních bank. Například běžný účet můžete sdílet třeba s rodinným příslušníkem, kterého nastavíte jako majitele nebo disponenta. Ke spořicímu účtu si lze zřídit platební kartu (již zavedly i některé konkurenční banky) a spotřebitelský úvěr umožnuje automatickou obnovu po jeho splacení.

Hlavní výhodou mBank je odlišný, ale velmi pozitivně hodnocený koncept této banky. Zejména orientace na přímé bankovnictví umožňuje klientům vyřídit své požadavky pohodlně online nebo telefonicky. Nemusí se tak zdržovat zdlouhavou návštěvou pobočky.

Dalšími výhodami jsou nulové poplatky na běžném účtu a přehledně zpracované internetové bankovnictví.

mBank je rozhodně klientsky zajímavá banka, která má co nabídnout. Na český bankovní trh vtrhla s mnoha inovacemi, které nejedna konkurenční banka následně zavedla také.

Počty klientů i její zisky neustále narůstají, původní záměr stát se srozumitelnou a dostupnou bankou se též naplnil. Určitě se tedy jedná o banku, která jistě stojí za důkladnou recenzi.

Pojďme se společně podívat na produkty banky mBank. Co zajímavého nám může banka nabídnout?

Produkty mBank

mBank.cz nabízí bankovní produkty pro osobní i firemní bankovnictví. Soustředí se na srozumitelné a transparentní služby a její produkty lze plně obsluhovat prostřednictvím moderního internetového nebo mobilního bankovnictví.

V jejím portfoliu naleznete běžný účet mKonto, mBank půjčku, mBank hypotéku, mBank kreditní karty, mSpoření, termínované vklady či mBank pojištění a další bankovní služby. Informace o jednotlivých produktech a službách naleznete v této recenzi níže.

1) mKonto – Osobní účet

Osobní účet mKonto od mBank je běžný účet bez zbytečných poplatků. S mKontem máte zdarma založení i vedení účtu, výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí nad 1 500 Kč, všechny příchozí i odchozí platby, trvalé příkazy, SEPA platby i vklady hotovosti v síti mBank vkladomatů. K účtu si navíc můžete zřídit kontokorent s limitem až 300 000 Kč.

Založení mBank účtu mKonto lze provést jednoduše online, případně na pobočce nebo s kurýrem.

Přihlášení k účtu mBank probíhá prostřednictvím internetového bankovnictví nebo v mobilní aplikaci. mKonto navíc obsadilo 1. místo na portálu Finparáda.cz za oblast Běžných účtů a stalo se tak nejlepším osobním účtem v roce 2019.

Vlastnosti mKonta od mBank Zdroj: mBank.cz

 • mKonto pro děti

mKonto pro děti je dětský účet pro děti od narození do 15 let. Jeho založení a vedení je zdarma. Dítě získá pasivní přístup a seznámí se s internetovým bankovnictvím, ale plnou kontrolu nad účtem má stále rodič. Dětské účty jsou v současné době oblíbené, děti se tak naučí hospodařit s přiděleným kapesným.

 • mKonto na vlastní triko

mKonto na vlastní triko je účet pro mladé od 15 do 18 let. Založení a vedení účtu je zdarma, jedinou podmínkou je věk minimálně 15 let, účet lze používat do dovršení 18 let. Založení účtu u mBank probíhá snadno online nebo na pobočce. Účet lze spravovat prostřednictvím internetového bankovnictví nebo v mobilní aplikaci. Zahraniční SEPA platby jsou zdarma.

2) Kreditní karta mBank – mKreditka

mBank také poskytuje široký výběr kreditních a debetních karet s mnoha výhodami.

Kreditní karta mKreditka nabízí první 3 měsíce bez poplatku za vedení, výběry z bankomatu nad 1 000 Kč doma i v zahraničí zdarma, benefity u obchodníků v programu MasterCard a až 54denní bezúročné období s možností automatické 100% splátky.

Jak správně používat kreditní kartu mKreditka? Zdroj: Youtube mBank

Debetní karta mKarta Svět je vhodná zejména pro cestovatele. Pomůže vám ušetřit díky výhodným kurzům. Vydání i vedení této karty je bez poplatků, výběry nad 1 500 Kč jsou zdarma doma i v zahraničí a současně s kartou můžete používat oblíbené mKonto, které obsadilo 1. místo na portálu Finparáda.cz a stalo se nejlepším osobním účtem v ČR.

3) mBank půjčka – mPůjčka Plus

mBank nabízí první mPůjčku Plus s nulovým úrokem do výše až 40 000 Kč s dobou splácení 12–24 měsíců, bez zbytečného dokládání. Tuto půjčku si můžete vzít, pokud se jedná o vaši historicky první půjčku u mBank. Zaplatíte za ni poplatek 2 % z vypůjčené částky.

Další půjčka od mBank je již s úrokem od 3,9 % – 9,9 %. Její výše se může pohybovat od 10 000 Kč do 600 000 Kč, až na dobu 96 měsíců. S předschválenou nabídkou můžete mít půjčku na účtu do 10 minut. Měsíční splátku si lze přizpůsobit a splatnost půjčky či den splátky navíc odložit až o 6 měsíců. Výši měsíční splátky si můžete snadno spočítat v mBank kalkulačce.

hypoteky

4) Hypotéka mBank

mBank má v nabídce hypotéku s úrokem 1,94 % na vaše bydlení. Hypotéku mBank lze použít na koupi, výstavbu, rekonstrukci či financování.

Hypotéka je bez zbytečných poplatků a umožňuje mimořádné splátky až do výše 25 % jistiny zdarma. Na portálu Finparáda.cz se stala Finančním produktem roku 2018.

5) Americká hypotéka

Americká hypotéka je neúčelová hypotéka od mBank bez zbytečných poplatků, s rychlým vyřízením a výhodným úrokem. Její vyřízení a poskytnutí, i vedení běžného a úvěrového účtu je zdarma. Ročně můžete provést mimořádnou splátku až ve výši 25 % úvěru, též zdarma.

6) mSpoření – Spořicí účty

mBank oproti jiným bankám také pozměnila pravidla hry u svého mSpoření. U této banky klienti spoří s každým nákupem nebo platbou. Část platby se jim ukládá na spořicí účet, kde je úroková sazba 1,2 %.

Jak používat funkci mSpoření? Zdroj: Youtube mBank

eMax Plus

Spořicí účet eMax Plus nabízí zvýhodněnou úrokovou sazbu 0,3 % pro aktivní zákazníky. Založení i vedení účtu je zdarma, sjednat si můžete až čtyři spořicí účty eMax Plus. Převody z účtu jsou zcela zdarma, peníze máte ihned k dispozici a není stanoven ani minimální vklad. Základní úroková sazba činí 0,01 % bez podmínek.

7) Termínované vklady mVklady

Termínované vklady od mBank jsou bez poplatku za zřízení, vedení i zrušení. Sjednat a obsluhovat je můžete v internetovém bankovnictví. Depozitní účet mVklad nabízí fixní úrokový výnos na předem stanovené období. Minimální výše vkladu činí 1 000 Kč.

mBank internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví mBank nabízí přehlednou a moderní správu vašich financí. Je snadné, intuitivní a základní přehled o svých financích získáte hned na hlavní stránce v Panelu financí. Ty nejčastěji používané funkce jsou dostupné na pár kliknutí.

Se Správcem financí navíc získáte přehled o tom, za co utrácíte. Pomocí chytrého vyhledávání můžete snadno procházet historii plateb.

Přihlášení do internetového bankovnictví mBank samozřejmě probíhá na stránkách mBank.cz. K přihlášení do účtu mBank potřebujete identifikační číslo a heslo. Potvrdíte jej za pomocí SMS.

Přihlaseni do internetoveho bankovnictvi mBank

Přihlášení do internetového bankovnictví mBank Zdroj: mBank.cz

Co internetové bankovnictví mBank umožňuje?

 • Přehled o běžných bankovních operacích
 • Kategorizace příjmů a výdajů se Správcem financí
 • Snadné přihlášení pomocí přezdívky
 • Vyhledávání v historii s našeptávačem po vzoru Google

Internetové bankovnictví mBank získáte zdarma současně se založením osobního nebo firemního účtu u mBank.

mBank přihlášení internetové bankovnictví. Zdroj: Youtube mBank

Mobilní aplikace mBank

S mobilní aplikací mBank máte v kapse celou banku. Aplikace umožňuje bezkontaktní platby mobilem nebo hodinkami, o každém pohybu na účtu se dozvíte díky notifikacím, navíc získáte přehled o svých financích a uvidíte, zda neutrácíte více než obvykle.

Faktury lze snadno platit pomocí QR plateb nebo je možné potvrzovat platby bezpečně pomocí mKlíče.

Funkce mobilní aplikace

 • Mobilní autorizace mKlíč
 • Správa karty a změny limitů
 • Moje výdaje – rozpočet pod kontrolou
 • Přihlášení otiskem prstu
 • Upozornění o pohybech na účtu
 • Platby pomocí QR kódu a platby na mobilní číslo
 • Google Pay a Apple Pay

Aplikaci si můžete snadno stáhnout v obchodech Google Pay a Apple Pay, a zdarma ji používat ke správě vašich účtů či spoření u mBank.

 • Google Pay a Apple Pay

mBank také umožňuje placení mobilem nebo hodinkami prostřednictvím Google Pay a Apple Pay. Stačí zaregistrovat platební kartu do mobilní aplikace a poté můžete snadno platit bezkontaktně v obchodech, e-shopech nebo v aplikacích. Nově můžete také bezkontaktně vybírat z bankomatů.

 • Garmin Pay a Fitbit Pay

mBank také umožňuje placení hodinkami Garmin Pay a Fitbit Pay. Opět pouze stačí přidat platební kartu do hodinek prostřednictvím mobilní aplikace a je to! Díky tomu můžete platit pomocí hodinek v místech, kde je možné platit bezkontaktně.

Bezkontaktní placení mobilem a hodinkami. Zdroj: mBank.cz

mBank pobočky, bankomaty a vkladové bankomaty

mBank má pro své klienty k dispozici dva typy poboček: finanční centra (klasické kamenné pobočky) a mKiosky (obchodní místa v nákupních centrech). Pobočky mBank jsou umístěné v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové a dalších městech.

Banka nevlastní žádné bankomaty, vybírat lze z bankomatů cizích bank zdarma při částce nad 1 500 Kč.

mBank má navíc k dispozici vkladové bankomaty společnosti Euronet, prostřednictvím kterých lze peníze na vlastní účet vložit zdarma.

Výhody a nevýhody mBank

Výhody mBank

 • Osobní účet mKonto bez poplatků
 • Moderní propracované bankovnictví
 • Široká nabídka bankovních produktů
 • Inovativní služby a férový přístup
 • Nízké úroky u půjček a hypoték
 • Termínované vklady a spoření
 • Možnost kompletní obsluhy financí online

Nevýhody mBank

 • Výběry ze všech bankomatů v ČR a zahraničí zdarma pouze nad 1 500 Kč
 • Není vhodná pro ty, kdo dávají přednost osobnímu přístupu před správou svých financí online
 • Málo poboček

Získaná ocenění banky

Za dobu svého působení na českém trhu mBank získala mnoho prestižních ocenění. Již tři roky za sebou tak obhájila svá vítězství v kategoriích Cena veřejnosti a Cena podnikatelů, která získala i v roce 2017.

Podívejme se na ocenění z roku 2019:

 • Zlatá koruna 2019–2 první místa, 1 druhé místo

V soutěži Zlatá koruna 2019 mBank obhájila vítězství v kategoriích Cena veřejnosti (mKonto s mKartou Svět) a Cena podnikatelů (mKonto). Druhé místo obhájila v kategorii Cena podnikatelů za své spoření eMax Business.

 • Finparáda.cz Finanční produkt roku 2019–2 první místa, 1 druhé místo a 1 třetí místo

V soutěži Finanční produkt roku 2019 banka získala 1. místo za oblast Běžných účtů (mKonto), 1. místo za oblast Spotřebitelských úvěrů (mPůjčka Plus) a 2. místo za oblast Běžných účtů pro podnikající fyzické osoby (mKonto Business). 3. místo pak získala v kategorii Hypoték za mHypotéku Light.

Reklama mBank

Podívejte se na hezkou reklamu od mBank zaměřenou na kreditní kartu od mBank – mKartu Svět.

Reklama mKarta Svět. Zdroj: Youtube mBank

Závěr – Naše hodnocení banky mBank

mBank vtrhla na český trh v roce 2007 a rozvířila stojaté vody místního bankovnictví.

Již od počátku chtěla nabízet bankovní služby jinak – tak, aby byly snáze dostupnější z pohodlí domova. Díky tomu, že prosazuje tzv. přímé bankovnictví a v mnohém se odlišuje, poměrně rychle se jí podařilo získat více než půl milionu klientů. Dle recenzí mBank od jejích klientů je její koncept určitě považován za úspěšný.

Uživatelům nabízí mnoho výhod, ale jako u všech služeb, i zde se naleznou nějaké nevýhody.

Ne každému může vyhovovat obsluha financí pouze v internetovém bankovnictví mBank nebo v mobilní aplikaci, někteří klienti mají raději osobní přístup a možnost návštěvy pobočky – kterých však mBank příliš moc nemá.

Na druhou stranu, její mKonto je jedním z nejoblíbenějších osobních účtů u nás v ČR, což dokazují i vítězství v soutěžích Zlatá koruna a Finparáda.cz. Jako výhodu i nevýhodu lze také považovat výběry z bankomatů v ČR, které jsou však zdarma pouze v případě výběru částky nad 1 500 Kč. Výhodou jsou pak nízké úroky u půjček a hypoték, účty bez poplatků a možnost vystavit platební kartu i k mSpoření.

Velkou předností je potom propracované internetové a mobilní bankovnictví. Obě jsou přehledná a intuitivní, navíc nabízí užitečné funkce.

mBank vás nepřesvědčila? Co vyzkoušet třeba Equa bank?

Banka mBank vás nepřesvědčila? Rádi byste se svěřili do rukou moderní banky s ještě lepšími službami? Podívejte se například na naši recenzi Equa bank.

Tato banka je jednoduchá a uživatelsky přívětivá. Navíc nabízí širokou nabídku finančních produktů, má nízké poplatky a umožňuje bezhotovostní služby.

U Equa bank naleznete bankovní produkty pro osobní i firemní bankovnictví. Běžný účet si lze založit zdarma a bez poplatků, výběry ze všech bankomatů v ČR jsou také zdarma – a to bez podmínek. V zahraničí zaplatíte za výběr pouhých 9 Kč. Equa se může pyšnit narůstajícím počtem klientů, ačkoliv nedosahuje takového množství klientů jako mBank. Za dobu svého působení v ČR navíc získala více než 73 ocenění.

Recenze Equa bank

Equa bank logo

Equa bank

★ 93 %

Kód banky: 6100

Máte-li nějaké dotazy nebo vás zajímá něco konkrétního o mBank či Equa bank, neváhejte se nás zeptat. Rádi vám pomůžeme.

stars
93 %
Inovativní banka se zajímavými produkty
mBank svým klientům nabízí dostupné služby a umožňuje jim obsluhovat své finance především z pohodlí domova. Může se pyšnit několikrát oceňovaným osobním účtem mKonto bez poplatků, ale také nízkými úrokovými sazbami u hypoték a úvěrů. Má přehledné internetové bankovnictví a moderní mobilní aplikaci. Díky svému odlišnému přístupu si v ČR získala na oblíbenosti.

   NázevmBank
   Kód banky6210
   BIC kód (SWIFT) BREXCZPP
   Webové stránkyhttps://www.mbank.cz/
   Internetové bankovnictvíhttps://online.mbank.cz/cs/Login
   Kontakt na podporu222 111 999
   Založení bankyČeská republika 2007
   Sídlo bankyPernerova 691/42, 186 00 Praha 8
   Běžný účet
   Spořicí účet
   Termínovaný vklad
   Stavební spotření
   Podílové fondy
   Půjčky
   Hypotéky
   Vlastní bankomaty
   Platební karty
   Dluhopisy
   Produkty pro děti
   Směnárna

   Ohodnoťte tuto banku


   Diskuze k tomuto článku: 3 komentáře
   Horáková Marie

   Doporučuji, aby na české m-lince obsluhovali klienty lidé, mluvící a rozumící česky!!!!!
   Vysvětlovat Slovákovi, jaký chci řešit problém, bylo dost náročné a zdlouhavé a řešení úvěrových prázdnin z důvodu Covid takřka nemožné. Navíc od začátku v žádostech o úvěrové prázdniny byly zmatky a technické chyby, které se musely reklamovat. Reklamace naštěstí proběhly rychle a v pořádku. Nakonec mám dotaz, kdy bude m-bank zařazena mezi banky s on-line bankovnictvím bez potřeby clearingového centra.

   Tomáš Bidina

   Za mě si tahle banka rozhodně nezaslouží 93% hodnocení!

   -Založil jsem si účet kvůli údajně nejlepším kurzům mezi českými bankami, díky kartě svět.. Není tak docela pravda.

   -Neschopná callcentra omezená byrokracií, takže v konečném důsledku k ničemu.

   -Platební karta dorazí nejdříve za měsíc.

   -Kontakt, který uvádějí v emailech vás přesměruje na špatné callcentrum X_X, místo mBank se vám ozve slečna z jiné společnosti. (To už byl vážně vrchol.)

   -Obecně mi přišla banka jako společnost, která se snaží tvářit inovativně a “cool”, ale až moc věcí, kromě úplného základu, jim nefunguje.

   Magazín Finex

   Dobrý den, Tomáši, děkujeme za Vaši zkušenost. Skutečnosti zjistíme a podíváme se na to, co se s tím dá dělat.

   Další Banky, které by vás mohly zajímat

   Akcie
   Komodity
   Krypto
   Indexy
   Cena 24h
   Tesla Inc. ---
   N/A
   ČEZ ---
   N/A
   Apple ---
   N/A
   Avast Plc ---
   N/A
   Moneta ---
   N/A
   Alphabet (Google) ---
   N/A
   RECENZE

   TOP Forex a CFD brokeři

   XTB logo
   XTB★ 98 %
   U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
   RoboMarkets logo
   RoboMarkets★ 96 %
   U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
   eToro logo
   eToro★ 95 %
   U 62 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
   Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
   Facebook icon Jít na Facebook
   Finex logo