Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
| Tržní kapitalizace | $8,04 mld. | EBITDA | $512,1 mil. |
|---|---|---|---|
| Dnešní objem | 0 | P/B (Cena k účetní hodnotě) | 13,17 |
| Roční dividenda na akcii | -- | P/E (Cena k zisku) | -0,47 |
| Dividendový výnos | -- | Návratnost aktiv | -2 % |
| Příjmy společnosti | $17,13 mld. | Návratnost vlastního kapitálu | -45 % |
| RPS (Příjmy na akcii) | $46,85 | Provozní marže | -1,1 % |
| EPS (Zisk na akcii) | -$0,25 | Zisková marže | -4,2 % |
| Účetní hodnota na akcii | $0,24 | EV (Hodnota podniku) | $619,3 mil. |
Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .
Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií NIO.
Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 24. 11. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne -$0,096 při tržbách ve výši $4,93 mld..
Výsledky očekávány 24. 11. 2026 (před otevřením trhu).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4,93 mld. | -- | -- |
| Příjmy | -$35,73 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,096 | -- | -- |
Výsledky překonaly očekávání v ziskovosti, i přes mírně slabší celkové tržby. Zisk na akcii dosáhl -$0,29 (21.5 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4,79 mld. | $4,73 mld. | -1.15 % |
| Příjmy | -$135,8 mil. | -$77,95 mil. | +42.59 % |
| EPS | -$0,37 | -$0,29 | +21.55 % |
Nio v uplynulém čtvrtletí překonalo očekávání trhu ohledně zisku i tržeb, přestože čelilo výraznému tlaku rostoucích nákladů na čipy a suroviny. Klíčovým příběhem je úspěšná segmentace značek: prémiové modely NIO si drží marže nad 20 %, zatímco novější značky ONVO a FIREFLY efektivně oslovují masovější trh. Společnost dosáhla kladného cash flow a výrazně posílila hotovostní rezervy na 56,7 miliardy RMB.
Pro nadcházející kvartál investorům signalizuje stabilitu marží díky úsporám v dodavatelském řetězci a ambiciózní cíl dodávek přes 40 000 vozů měsíčně. Důraz na technologickou autonomii a rozšiřování unikátní sítě pro výměnu baterií staví Nio do silné pozice pro udržitelný růst v sílící čínské konkurenci.
Výsledky výrazně překonaly očekávání díky nižší ztrátě a stabilním tržbám. Zisk na akcii dosáhl -$0,2 (61.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,69 mld. | $3,69 mld. | +0.13 % |
| Příjmy | -$187,3 mil. | -$71,75 mil. | +61.68 % |
| EPS | -$0,52 | -$0,2 | +61.42 % |
Nio za uplynulé čtvrtletí příjemně překvapilo nižší ztrátou a vyššími tržbami, než se čekalo. Klíčovým příběhem je úspěšná diverzifikace portfolia skrze značky ONVO a FIREFLY, které efektivně doplňují prémiový segment Nio. Společnost vykazuje zdravý růst marží díky lepšímu mixu produktů a rekordní ziskovosti v oblasti služeb.
V nadcházejícím kvartálu investory čeká intenzivní doručovací cyklus nových modelů, jako je vlajková loď ES9, která má potenciál ovládnout luxusní segment. I přes rostoucí náklady na suroviny management věří v udržení marží díky úsporám v dodavatelském řetězci a technologickým inovacím, jako je vlastní 5nm čip. Očekávejte pokračující zaměření na rozšiřování sítě výměnných stanic baterií a stabilizaci provozního zisku.
Společnost překonala očekávání a poprvé dosáhla velmi solidního zisku. Zisk na akcii dosáhl $0,048 (235.7 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $4,77 mld. | $4,95 mld. | +3.79 % |
| Příjmy | -$12,67 mil. | $17,49 mil. | +238.07 % |
| EPS | -$0,036 | $0,048 | +235.7 % |
NIO zažila přelomové čtvrtletí, kdy poprvé dosáhla čistého zisku a překonala očekávání trhu v tržbách i zisku na akcii. Klíčovým příběhem je úspěšný přechod od čistého spalování hotovosti k provozní efektivitě, podpořený rekordními dodávkami napříč všemi třemi značkami.
Pro nadcházející kvartál a zbytek roku 2026 plánuje firma agresivní produktovou ofenzívu, včetně uvedení pěti velkých SUV modelů, které mají díky vyšším maržím kompenzovat rostoucí náklady na suroviny a čipy. Investoři by měli očekávat pokračující růst prodejů o 40–50 % a zaměření na ziskovost. NIO sází na technologickou dominanci ve vlastních čipech a unikátní síť pro výměnu baterií, což z ní v očích vedení činí odolného hráče i v prostředí rostoucí konkurence.
Výsledky mírně překonaly očekávání v zisku, avšak tržby zaostaly. Zisk na akcii dosáhl -$1,51 (5.4 % nad očekávání).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $3,11 mld. | $3,06 mld. | -1.64 % |
| Příjmy | -$559,6 mil. | -$514,2 mil. | +8.11 % |
| EPS | -$1,6 | -$1,51 | +5.36 % |
NIO za uplynulé čtvrtletí vykázalo smíšené výsledky: tržby mírně zaostaly za očekáváním, ale ztráta byla díky efektivnímu snižování nákladů nižší, než se předpokládalo. Klíčovým příběhem je úspěšná optimalizace marží, které dosáhly tříletého maxima (13,9 %), a dosažení pozitivního cash flow.
Pro nadcházející čtvrtletí a rok 2026 je výhled optimistický. Přestože konec vládních dotací v Číně může krátkodobě zpomalit prodeje, NIO plánuje ofenzívu s pěti novými modely pod značkami NIO a ONVO. Cílem je dosáhnout měsíčních dodávek přes 50 000 vozů a v roce 2026 se překlopit do celoročního zisku. Investoři by měli sledovat především nárůst marží u prémiových SUV a expanzi cenově dostupnější značky Firefly na globální trhy.
Datum zveřejnění výsledků zatím není známo.
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $19,47 mld. | -- | -- |
| Příjmy | -$235,2 mil. | -- | -- |
| EPS | -$0,58 | -- | -- |
Výsledky zaostaly za očekáváním kvůli rostoucí ztrátě a slabším tržbám. Zisk na akcii dosáhl -$6,85 (1.8 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $12,48 mld. | $12,49 mld. | +0.1 % |
| Příjmy | -$2,16 mld. | -$2,14 mld. | +1.19 % |
| EPS | -$6,73 | -$6,85 | -1.84 % |
NIO má za sebou rok stabilizace, kdy se mu podařilo dosáhnout historicky prvního kvartálního zisku a návratu k růstu dodávek, přestože celoroční čísla mírně zaostala za očekáváním. Klíčovým příběhem loňska bylo postupné zlepšování marží díky optimalizaci nákladů a úspěšnému prodeji prémiových modelů.
V nadcházejícím roce se společnost zaměří na agresivní expanzi se třemi novými modely a posílení značek ONVO a FIREFLY. Investoři by měli očekávat pokračující tlak na marže kvůli rostoucím cenám surovin a čipů, který chce firma kompenzovat vyšším objemem prodejů a technologickou efektivitou. Ambiciózním cílem pro rok 2026 zůstává dosažení celoročního provozního bodu zvratu a další rozšiřování unikátní sítě stanic pro výměnu baterií.
Nio výrazně zaostalo za očekáváním kvůli prohlubující se celkové ztrátě. Zisk na akcii dosáhl -$11,03 (14.9 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $9,2 mld. | $8,99 mld. | -2.3 % |
| Příjmy | -$2,94 mld. | -$3,1 mld. | -5.32 % |
| EPS | -$9,6 | -$11,03 | -14.87 % |
Minulý rok byl pro NIO ve znamení prudkého růstu dodávek (meziročně o 39 %), ale také prohlubujících se finančních ztrát, které v čistém vyjádření dosáhly 3,1 miliardy USD. Společnost sice úspěšně uvedla masovou značku ONVO, ta však zatím nenaplnila prodejní očekávání kvůli nízkému povědomí o značce a silné konkurenci.
Nadcházející rok 2025 bude pro firmu kritický. NIO plánuje spustit masivní produktovou ofenzívu s devíti novými modely napříč třemi značkami, včetně levnější značky Firefly. Strategickým cílem je dosáhnout provozní vyrovnanosti (breakeven) ve čtvrtém čtvrtletí díky úsporám v dodavatelském řetězci a sdílení technologií mezi modely. Investoři by měli očekávat pokračující tlak na marže v úvodu roku, ale postupný obrat tažený globální expanzí a novou sítí výměnných stanic baterií.
Výsledky dopadly výrazně lépe oproti očekávání, přestože tržby mírně zaostaly. Zisk na akcii dosáhl -$12,44 (18 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $7,97 mld. | $7,84 mld. | -1.62 % |
| Příjmy | -$3,41 mld. | -$2,98 mld. | +12.52 % |
| EPS | -$10,54 | -$12,44 | -18 % |
NIO má za sebou rok stabilizace i velkých investic. Přestože finanční výsledky (tržby 7,84 mld. USD) zaostaly za ambiciózními odhady analytiků, firma výrazně snížila čistou ztrátu oproti pesimistickým předpovědím a posílila svou hotovostní pozici díky miliardové investici z Abú Dhabí.
V uplynulém roce se NIO soustředilo na budování infrastruktury (výměnné stanice baterií) a technologický vývoj. Nadcházející rok 2024 bude ve znamení expanze: v druhém čtvrtletí odhalí novou značku pro masový trh (projekt Alps), která má přímo konkurovat Tesle Model Y s nižšími náklady a podporou výměny baterií. Investoři by měli očekávat zaměření na objem prodejů u nové značky, zatímco prémiová značka NIO se bude soustředit na ziskovost a technologickou dominanci. Klíčem k úspěchu bude efektivita prodejní sítě a rozšiřování partnerství v oblasti sdílené infrastruktury.
Zisk na akcii dosáhl -$8,89 (32.6 % pod očekáváním).
| Odhad | Skutečnost | Rozdíl | |
|---|---|---|---|
| Obrat | $7,31 mld. | $7,14 mld. | -2.26 % |
| Příjmy | -$2,37 mld. | -$2,11 mld. | +10.85 % |
| EPS | -$6,71 | -$8,89 | -32.57 % |
Řazení
| Insider | Cena | Typ transakce | ||
|---|---|---|---|---|
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
|
Jméno Příjmení
Role insidera
|
$88,88 mil.XX XXX akcií |
$88,88 | Prodej | 1. ledna 2025 |
Společnost NIO Inc. navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává chytrá elektrická vozidla v Číně. Nabízí pětimístná a šestimístná elektrická SUV a také chytré elektrické sedany.
Společnost rovněž nabízí řešení pro napájení, včetně Power Home, řešení pro domácí nabíjení, Power Swap, služby výměny baterií, Power Charger a Destination Charger, Power Mobile, mobilní nabíjecí služby prostřednictvím nabíjecích dodávek, Power Map, aplikace, která poskytuje přístup k síti veřejných nabíječek a jejich informacím v reálném čase, a služby One Click for Power valet.
Kromě toho poskytuje služby oprav, údržby a karosářské práce prostřednictvím svých servisních středisek NIO a autorizovaných servisních středisek třetích stran; zákonné pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla prostřednictvím pojišťoven třetích stran; opravy a běžnou údržbu; služby zdvořilostních vozidel; silniční asistenci; datové balíčky a služby financování automobilů a finančního leasingu.
Dále se společnost zabývá poskytováním energetických a servisních balíčků svým uživatelům; činností v oblasti designu a technologického vývoje; výrobou elektronických pohonných jednotek, bateriových sad a komponentů; a činností v oblasti prodeje a poprodejního řízení. A také nabízí službu NIO Certified, což je služba kontroly, hodnocení, nákupu a prodeje ojetých vozidel. Společnost byla dříve známá jako NextEV Inc. a v červenci 2017 změnila název na NIO Inc.
|
Základní informace
|
|
| Název společnosti | Nio |
|---|---|
| Ticker | NIO |
|
Základní informace o společnosti
|
|
| Webové stránky | https://ir.nio.com/ |
|---|---|
| Adresa sídla společnosti | -- |
| Založeno | 2014 |
| Datum IPO | -- |
| Sektor | Spotřební zboží/služby - zbytné |
| Průmysl | Automobily |
| Zaměstnanci | 45 635 |
| Vedení společnosti | -- |
|
Dividendy
|
|
| Vyplácí dividendy? | |
|---|---|
| Roční dividenda na akcii | -- |
| Dividendový výnos | -- |
|
Příjmy
|
|
| Příjmy společnosti | $17 127 315 372 |
|---|---|
| RPS (Příjmy na akcii) | $46,85 |
| Kvartální růst příjmů meziročně | 69,1 % |
|
Valuace
|
|
| Tržní kapitalizace | $8 043 191 140 |
|---|---|
| EV (Hodnota podniku) | $619 325 189 |
| P/B (Cena k účetní hodnotě) | 13,17 |
| P/E (Cena k zisku) | -0,47 |
| P/S (Cena k příjmům) | 0,07 |
| Forward P/E | 25,78 |
| Účetní hodnota na akcii | $0,24 |
| Cílová cena Wall Street | $6,1 |
| Hodnota podniku k příjmům | 0,036 |
| Hodnota podniku k EBITDA | 1,21 |
|
Rentabilita
|
|
| EBITDA | $512 079 838 |
|---|---|
| Provozní marže | -1,1 % |
| Zisková marže | -4,2 % |
| EBITDA marže | 2,99 % |
| Hrubý zisk | $2 973 278 731 |
| EPS (Zisk na akcii) | -$0,25 |
| Zředěný zisk na akcii (DEPS) | -$0,25 |
| Očekávaný EPS (tento rok) | -- |
| Očekávaný EPS (příští rok) | -- |
| Očekávaný EPS (tento kvartál) | -- |
| Očekávaný EPS (příští kvartál) | -- |
| Růst zisků čtvrtletně R/R | -- |
| Růst zisků meziročně | 84,57 % |
|
Výkonnost
|
|
| Návratnost aktiv | -2 % |
|---|---|
| Návratnost vlastního kapitálu | -45 % |
|
Statistiky akcií
|
|
| Dnešní objem | 0 |
|---|---|
| 52týdenní maximum | $7,54 |
| 52týdenní minimum | $3,16 |
| Beta | 0,92 |
| Vydané akcie | 2 505 667 022 |
| Volně obchodovatelné akcie | 1 898 996 284 |
| Podíl institucí | 11,99 % |
| Podíl insiderů | 0,14 % |
| 50denní klouzavý průměr | $3,65 |
| 200denní klouzavý průměr | $4,9 |
|
Shortaři akcií
|
|
| Počet short akcií | 123 060 634 |
|---|---|
| Počet short akcií (min. měs.) | -- |
| Podíl short pozic | 3,93 % |
| Podíl short pozic z volného objemu | -- |
| Podíl short pozic z vydaných akcií | 6,45 % |
| Short ratio | 3,93 % |
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.