Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Invesco PowerShares QQQ Trust
QQQ
Invesco PowerShares QQQ Trust Series 1
Váš kapitál může být ohrožen*

$478,9 (11 098 Kč)

-2,6 % za 7 dní

Logo Invesco PowerShares QQQ Trust

Invesco PowerShares QQQ Trust Series 1

Cena ETF QQQ
Graf QQQ

$478,9 (11 098 Kč)

-2,6 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny fondu PowerShares QQQ Trust Series 1

Informace o fondu PowerShares QQQ Trust Series 1

ETF Invesco QQQ Trust Series 1 s tickerem QQQ, dříve známý jako PowerShares QQQ, nabízí investorům výkonnost indexu NASDAQ 100, který obsahuje 100 největších společností působících mimo finanční sektor zalistovaných na americké burze NASDAQ.

V jeho portfoliu tak můžeme najít společnosti z odvětví technologií, telekomunikace, velkoobchodu ale i biotechnologií.

Krátká historie fondu Invesco QQQ

Fond Invesco QQQ Trust Series 1 byl emitován již v březnu roku 1999 americkou investiční společností Invesco, přičemž jeho účelem je nabídnout investorům možnost spekulovat na vývoj akcií, které obsahuje benchmarkový index NASDAQ100. Ten se zaměřuje na ty nejvýkonnější ne-finanční akcie zalistované na stejnojmenné burze.

Samotný fond se právě kvůli skladbě svého portfolia stal jedním z nejoblíbenějších ETF. V jeho portfoliu tak můžeme najít společnosti jako je například Microsoft, Apple, Amazon, Facebook, Alphabet, Intel, NVIDIA anebo Netflix.

Co ovlivňuje cenu tohoto ETF?

Jak už bylo řečeno, QQQ je navázaný na index NASDAQ 100, čímž se řadí mezi takzvané indexové ETF.

Jeho cenu tak ovlivňuje vývoj akcií v jeho portfoliu, přičemž největší podíl má v jedněch z nejsilnějších akcií od společností Microsotf, Apple a Amazon.

Jak obchodovat ETF QQQ

Jen málo investorů se u akcií technologických společností dívá na dividendy. I přesto je však některé z nich vyplácí, jako například Apple nebo Microsoft, které jsou zahrnuté i v portfoliu tohoto ETF. Pokud se však podíváme na další akcie u Nasdaq 100 zjistíme, že většina z nich žádné dividendy nevyplácí.

Ve většině je tak výnos na dividendách u tohoto ETF přibližně 0,7 %, což je mnohem méně než u fondů navázaných na jiné indexy. Předně je tak toto ETF vhodné pro investory, kteří chtějí investovat do růstových akcií velkých společností bez nutnosti složitě spravovat takto obsáhlé portfolio na vlastní pěst.

Při pohledu na graf však můžeme sledovat, že jeho výkonnost v návaznosti na index je poměrně přesná a až na malé výchylky plní svůj účel.

Své minimum zaznamenalo poprvé a naposled v roce 2002, chvíli po splasknutí tzv. dot-com bubliny, kdy se QQQ obchodovalo s cenou mírně nad 21 dolarů. Od té doby však lze konstatovat, že až na menší propady meziročně pravidelně zaznamenává růst.

Obchodní hodiny ETF QQQ

Pro obchodování a nákup tohoto ETF je potřeba mít přístup k americké burze NASDAQ, kde byl tento fond v roce 1999 zalistován. Můžete tak využít obchodních hodin, které jsou nastavené od 15:30 do 22:00 našeho času. Během státních svátků je však burza uzavřena.

Není ale nutné mít přístup k burze přímo. Úplně stačí registrovat se u jednoho z doporučených ETF brokerů, kteří vám za maličký poplatek (většinou pod 0,5 %) obchodování a nákup ETF zpřístupní.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Shrnutí k fondu QQQ Trust Series

Pokud je vaším cílem investování do akcií velkých společností, a nejen těch amerických jako je například Microsoft nebo Amazon a nechcete už promarnit další příležitost k jejich nákupu nabízí se investice do QQQ jako vhodné řešení.

Navíc při pohledu na rozložení akcií v indexu NASDAQ 100 lze očekávat, že většina z těchto titulů má stále prostor k dalšímu růstu, což dělá investici do tohoto ETF ještě zajímavější.

Více informací o Invesco PowerShares QQQ Trust

JménoInvesco PowerShares QQQ Trust
TickerQQQ
Oficiální webové stránkyhttps://www.invesco.com/us/financial-products/etfs/product-detail?productId=qqq
Emitováno1999
Investiční společnostInvesco
ISINUS46090E1038
TER0,20 %
Ohodnoťte ETF Invesco PowerShares QQQ Trust
0
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další ETF, které by vás mohly zajímat