Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
unicredit-logo
UniCredit Bank recenze
unicredit-logo
UniCredit Bank
Kód banky: 2700
unicredit-logo

UniCredit Bank recenzePřehled produktů a zkušenosti

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
unicredit-logo

Hodnocení Finex.cz

- 8. místo -
90 %
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
Kód banky: 2700

Silná evropská banka s komplexní nabídkou

UniCredit Bank je silnou evropskou bankou, která dokáže uspokojit i náročnější klientelu. Poskytuje širokou nabídku produktů a služeb, a většině klientů u ní pravděpodobně nic chybět nebude. Vysoký počet poboček a bankomatů, vkladomaty, moderní internetové i mobilní bankovnictví, bezkontaktní možnosti placení i další inovace, které jsou dnes prakticky samozřejmostí. To vše je UniCredit schopna svým uživatelům poskytnout. Lze ji tedy odpustit i nějaké ty nevýhody ve formě zbytečných poplatků za běžné služby, nízkého úroku na spoření nebo poplatků u hypoték.

unicredit-logo

Hodnocení Finex.cz

- 8. místo -
90 %
Pokrytí obchodní sítě
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích.

95%

Přívětivost a bezpečnost bankingu
Hodnocena je především přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, jeho logické uspořádání, moderní design a rychlost odezvy. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů. Hodnotíme též možnosti zabezpečení přístupů z těchto aplikací do bankingu a dostupnost uživatelské podpory či nápovědy. Dále se zaměřujeme na obtížnost instalace a nastavení nových funkcí a klíčů.

80%

Digitalizace bankovnictví
V této kategorii hodnotíme, zda je banka digitální či nikoliv. Umožňuje sjednat služby či produkty jednoduše online nebo je nutné docházet na pobočku a řešit spousty byrokracie? Je snadné obsluhovat své finance prostřednictvím bankovnictví nebo má banka tyto možnosti omezené?

90%

Běžné poplatky
Hodnotíme poplatky za běžné platby, SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, poplatky za vedení účtu, výběry u cizích bank atp. Důraz klademe na poplatky (případně podmínky) u standardních transakcí a obecně na běžném účtu, jelikož ten využívá nejvíce lidí.

85%

Nabídka produktů
V hodnocení se soustředíme na počet produktů, které banka nabízí. Řadí se sem produkty standardní, investiční, úvěrové, spořicí produkty, pojištění a další nadstandardní (inovační) produkty. Kromě kvantity produktů hodnotíme také jejich kvalitu. Přinesla banka na trh inovativní produkt? Poskytuje účet na míru klientům?

95%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

95%

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia je obchodní bankou s širokou škálou finančních produktů a služeb v oblasti osobního i firemního bankovnictví. Spadá pod silnou finanční skupinu UniCredit, úspěšnou celoevropskou komerční banku, která byla založena v roce 1868 a působí v 17 zemích Evropy.

Jedná se o středně velkou banku s více jak 850 tisíci klienty v Česku a na Slovensku, která se zaměřuje na firemní, privátní a retailovou klientelu.

Podle kapitálových ukazatelů je UniCredit jednou z nejodolnějších bank v Evropě. Její výhodou je široké portfolio produktů včetně produktů zaměřených na investování. Nevýhodou jsou zbytečné poplatky za běžné služby.

Poznámka

TIP: Chcete se dozvědět více o možnostech investování? V naší rubrice se dozvíte, jak a do čeho investovat v roce 2024.

Co vám může UniCredit Bank nabídnout? Jaké je její portfolio produktů? To vše, a ještě mnohem více, se dozvíte v naší recenzi UniCredit Bank.

Obsah UniCredit Bank recenze

Představení UniCredit Bank

UniCredit Bank zahájila svoji činnost v České republice na konci roku 2007. Vznikla spojením dvou úspěšných bankovních domů, a to Živnostenské banky a HVB Bank. O šest let později začala poskytovat v České republice a na Slovensku produkty a služby pod společným obchodním názvem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Jedná se o rychle se rozvíjející banku, která je silným hráčem na trhu v oblasti projektového, exportního a korporátního financování.

Vskutku silnou pozici si banka také vybudovala v oblasti akvizičního financování a rovněž ve financování komerčních nemovitostí.

UniCredit se zaměřuje na firemní zákazníky, privátní a retailovou klientelu. V České republice disponuje 104 pobočkami, 412 bankomaty a přibližně 3 185 zaměstnanci. Může se pochlubit počtem 880 tisíc klientů celkem v Čechách i na Slovensku. Na tuzemském trhu se řadí k největším bankám.

V květnu podepsala Moneta a Komerční banka smlouvu o sdílení svých bankomatových sítí po celé České republice, čímž se zvyšuje dostupnost hotovostních služeb pro klienty obou bank. V prosinci se k dohodě o sdílených bankomatech připojila také UniCredit Bank a Air Bank s účinností od února 2023. Díky tomu se počet bankomatů ve sdílené celonárodní síti rozšířil na 2 048.

V roce 2022 vykázala UniCredit čistý zisk 8,22 miliard Kč (v rámci ČR a SR), což představuje meziroční nárůst o 21 %. Objem vkladů banky meziročně stoupl o 10,5 % na 500 miliard korun.

Vypadá to, že se bance po až 50% poklesu zisků v době koronavirové krize opět začalo dařit.

Čím se UniCredit Bank zabývá?

UniCredit Bank poskytuje širokou nabídku produktů pro běžnou i firemní klientelu. Součástí jejího portfolia jsou běžné bankovní služby (úvěry, účty a karty, pojištění, spoření a investice) a služby platebního styku.

Stejně tak podnikatelům a firmám banka nabízí výhodné financování, účty, karty a investiční příležitosti.

Pojďme se společně podívat, jaké bankovní produkty nám může UniCredit Bank nabídnout!

Finanční produkty UniCredit Bank

Jak jsme se již zmínili, banka se zaměřuje na běžnou klientelu. Na základě toho je také sestavená její nabídka bankovních produktů a služeb.

V nabídce UniCredit Bank naleznete:

Podívejte se na stručné informace o jednotlivých produktech.

1) Běžný účet START

Účet START od UniCredit je základní běžný účet v korunách, jehož součástí je platební karta Visa Standard. Obsluhovat jej můžete v mobilním a internetovém bankovnictví. Vedení účtu je zdarma bez omezení. Účet je úročen zajímavou sazbou až 5,00 % p.a.

Výhodou jsou výběry ze všech bankomatů UniCredit doma i v zahraničí zdarma. Výběry z ostatních bankomatů v tuzemsku i v jiných státech jsou bez poplatků pouze při výběru částky 2 000 Kč a více. Pokud vyberete z bankomatu jiného provozovatele méně než 2 000 Kč, zaplatíte poplatek za výběr 30 Kč.

2) Běžný účet OPEN

Účet OPEN od UniCredit je o stupeň vyvinutější běžný účet než předchozí START. Jeho součástí je opět platební karta Visa Standard, ale na rozdíl od účtu START nabízí tento účet možnost založení dokonce dvou korunových účtů a jednoho účtu v eurech. Účet je úročen zajímavou sazbou 5,00 % p.a.

K účtu dále náleží cestovní pojištění, pojištění osobních věcí i pojištění nákupů (s nižšími limity a rozsahem oproti účtu TOP). Kromě výběrů ze všech bankomatů UniCredit doma i v zahraničí jsou také zdarma neomezené výběry hotovosti ze všech ostatních bankomatů v tuzemsku i v jiných státech.

Účet lze obsluhovat v mobilním a internetovém bankovnictví. Vedení účtu vás vyjde na 89 Kč měsíčně.

3) Prémiový účet TOP

Účet TOP od UniCredit je prémiový účet, jehož součástí jsou dvě platební karty. Klienti si mohou založit dva běžné účty v Kč, jeden účet v EUR a jeden účet v USD. K účtu dále náleží cestovní pojištění, pojištění osobních věcí i pojištění nákupů (s vyššími limity a rozsahem oproti účtu OPEN). Účet je úročen zajímavou sazbou až 5,00 % p.a.

Kromě výběrů ze všech bankomatů UniCredit doma i v zahraničí jsou zdarma také neomezené výběry hotovosti ze všech ostatních bankomatů v tuzemsku i v jiných státech.

I tento účet můžete spravovat v mobilním a internetovém bankovnictví UniCredit Bank. Vedení účtu vás vyjde na 299 Kč měsíčně, ale v případě splnění podmínky získáte vedení zdarma.

Podmínka pro vedení účtu zdarma je: pokud vám na účet přijde alespoň 40 000 Kč měsíčně nebo činí váš celkový objem vkladů na účtu 1 mil. Kč, získáte vedení účtu zdarma.

4) Dětský účet

Dětské konto od UniCredit Bank je účet určený pro děti od narození do 15 let. Součástí účtu je platební karta a internetové bankovnictví pod kontrolou rodičů. Účet je úročen sazbou 0,25 % p.a., a to až do výše 30 000 Kč.

K účtu náleží jedna platební karta VISA pro děti starší 8 let. Výběry z bankomatů v ČR i zahraničí jsou zdarma v závislosti na denním limitu. Dále je možné využít jednou měsíčně výběr hotovosti na pobočce zdarma.

Všechny vklady na pobočce UniCredit nebo prostřednictvím bankomatů jsou též bez poplatků. Dětské konto si lze sjednat na pobočce za doprovodu zákonného zástupce.

5) UniCredit Bank spořicí účet SAVE

Spořicí účet SAVE od UniCredit si můžete sjednat od 15 let. Založení a vedení účtu je zdarma. Peníze lze z účtu kdykoliv vybrat bez výpovědní doby. Účet je bez povinného minimálního zůstatku.

Všechny tuzemské příchozí platby a tři odchozí tuzemské transakce měsíčně jsou zdarma. Spořicí účet aktuálně nabízí zhodnocení peněz bez omezení výše vkladu.

Úroková sazba je však mizivá, u vkladů do 500 000 Kč činí úrok maximálně 2,5 % p.a. a vklady od 500 000 Kč nejsou úročeny.

Poznámka

TIP: Rádi byste si vybrali výhodnější spořicí účet? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

6) Termínované vklady od UniCredit Bank

UniCredit Bank nabízí zhodnocení finančních prostředků s termínovanými vklady, a to v korunách, eurech nebo v dolarech. Stačí si vybrat měnu účtu, dobu trvání vkladu a typ termínovaných vkladů.

Úroková sazba je však spíš průměrná a činí 4,75 % p.a. při uložení na 1 měsíc.

Poznámka

TIP: Jak termínované vklady fungují a jaké jsou nejlepší? Podívejte se na naše aktuální srovnání pro rok 2024.

7) Investice od UniCredit Bank

UniCredit Bank nabízí jak jednorázové investice (podílové fondy Amundi, DUET PLUS), tak i pravidelné možnosti investování (U invest Plus nebo RYTMUS).

S pravidelnými investicemi mohou klienti investovat již od 500 Kč měsíčně. Investované prostředky mají ihned k dispozici. Klient získává kompletní diverzifikované portfolio. Lze si vybrat jednu ze tří investičních strategií a investování si nastavit dle svých potřeb a preferencí.

S jednorázovými investicemi do podílových a investičních fondů Amundi klient získá možnost vybírat z široké nabídky fondů. Tento způsob investování je flexibilní, investované prostředky jsou v případě potřeby dostupné do pěti dnů bez poplatků. K jednorázové investici mohou klienti získat s programem DUET PLUS garantovaný nadstandardní výnos 7 % p.a. na šestiměsíčním termínovaném vkladu v CZK nebo 4,5 % p.a. na šestiměsíčním termínovaném vkladu v EUR.

Poznámka

TIP: Jak a do čeho investovat v roce 2024. Podívejte se na velký seznam možností a návody.

8) UniCredit Bank PRESTO půjčka na cokoliv

UniCredit Bank nabízí PRESTO půjčku na cokoliv s garantovanou úrokovou sazbou. Půjčit si můžete v rozmezí od 20 000 Kč do 1 250 000 Kč. U úvěrů nad 600 000 Kč může být vyžadován spolužadatel.

Dobu splatnosti si lze zvolit od 12 do 120 měsíců. Pro úvěry ve výši 250 000 Kč při splatnosti 85 měsíců je úroková sazba 7,29 % p.a.

PRESTO Půjčka získala 1.místo v soutěži Finparáda.cz Finanční produkt roku 2022 za oblast Bankovních spotřebitelských úvěrů.

Banka má také v nabídce půjčku na bydlení ve výši až 1 250 000 Kč a půjčku na auto. Součástí její nabídky je též refinancování půjček.

9) Hypotéka od UniCredit Bank

U UniCredit Bank si lze sjednat hypotéku na pořízení nemovitosti. Banka vám půjčí až do 95 % odhadní hodnoty nemovitosti. Splátky si lze rozložit v rozmezí 12–30 let. Půjčit si můžete 200 000 Kč až 20 mil. Kč v závislosti na ceně nemovitosti, která bude sloužit jako zástava úvěru. Úroková sazba se pohybuje od 5,59 % p.a.

Nevýhodou je poplatek za poskytnutí úvěru, který činí 2 900 Kč. Dále je zpoplatněn vklad a výmaz zástavního práva do katastru nemovitostí částkou 4 000 Kč a ověření podpisu 30 Kč.

V soutěži Finparada.cz v roce 2019 získala tato hypotéka 1. místo v kategorii Hypoték za produkt U hypotéka účelová. V roce 2020 i 2021 se umístila na druhé příčce ve stejné soutěži.

V nabídce je také nízkoenergetická hypotéka, která je určená na financování nemovitosti s Průkazem energetické náročnosti budovy v klasifikační třídě A nebo B. Banka dále nabízí refinancování hypoték bez vstupního poplatku.

10) Pojištění od UniCredit Bank

UniCredit Bank nabízí hned několik oblastí, kde se můžete pojistit. Díky exkluzivní spolupráci UniCredit Bank s pojišťovnou Allianz získává banka unikátní pojištění jak v oblastech životního pojištění, majetkového, tak dokonce i auto pojištění.

V nabídce banky se dále nachází také cestovní pojištění a doplňkové pojištění ke kartám. Životní pojištění Allianz ŽIVOT navíc získalo šestkrát za sebou 1. místo v soutěži Zlatá koruna.

11) Platební karty UniCredit Bank

UniCredit Bank ukončila nabídku platebních karet MasterCard a poskytuje již pouze platební karty VISA. Její portfolio se skládá ze základní VISA karty, VISA Standard a VISA Premium. Karty mají nový moderní a přehledný design. Samozřejmě také umožňuji bezkontaktní placení a lze s nimi platit na internetu. Též podporují službu Apple Pay a Google Pay.

Karta VISA Standard nabízí všechny benefity mezinárodní platební karty. Prémiová karta VISA Premium také kromě výhod mezinárodní platební karty uděluje status UniCredit Bank důvěryhodného klienta.

Platební karty jsou propojené s programem U-Šetřete a slevy jsou připsány automaticky na účet klienta.

Další možností, kterou banka nabízí, je mezinárodní embosovaná kreditní karta. Též lze vybírat ze tří variant: VISA Classic Credit, VISA Gold Credit nebo MC Miles & More Gold.

12) Business účty pro podnikatele

UniCredit Bank má ve své nabídce Business účty pro podnikatele a malé firmy. Na výběr je mezi účty: Business START, Business OPEN a Business TOP. Každý podnikatel si může zvolit účet podle svých potřeb.

Součástí všech tří účtů jsou výběry z bankomatů doma i v zahraničí zdarma (u Business Start při výběru nad 2 000 Kč), platební karta Visa Business a internetové i mobilní bankovnictví.

Účty pro podnikatele jsou zpoplatněné dle typu balíčku. Podnikatelský účet Business START nabízí vedení zdarma, Business OPEN má vedení zdarma po dobu prvních 12 měsíců, následně je nutné splnit podmínku pro vedení bez poplatků. Poplatek za vedení Business účtu TOP činí 350 Kč měsíčně.

UniCredit internetové bankovnictví

UniCredit Bank umožňuje klientům spravovat své finance v internetovém bankovnictví Online Banking. Vše si tak lze snadno a rychle vyřídit na počítači. Klienti získají přehled o svém účtu, platebních kartách i cenných papírech.

Výdaje se automaticky řadí do kategorií a uživatel si je následně může zkontrolovat v přehledných grafech ve Správci financí.

Co Online Banking od UniCredit nabízí?

Internetové bankovnictví od UniCredit nabízí zajímavé funkce, které by měly usnadnit správu financí. Banka vsadila na moderní design, přehlednost a inovativní funkce. Jaké funkce bankovnictví nabízí?

 • Platební šablony pro snadné a rychlé zadávání plateb.
 • Přehled a historie účtů, transakcí i platebních karet.
 • Přehled o zůstatku díky e-mailovým notifikacím nebo SMSkou.
 • Automatické řazení plateb do kategorií ve Správci financí.
 • Výpisy z účtů jsou k dispozici v PDF formátu.
 • A mnoho dalších zajímavých funkcí…
Přihlášení Online Banking
Přihlášení do internetového bankovnictví UniCredit Bank. Zdroj: UniCreditBank.cz

Přihlášení do UniCredit Online Bankingu a podepisování plateb je zabezpečeno pomocí chytrého bezpečnostního Smart klíče. Pro přihlášení do bankovnictví stačí kliknout na tlačítko Online Banking v levém horním rohu webové stránky.

Dále zvolíte Online Banking pro soukromé účty a zadáte své uživatelské jméno, datum svého narození a heslo, nebo se přihlásíte pomocí tzv. Smart klíče, pokud jej máte zřízený.

Zdroj: unicreditbank.cz
Přihlášení online banking
Přihlašovací stránka do internetového bankovnictví Online Banking.

Aplikace Smart Banking od UniCredit Bank

S mobilní aplikací Smart Banking od UniCredit Bank získají klienti dokonalý přehled o svých financích. Platby lze pohodlně potvrzovat pomocí FaceID nebo TouchID. Aplikace poskytuje přehled o transakcích, platebních kartách a všech účtech klienta.

Také lze měnit limity u platebních a kreditních karet či kartu zablokovat v případě ztráty. Přihlášení do aplikace a podpisy plateb probíhají pomocí PIN kódu, otisku prstu nebo technologie FaceID. Platit můžete také naskenováním QR kódu nebo složenky.

Aplikaci si jednoduše stáhnete na Google Play nebo App Store.

Aktivace UniCredit Smart Bankingu

 

UniCredit Google Pay a Apple Pay

UniCredit Bank také nabízí možnost bezkontaktního placení pomocí služeb Google Pay a Apple Pay. Tento jednoduchý a bezpečný způsob placení lze využívat v obchodech, aplikacích či online.

UniCredit Bank pobočky a bankomaty

UniCredit Bank disponuje 104 pobočkami, které se nachází ve všech větších menších českých městech. UniCredit tak najdete nejen v Praze a Brně, ale také v Plzni, Liberci, Hradci Králové či například ve Žďáru nad Sázavou. UniCredit má také hojný počet vlastních bankomatů = celkem 412 bankomatů a z toho více než 150 vkladomatů.

Výhody a nevýhody UniCredit Bank

Výhody

 • Spadá pod největší finanční skupinu v Evropě
 • Široká nabídka bankovních produktů a služeb
 • Ve své nabídce má také investiční příležitosti
 • Moderní internetové a mobilní bankovnictví
 • Vysoký počet bankomatů a poboček
 • Široká nabídka pojištění

Nevýhody

 • Zbytečné poplatky za běžné služby
 • Nenabízí stavební spoření
 • Poplatky u hypoték

Získaná ocenění

Za dobu svého působení získala UniCredit Bank celou řadu zajímavých ocenění. Podívejme se na některá z nich.

Ocenění za rok 2023, 2022 a 2021

 • Global Finance 2023: v soutěži Global Finance získala ocenění nejlepší banka pro finanční služby v oblasti obchodu v západní Evropě, Chorvatsku a Bosně a Hercegovině.
 • Euromoney Trade Finance 2023: UniCredit Bank byla oceněna v této soutěži jako přední poskytovatel bankovních služeb v 10 kategoriích v jednotlivých zemích a regionech.
 • Finparáda.cz 2022: v soutěži Cena veřejnosti získala 1. místo v kategorii spotřebitelské neúčelové úvěry za svou PRESTO Půjčku na cokoliv.
 • Ocenění Euromoney 2022: ocenění nejlepší banka pro transakční služby v západní Evropě a nejlepší banka pro transakční služby ve střední a východní Evropě.

Reklama UniCredit Bank

Podívejte se na jednu z reklam banky UniCredit Bank.

Závěr – Naše hodnocení UniCredit Bank

UniCredit Bank je silná evropská banka, která nabízí široký výběr bankovních produktů a služeb. Z její nabídky si pravděpodobně vybere každý, a to i náročnější klient. Uspokojí potřeby všech, kdo hledají zázemí moderní a inovativní banky se silnou základnou a stabilitou.

Na druhou stranu, nevýhodou banky jsou zbytečné poplatky za běžné služby. Banka by též mohla nabízet stavební spoření, ale chápeme, že nelze pokrýt všechny produkty, na které si jen klient vzpomene.

Za výhodu považujeme moderní internetové bankovnictví se zajímavými funkcemi. Své finance mohou klienti také pohodlně spravovat v mobilní aplikaci Smart Banking. Bance nechybí ani bezkontaktní platební služby Google Pay a Apple Pay. Na rozdíl od většiny bank však nedisponuje Garmin Pay a FitBit Pay.

Oceňujeme také nabídku investičních příležitostí a též širokou nabídku pojištění. Klient může u této banky vyřešit téměř všechny své potřeby v oblasti financí. Velkou výhodou je široký počet poboček a bankomatů i dostatečný počet vkladomatů.

UniCredit Bank vás nepřesvědčila? Co říkáte na Banku CREDITAS?

Banka UniCredit Bank vás nepřesvědčila? Hledáte menší banku se zajímavou nabídkou produktů? Pak by vás možná mohla zaujmout Banka CREDITAS. Podívejte se na naši recenzi této banky.

Banka CREDITAS není žádným nováčkem, na našem trhu působí od roku 1996. Zajímavé je, jak se dokázala z původní 1. Třebíčské záložny přeměnit na moderní bankovní instituci.

Banka se zabývá poskytováním služeb platebního styku a zhodnocováním úspor. V nabídce má osobní účty, spoření, investice a úvěry, a poskytuje také směnárnu. Sice nemá na rozdíl od UniCredit Bank tak vysoký počet poboček, ale na druhou stranu má pobočky ve všech větších městech a většinu věcí okolo financí lze vyřídit snadno v internetovém bankovnictví.

Vlastní bankomaty nemá žádné, ale opět, i zde to vyvažují výběry ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí zdarma. Oproti UniCredit Bank se jedná o menší banku, která je však stále schopna uspokojit potřeby i náročnější klientely.

Více informací o UniCredit Bank

NázevUniCredit Bank
Založení bankyČeská republika 2007
Kód banky2700
BIC kód (SWIFT) BACXCZPP
Webové stránkyhttps://www.unicreditbank.cz/cs/obcane.html
Internetové bankovnictvíhttps://cz.unicreditbanking.eu/cs/login_form
Informace o běžném účtu banky
Vedení účtuZDARMA
Poplatek za výběr 30 Kč
Online založení
Základní informace o bance
Počet bankomatů412
Počet vkladomatů 150
Počet poboček104
Hotovostní podklady (možnost výběru)Neuvádí
Počet klientů 880 tis.
Kontakt na podporu221 210 031
Sídlo bankyPraha 4 - Michle, Želetavská 1525/1, PSČ 140 92
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.unicreditbank.cz/cs/ostatni/sazebnik.html
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.unicreditbank.cz/cs/ostatni/urokove-sazby.html
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna
Ohodnoťte banku UniCredit Bank
17
24

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Honza Kučera

Tak tahle recenze mi teda prijde velmi neobjektivni (rozumejte placena). Za me je UCB naprosta katastrofa. Jsem u nich cca 10 let, kdy meli nejlepsi bezny ucet (nulove poplatky, vybery ze vsech bankomatu zdarma apd.), nicmene dnes uz tohle nabizi temer kazda banka. U UCB se od te doby nic nezlepsilo, NIC!. Nejde nic sjednat online, s kazdou blbosti musim na pobocku. Operatori davaji diametralne odlisne informace nez pracovnici na pobocce. Priklad.: Potreboval jsem neco vyridit a volam na infolinku, kde se mnou odmitli bavit protoze jsem nemel aktualni dolozene doklady (OP), coz jsem mel, a poslali me na pobocku. Na pobocce mi rekli, ze OP maji u sebe aktualni. Dalsi: Chtel jsem zalozit terminovany vklad a sporici ucet (dnes bezna vec online – moneta asi 5 kliknuti v apce). Tak opet cesta na pobocku, kde mi teda zalozili nejaky technicky ucet (coz je udajne potreba ke sporicimu uctu a terminovanemu vkladu) i samotny sporici ucet. Terminovany vklad jsem zatim nezakladal, nicmene mi bylo receno, ze ted uz to pujde kdykoliv online. Kdyz jsem to chtel pozdeji udelat, tak jsem klikl na tlacitko zalozit, ktere mi reklo, ze mne bude nekdo z banky kontaktovat. Skutecne se tak stalo a zamestnanec mi teda rekl, at se zastavim na pobocce. To uz mi rupla cevka a vsechny penize jsem prevedl jinam.
Skvele mobilni a internetove bankovnictvi, ktere autorka zminuje, mi prijde jako vtip roku. Appka na mobil je uplne neintuitivni, filtrovani nefunguje. Nejde kopirovat cislo uctu, ze ktereho Vam nekdo neco poslal. Na kotrolu, ze vam prisla vyplata je to fajn, k nicemu jinemu to radsi nepouzivam, protoze z toho sedivim. Detaily uctu, jsou uzasna vec. Treba zminovany sporici ucet. Rad bych se treba dozvedel jakou mam aktualni urokovou sazbu. Kazda jina banka to ukaze v detailech uctu na 2 kliknuti. Ale UCB radsi neukazuje nic. Jiste, chapu, ze mi nechce ukazat, ze mam polovicni sazbu, nez mi nabizi jakakoliv jina banka. To se ale opet dozvim, az po tom co kontaktuji pracovnika UCB a ten mi rekne, at si to dohledam v sazebniku. Bravo, vitejte v 21. stoleti.
Opravdu nemam jedinou vec, kterou bych za tuhle banku doporucil, pokud muzete, vyhnete se ji. Tahle banka usnula pred 15ti lety a jeste se neprobudila.

Jan Novy

NEJHORSI BANKA v Ceske Republice! Tohle je naprosto silena banka! Nikdy vice!
Nalakali mne vyssi urokovou sazbou na uctu, to jsem ale netusil jaka hruza mne ceka. Zridili mi dva ucty a kartu (kterou jsem nechtel).
Nikde v internetovem bankovnictvi, smlouvach apod. neni uvedeno ktery ucet je uroceny lip a ktery vubec (nejsou tam urokove sazby). Husa na infolince mi nejdriv nepokryte lhala ze je to uvedeno na webovkach banky s reklamou na ten ucet (Uf!). Neni. Pak tvrdila ze kdyz ho v reklame maji uvedeny jako druhy v poradi, tak je to ten vpravo v internetovem bakovnictvi. Jak logiclke ze :-). To uz jsem se zacinal smat. Na otazku kde vidim v IB limity plateb se mi dostalo odpovedi ze nikde, ze si je mam pri zmene poznamenat na papirek. Proste magori. Volal jsem tam jeste jednou, myslel jsem ze jsem jen narazil na extremne tupou operatorku, ale druha mi to potvrdila. Celou vec jen dokresluje nutnost nainstalovat do mobilu podobne silenou aplikaci jako IB, nebo musim chodit na pobocku. Parada. Nastesti jsem do 14 dnu odstoupil od smlouvy a tak jsem zrusil ucet bez nutnosti jet asi 80km na pobocku (doufejme). NIKOMU TUHLE BANKU NEDOPORUCUJI!!!!! Pokud budete mit nutkani na lepe uroceny ucet PRYC OD NICH!!!! Za tu silenost to opravdu nestoji a ty vyhodnejsi uroky mohou kdykoliv zrusit. Mam ucty u asi 15 bank a tohle je neco tak priserneho ze jsem nikdy nezazil nic co by se UniCredit byt jen vzdalene blizilo. Tohle je prvni (a doufejme posledni) banka u ktere jsem zrusil ucet asi 30minut po prvnim prihlaseni. Dal jsem tu jejich katastrofu nemel nervy zkoumat.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Banky, které by vás mohly zajímat