Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Akcioví brokeři » LYNX Broker

LYNX Broker – Recenze, zkušenosti, poplatky

Investování na finančních trzích zahrnuje rizika.
Základní informace o LYNX Broker

V češtině?

Ano

Minimální vklad

75 000 Kč

Páka

Až 1:30

Online akciový broker LYNX byl založen v roce 2006 v Nizozemsku dvěma investory Jeroenem Kramerem a Rogierem Groenem prý z jednoho prostého důvodu – tehdy nemohli najít toho správného brokera, který by jim nabídnul to, co u brokerů považovali za nezbytné k úspěšným obchodům na akciových trzích. A tak vznikl LYNX.

lynx broker webové stránky
Hlavní stránka brokera Lynx

Za více než 10 let LYNX zpřístupnil svým klientům pocházejícím ze 30 zemí více jak 100 trhů. Kromě rodného Nizozemska působí LYNX například i v České republice.

Broker na své platformě umožňuje obchodování opcí, akcií, futues, forexu, dluhopisů, CFD či ETF.

LYNX je pouze zprostředkovatelem obchodů a přes svou platformu tak umožňuje investorům přístup přímo na burzy. To je jejich velká výhoda, protože nehrozí žádné střety zájmů mezi LYNX jako brokerem a jeho klienty. Výdělky a spokojenost jejich klientů jsou tedy i výdělkem pro LYNX.

Obsah recenze brokera LYNX

1.Založení účtu a verifikaceDva typy účtů: hotovostní a maržový2.Vklad a výběr prostředků u LYNX3.Obchodování akcií u LYNX4.Demo účet na LYNX5.Poplatky u LYNX6.Celkové shrnutí brokera7.Vaše zkušenosti s LYNX (komentáře)

Obchodní platforma LYNX brokera

LYNX umožňuje svým klientům využívat dvě obchodní platformy v češtině, LYNX Trading a LYNX Basic, které jsou mezi sebou synchronně propojené. To tedy znamená, že když nakoupíte například akcie na LYNX Basic, uvidíte tutéž pozici i na LYNX Trading.

přihlášení do basic platformy
Přihlášení do basic platformy

Do jednodušší BASIC platformy se připojíte pomocí webového prohlížeče přímo ze stránek https://www.lynxbroker.cz/ a není třeba nic stahovat. (Viz výše) Pro naprostou většinu investorů, kteří chtějí pouze nakoupit a držet akciové tituly či ETF, je tato platforma naprosto dostatečná.

vzhled basic platformy lynx
Přehled účtu v LYNX Basic platformě

V levé části platformy vidíte sekci Můj účet, kde naleznete informace o vašem zůstatku a hodnotě vašeho portfolia. Napravo od toho naleznete i graf vývoje hodnoty vašeho portfolia.

Pod touto sekcí pak vidíte přímo vaše portfolio. Na obrázku výše je vidět, že investor drží několik akcií Apple a několik akcií Aurora Cannabis, které mu již zajistily 2,34% zhodnocení.

V pravé sekci platformy naleznete přehled trhu jako je vývoj základníh akciových indexů, měnových párů a futures.

Pokročilá platforma LYNX Trading (ke stažení zde) od společnosti Interactive Brokers je dle světových investičních magazínů jednou z nejlepších obchodních platforem na světě. I přestože je možné na této platformě zadávat více jak 60 inteligentních pokynů, je po technologické stránce překvapivě velmi stabilní.

pokročilá platforma interactive brokers
Pokročilá platforma LYNX Trading interactive brokers

Broker LYNX svou platformu mimo to považuje za velmi jednoduchou, s čímž se ovšem souhlasit až tak úplně nedá.

Tato pokročilá platforma jednoduchá skutečně není a není ani intuitivní, právě proto je pro začínající obchodníky vhodnější zjednodušená webová verze LYNX Basic, na které lze obchodovat ze všech typů zařízení. Na druhou stranu ale v LYNX připravili podrobné video o tom, jak tuto platformu používat, naleznete ho zde: Jak používat platformu LYNX Trading.

Založení účtu a verifikace

založení účtu u LYNX
PDF s přihlašovacími údaji

Jako klient si můžete u LYNX založit osobní účet z pohodlí vašeho domova relativně jednoduše na internetu.

Je však třeba počítat s tím, že i tak to nějaké "papírování" a pár minut času zabere.

Minimálně je nutné ověřit vaši totožnost a váš bankovní účet zasláním naskenovaného občanského či řidičského průkazu či cestovního pasu a bankovního výpisu k danému účtu.

Ačkoli se tato procedura mnohým obchodníkům zdá velmi otravná a těm začínajícím neobvykle až příliš narušující jejich soukromí, bez procesu verifikace se bohužel neobejdete u žádného seriózního brokera.

Pokud je vše schváleno, obdržíte do emailu zaheslované PDF s vašimi nově vytvořenými přihlašovacími údaji, které můžete použít při přihlašování do obou platforem.

Dva typy účtů: hotovostní a maržový

Vy, coby investor na LYNXu, si můžete otevřít buď hotovostní anebo maržový účet.

Zásadním rozdílem mezi těmito dvěma typy účtů je jejich povaha. Pokud si totiž založíte maržový účet, můžete obchodovat tzv. na páku, kdy můžete obchodovat s větší pozicí, než jsou vaše reálné peněžní prostředky.

U hotovostního účtu na páku obchodovat nejde, jelikož tam lze obchodovat jen s tolika financemi, kolik ve skutečnosti máte.

LYNX typy účtů
LYNX – typy účtů hotovostní vs. maržový

Dále se oba účty od sebe liší dostupností hotovosti po vystoupení z pozice. U hotovostního účtu musíte několik pracovních dnů čekat, než budete mít hotovost k dispozici, u maržového účtu však na nic čekat nemusíte a finanční prostředky vám jsou k dispozici ihned po uzavření transakce.

Vklad a výběr prostředků u LYNX

Abyste si však účet vůbec mohli založit a aktivovat ho, musíte na účet vložit minimálně 2 000 USD (cca 50 000 Kč). Na první pohled se tato podmínka může zdát jako nevýhoda, protože množství jiných brokerů (např. XTB či RoboMarkets) umožňují založit akciový účet už s 100 USD (2 000 Kč), nicméně opak je spíše pravdou.

Toto opatření je dobré pro váš money-management, zkrátka pro bezpečné obchodování.

Pozor ale, pokud by hodnota vašeho účtu klesla pod částku 2 000 USD, maržový účet se automaticky změní na hotovostní a nebudete moci využívat páku. Když ovšem svůj zůstatek na účtu navýšíte tak, že bude přesahovat částku 2 000 USD, účet se zase převede zpět na maržový.

Výhodou obchodních účtů u LYNX je možnost jeho vedení v českých korunách. To je ale na druhou stranu i nevýhoda, protože chcete-li si koupit akcie kótované v eurech či dolarech, musíte si koruny na danou měnu nejdříve převést. Jinak bude platforma hlásit chybu.

Ale dejte si pozor – převod měn je zpoplatněn jednorázovým poplatkem 100 Kč! Proto se snažte převádět vždy všechny prostředky najednou, ať nemusíte poplatky platit několikrát. Vedle CZK ale lze účet vést také v USD, GBP či PLN.

potvrzení výběru peněz z LYNX
Potvrzení výběru peněz z LYNX

Pro zadání výběru peněz je třeba v nastavení účtu (Settings -> User settings) znovu nastavit a ověřit Vaši emailovou adresu, na kterou budou chodit kódy pro potvrzení výběru. Poté je (bohužel) nutné zavolat na telefonní číslo podpory, kde tuto změnu potvrdíte.

Pak ke svému obchodnímu účtu u LYNX musíte ještě přiřadit číslo vašeho bankovního účtu. To uděláte v nastavení pod Transfer and pay -> Transfer funds -> Withdraw funds -> Connect your bank, kam zadáte měnu účtu, kód SWIFT a číslo účtu v mezinárodním formátu IBAN a poté potvrdíte kódem, který vám přišel na email.

Jeden výběr měsíčně je u LYNX zdarma, další jsou ale zpoplatněny 300 Kč.

Obchodování akcií u LYNX

obchodování akcií tesla u lynx
Profil jednotlivé akcie Tesla

Broker LYNX je pravděpodobně nejznámější pro možnost obchodovat akcie, tedy poměrně jednoduše nakupovat a prodávat cenné papíry tohoto typu.

Celkem je u LYNX k dispozici několik tisíc akciových titulů. České akcie mezi nimi ale bohužel nejsou – ty je možné obchodovat pouze jako CFD.

Jak na to? Ve webové platformě stačí pomocí políčka pravém horním rohu vyhledat konkrétní akciový titul a prokliknout se na její "profil".

Tam uvidíte graf vývoje, aktuální cenu a další informace včetně jednoduché technické analýzy. Zde je možné jednoduše v pravém horním rohu zvolit prodej nebo nákup dané akcie.

To otevře tzv. příkazový lístek (viz níže) kde provedete samotný obchod.

prikazovy listek nakup akcii u LYNX
Příkazový lístek na nákup 10 akcií TESLY

Příkazový lístek pro provedení nákupu či prodeje akcií u LYNX má několik políček, ve kterých by se začátečník mohl ztratit. Pojďme si je tedy vysvětlit.

Jak provést nákup akcií u LYNX

 • Jako první máte na výběr buď KOUPIT nebo PRODAT. Vy jen zvolíte vámi požadovaný směr obchodu.
 • Dále vidíte možnost Množství, tedy počet akcií, které chcete koupit. Celkovou cenu za obchod vždy získáte vynásobením kupní ceny množstvím koupených akcií. Výsledek můžete vidět ve spodní části příkazového lístku.
 • Pak je na výběr Typ příkazu, kde při nákupu akcií volíte v zásadě buď Market, Limit nebo Stop limit.
  • Market objednávka provede nákup či prodej cenných papírů ihned a to za nejlepší možnou aktuální cenu. Pokud chcete nakoupit akcie hned, je to nejlepší možnost.
  • Limitní objednávka vloží příkaz na prodej či nákup do knihy objednávek a to na vámi stanovenou cenu. Jakmile se aktuální cena dostane na vámi stanovený limit, příkaz se provede. Do té doby je objednávka vedena pouze jako “čekající na vyřízení”.
  • Stop-limit je trochu komplikovanější. Je třeba nastavit si nejen stop cenu, ale i limit cenu. Nejprve se po zasažení limitní ceny vytvoří stop objednávka a až poté po zasažení stop ceny se vaše akcie nakoupí/prodají.
 • Pak už zvolíte pouze Čas platnosti. Na výběr máte DAY, GTC a GTD.
  • DAY = Příkaz platí pouze dnes. Pokud dnes nebude příkaz vyplněn, smaže se a musíte zadat nový.
  • GTC = Good Till Cancelled. Neboli příkaz bude platný dokuď se nevyplní, nebo dokud ho ručně nesmažete.
  • GTD = Příkaz bude platný do vámi specifikovaného dne. Pokud se do té doby nevyplní, nebo dokud ho ručně nesmažete, bude platný.
 • Poslední volba, Limitní cena, se používá pouze pokud chcete provádět objednávku typu Limit.

Nejjednodušší a nejrychlejší je nákup akcií s nastavením MARKET, GTC a se zaškrtnutým políčkem Vyplnit/aktivovat mimo řádné obchodní hodiny.

Demo účet na LYNX

Stejně tak, jako všichni ostatní brokeři, nabízí i LYNX možnost vyzkoušení jejich obchodní platformy na demo účtu zdarma. Nevýhodou lynxovského demo účtu je ovšem fakt, že přístup na něj získáte teprve tehdy, kdy si vložíte na účet peníze.

To tedy znamená, že musíte nejdříve projít procesem verifikace a "zdarma" to tak úplně nakonec není.

O své vložené peníze ale nemusíte mít žádný strach, na demo účtu obchodujete s demo penězi a v případě, že vám nebude obchodní platforma LYNX vyhovovat, beze všeho si můžete veškeré své peníze bez poplatku vybrat a jít jinam.

Poplatky u LYNX

Poplatky jsou u LYNX pro většinu klientů přívětivé. V porovnání s konkurenčními brokery jsou velmi nízké. Na webových stránkách LYNXU v sekci „Tarify“ tyto poplatky ostatně najdete hezky přehledně vypsané, a to včetně porovnání služeb konkurenčních brokerů, tedy s FIO brokerem, XTB a Saxo Bank (stačí si je po pravé straně nakliknout).

lynx poplatky
Přehled poplatků u LYNX (Více info zde)

LYNX, coby zprostředkovatel, si tedy účtuje poplatek za prostředkování transakce, nicméně za vklad a ani za výběr brokerovi neplatíte vůbec nic.

Pozor ale! Pokud chcete kupovat akcie za dolary, musíte buď provést vklad na váš obchodní účet rovnou v dolarech, nebo si své vložené koruny na dolary směnit – za to ale zaplatíte 5 dolarů (100 Kč) poplatek – a to hned dvakrát. Jednou před nákupem akcií a poté po jejich prodeji.

Edukační materiály od LYNX

LYNX nabízí také velmi zajímavý vzdělávací program, v rámci něhož mají klienti k dispozici webináře, které obchodníkům pomůžou se seznámením se s obchodní platformou a prozradí tipy, jak využívat jejích pokročilejších funkcí.

K dispozici obchodníkům je také e-book, který je provede obchodními strategiemi a také užitečný newsletter, který čtenáře seznámí každý týden s 5 investičními analýzami.

Celkové shrnutí brokera

LYNX je objektivně dobrým brokerem, nicméně něco málo jim vytknout i tak lze. Většinu věcí jsme zmínili v recenzi výše, ale ve zkratce se jedná zejména o tyto maličkosti:

 • O něco složitější platforma, než mají ostatní brokeři
 • Poplatek 5 USD (100 Kč) za konverzi měn před nákupem akcií
 • Nemožnost obchodovat akcie z BCPP (české akcie)
 • Nemožnost vyzkoušet si platformu na demo účtu před vkladem

A co je na LYNX ještě zajímavé je velmi dobré hodnocení jejich zákaznické podpory, což standardem u konkurenčních brokerů rozhodně nebývá. Sami jsme zákaznickou podporu několikrát využili.

Celkově je ale LYNX hodnocen velmi dobře, o čemž mimo jiné také svědčí hned několik ocenění za nejlepšího brokera podle deníků či klientů v několika letech po sobě. Po chvilce používání jejich trochu neohrabané platformy si ale na brokera LYNX jistě zvyknete. A kdyby ne, vždy vám pomůže podpora na telefonu.

LYNX je regulován Nizozemskou národní bankou (De Nederlandsche Bank – DNB), nizozemským Úřadem pro finanční trhy (Autoriteit Financiële Markten, AFM) přičemž v České republice na něj dohlíží Česká národní banka. Jako každý solidní broker je i LYNX samozřejmě pojištěn proti úpadku.

Přívětivost pro čechy 89%
Přívětivost platformy 83%
Poplatky 85%
Dostupné možnosti 86%
Důvěryhodnost značky 93%
87 %
5. místo
Broker LYNX
Celkově je LYNX hodnocen obchodníky velmi dobře, o čemž mimo jiné také svědčí hned několik ocenění za nejlepšího brokera několik let po sobě. I tak ale lze několik věcí vytknout.
 • Dvě dostupné platformy - jednodušší a pokročilejší
 • Přímý přístup na akciové trhy
 • Dobrá zákaznická podpora
 • Poplatek 5 USD (100 Kč) za konverzi měn
 • Minimální výše vkladu od 75 000 Kč
 • Demo účet přístupný až po vkladu

Jméno firmyLYNX Broker
Webová stránkahttps://www.lynxbroker.cz/
V češtině?
Sídlo společnostiNizozemsko, organizační složka v Česku s kanceláří
Demo účet
Minimální vklad75 000 Kč
Minimální obchodBez omezení
Zákaznická podporaČeská podpora, bezplatná linka 800 877 877, e-mail: [email protected]
PákaAž 1:30
Poplatky za obchodOd 0,1 % za obchod, min. 100 Kč
Poplatky za vklad/výběrVklad a výběr zdarma
Další poplatky100 Kč za převod měn
Metody vkladuBankovní převod
Měna účtuCZK, USD, EUR a další
Možnost obchodovatAkcie, futures, opce, ETF, CFD, forex, dluhopisy, warranty, certifikáty atd.
Typ brokeraECN/STP

Diskuze k tomuto článku: 28 komentářů
Mirek

Dobrý den,
jaké máte současné zkušenosti s otevřením účtu? To v mém případě trvá od 5.1.2021 a stále v nedohlednu. Podpora ze strany brokera je v podstatě nulová, sice komunikují, ale problém vůbec nemají zájem řešit. Pouze Vás jen žádají o trpělivost bez jakékoliv kontroly, zda nejde o tech. problém (které bohužel mají, na jeden reagovali až cca po 3 týdnech doprošování, což vedlo o posunutí o jeden krok dál, kde to zase uvázlo).
Děkuji Vám

Peter

Ja čakám od 29.1.2021 a ako vidím ešte sa načakám :-), ale mám s nimi trpezlivosť, nakoľko momentálne migrujú všetky účty z UK do Írska, lebo Brexit.

David

Taky čekám od 29.1. a dnes mi psali, že snad první týden v březnu. Jako člověk pomalu aby prosil, že chce u nich „utrácet“ peníze. Bohužel žádný jiný broker nemá přístup na tolik burz, snad jen Degiro.
Navíc snad nemají účet v Čr, takže člověk musí posílat zahraniční platbu. A stále navyšují minimální vklad, už je to 200 tis.

peter.sokol2@gmail.com

Ako neodporucam ja prave chystam odist . Zmenil sa tam support aj cele vedenie migracie dojebali zle to zdanuju ak snimi clovek riesi veci su arogatny nechapu danovi domicil a adresa su 2 rozdielne veci az som si musel sam riesit veci s ib. Po brexite ruky prec od lynxu vela ludi odchadza odnich… zvysuju minimalne vklady ale kvalita ako tradining212

Milan

Od založení po první obchod přesně 7 dní. Takže za mě zatím spokojenost.

Tomas

Dobry den, je LYNX vhodny na intradenni obchodovani?
Diky

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Z naší zkušenosti musíme říci, že na intradenní obchodování je mnohem lepší např. eToro nebo XTB. Ačkoli čistě prakticky intradenně u LYNX obchodovat jde, jejich platforma na to není tak úplně uživatelsky přívětivá.

Michal

Dobrý den, v článku je napsáno, že minimální vklad byl od března zvýšen na 100 tisíc Kč. Co to znamená dočasně? Mají v plánu to pak vrátit zpět na 50 tisíc?
Druhá otázka: když nafunduju účet 100 tisíc Kč, získám tak přístup k demo účtu. Co když ale za měsíc 20 tisíc vyberu a zůstatek bude jen 80 tisíc, zůstane mi i tak demo účet? Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Bohužel na tyto otázky se budete muset zeptat přímo zákaznické podpory LYNX. Z naší zkušenosti jsou ale velmi vstřícní a rychlí, doporučujeme využít jejich podporu formou online chatu.

Katka

Dobry den, jsem trosku zmatená, je Lynx a IB to samé? V čem je rozdíl? A jak probíhá zdanění dividend a příjmu z obchodu? Dekuji.

Stepan Ragin

Dobry den, zajimalo by me jak je mozne ze u americkeho brokeru IB se nedaji kupovat ETF a u LYNX ano. Od nejakeho casu je obchodovani etf zakazano. A druha otazka, momentalne spravuji ucet u brokera TW(tastyworks) a zajima me prevod vsech akcii na ninyho brokera napr. na LYNX, jestli je to mozne nebo jak? Dekji

Magazín Finex

Dobrý den, u LYNX není možné pro retailové klienty z regulatorních důvodů možné obchodovat americká ETF. Je však možné obchodovat evropská ETF, která jsou obdobou amerických. Bližší informace naleznete zde: https://www.lynxbroker.cz/vzdelavani/jaka-etf-obchodovat-v-evrope/. V případě IB by to mělo být stejné. A ano, převod akcií od TW možný je, přičemž je nutné postupovat podle návodu zde: https://www.lynxbroker.cz/podpora/jak-na-prevod-akcii-k-lynx/ a vyplnit oznámení o převodu ve Správě účtu. Následně je potřeba zaslat letter of authorization do TW aby o daném převodu také věděli. Následně si převod v LYNX přeberou pozice převedou. :-) Jen je lepší před provedením oznámení poslat email na [email protected] s ISIN jednotlivých instrumentů a oni zkontrolují, zda je možné všechny převést.

Ladislav

promiňte Magazíne Finex,
k rozdílovým smlouvám – CFD se dividendy nevyplácejí a tedy se ani nezdaňují. Daň z příjmů z obchodování s CFD se u nás stanovuje ve výši 15% . Na rozdíl od dividend tyto příjmy občanů ČR obyčejně nepodléhají zdanění v jiných státech.

Magazín Finex

Dobrý den, Ladislave. Po konzultaci se zákaznickou podporou LYNX nám bylo sděleno, že při držení CFD akcií u nich jsou dividendy vskutku vypláceny. Jen se nejedná o dividendy v pravé podstatě, nýbrž o „Pay in due“ a to je bráno jako kapitálový zisk. Standardně by Vám toto pay in due mělo přijít sníženo o standardní daňovou sazbu dané judikatury, tedy v hodnotě, ve které by Vám byla připsána běžná dividenda.

Václav

Dobrý den,
pro mne byla velmi drahá zkušenost s obchodováním akcií TESLA pod LYNX. V době mimo hlavní obchodní hodiny, tedy od 22 hod a od 10.00 dopoledne byl v případě akcií TESLA minulý týden prodej akcií TESLA v podstatě zablokovaný. I přes to, že jsem držel nabídku třeba 20 min, po kterou se soustavně podle údajů na obrazovce měnily počty nabídek a poptávek včetně ceny, která byla nad mou nabízenou úrovní o 2 – 4 dolary, moje nabídka nebyla akceptovaná a postupně jsem takto přišel při několikanásobných pokusech o prodej o cca 4 000 dolarů. (tržní cenu v této době nastavit nejde). Operátor tvrdil, že se akcie musí spárovat a pak dojde k prodeji, to však zřejmě nebyl pravý důvod, protože v jiných případech, při větších objemech akcií třeba Apple, byl prodej realizovaný v podstatě okamžitě a prodej u jiných akcií je jinak standardizovaný tak, že dojde k prodeji třeba na 10 dílčích etap. Podle jiného operátora byl prodej tesly nastavený v algoritmu nestandardně pro podmínky LYNX, kdy došlo k potlačení prodeje malého počtu akcií do 100 ks. Shortování akcií TESLA přitom nebylo povoleno, takže se z toho stala dokonalá díra na peníze. Doporučuji při výběru brokera vyhodnotit podmínky prodeje mimo hlavní obchodní hodiny.

Karel

Dobrý den,
měl bych dotaz – mezi výhody patří „Přímý přístup na akciové trhy“ -znamená to tedy že akcie přímo vlastním (pokud tomu dobře rozumím na majetkovém účtu brokera Lynx) ?
Nikoli že mám jen jakýsi certifikát že jsem nějaké akcie nakoupil.. ?
Druhý dotaz – je tento broker pro mne vhodný když mi jde o dlouhodobé držení akcií (např. 10-20let i více..) ?
Moc děkuji za odpověď.
S pozdravem Karel A.

Magazín Finex

Dobrý den, ano, máte pravdu. U LYNX akcie vlastníte, nejedná se tedy o deriváty typu CFD, jako je tomu např. u Plus500 – ale i to je konec konců u LYNX možné. LYNX je opravdu jedním z brokerů, u kterého bych se nebál akcie řádově na 10+ let držet – sám tam nějaké mám a plánuji ješě dlouho mít. Říci to ale s jistotou samozřejmě možné není. Jedná se o firmu jako každá jiná a stejně jako Degiro nebo Patria i LYNX může zkrachovat a ukončit svoji činnost. V tom případě byste ale i tak měl zákonné právo své akcie převést k jinému brokerovi.

Vojtěch, Finex.cz

Petr

Dobrý den. U Lynxu, podobně jako u jiných brokerů, je velmi těžko najít informace stran dědictví prostředků u nich vedených. V některých zemích je dědická daň obrovská (třeba německé soudy belgickou sazbu až 80 % považují za vyvlastnění). Lynx předává příkazy Interactive Brokers UK, ti zase Interactive Brokers US a v USA jsou prostředky a instrumenty i drženy. (celkem nepřehledné vztahy). Znamená to, že při smrti investora bude vše nad 60 tis. USD podrobeno u nerezidenta USA dani 40 %? Nebo záleží jen na domicilu jednotlivých akcií/ETF (u jiných aktiv bude rezidence určitě ještě komplikovanější), či dokonce bude u ETF dědická daň placena u každé akcie z balíku zvlášť podle země kde se firma nachází? Bylo by ideální o této problematice napsat nějaký fundovaný článek, na internetu je velmi těžké něco najít (i při hledání ve známejších jazycích) a když, jsou to většinou diskuze nejasně fundovaných uživatelů, brokeři samotní se jasnému stanovisku vyhýbají.

Milan

Nedalo by se to vyřešit vlastnictvím celého portfolioveho účtu na právnickou osobu, kde by v případě změny vlastníka proběhl pouze zápis v rejstříku?

Erik

Rozhodně ano, sám vedu z podobných důvodu veškeré své investice jako právnická osoba.

Tomáš

Dobrý den,
mohl by mi, prosím, někdo poradit, jak je to se zdaněním dividend českých společností? Zda je to klasicky 15% nebo např. 35% jako u některých jiných brokerů. Na stránkách Lynx jsem takovou informaci nenašel. U kterých jiných brokerů je zdanění klasických 15%?
Díky!

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. U LYNX bohužel v tuto chvíli není možné držet akcie z BCPP – pouze je lze obchodovat jako CFD. Daň z těchto dividend je pak připisována s odečtenými 15 %. A co se týče té druhé otázky, z dividend českých společností je srážena 15% daň např. u Fio brokera nebo u Patrie.

Tony

Dobrý den, jak to se zdaněním dividend na lynx?

Manny
Jakub

Dobrý den,

Když mám vyplněný formulář W-8BEN u Fio, bude mi platit i u Lynx? Abych se vyhnul dvojímu zdanění? Díky.

Jakub

Magazín Finex

Dobrý den. Tento formulář za Vás automaticky vyplňuje LYNX při založení účtu. V případě že by byla potřeba nějaká informace z Vaší strany, LYNX Vás bude kontaktovat.

Mára

Dobrý den, jakou má tento broker obchodní platformu? Musí se stahovat?

Magazín Finex

Dobrý den, Máro. LYNX funguje na platformě Trader Workstation, kterou můžete najít i u jednoho z nejznámějších brokerů Interactive Brokers. Stáhnout si ji můžete do všech zařízení. Kromě toho ale LYNX má i „Basic“ platformu, kterou lze otevřít ve webovém prohlížeči. Podívejte se na ni např. zde.

Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo