Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 ETF » Vanguard Total Stock Market

Vanguard Total Stock Market

Váš kapitál může být ohrožen*

Graf ceny fondu Vanguard Total Stock Market

ETF Vanguard Total Stock Market
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Informace o fondu Vanguard Total Stock Market

ETF Vanguard Total Stock Market s tickereme VTI dělá přesně to, co stojí v jeho názvu – poskytuje investorům kompletní přístup na americký akciový trh.

Toto ETF sdružuje více než tři tisíce různých akciových titulů z USA. Oproti ETF vázaným např. na index S&P 500 se vyznačuje vyšší mírou diverzifikace. I VTI se však snaží kopírovat nějaký akciový index. V tomto případě se jedná o index CRSP U.S. Total Market. V minulosti však kopíroval indexy Dow Jones nebo MSCI.

Tento mimořádně zajímavý investiční produkt vznikl již v roce 2001 a těší se velké přízni z řad investorů i analytiků. Jedná se o komplexní nástroj zohledňující i menší a méně významné členy amerických akciových trhů. VTI neupřednostňuje ani nezatracuje konkrétní sektory, zatímco podíl jednotlivých akciových titulů je v rámci ETF dán jejich celkovou tržní kapitalizací.

Vzhledem k relativnímu bezpečí vyplývajícímu z držení takto komplexního souboru akcií je ETF vhodné jak k dlouhodobým pozičním obchodům počítajícím s celkovým růstem nebo pohybem trhu obecně, tak ke krátkodobým spekulacím.

Investicí do VTI získá obchodník podíl v amerických gigantech, jako jsou Apple, Microsoft, Amazon, Facebook, Google, Berkshire Hathaway nebo Visa. VTI však pamatuje i na středně velké a malé firmy, což z něj dělá mimořádně komplexní nástroj a spolehlivé zrcadlo amerického ekonomického vývoje.

Jak VTI obchodovat

Investice do amerického akciového trhu lze v podstatě chápat jako investici do vývoje světové ekonomiky. V rámci VTI je tato investice navíc mimořádně diverzifikovaná a komplexní, což je dáno velkým počtem akciových titulů spolu se zohledněním jejich skutečného tržního podílu.

Případný zájemce o tento investiční produkt z portfolia skupiny Vanguard získá mimořádně likvidní nástroj umožňující jak spekulaci na dlouhodobý růst či pokles americké a potažmo i celosvětové ekonomiky, tak krátkodobé obchodování s využitím chvilkových výkyvů, třebaže je pro tuto roli mírně vhodnější konkurenční SPY.

Stejně tak se jedná o mimořádně zajímavou volbu pro investory se zájmem o zjednodušení svých obchodních aktivit a maximální redukci poplatků.

VTI je totiž jedním z nejzajímavějších kandidátů z řad ETF na post klíčového aktiva ve dlouhodobém investičním portfoliu.

Když už je řeč o poplatcích, může se tento ETF pochlubit mimořádně nízkými provozními náklady ve výši pouhých 0.03 %, stejně jako nízkými poplatky za samotné obchodování. Zájemcům jistě vykouzlí úsměv na rtech také jeho relativně příznivá cena.

V kostce – VTI je levný, likvidní a relativně bezpečný investiční produkt s nízkými poplatky vhodný k dlouhodobým spekulacím či rovnou ke strategiím typu „buy and hold“.

Výkon ETF VTI

Není překvapením, že se VTI v průběhu posledního desetiletí choval jako americká ekonomika samotná – vykazoval stabilní růst střídaný chvilkovými propady.

Na zatím nejvyšší hodnotu dosáhl před koronavirovou krizí z února roku 2020, kdy se obchodoval za více než 170 dolarů. Následný propad však poslal jeho cenu na úroveň, na jaké se nacházela v roce 2016.

Vývoj za posledních 10 let
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Za zmínku stojí také vyplácená dividenda ve výši zhruba 1.8 % ročně, což jej řadí mezi segmentový průměr.

Jedná se o poměrně solidní investici s nízkou odchylkou od výsledků sledovaného indexu. Jakékoliv výsledky jsou samozřejmě bezprostředně spjaty s celkovým vývojem na amerických trzích.

Obchodní hodiny VTI

VTI se obchoduje na americké burze NYSE, která je otevřená od pondělka do pátku, 15:30 až 22:00 našeho času. Investoři by měli brát ohled také na svátky, kdy je burza zavřená.

Shrnutí

ETF Vanguard Total Stock Market (VTI) je mimořádně diverzifikovaný investiční produkt poskytující investorům celistvou účast na dění na amerických akciových trzích. Chcete-li držet podíl ve hlavních tahounech americké ekonomiky a současně i akcie menších firem, vše pak reprezentované na základě skutečné tržní váhy, stojí akvizice tohoto ETF za zvážení.

Případný zájemce by měl mít povědomí o faktorech ovlivňujících dění na kapitálových trzích USA. Vzhledem k jejich relativní stabilitě je však tento ETF vhodný i pro nenáročné obchodníky, kteří chtějí držet vše jednoduché a současně být přímými účastníky globálního ekonomického vývoje.


Více informací o VTI

JménoVanguard Total Stock Market
TickerVTI
Oficiální webové stránkyhttps://investor.vanguard.com/etf/profile/VTI
Emitováno2001
Investiční společnostVanguard
ISINUS9229087690
TER0,03 %

Vývoj ceny Vanguard Total Stock Market za posl. 2 týdny

Datum Hodnota Ticker
26. 03. 2023 Načítání... VTI
25. 03. 2023 Načítání... VTI
24. 03. 2023 Načítání... VTI
23. 03. 2023 Načítání... VTI
22. 03. 2023 Načítání... VTI
21. 03. 2023 Načítání... VTI
20. 03. 2023 Načítání... VTI
19. 03. 2023 Načítání... VTI
18. 03. 2023 Načítání... VTI
17. 03. 2023 Načítání... VTI
16. 03. 2023 Načítání... VTI
15. 03. 2023 Načítání... VTI
14. 03. 2023 Načítání... VTI
13. 03. 2023 Načítání... VTI

Ohodnoťte ETF VTI


Připojte se k diskuzi

Další ETF, které by vás mohly zajímat

RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo