Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Banky » UniCredit Bank

UniCredit Bank recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Kód banky: 2700

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia je obchodní bankou s širokou škálou finančních produktů a služeb v oblasti osobního i firemního bankovnictví. Spadá pod silnou finanční skupinu UniCredit, úspěšnou celoevropskou komerční banku, která byla založena v roce 1868 a působí v 17 zemích Evropy.

Jedná se o středně velkou banku s více jak 750 tisíci klienty v Česku a na Slovensku, která se zaměřuje na firemní, privátní a retailovou klientelu.

Podle kapitálových ukazatelů je UniCredit jednou z nejodolnějších bank v Evropě. Její výhodou je široké portfolio produktů včetně produktů zaměřených na investování. Za nevýhodu lze považovat nutnost splnit podmínku pro vedení běžného účtu zdarma.

Co vám může UniCredit Bank nabídnout? Jaké je její portfolio produktů? To vše, a ještě mnohem více, se dozvíte v naší recenzi UniCredit Bank.

Obsah UniCredit Bank recenze

1.Představení UniCredit Bank2.Čím se UniCredit Bank zabývá?3.Finanční produkty UniCredit BankBěžný účet U kontoBěžný účet PREMIUMDětské kontoUniCredit Bank spořicí účet PRIMATermínované vklady od UniCredit BankInvestice od UniCredit BankUniCredit Bank Půjčka na cokolivHypotéka od UniCredit BankPojištění od UniCredit BankPlatební karty UniCredit Bank4.UniCredit internetové bankovnictví5.Aplikace smart Banking od UniCredit Bank6.UniCredit Bank pobočky a bankomaty7.Výhody a nevýhody UniCredit Bank8.Závěr – Naše hodnocení UniCredit Bank9.Vaše zkušenosti s UniCredit Bank (diskuze)

Představení UniCredit Bank

UniCredit Bank zahájila svoji činnost v České republice na konci roku 2007. Vznikla spojením dvou úspěšných bankovních domů, a to Živnostenské banky a HVB Bank. O šest let později začala poskytovat v České republice a na Slovensku produkty a služby pod společným obchodním názvem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Jedná se o rychle se rozvíjející banku, která je silným hráčem na trhu v oblasti projektového, exportního a korporátního financování.

Vskutku silnou pozici si banka také vybudovala v oblasti akvizičního financování a rovněž ve financování komerčních nemovitostí.

UniCredit se zaměřuje na firemní zákazníky, privátní a retailovou klientelu. V České republice disponuje 126 pobočkami, 265 bankomaty a přibližně 3 250 zaměstnanci. Může se pochlubit počtem 450 tisíc klientů. Na tuzemském trhu je čtvrtou největší bankou a na Slovensku dokonce největší bankou.

Kvůli koronavirové krizi se zisk české a slovenské UniCredit propadl přibližně o polovinu. V roce 2020 vykázala čistý zisk 5,03 miliardy Kč, což je meziroční pokles o 50,4 %.

Čím se UniCredit Bank zabývá?

UniCredit Bank poskytuje širokou nabídku produktů pro běžnou i firemní klientelu. Součástí jejího portfolia jsou běžné bankovní služby (úvěry, účty a karty, pojištění, spoření a investice) a služby platebního styku.

Stejně tak podnikatelům a firmám banka nabízí výhodné financování, účty, karty a investiční příležitosti.

Pojďme se společně podívat, jaké bankovní produkty nám může UniCredit Bank nabídnout!

Finanční produkty UniCredit Bank

Jak jsme se již zmínili, banka se zaměřuje na běžnou klientelu. Na základě toho je také sestavená její nabídka bankovních produktů a služeb.

V nabídce UniCredit Bank naleznete:

Podívejte se na stručné informace o jednotlivých produktech.

1) Běžný účet U konto

Běžný účet U konto od UniCredit je základní účet s možností vybírat z bankomatů po celém světě zdarma.

Pro vedení účtu zdarma je nutné splnit následující podmínku: součet příchozích bezhotovostních plateb na účet musí být minimálně 12 000 Kč měsíčně. Pokud klient tuto podmínku nesplní, bude mu účtován poplatek 199 Kč měsíčně.

Účet si je možné sjednat online během pár minut. K vedení účtu získáte platební kartu VISA, kterou lze napojit jak na korunový, tak i na cizoměnový účet. K účtu si klienti také mohou sjednat kontokorent, a pokud si na konto nechají zasílat výplatu, mohou získat rezervu až 150 000 Kč.

Výhodou je získávání slev a odměn za nákupy u více než 150 obchodníků po celé ČR. Účet lze ovládat prostřednictvím mobilní aplikace Smart Banking nebo v Internet Bankingu.

2) Běžný účet PREMIUM

U konto PREMIUM je prémiový běžný účet s výběry z bankomatů po celém světě zdarma. V rámci konta získáte založení a vedení účtu v Kč a možnost vedení dalších dvou účtů v Kč nebo v cizí měně.

K účtu lze získat až tři platební karty, a z toho jednu prestižní zlatou kartu VISA. Sjednat si lze také prestižní zlatou kreditní kartu VISA Gold s limitem až 500 000 Kč.

Účet lze ovládat prostřednictvím mobilní aplikace Smart Banking nebo v Internet Bankingu. K účtu získáte nadstandardní služby v případě hospitalizace pro sebe i celou svou rodinu a lékaře na telefonu 24/7.

U konto PREMIUM lze využívat zdarma, pokud bude váš pravidelný měsíční příjem na účet 50 000 Kč nebo bude celkový objem vašich vkladů k poslednímu dni v měsíci činit 1 mil. Kč. Nesplníte-li tuto podmínku, banka vám bude účtovat poplatek 499 Kč měsíčně.

3) Dětské konto

Dětské konto od UniCredit Bank je účet určený pro děti od narození do 15 let. Součástí účtu je platební karta a internetové bankovnictví pod kontrolou rodičů. Účet je úročen sazbou 0,25 % p.a. a to až do výše 30 000 Kč.

K účtu náleží jedna platební karta VISA pro děti starší 8 let. Výběry z bankomatů v ČR i zahraničí jsou zdarma v závislosti na denním limitu. Dále je možné využít jednou měsíčně výběr hotovosti na pobočce zdarma.

Všechny vklady na pobočce UniCredit nebo prostřednictvím bankomatů jsou též bez poplatků. Dětské konto si lze sjednat na pobočce za doprovodu zákonného zástupce.

4) UniCredit Bank spořicí účet PRIMA

Spořicí účet PRIMA od UniCredit si můžete sjednat od 15 let. Založení a vedení účtu je zdarma. Peníze lze z účtu kdykoliv vybrat bez výpovědní doby. Účet je bez povinného minimálního zůstatku.

Všechny tuzemské příchozí platby a tři odchozí tuzemské transakce jsou zdarma. Spořicí účet aktuálně nabízí zhodnocení peněz bez omezení výše vkladu. Úroková sazba je však mizivá, u vkladů do 499 999 Kč činí úrok 0,05 % p.a. a vklady od 500 000 Kč jsou "zhodnocovány" 0,01 % p.a.

5) Termínované vklady od UniCredit Bank

UniCredit Bank nabízí zhodnocení finančních prostředků s termínovanými vklady, a to v korunách, eurech nebo v dolarech. Stačí si vybrat měnu účtu, dobu trvání vkladu a typ termínovaných vkladů.

Úroková sazba je však i v tomto případě téměř na bodu mrazu a doporučujeme se spíše zaměřit na jiný způsob zhodnocení vašich finančních prostředků.

6) Investice od UniCredit Bank

UniCredit Bank nabízí jak jednorázové investice (podílové fondy Amundi, DUET PLUS), tak i pravidelné možnosti investování (U invest Plus nebo RYTMUS).

S pravidelnými investicemi mohou klienti investovat již od 500 Kč měsíčně. Investované prostředky mají ihned k dispozici. Klient získává kompletní diverzifikované portfolio. Lze si vybrat jednu ze tří investičních strategií a investování si nastavit dle svých potřeb a preferencí.

S jednorázovými investicemi do podílových a investičních fondů Amundi klient získá možnost vybírat z široké nabídky fondů. Tento způsob investování je flexibilní, investované prostředky jsou v případě potřeby dostupné do pěti dnů bez poplatků. K jednorázové investici mohou klienti získat s programem DUET PLUS tříměsíční termínovaný vklad s úrokem 2 % p.a.

7) UniCredit Bank Půjčka na cokoliv

UniCredit Bank nabízí Půjčku na cokoliv s garantovanou úrokovou sazbou. Půjčit si můžete v rozmezí od 20 000 Kč do 1 mil. Kč. U úvěrů nad 600 000 Kč může být vyžadován spolužadatel.

Dobu splatnosti si lze zvolit od 12 do 120 měsíců. Pro úvěry nad 250 000 Kč při splatnosti minimálně 85 měsíců je úroková sazba 4,9 % p.a.

Banka také nabízí Půjčku na bydlení do 1 mil. Kč a Půjčku na auto. Součástí její nabídky je též refinancování půjček.

8) Hypotéka od UniCredit Bank

U UniCredit Bank si lze sjednat hypotéku na pořízení nemovitosti. Banka vám půjčí až do 95 % odhadní hodnoty nemovitosti. Splátky si lze rozložit v rozmezí 12–30 let. Půjčit si můžete 200 000 Kč až 20 mil. Kč v závislosti na ceně nemovitosti, která bude sloužit jako zástava úvěru. Úroková sazba se pohybuje od 2,79 % p. a. (k 12. 9. 2021).

Nevýhodou je poplatek za poskytnutí úvěru, který činí 2 900 Kč. Dále je zpoplatněn vklad a výmaz zástavního práva do katastru nemovitostí částkou 4 000 Kč a ověření podpisu 30 Kč.

V soutěži Finparada.cz v roce 2019 získala tato hypotéka 1. místo v kategorii Hypoték za produkt U hypotéka účelová.

V nabídce je také cizoměnová hypotéka určená pro žadatele, kteří mají příjem v cizí měně. Banka dále nabízí refinancování hypoték.

9) Pojištění od UniCredit Bank

UniCredit Bank nabízí hned několik oblastí, kde se můžete pojistit. Díky exkluzivní spolupráci UniCredit Bank s pojišťovnou Allianz získává banka unikátní pojištění jak v oblastech životního pojištění, majetkového, tak dokonce i auto pojištění.

V nabídce banky se dále nachází také cestovní pojištění a doplňkové pojištění ke kartám. Životní pojištění Allianz ŽIVOT navíc získalo 1. místo v soutěži Zlatá koruna.

10) Platební karty UniCredit Bank

UniCredit Bank ukončila nabídku platebních karet MasterCard a poskytuje již pouze platební karty VISA. Její portfolio se skládá ze základní VISA karty, VISA Standard a VISA Premium. Karty mají nový moderní a přehledný design. Samozřejmě také umožňuji bezkontaktní placení a lze s nimi platit na internetu. Též podporují službu Apple Pay a Google Pay.

Karta VISA Standard nabízí všechny benefity mezinárodní platební karty. Prémiová karta VISA Premium také kromě výhod mezinárodní platební karty uděluje status UniCredit Bank důvěryhodného klienta.

Platební karty jsou propojené s programem U-Šetřete a slevy jsou připsány automaticky na účet klienta.

Další možností, kterou banka nabízí, je mezinárodní embosovaná kreditní karta. Též lze vybírat ze tří variant: VISA Classic Credit, VISA Gold Credit nebo MC Miles & More Gold.

UniCredit internetové bankovnictví

UniCredit Bank umožňuje klientům spravovat své finance v internetovém bankovnictví Online Banking. Vše si tak lze snadno a rychle vyřídit na počítači. Klienti získají přehled o svém účtu, platebních kartách i cenných papírech.

Výdaje se automaticky řadí do kategorií a uživatel si je následně může zkontrolovat v přehledných grafech ve Správci financí. Zajímavou funkcí je služba Má přání, která umožňuje klientům našetřit na své vysněné přání (např. nová televize, auto…). Stačí mít pouze založený UniCredit spořicí účet.

Co internet banking od UniCredit nabízí?

Internetové bankovnictví od UniCredit nabízí zajímavé funkce, které by měly usnadnit správu financí. Banka vsadila na moderní design, přehlednost a inovativní funkce. Jaké funkce bankovnictví nabízí?

 • Platební šablony pro snadné a rychlé zadávání plateb
 • Přehled a historie účtů, transakcí i platebních karet
 • Přehled o zůstatku díky e-mailovým notifikacím nebo SMSkou
 • Automatické řazení plateb do kategorií ve Správci financí
 • Chytrá funkce Má přání umožňující naspořit určitý obnos peněz
 • A mnoho dalších zajímavých funkcí…
Přihlášení Online Banking
Přihlášení do internetového bankovnictví UniCredit Bank. Zdroj: UniCreditBank.cz

Přihlášení do UniCredit Online Bankingu a podepisování plateb je zabezpečeno pomocí chytrého bezpečnostního Smart klíče. Pro přihlášení do bankovnictví stačí kliknout na tlačítko Online Banking v levém horním rohu webové stránky.

Dále zvolíte Online Banking pro soukromé účty a zadáte své uživatelské jméno, datum svého narození a heslo nebo se přihlásíte pomocí tzv. Smart klíče, pokud jej máte zřízený.

Přihlášení online banking
Přihlašovací stránka do internetového bankovnictví Online Banking. Zdroj: UnicreditBank.cz

Aplikace smart Banking od UniCredit Bank

S mobilní aplikací Smart Banking od UniCredit Bank získají klienti dokonalý přehled o svých financích. Platby lze pohodlně potvrzovat pomocí FaceID nebo TouchID. Aplikace poskytuje přehled o transakcích, platebních kartách a všech účtech klienta.

Také lze měnit limity u platebních a kreditních karet či kartu zablokovat v případě ztráty. Přihlášení do aplikace a podpisy plateb probíhají pomocí PIN kódu, otisku prstu nebo technologie FaceID.

Aplikaci si jednoduše stáhnete na Google Play nebo App Store.

Aktivace UniCredit Smart Bankingu

 

UniCredit Google Pay a Apple Pay

UniCredit Bank také nabízí možnost bezkontaktního placení pomocí služeb Google Pay a Apple Pay. Tento jednoduchý a bezpečný způsob placení lze využívat v obchodech, aplikacích či online.

UniCredit Bank pobočky a bankomaty

UniCredit Bank disponuje 126 pobočkami, které se nachází ve všech větších menších českých městech. UniCredit tak najdete nejen v Praze a Brně, ale také v Plzni, Liberci, Hradci Králové či například ve Žďáru nad Sázavou. UniCredit má také hojný počet vlastních bankomatů = celkem 265 a z toho 141 vkladomatů.

Výhody a nevýhody UniCredit Bank

Výhody

 • Spadá pod největší finanční skupinu v Evropě
 • Široká nabídka bankovních produktů a služeb
 • Ve své nabídce má také investiční příležitosti
 • Moderní internetové a mobilní bankovnictví
 • Vysoký počet bankomatů a poboček
 • Široká nabídka pojištění

Nevýhody

 • Nutnost splnění podmínky pro vedení běžných účtů zdarma
 • Nenabízí stavební spoření
 • Poplatky u hypoték

Získaná ocenění

Za dobu svého působení získala UniCredit Bank celou řadu zajímavých ocenění. Podívejme se na některá z nich.

 • Nejlepší evropský zaměstnavatel roku 2021 – Certifikace společnosti Top Employers Institut
 • V soutěži Finanční produkt roku 2020 v kategorii Hypotéka získala 2. místo za svou U hypotéku účelovou
 • V soutěži Finanční produkt roku 2019 v kategorii Hypotéka získala 1. místo za svou U hypotéku účelovou
 • V soutěži Finanční produkt roku 2019 v kategorii Konsolidace půjček získala 2. místo za PRESTO Půjčku sloučení úvěrů
 • V soutěži Czech TOP 100 se v roce 2019 umístila v TOP 10 žebříčku nejobdivovanějších firem v ČR a získala 9. místo. V kategorii nejobdivovanějších bank usedla na 1. místě.
 • Nejlepší evropský zaměstnavatel roku 2019 – Certifikace společnosti Top Employers Institut

Reklama UniCredit Bank

UniCredit Bank vyniká svými chytrými reklamami. Podívejte se na jednu z nich:

Závěr – Naše hodnocení UniCredit Bank

UniCredit Bank je silná evropská banka, která nabízí široký výběr bankovních produktů a služeb. Z její nabídky si pravděpodobně vybere každý, a to i náročnější klient. Uspokojí potřeby všech, kdo hledají zázemí moderní a inovativní banky se silnou základnou a stabilitou.

Na druhou stranu, nevýhodou banky jsou zbytečné podmínky u běžných účtů, které je nutné splnit pro získání účtu zdarma. Banka by též mohla nabízet stavební spoření, ale chápeme, že nelze pokrýt všechny produkty, na které si jen klient vzpomene.

Za výhodu považujeme moderní internetové bankovnictví se zajímavými funkcemi, jako je Správce financí nebo Má přání. Své finance mohou klienti také pohodlně spravovat v mobilní aplikaci Smart Banking. Bance nechybí ani bezkontaktní platební služby Google Pay a Apple Pay. Na rozdíl od většiny bank však nedisponuje Garmin Pay a FitBit Pay.

Oceňujeme také nabídku investičních příležitostí a též širokou nabídku pojištění. Klient může u této banky vyřešit téměř všechny své potřeby v oblasti financí. Velkou výhodou je široký počet poboček a bankomatů i dostatečný počet vkladomatů.

UniCredit Bank vás nepřesvědčila? Co říkáte na Banku CREDITAS?

Silná nadnárodní UniCredit Bank vás nepřesvědčila? Hledáte menší banku se zajímavou nabídkou produktů? Pak by vás možná mohla zaujmout Banka CREDITAS. Podívejte se na naši recenzi této banky.

Banka CREDITAS není žádným nováčkem, na našem trhu působí od roku 1996. Zajímavé je, jak se dokázala z původní 1. Třebíčské záložny přeměnit na moderní bankovní instituci.

Banka se zabývá poskytováním služeb platebního styku a zhodnocováním úspor. V nabídce má osobní účty, spoření, investice a úvěry, a poskytuje také směnárnu. Sice nemá na rozdíl od UniCredit Bank tak vysoký počet poboček, ale na druhou stranu má pobočky ve všech větších městech a většinu věcí okolo financí lze vyřídit snadno v internetovém bankovnictví.

Vlastní bankomaty nemá žádné, ale opět, i zde to vyvažují výběry ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí zdarma. Oproti UniCredit Bank se jedná o menší banku, která je však stále schopna uspokojit potřeby i náročnější klientely.

90 %
N/A
Silná evropská banka s komplexní nabídkou
UniCredit Bank je silnou evropskou bankou, která dokáže uspokojit i náročnější klientelu. Poskytuje širokou nabídku produktů a služeb, a většině klientů u ní pravděpodobně nic chybět nebude. Vysoký počet poboček a bankomatů, vkladomaty, moderní internetové i mobilní bankovnictví, bezkontaktní možnosti placení i další inovace, které jsou dnes prakticky samozřejmostí. To vše je UniCredit schopna svým uživatelům poskytnout. Lze ji tedy odpustit i nějaké ty nevýhody ve formě nutnosti splnit podmínky pro vedení účtu zdarma nebo poplatky u hypoték.

NázevUniCredit Bank
Kód banky2700
BIC kód (SWIFT) BACXCZPP
Webové stránkyhttps://www.unicreditbank.cz/cs/obcane.html
Internetové bankovnictvíhttps://cz.unicreditbanking.eu/cs/login_form
Kontakt na podporu221 210 031
Založení bankyČeská republika 2007
Sídlo bankyPraha 4 - Michle, Želetavská 1525/1, PSČ 140 92
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna


Další Banky, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo